Проведені заходи 

2023-2024 навчальний рік

26 квітня

«День пам'яті Чорнобильської трагедії» 

Сьогодні День пам'яті аварії на ЧАЕС. 38 років тому о 1:23 сталася найбільша техногенна аварія в історії людства — вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС.

Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

23 квітня

«День психолога» 

До Дня психолога, який відзначається 23 квітня, у гуртку творчої дизайнерської студії "Майстриня" під керівництвом Юлії Безсмертної разом з учнями Бахмутського НВК №11 (керівник Ольга Петриченко) було проведено особливе заняття, яке об'єднало творчість та розвиток емоційного інтелекту. Гуртківці не лише виготовляли яскраві смайлики з паперу, але й вчилися розпізнавати та контролювати свої емоції.

Важливою метою цього заняття було виховання в дітей навичок самоусвідомлення та розвиток навичок емоційного регулювання. Діти використовували мистецтво як засіб для виявлення та вираження почуттів, а також вчилися керувати своїми емоціями.

Кожен учасник обрав для свого смайлика колір, форму та вираз, що відповідали його власному настрою та емоціям у той момент. Такий підхід дозволив дітям вільно виражати свої почуття через творчий процес, а також навчив їх розпізнавати та відділяти різні емоційні стани.

18 квітня

«Міжнародний день пам'яток та визначних місць» 

У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць (International Day of Monuments and Sites). Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь.

Сьогодні вихованці гуртка "Юні винахідники", з керівницею Мариною Зеленською здійснили віртуальну подорож визначними місцями нашої країни. Діти дізналися багато цікавого про українські об'єкти Світової спадщини ЮНЕСКО. Виявилося, що деякі з цих визначних місць діти відвідували раніше, тому мали змогу обговорити та поділитися враженнями.

Разом виготовляли Архітектурну витинанку "Чарівний замок". В кожного вийшла чудова робота.

16 квітня

«День довкілля» 

Сьогодні - особливий день, коли ми зупиняємося, щоб вшанувати наш спільний дім - планету Земля. День довкілля нагадує нам про важливість турботи про наше оточення, про те, як ми повинні берегти і балансувати природні ресурси, щоб забезпечити життя на цій планеті для майбутніх поколінь.

Це час, коли ми пригадуємо собі, що кожна наша дія має значення. Навіть маленькі зусилля можуть мати величезний вплив, коли ми працюємо разом. Подумайте про те, як ви можете зменшити свій відходи, економити енергію та воду, заохочувати відтворення природних екосистем та сприяти сталому розвитку у вашому спільноті.

Святкування Дня довкілля - це не лише час для відзначення досягнень у збереженні природи, але і нагадування про те, що ми ще маємо багато роботи. Сьогодні - чудовий час, щоб почати діяти, щоб наш світ став кращим місцем для всіх його мешканців.

Нехай кожен день буде для нас днем довкілля, коли ми прагнемо зробити щось добре для нашої планети, нашого єдиного дому у великому космосі.

12 квітня

«Всесвітній День авіації та космонавтики» 

12 квітня відзначатимемо найбільш космічне свято року. Так, ідеться про Всесвітній день авіації і космонавтики та День працівників ракетно-космічної галузі України. Чи всі знають  діти , що Україна була та є космічною державою (яка, до речі, має повний цикл виробництва ракетно-космічної техніки), здобутками якої можна та варто пишатися?  На честь свята  на своїх заняттях керівники гуртків Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва познайомили своїх вихованців  із космічною історією нашої держави.

Першим космонавтом незалежної України був Леонід Каденюк. А Сергій Корольов науковець українського походження, видатний  вчений, який внес свій  чималий вклад у розвиток космонавтики.

З цього приводу для вихованців гуртка «Юні винахідники», керівниця гуртка Марина Зеленська   провела квест "Подорож планетами". Виконуючи цікаві тематичні завдання, діти розширили світогляд та поглибили знання в області космонавтики та авіації, розкрили значення дослідження космосу в житті людини. Разом виготовляли модель сонячної системи, пригадавши, скільки планет рухається навколо сонця, та де кожна з них розташована.

А вихованці гуртка "Самодєлкіни" , разом зі своїм керівником Євгеном Носовим ознайомились з історією польоту першої людини у космос, та потім на основі здобутих знань, створили експозицію для справжнісінького космічного музею! Кожний виготовили рухому ракету на ніткової тязі.

7 квітня

«Всесвітній день здоров'я» 

Щорічно 7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров'я, який спрямований на підвищення уваги до важливості збереження здоров'я та збалансованого способу життя.

З метою підвищення свідомості про здоровий спосіб життя та збереження здоров'я, у творчій дизайнерській студії "Майстриня" керівником гуртка Юлією Безсмертною було проведено цікаве та пізнавальне заняття з виготовлення дерева здоров'я. На початку заняття гуртківці вважали, що здоров'я означає лише відсутність хвороб та фізичних проблем. Проте завдяки спільним обговоренням та роботі над проєктом "Дерево Здоров'я", вони почали розуміти, що здоров'я – це комплексне поняття, яке включає фізичне, емоційне, соціальне та психологічне благополуччя.

Гурткове заняття в творчій дизайнерській студії "Майстриня"(керівниця Юлія Безсмертна) , присвячене Всесвітньому дню здоров'я, не лише відкрило для дітей нові аспекти здорового способу життя, а й надихнуло їх на більш відповідальне ставлення до власного здоров'я. Такі заходи допомагають формувати у дітей свідоме ставлення до здоров'я та підтримують розвиток здорового та щасливого покоління.

6 квітня

«Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки» 

Сьогодні в Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, котра пов'язана з розмінуванням для вихованців гуртка Юні винахідники було проведено інформаційну годину "Будь уважним! Не підходь! Не чіпай!"

Головна мета заходу полягала у вихованні почуття відповідальності за своє життя та життя інших

людей, формування у дітей пильності та спостережливості до предметів, що їх

оточують: на вулиці, в транспорті, в приміщеннях.

Діти пригадали відомості про вибухонебезпечні предмети, речовини, про їхню загрозу життю та здоров'ю. Вкотре звернулися до правил мінної безпеки, які можуть допомогти врятувати здоров'я та життя.

1 квітня

«Міжнародний день птахів» 

Щорічно 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить в рамках програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера". Саме 1 квітня 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

Тому сьогодні вихованці гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) спілкувалися на тему "Птахи наші друзі".

День птахів вважають часом прильоту пернатих із зимівель. Діти пригадали пташок, які відлітають у теплі краї та які залишаються взимку з нами. Дізналися багато цікавих фактів про пташок та пригадали, в чому полягає неоціненна користь цих маленьких мешканців нашої планети.

Разом виготовляли аплікацію "Щаслива пташка".

27 березня

«Міжнародний день театру» 

27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно святкують в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

З цієї нагоди для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено інформаційну годину "Всесвітній день театру".

Діти дізналися багато цікавих фактів про театр. Побачили найдивовижніші театри світу.

Разом виготовляли символ театру -  театральні маски з паперових тарілок.

11 березня

«Масляна» 

У нас в Україні настала найвеселіша пора року - Масляна! Це свято, яке огортає нас теплом, радістю та ароматом смажених млинців!

Масляна - це багатовікова традиція, яка відзначає прихід весни та провіщає кінець зими. Вона сповнена музики, танців, різноманітних розваг та, звичайно ж, незабутніх смаколиків.

Українці святкують Масляну усілякими способами - від великих масштабних карнавалів у містах до невеликих сімейних свят в селах. Це час, коли ми разом збираємося з родиною та друзями, щоб насолодитися компанією один одного та смачними стравами.

Одним з головних символів Масляної є млинці - тонкі, ароматні та смажені на сковороді. Їх смак справді неперевершений! А ще це час, коли ми влаштовуємо різноманітні конкурси, граємо у народні ігри та робимо різноманітні ремесла.

Нехай це свято наповнить ваші серця радістю та веселощами, а смажені млинці зроблять ваші дні ще смачнішими!

8 березня

«Міжнародне свято боротьби жінок за власні права та свободу» 

8 Березня -  Міжнародне свято боротьби жінок за власні права та свободу. А для доньки чи сина найголовніша людина в світі – це люба матуся. Що ж подарувати любій, найріднішій людині в цей день? Звичайно щось зроблене власноруч, красиве та ніжне як посмішка  матусі. Первоцвіти – саме вони не зважаючи на заморозки та негоду пробиваються крізь сніг та радують око. Під рукою завжди кольоровий папір, ножиці і клей.   Вихованці гуртка «Гармонія декору» (керівниця Олена Кольвашенко) із завзятістю прийнялись за виготовлення листівок 3-D. Головний елемент композиції – тюльпан. Трохи фантазії, навичок роботи з папером та бажання порадувати близьких і листівка готова! 

6 березня

«За що треба цінувати родину» 

В межах тематичного місячника родинно-сімейного виховання для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено бесіду "За що треба цінувати родину?". Діти дізналися чим відрізняється поняття сім'я та родина. Ознайомилися з ознаками сім'ї. Складали асоціативний кущ до слова СІМ'Я. Спілкуючись, дійшли висновку, що родина - це справжній дарунок долі, який треба цінувати понад усе. 

25 лютого

«День народження Лесі Українки» 

25 лютого в Україні відзначають 153- річницю  з дня народження видатної письменниці Лесі Українки .З цієї нагоди для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено квест "Надзвичайно цікаве життя Лесі Українки", виконуючи різноманітні завдання, діти дізналися  про неповторний світ Лесі Українки, її жагу до життя.Через усе життя вона пронесла любов до України,до української мови,  до природи, до дітей. Мала незламність духу і віру в світле майбутнє нашої країни. 

20 лютого

«Небосна Сотня» 

Щороку 20 лютого Україна згадує подвиг Героїв Небесної Сотні. 10 років тому понад сто людей віддали життя в боротьбі за демократичний вибір України та її європейське майбутнє. Сьогодні до Дня Героїв Небесної Сотні для вихованців гуртків " Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) та "Самоделкіни" (керівник Євген Носов) було проведено інформаційну годину "Герої не вмирають". Діти дізналися, що саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної сотні. Зустріч завершили вшануванням пам'яті загиблих героїв. 

19 лютого

«День державного герба України» 

Сьогодні, 19 лютого, відзначається День герба України – 32-і роковини затвердження державного символу.

Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Тризуб - це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі. Тож шануймо його!

Вітаємо всіх з Днем Державного Герба України! На шевронах українських бійців, які захищають сьогодні нашу державу від російської агресії, знову, як і століття тому, зображено тризуб.     Вже багато століть наш герб єднає українців та надає нам сил. Це символ держави, що пройшов довгий і водночас трагічний шлях, з яким український народ утверджував віковічну мрію про державність, соборність і незалежність. Вихованці  на занятті з комп'ютерної грамотності, під керівництвом Віталіни Савранської прикрашали Державний Герб користуючись цифровими технологіями та штучним інтелектом.

17 лютого

«День кота в Європі» 

17 лютого відзначають день котів у Європі. Звичайно ж це не офіційне або державне, а скоріше народне і громадське свято. Але його залюбки святкують у багатьох країнах світу.

На занятті гуртків "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) та "Самоделкіни" (керівник Євген Носов) спілкувалися про котиків - дивовижних добрих і граціозних, мудрих та ласкавих тварин, дуже довірливих і уважних не тільки до самих себе, але і до нас, намагаються бути нав’язливими тільки по-доброму, наполегливо поважають свободу. І крок їм на зустріч, дозволяє всім нам ще раз нагадати про дуже важливі речі, які нами часто не беруться до уваги.

У ході заняття виготовляли паперові іграшки "Котики-муркотики".

16 лютого

«День Єдності» 

16 лютого Україна відзначає молоде свято День Єдності українців, яке було засноване 16 лютого 2022 року на тлі попереджень про можливу війну. Цей день нагадує, що саме в єднанні – наші сила та міць. В умовах війни свято набуло особливого сенсу. Кожен українець розуміє сьогодні, що єдність допоможе зміцнити наші сили та відстояти  незалежне майбутнє України. Вихованці гуртка «Гармонія декору»(керівниця Олена Кольвашенко), долучившись до акції «Долоньки миру» виготовили символ незламності українського народу – державний прапор у вигляді стилізованих долоньок жовтого та блакитного кольорів, які міцно тримають одна одну та символічне серце, яке відображає патріотичний дух  українського народу. 

15 лютого

«День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» 

15 лютого – особливий день – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ми відзначаєо цей день відповідно до Указу Президента України від 11.02.2004 р. Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ з Афганістану.

З давніх – давен український народ підтримує священну традицію – вкарбовувати у свідомість прийдешніх поколінь пам'ять про бойові подвиги своїх синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов’язок.

Тому з цієї нагоди для вихованців гуртка " Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено виховну годину "Ціна чужої війни", мета якої полягала у розширенні знань підростаючого покоління про події афганської війни 1979—1989 рр.; вихованні  поваги до воїнів-інтернаціоналістів та пам’яті загиблих героїв; формуванні свідомого ставлення до прав і обов’язків людини і громадянина.

14 лютого

«Міжнародний день дарування книги» 

Міжнародний день дарування книг з’явився завдяки підтримці групи пристрасних людей, які хотіли, щоб читання святкувалося. Свято стрімко набуло популярності у всьому світі. Зараз це свято визнане в усьому світі, і люди відзначають його по-різному.

Це чудове свято книги співпадає з Днем Святого Валентина. Тож ви можете поєднати свою любов до когось або до себе із подарунком книги – це, мабуть, набагато краще, ніж банальна сувенірна продукція з червоними серденьками та трояндами, які вже багатьом набили оскомину та знецінилися як спосіб висловлення почуттів. Діляться книгами в цей день та почуттями! На занятті  з початково-технічного моделювання гуртківці "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) , познайомились з  історію виникнення закладки та з задоволенням виготовляли ії у вигляді серця, так як сьогодні не тільки Міжнародний день  дарування книг але й  день закоханих.

13 лютого

«Всесвітній день читання вголос» 

День інтернет-друзів ми відзначається 13лютого.

Багато хто з нас, особливо самотні або сором'язливі діти, несподівано легко знаходять друзів в інтернеті, знайомляться з представниками протилежної статі або просто ведуть листування в соцмережах, що ні до чого не зобов'язує. Однак насправді не все так безпечно.

Знаходячи в інтернеті нового друга, завжди пам’ятайте: ви спілкуєтеся не з реальною людиною, адже інтернет дозволяє надіти будь-яку маску. Тому не вірте фотографіям, навіть якщо вони справжні. Якщо людина володіє фотошопом, вона може буквально за п’ять хвилин змінити свою зовнішність до невпізнання. Найважче обдурити відеокамеру, тому по можливості поспілкуйтеся з новим знайомим за допомогою відео. І ще одна порада: якщо ви підозрюєте, що від вас завзято приховують справжнє ім’я та прізвище, це привід серйозно насторожитися.

7 лютого

«Всесвітній день читання вголос» 

Щорічно в першу середу лютого відзначають Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт "LitWorld"  у 2010 році. З цього приводу для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено бесіду "Читати модно, престижно, корисно! Діти дізналися про традиції святкування Всесвітнього дня читання вголос, про користь читання. Разом прочитали цікавій твій "Що ж буде з Костиком? Розповідь старого сенбернара.", який написав М.Слабошпицький. Обговорили прочитайте та відповіли на питання до тексту. Діти розповідали про улюблені книжки. Разом виготовляли закладки для книжок "Веселі пончики" в техніці орігамі, користь якої полягає не тільки в розвитку дрібної моторики, концентрації уваги, а й у розвитку тактильної чутливості, мікроорієнтації, можливості одночасного сприйняття цілісності образу предмета, стимулюванні творчих здібностей. 

6 лютого

«День безпечного інтернету» 

6 лютого  відзначається День безпечного Інтернету. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза  межами дому, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в Інтернеті.

Не забуваємо, що соціальні мережі не завжди є позитивною стороною Інтернету. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через: поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах; повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

3 лютого

«День годування птахів» 

Щороку, починаючи з 1994-го, 3 лютого у світі відзначають День годівлі птахів. Місяць лютий обрали через те, що це останній місяць зими, коли запаси корму для птахів вичерпуються і знайти його пташкам стає неймовірно важко. Цей день також надає чудову можливість дізнатися про диких птахів та їхні потреби.      Цей день присвячений здоров'ю та виживанню птахів, що мешкають на подвір'ї. Він має велике значення взимку, коли немає достатньої кількості корму для птахів. З цього приводу для вихованців гуртка "Юні винахідники", керівниця Марина Зеленська, було проведено виховну годину "Допоможемо птахам!", де разом пригадали про важливість допомоги птахам, особливо в найхолоднішу та найсніжнішу частину зими, коли джерел їжі для пернатих не вистачає. Діти брали активну участь в інтелектуальній грі "Годівнички" та разом виготовили об'ємну аплікацію "Червоногрудий снігур" 

29 січня

«День пам'яті героїв Крут» 

29  січня  –  День  пам’яті  героїв  Крут  –  саме  там,     у  1918  році відбувся  бій,  що  на  довгі  роки  став  одним  із  символів  боротьби  українського народу за свободу і незалежність.

День подвигу під Крутами — це наш справжній національний День Захисника Вітчизни. Він неминуче — це моє глибоке переконання — постане в серці кожного українського воїна і громадянина.

Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому героїв Крут у публіцистиці часто називають “першими кіборгами”.

Вихованці гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) провели виховну годину до 105 річниці пам’яті героїв Крут, подивилися пізнавальний фільм.

Потім діти шанували пам'ять загиблих та виготовляли  квіти.

27 січня

«Голокост…гірка пам’ять минулого…» 

Сьогодні, в День пам'яті жертв Голокосту, вихованці творчої дизайнерської студії «Майстриня» об'єднали свої сили, щоб вшанувати пам'ять мільйонів невинних людей, які стали жертвами страшних подій минулого. Заняття, спрямоване на створення "Колоска життя", стало простором для вираження почуттів та пам’яті про цей страшний час.

У ході короткого введення в історію Голокосту, діти дізналися про трагічні обставини та причини, які призвели до цього жахливого періоду. Гуртківці зрозуміли, що Голокост – це не тільки темна сторінка минулого, але й важливий урок для майбутнього.

Вирізаючи стебла та колоски із кольорового паперу, діти перетворювали звичайні матеріали в символічні творіння. Кожен колосок став унікальним виразом почуттів та надії. За допомогою фантазії та різноманітних кольорів, вони створили своє «колоскове поле». Підсумовуючи, можна сказати, що хоча Голокост – це трагічний етап минулого, молоде покоління, несе важливу відповідальність не лише пам'ятати, але й передавати цю пам'ять далі. "Колосок життя" став способом віддати шану жертвам та висловити надію на краще майбутнє.

22 січня

«День Соборності України» 

22 січня, в день проголошення в 1919 році акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Вперше відзначили і привітали один одного з Днем Соборності України в 1939 році в місті Хуст. Тоді на міській площі зібралися понад 30 тисяч українців. Вони тримали в руках синьо-жовті прапори.

Після перемоги над Німеччиною Україна опинилася під впливом більшовиків, які планомірно знищували все, що могло б нагадувати про незалежність України.

Святкувати і вітати з Днем Соборності України продовжили тільки після розпаду СРСР. У 1999 році президент Леонід Кучма зробив 22 січня державним святом.

На занятті вихованці гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) виготовляли вітальні листівки до дня Соборності України, щоб привітати своїх рідних з цім святом.

28 грудня

«День календаря» 

Щорічно 28 грудня світова спільнота відзначає День календаря. Дата святкування обрана на честь видання першого цивільного календаря під редакцією Якова Браса у 1708 році.

Потреба для вимірювання часу з`явилася у людей дуже давно, коли людина ще не мала писемності. Відлік часу був примітивним, але з розвитком культури та зі зростанням практичних потреб людей календарі поступово удосконалювалися. Слово календар походить від лат. «calendae» – цим словом римляни називали перші й останні числа місяця.

В Україні григоріанський календар ввели 25 (12) лютого 1918 року, а відтак діяти в Українській Народній Республіці він почав з 16 лютого 1918 року. Цей день стали вважати 1 березня 1918 року. І саме з цього моменту почалося знайоме та звичне нам усім літочислення.

Ми користуємося календарем повсякчас – як мірилом часу, фіксатором подій, засобом для планування майбутнього. Ми звіряємося з ним, аби спіймати миті життя, засвідчити емоції і переломні дати, підвести підсумки та спроектувати подальший розвиток подій. Про зручність календаря та його історію на занятті гуртка комп’ютерних технологій розповідала керівниця Віталіна Савранська.

Хай відзначення дня календаря стане для нас приємною традицією мати передвісника щасливого, мирного та здорового майбутнього.

21 грудня

«Кібербезпека» 

У рамках проведення місячника правового виховання,  діти гуртка початково-технічного моделювання  "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) було проведено виховну годину " Що таке кібербезпека, як вчити дітей бути обачними в інтернеті та корисні ресурси для навчання ".             Раніше люди взаємодіяли в кількох середовищах: земля, вода, повітря. З появою інтернету з’явився ще один вимір – кіберпростір. Ідеться про мережу взаємопов’язаних між собою пристроїв. Загалом безпека – це стан захищеності від зовнішніх і внутрішніх загроз. А безпека в кіберпросторі – це  особиста захищеність та безпека наших пристроїв.  Про ризики дітей у кіберпросторі, які правила встановити, про важливість взаємин у темі кібербезпеки, про заборони, правила кібербезпеки, як відрізнити правду від фейків, з ким спілкуватися в інтернеті безпечно, а хто – насправді кіберзлочинець. Ці та інші питання розібрали на занятті вихованці. 

16 грудня

«Кожна дитина має своє право» 

У рамках проведення  місячника ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ  в Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва було проведено ряд заходів. Мета – набуття юними громадянами знань та практичних навичок про свої права, свободи та обов’язки, а основне завдання – надати цим знанням і умінням практичної спрямованості, побачити їх відбиток у позитивних проявах правомірної поведінки учнів.

У межах тематичного місячника правового виховання керівник гуртка "Юні винахідники" Марина Зеленська провела виховну годину "Кожна дитина має своє право".  Діти ознайомилися з поняттям "Конвенція". Пригадали, які права мають діти, розгадали тематичний кросворд, зіграли в гру "Порушення прав у казці".

6 грудня

«День збройних сил України» 

Українські Збройні Сили завжди варто підтримувати і вшановувати, особливо в часи важких випробувань. Малюнки для Збройних сил України – це потужний спосіб висловити свою підтримку військовим, які захищають нашу країну. Вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва, гурток "Мальовнича фантазія" під керівництвом Тетяни Лаптєвої, як і всі українські діти, мріють про мир на рідній землі. Свої щирі дитячі побажання вони написали на малюнках, які волонтери передадуть нашим захисникам у зону бойових дій.

Дитячі малюнки, вірші, поробки та листи – зворушливі й завжди бажані обереги для захисників України на фронті! Вони надихають, підбадьорюють та підтримують дух українських воїнів. Багато хто ці дорогоцінні подарунки носить при собі, вставляючи у бронежелети, захисні тактичні шоломи, а також їх можна побачити у бліндажах, у бойових машинах тощо.

Малюнки  та поробки на передовій – це заряд енергії, віри в майбутнє, мотивація битися до кінця за свободу і мирне небо для тих, хто їх малював.

4 грудня

 «Міжнародний день інформатики» 

4 грудня - Міжнародний день інформатики

Сьогодні важко уявити сучасне життя без комп’ютерів, планшетів, мобільних телефонів, Інтернету і т.д. Інформатика увійшла в наш побут так само тісно, як електрика чи радіо.

А почалося все у 1941 році, коли Конрад Цузе створив обчислювальну машину ZUSE Z3, що мала всі властивості сучасного комп’ютера. Проте була вона геть недосконалою і величезних розмірів, але ідея німецького інженера зацікавила члена-кореспондента АН СРСР по Відділенню технічних наук І.С.Брука. Він у серпні 1948 року разом зі своїм співробітником, молодим інженером Б.І.Рамєєвим (надалі відомим конструктором обчислювальної техніки, творцем серії «Урал») представив проєкт автоматичної обчислювальної машини, і вже 4 грудня Державний комітет Ради міністрів СРСР з впровадження передової техніки в народне господарство зареєстрував винахід І.С.Брука та Б.І.Рамєєва за номером 10475. Тому Міжнародний день інформатики відзначаємо саме в четвертий день зими.

У 1950 році в Києві група вчених під керівництвом академіка Сергія Лебедєва створила перший в континентальній Європі комп’ютер МЭСМ, який був набагато досконалішим за обчислювальну машину російських інженерів.

Між іншим, перші комп’ютери називалися ЕОМ – «Електронна обчислювальна машина». А сучасне слово «комп’ютер» прийшло в англійську мову з латинської і буквально перекладається як «вирахувати», «обчислити».

У 1965 році така техніка коштувала 20 тисяч доларів США і призначалася аж ніяк не для домашнього використання, навіть певний час була засекреченою. А перші побутові комп’ютери  під назвою IBM PC з’явилися у продажу лише через чотири десятиліття після «народження» ЕОМ – у серпні 1981 року.

Комп’ютерні технології постійно вдосконалюються, фірми-виробники не припиняють конкурувати між собою, наділяючи свої винаходи новими, більш сучасними властивостями. Скажімо, лише кілька тижнів тому японська компанія Cerebras повідомила про створення найкрупнішої в історії комп’ютерної техніки мікросхеми CS-1, що має 400 000 ядер та 18 ГБ оперативної пам’яті! Вона обробляє інформацію з надзвичайно високою швидкістю і тим випереджає всі існуючі на даний час процесори. Знавці стверджують, що це суттєво наближає інженерів до створення штучного інтелекту, який зможе самостійно «мислити» подібно до людини, тобто здобувати, обробляти й застосовувати знання (досі комп’ютери уміють лише супершвидко проводити задані користувачем обчислення).

Не відразу прийшов до нас і такий потрібний у сьогоденні Інтернет. У газетних підшивках вдалося відшукати коротеньку замітку про «всепланетну комп’ютерну мережу», яка тоді, в 1989 році, була ще в зародковому стані.

Як бачимо, нові відкриття тривають постійно і навіть важко уявити, якими будуть комп’ютери через наступні десять, тридцять чи п’ятдесят років і що вони вмітимуть. Знаємо лиш одне: на той час техніка, за допомогою якої ви зараз читаєте цю інформацію, буде так само схожа на «комп’ютерного динозавра», як і перша ЕОМ Конрада Цузе…

Отже, сьогодні «день народження» комп’ютера та інформаційних технологій, пов’язаних з ним. А значить свято і кожного з нас, хто користується цією технікою. Хай вона працює надійно і стабільно, не «гальмуючи» і не «зависаючи»!            

До Дня інформатики та комп'ютерної графіки вихованці гуртка комп’ютерних технологій « Цікава інформатика» (керівниця Віталіна САВРАНСЬКА) створювали спільні проекти по розробці тривимірної графіки.

1 грудня

 «Майстерня Святого Миколая» 

Всі діти люблять свята, особливо зимові. Свято Миколая в Україні відзначають в цьому році  6 грудня. Воно пов’язане з постаттю Миколая Чудотворця, який за легендою був доброю людиною, допомагав бідним та знедоленим. Його вшановують християни в усьому світі.

Це свято відзначають  весело і щиро дякують Святому Миколаєві за допомогу і підтримку в житті.

Для дітей воно особливе, тому що він обов’язково дарує їм подарунки. Для того аби отримати дарунок від святого Миколая, необхідно бути слухняним та добре поводитися протягом усього року.

Існує традиція напередодні писати листа, в якому розповідати про заповітні мрії. Вихованці гуртка початково-технічного моделювання «Самодєлкіни» ( керівник Євген НОСОВ) листи не писали, а ділились своїми побажаннями один з одним та згадували всі свої добрі і злі вчинки, зважували: чого більше. Бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик.  Ця різочка є своєрідним попередженням, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.

Сьогодні почала роботу майстерня  Святого Миколая. Гуртківці з задоволенням виготовляли сніговика.

Вихованці гуртка «Юні винахідники» (керівниця Марина ЗЕЛЕНСЬКА) почали підготовку до свята. Було проведено майстер-клас "Листівка Миколаю". Дітвора щиро вірить у Святого Миколая, із нетерпінням чекає його приходу. Тому кожен у своєму святковому листі написав найзаповітніші побажання. 

Вихованці гуртка початково-технічного моделювання «Самодєлкіни» (керівник Євген НОСОВ) прикрашали свої домівки за допомогою різдвяних янголів.

30 листопада

 «Всесвітній день тварин» 

Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначається Всесвітній день тварин . Ідея про його заснування була озвучена на Міжнародному конгресі прибічників руху в захист природи, що проходив у Флоренції в 1931 році. Офіційно День домашніх тварин в Україні не відзначається. Але це не привід не святкувати . Як сказав Антуан де Сент-Екзюпері, "ти у відповіді за тих, кого приручив". Пам’ятайте про це. І обов’язково почастуєте в цей день своїх вихованців чим-небудь смачненьким. До  Всесвітнього дня домашніх тварин для вихованців гуртка початково технічного моделювання "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) був продемонстрован фильм про історію свята, а потім діти з задоволенням виготовили кошеня з папіру.

25 листопада

 «День пам'яті жертв голодомору» 

25 листопада  в Україні відзначають День пам'яті жертв Голодомору. Вихованці гуртка «Юні винахідники» (керівниця Марина ЗЕЛЕНСЬКА) переглянули мультфільм "Історія про дівчинку, яка наступила на хліб".

Разом обговорили питання:

-у чому ми зараз бачимо цінність хліба?

-що означає хліб для нас тепер?

-чи могли б поділитися з іншим хлібом, якщо його було б обмаль?

Підводячи підсумки, з'ясували, що з хлібом потрібно поводитися обережно, ніколи не кидати залишки, не гратися з ним .

Сьогодні діти долучилися до виготовлення квітки незабудки - символу пам'яті жертв голодомору. Вона нагадує нам, що ми не маємо права забути мільйонів жертв голодомору.

До Дня пам'яті жертв голодомору вихованці гуртка початково-технічного моделювання "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) подивилися пізнавальний фільм про голодомор в Україні та  виготовляли квіти незабудки, котрі є символом пам'яті цій жахливої події. 

21 листопада

 «День Гідності та Свободи» 

21 листопада В Україні відзначають одне з знакових державних свят, День гідності та свободи. Свято встановлено на знак вшанування громадян, які під час революції стали на захист  демократичних цінностей,  бажання  жити у вільній країні,  захист права  свободи вибору нашого народу. Вихованці гуртка "Берегиня" (керівниця Тетяна Лаптєва) на занятті визначили, що таке гідність, яка людина може вважатися гідною. На власноруч виготовлених святкових листівках діти написали якості притаманні  гідній людині- мужність, чесність, патріотизм, відвага, достоїнство, сміливість . Адже тільки маючи в собі всі ці якості, людина може бути вільною. 

20 листопада

 «Всесвітній день дитини» 

20 листопада в усьому світі щорічно святкують Всесвітній день дитини. Це свято відзначається як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

З цієї нагоди вихованці гуртка "Юні винахідники"спілкувалися (керівниця Марина Зеленська) на тему "Права та обов'язки дітей".

Ознайомилися з поняттям «право», «Декларація», «Конвенція». Подивилися повчальний мультфільм "Невиконані обіцянки"

Разом виготовляли об'ємну аплікацію "Щасливі діти".

10 листопада

 «Наука і Всесвіт» 

10 листопада Всесвітній день науки. 

До Всесвітнього дня науки гуртківці творчої дизайнерської студії Майстриня (керівниця Юлія Безсмертна) вирушили у захоплюючу подорож до Всесвіту. Ці заняття стали насправді особливими, запалюючи в дітей вогник цікавості та бажання дізнатися більше.

Одним із етапів було вивчення природних явищ, які супроводжують наше життя - дня та ночі. Діти з великим захопленням розглядали взаємозв'язок Сонця, Землі та Місяця, розгадуючи таємниці цього унікального танцю небесних тіл.      З іншого боку, юні майстри розвивали свої творчі та технічні здібності, створюючи поробку, де наглядно можна було спостерігати процес зміни дня на ніч і навпаки.

Другим етапом стало  обговорення ролі роботів у нашому житті. Від побутових помічників до складних механізмів, вихованці дізналися, як технології змінюють наше середовище. На допомогу своїм інженерним мріям, вони створили власних роботів.

Ці заняття не лише вчили дітей науковим фактам, але й розвивали їхню творчість, критичне мислення та вміння працювати в команді. Вони стали справжньою метою для того, щоб заохотити маленьких дослідників впустити в свої серця захоплення наукою та технологією. Нехай ці вражаючі пригоди будуть початковими кроками в більш свідоме та цікаве майбутнє наших маленьких вчених!

Вихованці гуртка "Гармонія декору" (керівниця Олена Кольвашенко)  під час заняття проводили дослідження законів утворення кольорів, які відкрив Ісаак Ньютон. Під час виконання вправ "Веселка", " Кольоровий вернісаж" діти відчули на собі позитивний вплив кольорового оточення. А малювання картини технікою монотипія викликало у дітей задоволення, впевненість в своїх художніх можливостях та просто задоволення від процесу. 

4 листопада

 «Ми - за здоровий спосіб життя» 

У межах тематичного місячника "Здоровий спосіб життя" вихованці гуртка "Юні винахідники"(керівниця Марина Зеленська) спілкувалися про корисні харчові звички, фізичну активність. Дізналися багато цікавих фактів про вітаміни. Активно відповідали на питання вікторини "Ми за здоровий спосіб життя".

Разом виготовили об'ємну аплікацію "Фрукти - джерело вітамінів".

Підводячи підсумки, з'ясували, що здоров'я - це найцінніше, що ми маємо. Тому повинні його берегти.

4 листопада

 «День залізничника України» 

День залізничника України — професійне свято працівників залізничного транспорту, яке відзначається щорічно 4 листопада.

Щодня і вдень, і вночі вони сумлінно працюють. Турбуючись про комфорт громадян під час подорожей, залізничники готові присвячувати всі свої сили на виконання професійних обов’язків. Адже так приємно почати свою подорож з чистого вагона, вчасно відремонтованих колій, чистого комплекту білизни. Провідник завжди зустрічає з посмішкою та турбується про кожного пасажира протягом усієї поїздки. Безумовно, їх праця – неодмінна частина розвитку країни.

Ініціатором цієї дати в українських календарях виступила Львівська залізниця. 4-го листопада, в далекому 1861-му році, коли сучасний український Львів знаходився під протекцією Австро-Угорської імперії, на залізничний міський вокзал прибув перший пасажирський состав, що носив назву «Ярослав». За сучасними мірками це був справжній поїзд міжнародного сполучення, що відкрив сучасну історію української залізниці. Він курсував між Віднем і Львовом, перетинаючи міста Краків і Перемишль.

На занятті з початково-технічного моделювання, вихованці гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов)  до дня залізничника виготовляли потяг та вагони до нього.  Керівник розказав дітям  про те, як стати справжнім машиністом, як керувати потягом  і діти разом із ними вирушать в мандрівку поїздом.

Сьогодні ми відзначаємо День Залізничника, і  хочемо подякувати кожному залізничнику за вашу відданість та працелюбство. Ви щодня робите нашу країну міцнішою і більш з'єднаною, переносячи  людей і вантажі. Нехай ця робота завжди буде вам на користь і дарує радість.

4 листопада

 «Мандруємо Україною» 

Вихованці гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) цього разу відправилися на віртуальну мандрівку Україною. Спочатку завітали на онлайн-екскурсію до Одеського національного академічного театру опери та балету, де познайомилися з дивовижною історією театру, дізналися багато цікавих фактів та детально роздивилися чарівну красу всередині будівлі.

Потім опинилися на Закарпатті, на найвищий вершині Українських Карпат - на Говерлі.

А також діти підготували та розповіли цікаві факти про ті куточки України, в яких знаходяться в даний час.

31 жовтня

 «Хелловін» 

Страшне свято нечисті відзначається щороку в багатьох країнах світу. Люди вибирають собі образ на Хелловін, роблять яскравий макіяж і вирушають святкувати торжество. День Всіх Святих відзначається з року в рік однаково - у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Так що, ви можете сміливо запасатися страшним костюмом, робити пику з гарбуза і йти відзначати свято. На Хелловін прийнято робити страшну пику з гарбуза і залишати її на порозі або підвіконні будинку. Діти вночі 31 жовтня переодягаються в страшні костюми і стукають в сусідські квартири, вимовляючи: "Гаманець або життя!" або "Цукерки або смерть!". Це означає, що, якщо їм не дадуть солодощів або грошей, ту людину, що відмовила, чекають неприємності.

Сьогодні вихованці гуртка "Самодєлкіни"(керівник Євген Носов) виготовляли ліхтарік -гарбуз. Щоб було дітлахам цікаво та весело.

30 жовтня

 «Космічні пригоди» 

Сьогодні для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено віртуальну екскурсію до

Національного музею космонавтики імені Корольова.

Діти мали змогу  побачити космічний корабель, детально роздивитися уламки метеорита, місячний ґрунт і їжу в тюбиках, яку брали в політ космонавти.

А от під час екскурсії будинком, у якому народився та виріс Сергій Корольов, можна було розглянути його особисті речі, пасмо волосся й ліжко.

Також на дітей чекала цікава вікторина "Космічні пригоди"

24 жовтня

 «День визволення від нацистських загарбників» 

Щороку 28 жовтня в Україні відзначають День визволення від нацистських загарбників. Сьогодні ми шануємо українців, які боролися та перемогли нацизм у роки Другої світової війни, дякуємо тим, хто своєю працею наближав розгром ворога та допомагав відбудувати Україну з руїн.

Деокупація українських земель під час Другої світової війни завершилася 28 жовтня 1944 року, коли війська вийшли на сучасний західний кордон України.

Пам’ятний день встановлений указом Президента України у 2009 році. Водночас історики Українського інституту національної пам’яті зазначають, що 28 жовтня радянські війська вийшли на околиці міста Чоп, де боротьба розтягнулася аж до 25 листопада, і лише тоді нацистських окупантів вдалося вигнати з України остаточно.

79 років тому українці звільнили свої землі від нацистських загарбників. Сьогодні, через 79 років після трагедія, яка торкнулася кожного, росія здійснила повномасштабне вторгнення та розв’язала війну проти суверенної країни.

Наше покоління знову стало на захист незалежності та територіальної цілісності України. Історія доводить, що кожен, хто посягне на українську землю, буде знищений.

Справжніми героями є ті, хто до останнього боронив свій дім і не боявся дати відсіч ворогу й у Другу світову війну, й у сьогоднішній російсько-українській війні. Ми пам’ятаємо кожного. Слава героям України!

До Дня визволення України від фашистських загарбників вихованці гуртка «Scratch» (керівниця Віталіна Савранська)  переглянули пізнавальний відеоролик про цю подію. Діти гуртка «Цікава інформатика»  пройшли цікавий веб квест, де перевірили свої знання про Україну. Всі отримали кубки нагороди за свої знання.

24 жовтня

 «День українського козацтва» 

В межах тематичного місячника національно-патріотичного виховання на заняттях гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено годину державності "Українська держава та її символіка".

Національні символи - це свідчення високого духу нашого народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації.

Діти дізналися багато цікавих фактів про державні та народні символи України. Обговорили те, що українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть. Маючи такі прекрасні символи, український народ зумів уберегти від забуття нашу пісню і думу, нашу історію і родову пам'ять.

На дітей чекали цікаві загадки про Україну, її символіку та традиції нашого народу.

Разом працювали над виготовленням об'ємної аплікації  "Прапор України". Вчилися створювати композицію, використовуючи всю площу аркуша, гармонійно розміщувати деталі аплікації,поєднувати різні прийоми виконання аплікації для створення красивої, гармонійної композиції, застосовуючи отримані раніше знання.

14 жовтня

 «День українського козацтва» 

У рамках проведення місячника  національно-патріотичного виховання,  вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва продовжують знайомитись з історією Українського козацтва.  Козаки є уособленням сміливості та мужності українського народу. З давніх-давен ці воїни боролися за свободу і незалежність, уславилися хоробрими і відважними захисниками людей, а також Держави. Крім того, козаки завжди шанували Діву Марію - молилися їй і просили допомоги у своїх справах. Згідно з переказами, козаки скликали Раду, обирали гетьмана і визначалися з подальшими військовими планами. 

На занятті діти гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) переглянули пізнавальний відеоролик "Історія козацтва", та виготовили з папіру справжніх козаків. 

Під час місячника національно-патріотичного виховання діти гуртка "Цікава інформатика" (керівниця Віталіна Савранська) знайомилися з історією українського козацтва, переглянули пізнавальний відеоролик"Історія свята", пограли в цікаву вікторину "Українське козацтво" та створили кожен листівку у онлайн додатку Саnva. 

11 жовтня

 «Пожежна безпека» 

Метою проведення «Місячника з протипожежної безпеки» є  поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці,в школі; збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя учнів; вироблення у дітей шкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час пожежі.    

На заняттях керівники гуртків навчають дітей правилам поведінки при пожежі; пояснюють важливість і необхідність знань про себе: прізвище, ім’я, домашня адреса, номер телефону, навчають набирати номер пожежної служби, формують навички спілкування з «черговим по пожежній частині» в екстремальній ситуації (в ігровій формі). В ході занять педагоги формують і закріплюють знання з пожежної безпеки у гуртківців, як правильно діяти в надзвичайних ситуаціях.

Під час проведення заняття з початково-технічного моделювання "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) вихованці гуртка до місячника пожежної безпеки виготовляли пожежну команду в вигляді дитячої долонькі.

10 жовтня

 «Гриби - господарі лісу» 

Гриби – це одні з найбільш незвичайних живих організмів на нашій планеті, які вас безумовно здивують. Багато хто з нас навіть не уявляє, наскільки незвичайним царством живої природи вони є. Гриби — це унікальні створіння природи, яких вчені досі не можуть віднести ні до рослин, ні до тварин. Крім того, що вони дуже смачні, вони також корисні в різних сферах життя людини. Наприклад, це медицина або переробка промислових відходів. Водночас вживання деяких видів грибів може бути небезпечним для організму людини. Для вихованців гуртка "Юні винахідники " (керівниця Марина Зеленська) було проведено заняття на тему  "Гриби - господарі лісу"

У ході заняття діти розширили знання про отруйні гри­би, їх вплив на організм людини. Навчилися розрізняти отруйні та їс­тівні гриби за характерними ознаками. Перевірили свої знання, відповівши на запитання тематичної вікторини.

Власноруч виготовили із паперу грибочки Мухомори.

9 жовтня

 День захисту тварин «Тварини - наші друзі» 

Як прищепити любов до чотирилапих? Що таке відповідальне ставлення до песиків та котиків?            На своїх заняттях у  Бахмутському ЦТТДЮ керівник гуртка «САМОДЄЛКІНИ» Євген Носов розповів вихованцям  про домашніх улюбленців та бездомних тварин, які потребують нашої допомоги.

Гуманне ставлення до тварин – важлива частина виховання. Психологи стверджують, що діти, які проявляють жорстокість до тварин, схильні до також поведінки до людей у майбутньому. А ті, які проявляють у поведінці доброту, увагу, справедливість та милосердя до тварин, будуть уважні та шляхетні до людей. Дорослі мають на власному приладі показувати любов до тварин.

Формування гуманного ставлення – це тривалий та поступовий процес, який потребуватиме багато пояснень. Дітям корисно читати пізнавальні книги, дивитися мультфільми, де відображається чутливе ставлення до тварин. Батькам слід бути терплячими, послідовним, підтримувати дитину і постійно повторювати те, що є правильним.

9 жовтня

 «Українська вишивка» 

Українська вишивка — один із видів народного декоративного мистецтва українців; орнаментальне або сюжетне зображення на тканині, шкірі, виконане різними ручними або машинними швами; один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок і, зокрема, дівчат.  

До місячника національно патріотичного виховання діти гуртка "Scratch" ( керівниця Віталіна Савранська) вишивали кожен своє ім'я користуючись онлайн додатком, за допомогою яких можна реалізувати будь-який свій  вишивальний проект та згенерувати текст або зображення в схему для вишивання.

9 жовтня

 «Обережно – вибухонебезпечні предмети!» 

В рамках місячника «Обережно – вибухонебезпечні предмети!»  у Бахмутському ЦТТДЮ проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з питань мінної небезпеки.                             До Єдиного уроку мінної безпеки з вихованцями  гуртка "Цікава інформатика". (керівниця Віталіна Савранська) була проведена інтерактивна вправа "Вибухонебезпечні предмети: які вони та що робити?"

Жертвами вибухів стають переважно через порушення елементарних правил мінної безпеки. Тому піднімали такі важливі питання:

Що потрібно знати з мінної безпеки ?

-Що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів?

–Які ознаки вибухонебезпечних територій, як захистити себе під час вибухів?

Діти вивчили порядок дій та правила безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів, схожих на міни.

Такі заняття мають величезне значення, оскільки  несуть в собі життєво важливі знання, які збережуть не одне людське життя.

8 жовтня

 День художника

День художника щороку святкують в Україні у другу неділю жовтня. В цей день святкують не тільки професіонали, визнані митці, а й любителі, для котрих образотворче мистецтво це засіб проявити свої почуття прекрасного. Започатковано це свято у 1998 році , завдяки представникам Спілки художників України і затверджено указом президента, в якому сказано, що  свято встановлено  враховуючи роль художників у розвитку та популяризації українського образотворчого мистецтва.

Вихованці гуртка "Мальовнича фантазія"(керівниця Тетяна Лаптєва) тільки вчаться малювати, тільки пізнають секрети образотворчого мистецтва ,  ще  роблять перші кроки до майстерності. Хочеться побажати їм не зупинятися і йти далі до своєї мрії стати художником.

4 жовтня

 Всесвітній тиждень космосу.

Для чого і чому з’явилася ідея святкувати цю подію на світовому рівні?

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила про щорічне проведення Всесвітнього тижня космосу з 4 по 10 жовтня. Дати обрані були зовсім не випадково:

4 жовтня 1957р. було запущено перший штучний супутник Землі “Супутник 1”, який відкрив шлях для дослідження космосу.

10 жовтня 1967р. підписано “Угоду про принципи, що визначають діяльність держав у дослідженні та мирному використанні космосу, включаючи Місяць та інші небесні тіла”.

Таким чином, привертаючи увагу людства до цих двох важливих подій, на міжнародному рівні відзначається той внесок, який роблять космічна наука і техніка у покращення умов життя людини.   До Всесвітнього тижня космосу, вихованці авіа гуртка "Літачки" (керівник Руслан Шутько) виготовляли космічну ракету.

4 жовтня

 Всесвітній День захисту тварин

Щороку, 4 жовтня весь світ відзначає День тварин (Всесвітній день захисту тварин). Сьогодні це свято відзначає свою 88-му річницю. Зародилося воно в 1931 році у Флоренції, на міжнародному конгресі прихильників руху захисту прав тварин. Саме ця дата була обрана не випадково: 4 жовтня відзначається день пам’яті католицького святого Франциска Ассізького, який є покровителем тварин. За багатьма легендами, святий міг спілкуватися з тваринним світом.

Товариства захисту тварин організовують різні заходи та акції по всьому світу до цього дня, щоб звернути увагу людей на актуальні проблеми тваринного світу і навколишнього середовища. Важливо, що такі дії спрямовані не тільки стосовно диких тварин, а й домашніх вихованців, адже навіть в наші дні випадки жорстокого поводження з улюбленцями досить поширені. На занятті гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено виховну годину "Брати наші менші".

Діти дізналися, що цей день спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту. З'ясували, що люди - сусіди та друзі усіх живих істот, тому повинні піклуватися про них, оберігати та створювати найкращі умови для їхнього існування.

Активно приймали участь у вікторині "Що я знаю про домашніх улюбленців"

Власноруч виготовили кумедних песиків із картонних тарілок та паперу.

Вихованці гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) з задоволенням виготовляли книжкові закладки  - кошеня. 

1 жовтня

 День захисників та захисниць України

День захисників та захисниць України – свято вшанування мужності та героїзму захисників держави, військових традицій та звитяг українського народу. Це - велике свято кожного, хто захищає Україну: чоловіків і жінок, військових і цивільних, волонтерів і лікарів. Це свято кожного, хто обороняє і зберігає нашу державу. Це день пам'яті про кожного, хто віддав своє життя за Україну. Діти Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва на занятті гуртка комп' ютерних технологій (керівниця Віталіна Савранська) до Дня захисника України створювали хмару слів на честь такої події. Вихованці гуртка "Самодєлкіни"(керівник Євген Носов)    виготовляли вітальні листівки для наших  захисників України, щоб  подарувати  їх військовослужбовцям на честь свята. Для вихованців гуртка "Юні винахідники"(керівниця Марина Зеленська) було проведено виховну годину до Дня захисників і захисниць України "Слава незламним захисникам України". Діти дізналися про історію святкування. Пояснили, як вони розуміють слово "Батьківщина" та з'ясували, які якості повинен мати справжній патріот своєї держави. Власноруч виготовили патріотичні листівки, якими діти привітають знайомих захисників.

Вихованці гуртка " Берегиня"(керівниця Тетяна Лаптєва) великою шаною і любов'ю виготовляли вітальні листівки до Дня захисників і захисниць України. 

У гуртку дизайнерської творчої студії «Майстриня»   (керівниця Юлія Безсмертна) було проведено захоплююче тематичне заняття «Герої нашого часу», яке допомогло гуртківцям зрозуміти важливість військової служби. Діти виготовляли вітальні листівки, які стали виразом їхньої внутрішньої поваги до Захисників України. 

27 вересня

 День туризму

Щороку 27 вересня по всьому світу відзначають День туризму, який у свій час, а саме в 1979 році був заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в одному з іспанських невеликих містечок — Торремоліно. Цей день святкують всі ті, хто хоч раз на власному досвіді відчув, що таке бути справжнім мандрівником, підкоряючи невідомі куточки нашого світу і вибираючись з вже набридлого буденного життя. З цього приводу у гуртку "Юні винахідники"(керівниця Марина Зеленська) було проведено онлайн-квест "Подорож". Діти активно виконували різні вправи, де треба було: зібрати потрібні речі для подорожі, а зайві залишити вдома; вгадати країну за сукупністю зображень; знайти правильні твердження; скласти з літер назви предметів, які знадобляться у поході. Ознайомилися з видами туризму.

Разом виготовили об'ємну аплікацію "Кемпінг".

Цікаво та весело провели час.

21 вересня

 День миру

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. З нагоди Всесвітнього Дня Миру вихованці гуртка "Гармонія декору"(керівниця Олена Кольвашенко) виготовляли технікою оригамі голуба миру. Мир – це те слово, це те відчуття спокою і цілісності, за які ми зараз боремося, не оминаючи і освітнього фронту. Любов до Батьківщини, повага до пращурів, ушанування звитяги наших сучасників – усе це рухає зараз нами і веде вперед! Ми – нація вчених, воїнів і хліборобів; кров'ю наших предків ми завоювали цю землю і відстоюємо нашу свободу зараз; ми прагнемо до саморозвитку, цінуємо досягнуте і прямуємо до нових звершень! Ось чому ми так цінуємо мир і дбаємо про життя... Адже найбільше у світі щастя – це мир! 

17 вересня

 День рятівника

Хто такі рятівники?

День рятівника — свято, яке відзначається в Україні щорічно 17 вересня.  До цього особливого дня, керівники гуртків Юлія Безсмертна та Євген Носов провела цікаві та корисні заняття з дітьми, щоб показати їм основи безпеки та вміння, які можуть врятувати життя.                Головною метою занятть було ознайомити дітей з дуже важливими та небезпечними професіями, які щодня рятують життя. За основу було вибрано професію пожежника.

Діти нагадали собі основні правилами поведінки в небезпечних ситуаціях, познайомилися з помічником гасіння пожежі – вогнегасником та виготовили цікаву поробку вогнегасника з паперу та пожежну машину.

День рятівника - це можливість вшанувати і відзначити тих, хто присвячує своє життя захисту і врятованню інших. Нехай кожен з нас завжди береже своє життя та життя інших, і нехай День рятувника нагадує нам про цю важливу місію.

13 вересня

 День комп'ютерника і програміста

Щороку в Україні в 256 день року відзначають День програміста. У цю дату вшановують людей, які змінюють світ за допомогою рядків коду. Результати праці програмістів використовуються у всіх сферах життя, без них не обходиться жоден сучасний бізнес. Робота програмістів дуже складна, відповідальна і нервова, тому точно заслуговує на подяку.  Гурток "Програмування в середовищі Scratch "(керівниця Віталіна Савранська) cьогодні зібрався до Дня програміста. Цей день відмічається 13 вересня. Діти переглянули відеоролик та колективно створили колаж в додатку Canva. 

13 вересня

 Увага! Діти на дорозі!

З 1 по 30 вересня 2023 року в Україні традиційно проходитиме місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі», а з 13 по 19 листопада в Україні заплановано проведення ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху. Як завжди, навчальний рік в Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва розпочався з місячника профілактики «Безпека руху». В кожній групі керівники проводять  інструктажі та бесіди, вікторини, конкурси малюнків.

Для вихованців гуртка початково технічного моделювання   "Самоделкіни"(керівник Євген Носов) було проведено заняття присвячене правилам дорожнього руху.  На якому вихованці познайомились з елементарними правилами дорожного руху, сигналами світлофора, дорожніми знаками. Сприяли розвитку обережності і обачності при переході проїжджої частини. А також виготовили світлофор. Це було дуже цікаво для дітей.    Завжди пам'ятайте, ваша безпека - в ваших руках! Якщо ти знаєш правила дорожнього руху і дотримуєшся їх - ти захищений.

7 вересня

 "О, мій Бахмуте, сивий, старовинний. Фортеця – місто славних козаків, завжди ти був радушний та гостинний. Й запрошував до себе і чужих, і земляків" 

У нашого міста свято, і на честь такої події керівники гуртків Євген Носов, Олена Кольвашенко та Латпєва Тетяна згадали найприємніші моменти з життя нашого міста, познайомили вихованців з історією Бахмута та провели з дітьми-гуртківцями онлайн заняття, на яких виготовили прапор, значки із символікою міста, а також малювали мрію про відновлення рідного міста.

1 вересня

День знань

Першого вересня в Україні відзначався День знань. Десятки тисяч школярів пішли до школи, а багато хто з них – уперше. Благодійні організації міста Синельникове, що на Дніпропетровщині, привітали дітей з початком навчального року. Для дітей були відкриті локації з різноманітними майстер-класами. Діти ВПО та дітки міста мали змогу потанцювати, зробити поробки в техніці орігамі, помалювати кольоровою крейдою. Разом з керівницею гуртка ,, Мальовнича фантазія,, Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяною Лаптєвою маленькі художники  малювали червону калину в техніці петриківського розпису. 


24 серпня

З Днем Незалежності,

Вітаю Україно! Вставай!

Борися до кінця!

За мирне, світле, чисте небо,

Та вільне краще майбуття!.

Не забуваймо тих Героїв,

Котрі пішли у Небеса,

Тих, що рятують Україну,

Ціною власного життя!   

До Дня незалежності України, діти ВПО з Донецької та Луганської області, та діти міста Синельниково, з керівницею гуртка декоративно ужиткового мистецтва  Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяною Лаптєвою намалювали малюнки у подарунок  захисникам України. 

23 серпня

«Синьо-жовтий колір душі» 

Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва взяв участь у флешмобі з нагоди Дня Державного прапора України. День Державного прапора відзначаємо,

Пишається Україна прапором, це всі ми знаємо.

Ми вітаємо дорогу Батьківщину нашу,

Квітни, співай і тільки кращай!

Ми бажаємо українцям удачі й перемог,

Щоб не було проблем і незгод.

Бажаємо Україні милій процвітати,

Та щастя-радості пізнати.