Грудень 2023

31 грудня 

Усюди мерехтять новорічні вогники та височіють прикрашені ялинки. Найказковіше свято року наближається! А ви вже прикрасили свою оселю?

Орігамі, новорічна ялинка з паперу своїми руками стане чудовим прикраса вашого свята. Зробити її абсолютно не складно. Трохи часу і чудова саморобка готова.

Орігамі - дуже древній, цікавий вид мистецтва. Його батьківщина - Японія. Мало хто знає про переваги орігамі. Багато хто думає, що це всього лише складання різних форм фігурок з паперу. Насправді, саме орігамі здатне розвинути дрібну моторику пальців рук, інтелектуальні та творчі здібності, мислення. А також, увагу, пам'ять, терпіння, посидючість .

Сьогодні вихованці гуртка "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) свій перший день зимових канікул присвятили  виготовленню ялинки у техніці орігамі. І про те, як легко і швидко зробити її своїми руками, та ще й в домашніх умовах. Для всіх нас Новий рік - це один з найбільш довгоочікуваних і бажаних свят. До нього, як правило, люди починають готуватися ще за місяць до його початку. Саме тоді, в грудні, починають з'являтися гірлянди на вітринах магазинів, паперові сніжинки на вікнах будинків. Але як би там не було, найголовніший атрибут, з яким у всіх нас асоціюється це чудове свято - це, звичайно ж, ялинка.

29 грудня 

Санта Клаус - легендарний герой Різдва, добрий старичок, що приносить подарунки дітям на Різдво і Новий рік. Як правило, його зображують веселим пухким дідусем з білою бородою, одягненим в облямований білим червоний каптан.

Він літає по повітрю на санях, повних іграшок і запряжених вісімкою оленів. Говорять, що у Святвечір Санта (а також Святий Нікола або Святий Нік) проникає у будинки через трубу і кладе подарунки під Різдвяну ялинку і в панчохи усіх дітей, які протягом року поводилися добре.

Хоча звичний для нас образ Санта Клауса і є північноамериканським винаходом XIX століття, в нім все ж закладені древні європейські корені, і це робить великий вплив на святкування Різдва у всьому світі.

Веселий Санта поспішає до нас, адже ми так чекаємо на нього та його дива!

Сьогодні вихованці гуртка "Самодєлкіни"(керівник Євген Носов) виготовляли механічну іграшку "Санта Клаус", дітям дуже сподобалося, вони з задоволенням виготовляли цю іграшку.

28 грудня 

Всім відомо, що вироби, виготовлені власними руками – найкращий подарунок. До Нового року залишається декілька днів. То що ж подарувати батькам, друзям, близьким людям? Звичайно щось виготовлене власноруч. У вихованців гуртка «Гармонія декору» (керівниця Олена Кольвашенко) з цього питання з'явилося декілька ідей, але зійшлись на думці, що листівка – саме той подарунок, якому будуть раді і дорослі і діти. Це дійсно так, адже такі презенти ми даруємо найближчим людям, які оцінюють не вартість, а любов і увагу. Звичайно, готових листівок зараз безліч, довго шукати їх не треба. Проте, можна лише уявити, як приємно близькій людині отримати  листівку, створену спеціально для неї. Саме над таким подарунком працювали вихованці гуртка «Гармонія декору» із щирими сподіваннями, що їх подарунки обов'язково сподобаються. 

28 грудня 

Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва вітає наших переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя крахна- Україна"! Бажаємо рости, перемогати! Натхнення та успіхів! 

27 грудня 

Щорічно 28 грудня світова спільнота відзначає День календаря. Дата святкування обрана на честь видання першого цивільного календаря під редакцією Якова Браса у 1708 році.

Потреба для вимірювання часу з`явилася у людей дуже давно, коли людина ще не мала писемності. Відлік часу був примітивним, але з розвитком культури та зі зростанням практичних потреб людей календарі поступово удосконалювалися. Слово календар походить від лат. «calendae» – цим словом римляни називали перші й останні числа місяця.

В Україні григоріанський календар ввели 25 (12) лютого 1918 року, а відтак діяти в Українській Народній Республіці він почав з 16 лютого 1918 року. Цей день стали вважати 1 березня 1918 року. І саме з цього моменту почалося знайоме та звичне нам усім літочислення.

Ми користуємося календарем повсякчас – як мірилом часу, фіксатором подій, засобом для планування майбутнього. Ми звіряємося з ним, аби спіймати миті життя, засвідчити емоції і переломні дати, підвести підсумки та спроектувати подальший розвиток подій.  Про зручність календаря та його історію на занятті гуртка комп’ютерних технологій розповідала керівниця Віталіна Савранська.

Хай відзначення дня календаря стане для нас приємною традицією мати передвісника щасливого, мирного та здорового майбутнього. 

27 грудня 

ЧОМУ РІЗДВЯНА ЗІРКА ПОВИННА БУТИ ВОСЬМИКУТНОЮ?

Вже ми з вами відсвяткували Різдво, але у маленьких вихованців гуртка          « Берегиня» (керівниця Тетяна Лаптєва) залишилось багато питань з приводу того, що це за зірка така Різдвяна? І чому саме її носять колядники?

Різдвяна зірка  — традиційний атрибут різдвяного обряду колядування. На Бойківщині та Гуцульщині «зірку» називали також вертепом. Різдвяна зірка — атрибут пов'язаний з народженням Ісуса Христа, адже чудесне народження провістила саме «Вифлеємська зірка».

Вифлеємська зірка — зірка, що згідно з Євангелієм від Матвія привела мудреців до маленького Ісуса Христа. Вона вела їх зі сходу, а коли ті підійшли до Вифлеєма, зірка зупинилась. У християнській традиції на вершині різдвяної ялинки встановлюють ялинкову прикрасу у вигляді зірки, яка символізує Вифлеємську зірку.

Вважали зірки вікнами Неба, крізь які боги дивляться на світ.  Зірка — це знак неба, визначення порядку небесних тіл і утвердження сонячного божества. У християнстві зірка — знак царства Христа. Святий апостол Павло називав зірку образом обраних у вічність, і найяскравіше з них світить Марія-Матір.

Що символізує восьмикутна зірка?

Наші Пращури використовували восьмикутну зірку, як універсальний оберіг у своєму побуті.

Розібравшись під час заняття з цими питаннями, діти залюбки намалювали дизайн власної Різдвяної зірки на наступний рік .

21 грудня 

21 грудня  взяли участь у обласному семінарі практикумі для керівників гуртків початкового технічного моделювання, ракетомоделювання, авіамоделювання та конструювання повітряних зміїв (онлайн). Від Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва виступив керівник гуртка початково технічного моделювання  "Самодєлкіни" Євген Носов, де поділився своїм досвідом роботи проведення гурткових занять. Також було продемонстровано відео майстер клас по виготовленню повітряного змія, яке підготував керівник гуртка авіамоделювання "Літачки" Руслан Шутько. 

21 грудня 

#НОВОРІЧНА МАЙСТЕРНЯ# Органайзер для канцелярії – це невелика підставка з безліччю відділень. Зазвичай вона складається з одного або декількох склянок для ручок і олівців і дрібних відсіків для кнопок, скріпок і інших аксесуарів. Хорошим доповненням для робочого столу стане також підставка, на яку можна ставити папери і книги.

Дитяча органайзер під канцелярію - незамінний предмет на столі дитини, адже в них часто все розкидано. За допомогою такої підставки з всі ручки та олівці будуть у повному порядку.

На майстер -  класі вихованці гуртка початково-технічного моделювання «Самодєлкіни» (керівник Євген Носов) виготовляли органайзер  для ручок та олівців у вигляди дракона - символу Нового року.

21 грудня 

#Новорічний Хендмейд#

У Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва стартувала міська виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічний Хендмейд»

Новорічний Хендмейд - це не просто дитячі роботи, створені власними руками, це творчий вираз душі та фантазії. Виставка-конкурс «Новорічний Хендмейд», яка стартувала в Центрі, відображає різноманіття і красу декоративно-ужиткового мистецтва, що зроблене з різних матеріалів та в техніках. Від казкових прикрас до витончених подарунків, кожен експонат віддзеркалює талант і винахідливість його автора.

На сайті Центру технічної творчості представлені роботи, які вражають своєю оригінальністю та креативним підходом. Від вишуканих в'язаних іграшок до новорічних композицій з природних матеріалів - кожен елемент унікальний та сповнений особливого затишку святкових днів.

Особливу увагу варто звернути на різноманітність використаних технік та матеріалів. Учасники виставки вдало поєднали власний творчий підхід із традиційними методами, створюючи дивовижні роботи, які не тільки прикрасять святкові інтер'єри, а й стануть чудовими подарунками для рідних та близьких.

Ця виставка є не лише платформою для показу молодих талантів, а й сприяє відкриттю нових можливостей для творчого розвитку молодих майстрів. Вона стала місцем, де діти та підлітки мають можливість поділитися своїми досягненнями, відчути підтримку та заохочення спільноти.

Дитячі роботи, створені з любов'ю та майстерністю, вже з радістю представлені громадськості на офіційному сайті закладу http://surl.li/omszx