Вересень 2022

28 вересня

В рамках місячника " Увага! Діти на дорозі! " була проведена виховна година "Знай та пам'ятай правила безпеки дорожнього руху". На занятті гуртка "Барвінок" діти пригадали правила поведінки на дорозі , знайшли відповіді на цікаві загадки про світлофор, дорогу, пішохідний перехід. Разом з керівником гуртка, Тетяною Лаптєвою обговорили необхідність дотримання правил безпеки дорожнього руху заради збереження здоров'я і власного життя та намалювали малюнки.

28 вересня

В рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!» у гуртках комп‘ютерних технологій (керівник Дарія Сапронова)

з метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей , усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі, збереження життя і здоров‘я дітей була проведена тематична бесіда «Безпека на дорозі» , вихованці пригадали правила дорожнього руху, також взяли участь у вікторині «Найрозумніший пішохід» та створили анімацію світлофора в програмі Power Point

26 вересня

Перелітні птахи – це птахи, які мігрують на великі відстані, часто відлітаючи навіть на інший континент. З настанням осінніх холодів багато хто з птахів, що жили влітку в наших лісах і на полях, зникають і прагнуть скоріше дістатися в теплі краї. Для одних птахів це переліт на далекі відстані, для інших на ближчі. Ластівка є перелітним птахом, тому восени вона залишає місця гніздувань і відлітає на південь. У помірному кліматі взимку цей птах не знайшов би достатньої кількості літаючих комах — свого основного корму. Ластівка линяє після повернення з місць зимування. Сьогоднішнє заняття гуртка "Майстриня" було присвячене саме цій маленькій пташці. Гуртківці дізналися багато цікавих фактів про ластівку, а також спробували відтворити цю пташку за допомогою тканини та шиття. Ластівка символізує щасливе родинне життя, ласку, любов і ніжність. Нехай ця поробка прикрасить дитячу домівку та приносить спокій і МИР!

24 вересня

Навчання дітей являє собою складний процес, який вимагає професійного підходу. Однією з форм навчання, є малювання для найменших. На заняттях гуртка раннього розвитку «Барвінок» ( керівник Тетяна Лаптєва) діти малювали левеня . Зображувальна діяльність має надзвичайно важливе значення для всебічного розвитку особистості. В процесі створення зображення у дитини формуються такі якості, як спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак та, звичайно, творчі здібності. На занятті діти створили гарні малюнки та переглянули пізнавальний мультфільм про мешканців савани.

22 вересня

Вміння правильно компонувати кадр є важливою умовою отримання якісних та цікавих фотознімків. На заняттях гуртка цифрової фотографії «Юні дослідники» ( керівник Дарія Сапронова) вихованці вивчали правила композиції , дізналися що таке правило третин, розкрили для себе секрети побудови кадру та значення світла під час фотозйомки .

21 вересня

До Міжнародного дня миру, вихованці гуртка "Літачки" (керівник Руслан Шутько) взяли участь у символічному майстер-класі по виготовленню голуба миру.Цей день був особливим для нашої країни,адже ми згадували героїчну та водночас сумну сторінку історії становлення нашої держави.

Адже голуб - це не лише птах,але й своєрідний символ миру.У народних уявленнях голуб є чистим святим Божим птахом.

Діти дарували їх один одному з побажаннями миру,добра і надії на світле майбутнє без війни і страждань.

21 вересня

Щорічно 21 вересня відзначається міжнародний День миру. Генеральна Асамблея ООН в цей день запропонувала всім державам і народам дотримуватись припинення воєнних дій. Найбільшим щастям для будь якої людини жити на мирній землі, яка не здригається від вибухів, не чорніє від спалахів та вогню. Важливо виховувати в дітях любов до рідної землі з самого дитинства. З цією метою був проведений майстер клас волонтером Анатолієм Грушею. До нього долучилися вихованці гуртка "Берегиня" разом з керівником Тетяною Лаптєвою. Діти засіяли пшеницею невеличку ділянку рідної землі, пізнали народні традиції пов'язані з землеробством.

20 вересня

Знайомство з середовищем Scratch в гуртку початкового програмування ( керівник Дарія Сапронова) . Вихованці пригадали техніку безпеки роботи за комп‘ютером, дізнались що таке алгоритм ,програма і блок-схема. Навчились керувати спрайтами і використовувати його образи. А також створили власного виконавця команд.

19 вересня

На занятті швейної студії "Майстриня" діти мають можливість освоїти навички ручного та машинного

шиття, конструювання, вчаться працювати з необхідними інструментами. Рукоділля позитивно впливає на дитину, на розвиток особистості, сприяє розвитку дрібної моторики, координації руху рук та очей. На сьогоднішньому онлайн занятті гуртківці повторили правила техніки безпеки, згадали види ручних швів та вивчили нові стібки. Дівчата мали змогу перевірити свої знання в кінці заняття за допомогою невеличкого тестування, а керівник гуртка Юлія Безсмертна проаналізувати засвоєний матеріал гуртківцями та відмітити з якими проблемами зіткнулися вихованці для їх подальшого вирішення.

16 вересня

Фотографія є найпоширенішим і найпопулярнішим видом мистецтва серед учнівської молоді. З цифровою фотокамерою, комп'ютером і програмним забезпеченням для редагування фотознімків ми отримали великі можливості для реалізації своїх творчих ідей.

Тому завдання гуртка з Цифрової фотографії «Юні дослідники» полягає в тому, щоб навчити дітей основам фотомистецтва, допомогти набувати досвіду власної творчої діяльності, художнього смаку, творчої уяви та фантазії. На минулому занятті ( керівниця Дарія Сапронова) діти познайомилися з додатком Canva. Сервіс надає неймовірні можливості для візуалізації навчального матеріалу та здатний закохати у себе навіть найвибагливішого користувача! Здобуваємо нові компетенції та йдемо в ногу з часом, щоб бути найкращими!

15 вересня

Бахмутський міський центр технічної творчості дітей та юнацтва розпочав свою діяльність! Перші заняття в новому навчальному році стартували з 15 вересня в онлайн форматі.

З вірою у Перемогу, упевненістю, що зерна науки та техніки зростуть у юних душах вихованців урожаєм мудрості та натхнення, розпочалися заняття у гуртках.

Незважаючи на їх дистанційний формат, відчувається тепла атмосфера спілкування, об’єднаність спільними справами, цінностями та ідеями.

10 вересня

Бахмут - це улюблене наше місто, з котрим пов’язані найяскравіші спогади і в якому пройшли кращі роки нашого дитинства. Бахмут - найдорожче і найкрасивіше місто для кожного мешканця. Особливо коли цвітуть рози та зеленіють каштани. Це місто – наша маленька Батьківщина. Як нам усього цього нині не вистачає! Місто сильне, місто славне,

Місто давнє, православне,

З Днем народження вітаємо,

Процвітання, миру бажаємо!

9 вересня

9 вересня в світі відзначається незвичайне свято - День краси. Краса і естетика — це два поняття, які тісно переплелися між собою. Естети — люди тонкої натури, які вміють побачити красу в буденних речах, передати її іншим у поетичному слові, в музиці, у фарбах.

На своїх заняттях гуртківцями арт-студії "Натхнення", під керівництвом Наталії Кузнецової ніхто не заборонить насолоджуватись принадами цього світу, особливо мінливою красою природи. Вділивши годинку-другу, ми можемо помилуватись красивими пейзажами, тваринами, деревами чи навіть іншими людьми. А в сучасному світі доступними є красиві вироби народних і сучасних майстрів тощо.

Авжеж, найціннішою є природна краса, і не тільки довкола нас, а й у кожній людині.

Сила і мудрість краси у тому, що вона надихає митців на нові сюжети й полотна, несе позитивну і гармонійну силу, а також світлі емоції.