Текстові елементи веб-сторінки, теги та їх атрибути. Гіперпосилання

Форматування тексту засобами html

При виведенні тексту на екран монітора браузери ігнорують форматування, яке виконується при створенні тексту текстовим редактором, тобто ігноруються невідтворювані символи переведення рядка, абзацу, іноді навіть ігноруються порожні (без тексту) рядки.

Форматування тексту мовою HTML виконується використанням спеціальних тегів і передбачає створення заголовків, абзаців, вирівнювання тексту, виділення тексту напівжирним шрифтом, курсивом, підкресленням, зміну розміру шрифту тощо.


Форматування тексту на веб-сторінці

Опрацювати теоретичні відомості.

02_Форматування тексту.pdf

Переглянути відео.

Гіперпосилання на веб-сторінці

Гіперпосилання, або просто посилання — активний (виділеним кольором) текст, зображення чи кнопка на вебсторінці, натиснення на яку (активізація гіперпосилання) викликає перехід на іншу сторінку чи іншу частину поточної сторінки.


За іншим визначенням гіперпосилання — адреса іншого мережевого інформаційного ресурсу у форматі URL (англ. Universal Resource Locator), який тематично, логічно або будь-яким іншим способом пов'язаний з документом, у якому це посилання визначене.

Тім Бернерс-Лі побачив можливість використання гіперпосилань для зв'язку будь-якої інформації з будь-якою іншою інформацією через Інтернет. Тому гіперпосилання є невід'ємною частиною всесвітньої павутини.

Гіперпосилання — фрагмент HTML-документу та один із базових його елементів. Гіперпосилання у HTML-документі може вказувати як на файл, що лежить у тій самій директорії (папці) на сервері, так і вміщати повний шлях URL до файлу, який розташований в Інтернеті. Також можна створювати гіперпосилання в середині одного документа, на електронну пошту, відео, аудіофайли та інші документи.

Гіперпосилання для користувача — текст або графічне зображення на сайті чи електронному документі, що дозволяє переходити до інших об'єктів Інтернету.

Якщо обидва файли розташовуються в одній директорії, вистачить лише вказати ім'я файлу і розширення. Якщо в сусідніх директоріях, слід вказати крім імені та розширення ще й шлях до директорії. Якщо файли розташовуються на різних директоріях, потрібно вказати повну URL-адресу.

Саме посилання в HTML створюється за допомогою тегу <a></a>, де атрибут href="URL" вказує на URL файлу.

Опрацювати теоретичні відомості.

02_Гіперпосилання.pdf

Переглянути відео.

Практична частина

Вправа 3

Виконати завдання за зразком.

Посилання на скачування текстового файлу https://drive.google.com/file/d/1XcR7Ue56VsvV71gLcY5hqqjc2VtRfzCj/view?usp=sharing

Зберегти файл з іменем index3_своє прізвище.html. Наприклад, index3_simakova.html.

Вправа 4

Виконати завдання за зразком.

Зберегти файли з іменами index_page_своє прізвище.html, red_своє прізвище.html, green_своє прізвище.html, blue_своє прізвище.html.

На сторінку index_page_своє прізвище.html додати гіперпосилання на решту сторінок.

Збережені файли завантажте на сторінку завдання у Google-клас, обравши у правій стороні вікна кнопку "Додати або створити".

Після завантаження файлів, обов'язково натисніть кнопку "Позначити як виконане"!