Лютий 2024

25 лютого 

25 лютого в Україні відзначають 153- річницю  з дня народження видатної письменниці Лесі Українки .З цієї нагоди для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено квест "Надзвичайно цікаве життя Лесі Українки", виконуючи різноманітні завдання, діти дізналися  про неповторний світ Лесі Українки, її жагу до життя.Через усе життя вона пронесла любов до України,до української мови,  до природи, до дітей. Мала незламність духу і віру в світле майбутнє нашої країни. 

25 лютого 

Збирання пазлів – одне з улюблених занять для дітей та дорослих при проведенні вільного часу. Це весела розвиваюча гра, суть якої полягає у тому, щоб з декількох десятків, сотень та навіть тисяч маленьких фрагментів, на які розділена картинка, відтворити її первісний вигляд. За допомогою цієї гри дитина розвиває у собі декілька корисних функцій, значимість яких важко переоцінити для її всебічного гармонійного розвитку.

Складання пазлів позитивно впливає на розвиток дрібної моторики рук та кистей. Збираючи пазл дітям потрібно робити досить точні рухи, щоб з'єднати шматочки. А це своєю чергою сприяє розвитку мовлення й інтелектуального розвитку дитини.

Сьогодні вихованці гуртка початково технічного моделювання "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов)  малювали улюблений малюнок. Потім з цім малюнком виготовили пазли. Це дуже корисна гра, бо вона розвиває просторове мислення.

23 лютого 

Несподіванка, але дуже приємно! 

20 лютого 

Щороку 20 лютого Україна згадує подвиг Героїв Небесної Сотні. 10 років тому понад сто людей віддали життя в боротьбі за демократичний вибір України та її європейське майбутнє. Сьогодні до Дня Героїв Небесної Сотні для вихованців гуртків " Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) та "Самоделкіни" (керівник Євген Носов) було проведено інформаційну годину "Герої не вмирають". Діти дізналися, що саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної сотні. Зустріч завершили вшануванням пам'яті загиблих героїв. 

20 лютого 

20 лютого в Україні День Героїв Небесної Сотні. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року. Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. 

19 лютого 

День державного герба України у дизайнерській творчій студії "Майстриня"

Український народ завжди пишався своєю історією та національними символами, які відображають його духовність та самобутність. Тож, з нагоди Дня державного герба України, в дизайнерській творчій студії "Майстриня", під керівництвом Юлії Безсмертної, відбулося пізнавальне гурткове заняття, присвячене вивченню та виготовленню герба.

Початок заняття був відзначений переглядом короткого відео, яке демонструвало значення кожного елемента державного герба, його історію та символічне значення. Після знайомства з історією символів вихованці студії взяли участь у творчому завданні - виготовленні герба України. Кожен учасник мав можливість виразити своє бачення та почуття стосовно державного символу через власну творчість.

Гурткове заняття стало не лише цікавою та захоплюючою подією, але й важливим кроком у формуванні патріотичних почуттів та культури серед молодого покоління. Цей захід нагадав дітям про важливість та цінність наших національних символів, які об'єднують нас та надихають до досягнень у будь-якій справі.

19 лютого 

Сьогодні, 19 лютого, відзначається День герба України – 32-і роковини затвердження державного символу.

Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Тризуб - це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі. Тож шануймо його!

Вітаємо всіх з Днем Державного Герба України!  На шевронах українських бійців, які захищають сьогодні нашу державу від російської агресії, знову, як і століття тому, зображено тризуб.     Вже багато століть наш герб єднає українців та надає нам сил. Це символ держави, що пройшов довгий і водночас трагічний шлях, з яким український народ утверджував віковічну мрію про державність, соборність і незалежність.             Вихованці  на занятті з комп'ютерної грамотності, під керівництвом Віталіни Савранської прикрашали Державний Герб користуючись цифровими технологіями та штучним інтелектом.

19 лютого

День Державного герба України — пам'ятна дата, що нагадує про встановлення державного символу. Відзначається 19 лютого. Цього дня 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначивши його головним елементом Великого Державного герба. 

17 лютого 

17 лютого відзначають день котів у Європі. Звичайно ж це не офіційне або державне, а скоріше народне і громадське свято. Але його залюбки святкують у багатьох країнах світу.

На занятті гуртків "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) та "Самоделкіни" (керівник Євген Носов) спілкувалися про котиків - дивовижних добрих і граціозних, мудрих та ласкавих тварин, дуже довірливих і уважних не тільки до самих себе, але і до нас, намагаються бути нав’язливими тільки по-доброму, наполегливо поважають свободу. І крок їм на зустріч, дозволяє всім нам ще раз нагадати про дуже важливі речі, які нами часто не беруться до уваги.

У ході заняття виготовляли паперові іграшки "Котики-муркотики".

16 лютого 

16 лютого Україна відзначає молоде свято День Єдності українців, яке було засноване 16 лютого 2022 року на тлі попереджень про можливу війну. Цей день нагадує, що саме в єднанні – наші сила та міць. В умовах війни свято набуло особливого сенсу. Кожен українець розуміє сьогодні, що єдність допоможе зміцнити наші сили та відстояти  незалежне майбутнє України. Вихованці гуртка «Гармонія декору»(керівниця Олена Кольвашенко), долучившись до акції «Долоньки миру» виготовили символ незламності українського народу – державний прапор у вигляді стилізованих долоньок жовтого та блакитного кольорів, які міцно тримають одна одну та символічне серце, яке відображає патріотичний дух  українського народу. 

16 лютого 

День єднання - молоде свято, цього року ми святкуємо його лише втретє. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.      Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про можливе вторгнення РФ і навіть називали дату - 16 лютого. Ніхто не хотів вірити в це - країна продовжувала жити своїм життям і турботами. Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Для підняття духу і, щоб зменшити психологічний тиск, президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, покликане нагадати, що саме в єднанні - наші сила та міць. "Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання", - сказав тоді президент. Так з'явився День єднання 16 лютого.                                                  

З Днем єднання! Пам’ятай, що ми - сильні, рішучі та незалежні, бо ми разом! Перемоги нам, миру та добробуту! 

15 лютого 

15 лютого – особливий день – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ми відзначаєо цей день відповідно до Указу Президента України від 11.02.2004 р. Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ з Афганістану.

З давніх – давен український народ підтримує священну традицію – вкарбовувати у свідомість прийдешніх поколінь пам'ять про бойові подвиги своїх синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов’язок.

Тому з цієї нагоди для вихованців гуртка " Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено виховну годину "Ціна чужої війни", мета якої полягала у розширенні знань підростаючого покоління про події афганської війни 1979—1989 рр.; вихованні  поваги до воїнів-інтернаціоналістів та пам’яті загиблих героїв; формуванні свідомого ставлення до прав і обов’язків людини і громадянина.

14 лютого 

День святого Валентина є одним із найбільш роматичних та очікуваних свят у багатьох країнах світу. Цього дня, зазвичай, обмінюються листами, цукерками, квітами та проводять час разом. Для багатьох  це свято є чудовою нагодою виразити свої почуття та прихильність. Подарунки також відіграють важливу роль у святкуванні, вони можуть бути як невеликими символічними, так і розкішними. Обов'язковим елементом вважається "валентинка", оскільки вона виражає ніжність та відданість. Також, традиційним вважають подарунок у вигляді шоколаду та цукерок. Вихованці гуртка «Гармонія декору»(керівниця Олена Кольвашенко) ознайомившись з різними версіями виникнення свята закоханих, вирішили для подарунку виготовити власними руками «валентинку» у вигляді сердечка. Для його виготовлення використали техніку оригамі. Справа виявилася не лише корисною, а ще й цікавою, бо послідовність  згинання  паперу потребує  логічного мислення та певних навичок. Діти впевнені, що їх подарунки обов*язково сподобаються! 

14 лютого 

День Святого Валентина - це чудова нагода аби сказати своїм рідним приємні слова, висловити вдячність. Для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено конкурсно-розважальну зустріч "Подорож з Купідоном".

Діти дізналися про історію свята, брали активну участь у різноманітних тематичних іграх. Разом виготовляли святкову листівку - валентинку з таємним привітанням. В цей святковий день хочеться побажати, щоб кожного любили і цінували рідні люди, і обов'язково потрібно відповідати їм тим самим.

14 лютого 

Міжнародний день дарування книг з’явився завдяки підтримці групи пристрасних людей, які хотіли, щоб читання святкувалося. Свято стрімко набуло популярності у всьому світі. Зараз це свято визнане в усьому світі, і люди відзначають його по-різному.

Це чудове свято книги співпадає з Днем Святого Валентина. Тож ви можете поєднати свою любов до когось або до себе із подарунком книги – це, мабуть, набагато краще, ніж банальна сувенірна продукція з червоними серденьками та трояндами, які вже багатьом набили оскомину та знецінилися як спосіб висловлення почуттів. Діляться книгами в цей день та почуттями!       На занятті  з початково-технічного моделювання гуртківці "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) , познайомились з  історію виникнення закладки та з задоволенням виготовляли ії у вигляді серця, так як сьогодні не тільки Міжнародний день  дарування книг але й  день закоханих.

14 лютого 

14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях.

Сьогодні на занятті гуртка "Юні винахідники" ( керівниця Марина Зеленська) було проведено бесіду "Книги ніколи не виходять із моди".

Діти дізналися про історію виникнення свята, побачили найбільшу і найменшу книги на планеті. Дізналися, які книжки є найпопулярнішими, та розповіли, яку б книжку хотіли отримати у подарунок.

Подарувавши книгу можна показати своє справжнє ставлення до людини. До речі, друговане видання зручно загортати у подарунковий папір, у нього рівні сторони, тому подарунок матиме ідеальний вигляд. Тому сьогодні у ході заняття діти навчилися, як гарно запакувати книжку.

13 лютого 

День інтернет-друзів ми відзначається 13лютого.

Багато хто з нас, особливо самотні або сором'язливі діти, несподівано легко знаходять друзів в інтернеті, знайомляться з представниками протилежної статі або просто ведуть листування в соцмережах, що ні до чого не зобов'язує. Однак насправді не все так безпечно.

Знаходячи в інтернеті нового друга, завжди пам’ятайте: ви спілкуєтеся не з реальною людиною, адже інтернет дозволяє надіти будь-яку маску. Тому не вірте фотографіям, навіть якщо вони справжні. Якщо людина володіє фотошопом, вона може буквально за п’ять хвилин змінити свою зовнішність до невпізнання. Найважче обдурити відеокамеру, тому по можливості поспілкуйтеся з новим знайомим за допомогою відео. І ще одна порада: якщо ви підозрюєте, що від вас завзято приховують справжнє ім’я та прізвище, це привід серйозно насторожитися.

10 лютого 

Дата китайського Нового року залежить від місячних циклів – початок нового року випадає на другий молодик після зимового сонцестояння. У 2024 році китайський Новий рік настав 10 лютого.

Цікаво, що відзначають це свято китайці не один день. Триває китайський Новий рік два тижні, а якщо точніше, то 15 днів. Тобто, почнуть відзначати Новий рік 10 лютого, а закінчать – 24-го. Через різницю в літочисленнях, у Китаї зустрічатимуть не 2024-й, а 4721-й рік. За традицією у кожного року в Китаї є свій символ. У 2024 році це – Зелений Дерев'яний Дракон, єдина міфологічна тварина в усьому зодіакальному колі, а також символ духовності та мудрості в Китаї. Сьогодні вихованці гуртка "Самодєлкіни"(керівник Євген Носов) подивились  пізнавальний ролик з приводу Китайського Нового року, узнали чому кожний місяць пов'язаний з різними тваринами, ознайомились з історією китайськіх оберігов та з задоволенням виготовили їх.

10 лютого 

Китайський Новий рік є для китайців найголовнішим святом. Його відзначають вже понад дві тисячі років. Напередодні цього свята для вихованців гуртка "Юні винахідники" ( керівниця Марина Зеленська) було проведено інформаційну годину "Китайський Новий рік", де діти дізналися про історію та традиції святкування.

Перед приходом Китайського Нового року будинки та вулиці прикрашають безліччю паперових ліхтариків.

Тому на занятті діти працювали над виготовленням китайських ліхтариків. В кожного вийшли яскраві, оригінальні прикраси.

7 лютого 

Щорічно в першу середу лютого відзначають Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт "LitWorld"  у 2010 році. З цього приводу для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено бесіду "Читати модно, престижно, корисно! Діти дізналися про традиції святкування Всесвітнього дня читання вголос, про користь читання. Разом прочитали цікавій твій "Що ж буде з Костиком? Розповідь старого сенбернара.", який написав М.Слабошпицький. Обговорили прочитайте та відповіли на питання до тексту. Діти розповідали про улюблені книжки. Разом виготовляли закладки для книжок "Веселі пончики" в техніці орігамі, користь якої полягає не тільки в розвитку дрібної моторики, концентрації уваги, а й у розвитку тактильної чутливості, мікроорієнтації, можливості одночасного сприйняття цілісності образу предмета, стимулюванні творчих здібностей. 

5 лютого 

6 лютого  відзначається День безпечного Інтернету. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза  межами дому, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в Інтернеті.

Не забуваємо, що соціальні мережі не завжди є позитивною стороною Інтернету. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через: поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах; повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

4 лютого 

В умовах сьогодення позашкiльнi заклади освiти є невiд'ємним компонентом освiтньої структури, який сприяє всебiчному, гармонiйному розвитку особистостi дитини, її соцiальному становленню та самореалiзацiї в суспiльствi. Позашкiльнi заклади доповнюють шкiльну освiту та створюють позитивне виховне середовище для учня. Вони виступають гнучким виховним механiзмом, спроможним здiйснювати виховання громадянина незалежної держави України - творчої конкурентоспроможної особистостi, здатної вдосконалювати себе та свою країну. Адже нова освiтня фiлософiя визначила головну стратегiю педагогiчної дiяльностi: спрямування навчально-виховного процесу на формування духовного свiту особистостi, утвердження загальнолюдських цiнностей, розкриття потенцiйних можливостей та здiбностей учнiв.

В основi курсу початкового технічного моделюваня лежить максимально конкретна, практична дiяльнiсть дитини, пов'язана з рiзними геометричними об'єктами.

Значне мiсце у системі формування iнтелектуальної та творчої особистостi школяра приділяється вивченню геометрiї як навчальної дисциплiни. Вона, як нiяка iнша, розвиває логiчне мислення i просторову уяву.

На занятті вихованці гуртка "Самодєлкіни" ( керівник Євген Носов) продовжили "  тематику та виготовили веселого песика, засвоївши розгортку геометрічніх фігур.

4 лютого 

В сучасному світі, коли технології завоювали кожен аспект нашого життя, гуртки, присвячені ручній праці, стають невід'ємною частиною освітнього процесу. Один із таких гуртків - творча дизайнерська студія "Майстриня", де під керівництвом Юлії Безсмертної діти не лише розвивають свої творчі здібності, а й вчаться виготовляти чудові речі власноруч.

На занятті гуртка творчої студії "Майстриня", вихованці поринули у світ зимової казки, виготовляючи чарівну зимову картинку, на якій була зображена пташка.

Гуртківці працювали з великим захопленням та впевненістю, адже вони розуміли, що кожна деталь, яку вони вирізають та складають, приводить їх ближче до створення власного шедевру.

На завершення заняття кожен учасник показував своє творіння, а інші виражали своє захоплення та заохочення. Робота в гуртку "Майстриня" не лише розвиває творчі здібності, але й сприяє формуванню у дітей навичок співпраці та взаємодопомоги.

4 лютого 

Дуже весело пройшло заняття гуртка "Берегиня" на якому діти виготовляли співаючу ляльку. На складеному  декілька разів папері вихованці власноруч намалювали дівчинку, розфарбували кольоровими олівцями і навчили її співати. Діти були в захваті від такої роботи, адже з такою іграшкою можно разом вивчати вірші  до уроку , або зробивши її разом з друзями , влаштувати цілий ляльковий театр. 

3 лютого 

КОЛИ ВИНИК ПЕРШИЙ ГАМАНЕЦЬ І ХТО ЙОГО ПРИДУМАВ?

Перші гаманці представляли собою сумку або мішечок, який постійно носили з собою. Саме поняття "гаманець" або" kibisis " на давньогрецькій мові, з'явилося в першому столітті нашої ери. Але пройшло ще багато століть, перш ніж, цей аксесуар придбав звичні нам форми і практичну ергономічність. Перша згадка гаманця як невеликого плоского предмета для зберігання купюр виникло тільки в 1834 році.

Історія появи першого гаманця сягає корінням в глибоку давнину. Протягом усього свого існування людство використовувало аналоги грошей - раковини, камені, цінні шкури тварин, золото та інші метали. Для того, щоб всі ці цінності не потрібно було носити в руках, а кишені в той час ще не придумали, перші гроші зберігали в різних місцях - халявах чобіт, під капелюхами.

Вихованці гуртка "Паперовий вернісаж" (керівниця Тетяна Лаптєва) на занятті виготовляли  паперовий гаманець в техніці " орігамі". А ще діти біли дизайнерами і розмалювали гаманці за власним смаком, адже цей гаманець можно використовувати не тільки для зберігання грошей. У нього можно покласти записку для друга, з побажаннями гарного дня , або привітаннями зі святом. А ще , такий гаманець може слугувати торбинкою для улюбленої лялечки. 

2 лютого 

19 по 21 січня в місті Київі відбувся ІIІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДВОТУРОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ - КОНКУРС МИСТЕЦТВ «РІЗДВЯНА УКРАЇНА» .

Щорічний фестиваль-конкурс мистецтв "РІЗДВЯНА УКРАЇНА" видався дуже потужним, патріотичним і масштабним. Журі відмітило, що в конкурсі взяло участь багато сильних учасників та колективів.

Вітаємо нашого  переможця Миколу Макаренкова та його керівника-наставника Євгена Вячеславовича Носова!

Микола Макаренков, вихованець Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва  посів 1 місце у Всеукраїнському конкурсі "Різдвяна України". 

Микола один із вихованців Центру технічної творчості дітей та юнацтва, про яких можна сказати відданий фанат, творча особистість, активний учасник обласних та Всеукраїнських конкурсів з початково-технічного моделювання. Більше семи років він є нашим постійним гуртківцем. Час летить швидко, дорослішають наші діти, змінюються інтереси, захоплення, а пристрасть залишається до улюбленої справи.

Бажаємо не зупинятися не досягнутому, легко підкорювати нові творчі вершини, здобувати нові знання, відточувати свою майстерність, продовжувати творити та працювати над собою. Натхнення, радості, позитивних емоцій, нових мистецьких відкриттів та мирного неба.

2 лютого 

Можливості паперу набагато більші, ніж ми можемо собі уявити. А щоб переконатися в цьому, зробімо  рухому іграшку з  паперу – песика.

Сьогодні вихованці  гуртка початково-технічного моделювання «Самодєлкіни» , керівник Євген Носов, виготовляли цікаву рухому іграшку. Якщо ії потягнути за язика, то вона  піднімає вуха. Дітям це дуже сподобалося.

2 лютого 

Щороку, починаючи з 1994-го, 3 лютого у світі відзначають День годівлі птахів. Місяць лютий обрали через те, що це останній місяць зими, коли запаси корму для птахів вичерпуються і знайти його пташкам стає неймовірно важко. Цей день також надає чудову можливість дізнатися про диких птахів та їхні потреби.      Цей день присвячений здоров'ю та виживанню птахів, що мешкають на подвір'ї. Він має велике значення взимку, коли немає достатньої кількості корму для птахів. З цього приводу для вихованців гуртка "Юні винахідники", керівниця Марина Зеленська, було проведено виховну годину "Допоможемо птахам!", де разом пригадали про важливість допомоги птахам, особливо в найхолоднішу та найсніжнішу частину зими, коли джерел їжі для пернатих не вистачає. Діти брали активну участь в інтелектуальній грі "Годівнички" та разом виготовили об'ємну аплікацію "Червоногрудий снігур"