Травень 2024

30 травня

Літо для дітлахів – це час для реалізації мрій, активних ігор, появи нових друзів. Адже необхідно створити належні умови , щоб реалізувались дитячі мрії, з'явились нові яскраві враження, малюки зміцніли, засмагли, відпочили, дізналися багато нового.

Прийшло чудове тепле літечко, принесло свої дарунки: канікули і подорожі, соковиті плоди та м`яку травичку, різнобарвні квіти та несподіваний теплий дощик, а ще безліч запитань, спостережень, знахідок, щоб діти раділи, дивувалися, міркували та розумнішали.

Сьогодні вихованці гуртка "Самодєлкіни" ( керівник Євген Носов) готувалися до зустрічі з літом. Діти виготовляли веселі бейсболки від сонця.

30 травня

Метелики – повітряні, невагомі створіння, звичні багатьом із нас. Красиві або не дуже, всі вони являють собою живий доказ дивовижності природи. Народжуючись гусеницями, вони знаходять крила і відлітають, щоб потім знову залишити потомство у вигляді гусениць. Метелики дивовижні, а різноманіття їхніх видів здатне вразити кого завгодно.

Сьогодні для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено інформаційну годину "Цікаві факти про метеликів". Діти дізналися який розмах крил мають найменші метелики, чим харчуються ці маленькі комахи, скільки в світі існує видів метеликів, з чого складаються їх очі та де розташовані в них рецептори. Разом виготовляли різнокольорових метеликів в техніці орігамі.

22 травня

Наближаються літні канікули. Тому, саме час поговорити про правила безпечної поведінки. Сьогодні для вихованців гуртка Юні винахідники було проведено виховну годину "Правила безпечної поведінки на воді та біля водойм".

Діти познайомилися з правилами поведінки біля водоймищ, на воді, з правилами надання допомоги потерпілому біля водойм. Розглянули небезпечні випадки та обговорили, як можна їх уникнути. Спілкуючись, дійшли висновку, що необхідно берегти себе та своїх рідних.

Разом виготовляли з паперу найулюбленіших літній смаколик "Морозиво".

16 травня

Вишиванка – символ національної гордості, генетичний код, що єднає українців і презентує Україну у світі, оберіг, який об’єднує і надихає на нові перемоги.

Сьогодні для вихованців гуртка " Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) та  гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) було проведено святкову зустріч "Всесвітня слава Вишиванки".

Діти розширили уявлення про українську вишивку й народний костюм. Розвивали художній смак, інтерес до українського народного одягу як складової частини духовної культури українців.

Вітаємо зі святом!

Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі - українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишиванки.

16 травня

На занятті гуртка "Мальовнича фантазія" (керівниця Тетяна Лаптєва), присвяченому Дню вишиванки, вихованці дізнались багато чого цікавого про національне українське вбрання. Як виглядала справжня стародавня вишивана рубаха, у чому різниця між спідницею та плахтою, що таке кептар та керсетка. За допомогою керівника гуртка, користуючись новими знаннями , діти намалювали україночку вдягнену в дівоче українське вбрання притаманне полтавському регіону . 

16 травня

Щороку у третій четвер травня укранці відзначають День вишиванки. Святкувати його почали  не так давно, але традиція встигла міцно закріпитися у свідомості багатьох людей. Що кодували в орнаментах наші пращури та як сучасні дизайнери одягу  використовують їх надбання для популяризації української культури в усьому світі? Відповіді на ці та інші питання дізналися вихованці гуртка «Гармонія декору»(керівниця Олена Кольвашенко) під час участі у вікторині «Українська вишиванка». 

15 травня

Міжнародний день сім’ї відзначається щорічно 15 травня, що встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Мета його проведення - більш детально звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. Адже сім’я становить основу сучасного суспільства. У ній формуються, зберігаються і передаються між поколіннями культурні традиції, цінності, звичаї, норми. Сім’я часто об’єднує людей різних національностей, релігій, різного походження, які привносять у неї елементи своєї культури, традицій і звичаїв.

Сьогодні для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено виховну годину "Сім'я і я"

Разом обговорили, що Сім’я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Особливо це актуально в цей час, коли населення України стало єдиною сім’єю з одною метою - Перемоги над ворогом.

Власноруч виготовляли сімейне дерево.

12 травня

Любу мою матусю

Зі святом я вітаю,

Щоб усе в житті збулося

Щиро я бажаю!

Будь здорова та щаслива,

Смутку зовсім ти не знай,

Будь завжди така ж вродлива,

Наче квітка, розквітай!

На занятті з образотворчого мистецтва (керівниця Тетяна Лаптєва) вихованці старанно малювали портрети своїх любимих матусь. Кожна дитина з любов'ю і ніжністю намагалась якомога точніше  передати риси найріднішого обличчя.

12 травня

З Днем Матері!

Слово «мама» росте разом з нами, тихо, як тихо ростуть дерева, сходить сонце, розцвітає квіточка, як тихо світить веселка і гладить дитину по голівці рідна рука. В цьому слові стільки тепла і любові.

Напередодні цього свята, наша керівниця Тетяна Лаптєва провела майстер-клас, щоб надихнути діток зробити щось особливе для своїх мам.

Разом ми створювали чудові еко сумки.

Сподіваємося, що ці сумки стануть символом турботи і любові, яку кожна дитина вклала в свій подарунок через надпис, колір і те, як вона відчуває свою маму.

11 травня

Кожного року в другу неділю травня в Україні святкують День матері. І з кожним роком, починаючи з 2000 року, українці все більше уваги приділяють цьому святу. Вперше офіційно святкування цього дня встановлено Конгресом США 8 травня 1914 року. У багатьох країнах світу теж у травні святкують День матері. 10 травня це свято відзначають у Мексиці, Нікарагуа, Сінгапурі та Пакистані.

У Мексиці, наприклад, цей день вважають справжньою даниною поваги й любові до жінки. Зранку на вулицях Мехіко лунають серенади, на запрошення дітей виконують під материнськими вікнами улюблені ними пісні та мелодії. 12 травня відзначають мамин день в Італії. В цей день діти несуть своїм матерям квіти, солодощі, невеликі подарунки, щоб ще раз висловити їм свою любов і подяку. Це свято має величезну історію, адже ще стародавні греки та римляни саме у цей період року вшановували богиню родючості.

14 травня матерів вітають у Австрії, Австралії, Естонії та Китаї. А в Англії, за традицією в День матері, домашню прислугу відпускають додому в гості до мами. У Монголії День матері святкують 1 червня, разом із Днем дітей. А багато європейських країни, такі як Данія, Фінляндія, Бельгія, Чехія, Туреччина та, навіть США, також як і ми, святкують День матері у другу неділю травня. Вважається, що ця традиція бере початок ще в жіночих містеріях древнього Риму, призначених для шанування Великої Матері – богині, матері всіх богів.   Мама – найголовніша людина у житті кожного з нас. Вона любить нас просто зате, що ми у неї є. Багаті чи бідні, успішні чи так собі, здорові, а тим більше, коли хворі. На неї ми можемо завжди надіятись. Мама – людина, яка ніколи не підведе.

11 травня

В травні українці традиційно святкують День матері. Це найважливіше сімейне свято.

Мама — найрідніша людина у житті кожного з нас. Вона перебуває поряд під час всіх найважливіших подій в житті, навчає нас перших слів, кроків та інших навичок.

Недарма у світі створили особливе свято для вшанування мами — День матері. В Україні його традиційно святкують в другу неділю травня. 2024 року ця важлива дата припадає на 12 травня. В цей день прийнято не лише дарувати подарунки своїм матерям, але й приходити до них у гості, вітати за допомогою листівок та теплих слів.

Гуртківці початково-технічного гуртка "Самодєлкіни"(керівник Євген Носов) виготовляли вітальні листівки до дня матері. Щоб потім кожний з них подарував листівку своєї матусі.

9 травня

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.

Сьогодні для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) 9було проведено інформаційну годину "Європа. Яка вона?"

Діти дізналися про історію святкування, розшифрували  ребуси з назвами європейських країн. Побачили найкрасивіші європейські місця і дізналися багато цікавих фактів про Європу.

8 травня

Символом вшанування пам'яті жертв Другої світової війни є квітка червоного маку. Ми пам'ятаємо, яким страшним лихом була для українців Друга світова війна, як сильними зусиллями, об'єднавшись зупинили агресора.Ми знаємо, що завжди перемагає той, на чиєму боці справедливість, хто захищає рідну землю і гідність своєї нації. Ця пам'ять робить нас сильнішими.

На базі БФ  "Добробуд 2022" та під керівництвом Тетяни Лаптєвої діти мали змогу виготовити своїми руками квітку пам'яти. Квітку кольору крові,  яку проливають наші захисники в боротьбі проти російської агресії.

8 травня

З Днем Європи!

9 травня - День Європи!

Це свято, яке об'єднує мільйони людей по всій Європі. Це день, коли ми відзначаємо мир, єдність та співпрацю між нашими країнами.

Сьогодні, в День Європи, я хочу:

Вшанувати пам'ять всіх тих, хто боровся за свободу та єднання Європи.

Висловити свою підтримку європейським цінностям: демократії, верховенству права, правам людини та свободі.

Заявити про свою віру в європейське майбутнє України.

Європа - це наш спільний дім, і ми повинні берегти його та робити його ще кращим.

З Днем Європи!

8 травня

Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті  в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ. Символом пам'яті  з 2014 року вважається мак. З історією квітки-символу ознайомилися вихованці  гуртка «Гармонія декору»(керівниця Олена Кольвашенко)  на занятті. Навчилися виготовляти її з паперу технікою о' бємної аплікації.  Українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Невипадково  польова квітка – мак  символізує ціну перемоги. Бо на полях битви  проти загарбників впродовж 1939–1945 років світ втратив понад вісім мільйонів: близько - 3 мільйонів воїнів та 5 мільйонів цивільних. 

7 травня

Підсумки міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Великодні шедеври»

З 5 квітня по 5 травня 2024 року вперше пройшла міська виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Великодні шедеври», яку організував Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва (Бахмутський ЦТТДЮ). Це захід став платформою для підтримки та розвитку талановитих дітей та підлітків, а також популяризації декоративно-ужиткового мистецтва серед молодого покоління.

У конкурсі брали участь учні шкіл №2,4,7,10,12,24, НВК №11 та вихованці Бахмутського ЦТТДЮ. Загалом в конкурсі взяли участь 46 учасників, які представили 51 роботу в різних вікових категоріях.

На основі підсумкових протоколів конкурсу від 6 травня 2024 року були визначені переможці у різних вікових категоріях та номінаціях.

У віковій категорії 6-8 років призові місця отримали:

У номінаціях:

Великодній кошик:

ІІІ місце - Аліна Манукалова, ЗОШ 10, кер. Людмила Котляр.

Великодня писанка:

І місце – Єлізавета Михайлова, ЗОШ 7, кер. Ірина Івашова;

І місце – Марія Борсук, ЗОШ 2, кер. Інна Тягній;

ІІ місце – Анна Гаврющенко, ЗОШ 9, кер. Олена Гаврющенко;

Великодня композиція:

ІІІ місце - Валерія Кисельова, ЗОШ 7, кер. Ірина Івашова.

Великодній сувенір:

І місце – Носова Єлизавета, ЦТТДЮ, кер. Євген Носов;

І місце – Носова Єлизавета, ЗОШ 12, кер. Катерина Дмитришина;

ІІ місце - Юлія Заїка, ЗОШ 12, кер. Катерина Дмитришина;

ІІ місце – Кіра Сенаторова, ЗОШ 24, кер. Олена Сорока.

ІІІ місце - Максим Гавричков, ЦТТДЮ, кер. Євген Носов.

У віковій категорії 9-12 років призові місця отримали:

У номінаціях:

Великодній кошик:

І місце – Михайло Марчак, ЗОШ 10, кер. Олена Кольвашенко;

ІІ місце – Сергій Середа, ЗОШ 10, кер. Олена Кольвашенко;

ІІІ місце – Олексій Драний, ЦТТДЮ, кер. Олена Кольвашенко.

Великодня писанка:

І місце – Анастасія Дерюга, ЗОШ 2, кер. Дар'я Федулова;

ІІ місце – Вероніка Бондарєва, ЗОШ 2, кер. Ірина Беленець;

ІІІ місце – Дар'я Воронович, ЗОШ 2, кер. Оксана Коваленко;

Великодня композиція:

І місце – Владислав Сокіл, ЗОШ 12, кер. Алла Зайцева;

І місце – Денис Аландаров, ЦТТДЮ, кер. Євген Носов;

ІІ місце – Максим Богдаш, ЗОШ 12, кер. Катерина Дмитришина;

ІІІ місце – Данило Форін, ЗОШ 12, кер. Катерина Дмитришина.

Великодній сувенір:

І місце – Михайло Гуща, ЗОШ 2, кер. Яна Містякова;

І місце – Марія Зеленська, ЦТТДЮ, кер. Марина Зеленська;

ІІ місце – Ахмедова Аріанна Ровшан кизи, ЗОШ 12, кер. Марина Зеленська;

ІІ місце - Софія Ладейко, ЗОШ 10, кер. Людмила Котляр;

ІІІ місце – Мирослава Шаповалова, ЗОШ 2, кер. Ірина Беленець.

У віковій категорії 13-15 років призові місця отримали:

У номінаціях:

Великодній кошик:

І місце - Вікторія Крапива, ЗОШ 2, кер. Ольга Крапива.

Великодня писанка:

І місце – Маргарита Слєпцова, ЗОШ 9, кер. Надія Заворотна;

ІІ місце - Анастасія Цикура, ЗОШ 9, кер. Надія Заворотна;

ІІ місце - Міріам Якубова, ЗОШ 9, кер. Наталія Корнєєва;

ІІІ місце - Анастасія Шаповалова, ЗОШ 12, кер. Олена Місечко.

Великодня композиція:

І місце – Софія Захарова, ЗОШ 12, кер. Олена Місечко;

ІІ місце – Аліса Хоменко, ЗОШ 10, кер. Олена Кольвашенко;

ІІІ місце – Олександра Костюк, ЗОШ 12, кер. Олена Місечко.

Великодній сувенір:

І місце – Максим Карпов, ЗОШ 2, кер. Ольга Крапива;

ІІ місце – Вікторія Івашечкіна, ЗОШ 4, кер. Юлія Медведкіна;

ІІІ місце - Євгенія Красікова, ЗОШ 12, кер. Олена Місечко.

Бажаємо переможцям подальших успіхів у творчому розвитку та удосконаленні своїх талантів!

5 травня

У сучасному світі дитячі гуртки стають місцями не лише навчання, а й натхнення, де маленькі творчі душі розкривають свій потенціал та здійснюють мрії. У творчій дизайнерській студії "Майстриня", під керівництвом Юлії Безсмертної, діти не лише готуються до святкування Великодня, а й створюють чудові пасхальні декорації, які наповнюють світ світлом та казковістю.

На останньому гуртковому занятті учні Бахмутської ЗОШ №18 (керівник Олена Маркєлова) отримали незвичайне завдання: виготовити пасхальні корзинки у формі курочок з використанням звичайного кольорового картону. Після заняння кожна дитина отримала свою власну пасхальну корзинку у формі курочки, яку можна заповнити смачненькими пасочками, яєчками та солодощами.

Гурткове заняття стало не лише святом Великодня, а й святом творчості, радості та спільної роботи. Ці корзинки курочки тепер прикрасять свято в кожному домі, нагадуючи про важливість рукоділля та тепла сімейних свят.

3 травня

Коли настає весна, земля прокидається від зимового сну, а кожен промінь сонця здається яскравішим і теплішим. Існує один особливий день, коли ми відзначаємо всю цю радість та енергію, що приносить нам наша найближча зірка - День Сонця!

Сьогодні для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено інформаційну годину "Подорож до світла та тепла"

Діти дізналися, що

День Сонця - це свято, присвячене вшануванню нашого найбільшого і найяскравішого джерела світла та тепла - Сонця. Це свято відзначається у багатьох культурах і народах по всьому світу. Воно символізує початок весни та нового життя, сповненого надії та радості.

В різних країнах святкують День Сонця по-різному. Деякі організовують паради з маскарадними костюмами та феєричними виступами, інші влаштовують фестивалі з музикою та танцями під відкритим небом. У багатьох місцевостях в цей день роблять великі вогні та спільні обіди під відкритим небом.

2 травня

Надіслати вітання з нагоди найбільшого християнського свята Великодня близьким друзям та рідним легко і зручно за допомогою листівок. На занятті гуртка «Гармонія декору»(керівниця Олена Кольвашенко) діти із задоволенням створювали великодні композиції  для листівок технікою об'ємної аплікації. Кольоровий папір, клей, ножиці та трохи фантазії – листівка готова.