Листопад 2023

20  листопада 

20 листопада в усьому світі щорічно святкують Всесвітній день дитини. Це свято відзначається як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

З цієї нагоди вихованці гуртка "Юні винахідники"спілкувалися (керівниця Марина Зеленська) на тему "Права та обов'язки дітей".

Ознайомилися з поняттям «право», «Декларація», «Конвенція». Подивилися повчальний мультфільм "Невиконані обіцянки"

Разом виготовляли об'ємну аплікацію "Щасливі діти"

20  листопада 

21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

До Дня Гідності та свободи вихованці гуртка "Scratch" та "Цікава інформатика"(керівниця Віталіна Савранська) попрацювали над інтерактивним плакатом "Свобода, воля, честь - понад усе!

19 листопада 

Осіння аплікація з листя своїми руками. Збирати красиві яскраві листочки - досить захоплююче заняття, а ще краще з них зробити різні композиції та аплікації. Осіннє листя — матеріал доступний всім, він просто сам падає з дерев і килимом стелиться під ноги. Нам залишається позбирати листя і творити своїми руками осінні аплікації.  Цей вид творчості розвиває фантазію та уяву малюка.

Гарні картинки, фігурки можуть стати окрасою домашньої квартири чи дачної ділянки.        Восени можно збирати не тільки врожай з городини , або з лісу, але й у парку назбирати яскравих листочків для майбутніх поробок. Так, на занятті гуртка    " Берегиня" ( керівниця Тетяна Лаптєва), з сухого листя, вихованці створили чудо, тваринки на аплікаціях вийшли майже живі. 

19 листопада 

21 листопада В Україні відзначають одне з знакових державних свят, День гідності та свободи.  Свято встановлено на знак вшанування громадян, які під час революції стали на захист  демократичних цінностей,  бажання  жити у вільній країні,  захист права  свободи вибору нашого народу. Вихованці гуртка   " Берегиня"(керівниця Тетяна Лаптєва) на занятті визначили, що таке гідність, яка людина може вважатися гідною. На власноруч виготовлених святкових листівках діти написали якості притаманні  гідній людині- мужність, чесність, патріотизм, відвага, достоїнство, сміливість . Адже тільки маючи в собі всі ці якості, людина може бути вільною. 

18 листопада 

Починаючи з 2005 року, щорічно 18 листопада відзначають незвичайне і веселе свято - День народження Діда Мороза. Чому саме в цей день запитаєте Ви, адже у справжнього Діда Мороза немає ніяких документів?

Згідно з однією з існуючих легенд, Дід Мороз був одружений на Сніговій Цариці, дочці Мари і Кощія. У Діда Мороза і Снігової королеви була дочка Снігуронька. Так що спочатку вона була не внучка, а дочка. Колись Дідусь Мороз був більше відомий як східнослов'янський дух холоду - Тріскун, пізніше його образ трансформувався. Зараз він представляється людям швидше, як персонаж казок «Морозко» або «Мороз Іванович».

Безумовно, День народження Діда Мороза - це чудове свято, яке повертає в дитинство і дарує радість всім, і дітям, і дорослим, а також воно змушує нас мріяти, вірити в чудеса і здійснення бажань. У цей святковий день з усього світу летять теплі слова привітань і побажань імениннику.

І вихованці гуртка початково-технічного моделювання "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов)виготовляли до дня народження Діда Мороза  його самого. Така рухома іграшка вийшла!

17 листопада 

Більшість дітей люблять тварин. Однак не всі батьки наважуються завести домашнього вихованця. Адже з ним стільки клопоту: годувати, прибирати, виховувати, вигулювати, не кажучи вже про обдертих шпалерах і оббивці крісла. Пропонуємо  рішення цієї проблеми – кошеня з паперу. Він не тільки милий і красивий. Але ще і дуже слухняний. Ви можете завести цілий виводок кошенят, які прикрасять дитячу і складуть компанію вашому чаду.

Сьогодні вихованці гуртка початково-технічного моделювання "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) виготовляли кошеня.?

17 листопада 

Всесвітній день науки.

Вихованці гуртка " Гармонія декору" ( керівниця Олена Кольвашенко) під час заняття проводили дослідження законів утворення кольорів, які відкрив Ісаак Ньютон. Під час виконання вправ "Веселка", " Кольоровий вернісаж" діти відчули на собі позитивний вплив кольорового оточення. А малювання картини технікою монотипія викликало у дітей задоволення, впевненість в своїх художніх можливостях та просто задоволення від процесу.

Техніка монотипія – ще одна цікава техніка малювання, яка вам сподобається. Зміст монотипії полягає в тому, що картинка малюється на одній стороні листа, а потім відбивається на інший.

16 листопада 

16 листопада в онлайн-форматі відбувся обласний семінар для керівників гуртків «Цифрова фотографія», «Дитяча анімація», «Робототехніка» та інформаційних технологій.

У роботі Семінару взяли участь керівники гуртків  з Бахмутської, Білозерської, Добропільської, Дружківської, Іллінівської, Костянтинівської, Курахівської, Лиманської, Мирноградської, Покровської, Селидівської, Слов’янської, Старомлинівської територіальних громад. Організатори – Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва.

Від Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва взяла участь керівниця гуртків комп’ютерних технологій Віталіна САВРАНСЬКА.

Під час теоретичної частини Семінару було висвітлено питання щодо особливостей організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, застосування онлайн-сервісів з метою можливості одночасного використання великого обсягу навчального матеріалу будь-якою кількістю вихованців. Були обговорені питання сучасних технологій та методик в освітньому процесі, основні типи цифрових навчальних матеріалів для використання в роботі.

У практичній частині Семінару, під час майстер-класу, педагоги мали можливість виготовити рухому анімаційну іграшку.

Презентовані матеріали з досвіду роботи керівників гуртків області сприятимуть всебічному розвитку здібностей і нахилів вихованців через використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

16 листопада 

«Їхня стихія – це політ»

Птахи – невід’ємна частина природи, її окраса. Не можна уявити собі ліс, парк, сад беззвучним, «німим», без співу дроздів, синиць, зябликів, поле – без співу жайворонків, луку – без красеня білого лелеки, небо – без стрімких ластівок.

Невід’ємною частиною нашого життя є птахи. Вони поширені скрізь, де є на землі сприятливі умови для їхнього існування. На земній кулі їх налічується 8700 видів, а в нашій країні майже 770 видів. Скільки шкідливих комах і личинок знищують вони за літо – не злічити. Працюють не покладаючи крил. Птахи – частина природи.

Сьогодні вихованці гуртка початково-технічного моделювання "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) виготовляли птахів. Багато птахів у зиму летять до теплих країв, а ці залишаться з нами.

16 листопада 

Сьогодні, на занятті гуртка Scratch (керівниця Віталіна Савранська), діти вчились визначати точний час за допомогою створеного алгоритму . У ході виконання завдань проекту вихованці навчались визначати час за годинником, знайомились з таблицею «Міри часу», виконували дії з іменованими числами, створювали  програму, що імітує аналоговий годинник, отримали знання про зміну дня і ночі, про рух Землі навколо своєї вісі.

Знання одиниць часу є надзвичайно важливим для учнів. Першою необхідністю є надбання практичних навичок, які дадуть змогу бути компетентним у суспільстві, розвивають обчислювальні навички, збагачують усне мовлення учнів, розширюють знання із сучасних інформаційних технологій. Робота над даним проектом виховує почуття любові до усної народної творчості українського народу, бажання вчити та поглиблювати наукові надбання нашої держави.

STEM-заняття «Міри часу» — це дослідження для дітей, отримані під час вивчення, будуть корисними й важливими в подальшому житті. Упродовж цього терміну вони шукатимуть відповідь на головне питання проекту — для чого людині потрібний годинник, як ним користуватись . Учні поступово долатимуть труднощі, що з’являтимуться при вирішенні завдань з математики, інформатики, природознавства, трудового навчання за допомогою порад вчителя, батьків, сторінок сайту проекту.

Кожен вихованець  створив свого спрайта та додав своє фонове зображення.

14 листопада 

Фотографії коханих і рідних людей прикрашають багато житла. Це надає сімейному вогнищу затишок і тепло. Декор фоторамок своїми руками зробити нескладно, а способів прикрасити дерев’яну або поліуретанову основу величезна безліч. Фантазувати можна з використанням самих різних матеріалів. Це папір і картон, тканини і мережива, атласні або крепові стрічки, органза або шифон. Використовують для покриття рамки мотузки, прядиво і мішковину, непридатний і природний матеріал.

На занятті з початково-технічного моделювання, вихованці гуртка "Самодєлькіни"(керівник Євген Носов) виготовляли фоторамки, це ж так приємно, зробить корисну речь, щоб можно було потім запам`ятати якусь подію.

14 листопада 

Місто Оригамі

Оригамі знайшло своє втілення в талантах дітей та молоді Бахмута.

11 листопада по всьому світу відзначають День оригамі. Цей день є чудовою нагодою для мільйонів людей по всьому світу виразити свою творчість і відзначити культурну спадщину оригамі, яке виникло в Японії та розповсюдилася далеко за її межами. 

З 1 по 12 листопада, Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва провів міську виставку-конкурс творчих робіт "Місто Оригамі". Ця подія зібрала разом талановитих дітей та молоді Бахмутської ТГ, які виготовляли прості, складні красиві фігурки з паперу та ділилися своїми творіннями з громадськістю. Загалом у конкурсі взяли участь 56 учнів з різних шкіл міста №2,4,5,7,9,10,12,18, НВК 11 Іванівський ЗЗСО, а також в цьому навчальному році долучилися дошкільнята ЗДО 25,58. Учасники були поділені на три вікові категорії: 6-9 років, 10-13 років, 14-18 років. Конкурс включав у себе різноманітні номінації, від традиційного оригамі до складних технік, таких як кірігамі, квілінг, паперкрафт та інші. Кожна робота оцінювалася окремо за кількома критеріями. Рівень володіння технікою виконання, творчий підхід, яскравість та виразність роботи, якість оформлення, трудомісткість. На підставі підсумкових протоколів конкурсу, судді визначили переможців у кожній категорії та номінації: 


У віковій категорії 6-9 років призові місця отримали:

Традиційне оригамі:

І місце – Максим Калінчик, ЗОШ 2, керівник Оксана Коваленко; Олександр Меліхов, ЗОШ 18, керівник Таміла Куражнова.

ІІ місце – Євгенія Акневська, ЗОШ 7, керівник Ірина Івашова; Марія Ткаченко, ЗДО 25 керівник Наталя Гаврик. 

ІІІ місце - Мирон Белецький, ЗДО 25, керівник Ольга Коломойцева; Ангеліна Гапієнко, ЗОШ 10, керівник Олена Президент. 

Багатомодульне оригамі:

І місце - Вікторія Котельникова, ЗОШ 9, керівник Ірина Шутько.

ІІ місце - Матвій Коновалов, ЗОШ 7, керівник Ірина Івашова.

Кірігамі, кірікомі (оригамі з використанням розрізування):

І місце – Андрій Посохов, ЗОШ 2, керівник Ірина Беленець.  

Квілінг:

І місце – Микита Вівденко, ЗОШ 5, керівник Наталя Конюшенко.

ІІ місце - Софія Вознесенська, ЗДО 58, керівник Марія Вознесенська; Вероніка Бондарєва, ЗОШ 2, керівник Ірина Беленець.

Квіти і квіткові композиції:

ІІ місце - Єлізавета Михайлова, ЗОШ 7, керівник Ірина Івашова; Анна Прівалова, ЗОШ 18, керівник Таміла Куражнова.

Кусудама:

І місце - Софія Дукмас, ЗОШ 18, керівник Наталя Северин.

Витинанка:

ІІ місце – Вероніка Коханович, ЗОШ 10, керівник Олена Драна.

ІІІ місце - Костянтин Павлов, ЗОШ 2, керівник Інна Тягній.


У віковій категорії 10-13 років призові місця отримали:

Традиційне оригамі:

І місце – Ірина Біличенко, ЗОШ 18, керівник Наталя Северин; Анастасія Цикура, ЗОШ 9, керівник Анна Чирська.

ІІ місце - Поліна Шистка, НВК 11, керівник Ірина Махник.

ІІІ місце – Анжеліка Хільченко, ЗОШ 2, керівник Світлана Макотченко. 

Багатомодульне оригамі:

І місце – Мілана Рузанова, НВК 11, керівник Марина Зеленська; Орина Кузенкова, ЗОШ 7, керівник Олена Сидоренко; Олексій Драний, ЗОШ 10, керівник Олена Кольвашенко.

ІІ місце – Поліна Скоробогатько, НВК 11, керівник Ірина Махник.

ІІІ місце – Софія Федорова, НВК 11, керівник Інесса Заворотня.

Квілінг:

І місце – Марія Галас, ЗОШ 10, керівник Олена Кольвашенко.

ІІ місце – Ксенія Зубко, ЦТТДЮ, керівник Олена Кольвашенко.

Паперкрафт:

І місце – Софія Безсмертна, ЦТТДЮ, керівник Тетяна Лаптєва. 

ІІ місце - Марія Забровська, ЗОШ 7, керівник Олена Сидоренко.

Квіти і квіткові композиції:

І місце – Владислава Мальцева, ЗОШ 12, керівник Олена Місечко.

ІІ місце – Руслан Кукулеску, ЗОШ 7, керівник Олена Сидоренко.

ІІІ місце - Дмитро Глазирін, Іванівський ЗЗСО, керівник Валентина Яковлева.

Кусудама:

І місце – Арсен Чилікін, ЗОШ 2, керівник Оксана Коваленко.

ІІІ місце – Олександра Костюк, ЗОШ 12, керівник Олена Місечко.

Витинанка:

І місце – Аліна Халус, ЗОШ 12, керівник Олена Місечко.

У віковій категорії 14-18 років призові місця отримали:

Багатомодульне оригамі:

І місце - Аліса Хоменко, ЦТТДЮ, керівник Олена Кольвашенко.

Кірігамі, кірікомі (оригамі з використанням розрізування):

І місце - Максим Посохов, ЗОШ 2, керівник Ольга Крапива.

Квілінг:

ІІ місце - Мар’яна Патлата, ЗОШ 7, керівник Олена Сидоренко.

Паперкрафт:

Микола Макаренков, ЦТТДЮ, керівник Євген Носов.

Квіти і квіткові композиції:

І місце – Марія Безсмертна, ЗОШ 12, керівник Олена Місечко; Євген Савченко, ЦТТДЮ, керівник Тетяна Лаптєва.

ІІ місце - Кароліна Кукулеску, ЗОШ 7, керівник Олена Сидоренко.

ІІІ місце - Яна Малько, ЗОШ 7, керівник Олена Сидоренко.                                  Витинанка:

І місце - Максим Карпов, ЗОШ 2, керівник Ольга Крапива.


Конкурс «Місто Оригамі» дав змогу дітям та молоді Бахмута показати свою індивідуальність та продемонструвати свої вміння через мистецтво складання паперу. Він сприяв розвитку талантів та технічних навичок, надаючи можливість дітям та молоді виразити себе у світі кольорів і форм, які створюють чарівні образи в руках юних оригамістів. Вітаємо переможців! Переглянути роботи ви зможете за посиланням: https://goo.su/OrBe


11 листопада 

11 листопада Всесвітній день оригамі. 

11 листопада 

Всесвітній день  оригамі

Кожного року 11 листопада відбувається святкування Дня оригамі. Цей день не є офіційним та відомим святом, але безперечно заслуговує на увагу. Оригамі – це різновид декоративно. прикладного мистецтва; японське мистецтво складання фігурок із паперу без допомоги ножиць та клею.   Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Термін оригамі належить до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків.

В оригамі використовуються небагато різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати дуже складні фігури. Зазвичай фігури оригамі складають без розрізів з квадратного аркуша, сторони якого можуть бути різних кольорів. Усупереч найпоширенішій версії, у традиційному японському оригамі, що сягає ери Едо (1603–1867), цих правил суворо не дотримувались і часто аркуші розрізали або фігури складали не з квадратного аркуша, а з прямокутного, круглого, трикутного тощо.  Хоча щодо походження оригамі є деякі розбіжності, але напевно можна сказати, що розвинулось оригамі саме в Японії. Спочатку це була забавка переважно для дітей, доки Йосідзава Акіра не додав нові технології, такі як мокре складання та система зображення отримання фігур, що дістала назву система Йосідзави-Рендлета.    З 1960-х мистецтво оригамі почало активно поширюватись у всьому світі, з'явилися такі напрями, як модульне оригамі, кірикомі, чисте оригамі.  На занятті з початково-технічного моделювання, вихованці гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) до Всесвітнього свята орігамі подивились пізнавальний фильм з історії цього мистецтва, а потім виготовляли різноманітні вироби в техніці орігамі. Було дуже цікаво та весело.


11 листопада 

10 листопада в Україні відзначають Всесвітній день науки.  Вихованці гуртка "Гармонія декору" (керівниця Олена Кольвашенко)  під час заняття проводили дослідження законів утворення кольорів, які відкрив Ісаак Ньютон.Під час виконання вправ "Веселка", " Кольоровий вернісаж" діти відчули на собі позитивний вплив кольорового оточення. А малювання картини технікою монотипія викликало у дітей задоволення, впевненість в своїх художніх можливостях та просто задоволення від процесу.    

10 листопада 

10 листопада Всесвітній день науки.Наука і Всесвіт

До Всесвітнього дня науки гуртківці творчої дизайнерської студії Майстриня (керівниця Юлія Безсмертна) вирушили у захоплюючу подорож до Всесвіту. Ці заняття стали насправді особливими, запалюючи в дітей вогник цікавості та бажання дізнатися більше.

Одним із етапів було вивчення природних явищ, які супроводжують наше життя - дня та ночі. Діти з великим захопленням розглядали взаємозв'язок Сонця, Землі та Місяця, розгадуючи таємниці цього унікального танцю небесних тіл.      З іншого боку, юні майстри розвивали свої творчі та технічні здібності, створюючи поробку, де наглядно можна було спостерігати процес зміни дня на ніч і навпаки.

Другим етапом стало  обговорення ролі роботів у нашому житті. Від побутових помічників до складних механізмів, вихованці дізналися, як технології змінюють наше середовище. На допомогу своїм інженерним мріям, вони створили власних роботів.

Ці заняття не лише вчили дітей науковим фактам, але й розвивали їхню творчість, критичне мислення та вміння працювати в команді. Вони стали справжньою метою для того, щоб заохотити маленьких дослідників впустити в свої серця захоплення наукою та технологією. Нехай ці вражаючі пригоди будуть початковими кроками в більш свідоме та цікаве майбутнє наших маленьких вчених!    

10 листопада 

У чому секрет легендарного авіаконструктора Антонова. На занятті авіа гуртку «Літачки», керівник Руслан Шутько  познайомив вихованців з найпопулярнішими рекордами, які увійшли до цієї книги та разом передивились інформаційні ролики про відкриття та досягнення книги рекордів Гіннеса.     

10 листопада 

9 листопада – Всесвітній день книги рекордів Гіннеса.   Українці у Книзі рекордів Гіннеса. 

10 листопада 

Кожного року у третій четвер листопада відзначається Всесвітній день книги рекордів Гіннеса. В цьому році цей день - 9 листопада .

Найпопулярніший у світі довідник має давню історію, проте відзначати свято почали лише в 2005 році, коли був проданий її 100-мільйонний екземпляр.

Рекорди у книзі реєструються за трьома категоріями: 1) «най-най»: те, що має змагальний критерій; 2) «найперше»: перше в історії; 3) «єдине у своєму роді»: те, що має винятковий характер.

Упродовж десятиліть, що минули відтоді, пристрасть людства до встановлення та фіксації найрізноманітніших рекордів набула доволі масштабних обрисів. Починаючи з 1955 року, коли вийшла перша книга рекордів, світ почав шукати та створювати дивні рекорди – від земних до неймовірних.

У базі даних Книги рекордів Гіннеса налічується близько 40 000 рекордів. Із них лише 4 000, які пройшли відбір редакції, та потрапили до друкованого видання.   На занятті авіа гуртку «Літачки», керівник Руслан Шутько  познайомив вихованців з найпопулярнішими рекордами, які увійшли до цієї книги та разом передивились інформаційні ролики про відкриття та досягнення книги рекордів Гіннеса.

10 листопада 

Штучний інтелект (ШІ) — це здатність машин симулювати розум та імітувати людські когнітивні здібності. Тобто збирати й адаптувати зовнішні дані, а на їх основі навчатися ухвалювати рішення та робити висновки, як могла би людина.

Сьогодні діти гуртка «Цікава інформатика».     (керівниця Віталіна Савранська) знайомились із штучним інтелектом. Так за допомогою програми fotor.com діти по текстовому опису картинки вчилися створювати нові користуючись ШІ.

9 листопада 

Осінь буває різною- на її початку багато сонячних днів, кольори природи яскраві і теплі, вона дарує нам натхнення і радість творчості. Зовсім інша осінь у листопаді. Холоднішим стає повітря, вітер сильнішим, дощ проливний і наче нескінченний... Але справжні митці навіть в цієї меланхолії і сумі знаходять натхнення і бачать красу. На занятті гуртка "Мальовнича фантазія" , вихованці разом з керівником гуртка ( Лаптєва Тетяна), переглянули роботи відомих художників і спробували в своїх малюнках передати красу останніх  днів осені. 

6 листопада 

У межах тематичного місячника "Здоровий спосіб життя" вихованці гуртка "Юні винахідники"(керівниця Марина Зеленська) спілкувалися про корисні харчові звички, фізичну активність. Дізналися багато цікавих фактів про вітаміни. Активно відповідали на питання вікторини "Ми за здоровий спосіб життя".

Разом виготовили об'ємну аплікацію "Фрукти - джерело вітамінів".

Підводячи підсумки, з'ясували, що здоров'я - це найцінніше, що ми маємо. Тому повинні його берегти. 

4 листопада 

День залізничника України — професійне свято працівників залізничного транспорту, яке відзначається щорічно 4 листопада.

Щодня і вдень, і вночі вони сумлінно працюють. Турбуючись про комфорт громадян під час подорожей, залізничники готові присвячувати всі свої сили на виконання професійних обов’язків. Адже так приємно почати свою подорож з чистого вагона, вчасно відремонтованих колій, чистого комплекту білизни. Провідник завжди зустрічає з посмішкою та турбується про кожного пасажира протягом усієї поїздки. Безумовно, їх праця – неодмінна частина розвитку країни.

Ініціатором цієї дати в українських календарях виступила Львівська залізниця. 4-го листопада, в далекому 1861-му році, коли сучасний український Львів знаходився під протекцією Австро-Угорської імперії, на залізничний міський вокзал прибув перший пасажирський состав, що носив назву «Ярослав». За сучасними мірками це був справжній поїзд міжнародного сполучення, що відкрив сучасну історію української залізниці. Він курсував між Віднем і Львовом, перетинаючи міста Краків і Перемишль.

На занятті з початково-технічного моделювання, вихованці гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов)  до дня залізничника виготовляли потяг та вагони до нього.  Керівник розказав дітям  про те, як стати справжнім машиністом, як керувати потягом  і діти разом із ними вирушать в мандрівку поїздом.

Сьогодні ми відзначаємо День Залізничника, і  хочемо подякувати кожному залізничнику за вашу відданість та працелюбство. Ви щодня робите нашу країну міцнішою і більш з'єднаною, переносячи  людей і вантажі. Нехай ця робота завжди буде вам на користь і дарує радість.

4 листопада 

Вихованці гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) цього разу відправилися на віртуальну мандрівку Україною. Спочатку завітали на онлайн-екскурсію до Одеського національного академічного театру опери та балету, де познайомилися з дивовижною історією театру, дізналися багато цікавих фактів та детально роздивилися чарівну красу всередині будівлі.

Потім опинилися на Закарпатті, на найвищий вершині Українських Карпат - на Говерлі.

А також діти підготували та розповіли цікаві факти про ті куточки України, в яких знаходяться в даний час. 

4 листопада 

Канікули - це час, коли діти можуть відпочити від навчання у школі та відкрити для себе нові можливості. Однією з найцікавіших та корисних ідей для проведення цього вільного часу є гурткові заняття, які не лише надають можливість весело провести час, але й розвивають та надихають юних учасників. На гурткових заняттях творчої студії «Майстриня»                 (керівниця Юлія Безсмертна) та "Самоделкіни"(керівник Євген Носов) вихованці знайомляться з різними техніками паперопластики та виготовляють цікаві поробки з паперу. 

4 листопада 

"Яка краса! Вражаюча, натхненна,

Осіння, дивовижна, чарівна…"

Вихованці гуртка "Паперовий вернісаж"(керівниця Тетяна Лаптєва) на занятті гуртка  познайомилися з віршами, які написала українська  поетеса Надія Красоткіна.  Натхненні віршами, маленькі митці  відобразили  красу осінньої природи у своїх творчих роботах. Працювали діти в техніці обривна аплікація, тому кожна робота  вийшла індивідуальною, яскравою і орігінальною.

2 листопада 

,, Осінь надихає "- таку назву має онлайн фотовиставка робіт вихованців гуртка " Мальовнича фантазія "(керівниця Тетяна Лаптєва). Адже саме краса осінньої природи дозволяє обирати для створення малюнків яскраві кольори- жовтий, помаранчевий, червоний... Багата і тематика робіт, це й осінній врожай, листопад, пейзажі , осінні свята і навіть дощ. 

2 листопада 

В останні теплі дні осені, так добре прогулятися з друзями в парку! Можно збирати найкрасивіші листя, можно фотографувати цікаві моменти, або зробити фотосесію. Так у місті Синельниково провели свій перший день осінніх канікул діти ВПО і місцеві дітки разом з керівником гуртка "Берегиня"( Лаптєва Тетяна). Дівчатка збирали листочки для майбутніх виробів та аплікацій, навчилися виготовляти з осіннього листя красиві віночки і залюбки в них фотографувалися. 

1 листопада 

З 27-29 жовтня відбувся заключний етап змагання Кубку України з мотокросу у м. Чернівці. Легендарна траса «СУПЕРКРОС» зібрала 75 гонщиків з різних куточків України та Молдови, які боролися за медалі чемпіонату України з мотокросу в особистій та командній першості 2023 року.

Спортсмени Донецької області зуміли піднятися на п’єдестал у заліку Кубка міста Чернівці: Руслан Шутько посів 1 місце у класі «Ветеран 2» та Федір Шутько — 1 місце у класі «Хобі МХ2».

Вітаємо наших чемпіонів Кубку України керівника гуртка авіа моделювання Руслана Алековича Шутько та вихованця Центру Федіра Шутько з перемогою!