Новини
Поєднання історії та сьогодення
"80 років тому Україна пережила страшні випробування. Сьогодні наша країна знову бореться за свою свободу. Але ми сильні, бо пам’ятаємо свою історію і маємо незламний дух. Перемога буде за нами!"
18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства, яка включає експлуатацію жінок, чоловіків і дітей у різних формах: примусова праця, сексуальна експлуатація, незаконне усиновлення, примусове жебракування, використання в збройних конфліктах та інше.
18 жовтня відзначається Європейський день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті привернути увагу до проблеми, інформувати суспільство про небезпеку і допомогти виявляти та боротися з торгівлею людьми. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), щорічно мільйони людей по всьому світу стають жертвами торгівлі людьми. У 2023 році понад 50 000 жертв було виявлено тільки в Європі. В Україні ситуація погіршується через війну, що сприяє зростанню ризиків експлуатації.
Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, незалежно від віку, статі або соціального статусу.
Найбільш вразливими є:
- діти та підлітки;
- безробітні;
- люди в складних життєвих обставинах;
- особи, які шукають роботу за кордоном або тимчасово переміщені особи.
Поради для дітей та підлітків:
1.Завжди повідомляйте своїм близьким про свої плани та місцеперебування.
2.Не довіряйте незнайомцям, які пропонують підозріло вигідні можливості.
3.Шукайте подальше навчання або роботу тільки через перевірені агентства.
4.Будьте обережні при спілкуванні в соціальних мережах.
Якщо ви опинилися в ситуації, що загрожує вашій безпеці, намагайтеся негайно зв’язатися з рідними або поліцією. Якщо ви стали жертвою або свідком торгівлі людьми - негайно зверніться до органів правопорядку або зателефонуйте на гарячу лінію. Жертви торгівлі людьми часто зазнають тривалих психологічних травм, які можуть включати посттравматичний стресовий розлад, депресію, тривожні розлади та соціальну ізоляцію. Допомога психологів та підтримка рідних є ключовими для їх реабілітації.
Військові конфлікти також підвищують ризики потрапляння в рабство через втрату житла, роботи та захисту. Переміщені особи, особливо жінки та діти, часто стають мішенями для злочинців, які використовують їхню вразливість. Важливо, щоб діти та підлітки завжди довіряли своїм батькам або опікунам і повідомляли їм про свої плани та дії. Чим більше ви комунікуєте з близькими, тим менше шансів потрапити в небезпечну ситуацію.
З метою ознайомлення здобувачів освіти з сучасною проблемою торгівлі людьми; формування знань про види, причини й наслідки торгівлі людьми, негативного ставлення до подібного роду діяльності; розвивати вміння розпізнавати підозрілі пропозиції щодо працевлаштування, класні керівники 1-11 класів для учнів нашого закладу провели ряд заходів, а саме:
- вчителі-предметники на уроках провели інформаційні хвилинки
«Твої правила безпеки»;
- бесіду для 1 класу «Великі права маленької дитини»;
- виховну годину для 2,4 класів «18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми»;
- годину спілкування для учнів 5-8 класів «18 жовтня - День протидії торгівлі людьми»;
- годину спілкування для учнів 9-11 класів «ПротиДІЙ торгівлі людьми!»;
- учні 5-8 класів переглянули мультфільм «Дві маленькі дівчинки».
Під час проведення вищевказаних заходів, учні отримали інформацію про те, що таке торгівля людьми, які є етапи торгівлі, небезпечні наслідки й шляхи потрапляння в дані ситуації та послухали про основні міфи та причини торгівлі. Крім цього, з листівок та буклетів, які були надані дітям, вони дізналися де знайти контактні номери телефонів, куди треба звертатися для отримання інформації з даного питання.
Торгівля людьми – темна сторона нашого світу та ганебне явище, з яким необхідно боротися. Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі! Будьте обережні та обізнані – це ваш найкращий захист!
Слава Україні! Героям Слава!
Посилання на проведені заходи:
https://padlet.com/ovcharelena15/padlet-gt9htrp0fo1lc6ab
16 жовтня - Всесвітній день хліба
Один з найпопулярніших продуктів у світі, без якого, мабуть, не обходиться жоден день нашого життя, – це, звичайно ж, хліб. Тому не дивно, що у нього є своє свято – Всесвітній день хліба (World Bread Day), який відзначається щорічно 16 жовтня.
Подія виникла у 2006 році за ініціативи Міжнародного об’єднання пекарів та кондитерів. Вважається, що хліб з’явився п’ять тисяч років тому у Стародавньому Єгипті. Згодом хліб почали випікати у Стародавній Греції та Римській імперії.
Сьогодні, як і у всі часи, в будь-якій країні світу хліб і хлібобулочні вироби користуються незмінною любов’ю. Навіть зараз, коли багато хто дотримуються різних дієт, замінюючи хліб низькокалорійними хлібцями, галетним печивом або сухариками. Люди різних національностей завжди дбайливо і трепетно ставилися до хліба, до свого годувальника. Йому відводилося саме почесне місце на столі, він був і залишається символом життя. А в колишні часи хліб був і головною ознакою достатку в родині і благополуччя в домі. Адже недарма стільки приказок ми пам’ятаємо ще з дитинства – «Хліб усьому голова», «Без солі, без хліба – половина обіда», «Без хліба і медом ситий не будеш» тощо.
Вихованці Чкаловського ліцею також долучилися до святкування Всесвітнього дня хліба. Для учнів була проведена година спілкування за єдиною темою «16 жовтня – Всесвітній день хліба», під час якої діти переглянули презентацію «Хліб – усьому голова» і мультиплікаційний фільм «Історія про дівчинку, яка наступила на хліб», цікаві факти про хліб, про його послідовність вирощування; згадали прислівя, приказки, розгадували загадки та дізналиля про те, чому він є найціннішим продуктом харчування, а головне – чому хліб потрібно шанувати. В кінці заходу всі бажаючі змогли закріпити свої знання, відповівши на запитання у вікторині про хліб. День видався чудовим!
Наразі, хоч і рідко в якій оселі сьогодні випікають хліб, ставлення до нього майже не змінилося, адже хліб, як був, то так і залишається найціннішим харчовим продуктом в світі. Цінуйте хліб, бо він святий!
Слава Україні! Героям Слава!
Чистота рук – запорука здоров’я
15 жовтня - Всесвітній день миття рук або ж Всесвітній день чистих рук. Гігієна рук убезпечує вас від зараження найбільш розповсюдженими інфекційними хворобами. Саме на руках зосереджена величезна кількість небезпечних й не дуже мікроорганізмів. Достатньо доторкнутись брудними руками, якими переносяться вірусні, бактеріальні й грибкові патогени, до слизових оболонок - і ви можете захворіти.
Та більшості інфекцій, що передаються через брудні руки, можна запобігти, дотримуючись гігієни рук. У разі видимого їхнього забруднення ретельно помийте їх водою з милом упродовж 40 секунд.
Не забувайте обов’язково мити руки:
- після повернення з вулиці додому;
- до, під час і після приготування їжі;
- до і після догляду за хворим;
- після кашляння, чхання, видування носа;
- після відвідування туалету;
- після контакту з тваринами.
Немає під рукою мила й води - використовуйте спиртовмісний антисептик (від 70%). Проте цей засіб знищує більшість патогенних мікроорганізмів, але не всі.
Педагогічний колектив нашого освітнього закладу також добре розуміє, що миття рук рятує тисячі дитячих життів щодня і тому із великим задоволенням провели для наших дітей неймовірно цікаві та повчальні інформаційні хвилинки «Чистота рук – запорука здоров'я», метою яких було закріпити в учнів навички охайності; переконати в необхідності дотримання гігієнічних вимог, попереджувати інфекційні захворювання серед дітей.
Миття рук залишається основним і базовим правилом особистої гігієни. Можна впевнено сказати, що воно рятує не одне і навіть не сотні людських життів щодня та завдяки йому вдається значно знижувати рівень поширення багатьох хвороб.
Чисті руки – це запорука здоров’я. Жоден імунітет не зможе впоратися з усіма мікробами та вірусами, якщо людина не буде дотримуватися правил гігієни й найперше – миття рук. Тому обов'язково дбайте про своє здоров’я і будьте здоровими!
Слава Україні! Героям Слава!
В гармонії з собою
Щорічно 10 жовтня відзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Ця дата входить до переліку міжнародних днів, що запроваджені в ООН.
Психічне здоров’я – це рівновага та сталість психіки людини, адекватне сприйняття реального світу, нормальна діяльність вищих психічних функцій. Психічне здоров’я стосується розуму, інтелекту та емоцій. Його основою вважають стан загального душевного комфорту, який адекватно регулює поведінку людини в процесі життєдіяльності. Важливо аби кожна людина, обираючи той чи інший спосіб життя, брала до уваги не тільки збереження фізичного здоров’я, але й дбала про свій задовільний психічний стан.
Наша шкільна родина також з великим задоволенням долучилася до цієї дати. З метою допомоги учням осягнути глибину проблеми, усвідомити, що здоров'я включає різні компоненти, виявити першопричини порушення здоров'я, набути знань та вмінь, які сприятимуть збереженню фізичного, соціального й психічного здоров'я, з 7 по 11 жовтня 2024 року, в ліцеї пройшов тиждень, присвячений Всесвітньому дню психічного здоров’я. В рамках тижня були проведені різноманітні та цікаві заходи, а саме:
- виставка малюнків «Гарний настрій – запорука здоровя»;
- інформаційні хвилинки «Як подбати про своє психічне здоров'я», які
провели на уроках вчителі-предметники;
- для учнів 1 класу захід «Як підтримати ментальне здоров'я», де діти за
допомогою смайлів визначили свій настрій, дізналися, що входить до поняття «ментальне здоров 'я», склали список речей, які можуть викликати позитивні і негативні емоції, вивчили та виконали практичні вправи для зняття стресу та емоційної напруги, обрали, що для здоров 'я є «ок» і «не ок»;
- в 2 та 4 класах година спілкування «Як подарувати радість». Під час
заходу діти переглянули відео про різні емоції людини, спробували на практиці передати їх один одному та взяли участь у виставці малюнків;
- для учнів 5-8 класів проведено виховний захід з елементами тренінгу
«В гармонії з собою», під час якого діти переглянули неймовірну цікаву та сучасну презентацію «День ментального здоров'я», виконали різноманітні вправи, ознайомилися з правилами для збереження здоров'я та заплющивши очі мали змогу релакснути під час хвилинка релаксації «У лісі».
З учнями 9-11 класів у Всесвітній день психічного здоров’япроведено годину спілкування з
елементами тренінгу «В гармонії з собою». Старшокласники ознайомилися з практичними порадами щодо збереження ментального здоров’я та техніками, що допомагають впоратися зі страхом, тривогою, заспокоїтися, почуватися впевненіше, надавати підтримку у складних життєвих ситуаціях собі та своїм рідним.
Тиждень видався неймовірно цікавим, корисним і повчальним, а головне - діти були в захваті!
Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожного зробити внесок в життя суспільства.
Пам’ятайте, що всі люди потребують підтримки, співчуття та любові. Ви не самотні! Поруч є завжди люди, які зрозуміють і допоможуть! Плануйте своє життя! Ставте реальні цілі і не чекайте, що зміни відбудуться самі собою – працюйте для себе! Будьте здорові!
Слава Україні! Героям Слава!
Посилання на проведені заходи: https://padlet.com/ovcharelena15/padlet-d5i0b4haq0mqxvsj
6 жовтня українці відзначають День вчителя. Це професійне свято для всіх працівників сфери освіти, які допомагають школярам здобути якісну освіту.
Любі колеги!
Щиро вітаю Вас зі святом!
Ваша відданість справі та невтомна щоденна праця заслуговують на найвищу вдячність. Ваша здатність працювати у важких умовах, попри всі виклики сьогодення, є справжнім прикладом сили та витримки. Ви не тільки несете світло знань, а й надихаєте учнів на нові досягнення, допомагаєте їм реалізувати свої мрії, ваша підтримка та внесок у їхнє життя є безцінними.
Бажаю Вам невичерпних сил та енергії, безмежного терпіння, життєвої наснаги та творчого натхнення! Нехай Ваша праця та зусилля приносять радість, а досягнення надихають на нові звершення!
4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин
Сьогодні, 4 жовтня, ми відзначаємо Всесвітній день захисту тварин. Організація Об’єднаних націй визначила цей день, як Міжнародний день захисту тварин (World Animal Day), спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх доброту, так як щодня тварини опиняються на межі зникнення.
В Україні цей день відзначають з 2000 року. А в 2006 році в нашій країні був прийнятий «Закон про захист тварин від жорстокого поводження», який захищає право всіх тварин на життя. У цей день проводяться інформаційні заходи та акції, які привертають увагу до проблеми вимирання тварин від дій людини.
Під час війни цей день особливо важливий, адже наші менші брати теж потерпають від бойових дій. Тварини в українських зоопарках і в дикій природі дуже страждають від бойових дій. Їхні природні місця проживання забруднюються боєприпасами і хімічною зброєю, заповідні зони під окупацією не обслуговуються належним чином, а зоопарки знаходяться під обстрілами.
Живе спілкування з чотирилапими чи пернатими друзями – це найприємніші моменти в житті дітей. Наші учні також люблять і мають улюбленців, тому в цей день, ми з великим задоволенням провели в нашому ліцеї цікаву фотовиставку «Тварини наші друзі», де учні мали змогу познайомити нас зі своїми улюбленцями через неймовірно захоплюючі світлини.
В кінці своєї розповіді, хочу нагадати всім слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері, які звернені до всіх нас: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив». Тому давайте не забувати про те, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.
Слава Україні! Героям Слава!
1 жовтня - День захисників і захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці та
День Українського козацтва
Сьогодні, 1 жовтня, в Україні відзначають День захисників і захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.
Цього дня ми віддаємо шану незламності духу захисників України, які здобували та відстоювали незалежність України в минулому, а також мужності та героїзму воїнів сил оборони України, ветеранів, добровольців, волонтерів, які нині захищають суверенітет і територіальну цілісність України.
З метою вшанування мужності й героїзму захисників та захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві, в нашому закладі, для учнів 1-11 класів проведено ряд виховних заходів, а саме:
- для молодшої ланки (учні 1-4 класів) година спілкування «1 жовтня - день захисників та захисниць України, День козацтва», під час якої діти переглянули повчальне відео і дали відповіді на цікаву вікторину, а також долучилися до майстер-класу з виготовлення листівок для захисників.
- для середньої ланки (учні 5-8 класів) виховний захід «Герої нашої держави». Під час заходу учні вшанували мужність та героїзм всіх захисників та захисниць, переглядали відео та виконали цікаві інтерактивні вправи. В кінці заходу, діти взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Захисники та захисниці України» та виготовили різні роботи своїми руками.
- для учнів старшої ланки (9-11 класи) були проведені виховна година, присвячена Дню захисника та захисниці України, Дню українського козацтва та Дню Покрови Пресвятої Богородиці (9, 10 клас) та виховний захід в 11 класі «Сила духу та мужність – День захисників та захисниць України та День українського козацтва». Під час заходу учні вшанували мужність і героїзм усіх захисників і захисниць України, хто віддав своє життя в ім'я незалежності та територіальної цілісності нашої держави. Діти переглядали відео й виконували завдання презентації, підготували тематичний малюнок та листівку зі словами безмежної вдячності й щирими побажаннями захисникам, які боронять Україну.
Від всієї нашої шкільної родини ще раз дякуємо всім героям та героїням, які мужньо захищають нашу землю від ворогів. І вшановуємо пам'ять тих, хто віддав за свободу своє життя.
З Днем захисників та захисниць України! Ви - наші герої, які щодня доводять, що свобода варта боротьби. Ваша відвага надихає, ваша стійкість вражає, а ваша любов до Батьківщини безмежна. Нехай ваші сили ніколи не вичерпуються, а віра в перемогу буде непохитною. Ми пишаємося вами і завжди будемо поруч у боротьбі за нашу незалежність.
Пам'ятаймо, якою ціною нам дається свобода!
Слава Україні! Героям Слава!
Трагедія Бабиного Яру в серці українського народу
Сьогодні, 29 вересня, в Україні вшановують 83-тю річницю пам’яті жертв трагедії у Бабиному Яру – один із найжахливіших символів Голокосту.
У 1941 році упродовж двох днів, 29-30 вересня, в окупованому нацистами Києві був проведений перший масовий розстріл беззбройного цивільного населення, передає Укрінформ.
Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тис. чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні було вбито майже 34 тисячі людей, а 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли ще близько 17 тисяч осіб.
Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва завдовжки два з половиною кілометри, глибина якої місцями сягала 50 метрів. Наприкінці вулиці влаштували ворота, за які людей пропускали групами по 30-40 осіб. Попередньо їх примушували роздягатися, відбирали особисті речі, потім поліцаї гнали жертв до проходів у насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники. Після того, як рів заповнювався двома-трьома шарами тіл розстріляних, зверху їх присипали землею.
Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, вбито від 100 до 200 тисяч людей – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими».
Наш заклад також не міг залишитися осторонь цієї важливої дати. Для учнів нашого ліцею було проведено ряд виховних заходів, присвячених дню пам’яті жертв трагедії у Бабиному Яру, а саме:
- для учнів початкових класів виховну годину «Бабин Яр – трагедія людства на українській землі», під час якої діти переглянули відео про історію походження цієї дати;
- для учнів середньої ланки (5-8 класи) година спілкування «29 вересня – день пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру», де діти переглянули відео та деякі встановлені факти тих страшних подій;
- для учнів 9-11 класів годину пам’яті «Бабин Яр: без права на забуття». Учні ознайомились з історичними фактами про Бабин Яр, переглянувши відеоматеріал, та дійшли спільного висновку, що в народній пам'яті такі скорботні події не мають часового виміру.
Під час всіх проведених заходів учні та класні керівники вшанували загиблих в Бабиному Яру хвилиною мовчання.
На жаль, сторінку історії в Бабиному Яру вже неможливо виправити, але людство має докласти максимум зусиль, щоб подібне не трапилося ніколи в житті!
Час може зарубцювати рани. Та він безсилий загасити нашу пам’ять. Ми ніколи не забудемо і завжди пам’ятатимемо про цю жахливу трагедію.
Слава Україні! Героям Слава!
На передодні Дня захисників та захисниць України, Дня Українського козацтва запрошуємо учасників групи поринути у героїчну історію нашого народу! За допомогою цієї шкали "Перемоги українців у війнах: Історична хроніка" можна прослідкувати звитягу українців, силу, дух та непоборну жагу до ВОЛІ.
Навівши на слайд будь-якого відрізка часу, ви можете ознайомитися з подіями, що відбувалися.
За ініціативи Міністерство охорони здоров’я Центр громадського здоров’я та обласні центри контролю і профілактики захворювань, за підтримки ВООЗ та ЮНІСЕФ, розпочинають додаткові заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Додатковий раунд з імунізації триватиме до кінця року. Зокрема, дітям які пропустили планові щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень, та дорослим, які не отримали ревакцинацію, медики нагадуватимуть про важливість щеплень та запрошуватимуть на вакцинацію.
Вакцинація — безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях країни, попередньо записавшись у сімейного лікаря. З 26 років планова ревакцинація для дорослих є обов’язковою кожні 10 років. Наразі країна забезпечена вакциною для проведення рутинних щеплень для дітей та ревакцинації дорослих. Вона доступна у всіх регіонах.
«За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців на 37% нижчий, ніж в країнах ЄС. У 2023 році лише 151 697 дітей отримали щеплення. Решта — попри безперебійну наявність вакцини у медзакладах на рівні регіонів — пропустили щеплення. З 1 серпня по всій країні, за рішенням Держкомісії з питань ТЕБ та НС, починається додатковий раунд з вакцинації дітей та ревакцинації дорослих, який триватиме до кінця року. Медична система забезпечує можливість отримати щеплення як в пунктах щеплень, так і під час виїзних сесій вакцинальних команд медиків до громад. Тому батькам важливо перевіряти вакцинальний статус свій і дітей та в разі пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати графік вакцинації», — повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від цих небезпечних інфекційних хвороб у будь-якому віці. Ефективність щеплення становить 95-100%.
Ціль додаткових заходів з імунізації — вакцинувати 80% українців, які пропустили планову імунізацію проти кашлюку, дифтерії та правця.
«В Україні доступні всі вакцини для надолуження пропущених щеплень проти дифтерії, правцю та кашлюку як для дітей, так і для дорослих. Це понад 1,8 млн доз вакцин, які централізовано постачаються в регіони, зокрема до закладів охорони здоров’я, та надаються безоплатно всім громадянам України. Національні партнери, за підтримки міжнародних організацій, забезпечують безперервне постачання вакцин в Україну. Транспортування, зберігання та використання вакцин на всіх рівнях здійснюється з дотриманням вимог «холодового ланцюга». Центри контролю та профілактики хвороб у регіонах отримали всю необхідну інформацію та працюють спільно з органами влади на місцях, щоб забезпечити безперервний доступ громадян до вакцинації», — зазначив гендиректор Центру громадського здоров’я, доктор медичних наук Михайло Росада.
«Вакцини врятували більше життів, ніж будь-який інший медичний винахід в історії. Ми закликаємо батьків попіклуватися про своїх дітей, переконавшись, що вони мають усі необхідні щеплення. Також дорослим необхідно потурбуватися про себе, пройшовши вчасну ревакцинацію. ЮНІСЕФ, як і раніше, прагне досягти загальної імунізації населення попри війну у країні. У 2023 і 2024 роках ми вже поставили в Україну майже 3 мільйони доз вакцин проти різних захворювань, зокрема проти кашлюка, дифтерії та правця. Крім того, ми модернізували систему холодового ланцюга для збереження ефективності вакцин», — наголосив Мунір Мамедзаде, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
«Через пандемію в понад 100 країнах світу знизились рівні охоплення рутинними щепленнями. В Україні збільшилась кількість людей, які пропустили обов’язкові щеплення, ще і внаслідок повномасштабної війни та великої кількості переселених осіб. Для запровадження додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, правця, дифтерії, ВООЗ в Україні разом із партнерами брала участь у плануванні, обговореннях щодо застосування різних вакцин для цільових груп та підтримувала дистанційні кураторства для медичних фахівців. Ми продовжуємо сповідувати свій принцип – не залишити нікого осторонь і попри повномасштабну війну зробити послуги вакцинації доступними та якісними для усіх дітей та дорослих в Україні», — сказав д-р Ярно Хабіхт, голова Бюро ВООЗ в Україні.
Кому і коли вакцинуватися, пояснює Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій:
«Вакцинуватися проти дифтерії та правця мають усі, починаючи з першого року життя. Вагітність і певні хронічні хвороби не є протипоказаннями. В Україні щеплення для профілактики дифтерії, правця та кашлюку за Календарем щеплень проводять дітям чотири рази: у два, чотири та шість місяців, із першою ревакцинацією у 18 місяців. П’яте щеплення проводять вакциною АДП у шість років — це друга ревакцинація проти дифтерії та правця, без кашлюкового компонента. Шосте щеплення, третю ревакцинацію, роблять у 16 років вакциною АДП-М зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів. Далі дорослим потрібно оновлювати свій захист від дифтерії та правця кожні десять років».
Чим небезпечні кашлюк, дифтерія та правець?
Кашлюк — це гостра бактеріальна інфекційна хвороба дихальних шляхів. Характеризується важкими нападами кашлю, які можуть тривати кілька тижнів або навіть місяців. Поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні інфікованої людини. Хворіють здебільшого діти та підлітки, проте захворіти можуть і дорослі. Найнебезпечніший кашлюк для немовлят, у яких він може викликати тимчасову зупинку дихання (апное), і загалом у новонароджених і немовлят хвороба має високий ризик ускладнень та смерті. У 2024 році в Україні від кашлюку померло двоє дітей віком до 1 року.
Дифтерія — гостра інфекційна хвороба, яка вражає переважно слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та шкіру, утворюючи характерні плівки, які можуть викликати серйозні ускладнення. Бактерія потрапляє в організм людини в дихальні шляхи, де починає виділяти токсин, який потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему та нирки. Навіть попри своєчасне лікування близько 20 % невакцинованих хворих помирають.
Правець — гостра інфекційна хвороба, спричинена бактерією, яка виділяє потужний токсин, вражає нервову систему і призводить до сильних болючих м’язових спазмів (судом). Захворіти на правець можна, якщо збудник потрапить через пошкодження шкіри: рани, порізи, опіки, укуси тварин, травмування гострими предметами, уламками деревини. Наприклад, дитина може інфікуватися, поранившись цвяхом, який забруднений ґрунтом. Смертність від правця досягає 25–80 %.
Підготовлено Редакцією Національного порталу з імунізації
Зробимо Україну чистою разом!
Сьогодні по всій Україні проводиться Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Цього року він припав на 20 вересня і проходить під гаслом «Зробимо Україну чистою разом!». Крім цього, цю дату в 2024 році додано до календаря міжнародних днів і тижнів.
Мета акції – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами, відповідального споживання ресурсів серед громадян та об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.
Навколишнє середовище щодня страждає від екоциду. Постійні обстріли, детонація мін та горіння лісів – наслідки усіх цих екозлочинів будуть наздоганяти нас роками і навіть століттями. Ми повинні вже зараз почати роботу над ліквідацією наслідків екокатастрофи, підтримкою та відновленням українського довкілля.
Наша шкільна родина також не залишилась осторонь, а з великим задоволенням долучилася до заходу. Діти разом з батьками вкотре показали приклад того, що не дивлячись на складні життєві ситуації, ми повинні формувати екозвички, дбати про нашу Землю - з вірою в краще майбутнє нашої країни!
Тож будьмо справжніми господарями на своїй території і не допускаймо байдужого ставлення до навколишнього середовища, адже тільки разом ми зможемо зберегти наше довкілля для майбутніх поколінь.
Від себе особисто та від імені адміністрації нашого освітнього закладу, хочу подякувати всім учням, їх батькам, а також класним керівникам, які взяли активну участь в даному заході. Ви всі великі молодці! Так тримати! Наша країна в надійних руках!
Слава Україні! Героям Слава!
Ментальне здоров'я: як подбати про себе?
Добрий день! Сьогодні я б хотіла поговорити на тему ментального здоров'я.
Ментальне здоров’я - це стан психічного добробуту, який дозволяє людині справлятися зі стресом, реалізовувати здібності, навчатися та працювати, робити внесок у життя своєї громади.
Ментальне здоров’я є основним правом людини та невід’ємною частиною її загального фізичного стану. Психічний добробут - це основа індивідуальної та колективної здатності ухвалювати рішення, будувати стосунки та формувати світ.
Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку - психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.
В Україні потреба в психосоціальній підтримці відчутно зросла від початку повномасштабного вторгнення росії, адже наші співвітчизники зіткнулися з такими кризовими подіями, які складно передбачати та проживати. Багато людей втратили рідних, житло, були роз’єднані з близькими чи вимушено залишили власні домівки, перебували під обстрілами чи тимчасовою окупацією. Все це позначається на їхньому стані, викликаючи дистрес, що в подальшому може призвести до проблем із психічним чи фізичним здоров’ям. Так само значна кількість учасників освітнього процесу отримала психологічні травми різного ступеня, які часто призводять до посттравматичного розладу, потребують постійної психологічної підтримки та допомоги. Саме тому тема ментального здоров’я є дуже актуальною, про неї не можемо мовчати, а повинні говорити, обговорювати, спілкуватися, тим самим підтримуючи один одного.
З метою проведення інформаційно-просвітницької роботи серед здобувачів освіти з популяризації знань та навичок, спрямованих на зміцнення ментального здоров'я та розвиток системи психологічної підтримки, в нашому освітньому закладі вже стало традицією кожного навчального року проводити різні виховні заходи щодо психосоціальної підтримки наших учасників освітнього процесу.
На минулому тижні класний керівник 1 класу провела для першокласників бесіду, а потім розучила разом з ними цікаві й важливі дихальні вправи для підтримки ментального здоров'я «Вдих-видих». Під час заходу, який супроводжувався мультиплікаційним фільмом, наші дітлахи дізналися, що ці вправи зможуть їх заспокоїти, взяти під контроль тривоги та різні прояви стресу, навіть тоді, коли поряд немає рідних та близьких. Дітям неймовірно сподобалось і вони були в захваті!
Із старшими учнями нашого закладу, а саме 7-11 класів, класні керівники провели Всеукраїнський урок з ментального здоров'я «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!», на якому учні дізнались багато важливої інформації щодо емоційного та психологічного стану людини, як подбати про себе та своїх рідних в різних життєвих обставинах, а також, як знайти вихід з будь-якої складної ситуації, тримаючи при цьому свій стан та себе під контролем.
Не залишились осторонь і батьки, їм було запропоновано ознайомитися з посібником «Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам». Це базові правила, як підтримати дитину в стресовій ситуації, щоб стабілізувати її стан. Адже саме зараз, під час війни, наші діти часто переживають стрес, і тому кожна дитина потребує підтримки. А ми з вами знаємо, що головну роль у цьому відіграють саме найрідніші люди - батьки.
Закінчуючи свій допис, хочу дати декілька корисних порад для покращення вашого психологічного стану. Намагайтеся розслаблятися через заняття хобі, це те, що зараз доступне: малювати, співати, слухати гарну музику, займатися фізичними вправами, зарядкою, гімнастикою, вишивати, в'язати, переглядати фільми ваших улюблених жанрів тощо. Це розвантажує нервову систему. Також не забувайте читати книги. Намагайтеся спілкуватися з рідними не тільки на тему війни і обміну новинами, але й на нейтральні теми, обговорюйте плани на найближче майбутнє. І звісно ж, не забувайте про духовну сферу життя та релігію.
Я впевнена, що якщо ми навчимося тримати під контролем та керувати своїм психологічним станом, то в нас обов'язково все буде добре!
Бережіть себе і своїх рідних. Слава Україні! Героям Слава!
Посилання на проведені заходи: https://padlet.com/ovcharelena15/padlet-d5i0b4haq0mqxvsj
Щирі вітання усім з початком нового навчального року, Днем знань – всенародним святом мудрості, добра, натхнення та нових відкриттів!
Щорічно у травні українці відзначають яскраве та самобутнє свято День вишиванки, присвячене нашому національному одягу. Українська вишиванка з'явилася багато століть тому, а кількість різних візерунків та технік шиття порахувати неможливо. Це свято люблять і діти, і дорослі, із задоволенням вбираючись у яскраві сорочки.
День вишиванки 2024 року пройде за умов повномасштабної війни, що підвищує важливість свята. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів.
Учні та вчителі нашого ліцею також долучились до святкування цього національного свята.
Посилання на проведені заходи:
http://padlet.com/ivanitskiyboris/padlet-9r18j61j9r36sw2v
Європа – наш спільний дім
Щиро вітаємо вас із Днем Європи, який ми сьогодні вдруге відзначаємо спільно з країнами Євросоюзу. Ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї вільної Європи.
Указом Президента України «Про День Європи» від 08.05.2023 № 266/2023 в Україні встановлено День Європи, який відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу.
З метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, наш заклад освіти також доєднався до цього дня та провів ряд заходів, присвячених Дню Європи.
В 1 класі проведено годину спілкування «Європа – наш спільний дім», присвячену Дню Європи. Діти здійснили віртуальну подорож європейськими
країнами, дізналися чим славляться саме ці країни, а також виготовили прапорці Європейського Союзу.
Для дітей 4 класу був проведений неймовірно цікавий квест на тему: «Відкривай Європу», де учні дізналися, які країни в Європі, знаходили їх на карті, якими мовами розмовляє населення, розпізнавали історичні постаті тощо.
Не менш захоплюючим видався захід «9 травня – День Європи», який проходив у формі години спілкування, і в учнів 5-8 класів, де діти дізналися багато цікавих фактів, переглянувши пізнавальну презентацію «День Європи в Україні». Після перегляду бажаючі поділилися своїми прагненнями до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів. В кінці заходу кожен з учнів мав змогу перевірити себе позмагавшись у онлайн-вікторині, відповідаючи на питання про країни ЄС, а цим самим, закріпити свої знання на дану тематику. Було дуже весело та «круто».
Учні 9 класу в цей день переглянули відео «9 травня – День Європи», після чого (дистанційно) обговорили цікаві факти, події та реалії сьогодення європейських країн та ЄС.
З учнями 10-11 класів проведено годину спілкування «День Європи». Під час заходу старшокласники переглянули освітнє відео, дізналися цікаві факти, здійснивши віртуальну подорож країнами Європи, ознайомилися з архітектурними шедеврами європейських країн та дали відповіді на запитання онлайн-вікторини.
День видався вдалим та цікавим, а від проведених заходів всі залишилися в захваті!
Підсумовуючи, хочу сказати, що зараз, коли ми маємо найважливіше історичне рішення про початок переговорного процесу, попереду ще багато роботи. Але ключовим наразі є саме підтримка нашого руху країнами – членами ЄС.
Дякуємо нашим європейським партнерам за допомогу і підтримку у боротьбі з російським агресором, у боротьбі за майбутнє України та Європи. Щиро дякуємо європейським країнам за гуманітарну допомогу, за всі кроки солідарності та підтримки. Ми по-справжньому відчули, що таке об’єднана Європа, хто такі справжні друзі та побратими.
Залишаємося сильними. Залишаємося об’єднаними. Слава Україні!
Посилання на проведені заходи: https://padlet.com/ivan888an/9-ijndcsv2extpiz8j
Все реакции:
1
Олена Овчар
8 травня - День пам’яті та перемоги, який назавжди залишиться в наших серцях
Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні.
Ми приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня - точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.
8 травня ми вшановуємо подвиг українського народу, його вагомий внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни. Також у цей травневий день ми утверджуємо спадкоємність традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників нашої Вітчизни,консолідуємо суспільство навколо ідеї захисту України, яка є актуальною, як ніколи раніше.
Символом пам’яті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є мак пам’яті.
Педагогічний колектив нашого ліцею, разом із учнями також вшанували подвиг українського народу у боротьбі за свободу, пам’ять загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років, провівши ряд заходів, присвячених цьому дню.
В 1 класі було проведено годину спілкування, приурочену Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Діти переглянули відео, з якого дізналися про походження цієї дати, про втрати України та українського народу у цій війні, вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання, а в кінці заходу – виготовили квітку маку – символ пам'яті.
Для учнів 4 класу був проведений виховний захід «8 травня – День пам’яті та примирення», де діти переглянути відео та презентацію, з яких дізналися про страшні факти періоду Другої світової війни. Також учні на згадку про цей день намалювали малюнки із зображенням маку.
Вшановуючи подвиг українського народу, для учнів 5-8 класів був організований та проведений інформаційний вісник на тему: «День пам’яті та перемоги над нацизмом», під час якого діти переглянули відео подій тих минулих та страшних часів.
З нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні для старшокласників нашого закладу також було проведено ряд заходів, а саме: виховна година з нагоди відзначення Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років (для учнів 9 класу), година історичної памяті (для учнів 10 класу) та година спілкування «Назавжди в пам'яті…» (для учнів 11 класу). Метою цих заходів було вшанування мужності й героїзму українського народу під час Другої світової війни, увічнення пам'яті кожного, хто боровся проти нацизму, а також мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст та сіл, дітей війни, примусових робітників. Під час заходів діти переглянули цікаве відео та згадали реаліїї тих страшних подій, прослухали звернення Президента України Володимира Зеленського, а також хвилиною мовчання вшанували вічну пам’ять усіх Героїв, які полягли за нашу вільну, незалежну Україну.
Підсумовуючи проведені заходи, хочеться згадати слова нашого Президента України Володимира Зеленського, та закінчити саме його словами:
«І сьогодні, в День пам’яті та перемоги над нацизмом, згадуючи мільйони українців, що разом з іншими народами боролися й перемогли, ми віримо і наближаємо новий день нової перемоги. Коли вигнання нацистів з України, про яке ми читали в підручниках історії, відбудеться у реальному житті. І подія середини XX століття станеться знову й увійде в історію XXІ століття. Історію спільної перемоги над російським злом.
З Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Слава Україні!»
Посилання на проведені заходи: https://padlet.com/ivan888an/1939-1945-cet8tcuge6wn90p8
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСІВ!!!
Вітаємо всіх своїх читачів та хочемо поділитися своїми новими
досягненнями.
Нагадую, що в 2023/2024 навчальному році учні нашого закладу взяли
участь у різноманітних обласних конкурсах. Наразі, підведено підсумки ще
декількох конкурсів, де діти нашого ліцею також зайняли призові місця, а
саме:
1.Конкурс «Знай і люби свій край»:
ІІ місце – Дундук Мілана – 1 клас – керівник Сочкова С.М.
ІІ місце – колективна робота 5 класу – керівник Савченко Т.В.
ІІ місце – Найдьон Вікторія – 8 клас – керівник Чорномурко Л.М.
ІІ місце – Лебідь Вікторія (2 роботи) – 10 клас – керівник Шепель Н.В.
ІІ місце – Ротко Дар'я – 11 клас – керівник Овчар О.М.
ІІІ місце – Найдьон Вікторія – 8 клас – керівник Чорномурко Л.М.
2.Конкурс «Подаруй мені казку»:
І місце – Дундук Уляна – 1 клас – керівник Сочкова С.М.
І місце – колективна робота 5 класу – керівник Савченко Т.В.
3.Конкурс «Україна – європейська країна»:
І місце – колективна робота 5 класу – керівник Савченко Т.В.
І місце – Лебідь Вікторія – 10 клас – керівник Шепель Н.В.
І місце – Мартинюк Оксана – 11клас – керівник Овчар О.М.
Крім конкурсів діти нашого ліцею стали учасниками обласної
національно-патріотичної благодійної акції «Великодній кошик військовому»
та нагороджені грамотами комунального закладу «Запорізький обласний
центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької
обласної ради:
1. Дундук Уляна – керівник – Сочкова С.М.
2. Дундук Мілана – керівник – Сочкова С.М.
3. Колективна робота 5 класу – керівник – Савченко Т.В.
4. Лебідь Вікторія – керівник – Шепель Н.В.
5. Стовбур Катерина – керівник – Овчар О.М.
Від щирого серця вітаємо всіх учнів та їх керівників з їх перемогою.
Бажаємо натхнення, творчих здобутків та нових досягнень.
Конкурси тривають. Тож сподіваємося, що надалі наші ряди бажаючих
взяти участь у конкурсах збільшаться та призерів стане набагато більше.
Бажаючих переглянути роботи учнів запрошуємо зайти за посиланням:
https://padlet.com/ovcharelena15/2024-qsll0cq83mom334q
Профілактика неінфекційних захворювань – це не те питання, яке можна відкласти на потім, діяти треба зараз!
Неінфекційні захворювання (НІЗ) – це незаразні хвороби, виникнення яких не пов’язано з інфекційним агентом. Найчастіше схильність до них закладена в генах, або вони виникають під впливом екологічних шкідливих речовин або у слідстві нездорового способу життя.
У загальної структурі (НІЗ) найбільш поширені чотири основних типи неінфекційних захворювань:
1. Серцево-судинні (інфаркт міокарда, інсульт)
2. Онкологічні захворювання
3. Хронічні респіраторні захворювання (хронічна обструктивна хвороба легень, бронхіальна астма та інш.)
4. Діабет.
Розповсюдженість факторів ризику, які впливають на виникнення неінфекційні захворювання:
для серцево-судинних захворювань – вживання тютюну, шкідливе вживання алкоголю, неправильне харчування, брак фізичної активності, забруднення повітря;
для виникнення онкологічних захворювань – вживання тютюну, шкідливе вживання алкоголю, неправильне харчування, забруднення повітря;
для хронічні респіраторних захворювань – вживання тютюну та забруднення повітря:
для діабету – вживання тютюну, шкідливе вживання алкоголю, неправильне харчування, брак фізичної активності.
З метою розширити поняття про причини хвороб, шляхи проникнення інфекції; ознайомити із заходами профілактики інфекційних захворювань, пояснити важливість взаємодії лікаря і пацієнта; навчити розпізнавати ознаки здоров’я і хвороби; виховувати свідому потребу в дотриманні принципів здорового способу життя та проведенні профілактичних заходів, в Чкаловському ліцеї, у квітні, для учнів 1-11 класів були проведені заходи щодо профілактики неінфекційних захворювань, а саме:
- для учнів початкових кдласів: годину спілкування «Профілактика неінфекційних захворювань» (1 клас),бесіду про неінфекційні захворювання (4 клас). Під час заходів діти переглянули презентації, дізналися, які є групи неінфекційних захворювань та які заходи профілактики треба проводити, щоб уникнути хвороби;
- для учнів 5-8 класів виховну годину «Профілактика неінфекційних захворювань», де діти мали змогу переглянути презентацію та скласти разом пам'ятку «Профілактика неінфекційних захворювань»;
- для учнів 9 класу бесіду «Неінфекційні захворювання. Профілактика захворювань». Діти переглянули відео, а також обговорили нагальні питання, які стосуються даної теми;
- для учнів 10-11 класу бесіду щодо профілактики неінфекційних захворювань. Під час бесіди діти розібрали 4 основні типи неінфекційних хвороб, фактори ризику та їх профілактику. Вкінці, для кращого засвоєння даної теми, діти виконали інтерактивну вправу «Інфекційні та неінфекційні хвороби».
Бути здоровим хоче кожен, але, поклавши руку на серце, дуже часто охочі не діють нічого для реалізації бажання. Мудре прислів’я говорить: «під лежачий камінь вода не тече», тому декілька порад для тих, хто хоче бути здоровим:
- ведіть активний спосіб життя,
- забезпечуйте собі повноцінний і здоровий сон,
- правильно харчуйтесь та отримуйте з їжею достатню кількість
важливих для життя речовин,
- живіть в гармонії із собою та сім’єю.
Пам’ятайте, що профілактичні заходи, спрямовані на попередження захворювань та дотримання здорового способу життя, гарантують зниження ризику виникнення захворювань. Зрештою, попередження позбавляє клопоту, пов’язаних з розвитком та наслідками захворювань. Важливо розуміти, що профілактика – це не те питання, яке можна відкласти на потім, діяти треба зараз!
Бережіть себе та близьких, будьте здорові!
Посилання на проведені заходи: https://padlet.com/AnnaIvan/padlet-bnl6nwvanmfuismp
Пам'ять болем людським наповнена,
Час з тремтінням вперед іде,
Дзвонять чорні дзвони Чорнобиля,
Входять в душі, серця людей
ЧОРНОБИЛЬ…
Сьогодні це слово знає увесь світ. Це слово стало символом горя і страждань, покинутих домівок. Важким колесом «прокотилась» Україною аварія на Чорнобильській атомній станції. Для України, для всіх, хто причетний до трагедії, життя поділено на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього.
Цим частинам у народі вже дано назву – два кольори часу.
Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди не забудуть ніколи.
В ніч на 26 квітня 1986 року, коли містечко атомників Чорнобиль, Прип’ять і вся Україна міцно спали безтурботним сном, раптом пролунав вибух і над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції велетенське полум’я несподівано розірвало нічну темряву.
Сьогодні, 26 квітня, 38 роковини Чорнобильської трагедії. У цей день людство вшановує пам'ять жертв радіаційних катастроф, а також мужність, самовідданість і професіоналізм персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, медиків, учених, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.
З метою розширити знання дітей про Чорнобильську трагедію, не забувати історію людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього життя людства, пам’ятати імена пожежників, показати, що чужої біди немає, в нашому закладі класні керівники 1-11 класів провели ряд заходів до роковин Чорнобильської катастрофи, а саме:
- для учнів початкових класів виховну годину, присвячену Дню пам'яті Чорнобильської трагедії;
- для учнів 5-8 класів годину спілкування «Мужність і біль Чорнобиля»;
- для учнів 9-11 класів годину памяті «Біль Чорнобиля».
Під час заходів діти мали змогу переглянути інформаційні відео, дізналися факти про одну з наймасштабніших техногенних катастроф – аварію на Чорнобильській атомній станції та її наслідки для людства; вшанувати пам'ять жертв радіаційної катастрофи, а також мужність, самовідданість і професіоналізм ліквідаторів наслідків аварії.
Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.
Люди, не будьте байдужими, жорстокими та безпечними, адже сама природа зробила нам застереження! Пам'ятайте, що доля планети, доля всього людства, наше з вами майбутнє у ваших руках.
Посилання на проведені заходи: https://padlet.com/ivan888an/padlet-2ab2gk1labcgwyry
Щорічно 7 квітня відзначають Всесвітній День здоров'я.
Це свято встановила Всесвітня організація охорони здоров'я з метою підвищення уваги до важливості здоров'я для людей по всьому світу.
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я Є ОДНИМ З НАЙВАЖЛИВІШИХ СВЯТ, ЩО ВІДЗНАЧАЮТЬСЯ НА МІЖНАРОДНОМУ РІВНІ. ВОНО МАЄ ГЛИБОКІ КОРЕНІ В ІСТОРІЇ ГЛОБАЛЬНОЇ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я.
Історія цього свята почалася в 1948 році, коли була заснована Всесвітня організація охорони здоров'я (World Health Organization, WHO). Однією з перших дій новоствореної організації стало проведення першої Всесвітньої асамблеї здоров'я, яка відбулася в Женеві, Швейцарія. На цій першій асамблеї, яка пройшла з 7 до 16 липня 1948 року прийняли рішення про встановлення Всесвітнього Дня здоров'я. Офіційна дата свята — 7 квітня — була вибрана для відзначення Дня здоров'я в пам'ять про дату заснування WHO.
Згідно зданими вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.
Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий — необхідність вести здоровий образ життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий образ) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.
https://padlet.com/AnnaIvan/padlet-9pt23l2pwo8flw5n
Цінуй своє життя, воно прекрасне!
Хоча людському життю немає ціни,
ми завжди чинимо так,
немов існує щось більш цінне.
(Антуан де Сент-Екзюпері)
Чи замислювались ви над тим, наскільки безцінним є ваше життя? Наскільки дорогими ви є для близьких людей? Кажуть, що життя – це школа, де в якості уроків нам даються труднощі і випробування. Долаючи їх, ми стаємо мудрішими і сильнішими. Але цінність цих випробувань ми усвідомлюємо лише згодом.
На жаль, багато людей не витримують іспитів життя.
Останнім часом ювенальна поліція фіксує сплеск небезпечних челенджів спроб суїциду серед підлітків. Переважна кількість таких дій призводить до трагічних наслідків.
Самогубство – вічна проблема людства, до якої може бути схильна будь-яка людина у будь-який час. Суїцидальна поведінка не є виключно медичною чи психологічною проблемою. Це надзвичайно складне явище, причини якого включають в себе соціальні, економічні, психологічні, культурні, релігійні та медичні фактори.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я більш ніж 800 000 людей у світі помирають від самогубств щороку. На практиці це означає, що хтось лишає себе життя кожні 40 секунд. До того ж самогубство – це друга причина смерті серед молоді віком від 15 до 24 років. Показник самогубств в Україні становить більше 20 осіб на кожні 100 тис. населення і є одним з трьох головних причин смертності.
Особливо вразливою до соціальних негараздів у суспільстві є молодь. Кількість самогубств, скоєних дітьми збільшується, а вік самогубців зменшується.
З метою роз'яснення основних причин, ознак суїцидальної поведінки підлітків та збереження психічного здоров’я дітей, в нашому закладі проведено ряд заходів щодо профілактики самогубств та їх спроб серед дітей, а саме:
- Для учнів 1 класу проведено бесіду «Цінуйте своє життя, бо воно багатобарвне та неповторне». Діти переглянули відео та зробили разом висновок про те, що життя – це велика цінність, якою треба дорожити, а в разі виникнення проблем, треба звернутися за допомогою до дорослих або на гарячу лінію, де їм обов'язково допоможуть. Крім того, на практиці, учні спробували «перетворити» сумних та засмучених смайликів на чарівно веселих.
- З учнями 3 класу біла проведена виховна година «Гра власним життям, а для учнів 4 класу бесіда «Суїцид. Життя – найвища цінність», під час якої діти розглянули причини, які можуть призвести до самогубства та як цьому запобігти. Учні усвідомили, що життя – це найвища цінність, і в разі виникнення проблем до кого звернутися та як діяти.
- Для учнів 5-8 класів проведено годину спілкування «Профілактика самогубств та їх спроб серед дітей», під час якої вони переглянули відео «Гра у смерть» і зробили відповідні висновки, а на закріплення матеріалу виконали інтерактивну вправу «Факт чи міф про суїцид».
- Учні 9 класу переглянули фільм про запобігання суїциду та разом з класним керівником спробували виробити свою тактику запобіганню доведення неповнолітніх до самогубств.
- В 10 класі було проведено годину спілкування «Життя людини – найвища цінність». Метою заходу було усвідомлення учнями цінності й неповторності людського життя та попередження суїцидальної поведінки серед підлітків.
- Для учнів 11 класу була проведена виховна бесіда «Цінуй своє життя, воно прекрасне!». Під час заходу діти переглянули фільм про запобігання суїциду, обговорили тему дитячого самогубства, як правильно і вчасно діяти, щоб попередити його тощо. Підсумком проведеного заходу став перегляд неймовірно гарного відеоролика «Цінуй своє життя, воно прекрасне!», який закликав дітей мріяти, досягати своєї мети, цінувати рідних та близьких, більше спілкуватися між собою, а найголовніше – це цінувати своє життя, бо воно дійсно безцінне!
Підсумовуючи все, хочу сказати, що на сучасному етапі розвитку суспільства ми можемо спостерігати багато чинників, які впливають на виникнення суїцидальних тенденцій серед підлітків та молоді. Тому важливим аспектом є створення в закладах освіти атмосфери високої духовності, поваги до особистості та її внутрішнього світу. Діти повинні відчувати турботу і потрібність, як рідним, так і суспільству в цілому. Адже не одна людина не хоче померти, вона хоче лише втекти від деяких обставин, які вважає нестерпними.
Цінуйте своє життя, воно прекрасне! Поважайте інших та бережіть себе!
Протидія булінгу та попередження будь-яким проявам насильства
12 березня у нашому закладі було проведено ряд тематичних заходів щодо протидії булінгу та попередження будь-яким проявам насильства . Основна мета заходів – формування у дітей розуміння того, що фізичне залякування, побиття, стусани, підніжки, поштовхи, що систематично повторюються, є небажаними, і це все – булінг! Соціальне залякування або цькування із застосуванням тактики ізоляції -це теж булінг!
Упродовж тижня здобувачі освіти ознайомилися з корисними порадами протидії булінгу, переглянули тематичні відеоматеріали та отримали інформаційні матеріали.
https://padlet.com/AnnaIvan/padlet-iutouw49qge4rksr
Мало хто знає, але пісня "Ще не вмерла України і слава, і воля..." була написана 160 років тому.
У вересні 1862 року фольклорист, етнограф, поет і просвітницький діяч Павло Чубинський часто відвідував вечори Київської громади. Це були збори української інтелігенції Києва, яка займалася громадською, культурною та просвітницькою діяльністю до 1876 року, коли було оголошено про обмеження використання української мови у російській імперії.
На вечори та збори київської громади часто запрошували культурних діячів різних народів, точилися розмови про розвиток України, патріотизм та просвітництво. На одному з таких вечорів Павло Чубинський почув, як сербські борці за визволення виконували пісню, де були слова: "Серце біе и крев ліе за свою слободу".
Він одразу експромтом написав "Ще не вмерла України і слава, і воля...". За рік вірш опублікувало львівське видання "Мета". Оскільки авторство не було зазначено, тривалий час вірш приписували Шевченку, а здебільшого сприймали як народну творчість.
Приблизно в цей час текст потрапив до рук композитора та священика Михайла Вербицького. Він створив музику до нього і вже 10 березня 1865 року "Ще не вмерла України і слава, і воля..." вперше була виконана у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвяченого Тарасу Шевченку.
Пісня швидко стала популярною серед молоді західної України, її перекладали за кордоном англійською та німецькою.
Звичайно, з приходом Радянського Союзу її заборонили, а для України влада вибрала гімн, з якого було зрозуміло, що країна входить до СРСР. Ним став твір Павла Тичини "Живи, Україно, прекрасна і сильна". Але цей варіант так і не став популярним серед українців.
24 серпня 1991 року в Україні проголосили незалежність, а у січні 1992 Указом Президії ВР було затверджено Державний Гімн, яким стала пісня "Ще не вмерла України і слава, і воля...".
За 30-річну історію незалежності активісти, влада і політика вели безліч розмов про внесення змін до тексту пісні, а також з'являлися й думки про зміну самої пісні на іншу з більш позитивним посилом. Але якимось дивним чином "Ще не вмерла України і слава, і воля..." продовжує бути символом і викликає сльози та почуття гордості під час її виконання.
9 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 210 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА. ВІН БУВ НЕ ЛИШЕ ВИДАТНИМ ПОЕТОМ ТА ХУДОЖНИКОМ, А Й СПРАВЖНІМ ПАТРІОТОМ, ЯКИЙ ОСПІВУВАВ РІДНУ ЗЕМЛЮ
Тарас Григорович Шевченко - видатний український поет, художник і громадський діяч XIX століття, який залишив невимірний слід у культурній спадщині України. Його творчість, зокрема поезія, відома своєю глибокою гуманістичною спрямованістю та соціальною чутливістю. Шевченко відтворював у своїх творах скрутне життя селянства та простих людей, викриваючи соціальні нерівності та критикуючи суспільну несправедливість.
Крім літературної діяльності, Тарас Шевченко також прославився як видатний художник, створивши численні картини, акварелі та малюнки, що відображали життя українського народу.
Життя Тараса Шевченка було повне тяжких випробувань. Він пройшов через кріпацьку неволю, політичне ув'язнення та еміграцію. Проте його талант і вплив на українську культуру залишаються невмирущими.
Наш заклад приєднався до відзначення цієї важливої дати.
В 1 класі було проведено виховний захід, присвячений 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Діти переглянули відео "Малим дітям про великого Тараса", ознайомилися з життєвим шляхом Кобзаря. А також намалювали ілюстрації до віршів Шевченка.
На заході " Тарасові Шевченку-210 років",який провела Корнієнко Т.К.,були присутні учні 5-9 класів.Переглянули презентацію про дитинство та творчий шлях великого Кобзаря. Учням сподобалася вікторина " Як добре ти знаєш Шевченка",під час якої дізналися цікаві факти з життя поета. Учні взяли участь у вправах" Встанови відповідність", " Асоціативний кущ",та " Доповни вірш". Розглянули картинну галерею Шевченка як художника. Дізналися, як вшанувують пам ять Шевченка в усьому світі. Прочитали вислови Кобзаря, які є актуальними сьогодні.
Для учнів 10 класу вчителем української мови і літератури Ходус Т.В. було проведено літературний квіз "Шевченкове слово в наших серцях". Діти збагатили знання про життя і творчість Кобзаря, пограли у круту й сучасну квест-гру "Лунає пісня Кобзаря". Учні вкотре усвідомили значимість постаті Тараса Шевченка для українського народу, щось відкрили для себе нове у цій величній особистості й гідно, за словами Василя Зінкевича, «пройшли шлях до Тараса» через пісню, слухали Шевченкові вірші під сучасну музику. Таким чином, зовсім по-новому відкривали для себе Шевченка актуального та модного.
Вчитель української мови та літератури Баранова О.В. провела для учнів 11 класу неймовірно захоплюючу гру до 210-річного ювілею Кобзаря «Шевченко багатогранний». Під час заходу діти мали змогу озирнути грані різнобічного таланту й творчості Генія українського народу; звернутися до прочитання його поезій і огляду художніх шедеврів; пригадати ключові факти з біографії.
Життя Кобзаря було наповнене творчими досягненнями та тяжкими випробуваннями, але його твори й досі живуть та надихають мільйони людей.
https://ru.padlet.com/ovcharelena15/210-zzcdo7wv8bbgtfmm
ВІТАЮ, шановні учні та батьки!
22 лютого відзначається Міжнародний день підтримки жертв злочинів.
Цей день покликаний привернути увагу до необхідності підтримки всіх тих, хто постраждав у результаті кримінальних дій чи від зловживань владою.
У вересні 1985 року VII конгрес ООН щодо запобігання злочинності та поводження з правопорушниками запропонував Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів та зловживання владою. Тоді міжнародне співтовариство прийняло текст декларації, яка визначала основні принципи правосуддя щодо жертв злочинів. А 29 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки та захисту жертв злочинів та зловживання владою.
22 лютого 1990 року уряд Англії опублікував «Хартію жертв злочинів».
З того часу у світі відзначають Міжнародний день підтримки жертв злочинів. Серед пріоритетів підтримки жертв злочинів можна відзначити забезпечення компенсації жертвам за заподіяну матеріальну та моральну шкоду.
У світі діють близько 200 програм допомоги потерпілим від злочинів: від програм допомоги потерпілим від сексуального насильства до створення муніципальних служб прибиральників місць скоєння злочинів. Такі програми надають людям матеріальну та моральну підтримку, допомагають впоратися зі стресом, вийти з кризи, адже соціальна реабілітація жертв злочинів є однією із ключових проблем сучасного суспільства.
Для учнів 1-11 класів класні керівники провели інформаційну годину, присвячену Міжнародному дню підтримки жертв злочинів та переглянули відеоролик.
Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються з покоління в покоління. Сьогодні, як ніколи, українцям важливо пам’ятати своє коріння та віддавати шану рідному слову.
21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це стало традицією і в нашому освітньому закладі. До відзначення цього свята долучилася вся наша шкільна родина.
Для учнів 1 класу була проведена виховна година під час якої діти дізналися багато цікавого, а саме: про походження цього дня, пригадали вислови про українську мову, дізналися яка найскладніша мова у світі, в якій країні найбільше офіційних мов тощо. В кінці заходу пограли у вікторину.
Класний керівник 3 класу провела для учнів виховну годину «День рідної мови», де діти переглянули відео та мали змогу пограти в «Мовний квест». В цей час для учнів 4 класу керівник провів годину спілкування на якій переглянули відео «Моя мова колискова», дали відповіді на запитання у вікторині знавців української мови та прочитали вірші про красу рідної мови.
Діти 5-11 класів були запрошені на виховний захід «Моя країна - Україна», який підготувала та провела директор нашого ліцею, вчитель української мови та літератури Остроконь І.А. Під час заходу всі присутні здійснили захоплюючу подорож історією та цікавими фактами про нашу рідну мову, взяли активну участь у мовознавчій вікторині, випереджаючи один одного правильними відповідями, а в кінці отримали справжній «релакс» - це чарівну мандрівку Карпатами. Захід був просто неймовірний!
«Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як житиме в ній», - писав Олесь Гончар.
Нехай рідне слово завжди бринить у дитячих серцях, а яскраві спогади про сьогоднішній день залишаються в пам'яті.
Підводячи підсумки, хочу подякувати всім вчителям, які з великим задоволенням креативно підходять до приготування та проведення всіх виховних заходів, які проходять в нашому освітньому закладі, не дивлячись на тяжкий час, який ми зараз переживаємо. Ви найкращі, і дякуючи Вам, наше покоління отримує знання, міцніє, вміє співчувати і цінувати, говорить нашою рідною мовою, а потім вони виростають і стають справжніми патріотами нашої України!
https://padlet.com/irinaostrokon96/padlet-yg8aqly376vioa9e
20 лютого – День пам'яті Героїв Небесної Сотні України
З метою увічнення великої людської, громадянської та національної
відваги і самовідданості, сили духу та стійкості громадян, завдяки яким
змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв
Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності,
захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини,
європейське майбутнє України, щорічно 20 лютого відзначають День Героїв
Небесної Сотні. Цьогоріч вдесяте Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної
Сотні. Вдесяте в умовах війни з росією.
Ніколи не зітруться у пам’яті події зими 2014 року, вони перевернули
свідомість багатьох людей, показали, що українці – нація, гідна кращого
майбутнього.
На честь вшанування Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2024 року в
нашому ліцеї були проведені різноманітні виховні заходи:
- для учнів 1 класу - виховну годину, присвячену дню пам'яті Героїв
Небесної Сотні, під час якої діти переглянули відео, вшанували пам'ять
загиблих хвилиною мовчання та підготували неймовірні роботи «янголят
пам'яті»;
- для учнів 3 та 4 класів- виховний захід «Герої Небесної Сотні
України», під час якого переглянули цікаве відео про події тих важких днів,
вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, а також підготували
малюнки.
З учнями 5-8 класів була проведена інформаційна виховна година
«Люди творять історію. Небесна Сотня». Під час онлайн-зустрічі, здобувачі
освіти переглянули відео, опрацювали презентацію, виконали інтерактивну
вправу та створили малюнки і відео «Небесна Сотня».
Для учнів 9-11 класів був проведений онлай захід-реквієм «Небесна
Сотня – то в серцях вогонь, він гаряче палав за Україну!» . Старшокласники
дізналися про історичні події, що відбувалися на головному Майдані України
з грудня 2013 року по лютий 2014 року, читали вірші, намалювали малюнки,
вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, долучившись до всесвітньої
«тихої» акції «Ангели пам'яті», щоб нагадати всім: «Ми не маємо права
забувати про розстріли мирних людей…»
Під час проведення заходів всі учасники освітнього процесу
торкнулися пам'яті, яка навіки залишиться у серцях поколінь.
Герої не вмирають, вони живі доти, доки ми їх пам'ятаємо. Світла
пам'ять Небесній Сотні. Слава Героям Небесної Сотні!
https://padlet.com/kalynivka22112020/20-02-s7u2f8dz62l48ua0
Тризуб – наша гордість і слава
Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1982 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України, а 19 лютого 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті - національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.
Проєкт герба, затверджений Верховною Радою, був розроблений групою українських геральдистів - Андрієм Гречилом, Олексієм Коханом та Іваном Турецьким.
Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.Тризуб як державний символ України був обраний невипадково, із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу, тощо)
Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.
Тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, він зображений на шевронах наших захисників, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
З метою виховання любові і пошани до державної символіки в нашому закладі освіти до Дня Державного Герба України проведено такі заходи:
- 1-4 класи провели класну годину "День Державного Герба" та переглянули відео "Історія виникнення Герба України".
-для учнів 5 класу була пізнавальна розповідь про Державний Герб України".
- учні 6 класу переглянули відео "Герб-символ України".
-для учнів 7 класу проведено онлайн урок та вікторину "День Державного Герба".
-для учнів 8 класу проведено класну годину "Свята спадщина".
- для учнів 9-11 класів проведено патріотичний урок «Тризуб – наша гордість і слава», під час якого діти переглянули відео до Дня Державного Герба України, де мали змогу дізнатися історію, цікаві факти та значення цього символу та прослухали вірш «Гімн» Наталки Поклад.
Шануймо наші державні символи, не дамо нікому знищити, загарбати нашу Українську волю, силу духу, нашу незалежність!
Слава Україні! Героям Слава!
День єднання України
День єднання - молоде свято, цього року ми святкуємо його лише втретє. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
Класні керівники нашого закладу провели такі заходи до Дня єднання:
Для учнів початкових класів проведено виховну годину"У єдності наша сила".Також діти виготовили прапорці України та долоньки "єднання".
Для учнів 5-8 класів проведено виховну годину онлайн "День Єднання".Діти читали вірші,відгадували ребуси,прислів'я.Також учні намалювали малюнки.
Для 9-11 класів було проведено тематичну виховну годину "День єднання" в онлайн-режимі з переглядом відео та презентації. Учні пригадали походження свята, розмірковували над тим, що ж об'єднує українців,відповідали на запитання українознавчої вікторини.
https://padlet.com/kalynivka22112020/padlet-3i5cadsj0iuqgg3
З Днем єднання! Пам’ятайте, що ми - сильні, рішучі та незалежні, бо ми разом! Перемоги нам, миру та добробуту!
З метою запобігання несвідомому втягуванню неповнолітніх у протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України, можливим особливо тяжким наслідкам на залізничному транспорті; ознайомлення здобувачів освіти з особливостями кримінальних правопорушень неповнолітніх за вчинення злочинів,
В четвер, 15 лютого 2024 року, в Чкаловському ліцеї з учнями 1-11 класів була проведена бесіда щодо фактів причетності неповнолітніх громадян до вчинених кримінальних порушень, пов'язаних із підпалом обладнання, що забезпечує безпеку руху залізничного транспорту. Під час бесіди класні керівники поговорили з учнями про:
- ризики прихованого використання супротивником неповнолітніх осіб на шкоду державній безпеці України;
- можливі негативні наслідки для обороноздатності держави і безпеки пасажирських перевезень через виконання «завдань» з пошкодження обладнання залізниці;
- кваліфікацію пошкоджень обладнання залізниці та тяжкість кримінальної відповідальності за вчинення таких діянь, що передбачена статтями 113* “Диверсія”, 258 “Терористичний акт”, 277 “Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів” Кримінального кодексу України та переглянули презентацію «Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх».
Пам'ятайте! Незнання законів не звільняє від кримінальної відповідальності!
15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
З метою належної організації заходів із відзначенням у 2024 році Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, в нашому закладі освіти для учнів 1-11 класів класні керівники провели такі онлайн-заходи:
- 1-3 класи - переглянули відео «15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», під час якої вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання;
- 4 клас – переглянули та обговорили презентацію «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав»;
- 5-7 класи – переглянули відео «15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав»;
- 8 клас –провели класну годину спілкування «Одвічний біль… інтернаціональний обов' язок!», під час якої згадали про історичні події афганської та інших локальних воєн, в яких брали участь воїни-інтернаціоналісти, переглянули презентацію;
- 9-11 класи – провели спільну інформаційну годину «Час і досі не загоїв рани», під час якої старшокласники переглянули відео та презентацію, дізналися про афганську війну та інші локальні війни за участі воїнів-інтернаціоналістів; схилили голови перед пам'яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя; прослухали зворушливу поезію у виконанні учениці 11 класу.
Посилання на заходи: https://uk.padlet.com/ovcharelena15/15-wwvmr3t00m5u17kb
Ваша мережева безпека - ваша особиста відповідальність
Інтернет назавжди увійшов у наше життя. Це не добре і не погано – це нова реальність зі своїми плюсами та мінусами. Доволі небезпечними мінусами. Адже більшість людей досі не розуміють, що порушення базових правил цифрової безпеки може реально їм нашкодити. І для того, щоб зайвий раз їм про це нагадати, був придуманий Міжнародний День безпечного інтернету.
Взагалі, сама ідея ввести день, присвячений цифровій безпеці, виникла у Єврокомісії ще 2004 року. Але термін від появи ідеї до її реалізації дуже довгий. Тож офіційно Міжнародний день безпечного інтернету почали відзначати лише у 2012, коли до справи підключилися Міністерство Внутрішньої безпеки США та низка некомерційних організацій, таких як European SchoolNet та Insafe. Дату було вирішено обрати плаваючу - другий вівторок лютого, тож щороку вона нова.
У 2024 році День безпечного інтернету відзначається у світі 6 лютого під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Це не стільки свято, скільки привід вкотре нагадати про важливість основ мережевої безпеки. Тому цього дня традиційно проводяться різноманітні лекції, семінари, курси, відкриті уроки та інші тематичні заходи, присвячені безпеці у мережі. У тому числі дистанційні. В основному вони орієнтовані на дітей та молодь, як на найвразливіші категорії користувачів. Адже щоб бути дійсно захищеним у мережі, потрібно пам'ятати про можливі ризики постійно, а не лише один день на рік.
У нашому закладі проведено такі заходи :
Учні початкових класів переглянули відео щодо безпечної поведінки дітей в інтернеті та виконали розмальовки "Безпечний інтернет".А також пройшли онлайн квест "Безпечний інтернет".
https://padlet.com/.../padlet.../wish/2874853381
Для учнів 5 -8 класів проведено тренінг "Безпека в інтернеті", під час якого учні ознайомилися з небезпеками, які чатують на них в інтернеті; розробили правила безпечного користування інтернетом; відповіли на запитання вікторини "Я знаю, як спілкуватись в інтернеті" та створили Пам'ятки та малюнки до Дня Безпечного Інтернету
https://padlet.com/.../padlet.../wish/2874916910
З учнями 9-11 класів була проведена година спілкування "Ваша мережева безпека-ваша особиста відповідальність.
https://padlet.com/.../padlet.../wish/2874911102
⚔️ 29 січня - День пам'яті Героїв Крут.
106 років тому кілька сотень українських воїнів прийняли бій проти переважаючих сил більшовиків. Серед оборонців були й досвідчені військові, але здебільшого це були молоді студенти, зокрема - Першої юнкерської школи ім. Богдана Хмельницького.
Українські сили, перебуваючи в меншості, організували ефективну оборону проти ворога, який переважав їх числом, технікою та досвідом. Кілька годин вони стримували навалу більшовиків, а відходячи зруйнували залізничні шляхи, чим ще більше затримали ворога, і виграли найцінніший тоді ресурс - час.
Битву під Крутами часто називають саме трагедією, акцентуючи на важкій ситуації та втратах. Втім, молоді воїни свідомо йшли в бій та хоробро билися. Тож ставитись до них слід, в першу чергу, як до героїв, а не жертв. Крутяни стали символом щирого юнацького ідеалізму, символом відданості молодого покоління своїй державі.
29 січня 2024 року в нашому закладі проведено такі заходи до Дня пам'яті Героїв Крут:
Класний керівник 5 класу провів інформаційну годину "Бій за майбутнє".
Учні 6 класу ознайомились з інформаційним вісником "День пам'яті Героїв Крут"
https://youtu.be/VMue95yEP8s?si=1MI5KVOZ5OvXtwN- та переглянули онлайн презентацію "Герої Крут" https://ppt-online.org/621526 .Учні 7 класу переглянули відеоролик "Бій під Крутами" , вірш П.Тичини "Пам'яті тридцяти" https://www.youtube.com/watch?v=bwR36-74kJo та фільм,який було знято на честь Героїв Крут
https://www.youtube.com/watch?v=vNHqeLzraXA .Класний керівник 8 класу провів виховну годину "День пам'яті Героїв Крут" https://classroom.google.com/c/NTg5NDU1MDUyMDM5/a/NjUxMjU3NzI4OTg5/details
Класний керівник 9 класу провів інформаційну годину "Герої Крут". Учні 10 та 11 класу мали спільну виховну годину онлайн "Пам'ятаємо подвиг Героїв Крут", яку провела Шепель Наталія Василівна.
Вічна пам’ять Героям Крут!
29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.
Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.
День пам’яті героїв Крут
https://youtu.be/VMue95yEP8s?si=1MI5KVOZ5OvXtwN-
Гончаренко А. Бій під Крутами (спогади учасника) Гончаренко Аверкій - "Бій під Крутами"
Презентація “Вони померли,щоб ми жили”
“Герої Крут” Онлайн презентація
Про Крути з першоджерел
https://old.uinp.gov.ua/news/pro-kruti-z-pershodzherel-0
Пам’ятай про Крути - факти до Дня пам’яті Героїв Крут
Близько 30 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені, поховали біля Аскольдової Могили. Всі вони визнані героями, але відомі прізвища лише 19 загиблих. Павло Тичина присвятив Героям Крут вірш "Пам'яті тридцяти".
У 2006 році на місці бою під Крутами встановлено пам'ятник.
До 80-ї річниці бою під Крутами Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.
У 2019 році на екрани вийшла історична драма Олександра Шапарєва "Крути 1918", яка отримала неоднозначні відгуки.
До Дня пам’яті Героїв Крут в Україні проводять тематичні лекції та зустрічі в музеях, організовують круглі столи та книжкові виставки, що висвітлюють хроніку подій січня 1918 року та подвигу Героїв Крут.
Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.
Сьогодні, 27 січня, весь світ вшановує пам'ять жертв Голокосту. Ця жахлива трагедія забрала життя 6 мільйонів євреїв, а також мільйонів інших людей, які були вбиті нацистськими режимом за ознакою раси, релігії, національності або політичних переконань.
Пам'ять про жертв Голокосту має завжди жити в наших серцях, аби ніколи більше ця історія не повторилася.
Наша єдність – наша зброя
Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42.
Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі. Це стало основоположною віхою українського державотворення, увінчало соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.
Соборність означає:
по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території;
по-друге – духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності.
Нарешті, соборність невіддільна від суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту побудови демократичної держави, є запорукою виживання й існування нації.
Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців.
Цього року ми відзначили цю дату під гаслом «Наша єдність – наша зброя» та провели такі заходи:
1) для учнів початкових класів - конкурс малюнків «Я живу в Україні»;
2) для учнів 5-7 класів:
- презентація «Єдина, Соборна, Незламна…»;
Den_Sobornosti-2023.pdf (dnpb.gov.ua)
- онлайн вікторина «Соборність»;
https://learningapps.org/watch?v=ptwzz445c21
- дидактично - ілюстративний матеріал До Дня соборності України
Дидактично-ілюстративний матеріал До Дня соборності України.pdf - Google Диск
3) для учнів 8-11 класів:
- відеоролик «Разом з власної волі з 1919 року»
https://youtu.be/hIh_4cs0qZ8?si=CC33LQikqwrDEspx
- відеоісторія «Українська революція 1917–1921 років. Як творилася держава»
https://youtu.be/AiXTo39kcdA?si=H_euqoxGKntB5Bj9
- пісні Української революції
https://youtu.be/OShhIWalnkQ?si=6tgA17SJle5DhCnT
- презентація «Єдина, Соборна, Незламна…» (презентація).
Дорогі учні, шановні батьки та колеги!
Одне з найважливіших церковних свят, Різдво Христове, українці святкують від 1 вересня 2023 року 25 грудня.
Вітаємо Вас всіх з Різдвом Христовим! Нехай це чарівне свято наповнить ваше життя світлом, теплом, радістю та благополуччям. І в це світле свято хочемо побажати бачити тільки добре в навколишньому світі та знаходити все добре в людях, дарувати надію близьким і втілювати свої мрії, щиро вірити і ніколи не забувати про просте людське щастя. Також бажаємо Вам цінувати все, що у вас є, і насолоджуватися кожною миттю свого життя. Миру, добра, кохання і сімейного затишку. Нехай ангел-охоронець оберігає Вас від усіх бід та негараздів! Зі святами вас!
Різдво Христове входить в хату,
Нехай життя буде багате.
Живіть у настрої, достатку,
Всіляких благ у вашу хатку!
Нехай з Різдвом прибуде щастя,
Повз вас проходять негаразди.
В житті панує лиш кохання,
Чекають добрі лиш зізнання!
Європейська інтеграція України
Україна - європейська держава. Тому український народ має величезне бажання разом із європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє нашої країни.
Сьогодні курс на європейську інтеграцію набув для української держави стратегічного значення.
Українці визнають «загальноєвропейські» цінності: свободу, демократію, повагу до людини, верховенство права і сповнені рішучості будувати свою державу на цих основах. Ми хочемо відкривати для себе Європу і пізнавати європейські цінності!
З метою роз’яснення учням значення європейських цінностей, виховання культурного ставлення до цінностей інших народів, толерантного ставлення один до одного, ознайомлення їх з євроатлантичною інтеграцією в Україні, в нашому закладі освіти класними керівниками проведено ряд цікавих та пізнавальних заходів.
Для учнів 1- 6 класів класними керівниками проведено бесіду «Європа – це круто?», де вчителі розповіли учням про Європейський Союз, його значення, кількість країн, які входять до нього, ознайомили їх з європейськими цінностями та традиціями, після чого було запропоновано перегляд дуже цікавого відео «Приєднуйся до європейців! Знаєш, чому це круто?».
Відразу після перегляду відео дітям було запропоновано взяти участь у виставці «Зроби прапорець», попрацювати самостійно та зробити (з будь-яких підручних матеріалів) або намалювати 2 прапори, України та ЄС. Не втримались від такої цікавої ідеї і учні 7-11 класів, які також з великим задоволенням приєдналися до них. На мою думку, виставка прапорців вдалася, за що хочу подякувати учнів та їх батьків, які надали дуже гарні роботи та їх класним керівникам, які провели відповідну роботу.
1 клас – Дундук Мілана та Уляна, а також прийняла участь у виставці і їх сестричка Женя, хоча й не вчиться в нашому закладі. Класний керівник – Світлана Сочкова.
3 клас – Гришко Дамір та Савін Сергій, класний керівник – Владислава Корж.
6 клас – Бдуленко Андрій та Назаренко Сергій, класний керівник – Ганна Іваницька.
7 клас – Іваницький Богдан, класний керівник – Єлизавета Борисова.
8 клас – Найдьон Вікторія, класний керівник – Ліна Черномурко.
10 клас – Лебідь Вікторія, класний керівник – Наталія Шепель.
11 клас – Стовбур Катерина та Мамонтова Кіра, класний керівник – Олена Овчар.
Учні 7- 9 класів взяли участь у інтерактивній конкурсно-розважальній грі «Європа на долоні», під час якої, мали змогу перевірити свої знання з європейській інтеграції в 6 категоріях:
- Видатні постаті ЄС;
- Бліц-ерудит;
- Чий це прапор?;
- Де живуть казки;
- Відгадай країну;
- Найвідоміші пам'ятки ЄС та відкрили для себе багато нового та цікавого.
Учні старшої ланки, а саме 10-11 класів, з великим задоволення переглянули презентацію «Європейська інтеграція України», після чого відбувся невеличкий диспут, в якому кожен з дітей мав висловити свою думку та запропонувати свої власні ідеї на вирішення деяких справ нашої країни щодо вступу в НАТО.
Завершилися заходи з 1 по 11 клас, неймовірним «релаксом» під час якого учні мали змогу відправитися в цікаву подорож переглядаючи відео «Подорож країнами Європи».
Захід вийшов неймовірно цікавим та повчальним, і пам'ятайте: «Європа починається з тебе!». Люди, спілкуйтеся один з одним та будьте щирими!
Ще раз дуже вдячна всім, хто долучився до нашого заходу, Ви неймовірні!
Заступник директора з виховної роботи Олена Овчар
Звіт про проведення Всеукраїнської акції
«16 днів проти насильства»
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», до якої ми постійно долучаємося. Мета цієї акції – привернення уваги здобувачів освіти до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення; протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
В нашому закладі освіти заступником директора з виховної роботи та педагогом-організатором було розроблено план заходів для проведення акції, в яких намагалися донести інформацію до дітей про насильство та відповідальність за нього (План заходів додається). Доречі, всі заходи, які проводилися в рамках Всеукраїнської акції були проведені в онлайн режимі, бо в закладі дистанційна форма навчання (онлайн навчання).
Розпочалися заходи 24 листопада інформаційніми п’ятихвилинками, присвяченими Міжнародному дню викорінення насильства щодо жінок, які провели вчителі-предметники під час уроків, так, як 25 листопада припало на вихідний день.
Далі, 30 листопада, в ліцеї пройшла година спілкування, присвячена боротьбі зі СНІДом, під час якої класні керівники 1-6 класів провели з учнями бесіду «Що ти знаєш про СНІД та як його уникнути?», а класні керівники разом з учнями 7-11 класів переглянули фільм про СНІД. Наступного дня учні початкових класів мали змогу переглянути та поділитися своїми враженнями від побаченого в мультфільмах «Мотузки» та «Тамара», де піднімалася тема людей з обмеженими можливостями, а учні 5-11 класів мали змогу в цей час переглянути відео «Міжнародний день людей з обмеженими можливостями» та «Люди з обмеженими властивостями». Ці заходи були проведені до Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня.
В понеділок, 5 грудня ми відзначали Міжнародний день волонтера, говорили з учнями про наших добровільних помічників, які безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих. А зараз, в умовах воєнного часу, поняття «волонтер» для України набуло надзвичайно важливого значення, адже це – тисячі людей, які забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям. Після обговорення всі вчителі та учні 1-11 класів переглянули відео «Міжнародний день волонтера».
Ранок 6 грудня розпочався з привітань нашим хлопчикам та чоловікам з Днем Збройних Сил України. Цього дня для учнів 1-11 класів класними керівниками була проведена година спілкування за єдиною темою «Ви наше майбутнє…», де діти вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання, переглянули відео та дали відповіді на вікторину, а в кінці прослухали пісню «Незламна», яка завершила даний захід.
Завершилася акція 8 грудня, в цей день були проведені заходи до Міжнародного дня прав людини(який відзначають 10 грудня). Учні 1-4 класів з великим задоволенням переглянули мультфільм про права дитини, де дізналися багато нового та цікавого про свої права та обов'язки, а учні 5-11 класів переглянули відео «10 грудня – Міжнародний день прав людини» після чого мали змогу пройти цікаву вікторину і цим самим закріпити свої знання з прав людини.
Підводячи підсумки, хочу сказати, що всі заходи, які були проведені в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» привернули увагу учнів та батьків до проблем насильства в дитячих та учнівських колективах та протидії насильства у сім’ї. Діти навчилися позбуватися стану злості, шукати шляхи для її подолання, відрізняти конфлікт від агресії, прийомам подолання образи, контролювати емоції гніву, шукати мирні шляхи виходу з конфліктних ситуацій, повагу до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов'язків, а також шанобливого ставлення до людей (дітей) з інвалідністю та хворих на ВІЛ.
Всі заходи, які проводилися в рамках Всеукраїнської акції висвітлені у групі Фейсбук на сторінці закладу освіти та на сайті Чкаловського ліцею (Новини).
Заступник директора з виховної роботи Олена Овчар
Головне - що всередині
В Україні проводиться комунікаційна кампанія «Головне – що всередині», що реалізується Представництвом ЮНІСЕФ в Україні та Урядом України в партнерстві з Першою леді України, Міністерством освіти та науки України та Міністерством охорони здоров’я України.
Мета - змінити харчові звички українців. Адже систематичне неправильне харчування може стати причиною виникнення хвороб і розладів травної та ендокринної систем, порушити обмін речовин і навіть спричинити онкологічні захворювання. А здорове і збалансоване харчування, навпаки, - це супергерой, який захищає тебе від багатьох неприємностей.
Одним з основних кроків залучення українців до здорового способу життя є Реформа системи шкільного харчування, ініційована Оленою Зеленською. На платформі «ЗнаЇмо» можна ознайомитися з основною інформацією про реформу, нормативно-правову базу, навчальні матеріали, підказки про реформу тощо. Основне завдання платформи – інформувати освітніх управлінців, керівників закладів освіти, педагогів та батьків про зміни в системі харчування та найкращі практики організації харчування у закладах освіти.
У нашому закладі класні керівники провели бесіду з учнями про важливість правильного харчування та переглянули відеоролики:
- «Харчуйся тим – що робить тебе винахідливим».
https://youtu.be/mSAWrF4nBic
- «Харчуйся тим – що робить тебе уважним».
Пам’ятай, харчуйся тим – що робить тебе винахідливим та уважним!
Посилання на додаткові матеріали:
форум «Реформа системи шкільного харчування»;
платформа «ЗнаЇмо».
Здорове харчування - запорука здоров'я.
З метою профілактики захворювань, пов'язаних із вживанням шкідливої їжі, збереження здоров'я та формування навичок здорового способу життя, в нашому закладі проведено інтерактивні уроки (онлайн) для учнів 1-11 класів з питань здорового харчування. Під час цих уроків класні керівники провели онлайн-бесіду «Цінні поради правильного харчування», де ще раз нагадали дітям про те, як:
- правильно харчуватися, щоб було смачно і корисно;
- вибирати їжу з меншою кількістю солі, цукру та трансжирів;
- розібратися в «Тарілці здорового харчування»;
- читати етикетки на продуктах харчування та обирати найбільш корисні;
- правильно харчуватися школярям та багато іншої корисної інформації щодо здорового та правильного харчування дитини.
Крім цього, учні згадали приказки та прислів'я, які пов'язані зі здоров'ям та харчуванням:
- «Не все до рота, що око бачить»;
- «Живіт не мішок: про запас не поїси»;
- «Не ковтай, не прожувавши, не базікай, не подумавши»;
- «Овочі на столі – здоров'я у домі»;
- «Обід без овочів – свято без музики» тощо.
Підводячи підсумки теми здорового харчування, діти змогли закріпити свої знання, вибравши на свій «смак» та виконавши цікаві інтерактивні вправи, а саме:
- «Здорове харчування»;
https://learningapps.org/336505
- «Здорова і корисна їжа»;
https://learningapps.org/view3538330?authuser=0
- «Тарілка здорового харчування»;
https://learningapps.org/view6415396?&allowFullscreen=1
- «Абетка харчування»;
https://learningapps.org/view4097896
- «Здоровий спосіб життя»
https://learningapps.org/watch?v=p3s25jc9316&authuser=0
Запам'ятайте такиий вислів:
«Із-за столу треба вставати трохи голодним, а не трохи живим
Тварина насичується, людина їсть, розумна людина вміє харчуватися».
Брилья-Саварен
Будьте здорові, а для цього пам'ятайте про правильне та здорове харчування!
5 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день волонтера.
Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Це не робота, а справжнє покликання.
Офіційна назва Дня волонтера – Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку.
В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX століття, а сьогодні визнаний на рівні держави і регламентується Законом України «Про волонтерську діяльність».
В умовах воєнного часу поняття «волонтер» для України набуло надзвичайно важливого значення, адже це – тисячі людей, які забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям.
За час повномасштабної війни волонтером став кожен українець – це й наші неймовірні освітяни, студенти, лікарі, рятувальники, актори, зірки шоубізнесу, водії, відповідальний бізнес… Українські люди, як ніхто інший, знають про волонтерство все!
В нашому закладі класні керівники провели виховну годину,присвячену Міжнародному дню волонтера.
Перегляд відео «Міжнародний день волонтера»
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Тому активістки, які впровадили свято, ставили собі за мету відродження національних традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардеробу.
Перші хустки, що почали носити українки, мали чистий білий колір. А ось кольорові малюнки прийшли до нас з Туреччини. Зараз деякі бренди повертають моду на хустинки та включають їх у свої колекції.
Вчителі нашого ліцею також долучилися до цього свята.
6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил — свято, яке від часу його заснування тридцятиліття тому завжди зустрічали з гордістю та пошаною.
Особливого значення День Збройних Сил України набув від 2014 року, після початку збройної російської агресії проти українського народу та держави. Тоді воїни Збройних Сил України з честю виконали своє призначення, зупинивши підступного ворога на сході країни.
Воістину загальнонаціональним це свято стало після початку широкомасштабного нападу російської федерації на Україну. Сьогодні ми вдруге відзначаємо День Збройних Сил України в умовах великої війни за державний суверенітет і незалежність України, за право українського народу на вільне життя у вільній країні.
Збройні Сили — це міцний щит і разючий меч України. Мужні воїни української армії, найкращі сини і дочки українського народу, твердо тримають ворожий удар і безжально б’ють ворога, неухильно наближаючи перемогу.
Непоборні ті збройні сили, які єдині зі своїм народом.
Непереможна та армія, що боронить рідну землю.
Нездоланне те військо, яке б’ється за світло проти темряви ,що боронить рідну землю.
Слава Збройним Силам України!
У нашому закладі проведено такі заходи до Дня Збройних Сил України:
Година спілкування для учнів 1-11 класів до Дня Збройних Сил України «Ви наше майбутнє…»:
-перегляд відео+вікторина;
-вшанування загиблих воїнів хвилиною мовчання;
-перегляд відео та пісні «Незламна».
Цього року відзначаємо Миколая за оновленим календарем — 6 грудня. Саме із цього дня починаються зимові свята, всіх охоплює передноворічний настрій. Адже Чудотворець споконвіку приносив українським дітям подарунки під подушку. Миколай був християнським священником, у спадок від своїх батьків він отримав чимало грошей. І найбільше його засмучували біди та злидні інших людей. Миколай допомагає тим, хто справді чогось потребує. І в листі до нього можна попросити не лише іграшки, а й інші цінні речі — добрих друзів, успіхи в навчанні чи всякі гаразди для своїх рідних.
У нашому закладі проведені такі заходи до дня Святого Миколая:
Для учнів 1-4 класів
Перегляд відео «Світом Миколай мандрує»
https://youtu.be/fAGb-fMj1JY?si=DSqBLV7tiN3m3tg2
https://youtu.be/LH-2rOgCwug?si=QC-zOUJsF3yc_87K (фізхвилинка)
Вікторина «День Святого Миколая»
https://youtu.be/uetZyFLGhaw?si=81BkYwpvn0FC06e4
Для учнів 5-8 класів
Філворд з анаграмами "Святий Миколай до нас іде!" - безкоштовно на EDUC.com.ua
Для учнів 9-11 класів
Цікаві факти та історії з життя Миколая Чудотворця
https://youtu.be/PWtIcSinjN4?si=XUn4tpD0okNoRBIz
вікторина до Дня Святого Миколая
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
У 2023 році День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 25 листопада. У цей день о 16.00 відбулася Загальнонаціональна хвилина мовчання.
У п’ятницю, 24 листопада, в нашому закладі були проведені такі заходи:
Для учнів 1-4 класів
Перегляд мультфільму «Історія про дівчинку, яка наступила на хліб»
https://www.youtube.com/watch?v=SJoHfnm5cJQ
Виготовлення поробки «Голуб-символ душ людей»
Для учнів 5-9 класів
Виховна година «Україна пам’ятає»
Перегляд відеоролика «Голодний Дух - День пам'яті жертв Голодомору»
https://youtu.be/baHXUzq3VPM?si=9qMRm4lHkyHn9GtZ
Для учнів 10-11 класів
- освітнє відео до Дня памяті жертв Голодомору - геноциду українського
народу;
- відеопрезентація Голодомор 1932-1933 років;
- відеоролик «Запали свічку памяті - поділись теплом із захисником».
21 листопада – День Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України No872/2014 від 13.11.2014 року.
10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.
Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як наріжних для українського суспільства.
Відзначення цього дня у 2023 році пройде під гаслом «ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНОСТЮ І ЖАГОЮ СВОБОДИ». Це гасло присвячене українцям, що виборюють свободу, обставин, у яких живе країна останні 10 років, а також демонструватиме мотивацію та непереборну силу спротиву нашого народу.
У вівторок, 21 листопада, в нашому закладі були проведені такі заходи:
Для учнів 1-4 класів:
-виготовлення поробки «Моя вільна Україна»;
- перегляд відео «Моя Україна»
Для учнів 5-7 класів:
День Гідності та Свободи 21 листопада для дітей + вправа "Лист у майбутнє"
Для учнів 8-11 класів:
День Гідності та Свободи/21 листопада/ відео для дітей/класна година/бесіда патріотичне виховання
Вчителі та учніі 8-11 класів ознайомилися з посібником Інформаційно-методичні матеріали «День Гідності та Свободи (21 листопада)».
Щорічно 16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності. Його запровадили у зв’язку з ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів толерантності, в основу якої заклали положення, проголошені в Загальній декларації прав людини. Тоді ж була заснована премія імені Маданжита Сінгха. Нею нагороджують людей, які активно борються за толерантність та ненасильство.
Толерантністю називають повагу до людської індивідуальності. В цей день говорять про важливість визнання основоположних прав і свобод людини, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та найрізноманітніших форм самовираження.
Важливо розуміти, що принципи та положення рівності закріплені у міжнародному законодавстві (як і національному). Згідно з законом, всі люди є вільні та рівні у своїх правах. Толерантність – саме те, чого так не вистачає зараз людям: терпіння, терпимість, розуміння, дружнє ставлення, спокій, адекватне сприйняття. Вона надає кожній людині рівні можливості для розвитку.
Цей день також нагадує людству про те, що таким явищам, як насильство, релігійне переслідування та інше, не місце в сучасному світі.
З метою ознайомлення учасників освітнього процесу з поняттям «толерантність», виявлення основних рис толерантності, формування правильного уявлення щодо толерантної поведінки, вміння аналізувати, приймати рішення, вибирати правильну позицію; здатності бачити та розуміти відмінність іншої людини від себе; сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, звичок виявляти чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість, 16 листопада у закладі освіти проведено виховні години на тему «Мандрівка в країну толерантності», під девізом: «Толерантним будь скрізь і всюди!».
Заходи до Міжнародного дня толерантності:
Для учнів 1-4 класів: https://youtu.be/CY_WgE-WRT0- мультфільм про дружбу й толерантність; https://youtu.be/T4vx8e5b3OY- казка про толерантність; https://youtu.be/DKWHP_41uRY- Міжнародний день толерантності.
Для учнів 5-8 класів: https://youtu.be/GP3gcXtnfRo- День толерантності (дітям про толерантність); https://youtu.be/gnwDi9FIxec- 16 листопада – Міжнародний день толерантності (вікторина); https://youtu.be/ki12O0E0Svs- Притча про толерантність «Хлопчик і морозиво».
Для учнів 9-11 класів: https://youtu.be/ElkmNcbh3gs- вікторина до Дня толерантності; https://learningapps.org/14765038- інтерактивна вправа «Міжнародний день толерантності»; https://youtu.be/LP7gUcdt-jM- перегляд відео “Власний рецепт толерантності від здобувачів освіти 11 класу”.
Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
Що таке торгівля людьми?
Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної експлуатації або примусової праці, це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми.
Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми».
Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації (за оцінками уряду США). Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.
Запобігти рабству можна. Готуючись їхати за кордон, дотримуйся порад із безпечної міграції!
З метою запобігання торгівлі людьми та сучасному рабству в рамках Представництва МОМ в Україні функціонує Програма протидії торгівлі людьми, на сайті якої можна дізнатись більше про правила безпечної міграції, яких потрібно дотримуватись, вирушаючи за кордон.
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.
До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми заплановано проведення заходів:
Для 1-4 класів перегляд відео:
- «Безпечна поведінка з незнайомцями»;
- «Незнайомець. Правила безпечної поведінки»;
- Безпека дитини: правила поведінки дітей з незнайомцями (10 правил-порад для батьків та дітей).
Для учнів 5-7 класів:
- Що таке торгівля людьми?
- Торгівля людьми: пильнуй, помічай, реагуй;
- Торгівля людьми: які правила треба знати.
Для учнів 8-11 класів:
- Торгівля людьми - це злочин, від якого може постраждати будь-хто!
- Фільм 1 Максим (торгівля людьми);
- Протидія торгівлі людьми.
Заплановані заходи до Всесвітнього дня психічного здоров'я на 10.10
1). Для учнів 1-4 класів:
- бесіду «Що таке психічне здоров'я?»;
- гру «Здоров'я і хвороба» (для учнів 1-4 класів).
https://learningapps.org/view4364747
2). Для учнів 5-7 класів:
- «День психічного здоров'я» (поради від майбутніх психологів України;
вікторину «Харчування і здоров'я».
https://learningapps.org/15669289
3). Для учнів 8-11 класів:
- «День психічного здоров'я» (поради від майбутніх психологів України;
- вікторину «Здоровий спосіб життя».
Заплановані заходи до Всесвітнього дня психічного здоров'я на 10.10
1). Для учнів 1-4 класів:
- бесіду «Що таке психічне здоров'я?»;
- гру «Здоров'я і хвороба» (для учнів 1-4 класів).
https://learningapps.org/view4364747
2). Для учнів 5-7 класів:
- «День психічного здоров'я» (поради від майбутніх психологів України;
вікторину «Харчування і здоров'я».
https://learningapps.org/15669289
3). Для учнів 8-11 класів:
- «День психічного здоров'я» (поради від майбутніх психологів України;
- вікторину «Здоровий спосіб життя».
1 жовтня відбулася виставка робіт ДУМ Покрова на Хортиці "Мотанка Перемоги" та передача оберегів для наших захисників. Дякуємо учням, учителям та батькам за надані роботи-обереги для виставки та для передачі нашим захисникам.Разом до ПЕРЕМОГИ.
Класними керівниками проведено годину спілкування для учнів 1-11 класів "В єдності наша сила", присвячену нашим захисникам та захисницям. Під час заходу:
учні переглянули відео "1 жовтня - День захисників та захисниць України";
віддали шану всі полеглим воїнам хвилиною мовчання;
взяли участь у вікторині "Майбутній захисник".
Увага! Батьківські збори!