dComFra.Kharkov

2022

ФІНАЛЬНА ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ЗА ПРОЄКТОМ ЄС ЕРАЗМУС+ DCOMFRA

Сьогодні (25.10.2022) відбулась фінальна підсумкова конференція за проєктом ЄС Еразмус+ dComFra – Digital Competence Framework for Ukrainian teachers and other citizens (Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян).

Конференція відбулась у гібридному форматі. У конференції взяли участь усі партнери проєкту dComFra, запрошені спікери з ІТ-спільноти Європейського союзу, українські експерти з цифрових компетентностей та цифрової трансформації, представники українських міністерств (Міністерство освіти та науки, Міністерство цифрової трансформації), більше ніж 100 учасників з України і Європейського союзу.

Одним із головних завдань конференції є представлення результатів dComFra міжнародній аудиторії та привернення уваги громадськості до цифрової соціальної інтеграції, цифрового розриву та можливостей його подолання.

На конференції було представлено усі значущі результати проєкту dComFra й висвітлено питання цифрової трансформації України, цифровізації освіти, кібербезпеки, новітньої методології індивідуального навчання в умовах аудиторії та можливостей наступних спільних проєктів в рамках програми Еразмус+.

Програма конференції:

https://dcomfra.vdu.lt/wp-content/uploads/2022/10/dComFra-final-conference-agenda.pdf

Запис конференції:

1 https://www.facebook.com/kn.knukim/videos/449774593910488

2 https://www.facebook.com/kn.knukim/videos/1275659923224823

Детальніше про проєкт: https://dcomfra.vdu.lt/uk/

2021

SyberDay 2021 at NTU “KhPI”

30 листопада 2021 року у рамках Місяця цифрової грамотності, ініційованого Міністерством цифрової трансформації України, з нагоди Міжнародного дня захисту інформації кафедра Cистем інформації ім. В.О. Кравця НТУ «Харківський політехнічний інститут» з провідними вищими навчальними закладами України (Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ імені Олеся Гончара, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця) спільно з Програмою академій Cisco, SoftServe, dComFra, NooSphere Engineering School, Canyon провела вебінар та онлайн-навчання з курсу «Основи кібербезпеки».

Цифровий розвиток та інтеграція України в Європейський цифровий простір (Єдиний цифровий ринок ЄС) має на увазі поліпшення цифрових навичок молоді та суспільства в цілому для підвищення рівня зайнятості населення та ефективного використання цифрових можливостей. Сертифікація знань та навчання в галузі "Інформатика та інформаційні технології» як засіб підвищення компетенцій.

Його проводили доц. Наталія Дженюк, доц. Максим Толкачов. В заході приймали участь навчальні заклади Харківської, Дніпропетровської, Київської, Тернопільської та Чернівецької областей. Серед слухачів були студенти, школярі, викладачі та інші бажаючі долучитися до цієї події. Було організовано 5 класів для реєстрації слухачів по областях. Зареєстрованих було більш 1000.

Слухачі зацікавилися процесом підвищення своєї компетентності в напрямку інформаційних технологій. Вони з нетерпінням чекають нових курсів для навчання і можливості підтверджувати цифрові компетенції сертифікацією.

Інформація про проект dComFra і про «Коаліцію цифрової трансформації» була сприйнята позитивно.

У цьому році наша кафедра «Системи інформації ім. В.О. Кравця» вже не вперше бере участь у міжнародному заході CyberDay.

Цифрова та інформаційна грамотність: наступний рівень освіти та науки

10 листопада 2021 року з 12:00 до 13:00 відбувся вебінар в рамках Всесвітнього дня науки за мир та розвиток.

Організатори: кафедра систем інформаціі та науково-технічна бібліотека Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Ганна Заволодько, доцент кафедри систем інформації Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Олег Касілов, професор кафедри систем інформації Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Юлія Главчева, директор Науково-технічної національної бібліотеки, НТУ «Харківський політехнічний інститут».

Новою інформацією для аудиторії стали можливості, які вони отримують в рамках програми Erasmus + dComFra (№598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Медіа та інформаційна грамотність: наступний рівень цифровізації суспільства

29 жовтня 2021 р., фахівці НТУ «ХПІ» кафедра Системи Інформації, Ганна Заволодько, Олег Касілов та Науково-технічна бібліотека НТУ "ХПІ" (директорка НТБ НТУ «ХПІ», Юлія Главчева) розповіли про цифрові та інформаційні компетентності в рамках всесвітнього тижня «Global Media and Information Literacy Week 2021»! Професії майбутнього, цифрові компетенції сьогодення, DC офіс як можливість їх підвищення цифрових компетенцій.

ErasmusDays 2021

14, 15 та 16 жовтня 2021 р. НТУ "ХПІ" провів вебінари на підтримку #ErasmusDays разом з усім світом!

Співробітники кафедри "Системи інформації" Ганна Заволодько та Олег Касілов були співорганізаторами #dComFraInfoday.

У рамках заходу розповіли про DC Офіс в НТУ "ХПІ", та мождивості, які надають курси dComFra "Цифровий офіс" в підвищенні цифрових компетенцій громадян.

Проект dComFra започатковано з метою гармонізації європейських ініціатив щодо системи цифрових компетенцій для вчителів та громадян з українською реальністю та розробки української основи цифрових компетенцій; з метою забезпечення реформування підготовки вчителів з точки зору цифрових компетенцій; розширити кругозір та можливості громадян, у тому числі внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО.

Новою ж інформацією для аудитрії виявилися можливості, які вони отримують у рамках програми Еразмус+ та проєкту dComFra (№598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Заход проведено в співпраці з National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team, КНУКІМ та Сергієм Броніним, керівником міжнародного проєкту dComFra.

СodeWeek UA: WEB-page development in the CMS

21 жовтня 2021 року виконувачі проєкту “dComFra” Націоналного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» кафедра «Сисиетми інформації ім. В.О. Кравця» провела майстерклас. Майстерклас – форма заходів загальноєвропейського тижня “EU Code Week”, який у 2021 році проходить упродовж 9-24 жовтня.

Слухачами майтеркласу розповіли про доступний та швидкий спосіб створення лендінг сторінок.

Вели семінар доцент Ганна Заволодько та професор кафедри системи інформаціі Олег Касілов. Багаторічний викладацький досвід доповідачей, широкоспекторна цільова аудиторія, практичне направлення заходу, спонукали аудіиторію на занурення в створення ВЕБ-додатків та підвищення базових в цифрових навичок, та активне виконумання завдань. Лише за час вони створили свої сторінки, частину з яких ви можете знайти в рисунках до публікації.

All Digital Week 2021

Другий рік поспіль НТУ “ХПІ” приймає участь в європейському освітньому челенджі All Digital Week. «Знай, умій, використовуй!» — це історичний слоган All Digital Week 2021 в НТУ “ХПІ”.

Захід проводиться 25 березня 2021 р. у співпраці між кафедрою «Системи інформації», факультетом «КІТ» та науково-технічною бібліотекою Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Подія Цифрові компетенції суспільства для професій майбутнього складалася з двох подій: Цифрові компетенції суспільства для професій майбутнього та Майстер клас «Створення WEB-сайту з використанням конструктору».

Подію провели: Ганна ЗАВОЛОДЬКО (доцент кафедри систем інформації, НТУ «ХПІ») та Олег КАСІЛОВ (професор кафедри систем інформації, НТУ «ХПІ»).

Подія відбувалася за попередньою реєстрацією, та були надані сертифікати учасників.

Кафедра Систем інформації ім. В.О.Кравця НТУ ХПІ та Програма Академій Cisco запрошує учнів старших класів, студентів учителів та викладачів приєднатись до Safer Internet Day Challenge 2021 з нагоди Міжнародного дня безпечного інтернету.

Ознайомитися з програмою заходу та зареєструватися у класі можна за посиланням: bit.ly/SID_Challenge2021

Участь безкоштовна.

Тестування безпечності поведінки в цифровому світі з елементами навчання забезпечить сертифікати учням, викладачам та навчальним закладам.

Призи активним викладачам від

Cisco Networking Academy Ukraine

Цифрові бейджі всім, хто довів свій рівень компетенцїй у галузі основ Кібербезпеки.

CyberSecurity Step by Step 2021

В рамках заходу 10.01.2021 «CyberSecurity Step by Step 2021» що пройшов за сприяння Інституту модернізації змісту освіти. Наталья Дженюк (доцентка кафедри "Системи інформації", керівник Cisco Network Academy NTU «KhPI») презентувала доробки міжнародного проекту Erasmus+ #598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP "Framework of digital competences for Ukrainian teachers and other citizens" (dComFra). Цільова аудиторія заходу викладачів шкіл, коледжів та вищих навчальних закладів.