Січень 2020

30 січня 2020

30 січня 2020 року в учбовій залі приміщення комунальної установи культури «Донецький обласний навчально-методичний центр культури» відбувся обласний майстер-клас з сухого валяння вовни «Символ року» для керівників гуртків-студій декоративно-ужиткового мистецтва закладів культури. Захід відвідали 28 учасників з Краматорська, Слов’янська, Бахмута, Дружківки, Костянтинівського, Слов’янського, Ясинуватського, Добропільського районів та Черкаської ОТГ.

Провела навчання майстер сучасного декоративно-прикладного мистецтва Наталя Кузнецова (м. Бахмут). Майстер-клас пройшов на одному диханні. Всі так захоплено робили свої іграшки, що час для них сплинув непомітно. У кожного учасника символ 2020 року вийшов свій, не схожий ні на чий інший.

Майстер була приємно здивована здібностями учасників, більшість з яких до цього дня жодного разу навіть не тримали в руках голку для сухого валяння вовни. Усім вистачило часу зробити щура з вовни своїми руками та залишити собі на згадку про корисно проведений час. Отримані знання та навички керівники гуртків зможуть застосувати в своїх закладах культури для навчання своїх учнів.

26 січня 2020

Сьогодні до Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва завітали школяри з міста Костянтинівки. Дітлахи познайомились з роботою Центру та відвідали цікаві майстер - класи.

25 січня 2020

На сьогоднішній день робота позашкільних дитячих центрів,що спеціалізуються на різнобічний розвиток дітей та підлітків стають все більш популярними. Запорукою успішного майбутнього для будь-якої дитини є знання і навички їх практичного застосування. Створюйте краще майбутнє прямо зараз і записуйте свою дитину до Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва (БМЦТТДЮ)! Наш Центр - це багатопрофільний позашкільний навчальний заклад, в якому ваші діти можуть отримати додаткову освіту за напрямками: художньо-естетичний і науково-технічний. Якщо діти щасливі - батьки спокійний! Кожна дитина унікальна і ми допоможемо розкрити її творчі здібності і таланти. ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ ЩАСТЯ!

22 січня 2020

Прийшов час єднатись! Історія свята 22 січня 1919 року об'єдналися українські держави, які виникли на руїнах великих імперій: одне- Російської, друге-Австро-Угорської. Українська Народна Республіка і Західно-Українська Народна Республіка утворили єдине, соборну Українську державу. Ця подія показала: українці - окремий народ, який,хоч і був багато років розділений, що не змішався з іншими, не втратив своєї самосвідомості. І ось - нарешті має свою державу. У кожному регіоні, кожній місцевості - свої історії, свої звичаї, свої особливості. Всі ми різні, але все ж кожний з нас - українець. Пам'ятай про це: тільки разом ми - сила! Сьогодні в Бахмутсткому міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва пройшов пізнавальний захід та конкурс малюнків "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг!", де юні українці єдналися, співали та малювали.

20 січня 2020

Новий рік - це свято радості, щастя та дивовижних історій. У давнину ялинки прикрашали фруктами, свічками, горіхами та цукерками. Сьогодні, ці прикраси змінилися на аксесуари з пластика або фігурки річної роботи. Вже стало доброю традицією, напередодні Нового року щорічно проводити міську виставку - конкурс "Ялинкова прикраса". Цього року виставку можна було відвідати з 20 грудня до 19 січня. У цьому конкурсі взяли участь вихованці Бахмутського ЦТТДЮ, Бахмутського МЦДЮ, учні Бахмутських шкіл 1,2,3,4,5,7,9,10,18,24 та НВК 11. Більше 80 цікавих робіт радували відвідувачів Центру в ці святкові дні. Про те, як проходив конкурс, про його результати ви зможете дізнатися на сайті Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва.

Ялинкова прикраса стаття нагородження.docx

19 січня 2020

Всеукраїнський "Інженерний тиждень" пройшов у Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва. Технології значною мірою впливають на формування нашого світу, через п'ять-десять років сьогоднішні учні будуть обирати професії, частини яких наразі навіть не існує. Оволодіння більшістю з них буде вимагати від майбутніх студентів навичок критичного мислення, комплексного вирішення проблем, креативності, розуміння технічних процесів та способів застосування науково-технічних знань в реальному житті. І хоча діти є дослідниками та інженерами від народження- вони досліджують і намагаються зрозуміти навколишній світ, щодня роблять нові відкриття.

17 січня 2020

Свято Водохреща, що відзначається 19 січня - одне з великих свят у слов'ян. У цей день закінчувалися Святки, відбувалося освячення водойм, купалися в ополонці і починали готуватися до зимового весільного сезону. В традиції найбільш значущим є напередодні Водохреща - Водохресний вечір. Слов'яни вірили, що опівночі напередодні Хрещення вода у водоймах набуває особливої сили: вона перетворюється в чудодійну, "святу" і чисту. Сьогодні у Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва відбувся майстер-клас з техніки декупаж, присвячений до дня Водохреща, в якому взяли участь батьки вихованців Центру.

10 січня 2020

Розпис пряників - це захоплюючий кулінарний майстер клас для дітей та дорослих, який дозволить створити не тільки смачні і гарні ласощі до чаю, але і може служити чудовим подарунком! Вже дуже давно ми прийшли до дивовижного відкриття: розписувати пряники люблять всі, незалежно від віку, роду діяльності та художніх навичок. Великі і маленькі, серйозні і веселі. І навіть ті, хто переконані, що малювати вони не вміють, беручи в руки ароматний пряник і куточки з різнокольоровими їстівними фарбами раптом видають справжні шедеври.

10 січня 2020

Кофеграфія - це оригінальна техніка створення картин за допомогою кавового розчину. Сьогодні вона стає все популярнішим у цінителів по всьому світу. Художникам, які працюють в цій техніці, підвладні будь-які сюжети, починаючи від пейзажів і портретів і закінчуючи перекладання шедеврів світового мистецтва на мову кави. Сьогодні кофеграфія ( кавова живопис) налічує тисячі шанувальників, одними з яких є вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва. Спасибі Кузнецової Наталії за чудовий настрій та проведений майстер-клас!

10 січня 2020

У світі інформаційних технологій важливо пам'ятати про те, що людина - це частина природи, і спілкування з нею у нас від народження. Відчути себе єдиним цілим з природою допомагає йога, медитація, а ще мистецтво, таке як Ебру. Органічні фарби і вода, які використовуються в техніці Ебру - що може бути природніше? Ну, а побачивши це мистецтво своїми очима хоча б раз, ви потрапите в чарівний стан заціпеніння і захоплення. Майстерів Ебру в Україні одиниці, так як всі матеріали можна придбати лише на Сході і навчатися майстерності потрібно не один рік. Його суть полягає в тому, що художник малює спеціальними "непотопаючими" фарбами на водній поверхні. Вода при цьому змінює все, до чого торкається: жорсткі лінії стають плавними, теплі кольори - холодними, реалізм перетворюється на абстракцію і звичайне стає незвичайним. А потім зображення можна перенести на папір, полотно, скло, кераміку, сувеніри, тканину або одяг. Сьогодні в Бахмутсткому міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва пройшов майстер-клас з Єбру , який з задоволенням підготувала та провела Кеті Казановська.

9 січня 2020

Авіа моделювання - поширений вид технічної творчості. Це одне з улюблених занять учнівської молоді, масовий технічний вид спорту, що допомагає ознайомити зі світом авіації. 9 січня на базі Бахмутської ЗОШ 10 міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва проводив міські змагання з авіа модельного спорту для закритих приміщень "Літачки на віражах". У змаганнях взяли участь 29 учнів з 9 шкіл міста Бахмут та вихованці Бахмутського ЦТТДЮ. Змагання проходили за двома віковими категоріями: учні 5-6 класів та учні 7-8 класів. Змагання проходили в двох категоріях: запуск моделей літаків на дальність польоту ( місце зіткнення моделі з полем з точкою фінішу) та на точність польоту (переліт через ворота). Призові місця отримали: у номінації запуск моделі літака на дальність польоту, серед учнів 5-6 класів: I місце - Руденко Ярослав ( ЗОШ 10, керівник Носов Є.В.); IІ місце - Ратундалов Максим ( ЦТТДЮ, керівник Носов Є.В.); III місце - Лемешев Демид ( ЗОШ 5, керівник Ткаліч І. А.). У номінації на точність польоту: I місце Ратундалов Максим ( вихованець Бахмутського ЦТТДЮ, керівник Носов Євген Вячеславович). У номінації на дальність польоту серед учнів 7-8 класів: I місце поділили між собою Макаренков Микола (вихованець Бахмутського ЦТТДЮ, керівник Носов Є.В.) та Дмитрук Дмитро ( ЗОШ 24, керівник Немудрякін А. Г.); II місце- Коломойцев Олег ( ЗОШ 5, керівник Ткаліч І. А.); III місце - Нестеренко Тимур ( ЗОШ 7, керівник Цимбал А О.). В номінації на точність польоту, серед учнів 7-8 класів I місце поділили між собою Макаренков Микола ( вихованець Бахмутського ЦТТДЮ, керівник Носов Є.В.) та Коломойцев Євген (ЗОШ 7, керівник Цимбал А.О.). Призери були нагороджені грамотами та подарунками від Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва. Всім учасників змагань були вручені подяки за участь.

8 січня 2020

Наші предки з давніх - давин вірили в силу оберегу. Вони вважали, що своє помешкання необхідно оберігати від знегоди, злого духу, недоброго ока. Оскільки наші пращури споконвіку були землеробами, то й за допомогою вони зверталися до всього, що робить матінка земля. Давньослов'янські вірування настільки сильно увійшли в традиції і побут українського народу, що навіть з приходом християнства вони не знали, а лаконічно вписалися у християнську культуру. І хоча ми вже давно відійшли від язичницьких вірувань, та все ж символічне значення оберегу тісно пов'язане з українським побутом і є невід'ємною частиною нашої культури. Сьогодні в Бахмутсткому міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва пройшов майстер-клас з виготовлення оберегу еко - ложки - символу уособлення достатку в будинку і хлібсольне господарів.

8 січня 2020

Мило - це засіб гігієни, що стало для людства невід'ємною частиною повсякденного життя. Кожна людина хоча б раз в день миє руки з милом. Історія мила почалася шість тисяч років тому, важко повірити, але це так. Колись люди, які не знали що таке мило, намагалися використовувати для миття свого тіла різні засоби. Історики і вчені досі сперечаються, де саме з'явилося перше мило, і який народ став родоначальником миловаріння. Сьогодні в Бахмутсткому міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва заробила миловарня! Вихованці центру з великим задоволенням займалися виготовленням ексклюзивного мила своїми руками. Це дуже захоплююче заняття, яке допомогає проявити креаитивність, відволікатися від самого процесу і, звичайно ж, створити ароматне і незвичайної краси і форми мило, яке стане оригінальним і дуже корисним подарунком.

8 січня 2020

Технологія 3D моделювання значима в наш час, так як на моделюванні заснована наше життя, все навколо є моделі реальних об'єктів. У навчальному процесі використання технологій моделювання необхідний компонент, так як діти з її допомогою можуть втілювати в життя свої конструкторські задуми та ідеї, тим самим проявляти творчі здібності. Сьогодні в Бахмутсткому міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва пройшов майстер-клас "Хочу до Парижу", на якому майбутні інженера - конструктори займалися проектуванням і моделюванням Ейфелевої вежі.


7 січня 2020

Різдво - це час милосердя, доброти і всепрощення, це єдині дні в календарі, коли люди...вільно розкривають один одному серця. А хто такі ангели? Це символ доброти і любові, що приносить в будинок тепло і щастя. У наші дні, фігурка різдвяного ангела є оберегом для дому та сім'ї. Сьогодні у Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва було, як завжди весело, позитивно, цікаво і пізнавально.Різдвяні майстер-класи зібрали дітвору в етно - майстерню "Оберіг", де дітям була запропонована екскурсія і знайомство з вертепом, після чого діти з задоволенням зробили різдвяного янгола та виготовляли різдвяні листівки у форматі 3D. А ще, для нашіх маленьких янголяток відбувся майстер клас з розпису пряників. Смачненька кутя, різдвяні ласощі, колядки, які звучали увесь день, добрий різдвяний настрій залишили чудові враження для дітей.


4 січня 2020

У прянічному будиночку, пряникові гноміки жили - поживали. У пряничному будиночку пряникові гноміки пряники жували. Сьогодні у прянічну країну завітали маленькі вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва, де відбувся смачненький майстер-клас з розпису пряників. Знайомство з пекарем і його смачними друзями - молоком, борошном, цукровою глазур'ю, дали можливість познайомитися з рецептом пряників. Діти дізналися,чому пряникі так називаються. Так багато прянощів! А ще в пряниках є мед, тому вони довго зберігаються і не втрачають смак. Імбирні пряники - особливо смачні хрусткі. А пізнавальний мультфільм познайомив маленьких кулінарів з рецептом виготовлення пряників. Можна заздалегідь зробити багато-багато подарунків для своїх близьких і друзів. Пробуємо робити контур і заливку. А поки діти малюють, пекар із задоволенням розповів маленьким гномікам казку про пряничного чоловічка. Діти робили новорічний декор пряників - ялинки, пряничного чоловічка, будиночка і сніговика. Майстер - класи з розпису пряників запрошують бажаючих поринути в неповторну атмосферу Різдва і чарівництва!

4 січня 2020

Вже традиційно, на зимових канікулах в Бахмутсткому міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва проводяться різні заходи та змагання. 3 січня в Центрі відбулися змагання з початково-технічного моделювання для школярів 1 - 4 класів. В міських змаганнях взяли участь школяри початкової школи з Бахмутських шкіл 1;2;4;5;7;10;18;24; НВК 11 та вихованці Бахмутського ЦТТДЮ. Усього в змаганнях прийняло участь 20 учнів. Змагання складались з двох частин. Теоретична частина (тестові завдання) та практична частина. Діти 1-2 класів виготовляли геометричні фігури: будинок та піраміду, а школяри 3-4 класів - фігури двосторонні призму та октаедр. Переможцями в міських змаганнях "Зроби сам" з початково-технічного моделювання серед школярів молодших класів в категорії 1-2 класи стали: I місце- Артеменко Денис, вихованець Бахмутського ЦТТДЮ (керівник Носов Євген В ячеславич); II місце- Баштова Валерія, учениця Бахмутської ЗОШ 7 (керівник Слюсаренко Олена Володимирівна); III місце- Молодчак Аріна, учениця Бахмутської ЗОШ 5 з профільним навчанням (керівник Маркіна Ірина Миколаївна). У віковій категорії 3-4 класи серед переможців: I місце - Павленко Анна, учениця Бахмутської ЗОШ 10 ( керівник Семигук Дар'я Олександрівна); II місце - Єфіменко Вікторія, учениця Бахмутської ЗОШ 7 (керівник Слюсаренко Олена Володимирівна); III місце- Тітченко Мірослава, вихованка Бахмутського ЦТТДЮ (керівник Носов Євген Вячеславович).