Березень 2024

29 березня

Такі ніжні та тендітні, перші квіти весни прикрашають її початок своїм різнобарвним цвітінням. Проліска, підсніжники, крокуси, нарциси... На жаль багато з цих квітів занесено до Червоної книги, адже кожного року кількість першоцвітів зменшується завдяки недбалому ставленню людини до природи. Під час творчого заняття, разом з керівницею гуртка декоративне-ужиткового мистецтва Тетяною Лаптєвою, учні Бахмутської громади мали створити свою чудову галявину з підсніжниками в техніці "аплікація". 

29 березня

Оригамі – улюблений вид мистецтва дітей та дорослих. В оригамі використовуються небагато різних видів згинів. Але  можливість утворювати досить складні фігури за допомогою комбінування згинів багатьма способами  – дуже цікава справа.

Сьогодні на онлайн майстер – класі, який проводила керівниця гуртка Олена Кольвашенко діти Бахмутської громади в техніці модульного ори гамі  виготовили модель футбольного м’ячика.  Його можна подарувати, як сувенір,  використовувати  як інтер’єрну прикрасу.

29 березня

Хто на землі найвища тварина? А у кого найдовша у світі шия? Звісно ж, це - жирафа! Під час майстер-класу з образотворчого мистецтва , який провела Тетяна Лаптєва, діти дізнались цікаві факти про цю смішну милу тварину і намалювали малюнок "Весела жирафа". 

29 березня

Всі звикли, що на Великдень прийнято обмінюватися пофарбованими яйцями, цукерками та іншими солодощами. Але, крім цього, привітати людину зі світлим святом можна за допомогою гарної листівки. Її можна виготовити власними руками, тому що такий подарунок залишить найприємніші враження. Створити красиву листівку до Великодня не так складно, як здається. Головне, мати матеріали і ідею для майбутнього шедевра.

Сьогодні на онлайн  майстер-класі, який підготувала  для учнів Бахмутської територіальної громади  керівниця гуртка «Юні винахідники» Марина Зеленська  діти виготовляли "Великодні листівки своїми руками". Це прекрасна ідея для святкового презенту. У них можна написати побажання або напуття на майбутній рік. А дитячі такі вироби зберігаються батьками і родичами все життя, нагадуючи про юні роки милих чад.

29 березня

Переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу з початково-технічного моделювання

27–28 березня відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання у дистанційному форматі. Організатор заходу - Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва. У змаганні брали участь 12 команд закладів позашкільної освіти.

Вихованці гуртка початково-технічного моделювання "Самодєлкіни" (керівник Євген Носов) Білик Максим та Носова Єлизавета також взяли участь у змаганнях. Діти продемонстрували свої теоретичні та технічні знання, вміння працювати з кресленнями та виготовляти об'ємні геометричні фігури. Також вони створили літальний апарат за власним задумом та рухому механічну модель військової техніки для ЗСУ, використовуючи вторинну сировину.

Під час оцінювання журі звертало увагу на ерудицію учасників, творчість, оригінальність виробів, вміння працювати з інструментами. В результаті команда гуртка початково-технічного моделювання "Самодєлкіни" Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва посіла перше місце у змаганнях.

Вітаємо гурток "Самодєлкіни" з заслуженою перемогою! Бажаємо подальших успіхів у творчій діяльності та нових досягнень!

28 березня

Коти – чудові друзі для дітей будь-якого віку. Вони навчають їх співчуттю до живих істот, відповідальності, терплячості та чемності, розумінню і повазі потреб і бажань інших. Пухнасті вихованці здатні розважити і скрасити вільний час людини. Не дивно, що займаючись творчістю, діти завжди про них пам*ятають і використовують їх образ. «Кітті» - це назва моделі парасольки, виготовленої під час майстер-класу з техніки орігамі, проведеною керівником гуртка «Гармонія декору» Бахмутського ЦТТДЮ, Кольвашенко Оленою. Ось які парасольки вийшли! 

27 березня

Всі ми знайомі зі смайликами - кумедними жовтими обличчями та користуємось ними майже щодня. Вони полегшують спілкування для нас, замінюють цілі слова та роблять наші емоції більш барвистими. За допомогою смайликів при спілкуванні в Інтернеті люди висловлюють свої почуття, настрій, емоції. Як це зробити, якщо до інтернету немає доступу, а слів не вистачає? Учасники майстер класу «Виготовлення смалів»,який провела керівник гуртка «Гармонія декору» Бахмутського ЦТТДЮ Олена Кольвашенко, навчилися робити це за допомогою іграшки «Смайлики», як виготовили власноруч, використовуючи техніку ори гамі та озброївшись кольоровими олівцями папером та ножицями. 

27 березня

Сьогодні  вихованці  гуртка "Цікава інформатика" (керівниця Віталіна Савранська) поринули у світ творчості та організації ідей разом з платформою Canva!

Ви знаєте, що створення карт думок - це не лише цікавий, але й дуже корисний процес для розвитку творчих та аналітичних навичок учнів. Сьогоднішне заняття, під час якого разом створили  карту думок на платформі Canva!

Canva - це простий у використанні інструмент для дизайну, який пропонує безліч можливостей для творчості. Використовуючи Canva, ми зможемо легко створити візуально привабливу та інформативну карту думок, яка допоможе учням систематизувати свої думки та ідеї.

Вихованці розглянули основні принципи створення карт думок, поділилися корисними порадами щодо їх структурування та використання, а потім разом крок за кроком побудували власну карту думок на тему, яка зацікавила гуртківців.

27 березня

Чому яйця приносить Великодній заєць?

Великодній заєць як символ родючості та багатства — це «персонаж», запозичений зі стародавніх німецьких культів і, за народними переказами, несе святкові яйця. Він став символом Паски в Німеччині в ХVІ столітті, й відтоді набув популярності по обидва боки Атлантичного океану. Напередодні свята Воскресіння Христового Заєць ховає у траві в саду чи в лісі великодні яйця, які із задоволенням шукають діти.

Сучасні діти шукають (і головне — завжди знаходять) зазвичай шоколадні яйця, або з сюрпризом, відомі як кіндер-сюрпризи. Саме їх у наші дні приносить Великодній заєць, котрого досі ще нікому не вдавалося побачити. Так само, як і Санту на Різдво.

31березня християни західного обряду святкуватимуть Великдень. Німці відзначають Воскресіння Христове (по-німецьки Ostern) впродовж двох днів: Великодньої неділі й наступного Великоднього понеділка. Обидва дні, як і Різдво, — державні свята, а школярі мають двотижневі канікули.

Сьогодні учні Бахмутської територіальної громади доєдналися до майстер-класу "Великоднє зайченя" - це персонаж у звичаях народів європейського заходу, що нібито розмальовує яйця до Великодня та ховає їх в саду.

27 березня

Навесні хочеться зробити особливу виріб, а саме, прекрасні перші весняні квіти-підсніжники. Це ті квітки, які навесні пробиваються першими. Вони несуть з собою чарівність весни і надію на народження Весни. Підсніжники - це чарівні квіти, які відіграють особливу роль у світі природи. Вони пробиваються крізь сніг ще до повного розтоплення весняного льоду, символізують нове життя, надію та відродження. Ці маленькі квіти надихають нас своєю міцною волею до життя та красою. Саме вони стали джерелом натхнення на майстер-класі творчої дизайнерської студії  "Майстриня" ( керівниця Юлія Безсмертна), де вихованці дізналися про підсніжники, прослухали цікаві легенди та занурилися у процес створення об'ємної аплікації підсніжників. 

27 березня

Запрошуємо вас на захоплюючу подорож у світ акварельного мистецтва!      Як намалювати акварельний пейзаж? Ми разом крок за кроком поглибимось у чарівний процес створення живописного пейзажу. Ви дізнаєтесь, як звести на полотні зелені ліси, мальовничі гори та безмежні води, використовуючи акварельні фарби та вашу власну уяву. Приготуйте пензлі, бо ми рушаємо у творчу подорож, де кожен кадр стане вашим шедевром.  Акварель - це чарівний матеріал для створення неперевершених пейзажів. Її прозора та променева природа дозволяє легко передати атмосферу різних пейзажів, від живописних морських берегів до таємничих лісових гаїв.

На майстер-класі з образотворчого мистецтва, разом з керівницею гуртка ужитково-декоративного мистецтва Тетяною Лаптєвою, учні Бахмутської громади, опановували мистецтво акварельного живопису. Яскравими, соковитими фарбами зобразили весняний квітучий сад біля води.

27 березня

27 березня відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно святкують в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

З цієї нагоди для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено інформаційну годину "Всесвітній день театру".

Діти дізналися багато цікавих фактів про театр. Побачили найдивовижніші театри світу.

Разом виготовляли символ театру -  театральні маски з паперових тарілок.

25 березня

Ось і настали довгоочікувані весняні канікули! Тепер батькам треба подумати над цікавою програмою для дитини, щоб весело провести вільний час.

Під час весняних канікул діти матимуть змістовне дозвілля та відпочинок.

Сьогодні вихованці гуртка «Scratch» (керівниця Віталіна Савранська) занурились в захопливий світ творчості та фантазії . Ми створювали  неймовірні комікси, які приваблять та розважатимуть нас усіх.

Що таке комікс? Комікс - це захоплюючий спосіб розповіді історій за допомогою зображень та діалогів.

Що потрібно для створення коміксу? Для початку потрібно придумати захопливу історію та обрати героїв, які її розкажуть. Потім додаємо зображення та підписи, які допоможуть нам розкрити сюжет нашого коміксу.

Чому це важливо? Створення коміксів - це не лише захоплюючий спосіб провести час, але і чудовий спосіб розвинути мовленнєві та творчі навички у дітей. Крім того, це відмінна можливість використати комп'ютерні технології для втілення власних ідей!

Діти  показали  свою творчість та вміння налагоджувати інформаційний процес в найцікавіший спосіб!

25 березня

На початку весни з вирію до нас на батьківщину повертаються наші птахи.

Вони  привертають увагу жвавою поведінкою, характерною для всіх птахів весняної пори.  Приліт йде  не абияк,  а в  чіткому порядку: першими до нас  весною прилітають ті птахи, які  відлетіли від нас останніми восени; останніми – ті, що  відлетіли  першими.

З давніх-давен приліт перших перелітних птахів сприймався нашими пращурами як велика весняна радість. Поява пернатих знаменувала прихід справжньої весни, слугувала підтвердженням щорічного оновлення землі після довгої холодної зими.

Весною перелітні птахи повертаються до нас, суворо додержуючись черги. Проте строки прильоту ранніх перелітних птахів в різні роки, в залежності від ходу весни коливаються більше, ніж у тих, що з`являються у нас в кінці весни.

Вихованці гуртка початково-технічного моделювання «Самодєлкіни» (керівник Євген Носов)  почали виготовляти птахів. Сьогодні на гурткове заняття завітали павичі та ластівки.

17 березня

Весна – пора року, коли природа оживає та розквітає у всій своїй красі! Весну часто називають улюбленою порою, адже після зимових холодів природа починає пробуджуватися, дні стають довшими, а сонечко – сильніше гріє землю.

Сьогодні вихованці гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) виготовляли аплікацію "Дівчина - весна". У ході заняття пригадали, які зміни відбуваються у природі з приходом весни. Побажали один одному весняного настрою та теплих гарних днів.

11 березня

«Творчість Шевченка очима дітей»

Віддавати шану національним культурним скарбам та виховувати глибоке розуміння національної спадщини серед молоді завжди було важливим завданням. І вперше, Бахмутський ЦТТДЮ провів онлайн конкурс творчості, присвячений великому українському поету та художнику – Тарасу Шевченку.

На віртуальній арені зібралося більше шістдесяти учасників. Це були учні Бахмутських шкіл №2, 4, 5, 9, 10, 12, 18, 24, НВК 11, Іванівський ЗЗСО, вихованці ДНЗ №25 та ЦТТДЮ. Цей захід став не лише змаганням, але й шляхом виявлення та підтримки талановитих дітей, розвитку їхнього творчого потенціалу та національної гордості через дослідження та вираження власної інтерпретації творчості Кобзаря.

Учасники конкурсу, представили різноманітні навчальні заклади міста, вразили своїми творчими витворами. Від малюнків і поробок до інтерактивних плакатів, буклетів та презентацій – кожна робота віддзеркалювала глибину розуміння та особливий погляд на спадщину Тараса Шевченка.

Більш ніж просто конкурс, це була можливість для молодих творців поділитися своїми враженнями та розмірковуваннями про творчість великого поета, збагативши сучасне сприйняття Шевченкової спадщини новими ідеями та емоціями.

На основі підсумкових протоколів Конкурсу від 09.02.2024 журі визначили переможців:

У віковій категорії 6-8 років призові місця отримали:

У номінаціях:

Розділ «Декоративно ужиткове мистецтво»:

Народна лялька:

І місце – Таїсія Прокопенко, вихованка ДНЗ 25, кер. Наталя Гаврик;

ІІ місце - Марія Борсук, ЗОШ 2, кер. Інна Тягній;

Український оберіг:

І місце – Єлизавета Носова, ЦТТДЮ, кер. Євген Носов.

Розділ «Образотворче мистецтво»:

Народний розпис (Петриківський, самчиківський, яворівський, гуцульский тощо):

І місце - Анна Гаврющенко, ЗОШ 9, кер. Олена Гаврющенко;

Творчі роботи в різних стилях малюнка, які передають красу природи, місцевість, побут, які оточували Шевченка, або відображають теми його поезій:

І місце - Єлізавета Михайлова, ЗОШ 7, кер. Ірина Івашова;

ІІ місце -  Римма Бузанова, ЗОШ 18, кер. Світлана Владиславська;

ІІІ місце - Олександра Петренко, ЗОШ 18, кер. Світлана Владиславська;

Розділ «Інформаційні технології»:

У віковій категорії 9-12 років призові місця отримали:

У номінаціях:

Розділ «Декоративно-ужиткове мистецтво»:

Народна лялька:

І місце – Карина Крупська, ЗОШ 9, кер. Ірина Шутько;

І місце – Злата Мокранська, ЗОШ 12, кер. Олена Місечко;

І місце – Анастасія Рева, ЗОШ 18, кер. Тетяна Дворянчикова;

І місце - Аліса Меліхова, ЗОШ 5, кер. Світлана Клименко;

ІІ місце – Софія Чухланцева, ЗОШ 18, кер. Тетяна Дворянчикова;

ІІІ місце – Марія Скрипниченко, ЗОШ 12, кер. Олена Місечко.

Український оберіг:

І місце – Мирослава Шаповалова, ЗОШ 2, кер. Ірина Беленець;

ІІ місце – Марія Галас, ЗОШ 10, кер. Олена Кольвашенко;

ІІІ місце – Олексій Драний, ЦТТДЮ, кер. Олена Кольвашенко;

Прикраса в народному стилі (браслети, намисто, гердани, віночки тощо):

І місце – Вероніка Бондарєва, ЗОШ 2, кер. Ірина Беленець;

І місце – Ксенія Насоненко, НВК 11, кер. Марина Зеленська;

ІІ місце – Амелія Шагайлямова, ЗОШ 10, кер. Олена Кольвашенко;

ІІІ місце – Софія Павловська, ЗОШ 18, кер. Тетяна Дворянчикова;

Сувеніри з природного матеріалу:

І місце – Ярослав Персик, ЗОШ 18, кер. Анатолій Маренченко;

ІІ місце – Олексій Драний, ЦТТДЮ, кер. Олена Кольвашенко;

ІІІ місце – Артем Линник, ЗОШ 2, кер. Ірина Беленець;

Розділ «Образотворче мистецтво»:

Народний розпис (Петриківський, самчиківський, яворівський, гуцульский тощо):

І місце - Єва Ващенко, ЦТТДЮ, кер. Тетяна Лаптєва;

І місце - Єва Ващенко, ЦТТДЮ, кер. Тетяна Лаптєва;

ІІ місце - Анастасія Рева, ЗОШ 18, кер. Олена Мамзіна;

ІІІ місце - Орина Воловик, ЗОШ 18, кер. Олена Мамзіна;

ІІІ місце - Софія Непотачева, ЗОШ 18, кер. Олена Мамзіна;

ІІІ місце - Олексій Бакшеєв, ЗОШ 18, кер. Олена Мамзіна.

Творчі роботи в різних стилях малюнка, які передають красу природи, місцевість, побут, які оточували Шевченка, або відображають теми його поезій:

І місце -  Назар Сєрік,  ЗОШ 24, кер. Ольга Крамчанінова;

І місце -  Ксенія Фисенкова, ЦТТДЮ, кер.  Марина Зеленська;

ІІ місце - Дмитро Шкода, ЦТТДЮ, кер.  Марина Зеленська;

ІІ місце - Артем Тихонюк, ЗОШ 10, кер. Олена Президент;

ІІІ місце - Марія Уско, ЗОШ 12, кер. Марина Зеленська;

ІІІ місце - Аліна Вергун, НВК 11,  кер. Марія Кузьмінова;

Розділ «Інформаційні технології»:

Створення презентації в Power Point «Т.Г. Шевченко - великий Кобзар українського народу»:

І місце - Микита Цуркан, ЗОШ 5, кер. Віталіна Савранська;

ІІ місце - Марія Зеленська, ЦТТДЮ, кер. Марина Зеленська;

ІІІ місце - Кира Підгорна, ЦТТДЮ, кер. Віталіна Савранська.

Створення інтерактивного плакату «Цікаві відомості про «Т.Г. Шевченка»»:

І місце - Григорій Семікін, ЗОШ 5, кер. Віталіна Савранська;

І місце - Владислава Ціліх, ЗОШ 4, кер. Юлія Серебряк.

Створення буклету «Стежками творчості Тараса Шевченка»:

І місце - Віолетта Печена, Іванівський ЗЗСО, кер. Валентина Яковлева.

У віковій категорії 13-15 років призові місця отримали:

У номінаціях:

Розділ «Декоративно-ужиткове мистецтво»:

Народна лялька:

І місце – Вікторія Крапива, ЗОШ 2, кер. Яна Містякова;

ІІ місце – Каміла Коренєва, ЗОШ 12, кер. Олена Місечко;

ІІІ місце - Аліса Хоменко, ЦТТДЮ, кер. Олена Кольвашенко;

Український оберіг:

І місце – Максим Карпов, ЗОШ 2, кер. Ольга Крапива;

І місце – Іван Галушка, ЗОШ 10, кер. Олена Кольвашенко;

Прикраса в народному стилі (браслети, намисто, гердани, віночки тощо):

І місце – Анастасія Шаповалова, ЗОШ 12, кер. Олена Місечко;

ІІ місце - Євгенія Красикова, ЗОШ 12, кер. Олена Місечко;

ІІІ місце - Валерія Васильєва, ЗОШ 12, кер. Олена Місечко;

Творчі роботи в різних стилях малюнка, які передають красу природи, місцевість, побут, які оточували Шевченка, або відображають теми його поезій:

І місце – Анастасія Назарова, ЗОШ 18,  кер. Олена Мамзіна;

І місце - Аліна Стьопіна, НВК 11, кер. Юлія Говорун;

Розділ «Інформаційні технології»:

Створення презентації в Power Point «Т.Г. Шевченко - великий Кобзар українського народу»:

І місце - Кирило Пруденко, НВК 11, кер. Світлана Квасникова;

ІІ місце - Уляна Пуняк, ЗОШ 2, кер. Світлана Макотченко.

Створення інтерактивного плакату «Цікаві відомості про «Т.Г. Шевченка»»:

І місце - Кароліна Акатова, Іванівський ЗЗСО, кер. Юлія Козаченко;

ІІ місце - Денис Рукавицин, ЗОШ 2, кер.  Олена Мирошниченко.

У віковій категорії 16-18 років призові місця отримали:

У номінації:

Розділ «Декоративно-ужиткове мистецтво»:

Прикраса в народному стилі (браслети, намисто, гердани, віночки тощо):

І місце – Мілена Савіна, ЗОШ 18,  кер. Ірина Кучерук.

Розділ «Інформаційні технології»:

Створення інтерактивного плакату «Цікаві відомості про «Т.Г. Шевченка»»:

І місце – Валерія Сідорова, ЗОШ 5, кер. Олена Сідорова.

Онлайн конкурс творчості "Як ми знаємо творчість Тараса Шевченка" відкрив нові горизонти для молодих українців у світі мистецтва та культури, показавши, що спадщина великого Кобзаря живе в кожному з нас, та вона надихає на творчість та самовираження, не залежно від віку чи статусу.

11 березня

У нас в Україні настала найвеселіша пора року - Масляна! Це свято, яке огортає нас теплом, радістю та ароматом смажених млинців!

Масляна - це багатовікова традиція, яка відзначає прихід весни та провіщає кінець зими. Вона сповнена музики, танців, різноманітних розваг та, звичайно ж, незабутніх смаколиків.

Українці святкують Масляну усілякими способами - від великих масштабних карнавалів у містах до невеликих сімейних свят в селах. Це час, коли ми разом збираємося з родиною та друзями, щоб насолодитися компанією один одного та смачними стравами.

Одним з головних символів Масляної є млинці - тонкі, ароматні та смажені на сковороді. Їх смак справді неперевершений! А ще це час, коли ми влаштовуємо різноманітні конкурси, граємо у народні ігри та робимо різноманітні ремесла.

Нехай це свято наповнить ваші серця радістю та веселощами, а смажені млинці зроблять ваші дні ще смачнішими!


9 березня

9 березня 2024 року Україна відзначає 210-річницю від дня народження геніального Пророка, українського поета, художника, прозаїка, драматурга, політичного та громадського діяча - Тараса Шевченка. Вагу Великого Кобзаря для України неможливо переоцінити. Ми вклоняємося перед, образом видатного УКРАЇНЦЯ, який своїм життям, своєю наскрізною українською вдачею, своїм безсмертним словом – є прикладом невтомного борця за волю, правду, мир та єднання.

Пройшло 210 років від народження, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії: «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»

8 березня

В невпинному ритмі сучасного життя іноді так важко зупинитися і насолодитися простими речами - красою природи, радістю творчості та спілкуванням з близькими.

"Майстриня" - це гурток творчої дизайнерської студії, де кожен гуртківець має можливість розкрити свій талант та вміння виготовлення різноманітних рукодільних виробів. Цього разу у творчій дизайнерській студії «Майстриня»(керівниця Юлія Безсмертна) відбулося створення кольорових паперових букетів, щоб привітати жінок зі святом весни.

8 березня

Свято весни, свято посмішок. Свято гарних емоцій. І сьогодні на занятті гуртка початково-технічного моделювання «Самодєлкіни» (керівник Євген Носов) наші вихованці виготовляли букети квітів тюльпанів, це гарний подарунок, щоб привітати своїх матусь та бабусь зроблений своїми руками.

Ми  пишаємось нашими жінками,  які захищають наші землі. Ми пишаємось нашими вчителями, які не зважаючи на жахи війни, навчають наших дітей.   Ми пишаємось нашими медичними працівниками, лікарями. Ми  пишаємось всіма  нашими жінками, які працюють в комунальних підприємствах. Вони справжні герої. Дякуємо всім вам! Дякуємо за те, що ви, не зважаючи на війну працюєте, створюєте, посміхаєтесь і даруєте нам посмішку, надію і віру!

8 березня

8 Березня -  Міжнародне свято боротьби жінок за власні права та свободу. А для доньки чи сина найголовніша людина в світі – це люба матуся. Що ж подарувати любій, найріднішій людині в цей день? Звичайно щось зроблене власноруч, красиве та ніжне як посмішка  матусі. Первоцвіти – саме вони не зважаючи на заморозки та негоду пробиваються крізь сніг та радують око. Під рукою завжди кольоровий папір, ножиці і клей.   Вихованці гуртка «Гармонія декору» (керівниця Олена Кольвашенко) із завзятістю прийнялись за виготовлення листівок 3-D. Головний елемент композиції – тюльпан. Трохи фантазії, навичок роботи з папером та бажання порадувати близьких і листівка готова! 


7 березня

В межах тематичного місячника родинно-сімейного виховання для вихованців гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) було проведено бесіду "За що треба цінувати родину?". Діти дізналися чим відрізняється поняття сім'я та родина. Ознайомилися з ознаками сім'ї. Складали асоціативний кущ до слова СІМ'Я. Спілкуючись, дійшли висновку, що родина - це справжній дарунок долі, який треба цінувати понад усе. 


1 березня

Весна – це час пробудження природи. Вона приходить після зими. Зимовий холод відступає, а на зміну йому приходить весняне тепло.

Ця пора року є справжнім святом для рослин, адже починається їх відродження. Після холодної, суворої зими, сонце знову пробуджує їх до нового життя. Все навколо оживає пісня зимової сплячки.

Серед талого снігу крізь землю пробивається один з перший вісників весни – пролісок.

Тому сьогодні, у перший весняний день, вихованці гуртка "Юні винахідники" (керівниця Марина Зеленська) виготовляли об'ємну аплікацію "Проліски"