ПЕДАГОГІЧНА АСАМБЛЕЯ: ПРО РОЗВИТОК ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГА

25 квітні 2024 року відбулася важлива подія в освітянському середовищі Сумської МТГ – педагогічна асамблея «Здоров’язбережувальна компетентність педагога: шляхи вдосконалення», яка вже вчетверте проводиться Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.

Під час заходу 52 педагогічні працівники розглянули низку важливих проблем щодо формування стресостійкості в умовах війни, яку висвітлила Ірина Калиниченко, д.мед.н, професорка кафедри громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури СумДПУ ім. А.С. Макаренка.  З можливостями застосування різноманітних вправ та технік, спрямованих на стабілізацію психологічно-емоційного стану та покращення стану здоров’я педагогів, ознайомила й виконала разом з учасниками заходу тренерка ГО «Дівчата» Аліна Дядченко. Як педагогам говорити з дітьми про особливості статевого дозрівання та методику реалізації статевого виховання в закладі освіти – це питання представила Марина Велітченко, регіональна координаторка ГО «Дівчата».

Спікери закцентували увагу на важливості формування здорових та щасливих особистостей засобами впровадження інноваційних технологій, починаючи з дитячого садочка – до випускних класів школи. Педагоги Яна Стегній (ЗДО № 20), Людмила Птащенко (ЗОШ № 23), Марина Бендриківська (ССШ № 17) ділилися власними методичними надбаннями, які можна ефективно використати під час навчальних занять, ознайомили з корисними сервісами для організації інтерактивної взаємодії на онлайн-уроках.

Упродовж заходу модераторка Наталя Голобородько, консультантка Центру, наголошувала на тому, що здоров’язбережувальна компетентність педагога – це багатозначний показник, який виявляється в умінні дбати про власне здоров’я, володіти навичками щодо збереження й формування навколо себе здоров’яспрямованого середовища, розвивати культури здоров’я у вихованців.

Подія була насичена важливою й корисною інформацією, яку педагоги зможуть використати у своїй практичній діяльності та розширити межі розуміння впровадження здоров’язбережувальних технологій в освітній процес.