Січень 2024

30 січня

Сьогодні вихованці гуртка "Юні винахідники"(керівниця Марина Зеленська) спілкувалися на тему "Улюблені казкові герої"

Діти розповіли, які казки їм подобаються найбільше. Приймали активну участь у грі "Звірята з казки". Виготовляли аплікацію "Ведмежатко", за допомогою циркуля, лінійки, ножиць та клею.

29 січня

29  січня  –  День  пам’яті  героїв  Крут  –  саме  там,     у  1918  році

відбувся  бій,  що  на  довгі  роки  став  одним  із  символів  боротьби  українського народу за свободу і незалежність.

День подвигу під Крутами — це наш справжній національний День Захисника Вітчизни. Він неминуче — це моє глибоке переконання — постане в серці кожного українського воїна і громадянина.

Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому героїв Крут у публіцистиці часто називають “першими кіборгами”.

Вихованці гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) провели виховну годину до 105 річниці пам’яті героїв Крут, подивилися пізнавальний фільм.

Потім діти шанували пам'ять загиблих та виготовляли  квіти.

29 січня

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

27 січня

Голокост…гірка пам’ять минулого…

Сьогодні, в День пам'яті жертв Голокосту, вихованці творчої дизайнерської студії «Майстриня» об'єднали свої сили, щоб вшанувати пам'ять мільйонів невинних людей, які стали жертвами страшних подій минулого. Заняття, спрямоване на створення "Колоска життя", стало простором для вираження почуттів та пам’яті про цей страшний час.

У ході короткого введення в історію Голокосту, діти дізналися про трагічні обставини та причини, які призвели до цього жахливого періоду. Гуртківці зрозуміли, що Голокост – це не тільки темна сторінка минулого, але й важливий урок для майбутнього.

Вирізаючи стебла та колоски із кольорового паперу, діти перетворювали звичайні матеріали в символічні творіння. Кожен колосок став унікальним виразом почуттів та надії. За допомогою фантазії та різноманітних кольорів, вони створили своє «колоскове поле». Підсумовуючи, можна сказати, що хоча Голокост – це трагічний етап минулого, молоде покоління, несе важливу відповідальність не лише пам'ятати, але й передавати цю пам'ять далі. "Колосок життя" став способом віддати шану жертвам та висловити надію на краще майбутнє.

26 січня

Олень – один із символів Нового року. Ця казкова тварина із упряжки Діда Мороза приносить дітям довгоочікувані подарунки. Щоб святковий настрій оселився у вашому будинку вихованцям гуртка початково технічного моделювання "Самодєлкіни", керівник Євген Носов  запропонував зробити  зимовий  персонаж - оленя  з санчатами. 

26 січня

Сьогодні вихованці гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) із захопленням виготовляли аплікацію "Зимове місто".

Саме аплікація розвиває в дітей почуття прекрасного, художні навички. Вчить гармонійно підбирати кольори, працювати з формами, відтворювати і придумувати різноманітні композиції.

24 січня

Сонячна система – планетна система, що включає в себе центральну зорю – Сонце, і всі природні космічні об'єкти (планети, астероїди, комети, потоки сонячного вітру тощо), які об'єднуються гравітаційною взаємодією. Сонячна система є частиною значно більшого комплексу, який складається із зірок і міжзоряної речовини – галактики Чумацький Шлях.

Закріпити знання дітей про планету Земля; розширити уявлення дітей про Сонце, його значення, розкрити поняття «Космос» та сонячна система, ознайомити з планетами Сонячної системи та характерними особливостями планети Марс, вміння їх розрізняти на площинних зображеннях . Розвивати вміння захоплюватись загадковістю і таємничістю природи, Космосу; розвивати усвідомленість єдності Землі та Космосу. Виховувати інтерес до космічного простору, здатність бачити красу зоряного неба.Всі ці цікаві питання  вихованці гуртка "Самодєлкіни" ( керівник Євген Носов) розглядали на пізнавальному занятті. А потім виготовляли макет сонячної системою  у вигляді листівки.

22 січня

З нагоди дня Соборності України та виховання у дітей почуття патріотизму і гордості за свою державу для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено виховний захід "Я - частинка великої держави".

Діти переглянули відео "Соборна Україна", зіграли в тематичну гру "Україна - моя батьківщина" та виконали патріотичні аплікації "В єдності наша сила".


22 січня

Сьогодні 22 січня 2024 року Україна відзначає 105 річницю Соборності України. День Соборності України – це про нашу єдність, про об’єднання своїх східних та західних земель, про  день проголошення Акту воз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році. Пам’ятайте, що Соборність – це символ . Символ віри в те, що саме в єдності наша сила! Тож, вірте у  мирне, щасливе майбутнє нашої прекрасної країни, що зветься Україна! Слава Україні!

До Дня Соборності з вихованцями гуртка "Цікава інформатика" (керівниця Віталіна Савранська) була проведена патріотична вікторина  " Україна- моя Батьківщина". Діти навчились ставити патріотичні заставки при зустрічі на занятті.

22 січня

Підсумки міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічний Хендмейд»

У Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва завершилася міська виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічний Хендмейд»

Зимові свята – це час веселощів, тепла та незабутніх вражень. Саме в зимовий сезон криється чарівна атмосфера, де кожен відчуває неймовірну радість та віру в дива.

З 20 грудня по 20 січня Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва провів міську виставку-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва "Новорічний Хендмейд". Цей захід не лише підкреслив унікальність та різноманіття святкових традицій, але й став відмінним способом вираження творчості та об'єднання Бахмутської громади у святковий період.

У міському Конкурсі прийняли участь вихованці Бахмутського ЦТТДЮ, учні шкіл Бахмутської ТГ №2, 4, 5, 9, 10, 12, 18, 24 та НВК №11. Усього в Конкурсі прийняло участь 136 учасників та 139 робіт.

Конкурс проходив онлайн та був розміщений на офіційному сайті Бахмутського ЦТТДЮ за віковими категоріями: 6-8 років, 9-12 років, 13-15 років, 16-18 років у номінаціях:

- Новорічний вінок;

- Новорічна ялинка;

- Новорічна композиція;

- Новорічна кулька (іграшка на ялинку);

- Новорічний сувенір (поробки під ялинку).

Техніка довільна.

У віковій категорії 6-8 років призові місця отримали:

У номінаціях:

Новорічний вінок:

І місце Єлизавета Носова, ЦТТДЮ, кер. Євген Носов;

ІІ місце – Уляна Каплун, ЗОШ №5, кер. Ірина Маркіна;

ІІІ місце – Дарина Надворна, ЗОШ №10, кер. Людмила Котляр.

Новорічна ялинка:

І місце – Кіра Сенаторова, ЗОШ №24, кер. Олена Сорока; Дарʼя Кузнєцова, ЗОШ №24, кер. Олена Сорока;

ІІ місце – Римма Бузанова, ЗОШ №18, кер. Світлана Владиславська;

ІІІ місце – Владислав Сєрік, ЗОШ №10, кер. Людмила Котляр;

Новорічна композиція:

І місце – Давід Булдаков, ЗОШ №5, кер. Ірина Маркіна; Софія Яковлева, ЗОШ №24, кер. Олена Сорока; Ангеліна Стрельцова, ЗОШ №24, кер. Олена Сорока; Амалія Куліченко, ЗОШ №12, кер. Олена Камінська;

ІІ місце – Вероніка Бондарєва, ЗОШ №2, кер. Ірина Беленець;

ІІІ місце – Уляна Заіка, ЗОШ №12, кер. Катерина Дмитришина.

Новорічна кулька:

І місце – Веніамін Пан, ЗОШ №5, кер. Ірина Маркіна;

ІІ місце – Тимофій Ємельянов, ЗОШ №10, кер. Людмила Котляр;

ІІІ місце – Сергій Нємцев, ЗОШ №12, кер. Катерина Дмитришина.

Новорічний сувенір:

І місце -  Максим Богдаш, ЦТТДЮ, кер. Євген Носов;

ІІ місце – Максим Редичев, ЗОШ №2, кер. Тамара Шевченко; Вівденко Микита, ЗОШ №5, кер. Наталя Конюшенко;

ІІІ місце – Андрій Полещенко, НВК №11, кер. Олександра Гебель.

У віковій категорії 9-12 років призові місця отримали:

У номінаціях:

Новорічний вінок:

І місце – Ельміра Клейно, ЗОШ №24, кер. Валентина Лисицина; Маргарита Гайворонська, ЗОШ №24, кер. Валентина Лисицина; Мирослава Шарлай, ЗОШ №12, кер. Марина Зеленська; Вероніка Конахович, ЗОШ №10, кер. Олена Драна;

ІІ місце – Орина Друпп, НВК №11, кер. Ірина Махник;

ІІІ місце – Олександр Бабенко, ЗОШ №18, кер. Тетяна Дворянчикова.

Новорічна ялинка:

І місце – Максим Бурим, ЗОШ №5, кер. Наталя Семікіна; Валерія Вайновська, ЗОШ №5, кер. Тетяна Дворянчикова; Маргарита Пономаренко, ЗОШ №12, кер. Марина Зеленська; Сидоров Максим, ЗОШ №5, кер. Наталя Махник;

ІІ місце – Артем Шевченко, НВК №11, кер. Ольга Петриченко; Микола Мезенцев, ЗОШ №5, кер. Олена Шпаченко;

ІІІ місце – Ярослав Борисов, ЗОШ №4, кер. Наталя Біла; Вікторія Антоненко, НВК №11, кер. Ольга Петриченко; Марія Галас, ЗОШ №10, кер. Олена Драна.

Новорічна композиція:

І місце – Максим Процюк, ЗОШ №4, кер. Оксана Дєвічева; Аліна Вельтер, ЗОШ №5, кер. Наталя Семікіна; Микита Цуркан, ЗОШ №5, кер. Олена Шпаченко;

ІІ місце – Артем Тихонюк, ЗОШ №10, кер. Олена Президент; Вікторія Крячкова, ЗОШ №24, кер. Валентина Лисицина; Ксенія Зубко, ЦТТДЮ, кер. Олена Кольвашенко;

ІІІ місце – Євген Федорінов, ЗОШ №5, кер. Світлана Клименко; Аліна Шишко, ЦТТДЮ, кер. Євген Носов; Олександр Меліхов, ЗОШ №18, кер. Тамила Куражнова.

Новорічна кулька:

І місце – Григорій Семікін, ЗОШ №5, кер. Марина Харченко; Кирило Бортєнєв, ЗОШ №2, кер. Дар'я Федулова;

ІІ місце – Данелія Марк, ЗОШ №2, кер. Тамара Шевченко; Максим Середа, ЗОШ №10, кер. Олена Кольвашенко;

ІІІ місце – Анастасія Хатмуліна, НВК №11, кер. Ольга Петриченко; Лев Діаковський, ЗОШ №10, кер. Олена Кольвашенко;

Новорічний сувенір:

І місце – Григорій Семікін, ЗОШ №5, кер. Марина Харченко; Марія Андрєєва, ЗОШ №24, кер. Валентина Лисицина; Марія Уско, ЗОШ №12, кер. Марина Зеленська; Дар’я та Олександр Левітови, ЗОШ №5, кер. Олена Шпаченко;

ІІ місце – Вероніка Конахович, ЗОШ №10, кер. Олена Драна; Гребенюк Софія, ЦТТДЮ, кер. Олена Кольвашенко;

ІІІ місце – Поліна Чикунова, НВК №11, кер. Світлана Свистунова.

У віковій категорії 13-15 років призові місця отримали:

У номінаціях:

Новорічний вінок:

І місце – Катерина Китайченкова, ЗОШ №18, кер. Тетяна Дворянчикова;

ІІ місце – Максим Карпов, ЗОШ №2, кер. Ольга Крапива;

ІІІ місце - Олена Біличенко, ЗОШ №18, кер. Тетяна Дворянчикова; Анастасія Родняна, ЗОШ №10, кер. Олена Кольвашенко.

Новорічна ялинка:

І місце – Дар'я Трикоз, ЗОШ №12, кер. Олена Місечко;

ІІ місце – Климентій Сухов, ЗОШ №12, кер. Олена Місечко;

ІІІ місце – Маргарита Титаренко, ЗОШ №10, кер. Олена Кольвашенко.

Новорічна композиція:

І місце – Мілена Согонян, ЗОШ №12, кер. Олена Місечко;

ІІ місце – Пилип Ємельянов, ЦТТДЮ, кер. Олена Кольвашенко;

ІІІ місце – Ганна Глухова, ЗОШ №24, кер. Ірина Пермінова.

Новорічна кулька:

І місце – Юлія Скотникова, ЗОШ №12, кер. Олена Місечко; Дарина Безмен, ЗОШ №12, кер. Олена Місечко;

ІІ місце – Маргарита Слєпцова, ЗОШ №9, кер. Тетяна Самусенко;

ІІІ місце - Дмитро Ісламов, ЗОШ №18, кер. Анатолій Маренченко.

Новорічний сувенір:

І місце – Катерина Китайченкова, ЗОШ №18,  кер. Тетяна Дворянчикова; Міріам Якубова, ЗОШ №9, кер. Наталія Корнєєва;

ІІ місце – Софія Булдакова, ЗОШ №5, кер. Наталя Семікіна;

ІІІ місце – Марія Бакуменко, ЗОШ №12, кер. Олена Місечко;

У віковій категорії 16-18 років призові місця отримали:

У номінації:

Новорічна композиція:

І місце – Кирило Калінін, ЗОШ №18,  кер. Анатолій Маренченко.

Новорічна кулька:

ІІІ місце – Поліна Кулік, ЗОШ №12, кер. Олена Місечко.

Новорічний сувенір:

ІІІ місце – Дар'я Харсєєва, №11, кер. Катерина Анамат.

Ознайомитися з виставкою можна на офіційному сайті Бахмутського ЦТТДЮ за посиланням: https://bit.ly/3SsAbKD

18 січня

Неодмінним атрибутом кожної зими є  сніговик. Його полюбляють ліпити діти та дорослі  по всьому світу. Він настільки важливий для людей, що кожного року 18 січня в усьому світі святкують день сніговика.   Напередодні цього свята для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено інформаційну годину "День сніговика", де діти дізналися надзвичайну і дуже цікаву історію сніговика та відкрили таємницю його появи на світ.

Разом виготовляли гірлянду з паперу "Веселі сніговики"

14 січня

Дитяча творчість. Виготовлення Олафа.

Фантазія та мистецтво завжди являються найкращими спутниками для дитячої уяви. Що може бути краще творчості в канікулярний час. Одним із способів провести дозвілля дітей - гурткове заняття творчої дизайнерської студії «Майстриня» (керівниця Юлія Безсмертна). Цього разу наші юні майстри вирушили в захопливий мультиплікаційний світ, виготовляючи веселий образ Олафа із відомого мультфільму "Крижане серце". Заняття проводилися не лише з гуртківцями, але й учнями  4-А класу Бахмутського НВК №11 (класний керівник Ольга Петриченко).

Олаф - це невтомний сніговий чоловічок, який завжди веселий та оптимістичний. Створений колись чарівними чарами Ельзи, Олаф — найприязніший і життєрадісніший сніговик у світі. Наївний Олаф, який ніколи не сумує, весь час потрапляє в забавні ситуації, а від цікавості його буквально розриває на частини! У Олафа є заповітна мрія, головне — не розтанути в невідповідний момент… Він здатен розсмішити навіть у найпохмуріший день.

Перед самим заняттям було важливо врахувати всі необхідні матеріали. Для створення Олафа знадобився картон, фломастери, олівці, клей, серветки та, звісно, непохитний настрій юних творців. Планування починалося з малювання ескізу на картоні - маленькі майстри з упевненістю вирішували, як виглядатиме їхній Олаф.

Після завершення майстер-класу, діти гордо демонстрували свої творіння. Кожен Олаф став унікальним і вражаючим відображенням дитячої творчості та фантазії.

14 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #   Білий ведмідь – один з найбільших у світі представників родини Ведмедеві. За габаритами він поступається лише кадьякам – бурим ведмедям Аляски. Проте на теренах суворої Арктики, де мешкає білий ведмідь, він є найбільшим та головним хижаком на верхівці харчового ланцюга. В нього немає природних ворогів, але зміни клімату несуть загрозу для його популяції.

Як виглядає білий ведмідь?

Зовнішній вигляд цього хижака мало чим відрізняється від того, що характерний для інших представників родини Ведмедеві. Проте білий ведмідь має більш сильне та м’язисте тіло із широкими передніми лапами, які дозволяють йому легко переміщуватися у воді. Густа шерсть на лапах не лише добре зігріває, але й забезпечує краще зчеплення при переміщенні на льоді.

Цікавий факт! Найбільш білосніжними білі ведмеді здаються на початку осені. До весни їхня шерсть стає більш жовтуватою, що пов’язано зі значним вмістом олії в шкурах тюленів, які споживають ці хижаки. Інколи хутро може мати зеленуватий відтінок через водорості, що вросли в нього.

На сьогоднішньому занятті вихованці гуртка "Самодєлкіни", разом з керівником Євгеном Носовим познайомились з найбільшими  хижаками на планеті- білими ведмедями і зробили білого ведмедя з папіру.

13 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! # Китайський календар вказує, що 2024 рік пройде під покровительством Зеленого Дерев'яного Дракона. Він є п'ятим у циклі з 12 тварин, які з'являються в китайському зодіаку.

Дракони асоціюються з мудрістю і знаннями, силою і владою, багатством і процвітанням.

Сьогодні учні Бахмутської ТГ брали участь у майстер-класі "Символ Нового року - Дракон", який провела для школярів керівниця Марина Зеленська, де власноруч виготовляли рухомих драконів з паперу.

13 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #  Сніговик. Хто він і звідки?!

Неодмінним атрибутом кожного новорічного свята є сніговик, якого так полюбляють ліпити діти не тільки в Україні, а й по всьому світі. Але звідки цей зимовий персонаж взявся? Звідки пішла ця традиція, ця весела дитяча забава?

На території Київської Русі сніговик був більш відомий як сніжна або снігова баба. Є припущення, що сніговики шанувалися як духи зими. До них молили про допомогу, милосердя, захист під час довгих холодів. Можливо, тому сніжній бабі давали в руки мітлу – для подорожі в небо.         Сьогодні  вихованці гуртка "Самодєлкіни" та учні Бахмутськіх шкіл під час  проведення майстер-класу, який підготував та провів керівник гуртка початково-технічного моделювання Євген Вячеславович Носов  виготовляли сніговика у техніці paper craft. 

13 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #     Як створити справжній шедевр? Варто спробувати щось нове, незвичайне. Наприклад, ниткографію – нетрадиційну техніку малювання за допомогою ниток. Для цього достатньо підготувати відрізок в'язальної нитки, папір, пензлик та декілька кольорів фарб. Та головне, мати бажання, бути впевненими в позитивному результаті. Дізнатися більше про одну з нетрадиційних технік мистецтва та розкрити власні творчі здібності до майстер – класу з малювання «Малюємо візерунки нитками» запросила керівник гуртка «Гармонія декору» Олена Кольвашенко. Учасники майстер-класу виявилися справжніми експериментаторами,  проявили фантазію та розкрили в собі дизайнерські здібності. Тож і створені візерунки були всі різні та надзвичайно красиві. 

12 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! # Зима заворожує нас своєю суворою красою. Як зачаровує падаючий сніг, як виблискують морозні візерунки на склі вікна, як по іншому, казково виглядає природа  покрита білою сніговою ковдрою. На майстер-класі з малювання "Зима чарівниця", який проводила керівниця гуртка декоративно - ужиткового мистецтва Тетяна Лаптєва, діти Бахмутської громади малювали красу зимових візерунків. На кольоровому тлі паперу за допомогою пензлика і білої гуашевої фарби  з'явилась морозна краса. 

12 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #  Надворі панує зима, а в школярів  Бахмутської громади тривають зимові канікули - найочікуваніших час кожної дитини. Аби відпочити перед початком навчального семестру, для дітей було проведено святковий захід "Новорічні розваги", на який запросила керівниця гуртка "Юні винахідники" Марина Зеленська. Присутні брали активну участь у  різноманітних іграх . Зустріч була веселою, цікавою та пізнавальною. 

12 січня

#УРА! КАНІКУЛИ # Пластилін – чарівний матеріал для дитячої творчості. Переконатися в його якостях мали можливість учасники майстер-класу «Фантазії із легкого пластиліну», на який запросила всіх бажаючих Олена Кольвашенко. Діти втілювали власні фантазії за допомогою техніки малювання легким пластиліном. Виконані картини виявилися справжніми шедеврами, схожими на зимову казку. Малювати легким пластиліном сподобалося не лише дітям, але і дорослим, що долучилися до заходу. Ємоції були позитивними не лише від самого процесу, але і від майстерності виконання  прийомів роботи з пластиліном,якими охоче поділилася   вихованка гуртку «Гармонія декору» Зубко Ксенія. Атмосфера майстер класу була і робоча і святкова одночасно. Всі ділилися своїми власними «придумками». Результати вразили своєю неповторністю. Молодці,  вийшло дуже гарно! 

11 січня

#ЗРОБИ САМ! #           

Підсумки онлайн змагань міської громади молодших школярів з початково-технічного моделювання «Зроби сам».

Зроби сам! Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва провів онлайн змагань міської громади молодших школярів з початково-технічного моделювання

У світі, насиченому технологіями та змінами, освіта має визначальне значення. Сучасні підходи до навчання акцентують на розвитку творчості та технічної компетентності. Однією з яскравих подій стала організація онлайн змагань з технічного моделювання для молодших школярів, де діти мали можливість позмагатися між собою, використовуючи власні навички.

У міських Змаганнях прийняли участь вихованці Бахмутського ЦТТДЮ), учні Бахмутських шкіл №2, 4, 5 12, 18, 24 та НВК 11. Усього в змаганнях взяли  участь 15 учнів.

Змагання складалися з двох частин: теоретична частина (тестові завдання) та практична частина. Було дві вікові категорії. Між собою змагалися 1-2 та 3-4 класи. Кожен учасник отримав інструкції та необхідні шаблони для створення поробки. Цього року практичним завданням було виготовляння символа року 2024 – дракона. Завдання включало в себе вирізання, згинання та склеювання поробки.

За оцінками суддів призерами стали:

У віковій категорії 1-2 класи призові місця отримали:

І місце – Максим Білик, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, керівник Вікторія Білик;

ІІ місце – Анна Устич, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №24, керівник Олена Сорока;

ІІІ місце – Максим Пигіда, учень Бахмутського НВК І-ІІІ ступенів №11, керівник Любов Голубова.

У віковій категорії 3-4 класи серед переможців:

І місце – Алевтина Макаренко, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18, керівник Ірина Рожанська;

І місце – Марина Іваненко, вихованка Бахмутського ЦТТДЮ, керівник Євген Носов;

ІІ місце – Гліб Хоружевський, Бахмутського НВК І-ІІІ ступенів №11, керівник Оксана Корнєєва;

ІІ місце – Єлизавета Носова, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №12, керівник Катерина Дмитришина;

ІІІ місце – Сергій Рубанов, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №24, керівник Олена Сорока;

ІІІ місце – Костянтин Савченко, вихованець Бахмутського ЦТТДЮ, керівник Тетяна Лаптєва.


Онлайн змагання з початково-технічного моделювання «Зроби Сам» для молодших школярів сприяють розвитку креативності та технічних навичок серед дітей. Такі заходи не лише розважають, а й виховують нове покоління творчих та компетентних особистостей, готових до викликів сучасного світу.

10 січня

#Ура! КАНІКУЛИ!              

Сніжинки - це справжні шедеври природи, які завжди викликають захоплення своєю неймовірною красою та геометричною вишуканістю. Їхня досконала симетрія та унікальність завжди привертає увагу.

Сьогодні на свій майстер клас "3D сніжинка" керівниця гуртка "Юні винахідники" Марина Зеленська зопросила дітей Бахмутської ТГ, які всі разом виготовляли об'ємну сніжинку з паперу. В кожного вийшли чудові  сніжинки

10 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! # «Петріківський розпис» - кожен в своєму житті хоча б раз чули цей вислів. Але не всі знають, що таку назву цей вид декоративно-ужиткового мистецтва отримав від назви села Петриківка (сьогодні – центр Петриківського району Дніпропетровської області). Про історію його розвитку дізналися учасники майстер-класу «Петріківськи мотиви», який провела керівник гуртка «Гармонія декору» Олена Кольвашенко.  Традиційно для орнаментальних композицій використовували біле тло, проте сьогодні художники часто використовують кольоровий фон. Раніше народні майстри використовували природні фарби поступово їх витіснили анілінові барвники. Фантазії людини немає меж. Тож сьогодні юні творці інтерпретували знамениту техніку. Спробували створити власні композиції на основі петриківського розпису, але технікою об'ємної аплікації. Вийшли справжні витвори мистецтва. 

9 січня

У НАС, А У НАС НОВОРІЧНИЙ МАЙСТЕР - КЛАС! # Малювання — одна з найважливіших складових. Воно дозволяє розкрити творчі здібності, формує смак та естетичне сприйняття, а також тренує характер, посидючість та здатність доводити справи до кінця.

На майстер – класі з нетрадиційного МАЛЮВАННЯ, на який запросила керівниця гуртка Тетяна Лаптєва, школярі Бахмутської громади  малювали «Зимову ялинку». Використовуючи нетрадиційні методи малювання, можна розширити кругозір, пробуючи щось нове та незвичайне, а з деякими техніками навіть створити справжній шедевр. Щоб намалювати гарний малюнок не треба брати до рук професійні пензлі  та фарби. Можна взяти звичайну зубну щітку та зім'ятий папірець, звичайні гуашеві фарби. І ось погляньте, яка краса виходить!

9 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! # Зимові канікули - це час відпочинку, розваг та творчості. Сьогодні на  зимову вікторину "Два Морози" запросила керівниця гуртка Марина Зеленська. Діти Бахмутської ТГ приймали активну участь у різноманітних конкурсах, де відповіли на запитання, розгадали ребуси, відшукали відповіді на загадки та побували в гостях у казки. На завершення виконали разом веселу руханку. 

9 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #                  

Під ногами сніг співає:

– Ну ж, прудкіше, ну ж, скоріш

Горобців криклива зграя

Пише новорічний вірш.

А у нім – про танець румбу

І ялину край вікна,

Й новорічний подарунок –

Жменьку теплого зерна.

Сьогодні на свій новорічний майстер-клас запросила дітей Бахмутської ТГ керівниця гуртка декоративно - ужиткового мистецтва Тетяна Лаптєва. Діти дізнавались про життя птахів які залишаються з нами взимку. Які саме птахи залишаються, чим і як треба їх підгодовувати, щоб не зашкодити. І звісно ж, намалювали милих зимових пташенят акварельними фарбами.

8 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! # Керівниця гуртка  комп’ютерних технологій Віталіна Савранська сьогодні запросила  на  новорічний практикум  «Юний художник» дітей Бахмутської ТГ , які малювали малюнки на тему "Зимова казка" в графічному редакторі  Paint. Учасники активно брали участь, кожен створював свою зимову картину. Всі гарно провели час та отримали багато позитивних емоцій. 

7 січня

7 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! # Святкові Сувеніри з Пластиліну

У сучасному світі, де технології все більше охоплюють нашу увагу, дитяча творчість є відмінним відпочинком від екранів та клавіатур. На сьогоднішному майстер класі творчої дизайнерської студії "Майстриня" (керівниця Юлія Безсмертна) учні Бахмута занурилися у світ фантазії, створюючи неперевершені святкові сувеніри з пластиліну.

На столах дітлахів з'явилялися невеликі ялиночки, веселі сніговики та подарунки – усе це виготовлялося з пластиліну. Кожен елемент був ретельно виготовлений з урахуванням дрібниць, які гуртківці намагалися втілити у своїх роботах.

Одним із найцікавіших аспектів цього заняття була безмежна уява дітей. Їхня творчість була необмеженою - від барвистих ялинкових гілок до сміливих комбінацій кольорів поробки. Кожна дрібниця на святковому сувенірі булі унікальною та виражала неповторність маленького автора.

Завершені вироби вражали своєю красою та оригінальністю. Ці святкові сувеніри, створені маленькими руками, безсумнівно, стануть прекрасним доповненням до святкового настрою кожного дому.

7 січня

у нас, а у нас новорічний майстер клас! #                          

Яка повинна бути різдвяна зірка? Чому різдвяна зірка має бути восьмикутною? Що означає символ зірки?

Зірка — це знак неба, визначення порядку небесних тіл і утвердження сонячного божества. У християнстві зірка — знак царства Христа.

Тому трохи історії цього традиційного колядно - щедрувального атрибуту. Зірка — символ Сонця, отже, вогню і тепла. Слід зауважити, що християнська зірка – восьмикутна, на відміну від юдейської (шестикутної зірки Давида). Вісімка — символ восьмого дня («часу» після часу), символ вічного царювання Месії.

Коли носять різдвяну зірку?

Напередодні свята, у Різдвяний Святвечір, компанії хлопців і дівчат на чолі із звіздарем носять по домівках Вифлеємську зірку і в піснях вихваляють появу на світ маленького Ісуса Христа. А ось спочатку колядки присвячувалися народженню синові язичницької богині краси і любові Коляди.

Сьогодні, керівник гуртка початково – технічного моделювання Євген Носов запросив на свій майстер – клас виготовлення зимової зірки  (техніка паперопластика) школярів Бахмутської громади, а також, щоб згадати цікаві факти різдвяних свят.

6 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #  Діти дуже люблять веселощі та розваги. Зустрічаючись з друзями можна робити будь що - дивитись мультики, гойдатися на гойдалках, влітку ганяти на велосипеді, а взимку, звісно ж, на санчатах.

Сьогодні керівниця гуртка декоративно – ужиткового мистецтва Тетяна Лаптєва запросила на свій майстер – клас з малювання, на якому школяри з Бахмутської громади малювали сюжетно-тематичну композицію "Зимові забави. Смішарики - Крош, Нюша та Їжачок". Діти мріяли про сніг і малювали улюблених героїв мультиків "Смішарики" зайчика Кроша, Нюшу та Їжачка, які весело летять з гори на санчатах.

6 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #    Атмосфера відпочинку, спільна творчість, краса та натхнення - є головними на наших майстер-класах. Вам буде цікаво і корисно, якщо Ви хочете навчитись створювати красиві речі власноруч. Орігамі – японське мистецтво складання фігурок із паперу. Це дуже цікава техніка виконання паперових виробів, де не потрібні ні клей, ні ножиці. Один із популярних його різновидів – модульне орігамі, в якому ціла фігура збирається з багатьох однакових частин (модулів).

Цікавим є мистецтво складання паперу за допомогою різних видів згинів. Саме це мистецтво опановували учасники майстер класу з виготовлення вітальної листівки «Ведмежатко», на який їх запросила керівниця гуртка ужитково-декоративного мистецтва Олена Кольвашенко.  Щоб створити «Ведмежатко» знадобилися і знання з математики, і вміння згинати рівнесенько лінії. Та найголовніше терпіння. Ведмежатка вийшли різними, але дуже симпатичними!

6 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #    Атмосфера відпочинку, спільна творчість, краса та натхнення - є головними на наших майстер-класах. Вам буде цікаво і корисно, якщо Ви хочете навчитись створювати красиві речі власноруч. Орігамі – японське мистецтво складання фігурок із паперу. Це дуже цікава техніка виконання паперових виробів, де не потрібні ні клей, ні ножиці. Один із популярних його різновидів – модульне орігамі, в якому ціла фігура збирається з багатьох однакових частин (модулів).

Цікавим є мистецтво складання паперу за допомогою різних видів згинів. Саме це мистецтво опановували учасники майстер класу з виготовлення вітальної листівки «Ведмежатко», на який їх запросила керівниця гуртка ужитково-декоративного мистецтва Олена Кольвашенко.  Щоб створити «Ведмежатко» знадобилися і знання з математики, і вміння згинати рівнесенько лінії. Та найголовніше терпіння. Ведмежатка вийшли різними, але дуже симпатичними!

5 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #Як з’явилися новорічні листівки?

Яскравим доповненням до будь-якого новорічного чи різдвяного подарунка буде гарна листівка! 

Виявляється, що вітальні новорічні листівки з’явилися не так і давно: звичай надсилати їх на Різдвяні та Новорічні свята прийшов в Англію в 40-ві роки ХІХ ст. До появи листівок існував звичай дарувати гравюри та літографії на різдвяні мотиви або писати надто довгі вітальні листи. Такий спосіб привітань був надзвичайно клопітким та забирав багато часу, що було надзвичайно проблематичним, особливо для міських чиновників.

Доповніть ваш новорічний подарунок оригінальною листівкою. Ви можете додати своє унікальне вітання на звороті листівки.

Новорічна листівка Незвичайна листівка до зимових  свят з простих речей! Майстер-клас для тих, хто мріє навчитися створювати маленькі шедеври своїми руками. На занятті гуртка початково-технічного моделювання «Самодєлкіни»( керівник Євген Носов) вихованці  познайомились з різноманітністю стилів листівок, навчилися вдало поєднувати спеціальний папір і  виготовляли листівку "Веселій пінгвін".

Листівка також є чудовим самостійним подарунком. Такий сувенір з індивідуальним побажанням стане чудовим сувеніром для бабусі, яка живе далеко чи для вашого друга за кордоном. Згадайте, як давно ви отримували листи поштою (не електронною звичайно)? Ось і ми впевнені, що новорічна листівка стане справжнім дивом! І вона точно потішить отримувача. Адже це буде найнесподіваніший подарунок!

4 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #  Зимові канікули — це час, коли діти безмежно щасливі. Жодних уроків, домашок, вчителів та зошитів. Це час, коли діти мають можливість насолоджуватися перервою в навчанні та відпочивати від щоденної  школи. Проте важливо забезпечити їм цікавий та корисний  дозвільний  час, щоб вони не тільки відпочивали, але й розвивалися під час канікул.

І сьогодні школярів Бахмутської громади, керівниця гуртка «Юні винахідники» Марина Зеленська  запросила  на святкову зустріч "Рік Дракона. Цікаві факти про Драконів."

На дітей чекав цікавий квест. Виконуючи різноманітні завдання, змогли відгадати ім'я дракончика, який завітав на захід и розповів багато цікавих фактів про Драконів

4 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #  Зимові канікули у самому розпалі. Хочеться на санчатах покататися чи сніжки покидати. Але погодні умови та постійна повітряна небезпека – чинники, що стримують ці бажання. Альтернативою активному відпочинку став майстер-клас  виготовлення м’якої іграшки з залишків пряжі «Веселе кошенятко», який запропонувала керівник гуртка «Гармонія декору» Олена Кольвашенко . Декому  з учасників майстер-класу «допомагали» батьки і  домашні  улюбленці. Діти з задоволенням під час роботи розповідали один одному про своїх пухнастиків,  їх звички, характер, особливості поведінки. Цікавими вийшли й  результати роботи. Виявилось, що основу іграшки можна використовувати для виготовлення різних тваринок. Завдяки дитячій фантазії крім котиків з’явилися ще песики, сов’ята  та зайчатка.  Найголовніше, діти задоволені результатами своєї роботи. Зазвичай котів заводять, щоб вони боролися з пацюками та мишами. Та власноруч виготовлені тваринки стали зі своїми господарями нерозлучними друзями! 

4 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #  Із самого початку  життя, Богом надається кожній людині Янгол-охоронець. Оберіг-талісман «Янгол-Охоронець» ручної роботи – це чудова легка прикраса для різдвяної ялинки, чудовий додаток до новорічного подарунку.

Цей невидимий помічник постійно знаходиться поруч з нами, оберігає від негараздів, захищає від злих сил і є нашім найкращім наставником у житті. Сьогодні на свій майстер – клас запросила дітей Бахмутської громади  керівниця гуртка Тетяна Лаптєва. Разом всі створювали з паперу образ свого янгола. У кожної дитини вийшла дуже індивідуальна творча поробка, наче самі Янголи - охоронці  допомагали у роботі.

3 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #  Ні для кого не секрет, що всі , особливо діти просто обожнюють повітряні кульки. Вони завжди асоціюються зі  святом, а свято, як відомо,приносить радість. Коли ці нехитрі іграшки спливають в небо, то викликають купу позитивних емоцій. Якщо заповнити кімнату кульками на день народження, то захопленню гостей не буде меж! А як підняти собі настрій не заповнюючи кульки повітрям знають діти, які відвідали майстер-клас з виготовлення іграшки - анті стресу «Веселунчик». Вони разом з керівником гуртка «Гармонія декору» Оленою Кольвашенко створили чарівну істоту, здатну перетворити сльози в посмішку, сміх в гарний настрій! 

3 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #                    

Що таке календар і для чого він потрібен?

Календа́р (від лат. calendarium — боргова книжка) — термін, що може використовуватися в залежності від контексту, в різних значеннях: система відліку днів і довших відрізків часу, що базується на 2 періодичних астрономічних явищах: циклі зміни пір року, пов'язаних із обертанням Землі навколо Сонця і зміні фаз Місяця. Календар є потрібним і важливим помічником у житті людини. він дозволяє планувати справи, нагадує про важливі дати, допомагає орієнтуватися в часі.

Календар-це певна система рахунку тривалих проміжків часу с підрозділами їх на окремі більш короткі періоди(роки, місяці, тижні, дні).

Сьогодні керівниця  гуртків комп’ютерних технологій «Scratch»  та «Цікава інформатика» Віталіна Савранська запросила на свій онлайн майстер – клас своїх гуртківців  та школярів з шкіл Бахмутської громади. Діти навчились створювати календар на 2024 рік та додавали до нього свої особисті фото.

3 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #

У творчій святковій атмосфері вихованці  дизайнерської студії "Майстриня"(керівниця Юлія Безсмертна) не просто створювали іграшки, але втілювали свої фантазії в життя, використовуючи доступні матеріали. Одним із захоплюючих  занять було створення неповторної іграшки-неваляшки Санта Клауса із кольорового паперу та картону.

Завдяки винахідливості та творчому підходу, діти створювали цю іграшку з ентузіазмом. Вони обирали яскраві кольори паперу, різноманітні фактури та вирізали деталі, які потім збирали разом, створюючи чарівний образ Санта Клауса.

Перший крок у цьому процесі — це був вибір кольорів та паперу для створення основи іграшки. Діти обирали червоний, білий та чорний папір, щоб надати своїй іграшці виразного вигляду. З картону вирізали основу для стабільності іграшки-неваляшки.

Потім настав час для створення деталей обличчя та одягу Санти. Використовуючи власні малюнки або шаблони, діти вирізали й склеювали очі, ніс, бороду, шапку, а також костюм Санта Клауса. Кожна деталь була ретельно вирізана та прикріплена до основи іграшки.

У процесі роботи діти експериментували з формами та додавали власні елементи для унікальності кожної іграшки. Додавали блиск до очей, створювали усмішки та подібні дрібниці, щоб зробити кожну іграшку по-своєму особливою.

3 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! # Зима - дивовижна, чудова пора року, описана в багатьох художніх творах. Стан душі в цю пору піднесений, урочистий. Вся навколишня природа здається ошатною, витонченою, але, в одно час, холодною і суворою.

Сьогодні керівник гуртка "Юні винахідники" Марина Зеленська провела для дітей майстер - клас "Зимова історія". Діти створювали чарівний зимовий пейзаж, за допомогою ватних паличок, вати та клею. Кожен був задоволений особистим результатом.

3 січня

#УРА! КАНІКУЛИ!#  Китайський календар вказує, що 2024 рік пройде під покровительством Зеленого Дерев'яного Дракона. Він є п'ятим у циклі з 12 тварин, які з'являються в китайському зодіаку. Дракони є найбільш шанованими тваринами в китайській культурі, а імператори Піднебесної в минулому вважались реінкарнацією цих істот. Тільки їм дозволяли носити шати з символікою дракона. Тому вважається, що під цим знаком народжуються природжені лідери, які мають сильне прагнення до перемоги в будь-якому змаганні.

Також дракони асоціюються з мудрістю і знаннями, силою і владою, багатством і процвітанням.

За китайським календарем, рік Зеленого Дерев'яного Дракона розпочнеться 10 лютого 2024 року і завершиться 28 січня 2025 року.

Сьогодні відбувся майстер-клас з технікі паперопластики, на який керівник гуртка Євген Носов запросив дітей для виготовлення символу Нового року- Зеленого Дракона.

2 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #Зимові канікули — це час, коли діти безмежно щасливі. Веселий час, коли можна відпочити, навчитися чомусь НОВОМУ, і навіть знайти нових друзів.   Це час, коли діти мають можливість насолоджуватися перервою в навчанні та відпочивати від щоденної  школи. Проте важливо забезпечити їм цікавий та корисний  дозвільний  час, щоб вони не тільки відпочивали, але й розвивалися під час канікул. І в цьому ми з задоволенням їм готові допомогти. 

Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва запросив на дистанційний  майстер – клас дітей Бахмутської громади, а також дітей впо міста Синельниково, що на Дніпропетровщині.

Разом  з керівницею гуртка паперопластикі Тетяною Лаптєвою дітлахи створювали з кольорового картону і  паперу веселого Санта Клауса.

Веселий Санта поспішає до нас, адже ми так чекаємо на нього та його дива! Теперішній Санта-Клаус — це веселий дідусь із білою бородою та в червоному тулупі з червоним капелюхом. Він літає у повітрі на казкових оленях та влазить через димарі до будинків, аби дарувати дітям і дорослим подарунки. Наш головний герой — веселий та харизматичний Санта-Клаус. Останнім часом йому жилось спокійно, хоч він і був доволі зайнятим.

2 січня

#УРА! КАНІКУЛИ! #  Чим зайняти дітей на канікулах у період новорічних свят? Діти не відлипають від смартфонів, а гуляти на вулиці не надто хочуть? Як же урізноманітнити дозвілля школярів різного віку? Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва  запрошує на майстер-класи, які зроблять канікули цікавими, пізнавальними та не нудними для всієї родини. Сьогодні на свій майстер – клас дітей запросила керівниця гуртка декоративно - ужиткового  мистецтва Тетяна Лаптєва.  Школяри познайомились з однім із видів техніки нетрадиційного малювання, вони малювали Сніговика- улюбленного персонажа всіх  зимових свят. Роботи дітей вийшли яскравими, по зимовому чарівними і емоційними. 

2 січня

#Ура! Канікули! #Що можна робити на канікулах? З цим питанням стикаються батьки кожного школяра. У цей період важливо допомогти дитині організувати дозвілля, поєднуючи різноманітний пасивний та активний відпочинок, а також розширюючи кругозір.

Сьогодні учні Бахмутської громади були запрошені   керівницею гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Мариною Зеленською на віртуальну подорож "Мандруємо до Лапландії".  Діти дізналися багато цікавих фактів про найпівнічнішу провінцію Фінляндії. Завітали в резиденцію Санта Клауса. Познайомилися з його помічниками і побачили, як Санта готується до Новорічних свят. Присутні розповіли, які подарунки отримали цього року. Перша зустріч у Новому 2024 році пройшла цікаво та весело.