Липень-Серпень 2023

29 серпня

29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України. Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.

Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник. Ці події згадували діти ВПО з Донецької та Луганської області, які мешкають у місті Синельниково на Дніпропетрівщині. Керівниця гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяна Лаптєва намалювали з дітками малюнки про згадку наших героїв.

29 серпня

Щороку 29 серпня наша країна відзначає День пам'яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. У цей день ми вшановуємо пам'ять воїнів, які віддали життя за Батьківщину.

Війна в Україні триває вже 9 років, а повномасштабне вторгнення - 1,5 року. За цей час тисячі хоробрих синів і дочок України загинули через військові дії. Точні військові втрати Україна не розкриває - це вважається військовою таємницею. Але кожен загиблий на фронті - це неоціненна втрата для країни і для сім'ї військового. Символом цього дня є соняшник, оскільки більшість військових ЗСУ загинули на півдні та південному сході країни, де багато соняшникових полів.

Вічна пам'ять воїнам України!

24 серпня

24 серпня в нашої неньки України 32-ий день народження. Серйозна і радісна дата! Дорогі українці, вітаємо вас зі всенародним святом - Днем Незалежності України! Нехай ваші тіла, справи і особиста думка також будуть незалежними. І тільки серце нехай буде обов'язково полоненим любов'ю. Бажаємо вам тотального поліпшення життя, хронічного щастя, непохитного здоров'я і щоденних посмішок. 

43 серпня

Щорічно 24 серпня Україна відзначає День незалежності - головне державне свято.

У цьому році 32-й рік незалежності в умовах повномасштабної війни. За час війни весь світ побачив хоробрість і самовідданість нашого народу, а ми ще більше пишаємося тим, що ми - українці. Україно моя незалежна!

Ти як поле квітуче, безмежна.

Волошкове блакитне роздолля

Й твоя пісня про щастя і волю.

Захистила свободу і віру.

Ти незламна на стику епох.

І щасливий, хто в тебе повірив,

Бо з тобою Господь сам і Бог.

Ми черпаємо силу в єднанні,

Гордимось, свято віримо в те,

Що у світу здобудеш визнання.

Україна моя розцвіте!

23 серпня

До Дня незалежності України, діти ВПО з Донецької та Луганської області, та діти міста Синельниково, з керівницею гуртка декоративно ужиткового мистецтва Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяною Лаптєвою намалювали малюнки у подарунок захисникам України. 

23 серпня

24 серпня 2023 року святкуємо 32 річницю проголошення незалежності України. Сьогодні, як і багато століть поспіль, Україна виборює своє право на незалежність зброєю, тому це свято має дуже вагоме значення для всіх українців.

Україна є найбільшою державою за своєю площею у Східній Європі.

На території українських земель діяв перший вищий навчальний заклад у Східній Європі – Острозька академія, яка була заснована князем Острозьким Костянтином-Василем у 1576 році.

Однією з найдавніших конституцій у Європі є Українська Конституція Пилипа Орлика, яку було проголошено 1710 року. Зараз оригінал першої сторінки Конституції зберігається в Національному архіві Швеції.

1934-го на конкурсі краси мов у Парижі українську мову було визнано найкращою, наймилозвучнішою та найбагатшою у світі. Вона посіла друге місце після італійської.

Українці – найспівучіша нація у світі, яка створила близько 200 тисяч народних пісень. Більше жодна нація світу не має такої кількості пісень. В ЮНЕСКО зібрано дивовижну колекцію українського фольклору та пісень народів світу. В українському фонді налічується 15,5 тисячі народних пісень, друге місце посідає Італія, яка має 6 тисяч народних пісень.

22 серпня

#кольориДушіЗБахмутомУСерці. «Синьо-жовтий колір душі» - Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва взяв участь у флешмобі з нагоди Дня Державного прапора України. День Державного прапора відзначаємо,

Пишається Україна прапором, це всі ми знаємо.

Ми вітаємо дорогу Батьківщину нашу,

Квітни, співай і тільки кращай!

Ми бажаємо українцям удачі й перемог,

Щоб не було проблем і незгод.

Бажаємо Україні милій процвітати,

Та щастя-радості пізнати.

21 серпня

День Державного Прапора України

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в Україні відзначається державне свято – День Державного Прапора України.

Державний Прапор – один з офіційних державних символів суверенітету держави. Український Державний Прапор – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.

Відомо, що синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства.

Нині український національний синьо-жовтий прапор є державним прапором України. Впродовж історичних звершень він ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. Серце кожного українця завмирає при підйомі національного прапору. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.

Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. https://youtu.be/cgvjJ8R3I0k


14 серпня

14 серпня — день Медового спасу, або Маковія. У цей день українці ходять до церкви та святять мед нового збору. Загалом цей день проводить межу між кінцем літнього й початком осіннього періоду. До церкви також приходять із букетами — “маковійчиками” з м'яти, чебрецю, любистку, ромашки і обов'язково – суцвіттям маку, який до цього часу вже перетворюється з квітки на коробочку. Вважається, що освячені мед і вода наділяються цілющими властивостями. На Маковея зазвичай печуть пироги, млинці з медом і маком, роблять ріпний квас.

Медовий спас та приготування родинних солодощів із меду — гарний привід переосмислити не тільки духовні речі, а й банальне ставлення до цукру та всього "солодкого". І зробити вибір на користь меду. Чому мед кращий за цукор?

Оскільки мед містить менше фруктози (та, окрім неї, інші мікроелементи у своєму складі), він обробляється та засвоюється нашим організмом значно повільніше, ніж рафінований цукор. Це означає, що енергія, яку ми отримуємо від меду, зберігається довше і провокує значно менший сплеск рівню цукру в крові — за останнє вам подякують серцево-судинна і травна системи. Якщо трохи “прокачатись” і поєднувати споживання меду зі здоровими жирами (горіхи, авокадо, соняшникова й кокосова олія, насіння), цукор ще повільніше та більш поступово буде надходити в організм.

Навіть одна невелика ложка меду містить одразу декілька важливих та корисних речовин: вітамін С, ніацин (вітамін В3), фолієву кислоту, вітамін В5, кальцій, калій, цинк, селен, залізо, марганець.

12 серпня 

12 серпня — Міжнародний день молоді. Україна вже вдруге святкує це свято разом з іншими країнами Європи. День молоді - яскраве і позитивне свято, присвячене підростаючому поколінню. Молодь - майбутнє і сьогодення країни. Це надія і опора квітучої держави. Так нехай кожен, хто молодий серцем і душею, відчує себе таким: сильним, мудрим і потрібним. Нехай кожен крок буде правильним, а помисли - чистими. Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва бажає всім милодим енергії, краси, здоров'я, натхнення і втілення всіх юних бажань. Нехай молодість не поспішає залишати. Нехай ці веселі роки дарують впевненість, щастя, любов і успіх!

Будьте завжди на позитиві і сповнені ідей. Нехай швидше настане перемога України, і ви насолодитеся мирним життям!

30 липня

30 липня всі українці відзначають Міжнародний День дружби

День дружби святкує народ,

Весь світ один одного вітає.

Нехай кожен дружбу береже,

І про друзів не забуває!


Майже у кожної людини є друзі. У когось більше, у когось – менше, це неважливо. Справжнє значення має, що ці люди присутні в нашому житті та завжди готові прийти на допомогу. Їх не треба довго просити та вмовляти, вони – легкі на підйом та відкриті. А коли нам сумно, завжди підіймуть настрій, сказавши добре слово.

27 липня

28 липня 2023 році Україна вдруге відзначатиме День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.

День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.

Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.


11 липня

11 липня ми відзначаємо дуже красиве і солодке свято – Всесвітній день шоколаду. Ніжні, танучі у роті ласощі любить більшість з нас. Вони не тільки радують смаком, але і підвищують настрій. Тому не відмовляйте собі в десерті або напої. Свято шоколаду заснували 26 років тому у Франції. Однак, ця "солодка" ініціатива французів так сильно полюбилась мешканцям інших країн, що День шоколаду швидко набрав всесвітнього масштабу. З Днем шоколаду, які викличуть приємні емоції.

8 липня

8 липня в православній церкві шанують двох святих - Петра і Февронію, яких вважають покровителями сім'ї. Їм також моляться про дітей, а незаміжні дівчата просять допомоги зустріти гідного нареченого. Тому саме 8 липня відзначають і День родини в Україні. Святкувати його почали з 2012 року. Сім'я – це найважливіше, що є у людини. Опора, тил, підтримка, розуміння. Нехай кожен згадає про своїх рідних і близьких, зателефонує, напише, привітає і порадіє за те, який скарб у нього є. З міжнародним днем сім'ї!