Медіатека
Завітайте до нашої медіатеки!
Успішна організація освітнього процесу складається з багатьох чинників. Одним з них є і медіатека ліцею, яка сьогодні є основною ланкою забезпечення необхідною інформацією як вчителів, так і здобувачів освіти.
Пріоритетними напрямками роботи нашої медіатеки як інформаційного центру є формування єдиного фонду бібліотечно-інформаційних ресурсів, який об’єднує спеціалізовані фонди (друкованої продукції, аудіо-, відео- та електронних матеріалів) з урахуванням інформаційних потреб учасників освітнього процесу, специфіки та профілю закладу освіти.
Щорічно бібліотечний фонд поповнюється найсучаснішими довідниками, словниками, енциклопедіями.
Завідувачка медіатекою ліцею Артемчук І.А. та бібліотекар Бондарчук Т.О. – не просто рекомендують гарні книги учням, це спеціалісти в галузі нових інформаційних технологій, які співпрацюють з учителями і здобувачами освіти в питаннях системного підходу до роботи з інформацією з навчальних предметів.
Оскільки наша медіатека забезпечена сучасною оргтехнікою, а саме комп’ютером, ноутбуками, принтером, сканером, ксероксом, а також тут можна скористатися будь-якими Інтернет - ресурсами, вона стала зручним для користувачів багатофункціональним інтелектуальним центром, культурним осередком ліцею, який вдало виконує всі свої функції.
У свій роботі бібліотекарі використовують різні форми роботи: інформаційні, масові, групові та індивідуальні.
Для читачів – вчителів, адміністрації ліцею, фахівців соціально - психологічної служби бібліотекарі використовують індивідуальне інформування та консультування з певних тем. На допомогу педагогічним працівникам у медіатеці оформлюють тематичні виставки та експозиції, створюють фотозони до кожного свята.
Групове інформування медіатека організовує напередодні проведення предметних тижнів, конкурсів, свят з нагоди ювілеїв письменників, поетів.
Проводять радіо - лінійки та радіо – уроки, літературні вернісажі, книжкові виставки – огляди.
Серед індивідуальних форм роботи з читачами найбільше уваги приділяються бесідам різного характеру: про рекомендовану літературу, про прочитані книги, про медіатеку та інформаційні ресурси, аналіз читацьких формулярів, анкетування з метою вивчення рівня читацької культури здобувачів освіти.
Масова робота медіатеки ліцею – складова системи виховної роботи навчального закладу. Ефективними технологіями масової роботи є цикли читань, зустрічей, обговорення книг, читацькі конференції, конкурси, різноманітні вікторини, подорожі, усні журнали, літературні вечори і години, улюбленої казки», Конкурс «Умілі руки» на кращий ремонт книги.
Сучасний освітній процес вимагає від кожного учня доступу до інформації. Комп’ютерні технології – необхідна умова форматування сучасного іміджу медіатеки. Щоб швидко й ефективно забезпечувати та задовольняти інформаційні потреби, інтереси учнів і педагогів, медіатека ліцею перетворилася в бібліотечно – інформаційний медіацентр. Бібліотекарі створюють вебліографічні списки сайтів, накопичують тим самим повнотекстову інформацію та інші вебресурси для користувачів. Інформують вчителів та учнів про нові надходження книг та електронних ресурсів.
Медіатека надає інформацію та ідеї, необхідні для успішного існування в сучасному інформаційному суспільстві, де знання відграють найважливішу роль і це добре розуміють учні, які беруть участь у різноманітних конкурсах, інтелектуальних турнірах, працюють у науковому товаристві «Едельвейс».
Учні 9-11 класів, не одну годину проводять у медіатеці, готуючись до конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт МАН. І як результат копіткої праці – перемоги на обласному етапі конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт МАН.
Медіатека прищеплює учням потребу в постійній самоосвіті, розвиває уяву, виховує громадянську відповідальність. Все це допомагає командам юних знавців різних предметів стати переможцями обласних етапів турніру юних географів, фізиків, правознавців, винахідників – раціоналізаторів.
Наші Бібліотекарі – сучасні, високоосвічені, перспективні спеціалісти, які постійно вчаться, самовдосконалюються.
І першокласник, і випускник, і педагог, і директор ліцею залучені до загальної орбіти, ім’я якої – освіта. Доведено, що співпраця працівників медіатеки і вчителів сприяє підвищенню рівня грамотності учнів, розвитку навичок читання, запам'ятовування, а також виробленню вміння користуватися інформаційно-комунікативними технологіями.
Взаємодія бібліотекаря і читача-школяра будується на принципах «педагогіки співтворчості».
«Школа - це перш за все, книга, а виховання - перш за все, слово, книга і живі людські відносини», сказав В.А.Сухомлинський.