Лютий 2023

28 лютого

Діти і казка нероздільні, вони створені одне для одного і тому знайомство з казками допомагає у вихованні дітей вчить їх життя, розповідає про добро і зло. Діти вчаться розуміти вчинки героїв казки, прагнуть скористатися позитивним прикладом свого героя.  Заняття з арт-терапії проводить  керівниця гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва  Лаптєва Тетяна, де діти ВПО у місті Синельниково, що на Дніпропетрівщині у своїй творчості малювали улюблених героїв з казок, які вчать дітей впевненості в собі і своїх силах.  Малюнки вийшли яскравими та колоритними, а творча майстерня була насичена позитивними емоціями та враженнями.Діти люблять казки, а улюблений герой народних казок , це хитра руда лисиця. На занятті з малювання  маленькі художники намалювали цього кмітливого та підступного персонажа. 

26 лютого

"ІТ-Планета" дитячий конкурс комп'ютерної графіки - це захоплююча подія для творчих дітей, які хочуть продемонстру- вати свої навички та знання в цій сфері. Він дозволяє учасникам не тільки показати свої творчі здібності, але й отримати цінні навички майстерності вирішення проблем та розвитку в даному напрямку.

З метою популяризації дітей та підлітків з різних видів технічної творчості, формування креативного мислення дітей та учнівської молоді в процесі освоєння сучасних комп’ютерних технологій при створенні художньо значущих робіт, виявлення та підтримки обдарованих дітей, сприяння розвитку навичок та здібностей дітей у роботі з інформаційними технологіями, виховання інформаційної грамотності та свідомості дітей, демонстрація творчих досягнень дітей, набуття корисних теоретичних, практичних навичок для подальшої діяльності у напрямку інформаційних технологій, 25.02.2023 Бахмутським міським Центром технічної творчості дітей та юнацтва був проведений онлайн-конкурс комп’ютерної графіки для дітей та молоді міської громади «ІТ-Планета».

У міському конкурсі прийняли участь учні Бахмутської ЗОШ №4, 5, 10, 12, 18, НВК 11, Іванівського та Опитненського ЗЗСО, вихованці Бахмутського ЦТТДЮ. Усього в Конкурсі прийняло участь 26 учасників та 28 робіт.

Конкурс проходив дистанційно за віковими категоріями: 1 категорія (молодша) – до 10 років, 2 категорія (середня) – з 10 до 13 років, 3 категорія (старша) – з 14 до 18 років за темами творчих робіт Конкурсу: «МОЯ УКРАЇНА», «МОЯ МАЙБУТНЯ ПРФЕСІЯ», «МОЄ ХОБІ».

Судді оцінювали конкурс за такими критеріями:

- художня цінність роботи, композиція, закінченість сюжетного і композиційного рішення, естетика – 50 балів;

- творчо-смислова складова, авторський стиль, цікаве тематичне і сюжетне рішення, позитивне емоційне враження від роботи тощо – 50 балів;

- вільне володіння графічними та анімаційними програмами, складність і якість малюнка – 50 балів.

Всього учасники могли набрати 150 балів.

На основі підсумкових протоколів конкурсу від 25.02.2023 судді визначили переможців:

1 категорія (молодша) – до 10 років призові місця отримали:

І місце – Вероніка Шилова, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Світлана Клименко;

ІІ місце – Михайло Яцунський, учень Іванівського ЗЗСО І-ІІ ступенів, керівник Ганна Чуприна;

ІІ місце – Федір Максименко, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Світлана Клименко;

ІІІ місце – Олександр Мороз, вихованець Бахмутського ЦТТДЮ, керівник Дарія Сапронова;

ІІІ місце – Еліна Чуприна, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, керівник Лілія Тарасенко.

2 категорія (середня) – з 10 до 13 років призові місця отримали:

І місце – Кароліна Акатова, учениця Іванівського ЗЗСО І-ІІ ступенів, керівник Юлія Козаченко;

ІІ місце – Мар’яна Демченко, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №12, керівник Олена Демченко;

ІІ місце – Тіна Шелія, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Віталіна Савранська;

ІІ місце – Софія Булдакова, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Віталіна Савранська;

ІІІ місце – Анастасія Маркова, учениця Бахмутського НВК І-ІІІ ступенів №11, керівник Наталія Антонюк;

ІІІ місце – Аліна Стьопіна, учениця Бахмутського НВК І-ІІІ ступенів №11, керівник Наталя Антонюк;

3 категорія (старша) – з 14 до 18 років призові місця отримали:

І місце – Анастасія Антонюк, учениця Бахмутського НВК І-ІІІ ступенів №11, керівник Лариса Коміна;

ІІ місце – Олена Біличенко, вихованка Бахмутського ЦТТДЮ, керівник Дарія Сапронова;

ІІІ місце – Олена Біличенко, вихованка Бахмутського ЦТТДЮ, керівник Дарія Сапронова.

Вітаємо наших переможців! Ваш успіх свідчить про те, що Ви зробили все можливе, щоб досягти своєї мети. Ви показали вміння працювати наполегливо і зосереджено, а також проявили талант і креативність.

Це дуже важливе досягнення, яке повинно надихати Вас на подальші досягнення в житті. Нехай цей успіх стане для Вас тим мотивуючим чинником, який допоможе втілити всі Ваші мрії в реальність.

Ще раз вітаємо Вас з перемогою і бажаю подальших успіхів та перемог в майбутньому!

26 лютого

Прийшла масляна – прийшла з млинцями.

Пригощу смачненько нас із вами.

Млинці пече круглі до сметани,

Щоб сонцю радіти могли ми з вами.

Пригощайтесь діточки, тата й мами.

Зустрічайте весну-красну разом з нами.

Масляна, це свято, яке відзначають на Україні з Давніх часів. Люди зрозуміли, що сили природи відіграють велику роль в їхньому житті, а забавне сонце дає світло і тепло, а значить, дає їжу і життя. Тоді сонце шанували вище всіх сил. Млинець своєю формою і золотистим кольором нагадував предкам сонце, яке в кінці зими гріло все сильніше і сильніше, і саме млинець став смачним доповненням до свята прощання з зимою.

У Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва на протязі тижня було проведено флешмоб " Масляна іде радість всім несе", в якому брали участь вихованці, батьки, співробітники Центру. Всім дуже хочеться провести зиму і зустріти весну тому, що на квітнику вже розцвів підсніжник!

23 лютого

Українці непереможні, бо боронять свою святу землю! Сьогодні серця кожного сповнені любові до  неньки-України, віри у її Перемогу та вдячності її героям-захисникам та захисницям!  Зі щирою подякою звернулися до усіх наших воїнів, де б вони зараз не були — на передовій, на блокпосту чи у шпиталі,  діти ВПО міста Синельниково, що на Дніпропетровщині.  Разом з керівником гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Лаптєвою Тетяною діти виготовляли своїми руками сувеніри  нашім відважним захисникам. Маленькі паперові серця - символ нашої подяки  за захист,  який наближає нас до перемоги. 

21 лютого

Рідна мова калинова…

Українська мова - це мова, якою говорять українці. Вона є однією з найстаріших мов у світі, а також є державною мовою в Україні. Це означає, що українська мова є офіційною мовою нашої країни, яку використовують у усіх офіційних документах, законах та комунікації між українцями.

Крім того, українська мова має багату історію та культуру. Українські поети, письменники, музиканти та інші творчі люди створювали свої шедеври саме на українській мові. Найвідоміші з них - Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка та багато інших.

Використання рідної мови важливе для збереження нашої культури та традицій. Коли ми говоримо українською, ми не тільки передаємо інформацію, але і передаємо нашу ідентичність та спільні цінності.

З нагоди відзначення Міжнародного Дня рідної мови 20 лютого, у Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва керівником гуртка Юлією Безсмертною було проведено тематичне заняття.  Вихованці швейної студії  «Майстриня» дізналися багато цікавих фактів про українську мову, зрозуміли, чому варто говорити українською та яке місце займає наша мову серед усіх мов у світі, пограли в вікторину на тему: «Що ти знаєш про українську мову?» та за власною задумкою створювали українські аксесуари.

20 лютого

20 лютого ми згадуємо відвагу, силу духу та стійкість усіх тих, хто віддав своє життя під час Революції гідності, адже в цей день ми відзначаємо День Героїв Небесної Сотні. Вшановуючи пам'ять Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих героїв – захисників України , тому в Бахмутському ЦТТДЮ керівник Дарія Сапронова провела виховну годину «Нові часи, нові Герої»

17 лютого

17 лютого - День кота в Європі.

Гуртківці швейної студії «Майстриня» разом з керівницею гуртка Юлією Безсмертною долучилися до громадського свята – Дня кота в Європі. 

Це свято відзначають з 1992 року. Ініціатором цього народного свята став італійський журналіст Клауді Ангелетті, який працював в журналі Tuttogatto. Його ідеєю було вшанування цих тваринок в окремий день. На підтримку Дня кота в Італії почали організовувати численні дискусії, конференції, в тому числі фотовиставки, збори коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам. Потім ідея стала поширюватися і по інших європейських країнах, включаючи й Україну.

На занятті гуртка «Майстриня» діти дізналися багато цікавих фактів про цих дивовижних тваринок, поділилися улюбленими звичками своїх домашніх улюбленців а також зшили маленькі сувенірчики. Хтось використає цю іграшку для домашнього декору, хтось на подарунок другові, ну а хтось подарує своєму домашньому пухнастику в якості нової забавки.

Коти і кішки — дивовижно добрі і граціозні, мудрі та ласкаві тварини, дуже довірливі та уважні до свого хазяїна. І кожен із нас, у кого вдома живе ця тварина, щодня переконується, що життя може бути сповненим взаєморозуміння і затишку, теплоти та краси.

16 лютого

Сьогодні, 16 лютого, в Україні відзначають День єднання. Відповідний Указ “Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства” був підписаний Президентом України Володимиром Зеленським рівно рік тому, напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Тому свято Дня єднання набуло неабиякий сенс у нашому житті. Це свято - своєрідний символ незламності нашого народу, єдності у суспільстві, об'єднання та загальної роботи для досягнення спільної мети. Це свято для всіх, для дорослих, підлітків та дітей -  для українців.

З нагоди відзначення Дня єдності, у Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва керівником гуртка Юлією Безсмертною була проведена виховна година “Ми- сильна нація”. Вихованці швейної студії  “Майстриня” дізналися про історію виникнення цього свята, зрозуміли, чому варто підтримувати один одного у різних ситуаціях, та в чому сила українців - у нашій єдності.

16 лютого

16 лютого День єднання.  Вперше цей день  був запроваджений в Україні у 2022 році відповідно до указу президента Володимира Зеленського на тлі ескалації напруги на російсько-українському кордоні.

Українці відзначають цей день по всій країні, демонструючи національні прапори та створюючи «живі ланцюги» єднання.

Долучаймося до заходу! Підтримаймо країну в такий нелегкий час! Ми єдині - в єдності наша сила і наша перемога!


15 лютого

15 лютого День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

 Тридцять чотири роки тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію, як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. А тих, хто і залишився живим, моральне каліцтво супроводжуватиме все життя. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи…

Плин часу не затьмарив спогадів про цю війну пам’ять продовжує нагадувати про ті жахливі часи. Традиційно 15 лютого в Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва вшановують пам’ять воїнів - інтернаціоналістів.  На онлайн заняттях гуртка авіамоделювання, пройшли години спілкування з переглядом відео матеріалів. Для нас важливо пам’ятати про всі історичні віхи і робити висновки. Мирне небо, щасливе майбутнє ось ті життєві орієнтири до яких ми повинні прагнути. Традіційно, керівник гуртка Руслан Шутько, провів для дітей   майстер клас - вертикальний зліт літака.