Методична робота в ДНЗ це цілісна, заснована на досягненнях науки й педагогічного досвіду, на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємозалежних дій і заходів, спрямованих на:

- вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя;

- стимулювання творчого потенціалу педагогів; - підвищення педагогічної культури педагогів; - вдосконалення педагогічної майстерності; - розвиток спеціальних умінь та навичок;

- формування навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності.

Забезпечення сучасного методичного супроводу освітнього процесу

Метою методичної служби дошкільного закладу є створення умов для ознайомлення і реалізації на практиці педагогами, підвищення педагогічної майстерності, розвиток творчого потенціалу, що значною мірою сприяє зростанню освіченості і вихованості дітей.

У роботі дошкільного закладу чітко розмежовуються головні завдання методичної служби, що впливають на якість та ефективність методичної роботи.

Принципи методичної роботи: • педагогічна співпраця з вихователем; • робота в режимі довіри, доброзичливості; • творча атмосфера , стимулювання творчої активності; • принцип допоміжно-регульованого контролю; • надання вихователеві права вибору; • системність методичних заходів; • принцип "Я – повідомлень” у спілкуванні; • щоденна допомога; • випереджувальний характер методичної роботи.

Функції методичної служби ДНЗ

Інформаційна: Вивчення та накопичення інформації про стан та результати професійної діяльності педагогів; підвищення кваліфікації педагогічного персоналу; підвищення якості педагогічного процесу; узагальнення позитивного досвіду педагогів; поповнення банку педагогічної інформації про найбільш актуальні проблеми розвитку дошкільної освіти.

Навчальна: Здійснення ознайомлення педагогічного персоналу з новими освітніми програмами та технологіями; ознайомлення зі стандартами дошкільної освіти України; здійснення ознайомлення педагогічного персоналу з законодавчими, нормативними документами в галузі освіти; організація та проведення семінарів, практичних занять, консультацій, відкритих заходів з використанням активних методів.

Організаційна: Організація та участь в педагогічних радах, педагогічних годинах, батьківських конференціях тощо; організація методичних об’єднань, творчих груп та міні-проектів; організація самостійної роботи педагогів з підвищення професійного рівня; організація роботи з батьками дітей та соціальними партнерами; направлення педагогів на курси підвищення кваліфікації.

Дослідницька: Планування заходів на основі аналізу стану освітнього процесу та запитів педагогів з урахуванням нових тенденцій в розвитку освітніх технологій; вивчення та розповсюдження інноваційного досвіду та авторських технологій.

Комунікативна: Усвідомлення особистої та соціальної значимості діяльності; реалізація гуманістичної парадигми в педагогічній діяльності; встановлення ділових контактів з учасниками педагогічного процесу, з соціальними партнерами.

Виховна (мотиваційно-стимулююча): Стимулювання творчої діяльності педагогів; виявлення потенціалу педагогів; стимулювання підвищення професійної кваліфікації; мотивування на використання особистісно-орієнтованої моделі виховання, на емпатію з дітьми, прояв любові та розуміння.

Гностична: Оволодіння методами самоаналізу, здійснення самоосвіти.

Зміст методичної роботи реалізується через такі форми:

Для активізації педагогічної діяльності в дошкільному закладі практикується використання групових, індивідуальних та масових форм роботи з педагогічним колективом.

Вся методична робота в дошкільному закладі підпорядкована систематичному плану роботи, який складається на основі глибокого аналізу за минулий навчальний рік, комплексного вивчення результатів, здобутків, педагогічних знахідок. До річного планування залучаються всі працівники закладу, враховуючи їхню кваліфікацію, творчі здібності, можливості, їхні запити, побажання, зауваження.

Види і форми планування освітнього процесу в закладі обговорюються та схвалюються педрадою на початку навчального року. При плануванні роботи дошкільного закладу керуємося принципом актуальності, науковості, наступності, перспективності, системності, які забезпечують відповідність змісту планів досягненням психолого-педагогічної науки та позитивного педагогічного досвіду, орієнтацію змісту плану на потреби сьогодення та забезпечення якості розвитку, вихованості та навченості дітей.

При плануванні методичної роботи з педагогами дошкільного закладу можна виділити такі аспекти:

Діагностичний аспект:

- вивчення рівня професійної компетентності педагогів;

- дослідження потреб педагогів у підвищенні рівня професійної майстерності;

- здійснення вихователями самооцінки власної методичної діяльності;

- оцінка педагогами результативності методичної роботи, її спрямованості на задоволення запитів педагогів, що мають різний рівень фахової підготовки та компетентності;

-вивчення результативності роботи методичної служби закладу.

Організаційний аспект:

-оптимізація структури науково-методичної роботи;

-науково-інформаційне та матеріально-технічне забезпечення методичної роботи;

-оптимізація системи управління науково-методичною роботою.

Контрольно-аналітичний аспект:

-аналіз рівня компетентності дошкільників;

-моніторинг результативності навчально – виховного процесу;

-моніторинг результативності науково - методичної роботи у дошкільному навчальному закладі.

Науково-методична тема НВК у 2020/2021 навчальному році: «Забезпечення якісної освіти шляхом формування інноваційної культури педагога як важливого чинника в формуванні творчої, життєво компетентної особистості».

Пріоритетні напрями роботи дошкільного відділення НВК:

- забезпечення якості освітнього процесу з дітьми з особливими освітніми потребами;

- удосконалення роботи щодо формування математичної компетенції дітей дошкільного віку шляхом упровадження інноваційних методик і технологій;

- формування екологічної свідомості дітей дошкільного віку;

- формування здоровʼязбережувальної компетенції дошкільників засобами дитиноцентризму.

Завдання дошкільного відділення НВК на 2020/2021 навчальний рік та оздоровчий період:

· удосконалення якості освітньої, психолого-педагогічної та корекційно-розвиткової роботи з метою отримання життєвого соціального досвіду дітьми з особливими освітніми потребами;

· формування у дітей пошуково-дослідницьких умінь, елементарних математичних уявлень, цілісної картини світу, компетентної поведінки в різних життєвих ситуаціях;

· формування навичок практичного життя, готовності до взаємодії з навколишнім світом;

· створення умов для фізичного, духовного, психічного, та соціального благополуччя дітей;

· формування активної позиції дитини щодо власної безпеки;

· сприяння підвищенню професійної майстерності педагогів шляхом самоосвіти та участі у різних формах методичної роботи;

· впровадження сучасних методів та інноваційних технологій у взаємодії з родинами вихованців, з метою забезпечення запитів батьків, надання допомоги у вихованні і розвитку дітей.

Завдання дошкільного відділення НВК на 2021/2022 навчальний рік та оздоровчий період:

Колектив закладу дошкільної освіти у 2021-2022 навчальному році буде працювати над головною методичною метою: «Формування соціальної компетентності дошкільників через виховання у дітей морально-етичних цінностей та пізнавально – екологічної компетентності»

Виходячи з цього основними завданнями на наступний рік вважати:

· Спрямування освітнього процесу на реалізацію програми «Дитина» .

· Забезпечення фізичного, психічного і соціального розвитку дітей раннього віку, їх безболісної адаптації до змінних умов життя та успішного входження у соціальне середовище.

· Патріотичне виховання у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку.

· Художньо – естетичне виховання в процесі організованої й самостійної предметно – практичної діяльності дітей.

· Продовжувати формувати логіко-математичний розвиток дошкільників.

· Забезпечення наступності в реалізації поставлених завдань.


· Формування навичок економічного мислення та економічних уявлень у дітей дошкільного віку.

Освітні програми ШНВК: ШЗШ І-ІІІ ступенів № 9 - ДНЗ

на 2021-2022 навчальний рік

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років “Дитина” Рекомендовано Міністерство освіти і науки України (лист МОН України №1/11-16163 від 09.11.2015 р.)

https://is.gd/9nCxnO

“Україна – моя Батьківщина”. Парціальна програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку. За науковою редакцією О.Д. Рейпольської. Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІМЗО від 25.03.2016 р. № 2.1/12-Г-85

https://is.gd/WncbFE