Жовтень 2023

31 жовтня


Канікули – це найкращий час для спільного дозвілля з друзями , яке варто провести весело, цікаво та з користю. Настали перші в цьому навчальному році канікули. Батьки ж своєю чергою напружено думають, як провести ці канікули з користю для дитини. Чим зайняти школяра, щоб він не сидів цілими днями у планшеті? Купити йому пазли для дітей чи записати на додаткові заняття? Є кілька ідей, з якими осінні канікули в дитини минуть весело та корисно. І ми пропонуємо вирушити наших вихованців у захоплюючу віртуальну подорож.

Сьогодні для вихованців гуртка «Юні винахідники» ( керівниця Марина Зеленська) було проведено віртуальний тур до Національного ботанічного саду ім. М. Гришка, який входить до природно-заповідного фонду України і є об'єктом комплексної охорони. Цей ботанічний сад є одним з провідних ботанічних садів Європи за різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території і рівнем наукових досліджень.

Діти познайомилися з великою кількістю рослин. Дізналися про їх походження та почули багато цікавих фактів.

Присутні взяли активну участь у грі "Вгадай квітку". Разом пригадали, які рослини віднесені до Червоної книги України. Повторили правила поведінки в природі.

31 жовтня


Страшне свято нечисті відзначається щороку в багатьох країнах світу. Люди вибирають собі образ на Хелловін, роблять яскравий макіяж і вирушають святкувати торжество. День Всіх Святих відзначається з року в рік однаково - у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Так що, ви можете сміливо запасатися страшним костюмом, робити пику з гарбуза і йти відзначати свято. На Хелловін прийнято робити страшну пику з гарбуза і залишати її на порозі або підвіконні будинку. Діти вночі 31 жовтня переодягаються в страшні костюми і стукають в сусідські квартири, вимовляючи: "Гаманець або життя!" або "Цукерки або смерть!". Це означає, що, якщо їм не дадуть солодощів або грошей, ту людину, що відмовила, чекають неприємності.

Сьогодні вихованці гуртка "Самодєлкіни"(керівник Євген Носов) виготовляли ліхтарік -гарбуз. Щоб було дітлахам цікаво та весело.

30 жовтня


Сьогодні для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено віртуальну екскурсію до

Національного музею космонавтики імені Корольова.

Діти мали змогу побачити космічний корабель, детально роздивитися уламки метеорита, місячний ґрунт і їжу в тюбиках, яку брали в політ космонавти.

А от під час екскурсії будинком, у якому народився та виріс Сергій Корольов, можна було розглянути його особисті речі, пасмо волосся й ліжко.

Також на дітей чекала цікава вікторина "Космічні пригоди"

30 жовтня


Хелловін — чудовий час для створення святкового настрою прямо вдома. Символом цього свята є тиква, і саме завдяки цьому овочу ви зможете створити неймовірні декорації. Ми запрошуємо вас на наш майстер клас 

30 жовтня


День гарбуза. Найбільше це свято популярне в США, але щороку поширюється світом. Гарбуз можна назвати одним із символів американської нації. Головна мета цього дня – поширювати інформацію про цілющі властивості цього продукту та його цінність для організму.

Ця традиція бере свій початок з тих далеких днів, коли перші люди оселилися на континенті. Основною проблемою для них стала нестача їжі, яку вони змогли вирішити за допомогою вирощування гарбузів. З розвитком промисловості велика частина населення переселилася в міста, де гарбуз перестав посідати важливе місце в раціоні.

Україну також вже не можливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз – це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Він же і герой містичного свята Гелловін, яке так швидко увірвалося з-за кордону у наше життя.

Хоч Гелловін і не наше свято, проте любов до гарбузів варто плекати. То…чому б не відсвяткувати сімейне свято українського гарбуза? І не прикрасити свій будинок гарбузовим декором. Запрошуємо доєднатись до нашого майстер класу.

29 жовтня


Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером.

Дорогі учні, нагадуємо вам про необхідність дотримання правил техніки безпеки та поведінки аби уникнути травмування!

Шановні батьки, з вашими дітьми перед виходом на канікули було проведено бесіду щодо попередження усіх видів дитячого травматизму під час канікул. Прохання проводити такі бесіди вдома та радити дітям дотримуватися правил поведінки для збереження їх життя та здоров'я. Закликаємо учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.

28 жовтня


28 жовтня в Україні щорічно відзначається день визволення нашої країни від фашистських загарбників. Це святковий день, коли з нашої землі були остаточного вигнані війська нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни.

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства, зруйнованих доль, що до цих пір людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично кожного на нашій спільній землі. У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто брав участь у звільненні нашої країни! Пам’ять про ваш подвиг завжди буде жити в наших серцях! З Днем визволення України!

27 жовтня


У сучасних магазинах продаються іграшки, виготовлені з

різноманітних матеріалів. Є в продажу іграшки з рухомими

та нерухомими деталями для дітей різного віку. Звісно, можна придбати готові іграшки, однак значно цікавіше стати юним

конструктором і зробити рухомі іграшки власноруч.

Іграшку з рухомими деталями зробити нескладно, необхідно

трішки пофантазувати й докласти певних зусиль. Пропонуємо

виготовити з папіру рухому фігурку жабку.

Сьогодні на занятті гуртка початково-технічного моделювання "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) гуртківці виготовляли рухому іграшку "Жабку".

27 жовтня


30 жовтня згадують у багатьох інформаційних ресурсах як День гарбуза в Україні. Це неофіційне свято, однак, вже давно стало традиційним у дошкільних навчальних закладах та у школі. День гарбуза – став доброю осінньою традицією. Гарбуз можна назвати одним із символів нашої нації. Головна мета цього дня – поширювати інформацію про цілющі властивості цього продукту та його цінність для організму. Україну також не можливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз – це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Він же і герой містичного свята Гелловін, яке так швидко увірвалося з-за кордону у наше життя.

На заняттях гуртка «Юні винахідники»(керівниця Марина Зеленська) було проведено інформаційну годину "День гарбуза". Діти познайомились з історією, лікувальними властивостями рослини, використанням гарбузів у кулінарії, вміння готувати смачну та корисну страву.

Разом виготовляли об'ємну аплікацію "Господар осені - гарбуз"

27 жовтня


#ДонеччинаПишеРадіодиктант#

Радіодиктант національної єдностіцього року відбувся сьогодні, 27 жовтнял о 11.00. У День української писемності та мови тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до події по всьому світу. К радіодиктанту приєднався колектив Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва.

На сьогодні дана подія стала наймасштабнішим регулярним флешмобом із популяризації української мови та грамотності

27 жовтня


Вітаємо вас, дорогі українці, з Днем української писемності та мови! Хочемо побажати вам безмежної любові до нашого дивовижного слова, яким користувалися відомі на увесь світ поети та письменники. Бажаємо вам завжди бути грамотними та шанувати здобутки видатних українських літераторів. 

26 жовтня


26 жовтня відбулося перше засідання професійної спільноти позашкілля. Цей захід став важливим моментом для керівників гуртків та методистів позашкільної освіти. Обговорені питання на засіданні включали в себе особливості організації освітнього процесу у закладах позашкільної освіти протягом 2023/2024 навчального року.

На засіданні велися активні дискусії щодо нормативної бази, яка регулює освітній процес у закладі позашкільної освіти. Учасники обговорили найновіші зміни в законодавстві, які стосувалися навчальних програм, атестації педагогічних працівників, а також як зацікавити вихованців під час дистанційних занять.

Засідання позашкільної професійної спільноти стало ареною для керівників гуртків, які ділилися своїми унікальними підходами до безпеки та освітніх ініціатив. Керівниця гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяна Лаптєва виступила з темою "Інформаційна безпека керівників та вихованців", вкладаючи акцент на важливість фільтрації інформації в інтернеті та відсіювання фейкових новин.

Перше засідання професійної спільноти позашкільної освіти стало ключовою подією для всіх учасників освітнього процесу. Його результати стануть основою для подальших змін у роботі закладів позашкільної освіти, спрямованих на забезпечення високої якості навчання, підготовки кваліфікованих педагогічних кадрів та забезпечення безпеки та захисту кожного вихованця та працівника.

26  жовтня


26 жовтня в онлайн-форматі відбувся обласний семінар для керівників гуртків художньо-технічного профілю.

У роботі Семінару взяли участь керівникі гуртків Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяна Лаптєва та Олена Кольвашенко. Організатори – Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва.

Під час теоретичної частини Семінару було висвітлено питання щодо специфіки роботи системи закладів позашкільної освіти та особливостях освітнього процесу в умовах воєнного стану. Педагогічні працівники набули досвіду зі створення інтерактивного плакату, були поінформовані щодо рівня досягнень вихованців під час участі в обласних та Всеукраїнських заходах художньо-технічного напряму. Учасники Семінару ознайомилися з порадами фахівців-психологів з Ізраїлю від волонтерської організації НАТАН щодо подолання психологічної травми, травматичного та посттравматичного стану, та взяли участь у психологічному тренінгу «Емоційне вигорання».

У практичній частині Семінару, під час майстер-класів, педагоги мали можливість виготовити у різних техніках виконання дракона – символ 2024 року та витинанку на осінню тематику. Презентовані матеріали з досвіду роботи керівників гуртків області стануть у нагоді педагогам у їхній професійній діяльності.

25 жовтня


Щороку 28 жовтня в Україні відзначають День визволення від нацистських загарбників. Сьогодні ми шануємо українців, які боролися та перемогли нацизм у роки Другої світової війни, дякуємо тим, хто своєю працею наближав розгром ворога та допомагав відбудувати Україну з руїн.

Деокупація українських земель під час Другої світової війни завершилася 28 жовтня 1944 року, коли війська вийшли на сучасний західний кордон України.

Пам’ятний день встановлений указом Президента України у 2009 році. Водночас історики Українського інституту національної пам’яті зазначають, що 28 жовтня радянські війська вийшли на околиці міста Чоп, де боротьба розтягнулася аж до 25 листопада, і лише тоді нацистських окупантів вдалося вигнати з України остаточно.

79 років тому українці звільнили свої землі від нацистських загарбників. Сьогодні, через 79 років після трагедія, яка торкнулася кожного, росія здійснила повномасштабне вторгнення та розв’язала війну проти суверенної країни.

Наше покоління знову стало на захист незалежності та територіальної цілісності України. Історія доводить, що кожен, хто посягне на українську землю, буде знищений.

Справжніми героями є ті, хто до останнього боронив свій дім і не боявся дати відсіч ворогу й у Другу світову війну, й у сьогоднішній російсько-українській війні. Ми пам’ятаємо кожного. Слава героям України!

До Дня визволення України від фашистських загарбників вихованці гуртка «Scratch» ( керівниця Віталіна Савранська) переглянули пізнавальний відеоролик про цю подію. Діти гуртка «Цікава інформатика» пройшли цікавий веб квест, де перевірили свої знання про Україну. Всі отримали кубки нагороди за свої знання.

25 жовтня


21 жовтня, у всьому світі відзначали Всесвітній день яблук, який був започаткований 2020 року. Яблуко – один з найпопулярніших фруктів, тому, без сумніву, заслуговує на таке свято. Яблуко входить до трійки найбільш популярних фруктів у всьому світі, після манго і бананів.

Яблуня родом з Малої Азії, звідки переїхала до Палестини і Єгипту, а звідти до Європи. Яблука почали вживати в їжу понад 8,5 тисяч років тому. Смакові та цілющі властивості яблука розхвалені ще в рукописах, знайдених у єгипетських пірамідах і гробницях. Навіть комп’ютерна компанія Apple Makintosh обрала своїм символом яблуко. До України свято прийшло з Великобританії.

На занятті з початково-технічного моделювання, вихованці познайомились з цікавими фактами про яблука.

Яблука любить багато-хто, а ось цікаві факти про яблука відомі не всім. Найулюбленішим фруктом стародавніх греків і римлян було яблуко. Знімати шкірку з яблук не надто корисно. Річ у тім, що саме в ній міститься корисна для нашого організму клітковина (дві третини) й антиоксиданти.

Людство знає і використовує в якості їжі яблука ще з 6500 року до н.е. — про це свідчать археологічні розкопки. Яблуня-довгожителька зростає в США, на Мангеттені. У далекому 1647 році її посадив у саду Пітер Стайвесант. І до цього дня яблуня дає плоди.

Перший сорт яблук, який був у 1647 році експортований з Америки, називався «Ньютон Піппін».

Провідним світовим виробником яблук є Китай. На другому місці — Сполучені Штати Америки.

Різні сорти яблук мають різну кількість насіння. Державною квіткою американського штату Мічіґан є цвіт яблуні.

Сполучені Штати Америки вирощують близько двох з половиною тисяч сортів яблук.

Яблуко середніх розмірів містить близько 80 калорій.

В одному яблуці близько п'яти грамів клітковини.

Цікаві факти про яблука також стосуються і їхнього складу. Так, чверть їхньої маси — це повітря. Саме тому яблука не тонуть у воді.

З середнього розміру яблуні можна зібрати 20 ящиків яблук.

Якщо посадити сто яблунь з насіння одного деревця, вони будуть абсолютно різними.

С приводу цього свята вихованці гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) виготовляли яблука різного кольору. Яблукі, це корисно для здоров'я!

24 жовтня


В межах тематичного місячника національно-патріотичного виховання на заняттях гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено годину державності "Українська держава та її символіка".

Національні символи - це свідчення високого духу нашого народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації.

Діти дізналися багато цікавих фактів про державні та народні символи України. Обговорили те, що українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть. Маючи такі прекрасні символи, український народ зумів уберегти від забуття нашу пісню і думу, нашу історію і родову пам'ять.

На дітей чекали цікаві загадки про Україну, її символіку та традиції нашого народу.

Разом працювали над виготовленням об'ємної аплікації "Прапор України". Вчилися створювати композицію, використовуючи всю площу аркуша, гармонійно розміщувати деталі аплікації,поєднувати різні прийоми виконання аплікації для створення красивої, гармонійної композиції, застосовуючи отримані раніше знання.

23 жовтня


Рухомі іграшки з паперу і картону.

Саморобна іграшка – один із засобів дитячого розвитку. Вона несе в собі радість творчої праці, момент розваги і одночасно навчає та розвиває дитину. У дитячих руках оживають кумедні звірята, птахи, герої казок та мультфільмів, будь-яка фантазія стає реальністю. Скільки щирої радості та захоплення з’являться в очах маленької людини, коли вона бачить зроблену власноруч іграшку, а тим більше, коли ця іграшка рухома.

Проведення практичних робіт по виконанню рухомої іграшки має важливий вплив на розвиток творчої особистості гуртківців. Дивлячись на яскраві роботи, іноді дивуєшся, скільки любові і терпіння докладено до них. Виготовлення роботи потребує посидючості, терпіння, працьовитості. Діти навчаються планувати свою роботу, розподіляти час.

Виготовляються такі іграшки звичайно за шаблонами, оскільки для дітей зробити рухому іграшку самостійно іноді дуже важко. Але при оформлені іграшки, виготовлення додаткових деталей можна виявити фантазію та винахідливість. Адже під час виготовлення рухомих поробок діти активно прагнуть до позитивного результату.

На занятті з початково-технічного моделювання гурток "Самодєлкіни"( керівник Євген Носов), діти виготовляли рухому іграшку – песика, який може підстрибувати і смішно рухати головою.

22 жовтня


"Ліс восени" улюблена тема художників, такими яскравими фарбами переливається природа цієї пори, що важко утриматися, щоб не взяти до рук пензлика . Вихованці гуртка " Мальовнича фантазія"(керівниця Тетяна Лаптєва) теж залюбки взялися до роботи. В своїх малюнках діти передали всю красу довкілля, яка оточує і надихає нас восени. 

21 жовтня


Коти та кішки, такі милі та чарівні, м'які та пухнасті, всіма улюблені домашні вихованці. Прекрасні, неймовірно розумні та добрі створіння, які є прекрасними няньками та «іграшками» для діточок різного віку.

Кішки не тільки милі, забавні та пухнасті, вони ще неймовірно гнучкі!

На занятті гуртка «Самодєлкіни» (керівник Євген Носов) діти з задоволенням виготовляли милих кошенят. Така поробка – це не тільки можливість розвинути у дитини творчі здібності в декоративно-ужитковому мистецтві, але ще й створити відмінну дитячу іграшку, яка розвиватиме логічне мислення.

21 жовтня


Маріонетка (від італ. marionetta ) - Різновид керованої театральної ляльки, яку ляльковод приводить в рух за допомогою ниток або металевого прута. Поява маріонетки прийнято відносити до XVI століття.

Деякі історики вважають, що перші подібні ляльки з'явилися в Давньому Єгипті. Уявлення з ними були пов'язані з різними святими цієї країни. Лялька-маріонетка була відома і в державах Латинської Америки, в стародавній Греції, Римської імперії і на території сучасної Сирії.

А в східних країнах (Китаї, В'єтнамі, Індонезії) маріонетки є невід'ємною частиною будь-яких урочистих уявлень. На Сході досі люблять театр маріонеток, багато жителів ходять на вистави, навіть знаючи напам'ять сюжет спектаклю.

У сучасній Греції та Італії до цих пір можна зустріти людей, що дають уявлення в так званому «Віфлеємському ящику». Всі сюжети такого видовища пов'язані з християнською релігією.

На початку своєї історії лялька-маріонетка, як правило, була атрибутом мандрівних акторів, але вже в XVI столітті вона поступово стала розлучатися зі своєю бродячим життям, оскільки почали з'являтися маленькі театрики, візуально нагадуючи багато відомих сцен того часу. Маріонетки виконували найпопулярніші опери в поєднанні з балетами. Більшість п'єс були дуже довгими (5 актів). З кожним роком мистецтво такого театру удосконалювалося, а ляльководи досягали максимальної точності, імітуючи людські жести. З часом маріонетки поширилися по всій Європі.

Маріонетка своїми руками може бути виготовлена з різних матеріалів, але найчастіше таку ляльку роблять з тканини або деревини. На занятті гуртка "Юні винахідники" ( керівниця Марина Зеленська) діти працювали над виготовленням іграшки-маріонетки.

У кожного вийшли чудові іграшки, з якими можна весело грати. Лялька керується за допомогою хрестовини, до якої прикріплені тоненькі ниточки.

18 жовтня


Паперова мозаїка МОЗАЇКА – сюжетне зображення або орнамент, зроблені з фрагментів різнокольорових каменів, смальти тощо й укріплені на шарі цементу або вапняного розчину, з кераміки та іншіх матеріалів з'явилася на Стародавньому Сході. Спочатку мозаїку виготовляли з гальки, а вже потім – зі смальти. Одні називають цю техніку аплікацією, інші - паперової мозаїкою. Вона має право і на те, і на інше назву. Це - ідеальний варіант творчого тренажера для дрібної моторики дітей.

На гуртковому занятті творчої дизайнерської студії «Майстриня» (керівник Юлія Безсмертна) вихованці вивчали техніку паперової мозаїки, виготовляючи яблука. Гуртківці були введені в основи цієї техніки, навчилися вирізати різні форми та фігури з кольорового паперу. Після цього вони створили власні яблука, використовуючи паперові вирізки для надання їм життєвих відтінків та текстур. Ця активність допомогла дітям розвинути творчі навички, уяву та вміння працювати з різними матеріалами. Результатом дитячих зусиль стала чудова та унікальна мозаїка.

17 жовтня


Для чого нам емоції?

Емоції – це психічний процес, і для початку важливо пояснити, що таке психіка. Психіка – це системна властивість високоорганізованої матерії, що полягає в активному відображенні суб’єктом об’єктивного світу і саморегуляції на цій основі своєї поведінки і діяльності. Іншими словами, живий організм, який отримав властивість активно, а не пасивно (як рослини або найпростіші одноклітинні, на зразок амеби) взаємодіяти з навколишнім середовищем, виявляє наявність психіки. Психіка не існує окремо від нервової системи і базується на нервово-гуморальній (гормональній) регуляції життєдіяльності організму. Вихованці гуртка"Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) на заняттях спілкувалися на тему"Світ наших емоцій". Діти ознайомилися із світом позитивних і негативних емоцій, вчилися керувати своїми емоціями з метою зміцнення свого здоров'я та формувати бажання виявляти позитивні емоції, розпізнавати почуття під час спілкування з іншими людьми.

Разом виготовили іграшки-антистрес, які можуть розважити та відволікти.

Від заняття кожен отримав багато позитивних емоцій.

14 жовтня

Вітаємо колектив з перемогою!

14 жовтня


У рамках проведення місячника національно-патріотичного виховання, вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва продовжують знайомитись з історією Українського козацтва. Козаки є уособленням сміливості та мужності українського народу. З давніх-давен ці воїни боролися за свободу і незалежність, уславилися хоробрими і відважними захисниками людей, а також Держави. Крім того, козаки завжди шанували Діву Марію - молилися їй і просили допомоги у своїх справах. Згідно з переказами, козаки скликали Раду, обирали гетьмана і визначалися з подальшими військовими планами. На занятті діти гуртка "Самоделкіни" (керівник Євген Носов) переглянули пізнавальний відеоролик "Історія козацтва", та виготовили з папіру справжніх козаків. 

13 жовтня


Осінь бадьоро крокує лісом.

Краса осіннього лісу вражає. Дерева стоять в золоті та іржавому багрянці.

Крізь стовбури дерев проглядає боязке сонце. Дивовижна краса!

Вихованці гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) поспілкувалися на тему "Краса осіннього лісу" та власноруч виготовили аплікації "Ліс восени"

13 жовтня


Під час місячника національно-патріотичного виховання діти гуртка "Цікава інформатика" (керівниця Віталіна Савранська) знайомилися з історією українського козацтва, переглянули пізнавальний відеоролик"Історія свята", пограли в цікаву вікторину "Українське козацтво" та створили кожен листівку у онлайн додатку Саnva 

12 жовтня


Метою проведення «Місячника з протипожежної безпеки» є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці,в школі; збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя учнів; вироблення у дітей шкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час пожежі.

На заняттях керівники гуртків навчають дітей правилам поведінки при пожежі; пояснюють важливість і необхідність знань про себе: прізвище, ім’я, домашня адреса, номер телефону, навчають набирати номер пожежної служби, формують навички спілкування з «черговим по пожежній частині» в екстремальній ситуації (в ігровій формі). В ході занять педагоги формують і закріплюють знання з пожежної безпеки у гуртківців, як правильно діяти в надзвичайних ситуаціях.

Під час проведення заняття з початково-технічного моделювання "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) вихованці гуртка до місячника пожежної безпеки виготовляли пожежну команду в вигляді дитячої долонькі.

11 жовтня


Гриби – це одні з найбільш незвичайних живих організмів на нашій планеті, які вас безумовно здивують. Багато хто з нас навіть не уявляє, наскільки незвичайним царством живої природи вони є. Гриби — це унікальні створіння природи, яких вчені досі не можуть віднести ні до рослин, ні до тварин. Крім того, що вони дуже смачні, вони також корисні в різних сферах життя людини. Наприклад, це медицина або переробка промислових відходів. Водночас вживання деяких видів грибів може бути небезпечним для організму людини. Для вихованців гуртка "Юні винахідники " ( керівниця Марина Зеленська) було проведено заняття на тему "Гриби - господарі лісу"

У ході заняття діти розширили знання про отруйні гри­би, їх вплив на організм людини. Навчилися розрізняти отруйні та їс­тівні гриби за характерними ознаками. Перевірили свої знання, відповівши на запитання тематичної вікторини.

Власноруч виготовили із паперу грибочки Мухомори.

9 жовтня


Як прищепити любов до чотирилапих? Що таке відповідальне ставлення до песиків та котиків? На своїх заняттях у Бахмутському ЦТТДЮ керівник гуртка «САМОДЄЛКІНИ» Євген Носов розповів вихованцям про домашніх улюбленців та бездомних тварин, які потребують нашої допомоги.

Гуманне ставлення до тварин – важлива частина виховання. Психологи стверджують, що діти, які проявляють жорстокість до тварин, схильні до також поведінки до людей у майбутньому. А ті, які проявляють у поведінці доброту, увагу, справедливість та милосердя до тварин, будуть уважні та шляхетні до людей. Дорослі мають на власному приладі показувати любов до тварин.

Формування гуманного ставлення – це тривалий та поступовий процес, який потребуватиме багато пояснень. Дітям корисно читати пізнавальні книги, дивитися мультфільми, де відображається чутливе ставлення до тварин. Батькам слід бути терплячими, послідовним, підтримувати дитину і постійно повторювати те, що є правильним.

9 жовтня


Українська вишивка — один із видів народного декоративного мистецтва українців; орнаментальне або сюжетне зображення на тканині, шкірі, виконане різними ручними або машинними швами; один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок і, зокрема, дівчат.

До місячника національно патріотичного виховання діти гуртка "Scratch" ( керівниця Віталіна Савранська) вишивали кожен своє ім'я користуючись онлайн додатком, за допомогою яких можна реалізувати будь-який свій вишивальний проект та згенерувати текст або зображення в схему для вишивання.

https://vyshyvka.ukrzen.in.ua/

9 жовтня


В рамках місячника «Обережно – вибухонебезпечні предмети!» у Бахмутському ЦТТДЮ проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з питань мінної небезпеки. До Єдиного уроку мінної безпеки з вихованцями гуртка "Цікава інформатика". (керівниця Віталіна Савранська) була проведена інтерактивна вправа "Вибухонебезпечні предмети: які вони та що робити?"

Жертвами вибухів стають переважно через порушення елементарних правил мінної безпеки. Тому піднімали такі важливі питання:

Що потрібно знати з мінної безпеки ?

-Що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів?

–Які ознаки вибухонебезпечних територій, як захистити себе під час вибухів?

Діти вивчили порядок дій та правила безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів, схожих на міни.

Такі заняття мають величезне значення, оскільки несуть в собі життєво важливі знання, які збережуть не одне людське життя.

9 жовтня

Перший тиждень жовтня присвячений посмішкам. Дякувати за це, ми можемо Харчі Белу, автору відомого будь якій сучасній людині смайлика. Перший смайлик з'явився на світ у 1963 році, на прохання страхової американської компанії, як логотип. Але весела жовта пика прийшлася до душі усім, і скоро стала дуже популярною. Зараз ми знаємо багато різних смайликів - здивованих, похмурих, заклопотаних, ображених, заміряних, закоханих тощо. Заняття гуртка "Паперовий вернісаж" (керівник Тетяна Лаптєва), на якому вихованці виготовляли з паперу своїх найулюбленіших смайликів, пройшло дуже весело . Адже коли дивишся на посмішку смайлика і самому стає радісно. 

8 жовтня

8 жовтня - день художника. День художника щороку святкують в Україні у другу неділю жовтня. В цей день святкують не тільки професіонали, визнані митці, а й любителі, для котрих образотворче мистецтво це засіб проявити свої почуття прекрасного. Започатковано це свято у 1998 році , завдяки представникам Спілки художників України і затверджено указом президента, в якому сказано, що свято встановлено враховуючи роль художників у розвитку та популяризації українського образотворчого мистецтва.

Вихованці гуртка "Мальовнича фантазія"(керівниця Тетяна Лаптєва) тільки вчаться малювати, тільки пізнають секрети образотворчого мистецтва , ще роблять перші кроки до майстерності. Хочеться побажати їм не зупинятися і йти далі до своєї мрії стати художником. 

6 жовтня

Надворі осіння пора. Тому, саме час поговорити про дари осені. На занятті гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) діти дізналися багато цікавих фактів про жолуді - посівний матеріал для вирощування дубів.

Жолудями залюбки ласують різні птахи та звірі: кабани, білки, дятли, сойки та інші.

Сирі жолуді людині не можна їсти, вони для неї отруйні. Після кулінарної обробки жолуді цілком придатні до вживання в їжу. З них роблять борошно та печуть хліб, варять каші та супи.

Сьогодні з плодів дуба виготовляють замінники кави. А ще з них можна робити олію.

У ході заняття виготовили із паперу іграшки "Веселі жолуді",які можна вдягати на пальчики.

Разом цікаво та з користю провели час.

6 жовтня

Чарівна Осінь

Осінь – це пора чудових перетворень, коли природа вдягається у неймовірні відтінки червоного, жовтого та оранжевого. Це час, коли природа підкреслює свою красу і надихає нас на творчість. У творчій дизайнерській студії «Майстриня»(керівниця Юлія Безсмертна) вихованці створювали своє власне дерево з паперу. Це захоплююче заняття допомогло дітям відчути особливий зв'язок із природою та відтворити неймовірну красу та гармонію осені у кожній деталі своєї роботи.

4 жовтня

4 жовтня відзначався Всесвітній день тварин, який у цьому році проходить під гаслом «Великий чи маленький – любимо їх усіх». З 2 по 8 жовтня триває Тиждень захисту тварин. Наші маленькі чотирилапі друзі завжди викликають позитивні емоції. Вони такі милі,енергійні, але беззахисні. Завжди потребують нашої допомоги. Вони довіряють нам, бо ми їх любимо, навіть пробачаємо їм, коли вони бешкетують. Саме з любов'ю вихованці гуртка «Гармонія декору»(керівниця Олена Кольвашенко) виготовили для домашніх уюбленців цікаві іграшки. Чотирилапі були раді подарункам. 

4 жовтня

Щогодини зі світу зникають 3 види тварин, за 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину, щодня з лиця Землі зникають понад 70 видів фауни і флори...Такі сумні факти можно знайти і прочитати в інтернеті. Всесвітній день тварин, який проводиться 4 жовтня нагадує нам, про нашу відповідальність за це, закликає людей відмовитися від бездумного сподівання ресурсів нашої планети. На занятті гуртка "Берегиня" (керівниця Тетяна Лаптєва) вихованці виготовляли з пластиліну і соняшникового насіння милого представника царства тварин - їжачка. 

4 жовтня

Всесвітній тиждень космосу.

Для чого і чому з’явилася ідея святкувати цю подію на світовому рівні?

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила про щорічне проведення Всесвітнього тижня космосу з 4 по 10 жовтня. Дати обрані були зовсім не випадково: 4 жовтня 1957р. було запущено перший штучний супутник Землі “Супутник 1”, який відкрив шлях для дослідження космосу.

10 жовтня 1967р. підписано “Угоду про принципи, що визначають діяльність держав у дослідженні та мирному використанні космосу, включаючи Місяць та інші небесні тіла”.

Таким чином, привертаючи увагу людства до цих двох важливих подій, на міжнародному рівні відзначається той внесок, який роблять космічна наука і техніка у покращення умов життя людини. До Всесвітнього тижня космосу, вихованці авіа гуртка "Літачки" (керівник Руслан Шутько) виготовляли космічну ракету.

4 жовтня

Сьогодні — Всесвітній день захисту тварин, подбайте про всі прекрасні істоти, які потребують вашої допомоги. Для вихованців гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) було проведено заняття до Всесвітнього дня захисту тварин. Діти з задоволенням виготовляли книжкові закладки - кошеня. 

4 жовтня

Щороку, 4 жовтня весь світ відзначає День тварин (Всесвітній день захисту тварин). Сьогодні це свято відзначає свою 88-му річницю. Зародилося воно в 1931 році у Флоренції, на міжнародному конгресі прихильників руху захисту прав тварин. Саме ця дата була обрана не випадково: 4 жовтня відзначається день пам’яті католицького святого Франциска Ассізького, який є покровителем тварин. За багатьма легендами, святий міг спілкуватися з тваринним світом.

Товариства захисту тварин організовують різні заходи та акції по всьому світу до цього дня, щоб звернути увагу людей на актуальні проблеми тваринного світу і навколишнього середовища. Важливо, що такі дії спрямовані не тільки стосовно диких тварин, а й домашніх вихованців, адже навіть в наші дні випадки жорстокого поводження з улюбленцями досить поширені. На занятті гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено виховну годину "Брати наші менші".

Діти дізналися, що цей день спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту. З'ясували, що люди - сусіди та друзі усіх живих істот, тому повинні піклуватися про них, оберігати та створювати найкращі умови для їхнього існування.

Активно приймали участь у вікторині "Що я знаю про домашніх улюбленців"

Власноруч виготовили кумедних песиків із картонних тарілок та паперу.

1 жовтня

Вітаємо Тетяну Сергіївну Лаптєву, керівницю гуртка декоративно-ужиткового напряму з відзнакою від Департамента освіти Донецької області! Бажаємо гарного настрою, натхнення, наснаги, творчих злетів, потужних звершень, добробуту, оптимізму і миру! Нехай множаться й збуваються Ваші мрії та бажання! Нехай кожен Ваш день буде значущим, яскравим й результативним! 

1 жовтня

Герої нашого часу

Сьогодні в Україні державне свято – День Захисників та Захисниць України, вшановуючи незламний дух та героїзм людей, які обирають військову службу для захисту своєї країни. Ця дата наповнена патріотизмом та любов'ю до рідної землі. Щоб відзначити це величне свято та виховати у дітей повагу до захисників України, у гуртку дизайнерської творчої студії «Майстриня» (керівниця Юлія Безсмертна) було проведено захоплююче тематичне заняття «Герої нашого часу», яке допомогло гуртківцям зрозуміти важливість військової служби. Діти виготовляли вітальні листівки, які стали виразом їхньої внутрішньої поваги до Захисників України.

1 жовтня

Запрошуємо на майстер-клас "Оберіг для воїнів ЗСУ" (браслет) 

1 жовтня

Віримо в ЗСУ! 

1 жовтня

Шановні наші захисники та захисниці! Прийміть щирі вітання з важливим святом!

Бажаємо сил, терпіння та дякуємо вам за можливість жити на своїй землі! Дякуємо вам за те, що ви нас оберігаєте! Бажаємо вам міцного здоров’я та незламного духу! Хай віра українців оберігає вас від ворожої зброї, а любов до країни не вичерпується навіть у найскладніші миті! Дякуємо, підтримуємо та міцно обіймаємо!...

1 жовтня

Є професія у світі -

Серце віддавати дітям!

Серце вчителя безкрає,

Як би він його не краяв.

Тому гідний вчитель шани.

Так, любові і пошани

За роботу непросту

І за те, що я росту!

Хай же вистачить терпіння

Передати нам уміння.

А за працю вашу діти

Щиро вам дарують квіти! Батькі та вихованці Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва вітають з професійним святом всіх освітян! Прийміть привітання з Днем вчителя! Нехай Ваші щасливі очі завжди сяють, а душа буде сповнена добра і спокою! Бажаємо Вам удачі в усіх починаннях і справах, оригінальних ідей і блискучих успіхів! Щиро дякуємо Вам за те, що кожен ваш урок неймовірно захоплюючий і цікавий, і нехай так буде завжди!

1 жовтня

Учитель - одна з найпопулярніших професій. І одна - з найскладніших. Адже хороший педагог повинен не тільки знати і доступно пояснювати свій предмет, а й прислухатися до думки учнів, вловлювати їхній емоційний стан, налаштовувати на позитив і досягнення мети і, до всього цього, бути прикладом врівноваженої і життєрадісної людини. Саме вчитель допомагає нам знайти місце в суспільстві, обрати професію. Саме таких педагогів їхні учні люблять найбільше і пам'ятають про них навіть після закінчення школи. День вчителя - це гарний привід сказати величезне "Спасибі" своїм педагогам, надіслати смс, а якщо є можливість - подарувати квіти та обійняти. А ще подарувати поробки, зроблені своїми руками. Вихованці гуртка "Самодєлкіни"(керівник Євген Носов) на занятії виготовляли листівки до дня вчителя, щоб подарувати їх своїм улюбленим вчителям на честь такої події.