Вересень 2023

30 вересня

День захисників і захисниць - найголовніше державне свято. Адже саме ці люди боронять сьогодні рідну землю від ворогів. Вихованці гуртка " Берегиня"(керівниця Тетяна Лаптєва) великою шаною і любов'ю виготовляли вітальні листівки до Дня захисників і захисниць України. 

29 вересня

День захисника України – свято вшанування мужності та героїзму захисників держави, військових традицій та звитяг українського народу. Це - велике свято кожного, хто захищає Україну: чоловіків і жінок, військових і цивільних, волонтерів і лікарів. Це свято кожного, хто оборонив і зберіг нашу державу. Це день пам'яті про кожного, хто віддав своє життя за Україну. Для вихованців гуртка "Юні винахідники"(керівниця Марина Зеленська) було проведено виховну годину до Дня захисників і захисниць України "Слава незламним захисникам України". Діти дізналися про історію святкування. Пояснили, як вони розуміють слово "Батьківщина" та з'ясували, які якості повинен мати справжній патріот своєї держави.

Власноруч виготовили патріотичні листівки, якими діти привітають знайомих захисників.

27 вересня

День захисників та захисниць України – свято вшанування мужності та героїзму захисників держави, військових традицій та звитяг українського народу. Це - велике свято кожного, хто захищає Україну: чоловіків і жінок, військових і цивільних, волонтерів і лікарів. Це свято кожного, хто обороняє і зберігає нашу державу. Це день пам'яті про кожного, хто віддав своє життя за Україну. Діти Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва на занятті гуртка комп' ютерних технологій (керівниця Віталіна Савранська) до Дня захисника України створювали хмару слів на честь такої події. А вихованці гуртка "Самодєлкіни"(керівник Євген Носов) виготовляли вітальні листівки для наших захисників України, щоб подарувати їх військовослужбовцям на честь свята. 

27 вересня

Формування безпечних дорожніх звичок

В рамках місячника «Безпеки» у гуртку творчої дизайнерської студії «Майстриня» керівником гуртка Юлією Безсмертною було проведено тематичне заняття, присвячене безпечній поведінці на дорозі. Гурткове заняття було спрямоване на підвищення обізнаності та усвідомленості щодо безпеки дорожнього руху серед гуртківців. Діти отримали навички та знання, необхідні для безпечної участі в дорожньому русі, пригадали як правильно переходити дорогу та яких правил слід дотримуватися для безпеки свого життя. Завершальним етапом стало виготовлення машинки з паперу в техніці оригамі.

26 вересня

Щороку 27 вересня по всьому світу відзначають День туризму, який у свій час, а саме в 1979 році був заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в одному з іспанських невеликих містечок — Торремоліно. Цей день святкують всі ті, хто хоч раз на власному досвіді відчув, що таке бути справжнім мандрівником, підкоряючи невідомі куточки нашого світу і вибираючись з вже набридлого буденного життя. З цього приводу у гуртку "Юні винахідники"(керівниця Марина Зеленська) було проведено онлайн-квест "Подорож". Діти активно виконували різні вправи, де треба було: зібрати потрібні речі для подорожі, а зайві залишити вдома; вгадати країну за сукупністю зображень; знайти правильні твердження; скласти з літер назви предметів, які знадобляться у поході. Ознайомилися з видами туризму.

Разом виготовили об'ємну аплікацію "Кемпінг"

Цікаво та весело провели час.

25 вересня

Силует - один з самих цікавих видів мистецтва. На світлому тлі за допомогою чорної туші або витинання з темного паперу з'являється цілий світ. Силует вимагає від художника простих і зрозумілих форм в виконанні, адже тільки за рахунок контуру ми можемо передати особливості людини, тварини або предмету, який зображаємо. На занятті гуртка " Паперовий вернісаж" (керівниця Тетяна Лаптєва) діти виконували силуетну аплікацію. По таємничому виглядають силуети будиночків на синьому фоні. 

25 вересня

Кожна пора року- унікальна. Тепле літо дарує нам радість відпочинку, зима- різдвяні свята. Весною земля прокидається від зимового сну і оживає. Осінь багата на фарби і врожай. Восени тваринки готуються до холодів- утеплюють свої хатинки та збирають їжу на зиму. На занятті гуртка " Берегиня"(керівниця Тетяна Лаптєва) діти допомогли білочкам та зайцям зібрати врожай з білих грибів. З пластиліну вийшли дуже чудові грибочки

25 вересня

25 вересня Україна вітає творчих, неординарних, з великими і добрими серцями людей! Позашкілля − це завжди цікаво, захопливо, емоційно й корисно. На позашкільні заняття діти біжать не тому, що треба, а тому, що цього просить серце і душа. Саме позашкілля у творчості та натхненні навчає й формує українську юнь.

Щиро вітаємо всіх, хто має стосунок до позашкільної освіти, хто ділиться талантом, знаннями, частинкою серця й душі з дітьми. Нехай у ваших оселях панують світло і злагода, у серці – добро і мудрість, а в житті – достаток і удача. Нових професійних досягнень, глибокої поваги і любові від вихованців.

23 вересня

Осінній дощик в шибку стукотить,

Осінній вечір в хату зазирає.

А вітер птахом стомленим летить

І жовте листя щедро розкидає.

Надворі чудова, барвиста пора року - осінь. Дрібні осінні дощики зовсім не схожі на літні грози. Восени дощі йдуть безперестанку.

На заняттях гуртка "Юні винахідники"(керівниця гуртка Марина Зеленська) діти пригадали особливості осінньої пори року та разом виготовили аплікації "Паросолька під дощем".

21 вересня

Щороку 21 вересня — у Міжнародний день миру — люди в усьому світі збираються, щоб ушанувати пам’ять жертв непорозумінь і конфліктів, заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя давньої мрії людства – жити в мирі. Вихованці гуртка "Самоделкіни"(керівник Євген Носов) взяли участь у майстер - класі до Міжнародного дня миру і виготовили голуба миру. Діти власними руками виготовляли паперових голубів та прикрашали ними свої кімнати. Ми віримо, що зроблені дитячими руками пташки принесуть на своїх крилах мир та спокій нашій багатостраждальній Батьківщині! 

21 вересня

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день миру і в цей день ми вкотре нагадуємо собі і всім, якою великою є ціна миру в нашій державі. Перемога буде! Мир настане ! До Всесвітнього дня Миру діти авімодельного гуртка "Літачки" (керівник Руслан Шутько) виготовили із паперу літачок винищувач та голуба,символ миру. Миру в серцях та миру нашій рідній Україні! 

21 вересня

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

З нагоди Дня миру вихованці гуртка комп"ютерних технологій Scratch (керівниця Віталіна Савранська) створювали спрайтів в програмі Scratch онлайн та вчилися змінювати задній фон в Google Meet.

А з гуртківцями гуртка " Цікава інформатика" Віталіна Вікторівна провела тематичну вікторину " Ми за мир". Діти активно брали участь, додавали свої коментарі до питання асоціації дня миру та дізналися багато фактів про цей день.

21 вересня

#21 вересня визначається Всесвітній День Миру# На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидшу перемогу України у війні, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресора.

Найбільше у світі щастя – це МИР, коли люди живуть дружно та спокійно,а діти можуть займатися улюбленою справою. На занятті гуртка "Мальовнича фантазія"(керівниця Тетяна Лаптєва), вихованці малювали символ миру- білого голуба, який у дзьобі тримає оливкову гілочку. Цей символ, в далекому 1949 році придумав і намалював відомий художник Пабло Пікассо. Зараз , як ніколи, кожен українець мріє про мир, повернення до дому, про радісні зустрічі з друзями. В свої малюнки діти вклали саме ці почуття і мрії.

21 вересня

Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки – України було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни…. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир щоб нам завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

З цієї нагоди передодні Всесвітнього Дня Миру вихованці гуртка "Юні винахідники"(керівниця Марина Зеленська) долучилися до виховної години "Діти України бажають миру ", та разом виготовили символів миру - голубів.

21 вересня

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. З нагоди Всесвітнього Дня Миру вихованці гуртка "Гармонія декору"(керівниця Олена Кольвашенко) виготовляли технікою оригамі голуба миру. Мир – це те слово, це те відчуття спокою і цілісності, за які ми зараз боремося, не оминаючи і освітнього фронту. Любов до Батьківщини, повага до пращурів, ушанування звитяги наших сучасників – усе це рухає зараз нами і веде вперед! Ми – нація вчених, воїнів і хліборобів; кров'ю наших предків ми завоювали цю землю і відстоюємо нашу свободу зараз; ми прагнемо до саморозвитку, цінуємо досягнуте і прямуємо до нових звершень! Ось чому ми так цінуємо мир і дбаємо про життя... Адже найбільше у світі щастя – це мир! 

20 вересня

Вікторина знавців правил дорожнього руху "БЕЗПЕКА РУХУ ". Сьогодні до місячника "Безпеки дітей на дорозі" з вихованцями гуртка "Програмування в середовищі Scratch" (керівниця Віталіна Саранська) провели онлайн вікторину "Безпека руху."

Метою було формувати у учнів потребу у придбанні теоретичних знань дорожньої грамотності, практичних навичках і вмінь їх застосування.

Учити дітей безпечної поведінки на вулиці. Знати особливості своєї місцевості, основні дороги і безпечний маршрут до навчального закладу. Розрізняти дорогу та її основні частини : проїжджа, тротуар, обочина, кювет, їх призначення. Орієнтуватися на дорозі та різних її частинах під час руху; розуміти та розрізняти сигнали світлофора.

Знати правила переходу вулиць на регульованих пішохідних переходах, безпечні місця переходу дороги у мікрорайоні закладу освіти та за домашньою адресою, знати та називати безпечні місця для ігор та розваг на вулицях. Знати правила користування громадським транспортом, очікування громадського транспорту; посадки та висадки пасажирів. Володіти правилами поведінки у салоні транспортного засобу, під час зупинки громадського транспорту.

Знати і виконувати правові норми взаємодії учасників дорожнього руху.

16 вересня

Хто такі рятівники?

День рятівника — свято, яке відзначається в Україні щорічно 17 вересня. До цього особливого дня, керівники гуртків Юлія Безсмертна та Євген Носов провела цікаві та корисні заняття з дітьми, щоб показати їм основи безпеки та вміння, які можуть врятувати життя. Головною метою занятть було ознайомити дітей з дуже важливими та небезпечними професіями, які щодня рятують життя. За основу було вибрано професію пожежника.

Діти нагадали собі основні правилами поведінки в небезпечних ситуаціях, познайомилися з помічником гасіння пожежі – вогнегасником та виготовили цікаву поробку вогнегасника з паперу та пожежну машину.

День рятівника - це можливість вшанувати і відзначити тих, хто присвячує своє життя захисту і врятованню інших. Нехай кожен з нас завжди береже своє життя та життя інших, і нехай День рятувника нагадує нам про цю важливу місію.

15 вересня

Натюрморт у різних видах мистецтва.

На занятті вихованці гуртка ,,Мальовнича фантазія,, керівниця Тетяна Лаптєва ознайомила вихованців із зображенням натюрмортів у різних видах образотворчого мистецтва– живописі, графіці, скульптурі, худож­ньому фото.

Діти розвивали творчу уяву під час виконання навчальної композиції,

виховуя відчуття композиції і пропорції, естетичні смаки. Натюрморт- жанр образотворчого мистецтва у якому зображують предмети неживої природи ,які художники поєднують в естетичні композиції. Це можуть бути квіти, або овочі і фрукти, предмети побуту тощо. Гуртківці спробували намалювати свій, доволі простий, але яскравий натюрморт. Діти працювали в техніці ,,графіка кольоровими олівцями. Малюнки вийшли по осінньому яскравими і колоритними.

13 вересня

Авіамоделювання - поширений вид технічної творчості.

Це одне з улюблених занять учнівської молоді, масовий технічний вид спорту, який допомагає ознайомитися зі світом авіації.

Заняття в гуртку розвивають у дітей інженерні навички, поглиблюють знання з математики, фізики, хімії, креслення та інших дисциплін, допомагають організувати змістовне дозвілля. Вступний урок в гуртку "Літачки", який провів керівник Руслан Шутько був присвячений знайомству та виготовленню найпростішого літака,основі регулюванню польоту моделі літака.

У вихованців гуртка формується інтерес до творчості та комунікативні якості, виховується патріотизм, любов до України, гордість за її досягнення.. 

13 вересня

Щороку в Україні в 256 день року відзначають День програміста. У цю дату вшановують людей, які змінюють світ за допомогою рядків коду. Результати праці програмістів використовуються у всіх сферах життя, без них не обходиться жоден сучасний бізнес. Робота програмістів дуже складна, відповідальна і нервова, тому точно заслуговує на подяку. Гурток "Програмування в середовищі Scratch "(керівниця Віталіна Савранська) cьогодні зібрався до Дня програміста. Цей день відмічається 13 вересня. Діти переглянули відеоролик та колективно створили колаж в додатку Canva. 

13 вересня

Кмітливі, хитрі й дуже розумні їжачки чи не найкраще пристосовані до виживання в лісах середньої смуги. Їм на руку грає і всеїдність, і надійний захист з колючих голок, і розвинутий інтелект. Причому милі і симпатичні їжачки, які так забавно сопуть і пирхають, є ще й чудовими мисливцями. Харчуються вони аж ніяк не тільки грибами і ягодами, і охоче включають в свій раціон будь-яку живність, яку їм до снаги здолати. Факти про їжаків

Всього в світі налічується 24 види цих тварин.

Звичні нам їжачки здаються безхвостими, хоча насправді хвостик у них є, просто дуже короткий. А у деяких видів так званих щурячих їжаків довжина хвоста може перевищувати 20 сантиметрів.

І на передніх, і на задніх лапках у них по 5 пальців. Цікавий факт: білочеревовий їжак відрізняється тим, що на задніх лапах пальців у нього всього 4.

В залежності від виду у їжаків на тілі буває від 4 до 10 сосків.

На верхній щелепі у них зубів більше, ніж на нижній — 20 проти 16.

Колючі і досить міцні голки у їжаків насправді порожнисті всередині, там немає нічого, крім повітря.

По мірі дорослішання кількість голок на тілі їжака збільшується. У молодої особини їх близько 3000, іноді трохи більше, а у дорослої це число доходить до 6000. Відвідувачі гуртка "Юні винахідники"(керівниця гуртка Марина Зеленська) на першому занятті повторили правила безпеки при роботі з ножицями і клеєм та виготовили із паперу їжачків.

Діти дізналися багато цікавих фактів про цих кумедних тваринок, та поділилися особистими історіями про їжачків, які траплялися у їхньому житті.

13 вересня

З 1 по 30 вересня 2023 року в Україні традиційно проходитиме місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі», а з 13 по 19 листопада в Україні заплановано проведення ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху. Як завжди, навчальний рік в Бахмутському міському Центрі технічної творчості дітей та юнацтва розпочався з місячника профілактики «Безпека руху». В кожній групі керівники проводять інструктажі та бесіди, вікторини, конкурси малюнків.

Для вихованців гуртка початково технічного моделювання "Самоделкіни"(керівник Євген Носов) було проведено заняття присвячене правилам дорожнього руху. На якому вихованці познайомились з елементарними правилами дорожного руху, сигналами світлофора, дорожніми знаками. Сприяли розвитку обережності і обачності при переході проїжджої частини. А також виготовили світлофор. Це було дуже цікаво для дітей. Завжди пам'ятайте, ваша безпека - в ваших руках! Якщо ти знаєш правила дорожнього руху і дотримуєшся їх - ти захищений.

13 вересня

Початок подорожі до Творчості та Дружби.

Початок нового навчального року завжди наповнює хвилюванням та очікуванням нових вражень. Важливою частиною цього процесу є гуртки, де діти можуть розвивати свої інтереси та знайомитися з однолітками. У гуртку творчої дизайнерської студії «Майстриня» (керівниця Юлія Безсмертна) навчальний рік розпочався зі знайомства з гуртком та учасниками.

Завданням гуртківців було об'єднати всі пазли і створити один цільний малюнок. Кожен учасник отримав свій власний пазл, на якому необхідно було зобразити свої захоплення та нелюбимі справи. Діти шукали спільні риси на своїх пазлах та спільно вирішували, як вони повинні бути поєднані.

Важливим результатом цього першого заняття став не лише готовий пазл, але й нові дружби та взаєморозуміння. Діти вчилися слухати один одного, ділитися ідеями та працювати разом для досягнення спільної мети.

13 вересня

З 11 вересня 2023 року розпочав новий навчальний рік заклад позашкільної освіти Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва, на базі якого запрацювали профільні гуртки, охопивши позашкільною освітою понад 300 вихованців. Розпочались гурткові заняття у дистанційному форматі. З любов'ю і теплом ми створили для своїх вихованців яскравий, комфортний і креативний простір, де діти можуть всебічно розвиватися, пізнавати світ, комунікувати зі сверстніками і найголовніше - бути самим собою! Дитячий центр - це особливе розвиваючий простір, створений для дітей та юнацтва, де кожен знайде собі заняття до душі. Існує багато способів висловити себе, тому наш центр різноманітний за формою і змістом. Завжди раді зустрічі з вами! 

13 вересня

У зв’язку з введенням воєнного стану з 24.02.2022 року Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва повністю перейшов на дистанційне навчання. Надихати й мотивувати вихованців, з огляду на існуючу загрозу життю, виявилось зовсім не просто, але все ж таки вдалось. Взаємодія всіх учасників освітнього процесу – один з найважливіших факторів успішного функціонування будь-якої позашкільної спільноти. Педагоги розпочали свою роботу з планування графіка роботи, визначення базової платформи. Обрали просту й доступну для всіх платформу, а згодом виробили чіткий алгоритм дій. Педагоги працювали в асинхронному режимі, повідомляючи додатково про дату і час заняття.

Адміністрацією була надана методична допомога керівникам гуртків для адаптації навчальних тем до дистанційного навчання.

9 вересня

#БАХМУТ452 Тільки в нашому місті можна було зустрітися з міським головою і так просто поговорити і зробити фото на згадку! 

9 вересня

#БахмутТамДеМи

Сьогодні особливий день для усіх бахмутян – нашому рідному місту виповнилось 452 роки!

Для проведення нашого традиційного свята і можливості об’єднатися у різних куточках нашої країни, бахмутянам гостинно відкрили свої обійми багато міст України.

Осторонь не залишився і Київ. З великим ентузіазмом столиця намагалася відтворити для нас традиційний бахмутський День міста.

Локацією для цього урочисто-теплого дійства став мальовничий парк «Наталка», що розташований в Оболонському районі міста.

Кожний присутній на святі – і малеча, і дорослі – мали змогу отримати безліч яскравих емоцій: позмагатися у конкурсах, поласувати козацьким кулешем, помилуватися витворами наших місцевих майстрів, долучитися до всіляких майтер-класів.

Керівник гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Лаптєва Тетяна, взяла участь у святкуванні Дня міста Бахмут. На майстер-класі мешканці нашого міста мали змогу дізнатися історію герба міста Бахмут і зробити з фетру брелок на згадку.

Знову свято та наше місто об’єднало нас, наші серця, наші почуття!

Щиро дякуємо організаторам і всім причетним до сьогоднішнього незабутнього дня!

9 вересня

#БАХМУТ452 # Герб Бахмута

27 березня 1996 року був затверджений герб Бахмута зразка 1811 року. Цей геральдичний символ, що уособлює в художній формі природні багатства бахмутської землі, основне заняття населення в незапам’ятні часи – видобуток солі. Наш герб вперше був затверджений Рескриптом Олександра I. Зелений колір верхнього поля герба – це символ родючості бахмутської землі, чорний колір нижнього поля – символ багатства надр. В середині, між зеленим і чорним полями, зображений хімічний знак солі, колишнім приводом заснування міста. Сьогодні на честь дня міста Бахмут було проведено заняття гуртка "Самоделкіни"(керівник Носов Євген), темою якого було ознайомлення та виготовлення герба нашого міста.

9 вересня

#БАХМУТ452 Колектив Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва вітає з Днем міста! Бажаємо щоб наш улюблений місто розвивалося, процвітав, ріс і молодів! Бажаємо жителям красивих, затишних будинків, доглянутих дворів, щоб у всіх були щасливі усміхнені обличчя, щоб діти росли в комфорті, вчилися в сучасних школах, а люди похилого віку не відчували себе забутими. Нехай кожен житель пишається своїм містом! 

9 вересня

#БАХМУТ452

#БахмутТамДеМисьогодні Сьогодні особливе свято, свято для всіх нас. Вітаємо з Днем міста і від усієї душі хочу побажати, щоб ми були дружні і єдині, щоб наші старання, прагнення, сили і надії допомагали розвиватися і процвітати нашому місту. Нехай кожен тут буде щасливий, любимо і успішним у своїй справі. Всім миру і добра!

9 вересня

#БАХМУТ452 Учні 5-х класів 10 школи разом з керівником гуртка "Гармонія декору" Оленою Кольвашенко поринули у спогади про життя у місті Бахмуті. Уявляючи рідне місто в майбутньому, зійшлись думками, що воно має бути різнобарвним, зеленим та квітучим. 

9 вересня

#БАХМУТ452

На передодні дня міста Бахмута вихованці гуртка "Юні винахідники"птм (керівниця гуртка Марина Зеленська) створили лепбук "BAKHMUT". У кінці заняття маленькі бахмутяни привітали один одного з прийдешнім святом, побажали миру і повернення у рідне місто.

8 вересня

Осінь – пора дощів. А у дощову пору ми не виходимо на вулицю без – парасольки!

Сьогодні парасольку звикли використовувати для захисту від дощу. Але ж насправді парасолька була придумана не для захисту від опадів, а для того щоб захиститися від сонячних променів.

Батьківщину парасольки називають Китай або Єгипет. В цих країнах парасолька вважалася символом влади, багатства, духовної величі, бо тільки фараони і імператори й наближені до царських осіб могли нею користуватись.

Перші парасольки важили більше 2 килограмів, а ручки були завдовжки півтора метра.

І вже як укриття від дощу парасольку вперше застосували у 18 ст, в Англії. За весь цей час форма парасольки не значно змінилася, але вона стала значно легшою. Вже у 20 ст, у США з’явились складні парасольки і кольорові дамські парасольки.

Парасольки, завдяки простій конструкції стають дуже популярними. Вони не тільки красиві та зручні, а ще мають особливий шик, демонструючи смак, елегантність та чудовий настрій власника.

А ми сьогодні зробимо «Осінню парасольку» для гарного осіннього настрою! Запрошуємо доєднатися до нашого майстер класу!

8 вересня

#БАХМУТ452 Малювання для дітей – чудовий спосіб розвиватися, освоювати щось нове. Для збереження інтересу до діяльності, можливості займатися творчістю з малюком будь-якого віку не потрібні особливі здібності. Існує безліч різних технік, які доступні для кожного. Монотипія – один із таких варіантів. Це проста, але незвичайна методика. Освоїти її можуть діти 4-5 років. Для дорослих варіант також може бути цікавим.Для малюків це ще чудовий спосіб досягти наступних корисних результатів:

поліпшити розвиток дрібної моторики, мислення, мови;

допомогти виробити посидючість, наполегливість, дисципліну;

удосконалити поняття форми, кольору. Для будь-якої практики монотипії стане можливістю отримати нові знання, займатися творчістю. Ще хороший спосіб заспокоїти нервову систему. Заняття допоможе упорядкувати думки, емоції. Ця техніка малювання дозволить не лише виявити уяву, а й винайти щось нове, подивитися на звичні предмети з іншого боку. До дня міста керівники гуртків Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва підготували кілька цікавих занять у різних техніках. Пропонуємо до вашої уваги приєднатися до майстер-класу з образотворчого мистецтва. «Пейзаж у техніці "МОНОТИПІЯ».

8 вересня

#БАХМУТ452# "Мій найщасливіший день у Бахмуті" Тільки в нашому місті була чудова традиція напередодні святкування дня заснування Бахмута, міський голова Бахмута Олексій Рева, за традицією, висловлював подяку тим людям, які зробили великий внесок у розвиток міста.

"Місто починається з тебе" - саме під таким девізом відбувся прийом мера міста. Найкращі з найкращих, небайдужі мешканці Бахмутської громади та меценати, які завжди відгукуються та допомагають зробити Бахмут комфортнішим. Колектив Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва пам'ятає добрі справи та згадує добрим словом команду Запорізького благодійного фонду "Посмішка дитини" за неоціненний внесок у розвиток нашого міста та нашого центру. Вітаємо з Днем міста і від усієї душі хочемо побажати, щоб ми були дружні і єдині, щоб наші старання, прагнення, сили і надії допомагали розвиватися і процвітати нашому місту. Нехай кожен тут буде щасливий, любимо і успішним у своїй справі. Всім миру і добра

8 вересня

#БАХМУТ452 # БАХМУТ безсумнівно, це місто — найкраще місто на Землі-це місце для кожного з нас значить щось важливе, хто тут народився і провів щасливі роки дитинства, хтось зустрів свою першу любов, хтось досяг своєї першої перемоги, хто здійснив свою першу заповітну мрію. Друзі, ми всіх вітаємо з днем нашого міста і хочемо побажати мирного нам усім неба над головою, світлого блага, добра, взаємоповаги і чудових можливостей росту і розвитку. На честь дня народження Бахмута гуртківці авіамодельного гуртка "Літачки" (керівник Руслан Шутько) провели показові запуски повітряних зміїв та авіапланера. .

8 вересня

#БАХМУТ452 # «О, мій Бахмуте, сивий, старовинний. Фортеця – місто славних козаків, завжди ти був радушний та гостинний. Й запрошував до себе і чужих, і земляків». У нашого міста свято,

і на честь такої події керівники гуртків Євген Носов, Олена Кольвашенко та Латпєва Тетяна згадали найприємніші моменти з життя нашого міста, познайомили вихованців з історією Бахмута та провели з дітьми-гуртківцями онлайн заняття, на яких

виготовили прапор, значки із символікою міста, а також малювали мрію про відновлення рідного міста.

8 вересня

#БАХМУТ452# Користуючись нагодою, ми зібрали цікаві факти про прапор міста-фортеці. Наприклад, на Бахмутському стязі кожен колір має своє значення, а знак в центрі прапора — одна із головних туристичних пам’яток Донеччини, мова йде про знак солі.

Зазначимо, що прапор Бахмута є символом самоврядування міста і представляє триколірне прямокутне полотно із вертикально розташованих смуг малинового, синього (блакитного) і зеленого кольору. Посередині стяга зображений хімічний знак солі білого кольору. Прапор міста складається з трьох рівних по ширині вертикальних смуг – червоної, зеленої та синьої. У центрі зеленої смуги – хімічний знак солі.

8 вересня

#БАХМУТ452 # Герб Бахмута

27 березня 1996 року був затверджений герб Бахмута зразка 1811 року. Цей геральдичний символ, що уособлює в художній формі природні багатства бахмутської землі, основне заняття населення в незапам’ятні часи – видобуток солі. Наш герб вперше був затверджений Рескриптом Олександра I. Зелений колір верхнього поля герба – це символ родючості бахмутської землі, чорний колір нижнього поля – символ багатства надр. В середині, між зеленим і чорним полями, зображений хімічний знак солі, колишнім приводом заснування міста

8 вересня

Свою назву Бахмут отримав від назви річки, на якій розташоване (історично грамотна назва річки Бахмут, але зараз багато хто називає її Бахмуткою).

В районі міста знаходяться багаті поклади кам’яної солі, вогнетривких і керамічних глин, чистих гіпсів, формувальних пісків.

Історія міста має глибокі коріння. У далекому 1571 році цар Іван Грозний для відсікання кримських татар та захисту південних рубежів наказав створити прикордонну варту на річках Айдар і Донець. У 1701 році Бахмутська сторожа за указом Петра I стає найбільшим містом на півдні Слобожанщини. Статус міста отримав в 1783 році.

У 1707-1708 роках місто Бахмут – один з центрів повстання Кіндрата Булавіна на Дону. У рік 400-річчя міста на одній з центральних площ було встановлено погруддя Кіндрата Булавіна отамана бахмутських солеварів. Відтепер одна з центральних площ міста носить ім’я Кіндрата Булавіна.

В літопису міста вписані імена знаменитих уродженців: відомого українського поета М.Ф. Чернявського, письменника Бориса Горбатова, оперного баса-соліста Великого театру СРСР М. О. Рейзена, народного артиста СРСР, соліста Київського театру опери і балету Миколи Ворвулев, заслуженого артиста РРФСР, соліста великого театру СРСР Віталія Власова, лауреата численних конкурсів, популярного естрадного співака і композитора Євгена Мартинова.

В 2001 році наше місто було занесено до списку історичних населених міст України. У Державному реєстрі нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення налічувалося понад 50 об’єктів культурної спадщини. До визначних пам’яток міста можна віднести: Державний краєзнавчий музей, Свято-Миколаївський храм, будинок техніки «Донецьк геологія», центр культури та дозвілля імені Євгена Мартинова, міський парк культури і відпочинку.

6 вересня

#БАХМУТ452# Багато в Україні є красивих міст і сіл, але найбільше мені подобається рідне місто. У ньому я народився і живу, тут я познайомився зі своїми друзями, пішов у школу. Мій дідусь часто розповідає цікаві історії про наше місто і його мешканців. І в школі на уроках вчителі розповідають нам про славетне минуле нашого рідного краю. Моє рідне місто – найкраще на Землі. Не тому, що тут пройшло моє дитинство і юність, не через до болі рідні місця, а тому, що воно дійсно зачаровує навіть просто проїжджих мимо людей. Воно насичене особливим колоритом, його вулиці переповнені весняним настроєм, а люди привітні і доброзичливі. Так було завжди. Кожна пора року у містечку по-своєму неповторна. Весна і літо – період, коли численні вулички, бульвари та площі поринають у зелені дерев та квітах, зранку до пізнього вечора гуляють родини з дітьми, закохані пари, гурти молоді. Осінню та зимою місто поринає в досить теплу атмосферу домашнього затишку. Воно ніби ховається в кокон, де все ж вирує життя, щоб навесні знову заявити про себе нескінченною енергією. Ми дуже любимо наше рідне місто і вивчаємо його історію. 

5 вересня

ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ БАХМУТА ВІД НАЦИСТСЬКИХ ОКУПАНТІВ

День визволення Бахмута від нацистських загарбників - це день, коли місто отримало свободу та відновило своє існування після окупації під час Другої світової війни. 80 років тому наш народ згуртувався в боротьбі проти фашизму. Гірко визнавати, але нам знову довелося стати на захист України, її свободи та територіальної цілісності від посягань сусідньої держави.

Цей день нагадує нам про важливість миру, свободи та єдності. Сьогодні, коли Україна стикається з новими викликами і загрозами, подія визволення Бахмута від нацистських загарбників має особливий сенс. Як і багато років тому сучасні захисники України виявились гідними слави своїх дідів та прадідів і боронять незалежність та цілісність держави.

Вшануймо пам'ять захисників України, усіх, хто захищав рідну українську землю.

Вічна Слава Героям!

3 вересня

Першого вересня в Україні відзначався День знань. Десятки тисяч школярів пішли до школи, а багато хто з них – уперше. Благодійні організації міста Синельникове, що на Дніпропетровщині, привітали дітей з початком навчального року. Для дітей були відкриті локації з різноманітними майстер-класами. Діти ВПО та дітки міста мали змогу потанцювати, зробити поробки в техніці орігамі, помалювати кольоровою крейдою. Разом з керівницею гуртка ,, Мальовнича фантазія,, Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяною Лаптєвою маленькі художники малювали червону калину в техніці петриківського розпису. 

3 вересня

Літо найтепліша і найрадісніша частина року, саме влітку випадають дитячі канікули, які можна провести на свіжому повітрі. Традиційно, на початку вересня усі розповідають один одному про те, як я провів літо. Хтось пише твір, хтось ділиться з друзями гігабайтами фотографій ... а учні 3 класу Бахмутської ЗОШ 12(вчитель Дмитришина Катерина Вікторівна) на уроці з образотворчого мистецтва, ділилися не лише своїми враженнями. Допомогла їм поділитися своїми думками, враженнями та провела заняття з

арт-терапії керівниця гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяна Лаптєва. Арт - терапія - це збірне поняття різних технік, головним завданням якої є гармонізація психологічного стану дитини через самопізнання. Цінність застосування мистецтва в терапії полягає в тому, що з його допомогою на символічному рівні можна виразити як позитивні так і негативні емоції.

Методика арт-терапії базується на твердженні, що внутрішній світ людини проявляється в ситуаціях, коли людина малює, ліпить, пише. Саме в цей час і відбувається гармонізація психіки людини. Діти малювали сонечко, а на промінчиках, на згадку написали те, що найбільше запам'яталося їм цього літа.

2 вересня

Сьогодні святкує свій 70 - річний ювілей наша колега, колишня методист центру Манана Георгієвна Бенділіані. Дорога наша і шановна колего! Усім колективом сердечно вітаємо Вас із Днем народження! Від усієї душі бажаємо міцного здоров’я, бадьорості духу і тіла, відмінного настрою, щоб попереду чекали ще багато нових перемог! Будьте щасливі і успіхів у всіх починаннях!  

1 вересня

День знань — чудове свято і веселе. Бахмутський міський Центр технічної творчості дітей та юнацтва щиро вітає своїх вихованців, батьків і бажає, щоб цей навчальний рік подарував безліч можливостей проявити свої здібності і таланти, бажаємо твердих знань і високих успіхів, добрих товаришів і нескінченного ентузіазму, активної діяльності і міцного здоров’я.