Травень 2023

30 травня

26 травня, за проханням  Управління культури бахмутської міської ради , у Vcentri Hub: Оболонь було проведено майстер-клас з петриківського розпису  "Петриківські візерунки". Підготувала і провела для  бахмутян майстер-клас, керівник гуртка декоративно ужиткового мистецтва Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва, майстриня традиційного народного мистецтва Лаптєва Тетяна.

Учасники заходу дізнались історію виникнення розпису, основні елементи , кольорову гаму та які засоби та інструменти використовують майстри для створення своїх яскравих робіт. Мали змогу спробувати створити свої перші мальовки за допомогою піпетки, вушних паличок та пензлика.У кожного з учасників майстер-класу , вийшла своя яскрава індивідуальна творча робота, намальована з любов'ю.

30 травня

До Всеукраїнського свята вишиванки з вихованцями БМЦТТДЮ та учнями 2-А класу Бахмутської ЗОШ #12 (кл. керівник Катерина Дмитришина) було проведено виховне заняття ,, Вишитий код нації та її душі." Діти переглянули пізнавальне відео про традиційний український народний стрій , дізнались про значення деяких вишитих символах та знаках , який орнамент притаманний кожному регіону України. Під час практичної частини заняття, який провела Тетяна Лаптєва, діти створили свої маленьки вишиванки в техніці "орігамі". 

25 травня

Враховоючи теперішні події в Україні, а також стрімкий розвиток технологій, народжуються нові формати подій і змінюються традиційні засоби розваг. Цьогоріч Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва  провів відкритий фестиваль з повітряних зміїв Бахмутської ТГ «Літати легко!» в дистанційному форматі. Це дало змогу дітям взяти участь у заході з різних куточків країни. Фестиваль повітряних зміїв завжди привертав увагу своєю красою та неповторністю, а зараз це був особливий захід, адже він був присвячений місту-фортеці Бахмут для підтримки захисників нашої країни. Учасники мали змогу показати свою майстерність у виготовленні та запуску зміїв, представляючи різноманітні форми, кольори та розміри. Хтось демонстрував запуск вже готового змія, а хтось запускав змія якого виготовив власними руками.

Бахмутський ЦТТДЮ висловлює щиру подяку кожному учаснику. Ваші творчі змії, що піднімалися у повітря, стали символом надії та солідарності з нашими захисниками, які ризикують своїм життям на благо нашої країни. Ви показали не тільки свою винахідливість, але й важливість співпраці та об'єднання у виконанні спільної мети. Ваша участь у фестивалі була надзвичайно цінною, оскільки кожен з вас своїми діями допоміг нагадати про значущість міста фортеці Бахмут та вшанувати тих, хто бореться за наше благополуччя. Ваш внесок в цю подію дуже важливий і має глибокий сенс.

Сподіваємося, що ваша участь у фестивалі "Літати легко!" не тільки надихнула вас на нові досягнення, але й надала можливість вам відчути гордість за свою творчість і внесок у суспільство.

24 травня

В рамках  місячника військово-патріотичного виховання в гуртках цифрової фотографії «Юні дослідники»(керівник Дарія Сапронова) було проведено заняття в форматі  круглого столу на тему «Чому я пишаюсь своїм народом?», яка стимулює вихованців на роздуми про значимість і позитивні аспекти своєї національної ідентичності.

Під час заходу гуртківці висловили свої думки та почуття приналежностi до українського народу, любові до рідного краю. Згадали  визначних українців, які своєю працею, талантом або військовою службою принесли славу Україні. Це  були відомі письменники, художники, науковці, спортсмени і учасники війн, які відстоювали майбутнє своєї Батьківщини . Гордість за таких людей спонукає до вивчення їхньої біографії, історії їх досягнень та наслідування їхніх позитивних рис.

Також вихованці мали змогу висловити своє патріотичне почуття приналежності до українського народу. Підкреслили, що мають українське походження, мову, культуру та традиції, які відзначають їхню національну ідентичність. 

Любов  до рідного краю була  емоційно важкою темою для обговорення. Бо всі ми були вимушені залишити свої рідні домівки або навіть Батьківщину. Однак, важливо зазначити, що любов до рідного краю може існувати незалежно від фізичного місця перебування. Вона ґрунтується на глибокому зв'язку з культурою, історією та цінностями свого народу. Навіть якщо ми знаходимося далеко від своєї Батьківщини, ми можемо проявляти свою любов до неї через збереження традицій, мови,вивчення історії свого народу тощо. У таких складних часах важливо пам'ятати, що рідний край - це не тільки фізичний простір, але й духовний дім, що має свою унікальну культуру та спадщину.

Будучи справжніми українцями ,вихованці гуртка цифрової фотографії Бахмутського ЦТТДЮ запевнили один одного, що будуть використовувати свої навички та таланти, щоб зафіксувати красу свого народу та традиції , а також зможуть поділитися нею з іншими. Фотографія може стати засобом вираження любові до Батьківщини та сприяти збереженню її культури.

23 травня

Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни. 

19 травня

В рамках виховного тижня " Безпека на дорогах в умовах воєнного стану" з учнями 2-А класу ЗОШ #12 м. Бахмут(кл. керівник Катерина Дмитришина), було проведено заняття з образотворчого мистецтва - "Світлофор помічник". На початку заняття діти пригадали правила дорожнього руху , переглянули пізнавальне відео та обговорили важливість свідомо дотримуватися цих правил, щоб уникнути травм і нещасних випадків. Під час практичної роботи, яку підготувала керівник гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяна Лаптєва, учні намалювали яскраві малюнки, на яких зобразили пішохідний перехід та головного керівника дорожнім рухом - світлофор. 

18 травня

18 травня 2023 року в Україні - День вишиванки. Це особлива подія для українського народу.   Зі святом, з Днем вишиванки! Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі.    І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому. Одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи! 

16 травня

Міжнародний день сім'ї — це чудова нагода звернути увагу на важливість родинного кола та сприяти його зміцненню. У світі, де технології швидко розвиваються, а ритм життя стає все більш загальним, необхідно пам'ятати, що сім'я є важливим фундаментом нашого буття.

На гуртковому занятті швейної студії «Майстриня» було проведено тематичне заняття: "Сімейні історії: досліджуємо наше коріння та спільні цінності", де діти досліджували свій родовід та ділилися цікавими сімейними історіями. Також керівником гуртка Юлією Безсмертної була проведена бесіда з дітьми про цінності, які на їх думку важливі для їхньої родини, такі як любов, взаєморозуміння, повага, допомога один одному тощо.

14 травня

До Дня матері, керівник гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяна Лаптєва провела майстер-клас для дітей ВПО та діток міста  Синельниково. У подарунок матусям хлопчики та дівчатка виготовили оригінальні еко-панно. Роботи вийшли  дуже яскраві та креативні. Кожній матусі приємно отримати подарунок від своєї дитини, особливо так старанно зроблений своїми руками.  

14 травня

Мама — найголовніша людина в житті кожного. Наші матері дарують нам життя, а потім стають першим зразком для наслідування. Найтепліші спогади дитинства неможливі без мам — вони завжди рятують нас від хвороб та оберігають від неприємностей. До мами ми звертаємось тоді, коли потребуємо справді мудрої й доброї поради, в щирості якої не доводиться сумніватися. Зрештою, в найтяжчі часи, коли здається, що весь світ став ворожим, тільки материнська любов залишається безумовною й незмінною. Для вшанування всіх мам в світі існує добре й зворушливе свято — Міжнародний день матері, який відзначають щорічно в другу неділю травня. Це свято співпадає з Днем матері в Україні. 

14 травня

Мама - найдорожча людина в житті кожної людини, яка завжди підтримуватиме свою дитину, навіть якщо "малюку" вже більше 30 років. Мамі присвячене щорічне свято День матері, яке в Україні відзначається на офіційному рівні.    Офіційно у всьому світі торжество відзначається 13 травня, а в Україні - 14 травня.

Відомо, що в 1908 році американка Анна Джервіс запропонувала заснувати День матерів. Мотивація сумна , але зрозуміла - її мати передчасно померла, тому Джервіс хотіла, щоб всі діти на цій Землі щорічно вшановували своїх мам. Вона довго писала листи з ініціативою і домоглася результату - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято.  Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва бажає, щоб кожна мати почула сьогодні слова кохання та подяки. Нехай серце кожної з вас буде зігріте ніжністю рідних дітей. Нехай ваші душі ніколи не знають тривог та переживань. Бажаємо вам здоров'я та твердої впевненості у щасливому майбутньому ваших дітей. З Днем матері, любі жінки!


10 травня

Робота гуртка авіамоделювання. Авіамодель Edge 540, має неймовірні технічні та швидкісні характеристики, які вражають навіть найскептичніших критиків. Сила, швидкість, міць, якими наділений літак, дозволяють йому виконувати навіть найскладніші повітряні маневри. Ця модель створена для професійних пілотів світу радіокерованих моделей.Сьогодні, на онлайн занятті гуртка авіамоделювання "Літачки", керівник гуртка Руслан Шутько  продовжив будування моделі  літака EDGE 540 із стельової плитки, де діти другого року навчання займались виготовленням середньої частини фюзеляжу. 

10 травня

Підсумки міської виставки-конкурсу малюнків дітей та молоді «Весняний настрій надихає».   

Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва провів онлайн виставки-конкурсу малюнків дітей та молоді Бахмутської ТГ

«Весняний настрій надихає». Дистанційна виставка-конкурс зібрала найталановитіших художників з різних шкіл нашої громади.

Організатори конкурсу прагнули надати молодим митцям можливість показати свій талант та виразити свої почуття і думки через мистецтво. І їм вдалося досягти цієї мети, адже подані малюнки дивували оригінальністю, технікою та викликали позитивні емоції у всіх глядачів.

Конкурс тривав з 24 квітня по 10 травня 2023 року. За цей час молоді таланти працювали над своїми творами. Вони малювали, надихаючись весняною природою, квітами, птахами та яскравими кольорами, які характеризують цю пору року.

Під час оцінювання конкурсних робіт журі було вражено різноманіттям творчого підходу, використанням різних художніх технік та виразністю кожного малюнка.

Ознайомитися з результатами виставки-конкурсу ви зможете за посиланням: http://surl.li/gxyyj 

Щиро вітаємо учасників міської виставки-конкурсу малюнків "Весняний настрій надихає"! з великим успіхом. Ця перемога є визнанням вашої праці, таланту та вміння передати свої почуття через мистецтво. Нехай ваші твори завжди розкривають нові горизонти і переповнюють світ неповторними враженнями. Бажаємо вам подальших творчих злетів і успіхів у всіх майбутніх проєктах. Нехай ваш весняний настрій надихає вас завжди і заповнює ваше життя красою та радістю!   Ознайомитися з результатами виставки-конкурсу ви зможете за посиланням: http://surl.li/gxyyj

9 травня

Між іншим, сьогодні – День Європи. А її центр де? Правильно – в Закарпатті, у селі Ділове (за однією з версій, звісно ).Існує кілька варіантів, де знаходиться центр Європи. У 1885-1887 роках географи з Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту у Відні визначили, що географічний центр Європи знаходиться у селищі Ділове, Закарпатської області. Вони проводили геодезичні дослідження на території сучасної Закарпатської області.

Географічний центр Європи – село Ділове.

Мальовниче село є початком піших маршрутів в гори та кінцевим пунктом української території.

Існує кілька варіантів, де знаходиться центр Європи. У 1885-1887 роках географи з Імператорської -Королівського військово-географічного інституту у Відні визначили, що географічний центр Європи знаходиться у селищі Ділове, Закарпатської області. Вони проводили геодезичні дослідження на території сучасної Закарпатської області.

Ці дослідження були потрібні для планованої будови залізниці між Раховом та Сиговом(Румунія). Після ретельного вивчення місцевості геологи встановили на території села Ділове біля дороги, що з’єднує  Мукачево і Рогатин двометровий кам’яний знак з таким написом: «Locus Perennis Delicentissime cum libella librationes quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalum et paralleloumierum Europeum. MD CCC LXXXVII». У перекладі з латини це означає: «Це постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в Європейській системі широт і довгот. 1887».

Пізніше, у 1977 році поруч із цим знаком встановили стелу з написом, який повідомляв, що саме тут лежить географічний центр Європи.

Зараз внизу під кам’яним знаком є невеличка кнопочка, яка символізує точний центр Європи.       Туристи дуже люблять доторкнутись до центру Європи та загадати бажання. Місцеві кажуть, що після того, як доторкнешся до пам’ятного знаку, обов’язково вирушиш у мандри Європою.

9 травня

З ДНЕМ ЄВРОПИ

Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва вітає всіх із Днем Європи! Цей день для українців  особливий, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Але найголовніше те, що саме Україна сьогодні стоїть на передовій захисту демократичної та вільної Європи.

Ми відчуваємо себе європейською державою, яка розуміє важливість співпраці та партнерства для досягнення спільних цілей. День Європи - це нагода для нас вшанувати нашу культурну спадщину та нагадати і підтвердити світу, що українці – європейська нація.

Ми висловлюємо подяку нашим європейським партнерам за допомогу і підтримку у боротьбі з російським агресором, у боротьбі за майбутнє України!

8 травня

Міжнародного Червоного Хреста відзначають щорічно 8 травня. Цей день присвячений гуманітарній організації Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, яка опікується наданням допомоги людям під час збройних конфліктів, бід та інших надзвичайних ситуацій.

Міжнародний Червоний Хрест був заснований 1863 року на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана. Метою якого було створити нейтральну організацію, яка надаватиме допомогу пораненим та хворим під час військових конфліктів.

Нині Міжнародний Червоний Хрест і Червоний Півмісяць є найбільшою гуманітарною організацією у світі. Вона надає допомогу мільйонам людей у різних країнах, надаючи медичну допомогу, їжу, воду, притулок та інші необхідні ресурси у надзвичайних ситуаціях.

Щоб привернути увагу до важливості гуманітарної роботи та висловити вдячність працівникам Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у гуртку швейної студії «Майстриня» пройшло тематичне заняття «Символи добра: День Червоного Хреста та Червоного Півмісяця», де вихованці дізналися історію виникнення організації Червоного Хреста, її мету та необхідність надавати допомогу нужденним.

Розповідаючи дітям про цю організацію, ми сприяємо формуванню їхнього усвідомленого ставлення до прав та захисту людини та розуміння того, що існують люди та організації, які допомагають іншим у надзвичайних ситуаціях.

8 травня

З нагоди Дня пам'яті та примирення, присвяченому пам'яті жертв Другої Світової війни, керівник гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Лаптєва Тетяна провела майстер- клас  "Пам'ятаємо. Перемагаємо",для учнів 2-А класу ЗОШ №12  м. Бахмут(кл.керівник Катерина Дмитришина). 

Під час майстер-класу учні дізнались про значення квітки маку в народних традиціях України та чому, саме ця тендітна польова квітка є  символом жертв усіх військових конфліктів. З кольорового паперу діти виготовили свої квіти пам'яті, присвячені загиблим воїнам, які поклали своє життя за свободу і єдність України 

8 травня

6 травня в Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва у гуртку комп’ютерних технологій «Цікава інформатика»                             ( керівник Дарія Сапронова ) було проведено виховну годину до Дня пам'яті та примирення на тему: "Йде травень крізь хвилини, дні і роки. Несе нащадкам спогади свої" та відвідали онлайн Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Цього року це свято Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії.

Ми знаємо, якою високою ціною дісталася нам перемога, та схиляємо голови перед тими, хто віддав своє життя за свободу та гідність. Цей день – пам’ять про страшні події, нагадування про те, що в жодному разі не можна вирішувати політичні та дипломатичні проблеми військовим шляхом.

Кожного дня наші захисники та мирні громадяни наближують країну до перемоги, навіть ціною власного життя. І як би не було нам складно, ми вистоїмо, адже ця війна за нашу землю, свободу, гідність, демократію та європейські цінності.

Все буде Україна!

8 травня

З ДНЕМ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Сьогодні ми відзначаємо День пам'яті та примирення - день, коли вшановуємо всіх тих, хто боровся з нацизмом, хто віддав своє життя за нашу свободу та незалежність. Це день, коли ми маємо згадати про страждання нашого народу під час Другої світової війни та вшанувати пам'ять всіх, хто загинув.                     Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Щиро  бажаємо кожному миру і злагоди, доброго здоров'я, щасливих і довгих літ життя, добробуту і благополуччя кожній родині.

Слава Україні! 

6 травня

Шиття сумочок з дітьми - це цікаве та захоплююче заняття, яке може допомогти розвинути творчі навички та стати чудовим способом проявлення своєї індивідуальністі, творчого потенціалу та унікального стилю. Така річ може стати чудовим подарунком для рідних та друзів. Також сумочку можна використовувати для зберігання різних речей, наприклад канцелярського приладдя, косметики та іграшок. А ще, її можна брати з собою на екскурсії, походи в парк або пікнік.

Вихованці швейної студії «Майстриня», під керівництвом Юлії Безсмертної, які займаються згідно онлайн розкладу мали можливість відчути себе справжніми майстрами, адже навіть при використанні однакового шаблону у всіх майстринь вийшли різні вироби.    

4 травня

В рамках місячника національно- патріотичного виховання, на занятті гуртка "Мальовнича фантазія" (керівниця Татьяна Лаптєва)  з учнями 2-А класу Бахмутської ЗОШ 12 та їх вчителькою Дмітришиною Катериною  провели майстер клас з петриківського розпису  ,,Червона калина - символ України ". Діти дізнались історію петриківського розпису, типи мазків та основні елементи, переглянули роботи народних майстрів. Найяскравішим елементом розпису є червона калина- дерево українського роду. Ягоди калини червоні, що символізує безсмертя роду, його красу та силу. Під час практичної частини майстер- класу діти мали змогу спробувати самостійно намалювати яскраву червону калину на своїх малюнках. Старанно учні вимальовували кожну ягідку, кожен листочок, та раділи своїм успіхам.     

4 травня

Згідно розкладу були проведені онлайн заняття гуртка авіамоделювання "Літачки ки" (керівник Руслан Шутько), на якому вихованці познайомились з виготовленням стабілізатора та руля висоти моделі літака EDGE 540 із стельової плитки.     

3 травня

3 травня в Україні святкують День кондитера. Це не просто фахівці, які тішать нас смаколиками, а й справжні митці, які вже давно довели, що робота кондитера порівнюється з роботою художника та архітектора.

Напередодні свята , в гуртку цифрової фотографії «Юні дослідники» ( керівник Дарія Сапронова ), в рамках популяріцації професії було проведено тематичне заняття. Метою якого було удосконалення професійних вмінь та навичок з фотографування , популяризація та підвищення інтересу до професії «Кухар, кондитер» .

День кондитера - це свято, яке дарує нам можливість насолодитися найсмачнішими десертами, а також показати вдячність та повагу до людей, які роблять наші життя солодшим та приємнішим

1 травня

Міжнародний день праці - це свято, яке відзначається 1 травня кожного року. Це свято бере своє походження з США, де в 1886 році відбулися великі протести робітників, які вимагали зменшення робочого дня до восьми годин та гідну оплату праці.

У наш час Міжнародний день праці став днем вшанування працівників та відзначається багатьма країнами у світі. В гуртку швейної студії "Майстриня" (керівник Юлія Безсмертна) вихованці познайомилися з історією виникнення цього свята, згадали про важливість трудової діяльності у нашому житті, а також про те, що праця має бути справедливо оплачуваною,  працівник має право на безпеку та гідні умови праці, включаючи право на відпочинок та належну організацію робочого часу. Гуртківці гарно попрацювали виготовивши квітки-брошки з фетру.