Жовтень 2022

31 жовтня

31 жовтня в англомовних країнах традиційно святкують переддень Дня всіх святих, або Хелловін (Halloween).

В Україні традиція святкування Хелловіну не настільки поширена, як в США, Канаді, Великій Британії та Ірландії. Втім, це чудовий привід відволіктися від тяжких реалій сьогодення, особливо для дітей. Тому в гуртках з цифрової фотографії ( керівник Дарія Сапронова) та гуртках декоративно-ужиткового мистестецтва «Барвінок», «Берегиня» і «Мальовнича фантазія» (керівник Тетяна Лаптєва) було проведено тематичні заняття. Діти вирішували головоломки, відгадувати загадки, розповідали містичні історії , малювали, створювали тематичні постери, виготовляли поробки тощо. Діти поринули у віртуальний світ, творчо та цікаво провели час і зарядились позитивними емоціями, яких нам всім сьогодні так не вистачає.

28 жовтня

Вихованці Бахмутського ЦТТДЮ гуртка «Паперовий вернісаж» ( керівник Тетяна Лаптєва) взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. Змагання відбувалися протягом двох днів , 27-28 жовтня 2022 року, в режимі онлайн та включали три завдання: теоретичний залік, технічне завдання та творче завдання ( виготовлення моделі літака «Моя МРІЯ») . Учасники продемонстрували високі вміння і навички, які отримали на гурткових заняттях та здобули призові місця: в особистісній першості Сапронова Таїсія - ІІ місце, Грандов Мирослав - ІІІ місце і Савченко Костянтин - ІІІ місце, в командній першості - команда Бахмутського ЦТТДЮ посягла ІІІ місце.

Вітаємо призерів, бажаємо й надалі розвиватися та займатися улюбленою справою!

26 жовтня

Осінь улюблена пора року художників, поетів, мрійників. Дивлячись на золотаві фарби які дарує нам природа, дуже хочеться взяти до рук пензлика та намалювати цю дивовижну красу. Також, осінь багата на врожай. Дуже живописно виглядають яблука, виноград, гарбузи.... А ще, восени перші канікули в навчальному році, саме той час, коли можно спробувати навчитися чомусь новому. На цьому тижні Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва організував для дітлахів низку канікулярних заходів. Керівник гуртка «Мальовнича фантазія» Тетяна Лаптєва провела майстер -класи з образотворчого мистецтва для вихованців Центру та учнів Бахмутських закладів загальної середньої освіти. Діти намалювали акварельними фарбами натюрморт «Осінній врожай», на якому зобразили гарбуз, один із самих яскравих овочів та пейзаж «Господар лісу», в якому передали красу осіннього лісу та ведмедика, який у ньому господарює.

23 жовтня

Не дивлячись на складні умови в країні Бахмутський ЦТТДЮ продовжує організовувати дозвілля дітей. Показником якості позашкільної освіти є результативнітсь дітей в конкурсах та змаганнях різних рівнів. Навчальний рік почався досить активно і уже приніс свої плоди. Вихованці вже встигли взяти участь у декількох конкурсах і вже навіть є результати. Вихованка гуртка цифрової фотографії "Юні дослідники" Богомолова Марія (керівник Дарія Сапронова) здобула І місце в обласному конкурсі квіткових композицій та бліц-конкурсі українського патріотичного смайлу до Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва.

Участь у V щорічному міському онлайн - конкурсі «Кольори жовтня» принесла призові місця гуртківцям: в номінації "образотворче мистецтво" в середній віковій категорії І місце отримала Шевцова Софія вихованка гуртка "Мальовнича фантазія" (керівник Тетяна Лаптєва); ІІ місце у старшій віковій категорії отримала Кузнецова Софія, вихованка гуртка арт-студії "Натхнення" (керівник Наталя Кузнецова).В номінації: «декоративно-ужитко-ве мистецтво» в старшій віковій категорії І місце отримала Шподарєва Анастасія (керівник швейної студії "Майстриня"Юлія Безсмертна) . В номінації: «вироби з природного матеріалу» І місце здобула Біличенко Ірина, ІІ місце отримала Чергинська Анастасія (керівник Лаптєва Тетяна).

Ну і звичайно до Дня захисників та захисниць України, Дня козацтва та Святої Покрови гуртківці Бахмутського ЦТТДЮ взяли участь у II Всеукраїнському Творчому Конкурсі “До Дня Українського Козацтва“ (дистанційна форма), де були відзначені дипломами за зайняте І місце. В номінації «образотворче мистецтво» два І місця отримала Тетяна Лаптєва, керівник гуртка Бахмутського ЦТТДЮ. В номінації «декоративно-ужиткове мистецтво» І місця отримали: Шподарєва Анастасія, Шподарєва Анна та Федорчук Анастасія( керівник Юлія Безсмертна) ; Пелехович Маргарита, (керівник Тетяна Лаптєва). В номінації «Комп’ютерна графіка» І місце отримав Богун-Меркулов Олександр (керівник Дарія Сапронова) .

Це далеко не останні досягнення вихованців. І пам’ятайте, обдарованими не народжуються – ними стають! Тільки працелюбність та бажання займатися творчістю дає результати, а керівники гуртків нашого Центру допомагають відточувати навички та спрямовують їх дітей в правильне русло.

19 жовтня

Арттерапія є цікавим інструментом для самопізнання і роботи над собою та внутрішніми хвилюваннями. Творчість заспокоює, покращує психоемоційний стан та допомагає знайти відповіді на питання, що хвилюють.

Серед великої кількості видів арттерапії, однозначно заслуговує на увагу терапія малюванням. Для того щоб відволіктися від реалій сьогодення для молодшої і старшої групи в гуртках комп‘ютерних технологій (керівник Дарія Сапронова) було проведене саме таке заняття, метою якого є не навчити дітей красиво малювати, а «розбудити емоції». Під час заняття діти захопились творчістю, виражали свої почуття, знаходили нестандартні рішення. В ході роботи ми помітили, як змінюються дитячі малюки: їх внутрішній світ стає більш наповненим і яскравим, поліпшується настрій, в процесі спілкування проявляються співчуття і співпереживання, бажання допомогти, підтримати один одного. В результаті гуртківці отримали задоволення та гарні різноманітні малюнки, які завжди будуть нагадувати про теплу зустріч.

14 жовтня

Козаки – це вільні люди,

Козаки – безстрашні люди,

Козаки – борці за волю,

За народну славну волю.

Козаччина – легендарна сторінка українського народу, його святиня. Минають віки, а козацтво, українська душа вічні. Козаками були ті відважні люди, які присвячували своє життя служінню Батьківщини.

І сьогодні молодь продовжує зберігати традиції, звичаї козацтва, тому що воля, честь, відвага, мужність – це ті якості, які повинен виховувати в собі кожен українець. У цьому ствердилися під час виховної години «Ми нащадки козацького роду» вихованці гуртка комп‘ютерних технологій «Компо-Знай-Ка» (керівник Дарія Сапронова) та намалювали козаків в програмі Paint.

13 жовтня

Українці в усі періоди історії понад усе цінували свою свободу. Значною мірою через це воювати нам доводилося багато і часто. Доводиться і нині – захищатися від нападників і не допускати завоювання території.

Протягом життя змінювалися обладунки, зброя, воєнні тактики та способи формування військ. Та незмінним залишився волелюбний дух, незламність і здатність до саможертви, яка дивує увесь світ. Не раз ми воювали і боролися. Переможемо і цього разу, адже славні справжні герої були завжди і не перевелися досі в Україні. Про те та інше на своєму занятті гуртка "Літачки" шла розмова напередодні дня Українського козацтва. На занятті, з вихованцями ВПО Бахмутської ОТГ, які тимчасово мешкають у Кіровоградської області, керівник гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Руслан Шутько, познайомив дітей з різними типами літаків, які боронять наше небо. Також діти запустили повітряного змія, вчились регулювати і керувати ним.

13 жовтня

14 жовтня вся Україна святкує День українського козацтва - знакове свято! Це дата, яка наскрізь просякнута героїзмом та мужністю нашого народу. Адже цей день вирізняється відзначенням декількох свят – Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників та захисниць України й Дня Українського козацтва.

Кожен українець чи українка з дитинства чули багато розповідей і казок про сміливих козаків, які обов’язково долали велике зло й неодмінно перемагали ворога. Про славетний козацький рід співається навіть у найголовнішій пісні нашого народу – державному гімні. На онлайн занятті в Арт-студії "Натхнення"(керівниця Наталя Кузнецова) вихованцям було запропоновано намалювати і розказати свою захопливу історію “Як козаки Україну захищають”.

13 жовтня

День захисника та захисниці України та Покрови Пресвятої Богородиці — це дуже важливі свята для всіх нас. Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію, а тому особливо шануються українцями. 14 жовтня військовослужбовці та ветерани військової служби разом з усім українським народом відзначають одне зі знакових свят — День захисника та захісниці Вітчизни. Цього урочистого дня повертаємося пам’яттю до грізних і незабутніх сторінок минулого, щоб ще раз осягнути кому ми забов’язани мирним небом над головою. Це свято і для сивих ветеранів, і для тих хто нині знаходиться на бойовому посту, і для майбутніх захисників держави. З метою підтримки воїнів, які захищають незалежність і територіальну цілісність України в місті Синельниково був проведений майстер-клас «Єдина мати Україна - одна для всіх, як оберіг!» з виготовлення сувенірів «Оберіг для воїна». Захід був організований волонтерами БФ «Добробуд» міста Синельниково для дітей ВПО Бахмутської ОТГ. Проводила майстер-клас керівник гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяна Лаптєва. Діти вчилися виготовляти з ниток народну вузлову ляльку. Вони дуже відповідально віднеслись до роботи, адже вірять, що ці маленькі оберіги захищатимуть нашіх воїнів на Сході.

13 жовтня

14 жовтня відзначають День захисника і захисниці України, День козацтва, День Української повстанської Армії та День Покрови Пресвятої Богородиці. Ця дата вибрана не випадково, адже здавна Богородиця була покровителькою українського козацтва. У переддень цього важливого дня, на заняттях гуртків ''Барвінок'' та ''Мальовнича фантазія'' керівником Лаптєвою Тетяною , був проведений виховний захід ''Тобі мій захисник ми вдячні за дитинство''. Під час заходу діти поєднали образ українського козака-лицаря з сучасними воїнами , які ціною свого життя виборюють нашу свободу та мирне життя на рідній землі. Почуття щірої вдячності захисникам, побажання перемоги, відчуття поваги та любові до рідної Батьківщини діти зобразили в своїх малюнках.

11 жовтня

«Українські дівочі прикраси»

Щороку 11 жовтня відзначається миле й світле свято – Міжнародний день дівчаток, проголошений ООН у 2012 році. Мета у такого яскравого свята гостросоціальна - привернення уваги суспільства до проблем, з якими стикаються дівчинки в різних країнах світу. На честь цього дня проводяться різні виставки, фотопроекти і соціальні акції. А дівчатка отримують привітання та подарунки.

Вихованці швейної студії «Майстриня» теж долучилися до цього свята. Гурткові заняття були присвячені дівочим прикрасам. Дівчата дізналися які були раніше українські дівочі прикраси, як вони називалися та з чого їх виготовляли. Порівняли сучасні прикраси та з минулого, згадали які прикраси носили бабусі та мами. Керівником гуртка Юлією Безсмертною було запропоновано декілька прикрас на вибір у стилі хендмейд. Вихованиці самі підбирали матеріали до своєї майбутньої прикраси та оздоблення. Звичайно, такий виріб кожна з дівчат з задоволенням носитиме, адже в кожну таку прикрасу вкладена маленька частина душі.

7 жовтня

На цьому тижні гурткові заняття швейної студії «Майстриня» були присвячені цікавій тваринці білочці. Вихованці спробували відтворити цього звірка з тканини. Під час виконання роботи діти згадували цікаві факти про цих гризунів: де вони живуть, чим харчуються та звідки походить їх назва. Виявилося, що по грамотно підібраним лекалам білочку можна пошити з будь-якої тканини, яка є вдома та прикрасити свою кімнату такою поробкою. А найголовніше те, що дівчата могли фантазувати та самі підібрати образ своїй іграшці: для когось це була звичайна тваринка, а хтось пошив білку-супергероя, яка виступала в ролі захисника лісових тварин.

5 жовтня

6 грудня 1999 року Генеральна Асамблея проголосила період з 4 по 10 жовтня Всесвітнім тижнем космосу, з тим щоб відзначати той внесок, який вносить космічна наука та техніка у поліпшення добробуту людини. Зазначені дати воскрешають в пам’яті такі події, як запуск 4 жовтня 1957 року першого штучного супутника Землі «Супутник I» і вступ в силу 10 жовтня 1967 року Договору про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору.

З 4 жовтня в Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва, гурток "Літачки" пропонує приєднатись та познайомитись з природою космосу. Вихованці дізнаються елементарних уявлень про Космос, без якого не може бути життя на Землі. За цієї умови у дітей можливо сформувати основу цілісного сприйняття світу, усвідомлення зв’язку Землі та Космосу, свого зв’язку з єдиним світом. Цілий тиждень в гуртку присвятили темі «Космос».

3 жовтня

На передодні Всесвітнього дня захисту тварин, який відзначається 4 жовтня, з метою привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, у гуртках декоративно- ужиткового мистецтва "Барвінок" та "Мальовнича фантазія" (керівник гуртків Тетяна Лаптєва) вихованці малювали рудого котика. А також розгадували загадки про тварин, розповіли друзям про своїх улюбленців та пригоди, які трапилися з ними. Було дуже пізнавально та весело.

3 жовтня

Навчання дітей програмуванню Scratch, на занятті гуртка комп'ютерних технологій, розвиває творче та логічне мислення, вчить бути посидючим і дає базові поняття по тому, як поступово працюють алгоритми. Це дуже важлива риса для будь-якого програміста. Незалежно від того, ким ти хочеш стати в майбутньому, вміння кодувати навчить грамотно планувати свої дії та знаходити необхідну інформацію для вирішення будь-яких життєвих завдань.

1 жовтня

Один із найпопулярніших гуртків Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва – це гурток авіамоделювання "Літачки" (керівник Шутько Руслан). Під час навчання в гуртку хлопчики конструюють літачки, які потім роблють так, щоб вони полетіли. Створюючи літачки, вихованці гуртка вчаться багато чому – роблять креслення, працюють з інструментами.

Керівник зацікавлює дітей навчатися. Це дуже важливо, коли приходить багато дітей.

На своїх онлайн - заняттях діти дивляться відеофільми про основи авіації,узнають, чому літак тримається у повітрі, як керується. А на готових моделях, діти вчаться основам керування літаком.