«YouTube»

Розділ: Інформаційні технології

Рівень (клас): 9 – 11

Тема: Інформація та інтернет

Мета: Зрозуміти можливості, лайфхаки та фішки спільноти YouTube, навчитися використовувати цей ресурс з користю.

Яка інформація мене тут чекає?

  • Які канали найбільш "топові", а які — найприбутковіші?

  • Як зробити YouTube-канал джерелом прибутку?

  • Як створити власний стиль каналу?

  • Які правила і обмеження діють в спільноті YouTube?

  • Які лайфхаки та фішки можна використовувати в YouTube?

  • Як убезпечити себе та свій YouTube-канал?

Вступ

Подивіться уважно на слогани нижче. Як ви гадаєте, який ресурс реалізує ці слогани-принципи?

Ні, це не міжнародна спілка журналістів, не одна з правозахисних організацій! Правильну відповідь ви, скоріш за все, бачите кожного дня:

Але чи думаєте ви про ці принципи, коли переглядаєте відео від улюбленого влогера чи просто щось цікавеньке?

Як працює YouTube, які в нього є приховані можливості та секрети, як його використовувати на повну потужність, та яким чином він реалізує заявлені принципи — ось про що ми сьогодні поговоримо!

Інтернет

Перед тим, як розбиратися в деталях створення та просування YouTube-каналів та переймати YouTube-лайфхаки, познайомимося із най-най: хто ж ті найкрутіші влогери?

Отже, YouTube — ресурс, який має своїх героїв. Хто ж входить до ТОП-10 найкращих ютуберів? Ось один із варіантів відповіді.

Канал TaylorSwiftVEVO (10 місце)

Десяте місце в топі найпопулярніших каналів займає канал під назвою TaylorSwiftVEVO. На цей момент канал має 14 мільйонів підписників. Канал створений в 2009 році, за цей час було завантажено 69 роликів, які набрали, в загальній складності, приблизно 5 мільярдів переглядів.

Канал JennaMarbles (9 місце)

Дев'яте місце в ТОП найпопулярніших каналів займає канал JennaMarbles. Цей канал веде симпатична дівчина з США з 2010 року. На цей момент часу на канал підписано 18 мільйонів чоловік. Опубліковано 253 відеороликів, які набрали приблизно 2 мільярди переглядів.

Канал Nigahiga (8 місце)

Восьме місце в нашому ТОП найкращих каналів займає канал Nigahiga. Цей канал веде хлопчина з Америки. Наразі на канал підписано теж майже 21 мільйонів чоловік. Опубліковано 238 роликів, які набрали 2 мільярди переглядів.

Канал EminemVEVO (7 місце)

Сьоме місце займає канал, створений 2009 року в США — EminemVEVO. На каналі опубліковано більше 50 роликів, які зібрали вже більше 5 мільярдів переглядів.

OneDirectionVEVO (6 місце)

Шосте місце в нашому ТОП каналів на Youtube займає канал з Великобританії OneDirectionVEVO. Всього на каналі на сьогодні підписано 28 млн. користувачів, опубліковано більше 150 відеороликів, які зібрали приблизно 8 мільярдів переглядів. Канал ведеться з 2010 року.

KatyPerryVEVO (5 місце)

П'яте місце серед найпопулярніших каналів займає цей канал. Зараз на каналі опубліковано 89 роликів, які принесли в цілому 5 мільярдів переглядів. Також на канал підписано близько 31 мільйон чоловік.

Smosh (4 місце)

Четверте місце в світі займає канал під назвою Smosh. Цей канал ведуть дві людини із США. На сьогодні на каналі 23 мільйони підписників, канал веде своє існування з 2005 року, це, напевно, найстаріший серед усіх YouTube каналів. За цей час було викладено 507 відеороликів, які набрали близько 7 мільярдів переглядів.

RihannaVEVO (3 місце)

Третє місце в світовому ТОП каналів на YouTube займає канал з США RihannaVEVO. На цей момент на каналі 31 мільйонів підписників, канал існує з 2009 року. З цього часу було більше 13 мільярдів переглядів.

HolaSoyGerman (2 місце)

Друге місце займає канал HolaSoyGerman блогера із Чилі. На цей момент на каналі 34 мільйони підписників. HolaSoyGerman веде свій YouTube канал з 2011 року і на сьогодні виклав на нього більше 130 відеороликів, які набрали загалом більш ніж три мільярди переглядів.

PewDiePie (1 місце)

Перше місце в ТОП найпопулярніших каналів займає канал шведського блогера PewDiePie. На цей момент на каналі 67 мільйонів підписників (найпопулярніший), просто величезна цифра. PewDiePie веде свій канал з 2010 року і має майже 19 млрд. переглядів.

Ось так виглядає один із варіантів ТОП-10 каналів. А ви слідкуєте за якимось з них?

Але YouTube може не тільки розважати, але й спонукати до розвитку та вдосконалення. Як же виглядає ТОП освітніх каналів? Ось один із варіантів такого рейтингу:

Crash Course: інтенсивний курс з світовій історії, представлений Джоном Гріном. Він охоплює 15000 років людської цивілізації! Має більше 8 млн. підписників і практично 1 млрд. перегядів.

Deeps Sky Videos: відеокурс для тих, хто цікавиться дослідженням космосу.

А ось ресурс для тих, кого цікавить найактуальніше та найважливіше в області культури, мистецтва та публіцистиці — Intelligent Channel. І подано все у форматі інтерв'ю з відомими та впливовими особистостями:

Khan Academy: освітній ресурс, заснований випускником Гарварду, пропонує безкоштовні уроки онлайн за багатьма напрямами.

Numberphile: призначений для поціновувачів цифр та чисел. Автор блогу Бреді Харан обговорює історії, які стоять за цими цифрами та числами.

А на цьому каналі — MinutePhysics — американський фізик Генрі Рейх спритно використовує забавні описи, щоб пояснити досить складні наукові поняття або ідеї всього за 60 секунд:

Для тих, хто хоче розбиратися в надсучасних технологіях, в тому числі космічних, створений канал Science Channel:

Для тих, хто хоче навчатися креативно і цікаво, розроблений канал TED-Ed. Тут кожного дня з'являється новий урок, а вікенди присвячені тематичним дискусіям:

Тим, хто прагне розібратися в мистецтві, один з найпрестижніших музеїв — Метрополітен — пропонує зануритися в світ історії мистецтва на каналі The Metropolitan Museum of Art:

ASAP Science: на цьому каналі відповідають на різні питання: наприклад, чому діти здаються нам такими милими, і чи можуть відео ігри зробити нас розумнішими. Стиль анімації дозволяє пояснити складні речі простою і доступною мовою.

National Geographic: ресурс містить інформацію про дику природу, допоможе розібратися в природознавстві, археології тощо.


Автор блогу Veritasium із захопленням розповідає, як влаштовані найрізноманітніші речі. Цікавенні демонстрації законів фізики переплетені з інтерв'ю та дискусіями про проблеми науки.

Автор каналу Vsauce Майкл Стівенс береться за абсолютно різні аспекти нашого життя і доступно пояснює, чому все відбувається саме так, а не інакше:

Discovery Channel — це чудовий освітній ресурс, що розповідає про світову науку, природознавство, антропологію, географію і техніку.

Запитання:

А які з цих каналів вам відомі?

Завдання 1:

Передивіться ще раз інформацію про освітні канали. Зверніть увагу на кількість підписників кожного. А тепер зробіть їх перелік від найпопулярнішого до менш популярного — створіть своєрідний ТОП цих каналів.

Завдання 2:

Перевірте інформацію першої ТОП вибірки. Можливо, вже відбулися якісь зміни в цьому рейтингу? Якщо так, то які саме? Свою відповідь аргументуйте, можете зробити відповідні скріншоти.

Завдання 3:

Зробіть невеличку анотацію до одного з ваших обраних каналів: що в ньому вас зацікавило, як часто ви його переглядаєте, скільки переглядів та підписників має цей канал, як часто він доповнюється новим відео, чи можете ви порекомендувати цей канал вашим друзям, що ви хотіли б в ньому змінити, чим доповнити.

Право

Як ви гадаєте, чи є якісь обмеження щодо контенту, який можна викладати в YouTube? Команда ресурсу так анотує правила:

"Користуючись YouTube, ви приєднуєтеся до спільноти людей з усього світу. Кожна нова цікава функція, доступна спільноті YouTube, передбачає певний рівень довіри. Мільйони користувачів підтримують цю довіру, і ми сподіваємося, що ви також будете відповідальними. Дотримуйтеся наведених нижче вказівок, щоб усім на YouTube було цікаво та безпечно. Не все, що ви бачите на YouTube, може вам подобатися, але якщо ви вважаєте певний вміст неприйнятним, повідомте про це, і команда YouTube його перевірить. Наша команда цілодобово та без вихідних ретельно перевіряє, чи не порушує позначений вміст правила спільноти."

То які ж є правила? Що може, а, головне, чого не може бути в спільноті?

Для того, щоб зорієтувати вас в правилах, будемо давати і цитати з самої платформи.

Про що йде мова? Якщо мова йде про специфічні, натуралістичні, "складні" кадри, то контекст просто необхідний. Уявіть собі, що журналіст зробив публікацію, в якій видно, як б'ють протестувальників. Для того, щоб такий сюжет не став пропагандою насильства, потрібно на початку відео додати відповідний контекст, який би пояснив сенс відео і для чого саме викладений цей матеріал. Достатньо пояснити, де і чому виникли ці заворушення! А в назві і описі потрібно чітко вказувати, що це документальні кадри або репортаж з певної події!

Тоді, навіть якщо на ваше відео будуть надходити скарги, команді YouTube буде легше їх перевіряти.

Які поради даються на самій платформі щодо контексту?

Що робити, щоб точно не порушувати це правило?

А як розібратися, що вважати ворожим висловлюванням, а що специфічною точкою зору? Наприклад, дозволяється критикувати державу, але заклик до ненависті певної спільноти за етнічною ознакою або заклик до насильства вже буде рахуватися ворожим висловлюванням.


Таке може бути зроблено двома способами. Користувач може видавати свій канал за канал іншої особи. Наприклад, він копіює профіль, оформлення або текст каналу, а також пише коментарі, щоб створити ілюзію, наче їх публікує власник іншого каналу. А ще користувач може створювати канал або завантажувати відео від імені іншої людини або використовувати зображення іншого користувача чи його особисту інформацію, щоб видати себе за нього.

Зверніть увагу, що створення каналів і відео, які начебто представляють певну компанію, не є видаванням себе за іншу особу! В цьому делікатному випадку починають працювати вже зовсім інші правові відносини.

Про що саме йдеться? По-перше, не потрібно спонукати дітей до небезпечних витівок і трюків, які можуть призвести до травмування.

По-друге, не варто викладати контент, який може призвести до емоційних потрясінь. Або обмежити вік глядачів. Не всі документальні та репортажні ролики будуть безпечними в цьому сенсі!

По-третє, якщо ви залучаєте неповнолітніх до участі у відео, ви маєте пам'ятати про згоду на це від батьків або опікунів. Так що зважайте на це при викладанні відео "зі шкільного життя". Участь у зйомці має бути добровільною! Звикайте одразу до поняття "право на приватне життя". Якщо надумаєте таємно викласти відео "як кумедно послизнувся ваш однокласник у їдальні", наражаєте свій канал на загрозу заблокування!

Що саме потрапляє під дію цього правила? Під нього може підпадати усе, що здатне призводити до травмування! Тому важливо дуже розважливо ставитися до контенту і до контексту! Наприклад, якщо журналіст розказує про розваги, наслідком яких може бути травма і чітко вказує контекст свого відео, то правило для нього не застосовується. А якщо хтось наробить "вирізок" з такого відео, то такі ролики вже цілком потрапляють під дію цього правила!

Для особливо "хитрих" у платформи також є свої правила і обмеження!

Повторюване однотипне відео чи коментарі чи особисті повідомлення будуть сприйматися як спам. Навіть якщо ви поставите собі за мету скерувати користувачів на якийсь ресурс, це теж сприйматиметься як спам. Тому і багато однакових відео публікувати не дозволяється! Під дію цього правила підпадає й спам для штучного збільшення трафіку.

Навіть значки, які використовуються для відео, можуть підпасти під дію цього правила. Тому варто ставитися до їх вибору розумно! Якщо ваше відео є "коментарем", а не зйомкою певних подій, то так і напишіть!

Щодо шахрайства, то зміст правила буде таким:

"Деякі користувачі створюють вміст, щоб вводити інших людей в оману заради власної фінансової вигоди. Вміст, який за задумом автора вводить користувачів в оману для отримання автором фінансової вигоди, може бути видалено. У деяких випадках користувач, який завантажив таке відео, може отримати попередження. Остерігайтеся заяв і тверджень, які звучать надто гарно, щоб бути правдою".

Для того, щоб ресурс не став інструментом шантажу, діють абсолютно чіткі правила: якщо хтось записав з вами компрометуючий ролик і погрожує вам, надіславши посилання на нього, просто позначте цей вміст "до вилучення". І, до речі, це вже є підставою для втручання правоохороннців!

Завдання:

Наступного разу, коли будете переглядати відео з YouTube, спробуйте оцінити, наскільки воно відповідає усім цим правилам та вимогам. Ви ж вже "підковані"!

Практичні навички

Отже, YouTube має свої правила, своїх рекордсменів. То, можливо, є в нього і свої секрети, фішки та лайфхаки? Звісно, що є! Ось частина з них...

Чи можна з ролику YouTube зробити gif-анімацію?

Щоб отримати gif з відео, потрібно в адресному рядку перед словом «youtube» додати «gif» і натиснути «Enter». Нас знову перекине на сайт, де ми зможемо відредагувати і зберегти нашу анімацію, яку потім дуже легко можна вставляти в повідомлення, коментарі або блоги.

Якщо мені сподобалася музика з якогось відео, то як дізнатися, що це за трек?

Часто під відео можна побачити коментарі на кшталт «скиньте назву пісні», «а що за пісня була на якійсь хвилині»... Але навіть після того, як хтось підкаже назву, через певний час вона губиться серед безлічі коментарів. То що, нічого не вдієш?

Якщо вам сподобалася музика з якогось відео на Youtube і ви хочете дізнатися назву, перейдіть на сайт www.mooma.sh, вставте посилання на відео і натисніть «Enter». Сайт видасть всі назви композицій, які використовувалися в представленому відео!

кщо я хочу поділитися відео на своєму каналі, але не усім, а з певного кадру? Що мені робити?

Все дуже-дуже просто! Після натискання на кнопку «Поділитися» поставте галочку навпроти слова «Початок», виберіть час, скопіюйте посилання...

А якщо я хочу дивитися і дивитися якийсь ролик... Знову і знову... Так можна?

Для нескінченного перегляду відео в адресному рядку після слова Youtube пропишіть «repeat» і натисніть «Enter». Вас перекине на сторінку, де ваш улюблений кліп буде повторюватися нескінченно:

Завдання 1:

Ці фішки досить нескладні. Тому ви можете їх легко перевірити! І навіть влаштувати з такої перевірки змагання. Можете працювати командами, а можете змагатися "в особистому заліку". Для зручності можна використати таку таблицю:

Завдання:

Розкажіть про власні лайфхаки для Youtube. Можете оформити вашу розповідь і у вигляді мануалу, і у вигляді ролику!

Дизайн

Можливо, у вас є власний Youtube-канал, і цей розділ стане вам у нагоді. Якщо у вас власного каналу немає, то ви можете "потренуватися" на тих, які дивитеся, просто оцінюючи їх з точки зору дизайну. Можете навіть скласти власний рейтинг каналів з такої точки зору.

Для Youtube-каналу дуже важливий дизайн. Мова йде не просто про саме відео, але й про додаткові "опції", які будуть працювати на імідж каналу. Отже, які вони бувають і як їх створити і використовувати?

Вам відомо, як зробити кнопку підписки на каналі? Якщо так, то ви можете не читати цей абзац, а якщо ні — то візьміть його до уваги. Для цього до посилання достатньо додати sub_confirmation=1.

А тепер поговоримо про власний стиль каналу і про те, як його створити. Для чого він потрібен? Насамперед для того, щоб зробити канал таким, який легко упізнати і вирізнити серед тисяч інших. І почати краще усього із створення логотипу.

Як буде працювати логотип:

Алгоритм створення лого такий:


Декілька порад:

• Обирайте прості логічні зображення з яскравими деталями та прозорим фоном.

• Логічніше, щоб ваше лого було присутнім на вашому каналі впродовж усього ролику.

• Логотип підготуйте заздалегідь, дотримуючись таких рекомендованих параметрів:

- формат jpeg. або png.

- розмір 128*128 або 256*256 пікселів

- форма — квадратна

- до 1 мегабайта

Завдання:

Якщо у вашого класу є власний канал, чудово! Якщо його немає, то явіть, що ви його створюєте! Для виконання цього завдання ви можете обрати або роботу у фокус-групах або метод мозкового штурму. В першому випадку ви маєте розділитися на невеличкі команди-групи, кожна з яких повинна створити логотип для Youtube-каналу вашого класу в певній стилістиці. Стилістику можна обрати методом жеребкування. Варіанти стилістики можуть бути як серйозні, так і "смішні". Через оговорений проміжок часу групи мають представити свої "творіння".

Для другого варіанту розділення на групи не потрібно. Спочатку ідеї просто "накидаються" і фіксуються або вчителем, або модератором (кимось з учнів, що буде слідкувати і направляти мозковий штурм). На це відводиться частина часу, визначеного на виконання завдання. Після того, як час на генерування ідей вийшов, ідеї обговорюються, і за них можна голосувати. Та, яка набирає найбільшу кількість голосів, або "трійка лідерів" (за бажанням) реалізується (в класі, якщо достатньо часу, або як домашній проект, якщо часу обмаль) і також презентується.

Інформаційна безпека

Сучасний світ все більше інтегрується із світом віртуальним. І має цей процес не тільки переваги та розширення можливостей як окремої людини, так і усього людства, але й "темний бік" також. Разом із злочинами звичайними, є й кіберзлочини. А Youtube, як і будь-яке віртуальне середовище, може стати інструментом чи площадкою для кіберзлочину. Як же убезпечити себе? Насамперед, дотримуватися правил Youtube. І звертати увагу на ті поради, які пропонує цей ресурс, для захисту своїх користувачів.

Отже, що є в захисному арсеналі Youtube? Безпечний режим

Правила конфіденційності

Оскільки підлітки складають значну частину спільноти Youtube, команда ресурсу розробила для них особливі поради щодо безпеки:


Модерування коментарів

Спільнота YouTube пропонує інструменти, які дозволяють модеруати та вилучати коментарі, навіть блокувати їх авторів. І до цих інструментів розроблений ось такий мануал:

Запитання:

Які ще поради щодо безпеки в спільноті YouTube ви могли б дати?

Бізнес / Аналітика

YouTube стає реальним інструментом для отримання прибутку. За рахунок чого це може відбуватися? Які є способи використання цього ресурсу для заробітку?

1. Можна створити власне шоу.

YouTube дозволяє створювати свої власні веб-шоу. Можете створити серію навчальних, комедійних, пізнавальних реаліті-шоу. Пам'ятайте, що YouTube обмежує довжину відео до 15 хвилин. Щоб завантажити довші відео, ви повинні будете збільшити свій ліміт. Так ви зможете додатково заробити на рекламі.

Звідки ж візьметься ця реклама?

2. Можна монетизувати відео за партнерською програмою.

YouTube платить не за самі перегляди, і навіть не за покази реклами, а за кліки по оголошеннях. Так, середній дохід на 1 000 переглядів складає майже $2. Але сума може варіювати в досить великому діапазоні, в залежності від тематики та якості аудиторії.

3. Продаж продуктів за партнерською програмою.

Виступаючи в якості оглядача або стороннього експерта, ви можете продавати продукти інших компаній або експертів за партнерськими програмами, отримуючи при цьому свою комісію.

4. Заробіток за допомогою стрімів та пожертв (донатів).

Ви створюєте прямі трансляції, збираєте глядачів і мотивуєте їх відправляти донати (грошові пожертви). Метод підходить для каналів, у яких вже є стійка велика аудиторія. Стріми можуть бути приурочені до якихось конкретних подій.

5. Залучення трафіку на блог або сайт.

Щоб почати заробляти на YouTube для початку створюють власний канал. При цьому неважливо, яка у вас ніша: ви продаєте знання або фізичні товари. Навіть якщо мова йде про інтернет-магазин — роблять відео з оглядами. Завдання каналу — створити «свою атмосферу» і завоювати довіру потенційного клієнта. І це повинна бути дійсно корисна інформація для потенційної аудиторії. Коли людина потрапляє на такий канал, де море корисної безкоштовної інформації, її планка довіри до власника каналу автоматично підвищується. І тоді їй легше зважитися на покупку.

Не секрет, що для деяких ютуберів канали стали джерелом прибутку, інколи навіть дуже непоганого. Наприклад, у 2017 році трійка лідерів виглядала так:

1. У Smosh, що існує вже близько 12 років, є більше 20 млн. підписників. Цей найпопулярніший ютубер зміг заробити близько 8,5 млн. доларів.

2. У 2011 році було створено канал HolaSoyGerman. Сьогодні проект має 22 млн. підписників і він також може сміливо претендувати на звання найпопулярнішого ютубера в світі. Скільки зміг заробити цей знаменитий ютубер? На ресурсі вказана цифра — 0,7-1,6 млн. доларів.

3. Очолює ТОП найпопулярніших ютуберов «шведський продукт» — PewDiePie з його 37 млн. підписників. Ютубер PewDiePie викладає відеоогляди з проходженням ігор. Геймеру-блогеру вдалося заробити в 2017 році вже 12 млн. доларів. Тільки від продажу рекламних місць у відео він має щорічно 4 млн. доларів.

Якщо ж спробувати виділити трійку "найбагатших" каналів, то цей рейтинг виглядатиме так:

1. З річним доходом 5 млн. 400 тисяч доларів трійку відкриває UnboxingSurpriseEgg.

Влог займається оглядом ігор, а також іграшок на "мультяшну" тематику.


2. DisneyCollectorBR з його майже 12 млрд. переглядів, 9 млн. підписників і 18,7 млн. доларів прибутку займає почесне місце в нашій трійці.

3. Лідер за прибутками — Pewdiepie. 4-10 млн. доларів щорічно своєму власникові-шведу Феліксу Арвіду Ульф Кьельберг приносить його канал:

Секрет прибутків у вмінні перевести кількість переглядів і підписників у доларовий "еквівалент". А для початку потрібно розібратися з аналітикою YouTube.

Аналітика дозволить вам визначитися, "хто" є вашим глядачем і які ролики викликають найбільший відгук. Саме це може стати ключиком до просування влогу.

То про що може розказати аналітика? Ось перелік корисних посилань для аналізу каналу:

Маючи такий своєрідний "портрет підписника або глядача", ви можете продукувати відео, які стануть популярнішими. Тобто ви ознайомитеся з вашою аудиторією!

Але кількість переглядів автоматично не конвертується у прибуток! Відео починає приносити прибуток з моменту його монетизації, коли на ньому з'являються рекламні оголошення!

Для цього потрібно бути зареєстрованим у партнерській програмі ресурсу. Команда ресурсу пропонує такі вимоги до відео, яке може бути монетизовано:

• воно не викличе заперечень у рекламодавців;

• воно створене вами або у вас є дозвіл на його комерційне використання;

• ви можете документально підтвердити комерційні права на весь аудіо- та відеоконтент;

• воно відповідає правилам Партнерської програми, Умов використання YouTube і принципам спільноти. Компанія YouTube залишає за собою право відключати монетизацію в акаунтах порушників.

Прикладами такого контенту може бути:

А який контент не можна монетизувати? Ось декілька прикладів:

Отже, шлях до монетизації каналу буде виглядати так:

1. Аналітика каналу за кількома показниками

2. Створення "портрету глядача" — виявлення цільової аудиторій

3. Формування вимог для вдалого і успішного відео саме для вашої аудиторії

4. Участь у партнерській програмі

5. Створення авторського контенту із дотриманням вимог ресурсу

Завдання:

Якщо у вас є улюблений канал, перевірте його за параметрами аналітики YouTube. Напишіть декілька порад, які допомогли б, на вашу думку, підвищити монетизацію каналу. Вашу думку аргументуйте!

Підведення підсумків кейс-уроку

Отримані результати та напрацьовані компетенції:

Уміння розбиратися в мистецтві, вміння видаляти зайве, вміння працювати з програмами, інтернет-ресурсами та сервісами, вміння фільтрувати інформацію, креативність, командна робота, самостійність мислення, вміння вчитися, виховання смаку, позитивне мислення, емоційність, турбота про якість, персональна відповідальність, нестандартне, нешаблонне мислення і розвиток уяви.

Тривалість: 90 хвилин (спарений урок)

Локація проведення кейс–уроку: Кейс-урок проходить в класі

Змагальність: Можливий поділ на команди: хлопчики і дівчатка, за рядами, за жеребкуванням

Для змагань можна використовувати завдання, запропоновані після розгорток, та акселеративні ігри

Можливість проведення учнем-дублером: Можливо

Можливе домашнє завдання: В якості домашнього завдання можна використати одне із завдань розгорток за вибором вчителя або за побажаннями учнів.

Результати кейс-уроку можна доповнити такими знахідками учнів:

Теги: YouTube, контент, влог, блог, канал, монетизація, посилання. кібербезпека