Лютий 2022

22 лютого

Робочий плідний процес позашкілля. 22 лютого на базі Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва пройшло засідання професійної спільноти методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти, в якому взяли участь представники Центру, керівниця гуртка комп'ютерних технологій Дарія Сапронова і керівниця гуртка початково технічного моделювання Марина Антіпова. Тема була обрана актуальна на наш час-"Упровадження сучасних освітніх трендів - шлях до якісної позашкільної освіти",яку розкрив більш детально Юрій Гончаров, організатор заходу та керівник гуртка Бахмутського Центру краєзнавства та туризму. Про нове освітне середовище та основу інноваційного перетворення у закладі розповіла всім присутнім Марина Антіпова. Своїм досвідом роботи з гуртківцями поділилася Дарія Сапронова, а також представники позашкільних закладів міста.

22 лютого

22 лютого на базі Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва пройшло засідання професійної спільноти методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти, в якому взяли участь представники Центру, керівниця гуртка комп'ютерних технологій Дарія Сапронова і керівниця гуртка початково технічного моделювання Марина Антіпова. Тема була обрана актуальна на наш час-"Упровадження сучасних освітніх трендів - шлях до якісної позашкільної освіти",яку розкрив більш детально Юрій Гончаров, організатор заходу та керівник гуртка Бахмутського Центру краєзнавства та туризму. Про нове освітне середовище та основу інноваційного перетворення у закладі розповіла всім присутнім Марина Антіпова. Своїм досвідом роботи з гуртківцями поділилася Дарія Сапронова, а також представники позашкільних закладів міста.

21 лютого

Згідно з календарним планом спортивних заходів Управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації та Славянської міської організації ТСО України 19 - 20лютого 2022 року у Краматорську відбувся Чемпіонат Донецької області з авіамодельного спорту Кубка "Pink Flight" (літаючі моделі у приміщені). Обласні змагання зібрали юних конструкторів із Краматорська, Слов'янська, Бахмута. Спортсмени змагалися у видах програм:планер схематичний клас А min, резино-моторна копія клас М, одномоторна копія клас F, копія планера клас П, планер схематичний клас А. Необов'язково бути професіоналом у цій справі, щоб змоделювати літаки та перемагати. Юні учасники продемонстрували кімнатні моделі планерів та літаків, які зробили самостійно. Команда Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва, під керівництвом Руслана Шутько посіла 3 місце! У класі резиномоторна копія 1 місце завоював Шутько Федір, 2 місце зайняла Мирослава Титченко. У класі багатомоторні копії у перше команда потрапила в призери. 2 місце зайняв Федір Шутько. Вітаємо команду нашіх авіамоделістів!

21 лютого

Сьгодні – Міжнародний день рідної мови, свято української мови – одного з найцінніших надбань, які створили і залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Наша рідна мова – важливий чинник самовизначення українського народу, надійна основа розвику країни.

Вітаїмо всіх з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом!

19 лютого

Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України.Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

Бахмутський Центр технічної творчості дітей та юнацтва пройшов вітає українців із цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!

18 лютого

Трагічні події Революції Гідності 2014 року проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українського народу, не могли залишити байдужими жодного громадянина України. Не стоять осторонь і вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва разом із керівником Мариною Антіповою, яка підготувала і провела захід на згадку про тих, хто загинув за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину буде жити в наших серцях вічно.

18 лютого

Вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Шулятицька Анастасія, Швець Аріна, Колот Марія, гурток "Гармонія декору"(керівник Наталя Кузнецова), взяли участь у XXXIV Міжнародному багатожанровому двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв "GOLDEN Fest". Роботи учасників виконані у різних декоративних техніках (валяння з вовни, декупаж, живопис) і були гідно оцінені міжнародним журі. Вітаємо Лауреатів I Премії, категорії III, в номінації прикладне та образотворче мистецтво (валяння з вовни, декор, інтер"єрна лялька) Анастасію Шулятицьку, Швець Аріну, Колот Марію! Виражаємо щиру подяку творчому наставнику Наталі Кузнецовій за працю, професіоналізм і компетентність у розвитку талантів. А переможцям бажаємо творчих здібностей, успіхів та перемог!

17 лютого

Різдвяні свята вже пройшли, а відлуння успіхів продовжує нагадувати про своє минуле. Вихованки гуртка швейної студії "Майстриня", під керівництвом Юлії Безсмертної, взяли участь у Всеукраїнському двотуровому конкурсі мистецтв "Різдвяна Україна", який проходив у січні. Дівчата багато працювали над своїми творчими роботами і не дарма. Роботи зайняли призові місця на всеукраїнському рівні: Шподарєва Анастасія зайняла І місце, Шпаченко Емілія посіла ІІ місце. Радіємо та пишаємося нашими творчо - обдарованими дітьми! Вітаємо переможців! Бажаємо невичерпної наснаги, творчих злетів у майбутньому та перемог!


17 лютого

Сьогодні, 17 лютого, вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Арт-студії "Натхнення" та гуртка "Мальовнича фантазія" побували у міському краєзнавчому музеї. На презентації свої картини в стилі бахмутського сюрреалізму та авангардизму представили автори Марія та Дмитро Вишедські.

17 лютого

День кота у Європі відзначають 17 лютого ще з 1992 року. Це звичайно ж не офіційне чи державне свято, а радше народне та громадське. Поспішаємо привітати всіх нас із цим чудовим днем!

Що відомо про день кота?

У світі практично немає людей, байдужих до котів. Любов та прихильність до пухнастиків настільки велика, що у них обов’язково мало з’явитися спеціальне свято. Саме тому 2002 року Міжнародний фонд Animal Welfare став ініціатором створення Всесвітнього дня котів. Популярність свята пояснюється тим, що коти споконвіку були найпопулярнішими домашніми улюбленцями людини. Приблизно 80% всіх жителів планети тримають домашніх тварин, і більш ніж половина обрали саме котів. Вибір дня був пов’язаний з лютим тому, що цей період знаходився під знаком Водолія, який характеризується в італійській культурній традиції як знак вільних і незалежних духів. Ідея Клаудії знайшла відгук не тільки в активістів та захисників тварин, але сподобалася і більш широкої аудиторії, адже Італія є домом для більш ніж 2,5 мільйона бродячих кішок, з основними ареалами проживання у Римі, Турині, Неаполі та Мілані. На підтримку Дня кота в Італії стали організовуватися численні дискусії, конференції, в тому числі фото виставки, збори коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам. Потім ідея стала поширюватися і по інших європейських країнах, включаючи Україну та Польщу. Коти – найпопулярніші хатні тварини в українських родинах. Багато народів світу вірять: кіт – одна з найбільш магічних тварин на нашій планеті. Не дивно, що у кожному куточку світу є свої забобони про котів. Здавна люди асоціювали кішку з чаклунами, магами і потойбічними силами. А одна з легенд свідчить, що кіт – єдина істота, яка може вільно ходити між пепеклом та раєм. На занятті з малювання у гуртку"Мальовнича фантазія", вихованці малювали котів своєї мрії. А гуртківці гуртка "Аrt paper" до Дня кота виготовили картину з пластилину "Пухнастий улюбленець".

16 лютого

Сьогодні багато українців приєднались до проведення заходів до Дня єднання. Всі хочуть, щоб був мир та спокій на рідній землі. І це особливий спосіб, який роблять діти в Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва, виборюючи мир-творчістю! Адже, творчість-це єдина зброя, яка в них є. До Дня єднання з дітьми приєдналися до Всеукраїнської акції і керівники Центру Антіпова Марина та Тетяна Лаптєва. Вдягли синьо-жовті хустинки, заспівали Державний гімн України, вирізали "долоньки миру" з паперу. Маленькі долоньки стали частинками великої долоні - символу єднання думки. Цією акцією вихованці Центру засвідчили власну патріотичну позицію і зрозуміли, що найцінніше для них - це мир!

16 лютого

Згідно з Указом Президента України 16 лютого оголошено Днем єднання! Щиро вітаємо мешканців України з Днем єднання! Усім нескінченного щастя, міцного здоров'я, добробуту. Нехай життя у нашій чудовій країні буде для кожного в достатку, радості, спокої. Нехай завжди над нашими землями світить сонце, і всім нам тут буде світло, тепло та затишно!

15 лютого

У Бахмутському міському Центрі технічної творчості триває місячник профорієнтації та трудового виховання, оголошений Управлінням освіти Бахмутської міської ради.

Останнім часом більша частина нашого життя, так чи інакше, пов'язана з інформаційними технологіями.

15 лютого — відзначається неофіційний День комп'ютерника - це свято всіх, хто причетний до світу інформаційних технологій, комп'ютерної архітектури, програмного забезпечення і всього, що пов'язане з електронно-обчислювальними процесами .

На заняттях гуртка комп‘ ютерних технологій, керівниця Дарія Сапронова провела годину спілкування “ Твоє майбутнє у сфері ІТ “ . Під час заняття діти познайомились з професіями пов‘язаними з інформаційними технологіями, дізналися особливості цих професій та галузі застосування.

15 лютого

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, керівник гуртка авіамоделювання Руслан Шутько провів бесіду з вихованцями гуртка "Літачки", розповів про авіатехнику та провів майстер-клас з виготовлення воєнного літака із паперу.

14 лютого

В рамках роботи творчої майстерні "Вмілі ручки", 14 лютого у Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва відбулася зустріч вчителів образотворчого мистецтва шкіл Бахмутської територіальної громади. Метою заходу було надати рекомендації щодо участі у міській виставці-конкурсі малюнків "Весняний настрій надихає", яка буде проходити в цьому році вперше.

Теоретичну частину провели Лаптєва Тетяна та Антіпова Марина. Майстер класом керувала Кузнецова Наталя.

Під час роботи майстерні педагоги познайомились з техніками акварельного живопису, занурились в світ нетрадиційного малювання фарбами, отримали натхнення від творчої атмосфери Центру. Також обговорили умови конкурсу, критерії оцінювання та номінації.

14 лютого

14 лютого у багатьох країнах світу відзначається День святого Валентина (Valentine's Day) або День усіх закоханих. Уже за традицією стало написання листівок-валентинок з привітаннями та найкращими побажаннями для людей небайдужих серцю.

Для всіх бажаючих зробити листівки своїми руками, в Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва, напередодні свята, пройшов майстер-клас по виготовленню валентинок, який підготували та провели керівники гуртків Тетяна Лаптєва, Маріна Антіпова та Кузнецова Наталя. У майстер-класі охоче приймали участь вихованці гуртків "Барвінок" та Арт-студії "Натхнення".

Протягом дня в Центрі панувала атмосфера любові, на це надихала музика та святковий настрій всього колективу.

11 лютого

Авіамоделювання - поширений вид технічної творчості. Це одне з улюблених занять дітей та учнівської молоді, масовий технічний вид спорту, який допомагає ознайомитися зі світом авіації. Заняття в гуртку розвивають у дітей інженерні навички, поглиблюють знання з математики, фізики, хімії, креслення та інших дисциплін, допомагають організувати змістове дозвілля. У вихованців гуртка формується інтерес до творчості та комунікативні якості, виховується патріотизм, любов до України, гордість за її досягнення.

8 лютого

З кожним роком все більше дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, сьогодні він містить величезну кількість не завжди безпечної інформації.

8 лютого 2022 року світ і Україна відзначають День безпечного інтернету. В Бахмутському ЦТТДЮ для вихованців гуртка комп'ютерних технологій Дарія Сапронова провела виховну годину "Ми за безпечний інтернет" з метою ознайомлення з правилами безпечної роботи в Інтернеті і небезпекою, яка може виникнути під час роботи у мережі, формування навичок правильного реагування на небезпеку в мережі, формування культури поведінки в Інтернеті, розвитку інформаційної культури здобувачів освіти. Діти весело та с користю провели цей час, була проведена інтерактивна гра-вікторина, за допомогою комп'ютерних програм вихованці створили хмарини слів, тематичні буклети-пам'ятки та переглянули інформаційне відео. Ми за безпечний інтернет! А ти?

1 лютого

МІННА БЕЗПЕКА: Ці правила має знати кожен! Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду. В рамках реалізації міжнародного проекту з вихованцями Центру були проведені заходи щодо ризику, пов'язаному з мінами та вибухонебезпечних предметами. Керівниця гуртка Дарія Сапронова дітям розповіла, що міни і вибухонебезпечні предмети вже забрали і скалічили безліч людських життів.

Декілька загиблих щороку - трагічна реальність. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку до пункту прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття.