dComFra.Kharkov

2020

CodeWeekUA: Цифрові компетенції в CodeWeek Dance Challenge

Процес кодування танцю складний творчий процес, але в ньому також застосовуються цифрові компетентності вчителя.

Про це йшла мова 23 жовтня 2020 о 16:00 в рамках онлайн події “СodeWeekUA: Digital competencies in CodeWeek Dance Challenge”.

Зміст вебінара: проект Еразмус + №598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP «Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та других громадян» (dComFra) в застосуванні в житті; кодування та віртуалізація рухів танцю, танцювальний челенж зі спортивним клубом РоллерсСтар.

dСomFra СodeWeek UA: Розробка веб-сайту проста

22 жовтня 2020 року кафедрою мікропроцесорних технологій і систем (МТС) ХНУРЕ і кафедрою систем інформації (СІ) НТУ «ХПІ» у рамках проєктів CodeWeek та dComFra організовано і проведено сумісний вебінар на тему «WEB-site development is easy».

EU Code Week – це міжнародний рух, який поєднує творчість, вирішення проблем та співпрацю через програмування та інші технологічні заходи.

Вебінар розраховано на підвищення базових цифрових компетенцій студентів, викладачів та інших громадян. У сучасному цифровому світи необхідно вміти представити інформацію про свою діяльність (проєкт, стартап, курси, конференцію, нову дисциплін тощо) широкому колу суспільства. У рамках вебінару показано, що сайт створити просто, і для цього не потрібні спеціалізовані навички в програмуванні. До участі у заході долучилася широка цільова група, це студенти, викладачі, вчителі, учні та інші верстви населення. Учасники дізналися щодо способів простого створення сайтів та підвищили свої цифрові компетентності.

dСomFra СodeWeek UA: Розробка WEB-сторінки в CMS

22 жовтня 2020 року відбувся інформаційний вебінар «Створення сайта за допомогою CMS». Як не володіючи знаннями розробника створити свій сайт? Даний захід розраховано на підвищення базових цифрових компетенцій. Створити сайт і розмістити його в інтернет можна не знаючи азів WEB програмування. Матеріал цього вебінару може бути застосовний як для підвищення компетенцій вчителя, школяра старших класів, так і студентів та викладачів. Також в вебінарі розкрит проект Еразмус + №598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP «рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та других громадян» (dComFra) в застосуванні в житті.

ErasmusDays 2020. Впровадження європейської практики у формуванні технічних курсів з проектування пристроїв на мікроконтролерах та ПЛІС

17 жовтня 2020 року Ганна Заволодько прийняла участь у події #ErasmusDays «Впровадження європейських практик при становленні технічних курсів з проектування пристроїв на мікроконтролерах та ПЛІС», яку організовувала кафедра МТС ХНУРЕ, та розповіла про стан проєкту міжнародної програми Еразмус+ №598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP «Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян» (dComFra).

ErasmusDaysUA 2020. ПІДВИЩЕННЯ ЦИФРОВИХ КОМПЕТЕНЦІЙ ГРОМАДЯН

У рамках ErasmusDaysUA та Ukrainian Erasmus+ Marathon НТУ ХПІ провів 16 жовтня 2020 в онлайн-форматі презентацію проєкту dComFra «ПІДВИЩЕННЯ ЦИФРОВИХ КОМПЕТЕНЦІЙ ГРОМАДЯН».

Олег Касілов, лідер проєкту Еразмус+ dComFra у НТУ ХПІ, привітав всіх присутніх та розповів про реалізацію проєкту міжнародної програми Еразмус+ №598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP «Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян» (dComFra).

Ганна Заволодько, солідер проєкту dComFra у НТУ ХПІ розповіла про підвищення рівня цифрових компетентностей суспільства, поширення кращих практик з реформування професійного навчання вчителів, а також використання цифрових знань і вмінь у повсякденному житті та фаховій діяльності громадян.

CyberSecurity Step by Step 2020

У рамках (15.10.2020) заходу «Кібербезпека Step by Step 2020», який відбувся за сприяння Інституту модернізації змісту освіти. Наталя Женюк (доцент кафедри "Систем інформації", керівник Мережної академії Cisco НТУ «ХПІ») презентувала доробки міжнародного проекту Erasmus+ №598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP» "Рамка цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян" (dComFra). Цільова аудиторія заходу – викладачі шкіл, коледжів та вищих навчальних закладів.

Інтерактивні засоби в онлайн освітІ

3 квітня 2020 року кафедра систем інформації НТУ «ХПІ» провела вебінар "Інтерактивні засоби в онлайн освіті".

Організатори вебінару доц. Ганна Заволодько, проф. Олег Касілов.

Метою вебінару є розгляд проблем пов’язаних з відсутністю можливості проведення занять в очній формі, дослідження та аналіз засобів проведення і контроля дистанційного (онлайн) навчання, визначення основних критеріїв вибору програмного забезпечення та загального алгоритму проведення занять с використанням сучасних інтерактивних засобів – вебінарів.

До вебінару долучалися викладачі та вчителі навчальних закладів, наукові співробітникм з деяких країн.

Слухачі зацікавилися процесом підвищення своєї компетентності в напрямку інформаційних технологій.

Інформація про проект "dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP) і про «Коаліцію цифрової трансформації» була сприйнята позитивно.

Засоби дистанційного навчання Cisco WebEx та дистанційні курси

2 квітня 2020 року кафедра систем інформації ім. В.О. Кравця НТУ «ХПІ» провела вебінар "Засоби дистанційного навчання Cisco WebEx та дистанційні курси".

Його проводили доц. Наталія Дженюк, доц. Максим Толкачов. До вебінару долучалися викладачі та вчителі навчальних закладів Харківської, Полтавської, Сумської, Чернігівської областей та деяких країн.

Cisco WebEx - це хмарні сервіси для проведення конференцій і нарад онлайн з аудіо, відеозв'язком і інструментами спільної роботи над документами.

Сучасне суспільство вимагає швидкості, простоти комунікацій, якості зв'язку та мінімізації витрат на відрядження та організаційні процеси. Сервіси Cisco WebEx допоможуть поліпшити цифрові навички та підвищити рівень зайнятості населення та ефективного використання цифрових можливостей.

Наталья Дженюк (доцент кафедри «Системи інформації ім. В.О. Кравця», НТУ «ХПІ», керівник Мережевої Академії Cisco та Центру підтримки Академій Cisco) та Максим Толкачев (доцент кафедри «Системи інформації ім. В.О. Кравця», НТУ «ХПІ», керівник Центру підготовки інструкторів Академій Cisco) презентували широкій інтернет-аудиторії сервіси для проведення конференцій і нарад онлайн веб-конференції Cisco WebEx. Було розглянуті питання пов’язання з керуванням системою, функціональними можливостями Cisco WebEx. Також були розглянуті питання, пов'язані з безкоштовними курсами, які надає мережева академія Cisco для всіх бажаючих.

Слухачі зацікавилися процесом підвищення своєї компетентності в напрямку інформаційних технологій. Вони з нетерпінням чекають нових курсів для навчання і можливості підтверджувати цифрові компетенції сертифікацією.

Інформація про проект "dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP) і про «Коаліцію цифрової трансформації» була сприйнята позитивно.

All Digital Week 2020. Цифрові компетенції в Україні та Європі

26 березня 2020 року кафедра систем інформації НТУ «ХПІ» провела вебінар "Цифрові компетенції в Україні та Європі".

Надіслали Всім бажаючим учасникам сертифікати, а їх близько 250. Розвиток цифрових навичок стає однією з найважливіших умов для розвитку цифрового ринку будь-якої країни, оскільки прямо або опосередковано пов’язаний з усіма сферами функціонування суспільства та економіки. Цифрові навички також вважаються вихідною рамковою умовою для розвитку всіх інших пріоритетів у сфері гармонізації цифрових ринків країн ЄС та Східного Партнерства.

Більш детально про захід Ви можете ознайомитися в презентації https://drive.google.com/file/d/11PlLRH-4QtyXSiY22ZmqRGUL06B6cR0w

Зустріч пройшла в рамках європейського тижню "All Digital Week 2020" за підтримки проекту dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Його проводили доц. Ганна Заволодько, проф. Олег Касілов. Зустріч, хоч і проходила віртуально, але зовсім не відчувалась самоізоляція, та карантин.

All Digital Week 2020. Акакдемічна доброчесність

25 березня 2020 року кафедра систем інформації НТУ «ХПІ» провела вебінар "Акакдемічна доброчесність".

Надіслали Всім бажаючим учасникам сертифікати, а їх близько 300.

Зустріч пройшла в рамках європейського тижню "All Digital Week 2020" за підтримки проекту dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Його проводили доц. Ганна Заволодько, проф. Олег Касілов, доповідач Семененко Лариса (Semenenko Larysa) директор науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Вона у доступній формі донесла суть проблеми, та наслідки свідомих і несвідомих вчинків.науковців. Аудиторія вебінару науковці та викладачі з усіх куточків України. Слоганом зустрічі були слова Nathaniel Macon «Чесність – перший розділ Книги Мудрості». Зустріч, хоч і проходила віртуально, але зовсім не відчувалась самоізоляція, та карантин.

Більш детально про захід Ви можете ознайомитися в презентації https://drive.google.com/file/d/1zCvvlqQYKOsTQEFUABLW2JfUMyghLPeS/view?fbclid=IwAR0K8_rw7jEZHvq2gGeul0VMMvFhqxT5stG0-B_Vlt8ylCxTT8KkX3y_kwE

All Digital Week 2020. Формування образу вченого в інформаційному простор

24 березня 2020 року кафедра систем інформації НТУ «ХПІ» провела вебінар " Формування образу вченого в інформаційному просторі".

Надіслали Всім бажаючим учасникам сертифікати, а їх близько 200.

Більш детально про захід Ви можете ознайомитися в презентації https://drive.google.com/file/d/1zAuPhBKR2gUhMv-34Vr3yRjMYQHZzNxt/view?usp=sharing&fbclid=IwAR2HQPg_dYbfE6JRvBdNWS_TpEK41E7feA2mxNTacGLVcMXIJgbwT07ftRw

Зустріч пройшла в рамках європейського тижню "All Digital Week 2020" за підтримки проекту dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Організатори вебінару доц. Ганна Заволодько, проф. Олег Касілов, доповідач Юлія Главчева заступник директора науково-технічної бібліотеки НТУ "ХПІ". Використовуючи наглядні слайди в презентації вона розкрила складові наукового бренду, особливості використання авторських профілів та створення публікаційної стратегії.

Вчителі чекають Тренінги щодо підвищення своїх цифрових компетенцій. Інформація про проект dComFra і про «Коаліцію цифрової трансформації» була сприйнята позитивно.

У цьому році наша кафедра «Системи інформації» вперше взяла участь в челенжі AllDigitalWeek. Це був хороший досвід, який ми, з задоволенням, повторимо в наступному році.

All Digital Week 2020. Мультидисциплінарні ресурси: пошук, аналіз та систематизація інформації

23 березня 2020 року в рамках міжнародного заходу All Digital Week 2020 кафедра систем інформації НТУ «ХПІ» провела вебінар "Мультидисциплінарні ресурси: пошук, аналіз та систематизація інформації".

Цифровий розвиток та інтеграція України в Європейський цифровий простір (Єдиний цифровий ринок ЄС) має на увазі поліпшення цифрових навичок педагогів, та інших верств населення для підвищення рівня зайнятості та ефективного використання цифрових можливостей. Сертифікація знань та навчання в галузі "Інформатика та інформаційні технології» як засіб підвищення компетенцій.

Надіслали Всім бажаючим учасникам сертифікати, а їх близько 200.

Більш детально про захід Ви можете ознайомитися в презентації https://drive.google.com/open?id=1s9RyO68X1K-fDprfDxTb5WufuXlOH4vr&fbclid=IwAR31-Mh6oZfbRWYYo3YVWLpPtLDjxlVSYv1AKKr8VuLWtpnKHKBRRDcco7U

Організатори вебінару доц. Ганна Заволодько, проф. Олег Касілов, доповідач Юлія Главчева заступник директора бібліотеки НТУ "ХПІ". Ми зібрали велику аудіторію наукових співробітників, вчителів та викладачів зі всієї України. Аудиторія зацікавилися процесом підвищення своєї компетентності в напрямку інформаційних технологій, сучасних мультидисциплінарних ресурсів. Вони з нетерпінням чекають нових курсів для навчання і можливості підтверджувати цифрові компетенції сертифікацією. Дуже приємно що нашу ініціативу підтримала бібліотека!

Вчителі чекають Тренінги щодо підвищення своїх цифрових компетенцій. Інформація про проект dComFra і про «Коаліцію цифрової трансформації» була сприйнята позитивно.

У цьому році наша кафедра «Системи інформації» вперше взяла участь в челенжі AllDigitalWeek. Це був хороший досвід, який ми, з задоволенням, повторимо в наступному році.

Мультидисциплінарні ресурси: пошук, аналіз та систематизація інформації

23 березня 2020 <> 10-00 <> НТБ НТУ "ХПІ"

Упровадження цифрових технологій призвело до радикальних змін усіх напрямів діяльності сучасної бібліотеки: від традиційного інструментарію до методів обслуговування, доступу до ресурсів, форм надання інформації, залучення до управління науковими продуктами і, навіть, науковими процесами.

Для вирішення проблем, пов’язаних із систематизацією, пошуком і швидким доступом до наукової інформації в електронній формі достатньо володіти базовим цифровими компетентностями, та знаннями які відповідають сучасним стандартам доступу до інформації. Саме цьому присвячено тренінг.

Основні питання тренінгу

  • Глобальні інформаційні ресурси для освіти та науки.

  • Рух відкритого доступу но наукової інформації. Ресурси відкритого доступу, їх консолідація.

  • Наукометричні бази Web of Science Core Collection, Scopus, Google Scholar (система): порівняльний аналіз.

  • Системи управління електронною бібліографією.

Формування образу вченого в інформаційному просторі

24 березня 2020 <> 10-00 <> НТБ НТУ "ХПІ"

Упровадження нових моделей наукової комунікації передбачає переміщення взаємодії в площину цифрових комунікацій.

Використовуючи весь арсенал своїх ресурсів, можливостей, а головне, маючи підготовлених фахівців, бібліотеки України, об'єднавши свої зусилля, здатні системно і послідовно виконати увесь комплекс робіт задля формування образу вченого, що сприяє підвищенню не лише їхньої публікаційної активності, упізнаності та рівня цитування, а ще й підвищенню рейтингових позицій університетів України та іміджу української науки у світі.

Основні питання евенту

  • Складові образу науковця.

  • Авторські профілі та ідентифікатори.

  • Публікаційна стратегія автора.

  • Використання сервісів для наукової комунікації.

Академічна доброчесність

25 березня 2020 <> 10-00 <> НТБ НТУ "ХПІ"

Академічна доброчесність — усвідомлення культури поведінки в академічному середовищі, вміння чесно діяти в ньому відповідно до встановлених етичних норм та поважати наукові здобутки колег.

Це поняття є всеохоплюючим і включає в себе, зокрема, такі аспекти: інформаційну грамотність, надійність інформаційних джерел, культуру інформаційного пошуку; запобігання академічному плагіату, коректність посилань та цитувань; дотримання правил оформлення наукових робіт; академічну етику; дотримання авторського та суміжних прав у створенні, поширенні та використанні академічних творів тощо.

На заході будуть розглянуті наступні питання:

  • Академічна доброчесність: сутність та принципи.

  • Вимоги до здобувачів освіти та науковців.

  • Запобігання проявам недоброчесної поведінки: погляд інсайдерів.

  • Інформаційна культура як один з кроків до доброчесності.

  • Оптимізація інформаційних ресурсів бібліотек на допомогу освітянам.

  • Системи виявлення збігів/ ідентичності/схожості на службі доброчесності.

Цифрові компетенції в Україні та Європі

26 березня 2020 <> 10-00 <> НТУ "ХПІ" кафедра системи інформації

Розвиток цифрових навичок стає однією з найважливіших умов для розвитку цифрового ринку будь-якої країни, оскільки прямо або опосередковано пов’язаний з усіма сферами функціонування суспільства та економіки. Цифрові навички також вважаються вихідною рамковою умовою для розвитку всіх інших пріоритетів у сфері гармонізації цифрових ринків країн ЄС та Східного Партнерства. Саме надання інформації о проекті Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP признчений цій евент.

Основні питання евенту

  • Стандарт DcomFra2.0

  • Цифрова трансформація в Україні

  • Цифрові компетентності вчителів та інших верств населення.

SAFER INTERNET DAY 2020

5-25 лютого 2020 року в рамках міжнародного заходу SAFER INTERNET DAY кафедра систем інформації ім. В.О. Кравця НТУ «ХПІ» з провідними вищими навчальними закладами та мережевими академіями Cisco за підтримки Інституту модернізації змісту освіти провела онлайн-урок «Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати».

Цифровий розвиток та інтеграція України в Європейський цифровий простір (Єдиний цифровий ринок ЄС) має на увазі поліпшення цифрових навичок молоді та суспільства в цілому для підвищення рівня зайнятості населення та ефективного використання цифрових можливостей. Сертифікація знань та навчання в галузі "Інформатика та інформаційні технології» як засіб підвищення компетенцій.

Його проводили доц. Наталія Дженюк, доц. Максим Толкачов. На онлайн-урок підключалися навчальні заклади Харківської, Полтавської, Сумської та Чернігівської областей. Серед слухачів були студенти, школярі, викладачі та інші бажаючі долучитися до цієї події. Було організовано 2 класи для реєстрації: перший - для слухачів Харківської та Сумської областей, другий – для слухачів Полтавської та Чернігівської областей. Зареєстрованих було більш 3500.

Спікерами були Барановський О., к.т.н., CISSP, CISM, CEH, CHFI, доцент кафедри інформаційної безпеки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" та Бараненко Р.В., професор кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ.

Слухачі зацікавилися процесом підвищення своєї компетентності в напрямку інформаційних технологій. Вони з нетерпінням чекають нових курсів для навчання і можливості підтверджувати цифрові компетенції сертифікацією.

Інформація про проект "dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP) і про «Коаліцію цифрової трансформації» була сприйнята позитивно.

У цьому році наша кафедра «Системи інформації ім. В.О. Кравця» вже не вперше бере участь в міжнародного заході SAFER INTERNET DAY.

Інформаційні дні 2020. Канікули з Політехом

НТУ «Харківський політехнічний інститут» вже вдесяте проходить заход зимові «Канікули з Політехом». Протягом п’яти днів, з 8 по 12 січня 2020 року, можливо взяти участь в понад 40 оригінальних, цікавих і корисних подіях. Всіх охочих чекає: приготування вегетаріанської ікри, оптичні ілюзії, 3D-друк, створення роботів, склодувна майстерня, кінодень та багато іншого. Участь у всіх заходах безкоштовна.

Лекції, майстер-класи, лабораторні роботи, воркшопи та інтерактивні ігри проведуть понад 30 кафедр НТУ «ХПІ». Серед напрямів науково-пізнавальних івентів: електроніка, енергетика, хімія, фізика, IT, механіка, інженерія, менеджмент, економіка, бізнес, соціологія та інші.

В рамках зажодів зимові «Канікули з Політехом» кафедра Системи інфориації 10 січня 2020 року проводила Майстер-клас «Створення концепції інтелектуального помічника абітурієнта».

Spring-STEM-fest 2020

15 квітня 2020 року в рамках західу «Spring-STEM-fest 2020» відбувся науково-практичний семінар «Упровадження STEM-освіти при вивченні предметів «Математика» та «Інформатика» у форматі вебінару з використанням сервісу cisco webex training.

Учасниками заходу стали більше 200 учителів математики та інформатики, методистів методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об’єднаних територіальних громад.

На вебінарі учасники ознайомилися з методичними підходами щодо впровадження STEM-освіти, досвідом та здобутками колег з Полтавської області у галузі STEM-освіти.

Захід проведено методистами відділу природничо-математичних дисциплін та технологій, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Ольгою Лозинською та Світланою Шостею.

В рамках події «Spring-STEM-fest 2020» керівник мережевої академії Cisco НТУ «ХПІ» Наталья Дженюк презентувала міжнародний проект Еразмус + №598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP «Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та других громадян» (dComFra). Метою цього проекту є поліпшення ситуації з розвитком цифрової компетенції в Україні, гармонізація її з європейським течією шляхом адаптації рамки цифрової компетенції для громадян та викладачів.