Про заклад

Історія закладу

На початку ХХ століття населення нашої місцевості було майже неписьменним, шкіл на території наших  сіл не було. В 1901-1902 роках перші двокласні церковно-приходські школи відкрилися в селах Плавещині і Китайгороді. Навчали в них 35-40 учнів вчителі Легейда Петро, Безугла Євдокія та попи, які викладали релігійні науки. Ходити до школи дітям було далеко. В школі могли навчатися тільки хлопчики, дівчатка не вчилися, за виключенням заможних.

   Але тяга населення до навчання була така велика, що жителі села Цибульківка зібрали гроші і найняли в селі Китайгороді вчителя і попа. В 1909-1910 роках в одній із хат відкрили школу. Навчання розпочиналося пізньої осені і закінчувалось рано навесні, бо діти з малих років допомагали батькам по господарству.

   Мрія жителів сіл  Цибульківки, Салівки, Єгорино, Журжини про школу збулася в 1912 році, коли в селі Салівці було збудовано двокласну школу. 

Восени 1910 року на сходці другого участку вирішувалося питання, де будувати школу. Довго йшла суперечка, шум і крики, але перемогли салівчани, які прагнули, щоб їх дітям було близько ходити до школи. В Салівці жило до десятка крупних куркулів, які організували жителів села, підкупити волосного старосту і писаря. Не поступалися їм і цибульківчани. І тому вирішили будувати школу на окраїні села Салівка в напрямку Цибульківки. Будівництво розпочали в 1911 році, а пізньої осені 1912 року школа приймала перших учнів. Працювали в ній прислані з Кобеляцького уїзду дві вчительки-сестри. Але недовго довелося ходити в школу дітям бідняків, бо настала холоднеча, а одягатися не було в що.

Після Жовтневої соціалістичної революції школа стала працювати регулярніше. Роботу її направляли Закрівчанська сільрада і Китайгородський волревком, заняття вели Крейденко Ніна, Ткач Петро.

    З 1929 по 1930 роки в школі вчителювали : Бурдєєв Петро Іванович, Ткаченко Антон Якович, Лисенко Кузьма Семенович, Поджукевич Таїсія Лукична, Литвин Нона Андріївна.

   Збудували школу і в селі Плавещина. Спочатку вона діяла як початкова, а в 1928 році її переорганізували в семирічну. Першим її директором був Дейнека Іван Степанович, якого перевели сюди із Закрівчанської початкової школи. В Плавещанській школі навчалися діти з Цибульківки, Зубківки, Катеринівки, Заочипського.

  Поступово збільшувалася кількість початкових шкіл. Так в 1928 році відкриваються школи в селі Зубківка та селі Катеринівка. Вчителі Зубківської школи Кривия Семен, Сідак В.Я. навчали 25 учнів, а Пугач Євдокія та Парикожка Віктор з Катеринівки – 21 учня.

     В усіх школах сільради вдень навчалися діти, а ввечері тут працювали лікнепи, тобто проводилися зайняття з дорослими, бо майже 65% населення було неписьменним. Після роботи в полі, на фермі, на будівництві селяни вчилися читати, писати, пізнавали світ. Навчання проводилося не тільки в школах, а й у хатах комсомольцями-активістами: Проданом І.Г., В’язовим П.Ф., Кривич С.

     Насувались тяжкі роки війни. В цей час закривають школу в селі Катеринівка. А в період фашиської окупації не працювали всі школи. Після визволення нашого району в 1943 році відновили навчання дітей початкові школи. В Заочипському вчителями на той час були -Дем’яненко І.М., Дем’яненко Євгенія, в Зубківці – Сідак В.Я.; в Плавещині – Хайло Л.Я., Костенко Л.С.

  Закрівчанськка початкова школа булла перетворена в семирічну і перейменована в Цибульківську неповну середню школу. На той час в ній навчалося 285 учнів.

В 1949 і послідуючих роках вчителями були: Михайлець Семен Федорович – директор школи, вчитель математики;

Михайлець Ніна Марківна – вчитель 1-4 класів; Костенко Іван Захарович – вчитель  української мови та літератури; Полуботько Олександр Юхимович – вчитель математики;  Волнянський Іван Васильович – вчитель фізики і математики;

Продан Михайло Савич – вчитель німецької мови; Орел Федір Федорович – вчитель фізвиховання; Потоцька Ганна Семенівна – вчитель географії та історії. Мамиченко І.Г. – вчитель російської мови.

  В 1950 році в с.Цибульківка було побудоване і введене в експлуатацію нове приміщення школи.

      В 1951 році, на місце вибувших Мамиченко І,  Потоцької Г.С., були призначені вчителями російської мови Стальський С.Я., Тогобицька О.Ю. та вчителем історії та географії  

Липенко І.С.

      Після смерті Михайлець С.Ф., в  1952 році, директором став Левченко І.Я., завідуючим Костенко І.З. В 1960 році Шевченко І.Я. пішов на пенсію, а на його місце призначають Цегельника О.М. Через два роки Цегельника О.М. переводять працювати в Китайгородську середню школу, а на його місце Костенка І.З.

       В цей час відбуваються зміни в учительському колективі школи: Продан М.С. переїжджає в інший район; Полуботько О.Ю., Полуботько М.І., Жулем С.А.,

Волнянський І.В. ідуть на пенсію.

       Одна за другою закривались початкові школи. В 1964 році, в зв’язку з будівництвом Дніпродзержинської ГЕС і водосховища, село Заочіпське було знесено, а жителів переселено.  В 1970 році Зубківську, а в 1971 році Плавещанську початкові школи було закрито. На території Цибульківської сільської ради залишились тільки Цибульківська восьмирічна школа.

  В 1982 році введено в експлуатацію нове приміщення шкільної їдальні, побудованої силами колгоспу ім.Шевченка (голова Шеремет Іван Пантелеймонович).

   В 1983 році Костенко І.З. пішов на заслужений відпочинок. Директором школи призначена Забараускас Ніна Іванівна, яка згодом виїхала. Вчителем початкових класів почала працювати Продан Людмила Олексіївна., вчителем російської мови та літератури Куксенко Ольга Володимирівна..

    З серпня 1986 р. тимчасово виконуючою обов’язки директора школи була Серга Людмила Василівна. А з січня 1987 року директором школи призначено Проскуру Михайло Петровича. Згодом вчителями початкових класів почали працювати Усенко Валентина Миколаївна (Проскура В.М.) та Мартинець Надія Михайлівна.

    Восьмирічна; неповна середня; середня загальноосвітня І-ІІ ступенів – назви школи після чергових реорганізацій.

    В січні 2006 року школа переведена на газове опалення.

    В 2007 в кабінеті математики встановлено сучасні комп’ютери. Почала працювати Інтершкола (керівник Волнянська Н.А.).

    На початку ХХІ століття на заслужений відпочинок пішли Корж Марія Юхимівна, Серга Людмила Василівна, Журавель Любов Петрівна. Школа поповнилась молодим поколінням: Ткачов Юрій Васильович - учитель географії, згодом директор школи; Товстий Олександр Васильович – учитель фізкультури; Бегейлюк Тетяна Василівна – вчитель англійської мови; Бойко Олександр Олексійович – вчитель історії. З 01.09.2015 року виконуючою обов'язки директора призначено Андрійченко Світлану Іванівну, а з 01.01.2016 р. директором школи став Бойко Олексанр Олексійович. З 01.09.2020 р. директором призначено  Ніконюк Надію Анатоліївну. 

                                                                              Історична довідка.

                                         Цибульківська гімназія Могилівської сільської ради Дніпропетровської області мала такі назви:

                -         1971 – 1989 р.р. Цибульківська восьмирічна школа Царичанського району Дніпропетровської області;

-          1989 – 2004 р.р.  Цибульківська неповна середня школа ;

-         2004 - 2020 рр. Цибульківська загальноосвітня школа  І-ІІ ступенів Царичанської районної ради Дніпропетровської області  ;

-         2020-2021 р.р. Комунальний заклад «Цибульківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Могилівської сільської ради Дніпропетровської області»;

-         З 2021 року Цибульківська гімназія Могилівської сільської ради Дніпропетровської області.



Переваги нашої гімназії


Безпека та комфорт

У закладі створено партнерське освітнє середовище, у якому кожен учасник освітнього процесу може безпечно, комфортно навчатись, розвиватись, удосконалюватись, задовольняти свої інтереси та запити і досягати успіху

Просторе подвір’я, фруктовий сад для відпочинку на перервах

На перервах ми не сидимо у телефонах, а набираємося сил на свіжому повітрі та формуємо здорову особистість з активною життєвою позицією

Творчий педагогічний колектив

Наші вчителі забезпечують високу якість освіти, творчий розвиток кожної особистості. Це талановиті, неординарні, багатогранні особистості, які ведуть за собою дітей та завжди готові допомогти, надихнути, зрозуміти.

Максимальна увага до кожного учня

У нас невеликі класи, тому вчителі можуть більше уваги приділяти кожному учню.



наша гімназія.mp4