Про проведення Міжнародної науково-практичної конференції 

                               «STEAM-освіта: від теорії до практики»


На виконання підпункту 62 пункту 5.2. Плану роботи Державної наукової установи

«Інститут модернізації змісту освіти» на 2024 рік (наказ ДНУ «ІМЗО» від 27.12.2023 № 21/03- 80) з метою обміну досвідом та налагодження співпраці між науковцями, педагогами, практиками в галузі STEAM-освіти, обговорення актуальних проблем і перспектив розвитку STEAM-освіти в Україні та світі; вироблення практичних рекомендацій щодо впровадження форм та методів освітнього підходу STEAM, 12-14 червня 2024 року відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «STEAM-освіта: від теорії до практики».

До участі запрошуються науковці, педагогічні працівники, керівники закладів освіти, зацікавлені особи у розвитку STEАM-освіти. Для участі у конференції необхідно зареєструватись:

-         спікерам   до   07   червня   2024   року   (включно)   за   покликанням:

https://forms.gle/1XjyzWQEicW9oH7a7

-         учасникам до 12 червня 2024 року (включно) на платформі «Єдина атестаційна система» за покликанням: https://stem.nppu.org/event/26 

Трансляція конференції відбудеться:

12 червня 2024 року за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=xPkJEWef01A

 13 червня 2024 року за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=us6Mr5rPiiI

 14 червня 2024 року за покликанням:

https://www.youtube.com/watch?v=Gqyg7wtWBLo 

По завершенню конференції учасники, які зареєструвалися зможуть пройти тестування в «Мій кабінет» на платформі «Єдина атестаційна система». Після успішного складання тесту сертифікат учасника буде доступний для завантаження в «Мій кабінет» 28 червня 2024 року.

Участь у заході безоплатна.

Детальну інформацію про захід розміщено на сайті Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» (https://imzo.gov.ua).

 

Шановні колеги.

Відповідно до наказу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» «Про проведення змагань з моделювання  «розумних» пристроїв «STEAM-House» з метою реалізації концептуальних засад STEM-освіти та набуття молоддю компетентностей, необхідних для подальшої проєктної, дослідницької, винахідницької діяльності оголошено проведення Всеукраїнського змагання з розробки smart-рішень «STEAM House» (далі – Змагання) .

      Для участі у Змаганні команди мають попередньо зареєструватися (спрощена форма) за посиланням: https://forms.gle/wvW15oojxcRPAZpM6

       Перший етап – відбірковий (з 22.04 по 24.06.2024 р.): проводиться на обласному рівні. За результатами першого етапу відбіркова комісія регіонального рівня визначають не більше трьох Команд-переможців для участі на наступних етапах Змагання всеукраїнського рівня.

Умови участі Команд на І етапі:

    До складу Команди входить не менше двох та не більше шести здобувачів освіти віком 12-18 років та куратор-педагог, який є штатним працівником закладу освіти. На момент фіналу Змагання 18 років повинно виповнитися не більше ніж 50 відсотків членів Команди.

  Завданням етапу є визначення Команд-переможців на обласному рівні та надання рекомендацій щодо участі у другому етапі. До участі у першому етапі допускаються Команди, які заповнили основну заявку (до 15.06.) на Змагання за посиланням:

https://forms.gle/FcbRwqVyFEdRWj2L8


                                                                       Доброго дня, шановні колеги!

                                                     Інформуємо вас про весняні події!

1. У рамках фестивалю «STEM-весна – 2024» буде проведено STEAM-турнір дистанційно та очно!

Докладно у листі ІМЗО та на сайті: https://www.creativeschool.com.ua/blog/steam-turnir- 2024-vid-kmdsh/


Заходи безоплатні!

                                                                 Доброго дня, шановні колеги!!!


                                                 Інформуємо вас про цікаві заходи!


1. Протягом 2024-2027 років буде проведено Всеукраїнський захід «Ми розвиваємо STEM».

У 2024 році захід проводиться для закладів загальної середньої освіти за етапами:

Перший (березень-червень) – підготовчий етап: анонсування на сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (https://imzo.gov.ua/events/), проведення STEM-майстерень для учасників заходу, підготовка і подання заявок учасниками шляхом заповнення анкети з 01.05.2024 по 24.06.2024 за покликанням: https://stem.nppu.org/anketa/ (для відкриття анкети у поле «авторизація» необхідно вписати е-mail закладу освіти).

Другий (липень-серпень) – основний етап: реєстрація поданих заявок, оцінювання матеріалів експертною комісією.

Третій (вересень-жовтень) – заключний етап: оголошення результатів, проведення фінальних заходів у областях та нагородження закладів освіти відзнаками Всеукраїнського заходу «Ми розвиваємо STEM».

  Докладно про умови участі у Регламенті на сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» https://imzo.gov.ua/my-rozvyvaiemo-stem/  

2. 06-07  червня 2024 року проводиться Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми озеленення населених місць: освіта, наука, мистецтво формування ландшафту».

Основні напрями роботи конференції:

        Актуальні проблеми збереження біологічного й ландшафтного різноманіття в Україні у контексті сталого розвитку.

        Стратегія збереження природних і культурних насаджень у старовинних парках.

        Сучасні проблеми історичних та інших тематичних парків України і світу.

        Пам’ятки садово-паркового мистецтва як об’єкти ПЗФ: сучасний стан та розвиток.

        Трансформаційні процеси зелених насаджень в урбанізованих екосистемах.

        Освітні аспекти облаштування ландшафтів та еколого-просвітницька праця.

        Формування екологічної компетентності здобувачів освіти в контексті реалізації Концепції НУШ і STEM-освіти: освітні виклики й можливості.

        Постаті та події в контексті вивчення і збереження біорізноманіття.

Для участі в роботі конференції  тези доповіді надіслати до 20 травня 2024 року на електронну адресу kafikt@ippo.edu.te.ua

 та заповнити заявку учасника за покликанням: http://surl.li/rhxxz

Детальна інформація за покликанням: https://imzo.gov.ua/events/                

                  


            Заходи проходять на безоплатній основі!!!

Просимо проінформувати про захід педагогічну громадськість області.

 



Доброго дня, шановні колеги!

11-12 квітня 2024 року проводиться ІV  Всеукраїнська науково-практична конференція «Освітня робототехніка та штучний інтелект».

До участі у конференції запрошуються науковці, освітяни, представники компаній-постачальників робототехнічного обладнання, представники влади та роботодавців, усі зацікавлені особи.

Основні напрями роботи конференції:

·     Філософські проблеми в контексті розвитку освітньої робототехніки та штучного інтелекту.

·     Освітня робототехніка: сучасні напрямки,тенденції, український та світовий досвід. 

·     Сучасні тенденції розвитку штучного інтелекту та його вплив на освітнє середовище: перспективи, можливості, проблеми.

·     Розвиток освітньої    робототехніки в умовах дистанційного навчання.

·     Робототехніка для молодших школярів.

·     Модельні навчальні програми інтегрованих курсів «STEM» та «Робототехніка» у новому стандарті базової середньої освіти. Досвід викладання.

·     Розвиток креативності та    обдарованості здобувачів в проектах з робототехніки.

·     Використання технологій 3D-моделювання та 3D-друку в освітньому процесі.

·     Гейміфікація в освітньому процесі.

Для участі у конференції необхідно до 2 квітня 2024 року зареєструватисьза посиланням: https://forms.gle/ECav2Jvgvk3nWSx19


                                                               Доброго дня, шановні колеги! 


З 22 по 26 квітня 2024 року з метою консолідації зусиль та обміну досвідом педагогічної громадськості щодо розвитку напрямів STEM-освіти в закладах освіти, участі у квітневих Європейських STEM-подіях,  відділ STEM-освіти проводить захід «STEM-тиждень – 2024» у рамках фестивалю «STEM-весна–2024» .

До участі запрошуються педагогічні працівники закладів освіти різних типів і форм власності. Захід «STEM-тиждень – 2024» висвітлюватиметься в соціальній мережі «Фейсбук» на сторінці групи ВідділSTEM-освітиІМЗО. Інформацію про захід учасники можуть збирати за хештегами: #STEMтиждень_spring2024, #ідеяSTEMтиждень_spring2024.

Із додатковою інформацією та методичними порадами можна ознайомитися в соціальній мережі «Фейсбук» на сторінці групи ВідділSTEM-освітиІМЗО або звернутися за електронною скринькою stemweek2022@gmail.com


                                            Доброго дня. шановні колеги!

Інформуємо про проведення Всеукраїнської STEM–педагогічної майстері «Освітня робототехніка як інструмент розвитку STEM-освіти» за планом:

19.03.2024 – заняття «Робототехніка – невід’ємний складник сучасного освітнього STEM-середовища. LEGO Education та Minecraft Education як інструмент розвитку креативності та інноваційного мислення»;

21.03.2024 – заняття «STEM-підходи для розвитку навичок комунікації та командної роботи»; 

26.03.2024 – заняття «Вплив робототехніки на професійне самовизначення учнівської молоді»;

28.03.2024 – заняття «Як впливають STEM-чемпіонати на особистісний розвиток учнів та їх мотивацію». 

 Участь безоплатна. 

Для навчання та отримання доступу до матеріалів необхідно зареєструватися за покликанням: https://stem.nppu.org/#Registration. Заняття будуть проводитися дистанційно, слухачі можуть переглядати відеозаписи занять у зручний час.

Заняття 28 березня (початок о 15:00) проходитиме у прямому ефірі https://youtube.com/live/ecj_DJr09RQ, на якому буде повідомлено про порядок отримання безоплатного сертифікату.

Навчальні матеріали Всеукраїнської STEM-педагогічної майстерні «Освітня робототехніка як інструмент розвитку STEM-освіти» будуть доступні до 30 квітня 2024 року.


Добрий день.

Завершилося проведення випробувань "Я так роблю" і "Фізичний експеримент" другого етапу першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у номінації "Фізика". За результатами випробувань визначено 5 фіналістів: Житомирська Олена Георгіївна (Ліцей № 27 міста Житомира), Кучер Наталія Вікторівна (Відокремлений підрозділ «Науковий ліцей» Державного університету «Житомирська політехніка»), Кондратюк Віктор Іванович (Ліцей № 2 імені Л. Х. Дарбіняна Коростишівської міської ради), Кириченко Олександра Іванівна (Комунальний заклад «Йосипівська гімназія» Чоповицької селищної ради Коростенського району Житомирської області), Шугайло Олена Петрівна (Ліцей № 3 Коростишівської міської ради Житомирської області).


                                                                     Добрий день!

Запрошуємо  Вас та  вчителів області з фізики на вебінар на платформі "Літери ЛТД"

Тема: Курс фізики для 7 класу як чинник реалізації ідей STEAM-освіти

Спікер — Володимир Сергієнко

Дата: 19.02.2024 о 16:30

Реєстрація обов'язкова: https://forms.gle/sS4UKziGtpNCxhRGA


За день до заходу усі зареєстровані учасники отримають на свої електронні скриньки покликання для підключення.


Лист ІМЗО та Умови Заходу КСП 2024.pdf

Доброго дня, шановні колеги!

Інформуємо про проведення заходу «Краща STEM-публікація – 2024» (наказ ДНУ «ІМЗО» від 11.01.2024№ 21/03-3).

Захід проводиться з метою залучення науковців, педагогів до вивчення актуальних питань розвитку STEM-освіти в Україні, формування творчого підходу щодо оновлення дидактичних методів, засобів, форм та принципів навчання у закладах освіти, підвищення педагогічної майстерності та представлення кращих результатів досліджень широкій педагогічній громадськості.

Умови участі у заході «Краща STEM-публікація – 2024» наведено у додатку.











                                                            Доброго дня шановні колеги!


20 лютого 2024 року стартує 14 дистанційна сесія  "STEM-школа - 2024"!

У програмі сесії будуть представлені матеріали з актуальних питань STEM-освіти для педагогічних працівників усіх рівнів освіти за напрямами:

- науково-методичні засади розвитку STEM-освіти в Україні в умовах воєнного стану;

- нові обрії НУШ: ідеї та ресурси для STEM-навчання,розвитку STEM- середовища;

- STEM-проєкти, STEM-заняття: теоретичні аспекти, досвід реалізації; партнерська взаємодія для кращих результатів розвитку напрямів STEM-освіти.

                        Про проведення науково-практичних заходів у рамках 14 сесії «STEM-школа – 2024»

         На виконання наказу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 22.01.2024 No 21/03-4 «Про організацію та проведення науково-практичних заходів «STEM-школа – 2024» відділ STEM-освіти Інституту проводить 14 дистанційну сесію «STEM-школа – 2024» за наступним планом:

        01-27.02.2024 – реєстрація: заповнення реєстраційної форми для участі у роботі сесії за покликанням: https://stem.nppu.org/#Registration;

       20-25.02.2024 – дистанційне навчання: семінари, STEM-майстерні, самостійне опрацювання навчально-методичних матеріалів відбувається на освітній платформі Українського проєкту «Якість освіти»

http://yakistosviti.com.ua/uk/Golovna та доступні у зручний час протягом сесії;

       26-28.02.2024 – тестування: учасники опрацьовують тест в особистому кабінеті за покликанням https://stem.nppu.org/cabinet/ (вхід в кабінет через введення електронної пошти, що вказували при реєстрації);

      29.02.2024 – видача сертифікатів спікерам, слухачам: за результатами успішного виконання підсумкового тестування (80% правильних відповідей) на 15 академічних годин (0,5 ETSC): сертифікати автоматично завантажуються в особистий кабінет.

                                                                                              Шановні колеги.

        Згідно наказу МОН України від 31.10.2023 року №1330 та відповідно до рейтингу у 2023-2024 навчальному році нашу область на ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики представлять будуть чотири учасники. 

       Затверджено графік проведення ІІІ етапу олімпіад:

   Про місце та форму проведення олімпіад буде повідомлено додатково.

Звертаю вашу увагу у необхідності своєчасного подання звітів по ІІ-му етапу та заявок на участь у ІІІ-му етапі.

                                                                 Шановні колеги.

Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнській конференції з проблем цифровізації освіти, яка відбудеться 23 листопада 2023 року. 

Будемо раді презентації досвіду Вашого регіону, закладу освіти та досвіду окремих освітян.

Вдячні за поширення інформації серед колег та педагогів.

Реєстрація учасників за посиланням:    https://forms.gle/KP7cDHzYN6oocvDU6

З метою популяризації ідей STEM-освіти, заохочення педагогів застосовувати STEM-технології під час освітнього процесу, виявлення й підтримки талановитих педагогічних працівників, створення бази даних інтегрованих уроків/занять, а також мотивування дівчат-підлітків вивчати природничі та технічні науки через STEM-підходи, організовано конкурс «Кращий гендерночутливий STEM-урок 2023».

Конкурс проводиться поетапно:

-інформаційний(1.11.2023) - інформування учасників/ць про строки та умови проведення конкурсу, початок подання заявок і робіт;

- основний (з 06.11.2023 по 20.11.2023) – проведення STEM-майстерні(тренінги, лекції, інформаційні сесії), розробка учасниками уроків/занять, подання заявок і робіт;

- відбірковий (з 22.11.2023 по 04.12.2023) – відбір членами журі кращих уроків/занять;

- підготовчий до фіналу(з 05.12.по 12.12.2023) - проведення STEM-майстерні зі створення презентацій, додаткових тренінгів з пітчингу,консультацій для фіналістів/фіналісток;

- фінал (19 грудня 2023) — фінальна конференція для онлайн-презентації розробок уроків,визначення та оголошення переможців.

До участі у Конкурсі запрошено педагогічних працівників закладів освіти загальної середньої, позашкільної, спеціалізованої, професійної (професійно-технічної) освіти. Конкурс проводиться на добровільних засадах, є відкритим і безоплатним для педагогічних працівників закладів освіти державної форми власності.

Просимо проінформувати заклади освіти області про проведення Конкурсу та сприяти участі педагогів у ньому.

Детальні умови конкурсу за покликанням: https://docs.google.com/document/d/1jVodE1rfhQwdjW1DoR3U1HFAQ8pUTrit/edit

Зареєструватися на подію:https://forms.gle/CQrL1m42BLTuhcZq9

Інформація про Конкурс висвітлюється: https://www.facebook.com/groups/805895179541236

Про проведення Всеукраїнського інформаційно-просвітницького форуму «STEM AND FEM»

      20 жовтня 2023 року з 10:00 до 13:00 відбудеться Всеукраїнський  інформаційно-просвітницький форум «STEM AND FEM» з метою обговорення актуальних питань: проблеми науковиць в реаліях війни в Україні щодо їхнього розвитку, досягнень та успіху; подолання кризових ситуацій та гендерних стереотипів; популяризації наукової діяльності серед молоді.

     До участі запрошуються науковці/науковиці, викладачі/викладачки, докторанти/докторантки, аспіранти/аспірантки, управлінська спільнота, жінки-підприємниці, всі працівники/працівниці освіти, які сприяють розвитку науки та інноваційних технологій.

    Форум проводиться з ініціативи Донецького державного університету внутрішніх справ за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Для участі в форумі необхідно до 10.10.2023 року зареєструватися за покликанням: https://forms.gle/pg1vm57wLofWXi516

1.     Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2024» (далі – конкурс) проводиться на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року

№ 489 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 638 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 07.06.2023 № 705 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» в номінаціях: «Географія»,

«Образотворче мистецтво», «Українська мова та література», «Фізика».

2.      Участь педагогічних працівників закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти в конкурсі здійснюється на добровільних засадах незалежно від фаху.

Педагогічний стаж конкурсанта / конкурсантки має бути не менше 3-х років на дату реєстрації на конкурс.

Основним місцем роботи конкурсанта / конкурсантки має бути заклад загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти.

Викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти беруть участь у конкурсі на загальних умовах.

3.  Для участі в конкурсі педагогічним працівникам необхідно: зареєструватися в період з 25 вересня до 16 жовтня 2023 року на офіційній

сторінці      конкурсу    в      розділі «Реєстрація учасників    2024» https://mon.gov.ua/ua/konkursi-dlya-pedagogiv/konkurs-uchitel-roku/uchitel-roku- 2024 (реєстраційна форма для ознайомлення – у додатку 1);

подати організаційному комітетові першого туру конкурсу інформаційну картку (додаток 2) у строки, які визначають відповідні оргкомітети першого туру конкурсу.

Дивіться додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 23.08. 2023 р.1/12626-23


Е - хаб.pdf

Про проведення науково- практичних заходів у рамках літньої сесії «STEM-школа – 2023»

На виконання наказу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 17.01.2023 № 21/03-3 «Про організацію та проведення науково-практичних заходів «STEM-школа – 2023» відділ STEM- освіти Інституту спільно з ДЗВО «Університет менеджменту освіти», видавництвом «Видавничий дім «Освіта» проводять літню дистанційну сесію

«STEM-школа – 2023» за наступним планом: 15-17.08.2023 – навчання; 19- 21.08.2023 – тестування; 22.08.2023 – підсумок навчання на літній сесії, видача сертифікатів слухачам та спікерам через особисті кабінети на платформі ЄАС (Єдина атестаційна система).

У програмі сесії будуть представлені матеріали з актуальних питань STEM-освіти для педагогічних працівників усіх рівнів освіти за напрямами:

-          науково-методичні засади розвитку STEM-освіти в умовах запровадження НУШ;

-   цифрові ресурси для STEM-навчання;

-    партнерська взаємодія для кращого результату розвитку освітнього STEM-середовища.

Учасників очікує 3 дні інтенсивного онлайн-навчання на платформі Українського проєкту «Якість освіти» (http://yakistosviti.com.ua/uk/Golovna) Доступ до навчальних матеріалів на платформі буде відкрито 15.08.2023 о 10.00. Понад тридцять спікерів поділяться своїми ідеями, досвідом та практичними кейсами методичних матеріалів.

Для навчання, отримання матеріалів і сертифіката учасникам необхідно заповнити до 20.08.2023 реєстраційну форму за покликанням: https://stem.nppu.org/#Registration Після реєстрації автоматично створюється особистий кабінет на платформі ЄАС. Через особистий кабінет буде надано доступ   до   підсумкового  тесту.   За   результатами  успішного  виконання підсумкового тестування (80% правильних відповідей) буде згенеровано сертифікат на 15 академічних годин.


Шановні колеги!!!

Запрошуємо до зустрічі щодо обговорення здобутків фестивалю «STEM-весна – 2023» на практичний вебінар «STEM-освіта: здобутки фестивалю «STEM-весна – 2023», обмін досвідом, перспективи».

Захід відбудеться 02 червня 2023 року об 11:00 (1 год.).

Будуть обговорюватися:

Посилання для входу учасників: https://meet.google.com/dxv-xnfe-xyr


На честь Міжнародного дня світла в рамках ініціативи UNESCO 16 травня 2023 року НТУ «ХПІ» запланував проведення тематичного онлайн-фестивалю День наукових вікторин «Light is Fun!», який буде цікавий для учнів, їх батьків та вчителів. 

Беручи до уваги важливість вказаної вище ініціативи, запрошуємо  до участі в заході, що проводитиметься 16 травня 2023 року в онлайн форматі в прямому ефірі (відео-чат в Telegram за посиланням https://t.me/KhPI_Kahoot_holidays) для посилення та просування ідеї та цінностей цієї ініціативи UNESCO в Україні.

 ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЗАХІД:

 

Дата проведення: 16 травня 2023 року.

Урочисте відкриття: о 10:30 (в відео-чаті в Telegram скануйте QR або за посиланням https://t.me/KhPI_Kahoot_holidays).

Початок вікторин: об 11:00 і далі нова вікторина щогодини до 20:00 (Kahoot-вікторини в прямому ефірі).

В рамках онлайн-фестивалю заплановані освітні заходи у вигляді вікторин які проходитимуть у Telegram в прямому ефірі у форматі відеочату з використанням освітньої платформи Kahoot. На учасників чекає більше десяти наукових вікторин: від технологій, інженерії, IT, фізики, хімії до мов, суспільствознавства та бізнесу, які об’єднані темою «Світло» та популяризують STEM-освіту.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА - ЗНАННЯ БЕЗЦІННІ!

Про проведення STEM-майстерні

«Посади квітку Перемоги»

 

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує, що стартував другий етап благодійного соціального проєкту «Квіти для школи» (Flowers4school). Мета ініціативи – перетворити подвір’я закладів освіти на квітучі парки, де учнівство буде вчитися досліджувати природні явища та відновлювати своє психологічне здоровʼя. У 2022 році, на першому етапі, 10082 заклади освіти безоплатно отримали та висадили понад 5 млн. цибулин тюльпанів.

Запрошуємо керівників освітніх установ, учителів-предметників, керівників гуртків, практичних психологів взяли участь у STEM-майстерні «Посади квітку Перемоги». Під час події учасники дізнаються:

-          як турбуватися про дитячу психіку в умовах війни: практичні поради та

інноваційні підходи (спікер – Катерина Гольцберг, президентка професійної

асоціації дитячих аналітичних психологів);

-          як квіти Перемоги допоможуть відновлюванню країни (спікер – Богдан

Хмельницький, співзасновник фонду Florium Foundation);

-          як надихаючі ідеї використати для розробки STEM-проєктів та отримати

результат (спікер – Ірина Василашко, завідувачка сектору відділу STEM-освіти

Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»).

Захід відбудеться 10 травня 2023 року о 15.00 годині, зареєструватися необхідно на освітній платформі «Національна платформа педагогічних установ» за покликанням: https://conf.nppu.org/ . Участь безоплатна.


Шановні колеги!

Нагадую вам, що відповідно до програми Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна-2023», затвердженої ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», з 24 по 28 квітня 2023 року відбудеться проведення всеукраїнського «STEM-тижня-2023». Прохання прийняти участь у заході та підготувати звіти (відеоматеріали, фото, презентації тощо) для представлення у відділ STEM-освіти ДНУ «ІМЗО» .

Бажаю всім успіхів!


                                  Добрго дня шановні колеги!

У рамках VI Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2023» 13 – 14 квітня 2023 року буде проведено IIІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Освітня робототехніка».

Основні напрями роботи конференції:

1. Філософія та соціологія сучасної робототехніки.

2. Нові напрямки досліджень у сфері освітньої робототехніки в умовах війни в Україні.

3. Технології дистанційного навчання у організації занять та проектної діяльності з робототехніки.

4. Міжнародний досвід впровадження робототехніки та науково-технічної творчості.

5. Освітня робототехніка, мехатроніка на шляху до майбутньої професії.

6. Розвиток алгоритмічного мислення та кодування у початковій школі.

Методика впровадження курсів робототехніки для дітей молодшого шкільного віку.

7. Використання елементів робототехніки у викладанні навчальних програм природничої, математичної, інформатичної та технологічної галузей.

8. Модельні освітні програми «STEM» та «Робототехніка» у новому стандарті базової середньої освіти.

9. Проектна діяльність в контексті розвитку робототехніки.

10. Розвиток обдарованості та формування STEM-компетентностей на заняттях з робототехніки.

11. 3D-технології в контексті STEM-освіти.

12. Геймифікація в освітньому процесі.

13. Вивчення та використання технологій штучного інтелекту у освітньому процесі.

14. Проєкти учнів та студентів у сфері робототехніки.

Реєстрація на участь у конференції до 07.04.2023 р. шляхом заповнення Google форми: https://forms.gle/udakFsXqviXzhTYa6

Матеріали до збірника конференції надсилаються до 10.04.2023 р. згідно вимог, зазначених в інформаційному листі за посиланням

https://docs.google.com/document/d/1MSygTbukDEfOWOGdSnHeBqpUrzkGgOsi/edit

Контакти оргкомітету:

E-mail: stemdnipro@gmail.com

Довідки за телефонами:

067-559-60-00 – Бутурліна Оксана Василівна

096-228-27-72 – Хоріщенко Олександр Андрійович

097-312-11-15 – Пилипенко Ольга Володимирівна

098-301-16-86 – Запорожець Ольга Миколаївна

                                                                                         Доброго дня, шановні колеги!

 24 березня 2023 року відбудеться Круглий стіл «STEM-освіта від теорії до практики» з метою виокремлення теоретичних засад становлення STEAM-освіти, обговорення актуальних питань освітнього простору STEAM, навчальних STEAM- практик і технологій.

До участі запрошуються фахівців з психо- та нейропедагогіки, педагогічного дизайну, креативного освітнього простору, дизайн-освіти; наукових співробітників установ Міністерства освіти та науки України та Національної академії наук України та галузевих академій, зокрема, Національної академії педагогічних наук України; викладачів закладів  вищої освіти педагогічного профілю; представників системи Малої академії наук України, закладів позашкільної освіти як державної, так і недержавної форм власності; керівників та представників обласних і районних управлінь освіти, інститутів післядипломної освіти; керівників і вчителів ЗЗСО, особливо наукового спрямування; аспірантів, студентів; всіх, кому цікава тематика заходу.

Для участі в роботі Круглого столу необхідно до 20.03.2023 року заповнити реєстраційну форму учасника заходу: https://forms.gle/8a1KojXgzdGb6HDs7

Участь у конференції безкоштовна!

Кожен учасник конференції отримає сертифікат (PDF-файл, надісланий на електронну адресу, вказану під час реєстрації).


Доброго дня, шановні колеги! 

Розпочали підготовку до Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2023». 

 Просимо долучитися вас до розробки програми до 24 лютого (доступ на редагування https://docs.google.com/document/d/1SE_ZO4_GwWGiCnM-slVWk76MeM_VqsNM/edit?usp=share_link&ouid=102106334099218534943&rtpof=true&sd=true ) . У кожного є затверджений план вашої установи, де ви щось планували проводити у рамках Всеукраїнського фестивалю. Ви можете внести будь яку подію (вебінар, конкурс, семінар, майстерні тощо), які пройдуть під логотипом  «STEM-весна – 2023». Таким чином, загальними зусиллями, відбудеться марафон  STEM-подій під гаслом "Разом......У програмі тижні стоять на зеленому тлі комірок, пропозиції вносьте у вільні строки. На одному тижні можуть проходити декілька подій.

Ми плануємо відзначити участь установи (яка проведе захід)  або особу-організатора за розвиток STEM-освіти грамотою/подякою/дипломом.


На виконання наказу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 17.01.2023 № 21/03-3 «Про організацію та проведення науково-практичних заходів «STEM-школа–2023» відділ STEM-освіти Інституту спільно з ДЗВО «Університет менеджменту освіти», видавництвом «Видавничий дім «Освіта» проводить зимову дистанційну сесію «STEM-школа – 2023» за наступним планом: 21-25.02.2023 – навчання; 26-28.02.2023 – тестування; 01.03.2023 – видача сертифікатів слухачам та спікерам.

У програмі сесії будуть представлені матеріали з актуальних питань STEM-освіти для педагогічних працівників усіх рівнів освіти за напрямами:

•           науково-методичні засади розвитку STEM-освіти в Україні в умовах воєнного часу;•           STEM-середовище – дієвий інструмент формування soft skills учнівської молоді;                        •           створення і проведення STEM-уроків;                        •           STEM-проєкти: від теорії до практики;                        •           партнерська взаємодія для кращих результатів.

Учасників очікує 5 днів інтенсивного онлайн-навчання на платформі Українського проєкту «Якість освіти» (http://yakistosviti.com.ua/uk/Golovna). Доступ до навчальних матеріалів на платформі буде відкрито 21.02.2023 о 10.00. Понад сорок спікерів поділяться своїми ідеями, досвідом та практичними кейсами методичних матеріалів.

Для навчання, отримання матеріалів і сертифіката учасникам необхідно заповнити до 25.02.2023 реєстраційну форму за покликанням: https://stem.nppu.org/#Registration .   Після реєстрації автоматично створюється особистий кабінет на платформі ЄАС (Єдина атестаційна система). Через особистий кабінет буде надано доступ до підсумкового  тесту.  За  результатами успішного виконання підсумкового  тестування (80% правильних відповідей) буде згенеровано сертифікат на 30 академічних годин (1 ETSC). Надалі педагогічні працівники можуть на безоплатній основі користуватися власним кабінетом та накопичувати сертифікати/довідки від будь-яких установ, у яких пройдено підвищення кваліфікації, а також зберігати іншу необхідну інформацію для атестації.



Шановні колеги, довожу до вашого відома, що згідно із затвердженним графіком ІІІ (обласні) етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад відбудуться в онлайн режимі:                   з астрономії 22 січня, з фізики 11 лютого 2023 року.           Про умови і вимоги щодо організації та проведення заходів буде додатково повідомлено. В разі виникнення запитань звертайтеся за телефоном 0972062083. З повагою Юрій Валентинович.