«Блогінг і лендінг»

Розділ: Загальнолюдські цінності і мова

Рівень (клас): 9–11

Тема: Технології та комунікації

Мета: За допомогою мови знайти свій зручний і ефективний "рецепт" створення та розвитку описового блогу, а також — як зробити ефективний лендінг.

Яка інформація мене тут чекає?


  • Як створити, просунути і вести свій блог?

  • Як зробити це з драйвом, задоволенням і без втрати читачів?

  • Як створити лендінг і просунути його?

  • Навіщо блогу реклама?

  • Як підрахувати відвідуваність або що таке конверсія сайту?

  • Навіщо мені знати, що таке семантичне ядро?

  • Як дружити з дизайном і здоровим глуздом одночасно?

Вступ

Блог, сайт, лендінг... Ці слова вже стали цілком повсякденними. У багатьох є сторінки в соцмережах, блоги, особисті або комерційні сайти. Дехто перевів їх з розряду «для задоволення і самореалізації» в розряд «для прибутку».

Але ось як зробити ці, в принципі вже «стандартні інструменти професіонала», крутими і конкурентними?

Особистісне зростання / Інтернет

Блог, аккаунт у соцмережі, власний сайт — «обличчя» сучасної людини. Адже значна частина нашого життя перенесена у віртуальний світ. Як же зробити так, щоб ваше «віртуальне обличчя» було надзвичайно привабливим, давало можливість і для високої самооцінки, і для пристойного доходу? Будемо розбиратися "поетапно", адже в інформаційному середовищі балом править саме алгоритм!

В яку соцмережу, на яку платформу податися? А, можливо, потрібен окремий домен? Якщо від цих питань йде обертом голова, то... "уявіть" самого себе! Тоді відразу стане зрозуміло, як себе представити.

Якщо визначилися з тим, про що буде блог (сайт, сторінка), то пора зробити вибір: окремий блог або в соцмережі.

Наступним кроком буде створення чарівного імені. Воно у вас буде складатися з двох частин: з домена і назви (слова або фрази, що написані в «шапці») блогу чи сайту. Для вибору домену теж можна скористатися підказкою:

Тепер виберемо, що буде у вас в імені — написі в «шапці». Подумайте, що б ви хотіли сказати читачеві, який вперше потрапив на ваш сайт (блог). Ось ця фраза і може стати ім'ям блогу. Пройшовшись по нашому невеликому «опитувальнику», ви зберете мету блогу як пазл:

У якій групі (групах) буде більше позитивних відповідей, до тієї й ближче ваша мета. Наприклад: «Я планую за рік мати 100 підписників, не планую нічого продавати, можливо, проведу конкурс для моїх шанувальників». Моя мета — самореалізація і самовираження в групі однодумців. Теж мета, не захмарна, але цілком гідна.

Чим чесніші відповіді, тим вище розуміння вашої мотивації!

Тепер варто розібратися з цільовою аудиторією — на кого розрахований блог або сайт? Існує твердження, актуальне не тільки для блогів: «Писати для всіх — значить писати для нікого!»

Малюємо «портрет» вашого майбутнього читача.

Відповіді і дадуть вам «матрицю»: для кого, як і якою мовою писати!

А тепер головне, — який контент для цього читача створити, щоб досягти цілей блогу (сайту)?

Продумаєте пункти з підказки — будете мати «королівський» контент!

А якщо скористаєтеся цими фішками, то й читачів, і репостів у вас буде — море:

Пройдіть "весь шлях" нашими підказками, і ви станете успішним блогером чи власником успішного сайту. Тільки не обманюйте себе!

Запитання:

В яких соціальних мережах у вас є сторінка? Скільки часу ви приділяєте її «веденню»?

Чи є у вас свій блог? Скільки у нього читачів?

Чи стежите ви за публікаціями кого-небудь з медійних персон або блогерів? Що саме в їх постах вас «чіпляє»? Як ви думаєте, чому?

Практичне завдання:

Перевірте «рутинну частину» ваших сторінок, блогів чи сайтів. Нічого не втрачено? Тепер переходимо до творчої частини! Подивіться на них ще раз, включивши уяву! Пофантазуйте і переробіть! Нехай вони стануть віддзеркаленням вашої неповторної особистості, розкажуть про вас не тільки змістом, а й формою: дизайном, ілюстраціями, підбором кольорів і т.д.

Створіть власний інформаційний або медійний продукт «з прицілом в майбутнє». Творіть! І нехай ваші мрії обов'язково здійсняться!

Маркетинг

Якщо блогінг — це варіант, коли ви «продаєте» свої думки, ідеї, теми, до того ж кожного разу оновлюючи контент, але не вивалюючись із загальної стилістики, то лендінг — це мистецтво продажу одного виду товарів (або навіть одного товару), заходу, івенту, ідеї на ОДНІЙ сторінці! Саме вона повинна бути максимально ефективною, змістовною і ефективною. А ще непогано б, щоб творчою та ексклюзивною...

Як вмістити всі маркетингові виверти, психологічні фішки і досягти бажаного результату на одній сторінці? Про це ми і будемо з вами зараз говорити...

Отже, лендінг — це сайт лише з однієї сторінки, завдання якого привернути увагу клієнта (покупця), грамотно і поетапно провести його по сторінці так, щоб в результаті він купив товар (послугу). Лендінг утримує увагу відвідувача, поступово змушуючи його зробити потрібну вам дію (купити товар, записатися на курси, оплатити послугу, відвідати захід...). Ви, як рибалка, закидаєте своїм сайтом приманку на велику рибу, а потім акуратно її ведете. Щоб гарантовано зловити! І ви не рибалка «однієї риби», вам потрібен максимальний улов!

Що ж повинно бути у вашому односторінковому сайті, щоб він не тільки тішив око, а й поповнював кишеню?

Фішка № 1 Блокова структура. Перший блок — товар (послуга, івент) у всій красі. Великими літерами, яскраво, соковито. Але не дратівливо в жодному разі. Ніяких зайвих деталей, дратуючих дурних написів та іншого візуального сміття. «Ось він — наш «товар обличчям», дивіться який він класний і особливий». Опис повинен бути грамотним і розумним. Дурниці і вульгарності тільки відштовхнуть користувача сайту.

Ненав'язлива, але помітна кнопка «КУПИТИ ЗАРАЗ», «ПОЧАТИ ЗАРАЗ» буде цілком доречною, адже якийсь відсоток відвідувачів ви привернете вже на цьому блоці.

Якщо мова йде про товар або послугу, то в цьому блоці можна «прикрутити» лічильник, скільки товару продано, скільки залишилося (скільки днів до кінця акції, скільки людей записалося на курс…).

Текст в кожному блоці повинен бути зрозумілим і не перевантаженим. Максимум чотири чи п'ять рядків. «Опуси» ніхто не читатиме, а якщо буде, то його увага «розпорошиться». Саме цього вам якраз і не потрібно!

Вся подальша інформація теж розміщується блоками. А якими і як — це вже наступна фішка.

Фишка № 2 Відгуки та думки експертів. Якщо відвідувач не зважився на першому блоці, то тепер потрібен пул «порадників», які його до цього підштовхнуть. Тут можливі варіанти, які залежать від «портрета» вашого клієнта і від товару або послуги.

Варіант №1

Такі ж звичайні відвідувачі, ощасливлені вашим товаром.

Варіант № 2

Думка експерта.

Варіант № 3

Знаменитість, яка цим вже скористалася. «Гей, відвідувачі нашого сайту, ви ж нічим не гірші... Розділяє вас всього один крок — купи, оплати, запишись)».

Якщо і на цьому блоці відвідувач зволікає, то його чекає наступний блок.

Фішка № 3

Технічні характеристики (які розкажуть, як ваш товар випереджає конкурентів), відеоогляд (який покаже, як легко і ефективно скористатися товаром або послугою), або надихаюча відповідь на питання «Що це мені дасть?» (привабливий і обіцяє реальну вигоду, апгрейд знань, умінь, можливостей або настрою... залежить від специфіки вашого лендінгу).

Зверніть увагу на правий нижній кут сторінки. Бачите кнопочку з телефонною трубкою? Це наступна фішка.

Фішка № 4 Зручна форма замовлення, в ідеалі — «відзвон». Адже ніхто не любить заповнювати дурні анкети. Чим менше часу людина витрачає на оформлення замовлення, тим вище ймовірність, що сама операція завершиться вдало. Тому актуальні тільки два пункти: як звернутися до відвідувача (ім'я) і за яким номером йому передзвонити!

Фішка № 5 Зрозумілий алгоритм покупки і зрозуміло написана контактна інформація.

Цей блок — відповідь на запитання відвідувача «як оплатити» і «де вас знайти».

Інформація повинна бути послідовною, зручною і актуальною.

Створюючи сторінку лендінгу, ви повинні враховувати ці нюанси. І для вас надзвичайно важливий баланс між творчим підходом та маркетингом:

• Якщо вони будуть працювати «в парі», то ваш лендінг буде ефективним.

• Якщо ви занадто багато уваги приділяєте «аспектам, що продають», то, можливо, візуальна частина буде не такою привабливою, ви не зможете виділитися з ряду конкурентів і «зачепити» відвідувача.

• Але і зайва химерність, перевантаженість дизайну здатні будуть відштовхнути: адже хто захоче продиратися через ваш «політ креативної фантазії», збираючи крихти корисної інформації.

Враховуйте нюанси, творіть — і ваш лендінг стане віртуальним Ельдорадо, що приносить реальний дохід.

Питання:

Чи є у вас власний сайт?

Які види лендінгів вам зустрічалися?

Які з них вас «чіпляли»? Чому саме — як ви гадаєте ?

Математика

Одне з найважливіших питань, які хвилюють і блогерів, і "власників" лендінгів — відвідуваність! Відвідуваність ще називається пошуковим трафіком. Це реальна кількість відвідувачів, які перейшли на ваш сайт. Але часто виходить так, що навіть при великій відвідуваності лише невелика кількість користувачів здійснюють дії, які ви від них очікуєте (особливо це актуально для лендінгів). У цьому випадку можна стверджувати, що ресурс має низьку конверсію. А що ж таке конверсія сайту? Під SEO-конверсією зазвичай розуміють співвідношення кількості користувачів або відвідувачів до кількості певних конкретних потрібних вам дій (кліків, переходів, замовленнь...), яке вимірюється у відсотках. Чим менший цей показник — тим нижче рівень конверсії вашого ресурсу. Як розраховується конверсія сайту?

Щоб дізнатися конверсію того чи іншого ресурсу, необхідно провести прості розрахунки за наведеною формулою. Наприклад, у вас є лендінг із 1000 щоденних відвідувачів, на якому протягом дня здійснюють 20 корисних дій. Виходячи з цих даних, можна дізнатися конверсію сайту за такою формулою:

20 дій / 1000 відвідувачів * 100 = 2%.

У цьому випадку конверсія ресурсу складає 2%, що, найчастіше, є непоганим показником.

Чітко визначити показник хорошої конверсії майданчика практично неможливо. З огляду на різні показники у кожного сайту і їх специфічні особливості, рівень успішної конверсії може різнитися. Для прикладу візьмемо два ресурси:

1000 відвідувачів з конверсією 5%;

8000 відвідувачів з конверсією 1%.

На першому сайті щодня здійснюють 50 корисних дій. На другому — 80. Відповідно, другий варіант, незважаючи на низький рівень конверсії, потребує менше часу.

Успішною конверсією можна вважати ту, яка, наприклад, буде покривати всі витрати на рекламу, залучення клієнтів, оплату офісу та інші послуги.

А чи є способи збільшити конверсію сайту / лендінгу / блогу?

Фахівці радять звернути увагу на ті чинники, які можуть вплинути на конверсію. Для зручності їх навіть поділяють на зовнішні і внутрішні.

Зовнішні чинники — це дії, що відбуваються з відвідувачем до того, як він потрапляє на сайт:

Реклама ресурсу. Від реклами залежить зацікавленість відвідувача, його думка про ресурс і подальші дії.

SEO. На конверсію сайту впливає і його розташування в пошуковій видачі. Чим вище знаходиться ресурс, тим більше шансів, що відвідувач зайде саме на ваш майданчик і зробить необхідні дії. Відповідно, ці шанси істотно падають, якщо сайт знаходиться за межами перших сторінок.

Внутрішні чинники — це елементи вашого ресурсу, здатні змусити людину залишитися на сайті і виконувати необхідні для вас дії (пам'ятаєте всі фішки і прийоми лендінгу?).

Дизайн. Перше, що бачить людина при переході на сайт. Цікавий і логічний дизайн здатний "зачепити" відвідувача. Тут головне дотримати баланс "красиво, так, що замилуєшся" і "незручно до жаху". Не "переборщіть", інакше ваш сайт або блог перетвориться на триногий дизайнерський стілець: око радує, а сісти не можна.

Контент. Безсумнівно, це одна з найважливіших складових. Найчастіше відвідувачі переходять на сайт в пошуках певної інформації. Щоб цей відвідувач виконав необхідні дії, весь ваш контент повинен бути якісним, корисним і простим для сприйняття.

Юзабіліті. Це, в цілому, показник простоти використання сайту користувачами. З юзабіліті як зі зборами валізи — потрібно ретельно відбирати тільки потрібне. Інакше відвідувач зникне під купою непотрібної або зайвої інформації.

Технічний стан сайту. Вказує на всі технічні складові кожного ресурсу. Погодьтеся, і вас дратує, коли сайт вантажиться "повільно і сумно". І за час завантаження ви ризикуєте втратити відвідувача. Тому, якщо ви плануєте підвищити конверсію сайту, він повинен швидко завантажуватися і не містити зайвих сторінок.

Які ресурси можуть допомогти при перевірці відвідуваності, конверсії і т.д.?

Наприклад, Google Analytics.

Традиційний інструмент веб-аналітики, який використовується, мабуть, усіма. У ньому є безліч показників: статистика відвідувань сайту, статистика конверсії, показники реклами, поведінкові фактори і ще багато всього. Зручно стежити за аналітикою сайту онлайн. Безкоштовний.

Або LiveInternet. Найпопулярніший безкоштовний лічильник для сайту. Широкі можливості збору, обробки і подальшого аналізу даних відвідуваності інтернет-ресурсів. Безкоштовний.

Можете використовувати HotLog. Цей лічильник встановлюється на ваш сайт і відстежує відвідувачів, перегляди та сесії. Безкоштовний.

Завдання:

Учням можна попрацювати командами. Учитель заздалегідь готує аркуши з назвами популярних ресурсів. Це можуть бути як інтернет-магазини, так і медіаресурси або інші сайти. Проводиться жеребкування. Їх завдання — знайти для своїх варіантів інформацію з відвідуваності і спробувати оцінити коверсію.

Мова/CEO

Згадайте, що ви робите, коли щось шукайте в інтернеті? Складаєте запит, використовуючи певні формулювання — слова. Тобто ви складаєте свій запит, використовуючи ключові слова. І від того, як саме ви його складете, буде залежати, які саме ресурси ви побачите, і наскільки ваші очікування виправдаються. А ось для ресурсів (блогів, лендінгів) важливий зворотний бік медалі — можливість відповідати якомога ширшому переліку тематичних запитів. Ось цей найповніший перелік пошукових запитів, їх форм і словосполучень, які описують вид діяльності, товари, послуги і повністю охоплюють тематику сайту і називається семантичне ядро. При цьому семантичне ядро враховує бажання, інтереси користувачів і відповідає цілям проекту.

Створити семантичне ядро, на думку фахівців, можна, пройшовши 5 етапів. Отже, пройдемо їх і ми!

Етап 1.

Створюємо базові запити — ключі. Базові запити, вони ж базові ключі — основні слова і фрази, які відповідають тематиці вашого сайту. Продумайте, які ключові фрази повністю характеризують ваш продукт, що в ньому є — чи то магазин, лендінг, проект або блог.

Етап 2.

Розширюємо семантичне ядро. Кожна обрана фраза з вашого списку повинна стати основою певної групи запитів. Цю групу потрібно зібрати, розширити за допомогою синонімів і перефразування. Ваш час заощадять Планувальник ключових слів Google, Serpstat або інший сервіс аналізу конкурентів у пошукових системах.

Наприклад, можна попрацювати з планувальником ключових слів від Google.

Можна використовувати і альтернативні варіанти:

Намагайтеся використовувати максимальну кількість слів. Якщо мова йде про декілька сторінок, подбайте про ключові слова для кожної.

Етап 3. Тепер виключаємо зайве. Ви зібрали значну базу ключових слів. Але, якщо переглянути їх детальніше, не всі слова повністю відповідають тематиці ресурсу, а значить, можуть привести нецільову аудиторію. Їх потрібно позбутися.

Список "стоп-слів" створюється вручну, в результаті мозкового штурму. Можна виділити наступні типи стоп-слів для інтернет-магазину:

• фрази «безкоштовно», «завантажити безкоштовно», «б/в», «старі»;

• згадки конкурентів;

• згадки міст і країн, в яких ви не плануєте поширювати товар;

• ключові слова з помилками;

• повтори.

Етап 4. Тепер необхідно згрупувати запити. Об'єднуйте схожі за змістом ключові слова. Для зручності можете розділити їх за рівнями. Ще одна важлива умова — кожна група запитів останнього рівня повинна відповідати одній потребі користувача. Наприклад, для інтернет-магазину дитячої білизни — покупка наволочки. Групи "красиві", "стильні", "модні" теж логічно об'єднати в одну. Попрацювавши так зі словами, ви створите семантичні кластери...

Этап 5. Зростайте і розвивайтеся. А семантичне ядро сайту/блогу має зростати разом із сайтом. Збирайте ключові запити в рамках кожного кластера. Не нехтуйте асоціативними запитами, схожими фразами.

Завдання:

Попрацюйте в парах. Придумайте та опишіть один для одного завдання — блог, сайт, магазин, ресурс. Ви можете для цього зробити коротенький опис (чим займається, на кого орієнтований, для якої території працює). Завдання вашого "візаві" — скласти семантичне ядро (словарне та за змістом) для цього ресурсу.

Реклама

У просуванні продукту, проекту або блогу важлива реклама. Адже потрібно оповістити аудиторію про те, що ось він — найкращий і потрібний вже є!

Розрекламувати продукт — зробити перший крок з його просування.

А яка може бути реклама в форматі блогу або лендінгу? Знайдемо відповідь і на це питання!

РРС-реклама або контекстна реклама. Фахівці визначають її так: "PPC-реклама — це модель розміщення реклами в інтернеті, де рекламодавець оплачує кожен клік, здійснений користувачем для переходу на сайт. Сума, яку платить рекламодавець, залежить від багатьох чинників, але один з головних — ставка ключового слова."

Як це працює?

Розглянемо на прикладі сервісу від Google. Google AdWords — це рекламний сервіс Google, який дозволяє значно розширити охоплення аудиторії і тим самим вивести бізнес / блог / лендінг на новий рівень. AdWords допоможе звернутися безпосередньо до цільової аудиторії, яка позначає себе такою при введенні в пошуковий рядок Google певних слів і фраз. Тобто при пошуку певних ключових запитів!

Сервіс виділяє на сторінці результатів пошуку спеціальне місце під рекламу, де й будуть демонструватися ваші оголошення: зверху, над результатами пошуку і справа. Рейтинг оголошення і плата за клік залежить від показника якості рекламного оголошення.

Наприклад, якщо ввести запит "Гіроскутер. Купити. США" то побачимо наступне:

Чим вищий рейтинг оголошення, тим більше людей його побачать і тим вища ймовірність, що ваше оголошення зацікавить користувачів і вони на нього "клікнуть".

Реклама в соціальних мережах.

Головна мета будь-якої рекламної кампанії — донести посил, певне повідомлення. Найпростіше це зробити там, де найчастіше «мешкає» ваша цільова аудиторія. Очевидно, що в інтернеті такими майданчиками з недавнього часу стали так звані соціальні медіа: Facebook, Twitter, Instagram... У кожної з цих соцмереж є власний сервіс розміщення реклами, але головна перевага у всіх одна: ви без зусиль зможете націлити свої рекламні оголошення на абсолютно будь-яку аудиторію, попередньо вказавши системі такі її характеристики, як стать і вік, місце проживання, інтереси, хобі, світогляд, жанр музики тощо.

Та й користувачі мереж дуже активні.

Підводним каменем може стати те, що у багатьох соцмереж існує "аукціонна система показу оголошень". Тобто чим більше платить замовник, тим частіше його реклама показується.

Старі добрі Email або Email-маркетинг

Розсилка листів. Головне — мати базу, якій можна розсилати ці інформаційні листи. А якщо бази ще немає, тоді можна просто додати рекламний підпис до ваших звичайних "мейлів". Наприклад, так:

Гостьовий блогінг

Це можливість розмістити статтю (пост) у відомого блогера. Не завжди доречно залишати в ній посилання на свій лендінг, канал, блог. Але цю інформацію можна подати у вигляді підпису в кінці статті або там, де подається інформація про автора.

Є кілька порад, які більше підходять для розкрутки саме блогів і влогів. Тобто вони краще працюють в Instagram і YouTube.

Це не зовсім реклама в комерційному сенсі, але, тим не менш, це ще один спосіб заявити про себе. Ось, наприклад, 20 тематичних порад від Cosmo:

1. Не забувайте ставити хештеги, які допоможуть збільшити кількість підписників: #instafollow, #l4l (Like for like), #tagforlikes и #followback.

2. Лайкайте якомога більше. На кожні 100 лайків, поставлених випадковим фотографіям, ви отримаєте в середньому 6 нових підписників.

3. Проведіть конкурс. Найпростіший спосіб зробити це — опублікувати тематичну картинку і попросити людей поставити лайк, щоб взяти участь.

4. Почніть просувати профіль на своїх сторінках в інших соціальних мережах. Напишіть, про що ваш блог і чому людям варто його читати і запросіть приєднатися.

5. Будьте щедрі на лайки і коментарі — це найпростіший спосіб залучити нових підписників.

6. Використовуйте поширені хештеги, щоб ваші фото бачили в глобальному пошуку. Серед найпопулярніших #love, #instagood, #fashion і #photooftheday.

7. Час має значення. Дослідження показали, що краще за все постити о 2 годині дня і 5 годині вечора.

8. Підписуйтесь на людей, які ставлять популярні хештеги (#followme, #likeforlike), тому що багато хто з них підпишуться на вас у відповідь.

9. Ставте питання підписникам. Це чудовий спосіб налагодити контакт з цільовою аудиторією.

10. Публікуйте щонеділі. Саме в цей день люди мало викладають фотографії, тому ваш пост побачить максимальна кількість людей.

11. Заохочуйте людей до дії. Наприклад, попросіть їх написати в коментарях свою думку про фотографії.

12. Не бійтеся часто постити. Може видатися, що чим частіше миготять фото, тим байдуже поводяться підписники. Але згідно з програмою Union Metrics, між частотою розміщення публікацій і активністю аудиторії немає жодного взаємозв'язку. Принаймні негативного.

13. Підписуйтесь на запропонованих користувачів. Зайдіть в налаштуваннях і виберіть «Знайти і запросити друзів», а потім «Рекомендовані користувачі».

14. Виставте геолокацію. Це буде особливо корисно, якщо ви ведете Instagram кампанії. Так у вас з'явиться можливість залучити нових підписників-сусідів.

15. Плануйте публікації за допомогою програми Later. Послідовність ще нікому не заважала.

16. Домовтеся з популярним блогером про рекламу вашого профілю або товару. Так інформація про вас швидше розлетиться мережею.

17. Нехай пост щосереди стане вашим обов'язковим ритуалом. Все тому, що серед тижня публікації отримують більше уваги і лайків.

18. Частіше пишіть слово «коментар» в постах. Це стимулює ваших підписників ділитися своєю думкою і охочіше вступати в обговорення.

19. Якщо ви ведете бізнес-аккаунт, створіть фірмовий хештег. Так користувачі зможуть вказувати його при купівлі товару. І це в кілька разів збільшить вашу "видимість" в Instagram.

20. Бізнес-прийом: діліться фотографіями підписників, де вони згадують ваш бренд або товар. Цей приємний крок показує, що ви цінуєте кожного клієнта. Натомість вони обов'язково поділяться вашими фото у себе в стрічці.

Мистецтво / Дизайн

І блог, і лендінг повинні бути привабливі, гармонійні і читабельні. Як зробити їх такими? Відповідь складається з двох частин: для лендінгу і для блогу.

Як зробити "красиво" для лендінгу.

Відповідно до думки фахівців, сучасний лендінг повинен відповідати двом головним критеріям:

1. У нього повинна бути блокова подача контенту, що полегшує сприйняття.

2. У нього обов'язково має бути "приємна" графіка і лаконічний дизайн навігаційних елементів.

Вся інформація повинна бути лаконічною. Ніхто не буде витрачати багато часу на читання непотрібних подробиць. При цьому заклик до дії (переходу, покупки, підписки...) повинен бути м'яким, а не страхітливо агресивним.

У тому блоці, де ви розповідаєте про свої переваги, ніколи не приписуйте собі зайвих заслуг. Рано чи пізно обман розкриють!

Відгуки бажані реальні. Краще навіть якщо це будуть "живі" скріншоти з соцмереж або листів!

Чого точно не має бути в дизайні вашого лендінгу:

• Універсального шаблону, підглянутого у когось іншого.

• Дизайну, який не відповідає вмісту (ви ж не створите лендінг рок-концерту на фреі рожевих витребеньок, стразиків та інших "мімішек"?).

• КАПСЛОКУ, знаків оклику рандомно і не до місця, мікроскопічного шрифту в спробі вмістити більше тексту.

• Чужих фото в розділі "Про нас".

Приклад хорошого лендінгу — сайт для компанії, що спеціалізується на продажу підвісок у Великобританії. Розробники, щоб полегшити життя власникам сайту і їх клієнтам, в лендінг вбудували зручний конструктор, що дозволяє користувачам самим "зібрати" свій аксесуар. Тепер компанії не потрібно залучати зайвих співробітників для того, щоб показати, як буде виглядати готовий продукт. Візуальне сприйняття інформації дозволяє клієнтам одразу побачити результат. Також конструктор дозволяє "погратися" і підібрати найцікавіший варіант дизайну.

А ось лендінгем для гіроскутерів. Теж дуже лаконічний і зручний:

Ось ще приклад гарного лендінгу. Всі елементи лаконічного дизайну інтерактивні:

Ось приклад "плиточного дизайну":

А ось приклад лендінгу-портфоліо. Лаконічно і зручно, адже все іконки — приклади робіт.

Ще один приклад з безліччю інтерактивних деталей:

А ось дизайн сторінки в незвичній сітці, яка дозволяє побачити одночасно багато контенту:

Ось цікаве рішення для кнопок лендінгу:

Далі поговоримо про те, як "зробити красиво" для блогу!

Всі поради, які звернені до дизайнерів сайтів, підійдуть і для блогів. Але є кілька специфічних "фішок", на які варто звернути увагу блогерам.

Використовуйте ілюстрації. При цьому намагайтеся витримати їх в єдиній стилістиці. Особливо це важливо, якщо акцент у вас поставлений на візуальну частину (фото, відео). Не забувайте про шрифти. У них є "свій характер"! І буде супер, якщо він збігатиметься з "характером" вашого тексту. Фахівці з типографіки (саме вони розбираються в шрифтах) ділять усі шрифти на 4 групи. Перша — антіквенні шрифти (Serif) — це шрифти із зарубками. Вони використовувалися для газет, журналів, книг. Зараз їх рекомендують там, де будуть великі масиви тексту:

Гротескні шрифти (Sans Serif) — шрифти без зарубок. Добре підходять для текстів невеликого обсягу, заголовків і вузьких колонок.

Декоративні шрифти — шрифти, які імітують історичний стиль або декоративну обробку. Підходять для набору невеликого тексту, у якого виграшним буде складне художнє оформлення.

Рукописні шрифти — шрифти, що імітують почерк або каліграфічний стиль. Використовуються так само, як і декоративні.

Не нехтуйте фото. Люди більше уваги звертають на ілюстрації і запам'ятовують в першу чергу їх. Одне з досліджень стверджує, що фото замінює 84 слова (а раптом це так?). У фото повинно бути чотири обов'язкових якості: оригінальність, емоційність, інформативність і якість. І, будь ласка, намагайтеся уникати "стокових" фото!

Фонових фотографій ці вимоги теж стосуються.

Анімація в блозі. Цілком собі цікавий хід. Тільки перевірте, щоб блог не "гальмував" через неї. Не забувайте про відео. Для влогів відео — це їх суть. Для блогів інших форматів відео зовсім навіть не протипоказане. Якісне цікаве відео з цікавим і корисним сюжетом дасть максимальний відгук у аудиторії. Доречно воно буде тоді, коли блогеру треба вирішити такі завдання:

• показати те, про що складно розповісти (навчальні ролики);

• розповісти історію;

• продемонструвати продукт, предмет, ідею, проект.

Фонових відео краще взагалі уникати. А якщо вже сильно хочеться "руху" — використовуйте сінемаграф.

Сінемаграф — це фотографія, один елемент якої здійснює незначний рух, який нескінченно повторюється (крапля капає, стрілка просувається, лист падає), а решта зображення залишається нерухомим.

Якщо ви використовуєте відео, яке запускається автоматично, подбайте відключити автозапуск звуку. Це таке сучасне правило гарного тону!

Підійдіть до вибору кольору свідомо! Вибираючи колір, врахуйте цільову аудиторію, контрастність типографіки і колірну гармонію. Кольори можна підбирати самостійно, можна покластися на генератори кольорової палітри.

Приклад:

Якщо вас надихає матеріальний дизайн, то вам більше підійде MaterialPallete або Material Design Palette Generator.

Якщо яскрава палітра вам не підходить, то віддайте перевагу монохрому. Це дозволить блогу бути стильним і лаконічним.

Можна скористатися ретро-стилем. Але чи зумієте дотримуватися його весь час "життя" вашого блогу? І дві найважливіших поради, які підійдуть і до блогу, і до лендінгу, і до дизайну, і до розробки, наповнення і просування: Пам'ятайте про здоровий глузд і довіряйте собі, своєму чуттю і досвіду!

Завдання:

Спробуйте за 5 хвилин знайти приклад лендінгу / сайту / блогу з вдалим (або невдалим) на ваш погляд дизайном. Поясніть чому. Є ідеї, як його поліпшити? Це може стати і домашнім завданням.

Створити і презентувати блог або сайт класу або свій власний. Це може бути як груповий, так і індивідуальної проектної роботою. Блог або Лендінгем можна присвятити і якогось одного події в житті класу, школи.