Листопад 2021

27 листопада

«Згадайте нас - бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами поросли,

Щоб голоду не знали люди вічно!»

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. Цього року пам’ятний день припадає на 27 листопада.

Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва долучився до Всеукраїнської акції пам'яті жертв Голодомору «Запали свічку пам’яті», вшановуючи пам‘ять безвинно померлих українців у 1932-1933 роках.

25 листопада

З метою підвищення освітнього рівня керівників гуртків та формування стійкого інтересу до пошукової творчої діяльності на гуртових заняттях 25 листопада відбувся обласний семінар-практикум для керівників гуртків декоративно - ужиткового мистецтва "Виготовлення сувенірів" та "Моделювання іграшок-сувенірів". В заході взяли участь понад 60 учасників із різних міст Донецької області. Привітала учасників семінару заступниця директора з НВР Центру Олена Калігаєва. Від Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва взяли участь керівники гуртків Наталя Кузнецова, Юлія Безсмертна та Тетяна Лаптєва. Учасники семінару отримавши цікаву інформацію, обмінявши досвідом роботи перейшли до практичної роботи. Їм було запропоновано взяти участь у майстер-класах у техніці ізонитка та сухе валяння. Перший майстер-клас на тему "Новорічна листівка в техніці ізонитка" провела Ольга Чала, керівник гуртка СЮТ (м. Костянтинівка) . Вона захоплююче та зі знанням справи розповіла про технологію роботи. У ході другого майстер - класу, керівниця гуртка Ольга Гутник Дружковського ЦДЮТ навчила майстринь самостійно перетворювати грудочку вовни на тигреня, символ 2022 року. Хочеться висловити щиру подяку організаторам заходу за високий професіоналізм у організації таких заходів. Ми взяли до уваги дуже багато ідей. Дякуємо всім!

24 листопада

24 листопада на базі Бахмутського МЦДЮ відбулось засідання міської професійної спільноти методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти за темою "Використання здоров’я збережувальних технологій у сучасному освітньому просторі закладу позашкільної освіти", у якому взяли участь методист Центру Юлія Безсмертна та керівниця гуртка "Art-paper" Марина Антіпова, яка підготувала цікаву, змістовну та корисну інформацію. Марина Леонідівна познайомила присутніх з здоров’язбережувальними технологіями та більш детальніше з її основними пунктами: сприятливими умовами дитини, оптимальною організацію освітнього процесу, необхідним, достатнім та раціональним руховим режимом. Далі пропонувала колегам перетворитися на гуртківців та долучитися до запропонованих вправ .

24 листопада

В жовтні цього року вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тітченко Мирослава та Шпаченко Емілія взяли участь у Всеукраїнському дистанційному конкурсі мистецтв "Золотава осінь". Дуже приємною новиною було для всіх і особливо для керівниці гуртка комп'ютерних технологій Дарії Сапронової ПЕРЕМОГА у двух номінаціях "Художнє фото" та "Комп’ютерна графіка", (3-я вікова категорія) . Вітаємо наших переможців! Дівчатка, бажаємо вам нових перемог, творчої наснаги, успіхів та удачі!

22 листопада

Кожен дорослий сам вирішує, жити йому по режиму або «поза» його. Ми підстроюємо розпорядок дня під життєві обставини і біологічний годинник, звички і необхідність. Так, офісний працівник змушений прокидатися рано, а фрілансеру можна поспати довше.

Але це дорослі. А чи вільні діти у виборі режиму? Режим дня - це розподіл часу на різні види діяльності протягом доби. Він покликаний збалансувати періоди роботи і відпочинку, сну і прийомів їжі. Розпорядок дня традиційно є невід'ємною частиною для дітей .У режимі дня багато залежить від індивідуальних особливостей дитини, та умов життя. Режим дня надзвичайно важливий для нормального розвитку дитини у будь якому віку. До того ж, це один з найефективніших способів профілактики захворювань і оздоровлення дітей. У рамках проведення місячника превентивного виховання та здорового способу життя, на своїх заняттях керівниця гуртка Марина Антіпова, разом з учнями Бахмутської ЗОШ12 провела пізнавальне-розвивальне заняття. Кожна дитина склала свій розпорядок дня. Режим дня надзвичайно важливий для нормального розвитку дитини. Організуйте правильний режим дня школяра і ви забезпечите своїй дитині здоров'я і гарну працездатність!

19 листопада

Наближається чергова дата - День Гідності та Свободи, який відзначається в Україні 21 листопада. Як і багато інших важливих дат, цей день важко назвати святом. Напередодні цієї дати до Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва завітали учні 3-В класу, НВК11, разом з вчителькою Іриною Оніщенко. Керівники-педагоги Центру Безсмертна Юлія та Сапронова Дарія нагадали дітям про події, які назавжди залишились в пам'яті українців. 21 листопада - день, коли в Україні почалися дві революції: Помаранчева (2004) та Революція гідності (2013). У цей дей учні висловлювали побажання своїй Батьківщині та під час проведення творчої години виготовляли янгола - охоронця для нашої країни. Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордісті за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

18 листопада

Друзі! Виявляється, в нашого улюбленого казкового героя і головного чарівника країни — Дідуся Мороза — теж є свій День народження. А святкує він його 18 листопада. За легендою, Діду Морозу вже більше 2000 років! Його батьківщиною вважають древнє російське місто Великий Устюг, Вологодської області. Саме 18 листопада там настає справжня зима.

Цього дня у Великому Устюзі відкривають спеціальну поштову скриньку, куди можна опустити привітання Діду Морозу, що з радістю роблять і місцеві дітлахи і туристи. Кажуть, від дня народження Діда Мороза потрібно починати підготовку до зимових свят, щоб ретельно продумати ідеї новорічних подарунків та як слід ними запастися. Ось і сьогодні, керівники гуртків художньо-технічного профілю Тетяна Лаптєва і Наталя Кузнецова, разом із учнями 5 класу Опитненської ЗОШ Бахмутської ОТГ вирішили привітати Діда Мороза з днем народження.

На маленьких долоньках кожна дитина написала своє побажання для коханого героя, і звичайно, приготували подарункові коробки, в яку вклали свої подаруночки.

16 листопада

Ляльки ручної роботи можуть стати неповторною деталлю інтер'єру, що передає особисте світовідчуття дорослої людини, виражене в чарівній ляльковій фігурці. Кожна лялечка має свій характер, передає енергетику майстрині, яка її виготовила. А навчаються наші лялькові-майстрині з Іванівської школи Бахмутської ОТГ на заняттях гуртка Бахмутського міського центру технічної творчості дітей та юнацтва з майстринєю Наталією Кузнецовою.

16 листопада

Цікаве свято, про яке неодмінно здогадуються, а може навіть знають професійні кравці і їх уважні клієнти – “Всесвітній День ґудзиків”, відзначається щорічно 16-го листопада.

День був заснований американською організацією National Button Society, в 1938-му році, в XX столітті. Деякі з нас іноді навіть не помічають, який є важливий для нас цей елемент нашого одягу, але ж без нього було б все набагато складніше.

Найдавніші ґудзики або предмети, схожі на сучасні ґудзики, використовувалися далеко не для того, для чого ми використовуємо їх зараз – виключно для прикраси, а не для застібання. Для застібання використовувалися зав’язки, шнурування, вироби з рослин і кісток тварин. Ґудзик був своєрідним предметом розкоші, що виконував не тільки декоративну функцію, але й мав цілком певне інформаційне значення. Про ґудзик ми згадуємо найчастіше тоді, коли він відривається і губиться. Добре, якщо його вдається підловити за тоненьку ниточку і заховати до кишені. А буває й так, що гарні ґудзики хтось знаходить і залишає собі “на щастя” або й збирає цілу колекцію.

Відзначати День пана Ґудзика у Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва випало за честь. Ми навіть не сподівалися, що ідея відзначити Всесвітнього дня ґудзиків викличе такий жвавий інтерес у вихованок швейної студії "Майстриня"(керівниця гуртка Юлія Безсмертна). Дівчата із великою зацікавленістю слухали розповіді про історію виникнення ґудзика та самого свята, розглядали зображення перших та сучасних ґудзиків, самостійно робили емблеми до свята, а також використовували ґудзики, як елементи декору своєї робочої форми.

Маємо надію, що Всесвітній день ґудзика стане доброю традицією для нашого закладу!

16 листопада

16 листопада в Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва пройшов захід присвячений тижню здорового способу життя:"Здоров’я - головний життєвий скарб!" Гостями та учасниками заходу були второклашки групи продовженого дня НВК 11. Керівники гуртків підготували дуже цікаву презентацію з пропаганди здорового способу життя з використанням інтерактивних засобів. Познайомили дітей з анатомією людини, будовою тіла. Діти активно відповідали на запитання вікторини, а переможці були нагороджені сувенірами від Вітамінки. А далі,учні розбилися на команди, отримали своє завдання та відправились малювати та готуватись до презентації свого виступу. Молодці! Усі дружно впоралися зі своїм завданням і щедрий Заінька вручив кожному дари осені - соковиті, стиглі яблучка.

11 листопада

Кожного року 11 листопада відбувається святкування Дня оригамі. Оригамі – це різновид декоративно-прикладного мистецтва; японське мистецтво складання фігурок із паперу без допомоги ножиць та клею.

Техніка оригамі походить зі Стародавнього Китаю, де, власне, й було винайдено папір. Проте, в Японії навчилися робити більш якісний та міцний папір, який витримував декілька тисяч згинів. Всесвітній день оригамі запровадила Японська Асоціація оригамі у 1980 році. Свято пов’язане з важливою історичною датою – днем закінчення Першої світової війни, котра офіційно припинилась об 11 годині 11 листопада 1918 року. Саме 11 листопада – перший день без війни, котра продовжувалась протягом чотирьох років. Цікаво, що чотири одиниці, які склали цю дату, символізують чотири сторони квадрату, з яких складаються фігурки. До речі, цифра 11 в Японії та в нумерології вважається щасливою.

Весь світ називав фігурки просто «складанням паперу», а оригінальну назву запровадила американка Ліліан Опергеймер.

10 листопада

Всесвітній день науки (повністю — Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку) — міжнародне свято. Відзначається щорічно 10 листопада.

Заходи цього дня спрямовані на популяризацію науки в суспільстві, необхідність взаємодії науки та громадськості, стимулювання праці науковців.

Сьогодні в Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва цей день був для вихованців днем наукових відкриттів. Керівниця гуртка Марина Антіпова познайомила вихованців з цією теорією і провела захоплюючи досліди.

9 листопада

Ми продовжуємо співпрацю зі школами нашої Бахмутської ОТГ . І сьогодні до нас на заняття приїхали учні Бахмутської ЗОШ 12 (група продовженого дня, 2 та 3 класи). Калина-символ українського народу. Діти малювали гілочку калини. Калина-символ українського народу. Червоні кетяги калини Горять вогнями усіма. Без калини нема України Без народу Вкраїни нема! Цікаві вікторини, на знання української мови, подарунки та мальовничий майстер-клас підготували та провели керівники гуртків Наталя Кузнецова та Тетяна Лаптєва.

9 листопада

Сьогодні гостями Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва були учні 3-А класу НВК 11 (вчитель Мишинська В. Н.). В День української мови та писемності, співробітники Центру підготували та провели захоплюючий захід "Наша мова - калинова!", з презентацією, пізнавальною вікториною та майстер класом з орігамі.

9 листопада

Традиційно колектив Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва приєднався до радіодиктанту національної єдності сьогодні у день української писемності та мови.

8 листопада

За вікном вже справжня осінь, листя міняє колір, а це чудовий матеріал для дитячих осінніх аплікацій.Сьогодні на вулиці і похмуро і сіро, йде дощик. А в нашому Центрі тепло, світло і весело. А весело нам від наших усмішок, адже кожна посмішка - це маленьке сонечко, від якого стає тепло і добре. Тому ми з вами будемо частіше посміхатися один одному і дарувати свою радість оточуючим.

8 листопада

Сьогодні учні Бахмутської ЗОШ №12 групи подовженого дня провели цікаво час у Бахмутському міському Центрі техничної творчості дітей та юнацтва. Керівники гуртків разом із директором Тетяною Куліш підготували захопливу програму "Осінь-красуня". Майстер-клас допоміг першачкам зробити осінні аплікації. У нагороду за свої старання діти отримали календарики. Такі заходи сприяють розкриттю творчості учнів.

7 листопада

Ваша дитина любить комп'ютерні ігри? Проводить весь вільний час за комп'ютером або планшетом? Час спрямувати увагу дитини в корисне русло! В гуртках під керівництвом Дарії Сапронової «Цікава інформатика»,на занятії вихованці створювали свою інтерактивну гру засобами програми MS Power Point, також пригадали як використовувати гіперпосилання для налаштування гри. Нехай ваша дитина проведе час з користю і відкриє для себе захоплюючий світ створення комп'ютерних ігор!"

6 листопада

Щасливий той господар, на обійсті якого оселиться лелеча родина, говорить народна мудрість. Щовесни журавлі та лелеки повертаються з вирію на Батьківщину. А ми з нетерпінням чекаємо на них, малюючи цих граційних птахів у своїх альбомах. В Україні лелеку здавна вважають священним птахом. Символ любові до батьків та рідного краю, білий лелека завжди був оберегом родинного затишку, добробуту й благополуччя. А ще лелека приносить до оселі немовлят. Тож малюнок цього птаха стане чудовим подарунком для новоспечених батьків. Наші предки вірили: на того, хто розорить лелече гніздо, чекає кара вогнем. А от дім, на якому лелеки збудуть гніздо, навпаки, оминатимуть пожежі та блискавки. Не даремне лелека — ще й символ вогню. Уособлює птах і сонячне світло, бо приносить на крилах весну.

Цікаво, що лелеки часто селяться на висоті, ближче до людей. Тому нерідко обирають для гніздування електричні стовпи чи дахи сільських хат.

Спробуймо намалювати лелеку в гнізді. Цей витончений білосніжний птах неодмінно запросить у дім чудовий настрій. Ось і на занятті з образотворчого мистецтва в арт-студії "Натхнення" (керівниця гуртка Наталя Кузнецова) гуртківці малювали саме українську лелеку.

6 листопада

Шлях творчого розвитку здібностей вашого малюка. "Як, навіщо?", - запитають деякі здивовані батьки. Мы, мовляв, хочемо, щоб дитина наша стала банкиром, як тато, чи, краще бізнесменом. Навіщо йому ці творчі здібності? Нехай точні науки вивчає, а згодом закони бізнесу. Там все жорстко, не до творчості буде. А ось тут ви помиляєтеся, оскільки без творчих здібностей неможливо нічого створити - ні в бізнесі, ні в сім'ї, ні в одній сфері нашого багатогранного життя. Нудно і сумно нетворчій людині, сіро і похмуро. Творчі здібності дітей чудово розвиваються у спільному спілкуванні. Частіше ставте малюкові різні питання прочитаних казок, і просто спілкуючись з ним. Нескінченно вірте у свою дитину, розвивайтеся разом з нею - і ви допоможете вашому "генію" у майбутньому знайти себе та стати щасливою людиною. На базі Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва працює гурток декоративно -ужиткового мистецтва (заняття раннього розвитку для самих маленьких) «Барвінок», де в ігровій формі діти вчаться кольорознавству, малюють, ліплять, працюють в техніці аплікація тощо, а також працюють ножицями, клеєм та папером самостійно).

4 листопада

Початкове технічне моделювання є однією з важливих ланок у задоволенні пізнавальних інтересів дитини. Кращий спосіб показати дитині навколишній світ - дати відчути його на дотик, адже дітей хлібом не годуй - дай торкнутися предметів, що його зацікавили, тим більше, якщо це геометричні тіла орігамі, зроблені своїми руками. Життя у гуртку ПТМ - це спроби власної творчої діяльності, розвиток пізнавальної та розумової активності дитини, засвоєння вихованцями елементарних технічних уявлень і понять. Сьогодні на занятті гуртка Art-paper з початково технічного моделювання у Бахмутської ЗОШ 9 з керівницею Мариною Антіповою юні моделісти у процесі виготовлення геометричних фігур.

3 листопада

В Іванівський загальноосвітній школі розпочалися заняття гуртка "Інтер"єрна лялька" за авторською програмою керівниці гуртка художньо-технічного напряму Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва, майстрині сучасного декоративно прикладного мистецтва Наталі Кузнецової. Дівчата з інтересом та зацікавленістю малювали пропорції обличчя людини, портрет. На них очікують цікавий та захоплюючий процес створення інтер'єрних ляльок, де вони відкриють нові знання в образотворчому мистецтві, історію ляльок різних народів. Дизайн та техніку створення ляльок, а також навички створення костюма. Гурток" Інтер"єрна лялька" зарекомендував себе відмінними результатами 2021 навчальному році, беручи участь в обласних виставках та конкурсах" Знай і люби свій край", зайнявши три призові місця.