Березень 2023

31 березня

Червону половинку горошини на шести чорних лапках всюди називають ласкаво. У нас – сонечком, в Західній Європі – божою овечкою, сонячним телятком або сонячним жучком.         У п'ятницю, 31 березня, дистанційно був проведений майстер-клас з образотворчого мистецтва, який провела Лаптєва Тетяна. Під час заняття діти дізнались секрети малювання акварельними фарбами та намалювали цю живописну милу комаху. 

29 березня

Першоцвіти

Весна завжди асоціюється з першими квітами, які прокидаються від зимового сну. Першоцвіти цвітуть раніше за інші квіти, зазвичай вони з'являються вже в березні або на початку квітня, коли земля ще не повністю розтанула від зимового морозу.

На сьогоднішньому майстер-класі з малювання першоцвітів керівник гуртка Тетяна Лаптєва разом з учнями шкіл Бахмутської ТГ відтворила ці чудові квіточки на аркуші паперу. Маленькі художники дізналися що малювання підсніжників - це чудовий спосіб відтворити весняну атмосферу та перші ознаки весни на папері, а також те, що підсніжники є дуже вразливими, і деякі їх види занесені до червоної книги тому необхідно берегти ці прекрасні квіти.

Підсніжники - це квіти, які символізують надію, відродження та віру в майбутнє. Вони є важливим елементом весняного ландшафту та надихають нас на нові початки та досягнення.

29 березня

На обласних змаганнях з авіамодельного спорту наші-другі!    З 25 по 28 березня 2023 року у онлайн форматі відбувся відкритий чемпіонат Донецької області з авіамодельного спорту кубок "Pink Flight". Під час заходу вихованці мали можливість не лише проявити свої знання та практичні навички, здобуті під час занять у гуртках, а й відчути азарт спортивної перемоги. Спортсмени змагались у класі  моделі  планери,одномоторні,  багатомоторні,   гумомоторні літаки та копії планерів.

Команда гуртківців "Літачки", Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва (керівник Шутько Руслан)зайняла друге командне місце. Завдяки мистецтву наших дітей ми вкотре переконуємось, що наразі мрія кожної дитини – це, щоб швидше закінчилась війна та наша Україна була цілісна та вільна.   Разом до перемоги!           За підсумками змагань  кращих результатів досягли-

Геніатуліна Софія планер(А-міні) - 3 місце;

Кривонос Егор планер (А) - 2 місце;

Воробйов Петро планер (А-міні) - 7 місце;

Шутько Федір копія одномоторна (F)- 1 місце; Воробйов Петро копія одномоторна (F)- 4 місце;

Шутько Федір копія гумомоторна(В) - 1 місце.

20 березня

20 березня, відзначається незвичайне, але дуже приємне свято – Міжнародний день щастя. Адже саме щастя є однією з основних цілей людства.

А щастя – у простих речах,

Для нього треба зовсім трішки:

Горнятко кави у руках,

І тихе муркотіння кішки.

Промінчик сонця у дворі,

Пташиний спів на підвіконні,

Безхмарне небо угорі

І на плечах – твої долоні…

Яке велике щастя — просто жити,

Стрічати радо кожен день новий.

Любити світ і всіх людей любити

Та відчувати вітерець легкий

І чарівну красу навколо себе,

І чути сум і радість у піснях.

Летіти в мріях у високе небо,

Немов казковий легкокрилий птах.

Яке це щастя — сонце зустрічати!

Любити й дивуватись кожну мить.

Красу землі всім серцем відчувати,

Яка навколо радісно бринить.                       

Яке велике щастя — просто жити….                               

Наші маленький янголята.               

Нехай всі діти та їх батьки будуть щасливими!


20 березня

Багато людей в усьому світі відзначають 20 березня Всесвітній день казки. Його мета – залучити аудиторію до читання повчальних дитячих оповідок, організація публічних читань та інших заходів, які б популяризували цей жанр літератури. «Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. А які казки полюбляють і читають ваші діти? Діти і казка нероздільні, вони створені одне для одного і тому знайомство з казками допомагає у вихованні дітей вчить їх життя, розповідає про добро і зло. Діти вчаться розуміти вчинки героїв казки, прагнуть скористатися позитивним прикладом свого героя.                 Заняття з арт-терапії проводить  керівниця гуртка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва  Лаптєва Тетяна, де діти ВПО у місті Синельниково, що на Дніпропетрівщині у своїй творчості малювали улюблених героїв з казок, які вчать дітей впевненості в собі і своїх силах.  Малюнки вийшли яскравими та колоритними, а творча майстерня була насичена позитивними емоціями та враженнями.Діти люблять казки, а улюблений герой народних казок , це хитра руда лисиця. На занятті з малювання  маленькі художники намалювали цього кмітливого та підступного персонажа. 

20 березня

Немає слів, щоб висловити співчуття з приводу неочікуваної смерті людини, котра заслуговує на найкращі слова поваги та шани. Пішов з життя чоловік, який своїми діями та вчинками, своєю силою духу виховав не одне покоління учнів. Вміло навчав їх мудрості та відповідальності, завжди підтримував та був наставником.

Бахмутський міський ЦТТДЮ щиро сумує з приводу непоправної втрати – передчасної смерті нашого колеги, голови міського методичного об’єднання вчителів трудового навчання, вчителя Бахмутської загально-освітньої школи №5 Ткалича Ігоря Анатолійовича. Він загинув в Бахмуті, внаслідок російського обстрілу.

Хтось із великих сказав: «Коли помирає людина, світ стає біднішим, бо втрачає те, чим вона жила, як сприймала все, що її оточувало, якою багатою і щедрою була її душа, сутність». Ігор Анатолійович був дуже ініціативною, веселою, енергійною людиною, великим працелюбом, відповідальною особою. Завжди був готовий прийти на допомогу. Він не просто давав знання і ділився своїм досвідом, він міг прищепити дітям любов до праці, він був справжнім помічником, другом. 

Він співпрацював з нашим центром. Протягом 16 років нашої спільної співпраці з центром технічної творчості Ігор Анатолійович був ініціатором проведення міського конкурсу  з токарної обробки деревини «Майстер – золоті руки» ,в якому його учні завжди займали перші місця та показували найкращі результати.

Колектив Бахмутського ЦТТДЮ висловлює співчуття з приводу передчасної смерті Ткалича Ігоря Анатолійовича, розділяє скорботу і біль рідних, друзів, колег – усіх, хто знав і працював з цією чудовою людиною.

Світла пам’ять про нього завжди буде жити серед рідних, друзів, товаришів, колег, батьків та учнів школи, вихованців центру і залишиться назавжди у наших серцях.

Із болем у серці ми визнаємо, що вже ніколи не отримаємо його підтримки, не почуємо його влучних жартів та не скористаємося його мудрою порадою.

Вічна Вам пам'ять, Ігорю Анатолійовичу!

14 березня

14 березня – Міжнародний день річок. Об’єднання зусиль людей в боротьбі проти гребель та захисту річкових екосистем є головною метою свята.

Нагадаємо, у 1997 році вперше на офіційному рівні підняли питання про доцільність і безпеку штучного регулювання річок і зведення гребель. Ініціатором стала американська екологічна організація «International river network» (Міжнародна мережа річок).

Її підтримали 20 країн світу, відправивши своїх делегатів на першу міжнародну конференцію проти будівництва великих гребель, яка відбулася в березні 1997 року в Бразилії, в місті Курітіба.

Конференція пройшла під гаслом «За річки, воду і життя!»

Слід зазначити, що греблі на річках – це тромби на наших водних артеріях, які назавжди змінюють природні процеси у цих динамічних екосистемах, призводячи до повільного їх вмирання, адже для того, щоб життя людини на Землі тривало вічно, річки повинні стати такими, якими вони були до нашої ери — вільними від гребель і токсичних скидів, повноводними, судноплавними й рибними.

Тож закликаємо дбати про збереження річкових екосистем вже сьогодні – вони джерело життя на Землі.

10 березня

День Державного гімну України, що відзначається 10 березня, був затверджений у 2021 році 7 грудня Кабінетом Міністрів України.

Твір композитора Михайла Вербицього та поета Павла Чубинського “Ще не вмерла України…” став державним символом нашої країни. Дата відзначення Дня Державного гімну України обрана відповідно до події, коли вперше прозвучав цей твір на концерті, присвяченому Дню памяті Тараса Шевченка. Концерт відбувався у Пшемислі (Польща), а композиція на тому концерті звучала, як заключна.

9 березня

Стежками Шевченка…

Тарас Григорович Шевченко (1814-1861) - видатний український поет, маляр, громадський і політичний діяч, який став символом національного відродження українського народу.

Автор збірки поезій "Кобзар", яка стала знаковою для української літератури. У своїх творах Шевченко висвітлював соціальні, національні та етичні проблеми українського народу, відтворював картини його життя та боротьби. Поет став важливим символом українського національного відродження, боротьби за свободу та незалежність.

Творчість Тараса Шевченка займає важливе місце в українській та світовій літературі, його поезії і малюнки перекладені багатьма мовами.

До дня народження поета на занятті гуртка швейної студії «Майстриня» керівником Юлією Безсмертною було проведено тематичне заняття «Стежками Шевченка». Вихованці згадали історію непростого життя Тараса Григоровича, прослухали вірші, закріпили знання погравши у вправу «Біографія Тараса Шевченка» та виготовили закладинки для улюбленої книжки.

9 березня

Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України. 

6 березня

Оригамі - це мистецтво складання паперових фігурок без використання клею чи ножиць. Це мистецтво виникло в Японії багато століть тому і стало популярним по всьому світу. Оригамі може бути простим за дизайном, або дуже складним і детальним. Участь у конкурсах оригамі дозволяють учасникам проявляти свою креативність та технічні навички, виготовляючи прекрасні паперові творіння.

З 13.02.2023 по 28.02.2023 Бахмутським міським Центром технічної творчості дітей та юнацтва було проведено міську виставку-конкурс творчих робіт дітей та молоді міської громади «Місто Оригамі». У міському Конкурсі прийняли участь учні шкіл №2,4,5,7,9,10,18, НВК 11 а також Іванівський та Опитненський ЗЗСО. Усього в Конкурсі прийняло участь 64 учні та 65 робіт. Конкурс проходив дистанцйно за трьома віковими категоріями: 6-9 років, 10-13 років, 14-18 років, у номінаціях: традиційне оригамі; багатомодульне оригамі; кірігами; кірікомі (оригам з використанням розрізів); квілінг; паперкрафт; квіти і квіткові композиції; кусудама; витинанка. Судді оцінювали змагання за такими критеріями як рівень володіння технікою виконання, творчий підхід, яскравість і виразність роботи, якість оформлення роботи, трудомісткість та її доцільність при виконанні роботи.

На основі підсумкових протоколів Конкурсу від 28.02.2023 судді визначили переможців:

У віковій категорії 6-9 років призові місця отримали:

У номінації:

Традиційне оригамі:

І місце – Максим Калінчик, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІ ступенів №2, керівник Оксана Коваленко;

І місце - Олександр Меліхов, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського,  керівник Таміна Куражнова;

ІІ місце – Віра Самофал, учениця Іванівського ЗЗСО І-ІІ ступенів, керівник Наталя Комаревцева;

ІІІ місце - Кирило Белецький, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням керівник, Наталя Сидоренко.

Багатомодульне оригамі:

І місце - Катерина Гончарова, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Ірина Молодчак;

ІІ місце - Мілана Сергєєва, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Наталя Мінакова;

ІІІ місце - Аліна Ковалинська, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського,  керівник Таміла Куражнова.

Кірігамі, кірікомі (оригамі з використанням розрізування):

ІІІ місце – Аріна Мохницька, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІ ступенів №4, керівник Юлія Медведкіна. 

Квілінг:

І місце – Мирослава Баран, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Ірина Молодчак;

ІІ місце - Емілія Данильченко, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського,  керівник Лариса Шишацька;

ІІ місце - Аріна Жарикова, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського,  керівник Ірина Рожанська;

ІІІ місце - Тарлан Аббасов, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Наталя Конюшенко;

Папекрафт:

І місце - Михайло Буряк, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Наталя Мінакова;

І місце - Даніїл Любименко, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського,  керівник Інеса Іващенко;

Квіти і квіткові композиції:

І місце – Софія Желябіна, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського,  керівник Ірина Рожанська;

ІІ місце - Дар’я Воронович, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІ ступенів №2, керівник Оксана Коваленко;

Винанка:

І місце – Олександр Богун-Меркулов, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, керівник Олена Сидоренко;

У віковій категорії 10-13 років призові місця отримали:

Традиційне оригамі:

І місце – Леонид Письменний, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, керівник Світлана Владиславська;

І місце - Пилип Ємельянов, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10, керівник Олена Кольвашенко;

ІІ місце - Микита Коляго, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, керівник Анатолій Маренченко;

ІІІ місце – Назар Рибін, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, керівник Євгенія Моренко;

ІІІ місце – Кирило Коновалов, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІ ступенів №4, керівник Ірина Немудрякіна;

ІІІ місце – Евеліна Свідерська, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, керівник Наталя Северин;

Багатомодульне оригамі:

І місце – Марина Колосенко, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Наталя Мінакова;

ІІ місце – Діана Риндя, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІ ступенів №4, керівник Ірина Немудрякіна;

Квілінг:

І місце – Максим Бурим, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням, керівник Наталя Семікіна;

ІІ місце – Вероніка Гальчич, учениця Бахмутського НВК І-ІІІ ступенів №11, керівник Зухра Моськіна;

ІІІ місце – Христина Поповська, учениця Опитненського ЗЗСО І-ІІ ступенів, керівник Наталія Корнєєва;

Паперкрафт:

І місце – Софія Дукмас, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, керівник Наталя Северин;

Квіти і квіткові композиції:

І місце – Діана Риндя, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІ ступенів №4, керівник Ірина Немудрякіна;

ІІ місце – Ганна Савостіна, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, керівник Олена Сидоренко;

Кусудама:

ІІ місце – Марія Галас, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10, керівник Олена Кольвашенко;

ІІ місце – Ігор Макаренко, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10, керівник Олена Кольвашенко;

ІІІ місце – Всеволод Василенко, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІ ступенів №4, керівник Ірина Немудрякіна;

Витинанка:

І місце – Варвара Смирнова, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, керівник Наталя Мінакова;

І місце - Давід Череповський, учень Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, керівник Вікторія Федосова;

ІІІ місце – Анастасія Колода, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, керівник Інеса Іващенко;

У віковій категорії 14-18 років призові місця отримали:

Традицйне оригамі:

І місце – Анастасія Сергєєнко, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, керівник Тетяна Дворянчикова;

ІІ місце - Олександра Маляренко, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, керівник Тетяна Дворянчикова;

Багатомодульне оригамі:

І місце - Полина Четверик, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, керівник Тетяна Дворянчикова;

І місце - Емілія Мазелюк, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, керівник Олена Шпаченко

Квіти і квіткові композиції:

ІІІ місце – Світлана Андрющенко, учениця Бахмутської ЗОШ І-ІІ ступенів №9, керівник Олена Гаврющенко;

Роботи учасників можна знайти на нашому сайті за посиланням: https://sites.google.com/view/cttdu-bahmut/міські-виставки-конкурси-та-змагання/місто-оригамі?authuser=0

Вітаємо переможців цього захоплюючого та креативного конкурсу. Ваші творіння - це прекрасний приклад того, як технічність та креативність можуть створити неймовірні шедеври зі звичайного паперу. Ваша праця відображає ваше вміння працювати над деталями, розвиває вашу уяву та творчість. Вітаємо вас з перемогою!