Aktualności i standardy nieletnich


UWAGA, lista zawodników po weryfikacji jest w zakładce GRUPY TRENINGOWE. Serdecznie Gratulujemy i Witamy Wszystkich zawodników w nowym sezonie z którymi będziemy trenować przez najbliższy rok... 

No to już oficjalnie.

Zaczynamy nowy sezon pływacki 2024/2025.

Jeśli pływanie to Twoja pasja i chcesz rozwijać umiejętności pływania sportowego pod okiem szkoleniowców Polskiego Związku Pływackiego, to Zapraszamy do naszego Klubu Kłobucki Klub Pływacki "Delfin".

Z nami przeżyjesz roczną przygodę. A po roku zastanowisz się, czy może to już nie tylko chęc nauki pływania, a to już pasja, styl życia i zostaniesz z nami na wiele lat, a nawet jeszcze dłużej. Z nami nie tylko możesz trenować pływanie. To również możliwość spędzenia aktywnie wolnego czasu na obozach sportowych, szkoleniach, wyjazdach klubowych, zawodach pływackich i biegowych. Przyjdź, spróbuj...

Z Gminą Kłobuck, wieloma Instytucjami, Sponsorami, zaprzyjaźnionymi Klubami pływackimi od wielu lat uczymy, szkolimy, wspólnie cieszymy się z wygranych i sukcesów, wspólnie przeżywamy porażki...

A teraz słów kilka o weryfikacji wrześniowej.

Zachęcamy, aby trochę popływać, zwłaszcza zawodników z grup wyższych. Weryfikacja w tym sezonie jest dość wymagająca. 200 zmiennym, 100 zmiennym, sprinty w młodszych grupach... Wykorzystajcie czas na rozpływania przed zamknięciem pływalni w Kłobucku (konserwacja obiektu).

Wrzesień, to czas naboru do naszego klubu KKP Delfin Kłobuck. Jak co roku przypominam, że pływanie w poprzednim sezonie, nie daje nam gwarancji miejsca w danej grupie. Przystępujemy do naboru, gdzie o przyjęcie mogą ubiegać się na naszych zajęciach we wrześniu również zawodnicy z innych klubów, szkółek...

Wstępne listy zawodników już mamy, ale we wrześniu to wszystko może się jeszcze zmienić. Mamy również pełną listę ubiegających się do naszej najmłodszej grupy ćwiczebnej - Skrzatów "B". W tym momencie prowadzimy zapisy na listę rezerwową.

Z dziećmi i młodzieżą, która dostanie się do naszego klubu po wstępnej weryfikacji wrześniowej, będziemy pracować w miesiącach  październik 2023-czerwiec 2024.

Dla osób, które chcą dostać się do naszego klubu do jednej z 5 grup ćwiczebnych, czekają następujące testy pływackie:

-Grupy najmłodsze ( Skrzaty "B" i "C"):

Brak czasówek, w weryfikacji bierzemy pod uwagę kolejność zapisania dziecka na listę, samodzielność w szatni i podczas zajęć na pływalni, warunki fizyczne i podejście do treningów.

- Skrzaty "A":

Samodzielne przepłynięcie 25 metrów na czas, dowolny skok ze słupka.

- Juniorzy młodsi:

50 m stylem dowolnym na czas.

- Juniorzy starsi:

100 zmiennym na czas.

- grupa zawodnicza:

200 zmiennym na czas.

Zapraszamy!!!


STANDARDY:

Standardy ochrony małoletnich

zwane dalej „Standardami”



Podstawa prawna: art. 22b pkt 1 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1304)





Dobra relacja pedagogiczna między pracownikiem pływalni/Instruktorem, a dzieckiem/uczniem/zawodnikiem powinna być oparta na akceptacji, uznaniu (docenianiu) i życzliwości.

Do elementów takiej relacji należą m.in.:



Ilekroć w niniejszych Standardach mowa o ustawie, należy przez to rozumieć ustawę o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym.



Treść standardu

Zasady/zachowania niedozwolone



















Zasady zapewniające bezpieczne relacje między małoletnim a pracownikami pływalni, w  szczególności zachowania niedozwolone wobec małoletnich, relacja Instruktor, a zawodnik



Zasady bezpiecznych relacji między małoletnim a personelem pływalni.




















Zachowania niedozwolone wobec małoletnich:





















Zasady i procedura podejmowania interwencji w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub posiadania informacji o krzywdzeniu małoletniego




















Zasady postępowania w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub posiadania informacji o krzywdzeniu małoletniego.























Procedury i osoby odpowiedzialne za składanie zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę małoletniego, zawiadamianie sądu opiekuńczego oraz osoby odpowiedzialne za wszczynanie procedury „Niebieskiej Karty”








































Zasady przeglądu i aktualizacji standardów



















Zakres kompetencji osoby odpowiedzialnej za przygotowanie personelu pływalni do stosowania standardów, zasady przygotowania personelu do ich stosowania oraz sposób dokumentowania tej czynności



















Zasady i sposób udostępniania rodzicom albo opiekunom prawnym lub faktycznym oraz małoletnim standardów do zaznajomienia się z nimi i ich stosowania




















Osoby odpowiedzialne za przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach zagrażających małoletniemu i udzielenie mu wsparcia

Osoby odpowiedzialne za przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach zagrażających małoletniemu:

Osoby odpowiedzialne za udzielanie wsparcia małoletniemu:




















Sposób dokumentowania i zasady przechowywania ujawnionych lub zgłoszonych incydentów lub zdarzeń zagrażających dobru małoletniego

Dokumentowanie zgłoszonych incydentów lub zdarzeń zagrażających dobru małoletniego:


Zasady klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji dotyczącej zgłoszonych incydentów lub zdarzeń zagrażających dobru małoletniego określone są w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt, w tym w części dotyczącej dokumentowania.







































Wymogi dotyczące bezpiecznych relacji między małoletnimi, a w szczególności zachowania niedozwolone

Wymogi dotyczące bezpiecznych relacji między małoletnimi:

Dobrostan emocjonalny i psychiczny dzieci/uczniów oparty jest na ciepłej i otwartej komunikacji, autentycznym zainteresowaniu dziećmi/ uczniami, budowaniu zaufania, zapewnianiu odpowiedniego wsparcia emocjonalnego, rozpoznawaniu potencjału , skupianiu się na budowaniu w dzieciach/uczniach zdolności do autonomii i odkrycia samych siebie.

Bezpieczne, pełne szacunku i ciepłe wzajemne relacje prowadzą do zwiększonego zaangażowania dzieci/uczniów w naukę, poczucia bezpieczeństwa w oraz zmniejszenia uczucia lęku i stresu .


Przemoc na pływalni nie jest akceptowalna, ponieważ:


Zabronione jest dręczenie lub prześladowanie, tj. wielokrotna przemoc psychiczna (np. obrażanie, wyśmiewanie, plotki, wykluczanie, odtrącanie), werbalna, relacyjna, materialna, cyfrowa (cyberbullying), seksualna, fizyczna, groźna przemoc fizyczna, wymuszanie.

O zjawisku tym mowa jest wówczas, gdy proces stosowania przemocy jest długotrwały, ma charakter grupowy – ofiary, agresorzy i świadkowie są w tę przemoc wplątani, występuje dysproporcja między sprawcą/sprawcami a ofiarą, utrzymuje się atmosfera zastraszenia w grupie.



















Zasady korzystania z urządzeń elektronicznych z dostępem do sieci Internet




















Procedury ochrony dzieci przed treściami szkodliwymi i zagrożeniami w sieci Internet oraz utrwalonymi w innej formie


Postępowanie w przypadku podejrzenia że dziecko jest uczestnikiem niebezpiecznej gry: