Про запобігання булінгу

Порядок реагування на випадки булінгу

У закладі освіти заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає керівник закладу. Також керівник закладу освіти у разі отримання заяви або повідомлення про випадок цькування має невідкладно повідомити про це Національній поліції та батькам особи, яка стала стороною булінгу.

Педагогічні (науково-педагогічні) та інші працівники закладу освіти у разі, якщо вони виявляють булінг (цькування), зобов’язані:

Керівник закладу освіти повинен скликати засідання комісії з розгляду випадку булінгу. До складу комісії входять педагогічні (науково-педагогічні) працівники, у тому числі практичний психолог та соціальний педагог закладу освіти, представники служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.



ПОРЯДОК

подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв

про випадки булінгу (цькуванню) в закладі

1. Учасники освітнього процесу подають заяву директору закладу освіту про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу (зразок заяви додається).

2. Директор закладу освіти розглядає заяву у день її подання та видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) та скликає її засідання.

3. До складу комісії входять:

- директор закладу освіти;

- педагогічні працівники (у тому числі, практичний психолог, соціальний педагог, класний керівник);

- представники Служби у справах дітей і Національної поліції України (за згодою);

- батьки постраждалого та булера (за згодою);

Метою роботи комісії є прийняття рішення за результатами розслідування, розробка та виконання відповідних заходів реагування.

4. Членами комісії проводиться повне та неупереджуване розслідування щодо випадку булінгу із залученням осіб, від яких отримали інформацію.

5. За наслідками роботи комісії складається протокол, який підписується всіма членами комісії. В протоколі зазначається рішення комісії про підтвердження чи не підтвердження факту булінгу.

6. Рішення комісії реєструється в окремому журналі, протокол зберігається у паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів комісії.

7. За результатами роботи комісії директор школи вживає заходів реагування на підтверджений випадок булінгу (цькування) та повідомляє про рішення комісії відповідні органи.

8. У випадку незгоди заявника з рішенням комісії, він може звернутися до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальної поліції) та Служби у справах дітей.

Терміни подання та розгляду Заяв

1. Заявники зобов’язані терміново повідомляти керівнику закладу про випадки булінгу (цькування), а також подати Заяву.

2. Рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб видається протягом 1 робочого дня з дати подання Заяви.

3. Розслідування випадків булінгу (цькування) уповноваженими особами здійснюється протягом 3 робочих днів з дати видання рішення про проведення розслідування.

4. За результатами розслідування протягом одного робочого дня створюється Комісія та призначається її засідання на визначену дату але не пізніше чим через 3 робочих дні після створення Комісії.

5. Керівник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені органи Національної поліції (ювенальна поліція) та службу у справах дітей про кваліфікований Комісією випадок булінгу (цькування) протягом одного дня.

Директору

Чкаловського ліцею

Остроконь І. А.

________________________

(прізвище, ім’я, по батькові заявника)

__________________________________

(адреса проживання)

__________________________________

(контактний телефон)

ЗАЯВА

Зміст заяви викладається довільно.

В заяві повідомляється про випадки булінгу (цькування), а саме обставини, місце, час та яким чином здійснювався булінг (цькування).

Вказується відомості про потерпілого (жертви булінгу), кривдника (булера), спостерігачів (за наявності).

__________                                                                 __________

             (дата)                                                                                                                           (підпис)


ПОРЯДОК

реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі

1. На основі рішення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування), яка кваліфікувала випадок як булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, керівник закладу:

2. Заходи здійснює класний керівник у взаємодії з практичним психологом відділу освіти.

3. З метою виконання Заходів можна запроваджувати консультаційні години у практичного психолога і соціального педагога, створювати скриньки довіри, оприлюднювати телефони довіри.


Відповідальність за булінг (цькування) 

встановлена статтею 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення такого змісту:

"Стаття 173.4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, -

тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -

тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -

тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -

тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу -

тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку"


Порядок_реагування_на_булінг.pdf