Центр технічної творчості дітей та юнацтва

Артемівський центр технічної творчості дітей та юнацтва був заснований у 1963 році. Спочатку ЦТТДЮ був у складі Артемівського палацу піонерів але з 1969 року він продовжив свою діяльність, як самостійна організація, яку очолив Кобзар Микола Романович.

В Артемівському центрі технічної творчості дітей та юнацтва, (раніше він називався станція юних техніків (СЮТ)), спочатку було три напрямки. Це були гурток авіа моделювання, його проводили Оськін Володимир Андрійович та Глечиков Альберт Миколайович. Гурток ракето моделювання - керівник Зубенко Микола Сергійович, та гурток технічне моделювання – керівник Чорткова Алла Михайлівна.

З 1972 року керівником СЮТа став Артеменко Володимир Михайлович, він також був керівником фото гуртка. І в цьому ж році були відкриті наступні гуртки - гурток судомодельний (керівник Куражнов Сергій Михайлович), а також гурток радіо конструювання (керівник Середенскій Юрій Миколайович), гурток швидкісного радіотелеграфіювання (керівник Лебедєв Олександр Семенович) та гурток картингу (керівник Плетньов Сергій Михайлович).

З 1997 року Артемівський СЮТ змінив свою назву, будівлю та адресу - став Артемівським міським Центром технічної творчості дітей та юнацтва, розташований на базі колишній загально освітній школі № 3, за адресою: вулиця Горбатова 42, директором якого до 2013 року був Місечко Андрій Іванович.

З 2013 року виконуючою обов’язки стала методист Центру - Бенделіані Манана Георгіївна.

З 2015 року, у зв’язку з перейменуванням міста Артемівська в місто Бахмут, Центр став Бахмутським міським Центром технічної творчості дітей та юнацтва.

З 2015 року виконуючою обов’язки директора стала Куліш Юлія Олександрівна.

18 жовтня 2016 року на базі Центру було відкрито просторий, обладнаний за сучасними вимогами Громадський простір для дітей, сім’ї та молоді. Ремонтні роботи, а також придбання меблів, оргтехніки проводилися за підтримки Міжнародної організації Save the children та Запорізького обласного благодійного фонду «Посмішка дитини».

З серпня 2017 року Директором Центру стала Куліш Тетяна Анатоліївна і Центр почав працювати в новому форматі. 12 грудня 2017 року після підписання меморандуму між Бахмутським ЦТТДЮ і Норвезькою радою у справах біженців (NRC) при підтримці всесвітньої продовольчої програми ООН та Міністерства іноземних справ Норвегії. Була відкрита простора, обладнана по сучасним вимогам кімната для роботи гуртка швейної майстерні «Перлинка».

Центр працює у форматі Нової української школи (НУШ). Головна мета – створити Центр, у якому буде приємно проводити час, навчатися, творити і який даватиме вихованцям не тільки знання, а й спілкування, психологічну розгрузку та адаптацію, вміння застосовувати їх у житті.

В результаті співпраці з керівництвом Центру та координаторами німецького товариства міжнародної співпраці GIZ в липні 2018 року було передано обладнання для створення сенсорної кімнати. Для Центру відкриття такої кімнати являється великим досягненням. Сенсорна кімната буде виступати інструментом для сенсорного та пізнавального розвитку, проведення психологічних консультацій для вихованців Бахмутського ЦТТДЮ.

Дещо змінився педагогічний склад. Мережа гуртків розширилася. Гуртки Бахмутського ЦТТДЮ були перепрофільовані в нові, більш актуальні.

В Центрі технічної творчості дітей та юнацтва станом на 2021-2022 н.р. працюють 15 гуртків в трьох напрямках:

Навчально- технічний напрям:

Початково-технічне моделювання з елементами англійської мови «Аrt paper»

Геометричне моделювання "Паперовий вернісаж"

Комп’ютерні технології «Compline»

Комп’ютерні технології з елементами англійської мови «Компо-Знай-Ка»

Комп’ютерні технології «Цікава інформатика»

Цифрова фотографія "Юні дослідники"

Спортивно-технічний напрям:

Авіа-моделювання «Літачки»

Художньо-технічний напрям:

Живопис арт- студія «Натхнення»

Декоративно-прикладне мистецтво "Інтер'єрна лялька"

Декоративно-прикладне мистецтво «Гармонія декору»

Петриківський розпис «Мальовнича фантазія»

Декоративно-прикладне мистецтво "Барвінок"

Декоративно-прикладне мистецтво етно-майстерня «Берегиня»

Швейна студія «Майстриня»

Швейна майстерня "Оберіг"