Struktura

Projekt CWD jest realizowany przez zespół ekspertów ZMP w formule dwupoziomowego wsparcia i monitoringu pracy z partnerstwami:

Poziom bezpośredni – merytorycznie realizowany przez Doradców Partnerstw w bezpośredniej pracy z JST wchodzącymi w skład partnerstwa oraz interesariuszami z obszaru partnerstwa; realizowany również przez Opiekuna Partnerstwa w zakresie koordynacji współpracy, komunikacji i monitorowania działań oraz potrzebnych działań administracyjno-organizacyjnych;

Poziom wsparcia – merytoryczne wsparcie Partnerstwa oraz Doradców Partnerstw realizowane przez Doradców Wspierających, Doradców Sektorowych, Doradców Strategicznych.

Partnerstwo

Rada Partnerstwa (RP), składa się z przedstawicieli członkowskich gmin i powiatów (wójtowie, burmistrzowie, starostowie);

Przewodniczący Rady Partnerstwa (PRP) – jeden z samorządowców – liderów JST członkowskich, wybrany na tę funkcję, osoba prowadząca w imieniu partnerów nadzór nad bieżącą pracą KGR; zwołuje i prowadzi spotkania RP; jest w stałym kontakcie bezpośrednim z decydentami członkowskich JST;

Grupa robocza (GR) - partnerstwa (inaczej: biuro partnerstwa), składa się z przedstawicieli partnerstwa (prawdopodobnie urzędników) zaangażowanych w pracę operacyjną i merytoryczną; przedstawiciel JST - członka partnerstwa, to osoba posiadająca bezpośredni kontakt z decydentem danej JST; grupa pracuje nad projektami materiałów merytorycznych we współpracy z DP; członek GR jest odpowiedzialny za przedstawianie na bieżąco stanowisk swojej gminy, opiniowanie i przekazywanie ich decydentowi swojej gminy do zaopiniowania;

Koordynator grupy roboczej (KGR) - osoba wskazana przez partnerstwo w zgłoszeniu (patrz: formularz informacyjny). Koordynuje bieżące prace grupy roboczej i relacje z doradcami ZMP oraz UM i MFPR.

doradca partnerstwa

Udzielają bezpośredniego, merytorycznego doradztwa strategicznego, moderują i animują proces współpracy oraz nadzorują i koordynują całość doradztwa dla partnerstwa.

doradca partnerstwa

Odpowiadają ponadto za koordynację czasową i merytoryczną zaangażowania zasobów wewnętrznych (DW, DSek, DS.) oraz zewnętrznych, czyli współpracę z GR i RP.

doradca wspierający

Wsparcie merytoryczne oraz procesowe w czasie pracy z partnerstwami. Praca DW ma charakter wspierający. Wspiera pracę dwóch zespołów DP. Pracuje z 4 partnerstwami.


doradcy sektorowi

Rola ekspercka wspierająca. Wsparcie specjalistyczne w postaci wykonania i dostarczenia potrzebnych analiz, badań, opinii oraz pomocy w interpretacji wyników.

doradcy strategiczni

Rola monitorująca i inspirująca. Odpowiadaza proces uwspólniania rozwiązań realizowanych w poszczególnych partnerstwach, tak aby dobre praktyki i rozwiązania były realizowane możliwie szeroko.