Іноземна мова

Презентацію "Лінгвістичні ігри на уроках іноземних мов" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) переглянути можна тут.

Презентацію "Компетентнісно орієнтовані завдання як ефективний інструмент на уроках іноземної мови" (підготувала Галина Кузнецова. консультант ЦПРПП СМР) переглянути можна тут.

Презентацію "Компетентнісно орієнтовані завдання з англійської мови у закладах загальної середньої освіти" (підготувала Чайкіна С.В. учитель англійської мови ЗОШ № 18) переглянути можна тут.

Презентацію "Інклюзивна компетентність педагога як вимога сучасності" (підготувала Галина Кузнецова, консультант ЦПРПП СМР) переглянути можна тут.

Презентацію "Професійна майстерність учителя іноземної мови: навички та можливості для розвитку" (підготувала Галина Кузнецова, консультант ЦПРПП СМР) переглянути можна тут.

Презентацію "Навчаємо дітей Перемоги: добірка ресурсів та стратегій для надолуження освітніх втрат" (підготувала Галина Кузнецова, консультант  ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Інструменти вчителя НУШ" (підготувала Галина Кузнецова, консультант  ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Презентація авторського тренажеру для читання з англійської мови для учнів 1-х класів "Let's read together" (підготувала Любов Коротенко, учитель англійської мови ЗОШ № 18) можна переглянути тут. 

Презентацію "З досвіду роботи" (підготувала Ольга Морозова,, учитель англійської мови СПШ № 30) можна переглянути тут. 

Презентацію "Психологічні фішки на допомогу педагогу" (підготувала Наталія Гусениця, психолог ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Безпека понад усе" (підготувала Тетяна Берестовська, консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Виховуємо патріота" (підготувала Ірина Нікітіна, консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Рекомендації щодо організації програм з надолуження освітніх втрат 

 Освіта в Україні сьогодні переживає не найкращі часи. За час пандемії COVID-19 та далі від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну діти зазнали значних втрат у навчанні. Спершу дистанційне навчання, а згодом тимчасова окупація, бойові дії, повітряні тривоги й перебування в укриттях, відсутність електроенергії та нестабільний психологічний стан — ось неповний перелік зовнішніх чинників, які впливали і продовжують залишати свій слід на якості освіти дітей і сформованості в них необхідних навичок. Тож зараз гостро стоїть питання створення та впровадження програм з надолуження освітніх втрат.  Читати далі...

«Навчальні втрати: сутність, причини, наслідки та шляхи подолання»: аналітичний матеріал від фахівцфів УЦОЯО

 Дослідження «Навчальні втрати: сутність, причини, наслідки та шляхи подолання» розповідає про те, у чому різниця між освітніми та навчальними втратами, висвітлює підходи до визначення навчальних втрат, а також пояснює, як вимірюють втрати в навчанні у світі та в Україні зосібна. Ця розвідка з-поміж іншого містить опис результатів численних досліджень щодо зазначених питань. Читати далі...

Презентацію "Подолання освітніх втрат на уроках іноземних мов" у межах тематичного тижня "Освітні втрати: підходи до вимірювання та компенсації" (підготувала Галина Кузнецова, консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.


Презентацію "Освітні втрати. Поговоримо про "нелоотримані знання" (підготувала Голобородько Н.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Орієнтири професійного розвитку педагогів й освітні тренди" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) переглянути можна тут.

Мовно-літературна освітня галузь: 5-6 класи (адаптаційний цикл) Нової української школи (Методичний посібник для вчителів закладів загальної середньої освіти)

У методичному посібнику розглянуто науково-методичні аспекти реалізації Державного стандарту базової середньої освіти в мовно-літературній освітній галузі, охарактеризовано модельні навчальні програми, висвітлено

питання особливостей оцінювання здобувачів освіти в 5 класі, надано рекомендації щодо можливостей професійної самоосвіти та організації уроку, зокрема в дистанційному форматі; наведено приклади практичних завдань та розробку сучасного уроку української мови.

Для вчителів мовно-літературної освітньої галузі, які навчатимуть здобувачів освіти за новим Державним стандартом базової середньої освіти. Читати далі...

На сайті  МОН розміщено перелік онлайн-ресурсів 

для вчителів іноземних мов

 На сайті Міністерства освіти і науки розміщено перелік онлайн-ресурсів для вчителів англійської, німецької та французької мов. Ресурси надав Координаційний комітет з підтримки вчителів сучасних іноземних мов в умовах реформи “Нова українська школа”, до якого входять представники Британської Ради, Французького Інституту в Україні та Goethe-Institut в Україні під головуванням МОН. 

Таким чином Комітет пропонує відповідь на потреби та вимоги МОН щодо підтримки навчання та викладання сучасних іноземних мов у межах реформи НУШ.

Для подолання викликів сьогодення в умовах карантину Координаційний комітет пропонує вчителям онлайн-ресурси Британської Ради, Французького Інституту в Україні та Goethe-Institut в Україні для покращення навчання сучасним мовам та активного залучення учнів до процесу учіння. Читати далі...

У МОН  представили модель вступу  2023 до закладів вищої освіти

20 січня 2023 року, у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо узгодженої МОН, Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році.

У заході взяли участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, народний депутат України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко та генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров. Читати далі...

Презентацію "Формуємо культуру здоров'я в освітньому середовищі (підготувала Голобородько Н.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "До педагогічного портфеля з реалізації ідеї наскрізного формування патріотизму" (підготувала Тиченко І.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Лайфхаки дистанційного навчання: як провести та підготувати креативний онлайн-урок" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.


Презентацію "Лайфхаки дистанційного навчання: фізкультхвилинки" (підготувала Нестеренко Світлана, учитель англійської мови ССШ № 25) можна переглянути тут. 

Презентацію "Проведення уроку англійської мови в умовах дистанційного навчання. Проведення організаційного етапу уроку" (підготувала Чайкіна С.В., учитель ЗОШ № 18) можна переглянути тут.


Засідання професійної спільноти вчителів іноземної мови.
19 серпня 2022 р.

Матеріали засідання професійної спільноти вчителів мовно-літературної освітньої галузі (учителі іноземних мов), яке відбулося 19.08.2022 року (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Презентацію "Дотримуємося правил: забезпечення умов безпечної освіти" (підготувала Голобородько Н.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Презентацію "Національно-патріотичне виховання на часі" (підготувала Кругляк Н.І., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Форми та методи роботи з учнями під час онлайн-уроків в умовах війни" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Презентацію "Засідання професійної спільноти для вчителів мовно-літературної освітньої галузі" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Презентацію "Як організувати викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі в умовах воєнного стану: рекомендації та поради" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

20.08.2021 року відбулося засідання професійної спільноти вчителів іноземних мов.

Переглянути презентацію "Методичні рекомендації щодо професійного розвитку роботи вчителів іноземної мови на 2021-2022 н.р." можна тут.