Україна - Єдина. Україна - Понад усе!

ПОРАДИ БАТЬКАМ

 ПРАВИЛА РЕЄСТРАЦІЇ ДІТЕЙ ДО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

З 01 квітня 2023 року оголошується прийом документів до 1-го класу 2023-2024 навчального року.

Набір учнів до першого класу відбуватиметься відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 16.04.2018 № 367, наказу управління освіти Курахівської міської ради «Про закріплення за закладами загальної середньої освіти території обслуговування».

З метою безпеки життя в умовах режиму воєнного стану документи прийматимуться дистанційно на електронну адресу Дачненської гімназії  dachnoescool@gmail.com

 

Попереджаємо, що зарахування дитини до школи відбудеться лише за умови надання повного пакету документів з необхідними оригіналами.

 

Для зарахування дитини до першого класу необхідно:


1. Особисто  подати заяву встановленої форми
2. До заяви додати такі документи:
-копія свідоцтва про народження дитини;
-документ, що підтверджує проживання дитини на території обслуговування Дачненської гімназії з дошкільним підрозділом Курахівської міської ради;
— оригінал або копія медичної довідки за формою № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» та копія карти щеплень (медичні документи видає ваш сімейний лікар або педіатр, копію карти щеплень завіряє медичний заклад);
— копія або оригінал висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (у разі потреби організації інклюзивного навчання).

Заява приймається лише при наявності усіх перерахованих вище документів.

Відповідно до Порядку зарахування право на першочергове зарахування до 1-го класу закладу освіти мають:

-діти, що проживають на території обслуговування закладу освіти (це право підтверджується одним з документів, перелік яких зазначеного у листі-роз’ясненні МОН України №1/9-292 від 08.05.2018 р. );
-діти, брати/сестри яких навчаються у закладі освіти;
-діти працівників закладу освіти.

Адміністрація Дачненської гімназії з дошкільним підрозділом повідомляє, що у 2023-2024 н.р. в закладі традиційно планується відкриття 1-го класу, учні якого навчатимуться за «Освітньою програмою під редакцією Р.Б. Шияна»


Необхідну інформацію можна отримати за номером телефону:


050 173 60 62    Максименко Олена Анатолієвна (КЛАСНИЙ КЕРІВНИК 2023-2024 р)


або Viber / Telegram


099 077 42 06    Шовкопляс Олена Володимирівна (Директор)

095 867 2624    Височина Ольга Олексіївна (Заступник директора)


Документи відправляти на електронну пошту: 


dachnoescool@gmail.com


 Інструкція з обліку дітей і підлітків шкільного віку

У постанові Кабінету Міністрів України № 684 йдеться, що батьків школярів зобов'яжуть платити штрафи за систематичні пропуски шкільних занять дітьми

 

Питання відвідування учнями школи є сьогодні надзвичайно важливим,тому нагадуємо,

що згідно з Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту",Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646. «Про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2000 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку»:

 

1)Відсутність без поважних причин вважається прогулом і може бути підставою для припинення навчання учня в школі.

2)Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад, подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють,про причину відсутності на уроках, які зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року.

3)Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно (батьки мають зателефонувати до школи не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску).

4)У випадку запланованої тривалої відсутності (більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитків тощо.

5)У випадку пропуску занять протягом 2 і більше днів учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня.

6) Факт запізнення та дочасного закінчення занять (наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь)

7)У випадку відсутності учнів у школі понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у школі понад 10 днів до районного відділу освіти та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до районної соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України до КМСД .

8)Поважними причинами відсутності учня в школі вважаються:

· Хвороба.

· Призначений візит до лікаря.

· Смерть близьких родичів.

· Участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу.

· Непередбачена ситуація, що виходить за межі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у школі.

· Сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву.


БАТЬКИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ,

а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах:

 

І. Згідно Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ІІ. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України:

- Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей  тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


 У перший раз суд може призначити попередження або

штраф розміром від 850 гривень до 1700 гривень.

Якщо ситуація повториться, то батькам загрожує серйозний

штраф розміром від 1700 гривень до 5100 гривень

без урахування судового збору.


  ІІІ. Згідно Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

IV. Згідно Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Положення про загальноосвітній навчальний заклад у разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.


ПОРАДИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ

Відео-плейлист, поради батькам

Щоб обрати відео із плейлиста - натисніть   у відео

ПОРАДИ БАТЬКАМ ВІД ДЕРЖАВИ

листайте вправо-вліво