dComFra.Kharkov

2019

День відкритих дверей

17 листопада 2019 року в рамках проведення заходу "День відкритих дверей та Фестиваль науки Science is FUN" кафедра "Системи інформації" проводила інформаційні заходи в рамках виконнання міжнородного проека "dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Велика кількість майбутніх абітуріентів були зацікавлені можливістю пройти навчання і сертефікацію в галузі "Информаики та інформаційних технологій".

Інформаційні дні - Cyber Week 2019

8 листопада 2019 року о 14:00 в Харківському національному економічному університеті, Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" та Чернівецькому національному університеті відбулася онлайн-лекція "Сучасні загрози в кіберпросторі".

В рамках проведення заходу представники проекту dComFra з НТУ ХПІ Наталья Дженюк та Максим Толкачев презентували широкій аудиторії проект Erasmus+ KA2 CBHE «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens» (Nr.598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Онлайн трансляція відбувалися на кафедрі "Системи інформації" та "Обчислювальна техніка та програмування".

Сучасні загрози в кіберпросторі (Cyber Week 2019)

8 листопада 2019 року о 14:00 в Харківському національному економічному університеті, Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" та Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбудеться онлайн-лекція в рамках Cyber Week 2019 (Проект Erasmus+ KA2 CBHE «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens», 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Всі бажаючі зможуть ознайомитися з курсом "Вступ до кібербезпеки" від компанії Cisco та після проходження курсу отримають сертифікат.

Тема лекції: Сучасні загрози в кіберпросторі.

Доповідач: Євсеєв Сергій Петрович

доктор технічних наук, с.н.с., завідувач кафедри кібербезпеки та інформаційних технологій, Харківський національний економічний університет, Керівник академії Cisco "Simon Kuznets Kharkiv National University of Economics"

Регистрация: https://www.netacad.com/portal/web/self-enroll/c/course-928669

Системи цифрової компетентності громадян України

Цифровий розвиток та інтеграція України в Європейський цифровий простір дозволить поліпшити цифрові навичок населення України.

29 жовтня 2019 року на кафедрі Системи інформації о 12-00 ауд. 23 пройдуть заходи з розповсюдження інформації щодо "Системи цифрової компетентності громадян України"

Під час проведення заходу буде розглянуто актуальні питання щодо Системи цифрової компетентності громадян на законодавчому рівні та в рамках виконання міжнародного проекту dComFra.

Вебінар "Рамка цифрових компетенцій для вчителів та інших громодян України / dComFra"

23 жовтня 2019 року в рамках міжнародного заходу CodeWeek кафедра систем інформації НТУ «ХПІ» та кафедра мікропроцесорних технологій і систем ХНУРЕ провела вебінар «Рамка цифрових компетенцій для вчителів та інших громадян України/dComFra».

Цифровий розвиток та інтеграція України в Європейський цифровий простір (Єдиний цифровий ринок ЄС) має на увазі поліпшення цифрових навичок молоді та суспільства в цілому для підвищення рівня зайнятості населення та ефективного використання цифрових можливостей. Сертифікація знань та навчання в галузі "Інформатика та інформаційні технології» як засіб підвищення компетенцій.

Його проводили проф. Віталій Бреславець, проф. Олег Касілов, доц. Ганна Заволодько. Окрім онлайн слухачів ми зібрали 2 аудиторії студентів. Одна аудиторія буда у ХПІ кафедра «Системи Інформації» інша в ХІРЕ кафедра «Мікропроцесорні Технології і Системи». У нас будла онлайн трансляція. Студенти зацікавилися процесом підвищення своєї компетентності в напрямку інформаційних технологій. Вони з нетерпінням чекають нових курсів для навчання і можливості підтверджувати цифрові компетенції сертифікацією. Дуже приємно що нашу ініціативу підтримала молода кафедра сусіднього ВНЗ, щире дякую завідуючу кафедрою МТС Ірину Свід!

Вчителі чекають Тренінги щодо підвищення своїх цифрових компетенцій. Інформація про проект dComFra і про «Коаліцію цифрової трансформації» була сприйнята позитивно.

У цьому році наша кафедра «Системи інформації» вперше взяла участь в челенжі CodeWeek4All. Це був хороший досвід, який ми, з задоволенням, повторимо в наступному році.


Вебінар “КОНСТРУКТОРИ СТАТИЧНИХ САЙТІВ. ПЕРЕНОСИМІСТЬ САЙТІВ”

11 жовтня 2019 року відбулася визначна подія як для кафедри Системи Інформації, так і для ХПІ в цілому. В рамках Європейського проекту Челенж CodeWeek і проекту "dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP) був проведений Вебінар, в якому об’єднаними зусиллями практики і науки було доступно розкрито тему “Як не володіючи знаннями розробника створити свій сайт?”. Вебінар проводили експерт-практик з 20 річним досвідом роботи в WEB технологіях Заволодько Валерій і доцент кафедри «Системи інформації» Заволодько Анна.

Даний захід розраховано на підвищення базових цифрових компетенцій слухачів. Матеріал, який був даний в цьому вебінарі може бути застосовний як до підвищення компетенцій вчителя, школяра старших класів, студенти, викладачі та інших верств населення суспільства.

Унікальність цього заходу в тому, що вперше за довгий час проведено вебінар, який охопив різнобічну аудиторію. З одного боку було проведено телеміст зі студентами, які прийшли на цю подію в заздалегідь відому аудиторію. З іншого боку це були онлайн слухачі, які зареєструвалися на платформі проведення вебінарів. У івенті брали участь вчителі, студенти, викладачі.

Зворотній зв’язок з слухачами івента показав, що такий формат цікавий аудиторії. Багато хто був упевнений в своїх силах, але для них було відкриттям, що створити сайт і розмістити його в інтернет можна не знаючи азів WEB програмування. Штучний інтелект, нейромережі, пошукові системи, соціальна інженерія це теми, що цікавлять аудиторію.

DCOMFRA ТРЕНІНГ НТУ ХПІ

19 вересня 2019 на факультеті комп'ютерних та інформаційних технологій НТУ «ХПІ» відбувся четвертій тренінг для викладачів в рамках міжнародного проекта "dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Професор кафедри системи інформації НТУ «ХПІ», Бреславець В.С. та доцент Заволодько А.Є. доповіли про участь у тренингу за проектом dComFra який відбувався в місті Бухарест в Румунський UPB.

В Украине создали Коалицию цифровой трансформации

https://www.ukrinform.ru/rubric-technology/2774139-v-ukraine-sozdali-koaliciu-cifrovoj-transformacii.html

В Киеве подписан меморандум о создании Украинской национальной цифровой коалиции "Коалиция цифровой трансформации".

Церемония подписания состоялась 5 сентября в информагентстве «Укринформ».

В "Коалицию цифровой трансформации" вошли 46 государственных и частных учреждений и организаций, учебные заведения, общественные организации.

В ходе подписания подчеркивалось, что цифровая трансформация экономики и общества является одним из существенных факторов экономического роста, создания рабочих мест, повышения качества жизни граждан и развития демократии в Украине.

Предусмотрено, что деятельность "Коалиции цифровой трансформации" будет направлена на консолидацию и координацию инициатив и усилий всех партнеров в области цифрового развития и интеграции Украины к Европейскому цифрового пространства (Единого цифрового рынка ЕС).

Главными направлениями сотрудничества в рамках меморандума должны стать:

- распространение информации о современных цифровых технологиях и практиках их использования;

- создание и развитие соответствующей инфраструктуры для приобретения и улучшения цифровых навыков молодежи и общества в целом для повышения уровня занятости населения и эффективного использования цифровых возможностей;

- гармонизация с Цифровой повесткой (Digital Agenda) и Единым цифровым рынком (Digital Single Market) Европейского Союза;

- улучшение доступа к цифровой инфраструктуре и сети Интернет;

- интеграция цифровых технологий в процессы производства, или цифровизация промышленности;

- содействие цифровому развитию населенных пунктов и регионов;

- цифровизация науки, развитие украинских е-инфраструктур;

- содействие развитию креативных индустрий, систем кибербезопасности и других направлений цифровой трансформации Украины;

- развитие международного сотрудничества в сфере развития цифровых технологий и цифровых навыков.

Мероприятие проводилось при финансовой поддержке Европейского Союза, предоставленной через регрантинговую схему Форума гражданского общества Восточного партнерства для реализации проекта «Содействие формированию повестки дня и институциональных предпосылок для развития цифровых компетенций в Беларуси, Украине и Грузии». Проект в Украине выполняется ОО «Полесский фонд международных и региональных исследований».

Участниками мероприятия по подписанию меморандума стали: исполнительный директор ГС «ХАЙ-ТЕК офис Украина» Адрей Бирюков; президент ОО «Агентство европейских инноваций» Иван Кульчицкий; президент ОО «Полесский фонд международных и региональных исследований», представитель проекта «Содействие формированию повестки дня и институциональных предпосылок для развития цифровых компетенций в Беларуси, Украине и Грузии» Максим Корявец; президент ВОО «Украинская ассоциация специалистов информационных технологий», представитель проекта «Рамка цифровых компетентностей для учителей и граждан Украины» программы Европейского Союза ЭРАЗМУС+ Сергей Бронин; руководитель аппарата Сумской областной государственной администрации Дмитрий Живицкий; генеральный директор Ассоциации предприятий промышленной автоматизации Украины Александр Юрчак; генеральный директор Ассоциации предприятий информационных технологий Украины Юрий Пероганич.

Как отмечалось во время подписания, национальные цифровые коалиции на сегодня созданы в 23 европейских странах. Цифровые коалиции - это прозрачное партнерство между субъектами цифровых трансформаций, содействие развитию цифровых навыков в государствах-членах, которые работают вместе для воплощения цифровых преобразований и развития цифровой экономики и совершенствования цифровых навыков на национальном, региональном или местном уровне.

Тренінги у Бухаресті UPD по проекту dComFra

З 9 вересня по 12 вересня 2019 року науковий колектив НТУ ХПІ кафедри Системи інформації в особі професора Віталія Бреславца, доцента Ганни Заволодько і аспіранта Юлії Бреславець відвідали Румунський UPB.

Вони були присутні на тренінгах в Бухаресті за проектом dComFra (598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP) де обмінялися досвідом із зарубіжними колегами і отримали багато позитивних вражень.

Поїздка включала спілкування з творцем системи електронних книг Румунії, представником сертифікації. Відвідали кілька лабораторій, ознайомилися з сучасними технологіями роботизації в різних сферах, ознайомилися з використанням сучасних технологій у біомедицині, також цікавою була інформація, представників навчальної платформи Moodle.

Побували в лабораторії машинного навчання і в лабораторії розробки штучного інтелекту, ознайомилися з роботою сучасних електронних мікроскопів. Також познайомилися з творцем захищеної хмарної системи зберігання даних, та брали участь у дискусіях.

Загалом поїздка показала, що творчий підхід до освіти і хороша технічна база дають великі результати в освіті.

Дякуємо організаторам румунської сторони за цікаві зустрічі і події, в рамках поїздки відвідали парламентський палац. Окреме спасибі Ms. Teodora CHICIOREANU, PhD і Mr. Catalin AMZA, PhD.

Друга координаційна зустріч партнерів проекту domfra

У період з 15 по 17 травня 2019 в Педагогічному Університеті Кракова (Польща) пройшла 2-го координаційна зустріч партнерів проекту «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens» (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP). Обговорювались заходи, які пов'язані з реалізацією та просуванням проекту.

Розглядалися питання, пов'язані з результатами аналізу існуючих цифрових компетенцій (DC) в навчальних програмах і курсах в українських і європейських університетах, представлений огляд існуючого програм навчання пов'язаних з DC для вчителів, так само представлена ​​Цифрова структура компетентності для громадян і для педагогів використовувана в країнах ЄС .

Команда НТУ «ХПІ» представила плани експлуатації, стратегію стійкості і просування проекту, а також план поширення. Для цього в рамках передбачені наступні щорічні заходи: інформаційні дні, спеціалізовано семінари і т. д.

КОНЦЕПЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ В IOT-СИСТЕМІ

В рамках виконання міжнародного проекту Erasmus+ «dComFra — Digital competence (Dig Comp) framework for Ukrainian teachers and other citizens» здійснено спільну публікацію наукової статті «The concept of information security in the iot system», автори: A. Serkov, V. Kravets, O. Kasilov, B. Lazurenko, (National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, Ukraine), A. Mickus, (Vytautas Magnus University, Kaunas, Lithuania).

Науково-технічний журнал "Сучасні інформаційні системи" http://ais.khpi.edu.ua

Предметом вивчення є процеси забезпечення безпеки інформації в безпроводових каналах управління та зв’язку системи Internet of Things (IoT). Мета – розробка концепції організації широкосмугового доступу до Інтернету та реалізація ключових компетенцій безпеки під час виконання проектів IoT. В основу моделі покладено еталонну модель DigComp 2.0, яку створено в рамках системи цифрової компетентності громадян. Причому, основною сферою компетентності цієї моделі є безпека. Задача – забезпечення усталеної та безпечної роботи системи IoT. Використані методи: методи аналітичного, імітаційного моделювання та часового позиційно-імпульсного кодування. Отримані наступні результати. Розроблена концепція забезпечення безпеки в безпроводових каналах управління та зв’язку системи IoT. Показано, що для отримання високої завадостійкості каналів управління і зв’язку та захисту інформації від перехоплення слід застосовувати технологію безпроводового надширокосмугового зв’язку, яка дозволяє забезпечити великі обсяги та швидкості передачі інформації. Обґрунтовано можливість сумісної беззавадової роботи в одному частотному діапазоні як традиційних вузькосмугових систем зв’язку, так і систем, які використовують надширокосмугові сигнали. Запропоновано технічне рішення щодо конструкції надширокосмугової приймально-передавальної антенної системи. Висновки. Використання каналів із надширокою смугою частот дає можливість практично необмеженого збільшення кількості каналів управління та зв’язку системи IoT. Попередній розподіл між каналами ортогональних кодів реалізує процес управління та зв’язку без перехоплення інформації та взаємних завад. Причому, використання методу часового позиційно-імпульсного кодування запобігає виникненню міжсимвольних спотворень кодуючих надкоротких імпульсів. При цьому також знижується рівень спотворень інформаційних сигналів, які викликані його багатопроменевим розповсюдженням, що гарантує безпеку інформації в системі IoT.

Dig Comp — для викладачів Політеху

http://www.kpi.kharkov.ua/ukr/2019/04/26/dig-comp-hpi/

Вчені НТУ «ХПІ» взяли участь в міжнародному проекті Erasmus+ «dComFra — Digital competence (Dig Comp) framework for Ukrainian teachers and other citizens». В рамках проекту викладачі кафедри «Системи інформації» протягом 3-х місяців відвідували тренінги, які проводилися для українських вишів. Вони відбулися в університетах Литви, Польщі та Чехії. Заняття були присвячені питанням підготовки викладачів та підвищенню їх кваліфікації в галузі цифрової грамотності з урахуванням швидкого розвитку інформаційних технологій.

Так, 18-22 лютого 2019 року доц. кафедри «Системи інформації» Анна Заволодько та аспірантка кафедри Юлія Бреславець взяли участь у тренінгу, який проводився університетом Вітаутаса Великого (м. Каунас, Литва). На ньому було розглянуто багато аспектів, пов’язаних з цифровими навичками: розвиток навчально-випробувального центру; розробка стратегії збільшення кількості подій CodeWeek в Україні; розробка плану ініціатив цифрових навичок в Україні; вивчення цифрових навичок абітурієнтів та багато інших.

Другий тренінг пройшов в педагогічному університеті Кракова та Краківському екзаменаційному центрі (Польща) 18-21 березня 2019. У ньому брали участь: старший викладач кафедри систем інформації ХПІ, керівник Центру підготовки інструкторів академії Cisco НТУ «ХПІ» Максим Толкачов та старший викладач кафедри систем інформації ХПІ, керівник Центру підтримки академій Cisco НТУ «ХПІ» Наталія Дженюк. В ході тренінгу в Польщі були розглянуті питання цифрових компетенцій дітей, підлітків і дорослих, системи сертифікації комп’ютерних знань, освіти за професією інформатики на рівні загальноосвітніх шкіл та інші.

Третій, заключний тренінг пройшов 8-11 квітня 2019 в Чеському агротехнічному університеті Праги. У ньому взяли участь старші викладачі кафедри «Системи інформації» Максим Охріменко, Максим Толкачов та Наталія Дженюк.

Після кожного з тренінгів викладачі Політеху проводили в НТУ «ХПІ» інформаційні дні, де ділилися з колегами знаннями, отриманими під час проекту Erasmus+ «dComFra — Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens». Міжнародний проект реалізується на факультеті «Комп’ютерні та інформаційні технології» університету і спрямований на підвищення рівня цифрової компетентності викладачів та інших громадян.

dCOMFRA ТРЕНІНГ НТУ ХПІ

16 квітеня 2019 року. Старший викладач кафедри системи інформації НТУ «ХПІ», Охрименко М.Ю., Толкачов М.Ю. та Дженюк Н.В. доповіли про участь у тренінгу за проектом dComFra який відбувався в Czech university of life sciences Prague, Прага, Чехія

Питання, що були розглянуті:

    • Департамент інформаційних технологій: освіта і дослідження

    • Досвід Центру тестування в CULS

    • Практики в навчанні навичкам ІКТ

    • Стратегія цифрових навичок в Чеській Республіці

    • Навчання навичкам ІКТ для іноземних студентів

    • IoT та Big Data

    • Навчальні операційні системи, комп'ютерні мережі і CISCO Academy

    • Відвідування лабораторій: дослідження поведінки людини і віртуальна реальність

    • Чеська національна цифрова коаліція і проекти в сфері ІКТ

    • Інноваційні методи в навчанні програмуванню

    • Масштабна цифрова підтримка навчання - Moodle & Adobe Connect

    • Обмін передовим досвідом (семінар)

training in Prague

8 - 11 Apr 2019

dCOMFRA ТРЕНІНГ НТУ ХПІ

26 березня 2019 на факультеті комп'ютерних та інформаційних технологій НТУ «ХПІ» пройшов другий тренінг для викладачів в рамках міжнародного проекта "dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Старший викладач кафедри системи інформації НТУ «ХПІ), керівник Центру підготовки інструкторів академії Cisco НТУ «ХПІ», Толкачов М.Ю. та Старший старший викладач кафедри системи інформації НТУ «ХПІ», керівник Центру підтримки академій Cisco НТУ «ХПІ», Дженюк Н.В. доповіли про участь у тренінгу за проектом dComFra який відбувався у місті Краків (Польща), 18-21 березня 2019 року.

Заходи відбувалися в Педагогічному університеті Кракова та Краківськському екзаменаційному центрі. Згідно програми тренінгів присутні ознайомилися і прийняли участі у тренінгах з наступних питань:

  • Покращення цифрової грамотності в Польщі в рамках планів комп'ютеризації Польщі (стратегії: електронна Польща, Цифрова Польща та ін.), Тенденції дошкільної освіти;

  • Освіта з професії інформатики на рівні загальноосвітніх шкіл (IV рівень Польської кваліфікаційної рамки);

  • Рамки цифрових компетенцій. Польська національна цифрова коаліція;

  • Реалізація проектів ДК у сфері освіти;

  • ІТ-інфраструктура в Інституті комп'ютерних наук;

  • Цифрові компетенції дітей, підлітків і дорослих. Стандарти вимог;

Семінари:

  • Системи сертифікації комп'ютерних навичок; Іспитні платформи;

  • Уніфіковані середовища для інтерактивного аналізу даних: Anaconda / Python + Jupyter.

training in krakow

18 - 22 Mar 2019

dCOMFRA ТРЕНІНГ НТУ ХПІ

28 лютого 2019 на факультеті комп'ютерних та інформаційних технологій НТУ «ХПІ» пройшов інформаційний день в рамках виконання міжнародного проекта "dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Доцент кафедри системи інформації НТУ «ХПІ» Ганна Заволодько доповіла про участь у тренінгу за проектом dComFra який відбувався у місті Каунас (Литва), 18-21 березня 2019 року.

Заходи відбувася в Vytautas Magnus University.

В рамках першого тренінг візиту до VMU було розглянуто багато аспектів пов’язаних цифровими навичками.

Питання що були розглянуті:

    • Коротка інформація про ITI, залучення ITI до ринку сертифікації.

    • Сертифікація знань: сертифікація бази, модулі середньої сертифікації.

    • Розширені модулі сертифікації та затверджені програми, програма E-Guardian, барометр ІКТ.

    • Адміністрування мережі ТС. Практична демонстрація в системі управління тестового двигуна Литви.

    • Локалізація курсів. Локалізація AQTB (практичні вказівки).

    • Місцеві питання маркетингу, логотипи та локальні курси.

    • Порушення "цифрового рідного": чому молоді люди повинні розвивати свої цифрові навички.

    • Вивчення цифрових навичок абітурієнтів (випадок ВМУ).

    • Рівень цифрових навичок у Литві та Європі.

    • Приклад належної практики: досвід роботи Online4EDU.

    • Приклад належної практики: e-GUARDIAN - Розробка та сертифікація навичок для європейських педагогів, орієнтованих на безпеку ІКТ та запобігання кіберзагрозам.

    • Політика забезпечення якості.

    • Створення досвіду центру тестування.

    • Вебінар «Значення ECDL / ICDL».

    • Можливості формування цифрової компетентності в МСП в Литві.

    • Дорожня карта цифрової цифрової промисловості Литви 2019-2030.

    • Підтримка Каунаського науково-технологічного парку у розвитку цифрових компетенцій для МСП.

    • MOOC.

    • Цифрові чемпіони та їхня діяльність.

    • Введення про ініціативу CodeWeek в Європі.

    • Вебінар з відділом наукової освіти, Брюссель.

    • Ініціативи "Цифрові навички (тиждень безпечного Інтернету та всі цифрові тижня") в Європі.

    • Досвід щодо концепції та плану дій для НДЦ в Литві.

    • Результати робочих груп НДЦ (оновлення навчальних програм ІКТ в школах; поправки до цифрової програми).

    • Документи, що стосуються стратегії цифрових навичок у Литві.

    • Досвід створення Національної цифрової коаліції в Литві.

Тематика семінарів в яких представники НТУ «ХПІ» брали участь:

    • розвиток навчально-випробувального центру;

    • круглий стіл з питань сертифікації DC;

    • розвиток навчально-випробувального центру;

    • Розробка стратегії збільшення кількості подій CodeWeek в UA;

    • Розробка плану ініціатив цифрових навичок в Україні;

    • Розробка концепції та плану дій для UNDC;

    • розробка меморандуму UNDC.

Семенар «Міжнародні проекти Erasmus+»

27 лютого 2019 року відбулися щорічні семінари «Міжнародні проекти Erasmus+» на факультеті комп’ютерних та інформаційних технологій НТУ «ХПІ» в рамках реалізації міжнародного проекту «dComFra – рамка цифрових компетенцій українських вчителів та інших громадян / dComFra» (№ 598236-EPP-1-2018-1 -LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Про ще один міжнародний проект, в якому бере участь кафедра інформаційних систем, розповів професор кафедри інформаційних систем Валерій Кравець. Основні цілі проекту та шляхи їх реалізації досягнуті.

інформаційний день в НТУ "Хпі"

27 лютого 2019 на факультеті комп'ютерних та інформаційних технологій НТУ «ХПІ» пройшов інформаційний день в рамках виконання міжнародного проекта "dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Професор кафедри «Системи інформації» Валерій Кравець розповів про черговий міжнародний проект в якому бере участь кафедра системи інформації.

Цілі проекту: створити і презентувати ефективну мережу Української Національної цифрової коаліції, що базується на українських ВНЗ, профільних асоціаціях, державних і бізнес структурах; розробити і впровадити Українські фреймворки цифрових компетенцій; розробити рекомендації для зміни навчальних планів / програм по цифровим компетенцій, у відповідності з Цифровий Європейської робочої програми (Digital Agenda for Europe) і сучасних вимог ринку праці; створити тренінги цифрових компетенцій для вчителів та інших громадян; провести високоякісні тренінги цифрових компетенцій для різних верств населення.

Міжнародний координатор проекту (Грант холдер): Vytautas Magnus University, Каунас, Литва

Український координатор: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна.

Для виконання проекту було створено Консорціум у складі:

  • Vytautas Magnus University, Каунас, Литва

  • Corinthian university of applied science, Віллах, Австрія

  • Czech university of life sciences Prague, Прага, Чехія

  • Pedagogical university of Cracow, Краків, Польща

  • Polytechnic university of Bucharest, Бухарест, Румунія

  • Public institution Information Technologies Institute, Каунас, Литва

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна

  • КНУ культури і мистецтв, Київ, Україна

  • НТУ «Харківський політехнічний інститут», Харків, Україна

  • Донецький НТУ, Покровськ, Україна

  • Чернівецький Національний університет ім. Юрія Федьковича, Чернівці, Україна

  • Харківський Національний університет радіоелектроніки, Харків, Україна

  • Кременчуцький Національний університет ім. Михайла Остроградського

  • Українська асоціація фахівців інформаційних технологій, Харків, Україна

  • Міністерство освіти і науки України, Київ, Україна

День відкритих дверей та Фестиваль науки Science is FUN!

24 лютого 2019 р. в рамках проведення заходу "День відкритих дверей та Фестиваль науки Science is FUN!" кафедра "Системи інформації" проводила інформаційні заходи в рамках виконнання міжнородного проека "dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra" (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).

Велика кількість майбутніх абітуріентів були зацікавлені можливістю пройти навчання і сертефікацію в галузі "Информаики та інформаційних технологій".

Delegation from NTU "KhPI" is participating in Erasmus+ project training

День безпечного Інтернету в Україні від Програми мережних академій Cisco

5 лютого 2019 року 10 000+ школярів та студентів долучилися до онлайн-уроку на День безпечного Інтернету в Україні від Програми мережних академій Cisco, Департамент кіберполіції Національної поліції України та ERC Distribution

Не мали можливості долучитися вживу? Долучайтеся в запису до 16 лютого!

https://www.netacad.com/web/self-enroll/course-795514

Реєструйтеся, слухайте запис, проходьте тестування та отримуйте сертифікат

Захід відбувся при підтримці Інститут модернізації змісту освіти МОН

#Safer Internet Day #ДеньБезпечногоІнтернету #Cisco #ERC #NetAcad

зустріч партнерів проекту dcomfra в Каунасі

У період з 16 по 18 січня 2019 в Університеті Вітовта Великого у місті Каунас (Литва) пройшла зустріч партнерів проекту «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens» (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP). Обговорювались заходи, які пов'язані з реалізацією та просуванням проекту.

Координацію роботи учасників проекту здійснювали представники міжнародного та національного координатора а також представники МОН України.