Листопад 2022

30 листопада

В гуртках комп’ютерних технологій (керівник Дарія Сапронова) було проведено тематичне заняття «Життя без сміття» . Діти обговорювали важливу та найактуальнішу проблему сьогодення - проблему забруднення навколишнього середовища. За допомогою програми Power Point вихованці створили інтерактивну гру «Сортуй сміття правильно!» Сортуючи сміття – це найменше, що ми можемо зробити для покращення екології та призупинити забруднення середовища. На прикінці заняття діти виготовили поробки з бросового матеріалу. Пам‘ятаймо, що екологія починається з кожного з нас!

29 листопада

29 листопада в онлайн-форматі відбувся обласний семінар-практикум для керівників гуртків «Виготовлення сувенірів», «Моделювання іграшок-сувенірів», «Бісероплетіння». У Семінарі взяли участь 53 педагога з Бахмутської, Добропільської, Дружківківської, Костянтинівської, Краматорської, Лиманської, Покровської, Селидівської, Слов’янської, Торецької, Часів Ярської територіальних громад Донецької області. Організатори – Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва.

Під час роботи Семінару були обговорені питання щодо впливу цифрового простору на виховання учнівської молоді, інформаційної гігієни в Інтернеті та на телебаченні, специфіки роботи з вихованцями та їх батьками під час дистанційного навчання. Учасників Семінару ознайомили з підсумками Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та були обговорені умови проведення обласного етапу конкурсу у наступному році. Під час практичної частини педагоги взяли участь у майстер-класах з виготовлення поробок з використанням вторинної сировини та у техніці ватної скульптури. Від Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва взяли участь методист Центру Юлія Безсмертна та керівниця гуртка Тетяна Лаптєва.

26 листопада

Щорічно в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва також приєдналися до акції «Запали свічку» та запалили вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.

25 листопада

Вже відмічено, що у сучасному суспільстві все більше зростає інтерес до арт-терапії, як методу зцілення за допомогою творчості.

Дуже популярні на сьогодні методи арт-терапії широко застосовують дитячі та сімейні психологи, психотерапевти, арт-терапевти як з дітьми, так і з дорослими.

Чим же цей метод арт-терапії так привернув свою увагу?

Висока ефективність, простота використання, цікаві вправи, позитивні емоції від терапії - все це зробило методи арт-терапії дуже популярними у багатьох фахівців.

У Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва

діти, які займаються в Арт-студії "Натхнення" (керівниця Наталя Кузнецова) досконало володіють мовою погляду, дотику та «серця» і особливо вправно спілкуються між собою мовою мистецтва – арт-мовленням.

Загалом арт-терапія має «лікувальну» мету, спрямовану на корекцію різноманітних порушень та стресів особистісного розвитку людини, проте, коли мова йде про арт-терапію з дітьми, які перебувають в місті, де проводяться активні бойові дії, мета арт-методів більш сконцентрована на профілактичному та навчальному ефекті.

Діти люблять яскраві кольори, жваво реагують на них і захоплюються ними. Колір – це яскрава ознака дитинства. Хоча діти оперують досить обмеженою палітрою, проте вплив кольору на дитину, зокрема на її емоційну сферу, досить значний. На сьогоднішньому занятті вихованці малювали зимових птахів акварелью.

23 листопада

В дитинстві багато з нас у вільний час полюбляли розмальовки, складання пазлів чи конструктору, ліплення з пластиліну тощо. Звісно, дітям така активність приносить очевидну користь: розвиває творче та логічне мислення, покращує дрібну моторику рук, допомагає переключитися на щось позитивне. Багато дорослих недооцінюють дитячий світ й світ творчості зокрема. Дитячі забавки можуть бути надзвичайно ефективні для того, щоб позбавитися від стресу, якого стало забагато з приходом в дім кожного українця повномасштабної війни. Творчі заняття допомагають дітям в Україні знову посміхатися.

А дітям, які залишилися у місті Бахмут, це дає можливість не тільки творити, але й безпечному середовищі поспілкуватись з однолітками. Керівниця гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Наталя Кузнецова допомогає дітям жити і творити. Завдяки творчим заняттям, які проводяться у сховищі, хлопці та дівчата, як і багато дітей в Україні не мають можливість відвідувати школи та спілкуватись з друзями. Замість дому – евакуація і сховище. Наталя Євгенівна проводить творчі заняття з арт-терапії, майстер-класи, ігри для дітей.

21 листопада

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи на честь вшанування громадянського подвигу, патріотизму та мужності учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, які виступили на захист демократичних цінностей, відстоювали національні інтереси та європейський вибір нашої держави.

Ці події назавжди увійшли в історію України і показали, що наш український дух є незламним, а народ - нескореним.В Бахмутському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва у гуртку початкового програмування SCRATCH (керівник Дарія Сапронова) вихованці створили патріотичний проєкт "Національний символ України"

21 листопада

21 листопада – незвичайний день в історії нашої країни. Саме цього дня, кожного року, в Україні відзначається День Гідності та Свободи.

Встановлено це свято згідно указу президента 13 листопада 2014 року., на честь Помаранчевої революції. Цей день став певним наступником Дня Свободи, що відзначався я в Україні з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

Сьогодні це свято, яке несе в собі символи справжнього патріотизму, гармонії та мужності. А ще, День Гідності та Свободи є символом любові, справжньої непідробної любові до своєї батьківщини, її традицій, її незалежності. Адже лише те серце, яке по-справжньому цінує та вірить у свою країну, може вважатися її справжнім громадянином.

Саме тому, на занятті гуртка швейної студії "Майстриня" вихованці разом керівником гуртка Юлією Безсмертною вирішили прошити саме серце. Щоб у кожного з нас був символі Гідності та Свободи, символ нескореності духу справжніх українців.

20 листопада

21 листопада в Україні щорічно відзначається День Гідності та Свободи. Це одна із найважливіших для нас дат, тим паче просто зараз, коли ми мужньо протистоїмо ворогу.

З метою виховання в молодого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості дітей та молоді, виховання у них почуття патріотизму, у гуртку з цифрової фотографії «Юні дослідники» ( керівник Дарія Сапронова) було проведено виховну годину «Вільні творити майбутнє» з нагоди Дня Гідності та Свободи. Під час заходу вихованці переглянули інформаційне відео, пройшли тестування «Що ти знаєш про Україну?», а також долучилися до творчої акції «Серце патріота»

19 листопада

Вже дев'ятий місяць триває російське військове вторгнення до України. В такій ситуації потрібно розуміти, як боротись із стресом. Особливо, коли йдеться не про дорослих. Люди проводять більшу частину часу у сховищах, щоб урятувати життя. Як розважити себе, чим зайняти дітей? Як бути тим дітям та вчителям, хто, сидячи в укритті, не завжди може приєднатися і які є альтернативи такому навчанню? Незважаючи на військові дії, треба жити далі і думати про майбутнє, а це наші діти. Кожна дитина періодично відчуває негативні почуття. І це цілком нормально! Із негативом необхідно справлятися та вчитися його «виплескувати». Підліткам важливо мати здорову самооцінку, вміти керувати залежностями, знімати стрес, полегшувати симптоми тривоги та депресії, справлятися з фізичною хворобою чи інвалідністю. Все це допоможе зробити арт-терапія. Ось так, на своїх заняттях керівниця гуртка декоративно - художнього напрямку Наталя Кузнецова займається творчостю з дітьми, яки залишились у місті Бахмут.