Розвиваємо емоційно-етичну компетентність 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 1 березня 2024 року провів брейнштормінг «Діти зі складними емоційними реакціями в закладі освіти. Навчимося їх розуміти» у межах проєкту «Психологічна компетентність сучасного педагога». У ході заходу 8 учасників ознайомилися з емоційними реакціями дітей, розвивали емоційно-етичну компетентність, конструктивне, емпатійне ставлення до емоційних проявів інших, алгоритм дій у стресовій ситуації.

Конструктивно реагуємо.

Крокуємо разом до Перемоги!

01.03.2024

Ефективна підготовка до НМТ-2024

1 березня 2024 року відбувся аукціон ідей «Стратегії успішної підготовки учнів до НМТ з фізики», участь у якому взяли 10 учителів фізики, які викладають у 10-11 класах.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова ознайомила зі структурою тестової роботи НМТ з фізики, правилами нарахування балів, навчально-методичним забезпеченням ефективної підготовки учнів 11-х класів до тестування в 2024 році. У практичній частині вчитель фізики ЗЗСО №21 Наталія Токмань поділилася досвідом використання онлайн-дошки Miro для організації простору співпраці під час підготовки до НМТ.

01.03.2024

Як здати НМТ з іноземної мови?

Складання тестування з іноземних мов – вирішальний момент у житті випускника, адже від його результатів залежить майбутнє. Для багатьох учнів особливою проблемою стає НМТ з іноземних мов. То що ж потрібно знати про НМТ 2024 року? Як максимально ефективно та результативно підготуватися до НМТ з іноземних мов?

1 березня 2024 року відповіді на окреслені питання шукали консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галина Кузнецова та 13 учителів іноземних мов.

Консультант Центру Галина Кузнецова окреслила основні орієнтири НМТ-2024 року, запропонувала різні інструменти, які допоможуть учням якнайкраще підготуватися до тесту.

Учитель англійської мови гімназії № 1 Юлія Чередніченко запропонувала присутнім метод CLIL, який є найефективнішим способом навчання дітей іноземної мови. Його суть полягає в тому, що учні вивчають програму стандартних шкільних дисциплін декількома мовами, що допоможе у підготовці та складання тесту з іноземної мови.

Учасники переконалися, що обмін досвідом – це шлях до вдосконалення.

01.03.2024

Підвищення цифрової компетентності педагогів ЗДО № 23 

Інтерактивні вправи є важливим інструментом для навчання та розвитку дітей. Вони допомагають дітям залишатися залученими до навчання та мотивують їх до пізнання нового.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради організував навчання з підвищення цифрової компетентності  педагогів ЗДО № 23 у медіастудії Центру.

1 березня 2024 року відбулося заняття для 9 педагогів. Консультант Центру Олеся Дадонова ознайомила присутніх з особливостями створення та використання інтерактивних вправ засобами сервісу LearningApps. Педагоги  навчалися створювали вправи засобами цієї платформи.

01.03.2024

Перемоги оберіг 

Створення оберегів власноруч – прекрасний ресурс для години духовності, а сам оберіг – це вісник життя й перемоги світла.

01.03.2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради об’єднав 11 педагогічних працівників закладів освіти на П’ятничному Нandmade «Збережи мене, Янголе», який провела вихователь ЗДО № 27 Жанна Пугач.

Учасники заходу долучилися до творчої діяльності через занурення в процес створення захисного оберегу, який обов’язково виконає волю автора – зробить реальним найбажанішу мрію, збереже найріднішу людину, зцілить усю країну. Тож загадуймо спільно бажання.

Разом до ПЕРЕМОГИ!

01.03.2024

STEM-освіта: розвиваємо дослідницькі навички 

Щоб відповідати стандартам НУШ та вимогам сьогодення, учителю необхідно постійно підвищувати професійний рівень.

29 лютого 2024 року педагогічні працівники закладів освіти досліджували можливості впровадження STEM-освіти в освітній процес на освітньому хабі «STEM/STREAM-освіта: сучасні тенденції та перспективи» у межах проєкту «Упровадження елементів STEM-освіти: від теорії до практики».

На заході 47 педагогів разом з Аллою Кучеровою, консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, розглянули методичні засади впровадження STEM-освіти, реалізацію компетентнісного підходу STEM-методами, приклади впровадження елементів STEM-освіти та долучилися до STEM-активностей. Учитель інформатики ЗОШ №27 Ольга Басова представила досвід упровадження технології доповненої реальності та штучного інтелекту як приклад сучасних тенденцій упровадження STEM-освіти.

29.02.2024

Постав себе на місце іншого 

29 лютого 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та Галина Галицька, психолог ЗДО № 24, провели заняття «Як справитися з гнівом та фрустрацією» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 учасників обговорювали ситуації, які викликають гнів та фрустрацію, розробляли стратегії подолання, ознайомилися з техніками зниження емоційної напруги та агресії, практикували техніки «швидка перерва», «постав себе на місце іншого».

Розуміємо кожного.

Крокуємо разом до Перемоги!

29.02.2024

Як обрати навчальну програму та підручник?

29 лютого 2024 року проведено педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом» для 19 учителів іноземних мов.

Галина Кузнецова, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, зупинилася на основних вимогах щодо вибору підручників та модельних програм.

Спікерами заходу стали вчителі іноземних мов Валентина Обвадова (ЗЗСО № 13), Світлана Чайкіна (ЗОШ № 18) та Оксана Воліна (ЗОШ № 27), які детально проаналізували модельні програми з іноземних мов та підручники до них.

Бажаємо успіхів у виборі модельних навчальних програм та підручників!

29.02.2024

Про стратегії розв'язання завдань НМТ з географії

29 лютого 2024 року 16 учителів географії закладів освіти Сумської МТГ у межах нетворкінгу «Демонстраційний тест з географії: стратегії розв’язання завдань» розглядали питання підготовки учнів до складання НМТ-2024 з предмета.

Під час онлайн-зустрічі, яку провів Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, педагоги обговорили особливості проведення цьогорічного випробування, опрацювали низку завдань демонстраційного тесту та ознайомилися зі способами ефективної підготовки старшокласників до складання іспиту. Учитель географії НВК № 16 Світлана Бондаренко запропонувала колегам завдання компетентнісного змісту, які допоможуть учням активізувати мисленнєву діяльність та побачити можливості застосування отриманих на уроках знань при виконанні тесту.   

Інформація під час нетворкінгу була важливою та корисною для подальшої роботи вчителів з підготовки учнів до НМТ.

29.02.2024

Алгоритм самодопомоги 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 29 лютого 2024 року провів шістнадцяте заняття платформи «Ментальна підзарядка» з теми «Особливості проживання минулих  травматичних подій». У ході заходу 29 педагогічних працівників ознайомилися з методиками МАК «Зовсім інша розповідь», «Тимчасова перспектива», алгоритмом швидкої самодопомоги. Спікером заходу була Тетяна Білан, лікар, гештальт-терапевт, системний розстановник, організатор фестивалю «Феєрія Успіху», член Української спілки психологів.

Володіємо алгоритмом самодопомоги.

Крокуємо разом до Перемоги!

29.02.2024

Аукціон ідей: підготовка до тесту з української мови 

29 лютого 2024 року в межах аукціону ідей «НМТ з української мови: практичні аспекти підготовки учнів до тесту» 16 учителів української мови та літератури закладів освіти Сумської МТГ обговорили особливості тестових завдань НМТ-2024 та шляхи вдосконалення роботи з підготовки до тестування.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло охарактеризувала структуру тесту та зміст завдань. Учителі української мови та літератури опрацювали завдання демонстраційного тесту та активності.

Власним досвідом підготовки учнів до випробування поділилася Вікторія Беспала, учитель Великочернеччинського ЗЗСО, яка окреслили шляхи якісної підготовки до НМТ-2024, провела практичну роботу з використанням мовних тренажерів, засобів візуалізації та поділилася якісними сервісами для підготовки до іспиту.

Підготовка до НМТ-2024 з української мови триває!

Впевнено рухаймося до Перемоги!

29.02.2024

Як захистити себе та дітей в інтернеті?

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 29 лютого 2024 року провів онлайн-заняття «Кібербезпека: навички, які захищають» у межах проєкту «Абетка медіаграмотності» для педагогічних працівників закладів освіти Сумської міської територіальної громади.

Консультант Центру Олеся Дадонова ознайомила 43 педагогів з правилами безпечної роботи в мережі «Інтернет», надала поради щодо створення надійного пароля до облікового запису, захисту комп’ютера від зараження шкідливим програмним забезпеченням, захисту мобільних пристроїв. Було розглянуто питання, як сформувати політику в закладі освіти щодо безпечного користування мережею «Інтернет».

Педагогічні працівники, які були присутні на заході, переконалися у важливості дотримання правил кібергігієни в цифровому просторі.

29.02.2024

Інтерактивна дошка – інструмент сучасного вчителя

Сучасні засоби навчання залучають учнів до процесу навчання та пізнання, що сприяє підвищенню якості та ефективності освітнього процесу. Тож не варто забувати про сучасний інструмент  роботи педагога та учнів – інтерактивну дошку.

28 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів педагогічний спринт «Інтерактивна дошка – ефективне навчання» з теми «Ефективні уроки з інтерактивною дошкою». 6 педагогів разом з консультантом Центру Аллою Кучеровою, створюючи цікавий дидактичний матеріал та інтерактивні вправи, розглянули режими роботи з інтерактивною дошкою та властивості об’єктів.

28.02.2024

Поповнюємо методичний кейс інструментами професійного зростання

28 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів друге онлайн-засідання Майстерні педагогічних інновацій «Сертифікація – шлях до успіху та професійного зростання» для вчителів української мови і літератури та вчителів історії, до якого долучилися 18 педагогів. Разом з консультантками Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галиною Кузнецовою та Юлією Нечитайло  педагоги обговорювали питання розвитку критичного мислення в контексті НУШ, розглянули креативні прийоми та інструменти в роботі вчителя. Спікер заходу Оксана Оберемко (ССШ№7) поділилася досвідом проходження сертифікації та презентувала власні родзинки педагогічної діяльності в  класах НУШ. Під час зустрічі вчителі української мови й літератури та вчителі історії  ознайомилися з інструментами професійного зростання, поповнили свій кейс методичними вправами та прийоми.

Пліч-о-пліч до Перемоги!

28.02.2024

Як спонукати дітей до фізичної й рухової активності: проблеми й шляхи її вирішення 

28 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів практикум для вчителів фізичної культури «Залучення учнів до фізичної активності: секрети креативних вчителів». Під час заходу 18 педагогів ознайомилися з результатами соціологічного дослідження рівня залученості дітей та молоді до рухової й фізичної активності та впливу спорту на фізичне й ментальне здоров'я, проведеного в Україні восени 2022 року.

Учителі Олена Берест і Олена Ковальова (ЗОШ № 6) розповіли колегам про власний досвід активізацій рухової активності школярів за допомогою використання оригінальних авторських прийомів, методів і форм організації діяльності учнів на уроках фізичної культури.

Отримана інформація стане в пригоді вчителям при плануванні й проведенні урочної та позакласної роботи з предмета «Фізична культура».

28.02.2024

Навчаємося розуміти кожного 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 28 лютого 2024 року провів брейнштормінг «Діти зі складними емоційними реакціями в закладі освіти. Навчимося їх розуміти» у межах проєкту «Психологічна компетентність сучасного педагога». У ході заходу 15 учасників ознайомилися з складними емоційними реакціями дітей, алгоритмом взаємодії з дітьми, які проявляють агресію, надмірну дратівливість та плаксивість, техніками та вправами стабілізації емоційного стану.

Підтримуємо та стабілізуємо.

Крокуємо разом до Перемоги!

28.02.2024

Як приборкати гнів 

28 лютого 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та Алла Войтенко, психолог ЗДО № 32, провели заняття «Як справитися з гнівом та фрустрацією» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 учасників розробляли стратегії подолання гніву та фрустрації, ознайомилися з техніками релаксації та зниження стресу, ділилися власним досвідом.

Долаємо труднощі.

Крокуємо разом до Перемоги!

28.02.2024

Ритми та мелодії весни 

У всі часи найкращими співцями весняного пробудження природи були поети, художники й музиканти. Маючи неабиякий хист, вони створювали уявні образи пробудження весни через слово, пісню, ритм, художній образ.

28 лютого 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради музичні керівники закладів освіти мали нагоду закликати Весну радісною сонячною веснянкою-закличкою.

44 учасників майстерки «Музичні ритми Весни» занурилися у весняні ритми засобами рухової та пластичної імпровізації; отримали кейс ритмо-ігор, вправ, хореографічних композицій та етюдів, насолодилися весняними звуками природи, долучилися до музикування, поринули у вихор народних ігор, гаївок, пісень, танців, у момент ґрунтовного занурення в авторський матеріал.

Дякуємо спікерам Ірині Істраніній, музичному керівнику СПШ № 14, та Інні Борисенко, музичному керівнику ЗДО № 31, за творчість, креатив, драйв, професіоналізм і завзяття.

З непохитною вірою в те, що дуже скоро весна-чарівниця стане повноправною володаркою нашої землі й неодмінно наблизить нас до ПЕРЕМОГИ.

28.02.2024

Обираємо модельні навчальні програми  

мовно-літературної освітньої галузі 

26 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом» з теми «Модельні навчальні програми із зарубіжної літератури та інтегрованих курсів для 7-9 класу: обираємо на цикл базового предметного навчання», учасниками якого стали вчителі української мови й літератури та зарубіжної літератури. Спікери заходу Плужник Ю.В. (ССШ №1), Макаренко Т.М. (ЗЗСО №12), Кузнецова Л.М. (ЗОШ №20 ), Киричок С.Г. (ЗОШ №22), Стоян О.В. (ЗОШ №23), Павленко Т.М. (ЗОШ №27) проаналізували відмінності модельних навчальних програм, рекомендованих МОН, розглянули структуру та зміст кожної, зупинилися на питанні навчально-методичного супроводу НУШ для вчителів мовно-літературної освітньої галузі.

Педагоги ознайомилися з процедурою вибору підручників для 7 класу та обговорили особливості вивчення інтегрованих курсів в контексті НУШ.

Пліч-о-пліч до Перемоги!

26.02.2024

Секрети цікавого навчання. Цифрові ресурси для створення

інтерактивних вправ 

У межах проєкту «Територія цифрової компетентності» 26 лютого 2024 року відбувся воркшоп «Секрети цікавого навчання. Цифрові ресурси для створення інтерактивних вправ». Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова ознайомила 105 педагогів з особливостями роботи онлайн-інструментів для створення завдань, вправ, ігор.

Педагогічні працівники - учасники проєкту навчалися створювати інтерактивні вправи з використанням штучного інтелекту.

26.02.2024

Формуємо психологічну компетентність 

26 лютого 2024 за сприяння Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини», Міжнародної організації з міграції відбувся тренінг «Модель психологічної стійкості громад» у межах проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Сумській області». У ході заходу тренери Анна Гунбіна та Богдан Калагурка ознайомили 19 педагогічних працівників з алгоритмом надання першої психологічної допомоги, протоколом стабілізації емоційного стану, інтегративною моделлю подолання стресу та розвитку ресурсів BASIC Ph, практикували надання першої психологічної допомоги з дотриманням етичних норм.

Формуємо психологічну компетентність.

Крокуємо разом до Перемоги!

26.02.2024

Тримаємо мовний фронт 

26 лютого 2024 року відбулося заняття мовного клубу «Мова: стосується кожного». Спікерки Анна Войтенко та Наталія Філіппова, учителі української мови та літератури ЗЗСО № 10,  ознайомили 30 педагогів із творенням наказового способу дієслів, правильним наголошування слів, точним слововживанням, запропонували виконати інтерактивні вправи, тести, вправи із редагування. Педагогічні працівники активно виконували завдання, бо прагнуть вдосконалити знання рідної мови.

Чекаємо на наших заняттях!

Разом рухаємося до успіху!

26.02.2024

Навчаємося, щоб навчати 

У лютому 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко, консультантка Галина Кузнецова, учителі англійської мови Олена Совенко (ССШ № 17) та Світлана Багірова (класична гімназія) брали участь у тренінговому навчанні в межах проєкту Еразмус + з теми «EmpowerHER: A Training Course on Women's Empowerment and Gender Equality» у місті Комотіні (Греція).

Учасниками проєкту були представники та представниці з Німеччини, Латвії , Греції , Туреччини , Йорданії та України .

Протягом тренінгового курсу сформовано такі знання та вміння:

• гендерна свідомість та культура;

• застосування гендерної рівності при вирішенні питань, що виникають у роботі з молоддю;

• вивчення досвіду інших країн.

Проєкт «EmpowerHER: A Training Course on Women's Empowerment and Gender Equality» реалізовувався ГО «Центр Євроініціатив» у співпраці з NGO «System & G - Greece / Latvia».

Дякуємо за можливість навчатися, адже завдяки проєкту розвивається компетентність навчання впродовж життя.

Разом до ПЕРЕМОГИ! Разом рухаємося до успіху!

26.02.2024

Вивчаємо, аналізуємо, реалізуємо: обираємо модельну навчальну програму з української мови та літератури 

23 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом» з теми «Модельні навчальні програми для 7-9 класів: обираємо на цикл базового предметного навчання», учасниками якого стали 29 учителів мовно-літературної освітньої галузі  закладів освіти Сумської міської територіальної громади.

Консультант Центру Юлія Нечитайло, учителі української мови та літератури Тімченко С.О. ( ЗОШ 20), Романенко М.М.( ЗОШ 23), Кокадей М.І. ( ССШ 7), Безверха  Т.М.( ЗОШ 27) опрацювали з присутніми модельні програми для 7-9 класів закладів загальної середньої освіти та підручники з української мови та літератури.

Педагоги отримали необхідну інформацію, яка буде корисною при виборі модельної програми та підручника.

23.02.2024

Сміливі навчати

Педагоги  закладів освіти Сумської міської територіальної громади Євгенія Молітвіна (ЗДО № 30), Лариса Ісаєва (ССШ № 9), Анна Шимко (ССШ № 9) 22 лютого 2024 року презентували  власні напрацювання освітянам України на авторсько-методичному вебінарі, ініційованому методичною службою видавництва «Ранок».

Пишаємося  майстерністю колег. Зичимо професійного зростання та творчих злетів.

Разом до ПЕРЕМОГИ!

22.02.2024

Засоби відновлення емоційного стану

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 22 лютого 2024 року провів п’ятнадцяте заняття платформи «Ментальна підзарядка» з теми «Особливості проживання минулих  травматичних подій». У ході заходу 28 педагогічних працівників ознайомилися з поняттям «травмуюча подія», критеріями психологічної травми, психологічними засобами відновлення, методами стабілізації. Спікером заходу була Тетяна Білан, лікар, гештальт-терапевт, системний розстановник, організатор фестивалю «Феєрія Успіху», член Української спілки психологів.

Відновлюємося та стабілізуємося.

Крокуємо разом до Перемоги!

22.02.2024

Позбуваємося нав'язливих думок 

22 лютого 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та Галина Галицька, психолог ЗДО № 24, провели заняття «Зниження рівня нашого стресу» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 учасників ознайомилися з методами зниження рівня ситуативної й особистісної тривожності, формували практичні навички опанування себе, які допоможуть позбутися нав’язливих думок.

Формуємо навички резильєнтності.

Крокуємо разом до Перемоги!

22.02.2024

Спринт інновацій 

22 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів спринт «Інновації психолого-педагогічного супроводу», де 35 фахівців психологічної служби ознайомилися з досвідом застосуванням технік кінезіології, арттерапії, телесно-орієнтованих практик, квестів, ігор при формуванні стресостійкості учасників освітнього процесу. Напрацюваннями поділилася практичний психолог ЗДО № 36 Людмила Мудрагеля.

Ділимося досвідом.

Крокуємо разом до Перемоги!

22.02.2024

Аукціон ідей з підготовки до НМТ-2024 з хімії

22 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів Аукціон ідей «Практичні аспекти успішного складання НМТ-2024: розв’язання компетентнісних вправ та задач з хімії».

Під час зустрічі 18 учителів хімії закладів освіти Сумської МТГ обговорили особливості проведення НМТ-2024 з предмета, ознайомилися зі шляхами ефективної підготовки до складання іспиту та розглянули кілька вправ демонстраційного тесту.

Цікавими ідеями, унікальними авторськими напрацюваннями поділилася з колегами вчитель хімії ЗОШ № 22 Світлана Мільченко, яка залучила присутніх до навчальних ігор, мотиваційних вправ та ознайомила зі STEM-підходами до викладання предмета.

Представлена інформація під час Аукціону ідей допоможе вчителям активізувати мисленнєву діяльність  учнів та налаштувати їх на продуктивну роботу з підготовки старшокласників до іспиту.

22.02.2024

Зволікати не можна!

Надолуження освітніх втрат — це забіг на довгу дистанцію. І чим довше ми зволікаємо, тим вона збільшується. Про освітні втрати йшлося на дводенному тренінговому занятті «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат у початковій школі» у межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який реалізується ГС «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. 21 лютого 2024 року  21 небайдужий освітянин закладів освіти Сумської міської територіальної громади разом з консультантом Центру професійного розвитку Сумської міської ради, сертифікованим тренером ГС «Освіторія» Тетяною Берестовською пропрацювали поняття освітніх втрат, відшукували способи їх подолання, ознайомилися з форматами виявлення на рівні закладу освіти; визначили практичні кроки для подолання втрат з математики, української мови та читання, училися вибудовувати індивідуальну освітню траєкторію кожного здобувача освіти.

НІ! – прогалинам та втратам. ТАК! – якісній освіті.

21.02.2024

Протокол самодопомоги

21 лютого 2024 року відбувся тренінг «Кризова самодопомога та допомога ближньому» для фахівців психологічної служби за сприяння Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та ізраїльської організації у сфері надання першої психологічної допомоги ITC – Israel Trauma Coalition.

У ході тренінгу 22 учасника ознайомилися з методами самодопомоги в кризових станах, інструкціями щодо надання першої емоційної підтримки, ознайомилися з алгоритмом підтримки під час довготривалого стресового впливу. Тренеркою заходу була Інна Сагер, тренер Israel Trauma Coalition, психолог, арттерапевт.

Формуємо навички першої психологічної допомоги.

Крокуємо разом до Перемоги!

21.02.2024

Зниження рівня напруги 

21 лютого 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та Алла Войтенко, психолог ЗДО № 32, провели заняття «Зниження рівня нашого стресу» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 учасників розробляли стратегії для зниження рівня стресу, ознайомилися з методом заземлення, який допомагає позбутися нав’язливих думок, техніками релаксації та зниження стресу.

Формуємо навички стресостійкості.

Крокуємо разом до Перемоги!

21.02.2024

Зустріч з автором модельної програми та підручника з інформатики 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради разом із видавництвом «ГЕНЕЗА»  у межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом» 20 лютого 2024 року провів зустріч з автором модельної програми та підручника з інформатики Йосифом Ривкіндом, завідувачем кафедри математики та інформатики Київського ліцею № 38 імені В.М. Молчанова, заслуженим учителем України.

Педагогам було презентовано модельну програму з інформатики для 7-9 класів та підручник для 7 класу НУШ. Провідною ідеєю модельної програми та підручника з інформатики є розвиток особистості учня, здатного використовувати цифрові інструменти й технології для розв’язання проблем, розвитку, творчого самовираження, забезпечення власного й суспільного добробуту, навичок безпечно та відповідально діяти в інформаційному суспільстві. 27 педагогів отримали необхідну інформацію, яка буде корисною при виборі модельної програми та підручника з інформатики.

20.02.2024

Ті, хто запалюють вогонь жаги до знань 

Сучасна школа вимагає сучасних підходів до освіти. Задача вчителя –допомогти дитині не просто вивчити матеріал, а сформувати власну незалежну точку зору. 20 лютого 2024 року Вчительські посиденьки з теми «Без шаблонів. Роль школи в розвитку школярів» зібрали 15 педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади. Разом з консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Тетяною Берестовською педагоги вчились  організовувати диспути, обговорення, формулювати запитання, які б спонукали учнів аргументувати та відстоювати власну позицію, створювали практико орієнтовані завдання з різних предметів, ознайомилися з інноваційним досвідом українських та закордонних колег. Освітяни дійшли висновку, що немає неправильних думок, відповідей чи зроблених завдань. Неправильними є лише мовчання та пасивність на уроках.

20.02.2024

Опановуємо секрети успішного оратора 

Яким є етикет ділових виступів? У чому секрет протоколу мовної культури оратора? На ці питання шукали відповіді 12 педагогів закладу дошкільної освіти № 32 спільно з консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталією Зайченко на майстер-класі «Виступаємо публічно, або Секрети успішного оратора», який відбувся 20 лютого 2024 року.

Учасники заходу опанували секрети публічної промови, прийоми налаштування на виступ, детально розглянули протокол мовної культури, пропрацювали тексти з використанням вправ-тренажерів.

Тримаймо стрій. Разом до ПЕРЕМОГИ!

20.02.2024

Обговорення нових підходів до викладання інтегрованого курсу літератури 

20 лютого 2024 року відбулась онлайн-зустріч з автором модельної навчальної програми інтегрованого курсу літератур О. Ніколенко «Нові підходи до викладання інтегрованого курсу літератур (українська та зарубіжна) для 7 класу НУШ», у якій узяли участь педагоги Сумської міської територіальної громади. Ольга Ніколенко представила модельну програму «Інтегрований курс літератур. 7-9 класи» (в редакції 2023 р.) та підручник «Зарубіжна література» для 7 класу.

Під час заходу вчителі української мови і літератури та зарубіжної літератури обговорили нові підходи до викладання інтегрованого курсу літератур (українська та зарубіжна), ознайомилися з інструментами підвищення мотивації учнів до вивчення предмета. Спікерка звернула увагу на посібники та навчально-методичне забезпечення інтегрованого курсу, цифрові ресурси для уроку НУШ.

Ольга Ніколенко наголосила, що важливим у викладанні курсу є представлені в підручнику твори сучасної художньої літератури, які дають учням ключі до осмислення сучасного світу.

20.02.2024

Орієнтири на НМТ-2024

20 лютого 2024 року відбувся Аукціон ідей «Практичні аспекти успішного складання НМТ-2024: розв’язання компетентнісних вправ та задач з біології», який проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.

Під час зустрічі 26 учителів біології обговорили важливі аспекти проведення НМТ-2024 з предмета, ознайомилися зі шляхами ефективної підготовки до складання іспиту та опрацювали кілька вправ демонстраційного тесту. Учитель біології ЗОШ № 24 Тетяна Густєй запропонувала педагогам цікаві завдання компетентнісного змісту, які допоможуть учням активізувати мисленнєву діяльність та побачити застосування біологічних знань у повсякденному житті.   

Отримана інформація під час Аукціону ідей була важливою та корисною для подальшої роботи вчителів зі старшокласниками.

20.02.2024

Розуміємо. Підтримуємо. Стабілізуємо

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 20 лютого 2024 року провів брейнштормінг «Діти зі складними емоційними реакціями в закладі освіти. Навчимося їх розуміти» у межах проєкту «Психологічна компетентність сучасного педагога». У ході заходу 13 учасників ознайомилися з емоційними реакціями дітей в умовах сьогодення, техніками та вправами стабілізації емоційного стану, засобами забезпечення індивідуально-типологічного підходу до дитини.

Надаємо точки опори.

Крокуємо разом до Перемоги!

20.02.2024

Українська мова в НУШ: зустріч з авторами підручників

19 лютого 2024 року в межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом» Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів онлайн-зустріч з Оленою Семеног, авторкою підручників з української мови, учасниками якої стали 12 учителів української мови та літератури.

Під час заходу «Українська мова в НУШ: календарне планування-підручник-урок» педагоги обговорили питання щодо змістового наповнення уроку української мови в НУШ, розглянули структуру підручника та систему вправ, спрямованих на формування наскрізних умінь учнів, розвиток компетентностей. Авторка звернула увагу на зміст підручника, який побудований на засадах компетентнісного, особистісно орієнтованого та діяльнісного підходів.

Ураховуючи сучасні потреби, автори орієнтують учителя й учнів на якісно нові результати й мотиватори в навчанні української мови.

19.02.2024

Принципи надання першої психологічної допомоги 

19 лютого 2024 на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбувся тренінг «Модель психологічної стійкості громад» для фахівців психологічної служби в межах проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Сумській області», який реалізується ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» за підтримки Міжнародної організації з міграції. У ході заходу тренери Анна Гунбіна та Богдан Калагурка ознайомили 18 фахівців психологічної служби з алгоритмом та етичними принципами надання першої психологічної допомоги, протоколом стабілізації емоційного стану, інтегративною моделлю подолання стресу та розвитку ресурсів BASIC Ph, розробили практичний план дій для надання першої психологічної допомоги.

Формуємо психологічну стійкість.

Крокуємо разом до Перемоги!

19.02.2024

Обираємо підручники з мистецтва для НУШ

19 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів зустріч учителів мистецької освітньої галузі з авторами підручників та модельних програм для 7-9 класів інтегрованого курсу «Мистецтво». Олена Гайдамака, кандидатка педагогічних наук, авторка державних стандартів початкової освіти та базової середньої освіти, та Наталія Лємешева, методистка предметів мистецької освітньої галузі, ознайомили 19 педагогів закладів Сумської міської територіальної громади зі структурою та змістовним наповненням нового підручника з мистецтва для 7 класу.

Авторки пропонують яскравий ілюстративний ряд, аудіо- і відеонаповнення, розміщують схеми та інфографіки, які будуть цікавими, доступними й мотивуючими в пізнанні мистецтв. У підручнику подані корисні для розвитку й формування мистецьких умінь практичні завдання.

Отримана інформація стане в пригоді вчителям при виборі модельних навчальних програм з інтегрованого курсу «Мистецтво».

19.02.2024

Реалізуємо НУШ разом. Обираємо модельну навчальну програму з історії 

19 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів педагогічний інтенсив  «Реалізуємо НУШ разом» для вчителів громадянської та історичної  освітньої галузі. Консультант Центру Олеся Дадонова, учителі історії Ірина Фонталіна (ЗОШ № 20), Катерина Тараніна  (ЗОШ № 24), Богдана Погуляка (СЗЗСО № 13) здійснили ретельний аналіз модельних програм для 7-9 класів закладів загальної середньої освіти та підручників з історії.

17 педагогів отримали необхідну інформацію, яка буде корисною при виборі модельної програми та підручника з історії.

19.02.2024

Дізнайся: про дистанційне та змішане навчання

16 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів тренінг ««ДІЗНайся: про дистанційне та змішане навчання», який реалізується завдяки громадській спілці «Освіторія» та Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України. Консультант Центру, тренерка проєкту Олеся Дадонова під час тренінгу навчала освітян проєктувати сучасні онлайн-уроки. Педагоги опрацювали конструктор уроку, навчальний дизайн «АВС», навчилися адаптувати звичайний урок до дистанційного формату та навпаки, застосовувати сервіси штучного інтелекту під час підготовки та проведення уроку чи заняття.

Цифрові сервіси відіграють усе більш важливу роль у сучасній освіті. Вони дають можливість зробити її більш доступною, персоналізувати навчання, підвищити мотивацію учнів та можуть стати потужними інструментами в подоланні освітніх втрат.

16.02.2024

Право вибору: модельні навчальні програми та нові 

підручники фізики для 7-х класів

16 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів зустріч «Модельні навчальні програми. Обираємо підручники для 7 класу» у рамках педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом» для вчителів фізики.

11 педагогів разом з консультантом Центру Кучеровою Аллою ознайомилися зі змістом й особливостями організації освітнього процесу з фізики в 7–9 класах НУШ на основі модельних навчальних програм.

Спікери заходу – Артюшенко Оксана, учитель фізики ЗОШ № 6, Бороденко Світлана, учитель фізики ССШ №7, - ознайомили педагогів з новаціями підручників з фізики, їх структурою та перевагами використання в умовах НУШ. Під час зустрічі педагогічні працівники отримали корисну та змістовну інформацію, що допоможе зробити виважений вибір.

16.02.2024

Модельна навчальна програма для 7-9 класів із фізичної культури: вивчаємо, аналізуємо, реалізуємо 

16 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом» з теми «Модельні навчальні програми для 7-9 класів: обираємо на цикл базового предметного навчання», учасниками якого стали 27 учителів освітньої галузі «Фізична культура» закладів освіти Сумської міської територіальної громади. Під час заходу педагоги ознайомилися з модельною програмою, розробленою колективом авторів – фахівців галузі.

Учителі Вікторія Коваль (ССШ № 1), Людмила Ляху (ЗЗСО № 7) та Надія Тарасенко (ЗЗСО № 15) опрацювали зміст модельної програми, поділилися досвідом щодо вибору запропонованих авторами варіативних модулів відповідно до матеріально-технічного забезпечення закладу освіти та вимог НУШ. Отримана інформація стане в пригоді вчителям при виборі варіативної складової й написанні в подальшому навчальних програм закладів освіти з предмета «Фізична культура».

16.02.2024

Оберіг єднання

Створення сувенірних оберегів власноруч – ідеальний ресурс, щоб відпочити, відновитися і створити виріб, який неодмінно припаде до душі.

16.02.2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради об’єднав 17 педагогічних працівників закладів освіти на П’ятничному  Нandmade «З Любов’ю до України», який провела вихователь ЗДО № 10 Наталія Задорожна.

Учасники заходу перейнялися духом патріотизму та єдності, долучилися до творчої діяльності через занурення в процес створення листівки – оберегу любові та єднання.

Разом до ПЕРЕМОГИ!

16.02.2024

Дізнайся: про дистанційне та змішане навчання 

15 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів тренінг ««ДІЗНайся: про дистанційне та змішане навчання», який реалізується завдяки громадській спілці «Освіторія» та Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

Консультант Центру, тренерка проєкту Олеся Дадонова під час тренінгу особливу увагу приділила поняттям дистанційного та змішаного навчання, аналізу та практичному застосуванню інструментів якісного дистанційного навчання, кібербезпеці та академічній доброчесності, застосуванню сервісів штучного інтелекту під час підготовки та проведення уроку чи заняття.

Педагоги працювали творчо і натхненно. Цифрові сервіси та ефективні стратегії дистанційного і змішаного навчання можуть стати потужними інструментами в подоланні освітніх втрат.

15.02.2024

Як зробити виважений вибір модельної програми?

15 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів зустріч «Модельні навчальні програми. Обираємо підручники для 7 класу» у рамках педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом» для вчителів математики.

18 педагогів разом з консультантом Центру Кучеровою Аллою розглянули відмінності модельних навчальних програм, навчально-методичний супровід НУШ для вчителів математичної освітньої галузі, ознайомилися з процедурою вибору підручників для 7 класу.

Спікери заходу - Савельєва Анна (ЗЗСО № 10) та Лойко Наталія (Сумська гімназія №1) проаналізували переваги та недоліки модельних програм різних авторів. Фененко Ольга, учитель математики ЗОШ №27, поділилася досвідом пілотування за модельними програмами та підручниками О. Істера.

Під час зустрічі педагогічні працівники отримали корисну та змістовну інформацію, що допоможе зробити виважений вибір.

15.02.2024

Обираємо модельну програму курсу «Здоров'я, безпека та добробут»

15 лютого 2024 року 19 учителів курсу «Здоров’я, безпека та добробут» закладів освіти Сумської міської територіальної громади в межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом», який проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, опрацювали модельні навчальні програми на цикл базового предметного навчання.

Серед чотирьох модельних навчальних програм кожному вчителю потрібно обрати саме ту, яку можна буде найбільш ефективно реалізувати.  Тому учасники заходу обговорювали, ділилися враженнями від обраних програм, висловлювали власне бачення викладання різноманітних тем та реалізації практичної складової курсу, розмірковували над шляхами досягнення очікуваних результатів.

Створюючи майданчик для професійного спілкування, Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради допомагає вчителям курсу «Здоров’я, безпека та добробут» свідомо підійти до вибору модельних навчальних програм та підручників з предмета.

Тримаймо освітянський стрій!

15.02.2024

Обираємо модельні навчальні програми з мистецтва 

15 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів педагогічний інтенсив «Реалізуємо НУШ разом» з теми «Модельні навчальні програми для 7-9 класів: обираємо на цикл базового предметного навчання», учасниками якого стали 18 педагогів мистецької освітньої галузі закладів освіти Сумської міської територіальної громади.

Учителі Алла Манюк (ЗЗСО № 19) та Ірина Бойко (ЗОШ № 20) ознайомили зі змістом чотирьох модельних програм, рекомендованих МОН, розглянули навчально-методичний апарат, що запропонований до кожної з них відповідно до вимог НУШ.

Отримана інформація стане в пригоді вчителям при виборі модельних навчальних програм з інтегрованого курсу «Мистецтво».

15.02.2024

Розуміння впливу війни на дітей та дорослих 

15 лютого 2024 року для 21 педагогічного працівника СЗДО № 20 консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко провела групове консультування «Розуміння впливу війни на дітей та дорослих. Безпечні та відновлювальні форми роботи з дітьми. Компоненти дбайливого піклування».

Педагогічні працівники ознайомилися з реакціями вихованців на стрес, долучилися до обговорення безпечних та відновлювальних форм роботи з дітьми, пропрацювали образи сили та стійкості, теми, які можуть «підняти» травматичний досвід, опрацювали алгоритм реагування та підтримки в проживанні емоцій дітьми дошкільного віку. 

Формуймо спільно цінності дошкільнят.

Тримаймо стрій! Разом до ПЕРЕМОГИ!

15.02.2024

Формуємо резильєнтність

15 лютого 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та Галина Галицька, психолог ЗДО № 24, провели заняття «Стрес і релаксація» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 учасників ознайомилися з поняттям «стрес» та ознаками стресу на фізичному, когнітивному, емоційному, поведінковому рівнях, методами та техніками релаксації формування резильєнтності.

Формуємо навички стресостійкості.

Крокуємо разом до Перемоги!

15.02.2024

Як опанувати себе у складні часи 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 15 лютого 2024 року провів чотирнадцяте заняття платформи «Ментальна підзарядка» з теми «Як керувати емоціями у складні часи». У ході заходу 34 педагогічних працівники ознайомилися з емоціями та почуттями, усвідомили частоту проявів тих чи інших емоцій, формували навички саморегуляції емоційного стану.

Формуємо навички саморегуляції.

Крокуємо разом до Перемоги!

15.02.2024

Удосконалюємо професійну компетентність 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 15 лютого 2024 року провів групове консультування «Основні види роботи фахівця психологічної служби», де 67 практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади ознайомилися з основними напрямами роботи фахівця психологічної служби, нормативами розподілу часу, відображенням основних видів роботи в річному плануванні.

Пригадуємо, обговорюємо, реалізуємо.

Крокуємо разом до Перемоги!

15.02.2024

Секрети успішного оратора: опановуємо спільно

На запит адміністрації ЗДО № 9 консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко для 14 педагогічних працівників провела майстер-клас «Виступаємо публічно, або Секрети успішного оратора».

Офлайн-комунікація пройшла атмосферно, змістовно, дієво. Педагогічні працівники ознайомилися з правилами ресурсності, психологічної готовності до виступу через афірмації, прийомами першого враження, зорового контакту, відпрацювали правило п’ятиповерхівки, пропрацювали тексти з використанням вправ-тренажерів, детально розглянули протокол мовної культури.

Учасники заходу переконалися, що презентабельність здатна досягати більш сміливих та вагомих цілей! Тож отримайте незламну конкурентну перевагу в  комунікації, яка слугуватиме вам роками.

Тримаймо стрій. Разом до ПЕРЕМОГИ!

14.02.2024

Про стратегію викладання хімії

14 лютого 2024 року вчителі хімії закладів освіти Сумської МТГ на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради зустрілися на педагогічному інтенсиві «Реалізуємо НУШ разом», щоб обговорити питання вибору модельної навчальної програми на цикл базового предметного навчання.

Здійснюючи вибір, педагоги мають чітко розуміти, як буде розвиватися хімічна складова в межах природничої освітньої галузі. Переходячи до стандартів Нової української школи з наступного навчального року, учителі вже сьогодні повинні оцінити можливості реалізації очікуваних результатів, визначених Державним стандартом базової середньої освіти.

14 учасників заходу висловлювали власне бачення викладання різноманітних тем, запропонованих авторськими колективами, розмірковували над логічною послідовністю та особливостями змістового наповнення модельних програм.

Тримаймо освітянський стрій!

14.02.2024

Знайомимося з модельними програмами 

14 лютого 2023 року відбулася зустріч 23 вчителів математики закладів освіти Сумської міської територіальної громади з автором модельних навчальних програм математичної освітньої галузі для закладів загальної середньої освіти Олександром Істером, ініційована Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Педагоги ознайомилися зі змістом й особливостями організації освітнього процесу з алгебри, геометрії та інтегрованого курсу «Математика» у 7–9 класах НУШ на основі модельних навчальних програм. Спікер представив підручники «Алгебра. 7 клас», «Геометрія. 7 клас», «Математика. 7 клас» та навчально-методичні матеріали видавництва «Ґенеза». Педагоги дізналися про новації нового підручника, його структуру та переваги використання в умовах НУШ.

Учителі отримали ґрунтовні відповіді на всі питання, що допоможе їм у виборі модельних програм та підручників, за якими в наступному навчальному році викладатимуть предмети математичної освітньої галузі в 7 класі.

14.02.2024

Можливість перейняти досвід

14 лютого 2024 року розгорнула свою діяльність Майстерня педагогічних інновацій. На четвертому засіданні з теми «Стратегії та практики організації освітнього процесу в НУШ» досвідом та унікальними родзинками викладання ділилися сертифіковані педагоги закладів освіти Сумської міської територіальної громади: Шимко Анна (ССШ №9), Ісаєва Лариса (ССШ №9), Павленко Людмила (ЗЗСО №15), Потомаха Анна та Таран Лариса (Великочернеччинський ЗЗСО).

 19 учителів початкових класів ознайомилися з досвідом організації освітнього простору в класній кімнаті, вправами, що дозволяють навчити дитину грамотно писати та із задоволенням читати, озброїлися вміннями організовувати освітній процес у дистанційному та змішаному форматах. 

Доєднуйтеся до заходів Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, поповнюйте свою педагогічну валізку, будьте сучасними та універсальними!

14.02.2024

Можливість перейняти досвід

14 лютого 2024 року розгорнула свою діяльність Майстерня педагогічних інновацій. На четвертому засіданні з теми «Стратегії та практики організації освітнього процесу в НУШ» досвідом та унікальними родзинками викладання ділилися сертифіковані педагоги закладів освіти Сумської міської територіальної громади: Шимко Анна (ССШ №9), Ісаєва Лариса (ССШ №9), Павленко Людмила (ЗЗСО №15), Потомаха Анна та Таран Лариса (Великочернеччинський ЗЗСО).

 19 учителів початкових класів ознайомилися з досвідом організації освітнього простору в класній кімнаті, вправами, що дозволяють навчити дитину грамотно писати та із задоволенням читати, озброїлися вміннями організовувати освітній процес у дистанційному та змішаному форматах. 

Доєднуйтеся до заходів Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, поповнюйте свою педагогічну валізку, будьте сучасними та універсальними!

14.02.2024

Стрес і релаксація

14 лютого 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та Алла Войтенко, психолог ЗДО № 32, провели заняття «Стрес і релаксація» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 учасників ознайомилися з поняттям «стрес» та впливом його на фізичний стан і поведінку людини, методами та ресурсами подолання стресу, техніками релаксації.

Формуємо навички стресостійкості.

Крокуємо разом до Перемоги!

14.02.2024

Обговорюємо модельні програми з біології 

Учителі біології закладів освіти Сумської МТГ 13.02.2024 зустрілися на педагогічному онлайн-інтенсиві «Реалізуємо НУШ разом», щоб обговорити питання вибору модельної навчальної програми на цикл базового предметного навчання. Переходячи до стандартів Нової української школи з наступного навчального року, учителям уже сьогодні потрібно розуміти стратегію викладання предмета в 7-9 класах. 29 часники заходу ділилися враженнями від опрацювання обраних модельних програм, висловлювали власне бачення викладання різноманітних тем, запропонованих авторськими колективами, розмірковували над шляхами досягнення очікуваних результатів.

Реалізовуючи своє право академічної свободи, педагоги усвідомлюють рівень відповідальності за якість біологічної освіти. Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради приділяє значну увагу комунікації педагогів, створюючи майданчик для конструктивного обговорення нагальних освітніх проблем.

Тримаймо освітянський стрій!

13.02.2024

Дізнайся: про дистанційне та змішане навчання 

13 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів тренінг «ДІЗНайся: про дистанційне та змішане навчання», який реалізується завдяки громадській спілці «Освіторія» та Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України (МОН). Участь у заході взяли 28 педагогічних працівників ЗЗСО № 26.

Консультант Центру, тренерка проєкту Олеся Дадонова під час тренінгу навчала освітян проєктувати сучасні онлайн-уроки. Педагоги опрацювали конструктор уроку, навчальний дизайн «АВС», навчилися адаптувати звичайний урок до дистанційного формату та навпаки, застосовувати сервіси штучного інтелекту під час підготовки та проведення уроку чи заняття.

Цифрові сервіси та ефективні стратегії дистанційного та змішаного навчання - потужний інструмент у подоланні освітніх втрат.

13.02.2024

Зустріч з представниками видавництва 

13 лютого 2024 року 32 учителі англійської мови закладів освіти Сумської міської територіальної громади взяли участь у вебінарі «NUS 2024 Highlights: Get Ready For What’s Ahead” від  Освітнього центрy Dinternal Education.

Спікер заходу Олена Міходуй поділилася лайфхаками, родзинками та цікавинками щодо викладання англійської мови в 7 класах НУШ. Захід пройшов інтерактивно та цікаво в формі діалогу між спікеркою та учасниками.

13.02.2024

Зустріч з авторами підручників 

13 лютого 2024 року відбулась онлайн-зустріч 17  учителів математики з автором підручника «Геометрія. 7 клас» Тадеєвим В.О. та автором підручника «Алгебра. 7 клас» Мальованим Ю.І.

Спікери представили підручники для 7 класу та навчально-методичні  матеріали видавництва «Навчальна книга – Богдан». Педагоги ознайомилися  з новаціями нових підручників, їх структурою та перевагами використання в умовах НУШ.

Учителі отримали ґрунтовні відповіді на всі запитання, що допоможе їм у виборі модельної навчальної програми.

13.02.2024

Реалізуємо НУШ разом. 

Обираємо модельну навчальну програму з інформатики 

Модельна навчальна програма – інструмент, який допомагає вчителям реалізувати принципи Нової української школи. Вона забезпечує гнучкість, сприяє компетентнісному підходу, заохочує вчителів до пошуку нових та інноваційних методів навчання.

12 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів педагогічний інтенсив  «Реалізуємо НУШ разом» для вчителів інформатичної освітньої галузі. Консультант Центру Олеся Дадонова, учителі інформатики Ольга Басова (ЗОШ № 27), Вікторія Охріменко (СНВК № 16), Валентина Ященко (ССШ № 29) здійснили ретельний аналіз модельних програм інформатичної освітньої галузі для 7-9 класів закладів загальної середньої освіти та підручників з інформатики.

24 педагоги отримали необхідну інформацію, яка буде корисною при виборі модельної програми та підручника з інформатики.

12.02.2024

Інтерактивна дошка – інструмент сучасного вчителя  

Використання різних засобів навчання сприяє підвищенню якості та ефективності освітнього процесу. Тож не варто забувати про сучасний інструмент  роботи педагога та учнів – інтерактивну дошку.

12 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів педагогічний спринт «Інтерактивна дошка – ефективне навчання» з теми «Ефективні уроки з інтерактивною дошкою». Педагогічні працівники разом з консультантом Центру Аллою Кучеровою, створюючи цікавий дидактичний матеріал та інтерактивні вправи, розглянули режими роботи з інтерактивною дошкою та властивості об’єктів.

12.02.2024

Обговорюємо нові підходи до орагнізації уроку української літератури 

12 лютого 2024 року вчителі української мови та  літератури в межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом» долучилися до зустрічі з  авторками підручника з української літератури для 7 класу М. Чумарною,

Н. Пастушенко.

Під час вебінару «Нові підходи до організації сучасного уроку української літератури» педагоги ознайомилися зі структурою підручника,  змістовим наповненням, які спрямовані на реалізацію творчих здібностей школярів та розвиток читацької фантазії, уміння обстоювати власну думку в літературній дискусії, критично мислити, а інформаційні та художні тексти  передбачають індивідуальну, парну та групову роботи, залучають учнів працювати з інформацією та презентувати результати за допомогою сучасних технічних засобів.

12.02.2024

Про підходи до викладання біології

9 лютого 2024 року в межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом», що проводиться Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, 30 учителів біології закладів освіти Сумської міської територіальної громади стали учасниками онлайн-зустрічі з П. Баланом, О. Козленком, Л. Остапченко, О. Кулініч, Л. Юрченко – авторами модельної навчальної програми та підручника біології для 7 класу.

Учителі мали можливість ознайомитися з авторськими підходами до реалізації модельної програми, різноманітними прийомами, методами й формами роботи, які пропонуються до використання на уроках біології в 7 класі за допомогою підручника.

Зустріч з авторським колективом була цікавою й корисною для педагогів, особливо в період, коли потрібно свідомо підійти до вибору модельних навчальних програм та підручників на цикл базового предметного навчання, а також краще розібратися в принципових підходах НУШ.

09.02.2024

Вітаємо з успіхом на конкурсі «Учитель року-2024»

Учителі – це особистості, які вершать майбутнє. Сучасні, креативні, творчі й сміливі, учасники конкурсу закладів освіти Сумської міської територіальної громади підкорили журі першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024» своєю професійністю та педагогічною майстерністю.

Пишаємося результатами: серед 6 фіналістів, які змагалися у фінальному етапі конкурсу, 3 стали переможцями, посівши І місця, 2 –  лауреатами, 1 – дипломантом першого туру конкурсу. Вітаємо із заслуженим І місцем Сошку Наталію Володимирівну, учителя географії ЗОШ № 23, Войтенко Ганну Іванівну, учителя української мови та літератури ЗЗСО № 10, Корощенко Інну Анатоліївну, учителя образотворчого мистецтва Великочернеччинського ЗЗСО!

Радіємо успіху вчителів, які отримали звання лауреатів: Цапенко Марини Василівни, учителя фізики ССШ № 17, яка посіла друге місце; Зарецької Оксани Олександрівни, учителя української мови та літератури ССШ № 29, яка виборола почесне третє місце. Вітаємо з творчим успіхом Усик Юлію Сергіївну, учителя географії Великочернеччинського ЗЗСО, яка стала дипломантом конкурсу, посівши четверте  місце!

Горді тим, що представники закладів освіти Сумської міської територіальної громади показали свої найкращі якості, отримали заслужене визнання та надихнулися на подальші звершення в професійній діяльності.

09.02.2024

Дізнайся: про дистанційне та змішане навчання

8 лютого 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів тренінг «ДІЗНайся: про дистанційне та змішане навчання», який реалізується завдяки громадській спілці «Освіторія» та Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України (МОН), учасниками якого стали 28 педагогічних працівників CЗЗСО №26. Консультант Центру, тренерка проєкту Олеся Дадонова під час тренінгу особливу увагу приділила поняттям дистанційного та змішаного навчання, аналізу та практичному застосуванню інструментів якісного дистанційного навчання, кібербезпеці та академічній доброчесності, застосуванню сервісів штучного інтелекту під час підготовки та проведення уроку чи заняття.

Педагоги працювали творчо та натхненно. Цифрові сервіси, ефективні стратегії дистанційного та змішаного навчання можуть стати потужними інструментами в подоланні освітніх втрат.

08.02.2024

Викладання української мови в контексті НУШ: 

зустріч з автором підручника

08 лютого 2024 року вчителі української мови та літератури в межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом», який проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, долучилися до зустрічі з Інною Літвіновою – автором підручників з української мови.

Під час вебінару «Викладання української мови в НУШ: можливості та виклики сьогодення» учителі отримали важливу інформацію від авторки щодо особливостей змістового, компетентнісного наповнення підручника з української мови для 7 класу, супровідних методичних матеріалів.

Педагоги долучилися до обговорення навчальних матеріалів з української мови для 7 класу, запропонованих авторкою, та отримали відповіді на свої запитання.

08.02.2024

Підтримуємо та допомагаємо

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 8 лютого 2024 року провів тринадцяте заняття платформи «Ментальна підзарядка» з теми «Як пережити втрату». Спікером заходу була Лариса Рибик, президент Міжнародної асоціації психологів по роботі з горем та тяжкою втратою. 52 педагогічних працівники ознайомилися з етапами проживання горя, прийомами та техніками, що застосовуються для прийняття та проживання втрати.

Шукаємо точки опори.

Крокуємо разом до Перемоги!

08.02.2024

Будьмо знайомі

8 лютого 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та Галина Галицька, психолог ЗДО № 24, провели заняття «Знайомство та формування групи» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 учасників ознайомилися з метою програми «Бути поруч», сформували власні очікування від програми, обговорили потреби, практикували техніки релаксації, які сприяють стабілізації емоційного стану в умовах сьогодення.

Формуємо навички групової підтримки.

Крокуємо разом до Перемоги!

08.02.2024

Навчаємо дитину бачити світ у картинках художників 

Оптимізувати особистісний розвиток дітей дошкільного віку, сформувати мовленнєву компетентність допоможе використання методу багатоканальної діяльності в роботі з картиною.

Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко для 15 педагогічних працівників ЗДО № 9 провела групове консультування «Формування мовленнєвої компетентності з використанням методу багатоканальної діяльності».

Педагогічні працівники:

ознайомилися з алгоритмом роботи із сюжетною картиною з використанням методу багатоканальної діяльності;

навчилися формувати проблемні запитання за змістом картини;

активізувати життєвий досвід дітей;

використовувати фрази-звертання до того, що зображено на картині;

складати віртуальні діалоги та емоційні етюди, розповідь за картиною;

збагатилися цікавими методами та прийомами керування мовленнєвою діяльністю.

Підсумували, що картина – це лише ефективний засіб, а головна особа на занятті – дитина, розвиток якої слід правильно спрямовувати й професійно супроводжувати.

08.02.2024

Навчаємося, щоб навчати 

Сертифікація є інструментом, спрямованим на підтримку високих стандартів у педагогічній галузі та на забезпечення якісної освіти для учнів.

7 лютого 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко, консультантки Галина Кузнецова, Алла Кучерова та Тетяна Берестовська долучилися до онлайн-навчання тренерів потенційних експертів сертифікації-2024, організованого Державною службою якості освіти. Протягом зустрічі ознайомилися з процедурою сертифікації, методикою експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації, змінами, унесеними в 2024 році.

Сертифікація – інструмент для покращення якості освіти та розвитку педагогічної професії.

07.02.2024

Бути поруч 

7 лютого 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та Алла Войтенко, психолог ЗДО № 32, провели заняття «Знайомство та формування групи» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 учасників ознайомилися з структурою програми та цілями групи, техніками релаксації, формували безпечний простір та атмосферу довіри між учасниками заходу.

Формуємо навички групової підтримки.

Крокуємо разом до Перемоги!

07.02.2024

Як навчати компетентнісно 

06 лютого 2024 року 35 учителів української мови та літератури зустрілися з автором модельної навчальної програми та підручника «Українська мова» для 7 класу Заболотним О.В. Спікер висвітлив сучасні підходи до викладання української мови в НУШ: як навчати компетентнісно. Також автор підручника закцентував увагу на компетентнісно орієнтованих завданнях.

Педагоги ознайомилися зі структурою підручника, вправами, що мають комунікативну й діяльнісну спрямованість, розвивають  наскрізні вміння й компетентності учнів, відповідають віковим особливостям та інтересам школярів.

Реалізуємо НУШ разом. Робимо виважений вибір підручників на 7 клас.

06.02.2024

Зустріч фокус-групи професійної спільноти 

вчителів мистецької освітньої галузі

05.02.2024 року до Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради завітали 12 вчителів мистецтва. У затишній і невимушеній атмосфері педагоги виконували різні вправи на колективну взаємодію, ознайомилися з техніками арттерапії. Музичний керівник ЗДО № 38 Олена Коцеруба занурила учасниць заходу в калейдоскоп музичних ритмів, провела ритмовправи «Сніжинка» та «Пальчики гуляють». Продуктивним було спілкування про можливості оптимізації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання. Педагоги визначили шляхи подолання освітніх втрат, розглянули актуальні питання методики викладання дисципліни в умовах воєнного стану, визначили основні напрями функціонування й діяльності профспільноти вчителів мистецтва.

06.02.2024

Удосконалюємо професійні компетентності

З метою розвитку предметно-методичної компетентності вчителів математики Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 5 лютого 2024 року організував проведення математичного практикуму «Розв'язування завдань з параметрами» на базі Сумської гімназії №1. Учителі математики удосконалили навички розв’язування завдань з параметром різними способами.

Цимбал Надія, учитель математики Сумської гімназії №1, надала практичні матеріали та методичні рекомендації щодо вивчення задач з параметрами в курсі математики, які сприятимуть формуванню та розвитку мислення учнів.

05.02.2024

Виявляємо та долаємо навчальні втрати 

Освіта в Україні останнім часом нагадує бурхливий вир. Ось уже майже два роки освітній процес, коли школярі здобувають знання, часто переривається звуками сирен. Вимушена перерва в навчанні, перебої з електроенергією, уроки онлайн, пережитий стрес - усі ці фактори спричинили навчальні втрати.

5 лютого 2024 року 16 учителів української мови та літератури разом із консультанткою Центру професійного розвитку Сумської міської ради та тренеркою ГС «Освіторія» Галиною Кузнецовою опрацьовували техніки та прийоми, які допоможуть дітям відновити інтерес до знань.

Освітяни не тільки отримали корисну інформацію, а й переконалися в тому, що долати навчальні втрати потрібно вже зараз. Надолуження навчальних втрат у закладі освіти є важливим завданням, яке вимагає організації, планування та співпраці всіх зацікавлених сторін.

Отож, працюємо разом, разом долаємо втрати, разом рухаємось до ПЕРЕМОГИ!

05.02.2024

Б’ємо на сполох

Що таке навчальні втрати та в чому їх небезпека? Як їх поглиблює війна? Чого можуть коштувати навчальні втрати для суспільства в майбутньому? Педагоги першими відчули цю проблему.

2 лютого 2024 року шоста  група освітян розпочала роботу на дводенному тренінгові «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат у початковій школі» в межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який реалізується ГС «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Консультант Центру, сертифікований тренер ГС «Освіторія» Тетяна Берестовська та вчителі початкових класів розбиралися з поняттям освітніх втрат, визначали способи їх надолуження в учнів початкової школи, обговорювали прийоми підвищення мотивації.

Проблеми виявимо й надолужимо!

02.02.2024

Про зустріч з авторами підручника 

2 лютого 2024 року в межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом», організованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, учителі географії Сумської міської територіальної громади стали учасниками онлайн-зустрічі з авторами підручника географії для 7 класу за модельною навчальною програмою авторського колективу С.Коберніка та ін. Захід відбувся на платформі видавництва «Генеза» на сторінці у фейсбуці.

Учителі географії мали можливість ознайомитися з авторськими підходами до реалізації модельної програми, різноманітними прийомами, методами й формами роботи, які можна використати на уроках у 7 класі за допомогою підручника. Такі зустрічі цікаві й корисні для педагогів, оскільки допомагають свідомо підійти до питання вибору модельних навчальних програм та підручників, а також краще розібратися в принципових підходах НУШ.

02.02.2024

Обираємо підручники для 7 класу

2 лютого 2024 року вчителі іноземних мов зустрілися з представниками видавництва «Macmillian Education». На вебінарі «NUS Grade 7 – Checklist for Choosing a Coursebook» було представлено підручники для 7-х класів НУШ.

Спікери презентували концепцію та структуру підручників, окреслили нові підходи до викладання іноземної мови в 7 класі НУШ.

Тримаймо стрій! Разом до Перемоги!

02.02.2024

Знайомимося з модельними програмами 

1 лютого 2024 року відбулася зустріч 23 вчителі математики з авторами модельних навчальних програм з алгебри та геометрії Ольгою Біляніною, Ольгою Ілащук, Ольгою Мар’янчук.

Педагоги ознайомилися зі змістом й особливостями організації освітнього процесу з алгебри та геометрії в 7–9 класах НУШ на основі модельних навчальних програм.

Учителі отримали ґрунтовні відповіді на всі питання, що допоможе їм у виборі модельної навчальної програми.

02.02.2024

Опрацьовуємо підходи НУШ разом з авторами модельної програми 

01.02.2024 у межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом», який системно проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, відбулася онлайн-зустріч з А. Довганем, В. Совенком – авторами модельної навчальної програми та підручника географії для 7 класу. 

Під час заходу 24 вчителі Сумської МТГ разом з авторами опрацювали принципові підходи до викладання географії в 7 класі, здобули важливу інформацію щодо особливостей модельної навчальної програми, розглянули й оцінили навчально-методичний апарат запропонованого підручника відповідно до вимог НУШ.

Розуміючи важливість свідомого вибору модельної програми та підручників, учителі географії долучилися до обговорення та отримали відповіді на свої запитання. 

02.02.2024

Напередодні випробувань 

31 січня 2024 року вчителі – учасники першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» зустрілися в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради на занятті Школи педагогічної майстерності. Ця зустріч відбулася напередодні випробувань, бо вже з 5 лютого 2024 року розпочнуться професійні змагання.

Цього разу під час заняття вчителі опрацювали протокол мовної культури оратора, прийоми взаємодії з малою та великою аудиторією, зорового контакту, жестикуляції, техніки психологічного налаштування, релаксації та активізації уваги; виконали практичні вправи щодо культури спілкування та дотримання правил публічних виступів, а також обговорили поточні проблеми з підготовки до конкурсних випробувань та можливості їх усунення.

Отже, готуємося до конкурсу разом, удосконалюючи професійну майстерність, працюємо на результат.

31.01.2024

НУШ крокує далі 

31 січня 2024 року відбулася зустріч 15 учителів математики з авторами підручника «Алгебра» для 7 класу Ларисою  Пекарською та Юрієм Захарійченко.

Педагоги ознайомилися зі структурою підручника, з розмаїттям задач для реалізації компетентнісного підходу та іншими методичними родзинками підручника. Спікери акцентували увагу, що підручник вчить розглядати алгебру як інтелектуальну гру, де кожна задача - це новий виклик.

Учителі отримали ґрунтовні відповіді на всі питання, що допоможе їм у виборі підручника.

31.01.2024

Впевнено крокуємо в професію

Учительська праця не для слабких: відповідальність за життя дітей, уміння розв’язувати конфлікти, налагоджувати співпрацю з вихованцями, батьками та колегами, вправне володіння методикою та глибокі знання предмета. Але молоді вчителі впевнено крокують у майбутнє, несуть добре й вічне у покоління, якому творити завтра нашої країни.

30 січня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів друге засідання Фабрики професійної адаптації «Кроки». 10  молодих учителів завітали, щоб отримати корисні поради відносно оптимізації освітнього процесу, обговорити стратегії підвищення результативності уроків. Спільно з консультантами Центру Тетяною Берестовською та Наталією Голобородько вчилися створювати сучасні уроки, відточували методику роботи в парах та групах, прокачали поняття «наскрізні вміння» та «компетентності», ознайомилися із закордонним досвідом.

Креативність молодих педагогів, бажання підвищувати свою професійну майстерність та переймати досвід вселяють упевненість у тому, що учні закладів освіти Сумської територіальної громади знаходяться у руках надійних та сучасних учителів.

30.01.2024

Формуємо соціальні навички в дітей з ООП

За даними досліджень, найбільш важливі навички, яких слід навчати дітей  з ООП, – це навички соціальні: співпраця, самоконтроль, упевненість, самостійність, допитливість, емпатія та спілкування.

30 січня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради спільно з Інклюзивно-ресурсним центром № 1 Сумської міської ради провели онлайн-зустріч «Формування соціальних навичок у дітей з ООП» для 58 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

Протягом заходу учасники ознайомились із сутністю поняття «соціальні навички»; опрацювали методи й прийоми формування соціальних навичок дітей з ООП у закладах освіти; зрозуміли, як підбирати відповідний навчальний, дидактичний та ігровий матеріал.

Тільки в умовах взаєморозуміння та підтримки дитина з ООП зможе соціалізуватися.

30.01.2024

Ефективна підготовка до НМТ-2024

29 січня 2024 року відбувся аукціон ідей «Стратегії успішної підготовки учнів до НМТ з математики», участь у якому взяли 20 учителів математики, які викладають у 10-11 класах.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова ознайомила зі структурою тестової роботи НМТ з математики, правилами нарахування балів, навчально-методичним забезпеченням ефективної підготовки учнів 11-х класів до тестування в 2024 році. У практичній частині вчитель математики Сумської гімназії №1 Цимбал Надія поділилася досвідом щодо розв’язування завдань з параметрами, які траплялись на НМТ минулих років, розглянула типові помилки та способи їх уникнути.

Педагогічні працівники обмінялися ідеями та порадами успішної підготовки учнів до випробувань.

29.01.2024

Ефективна підготовка до НМТ-2024

29 січня 2024 року відбувся аукціон ідей «Стратегії успішної підготовки учнів до НМТ з математики», участь у якому взяли 20 учителів математики, які викладають у 10-11 класах.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Алла Кучерова ознайомила зі структурою тестової роботи НМТ з математики, правилами нарахування балів, навчально-методичним забезпеченням ефективної підготовки учнів 11-х класів до тестування в 2024 році. У практичній частині вчитель математики Сумської гімназії №1 Цимбал Надія поділилася досвідом щодо розв’язування завдань з параметрами, які траплялись на НМТ минулих років, розглянула типові помилки та способи їх уникнути.

Педагогічні працівники обмінялися ідеями та порадами успішної підготовки учнів до випробувань.

29.01.2024

Зустріч з представниками видавництва

29 січня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради разом із видавництвом «Лінгвіст» провели зустріч «Making students speak English during the lesson - to be or not to be?» для вчителів іноземних мов Сумської міської територіальної громади, які із вересня 2024 року будуть працювати в 7 класах.

Представлені освітні матеріали покликані поєднати предметне навчання з розвивально-пізнавальною діяльністю, формуванням наскрізних компетентностей у здобувачів освіти. Педагогам запропоновані завдання творчого характеру, завдання на логічне обґрунтування позиції, що передбачає вирішення проблеми.

Під час заходу педагоги отримали необхідну та корисну інформацію.

29.01.2024

Орієнтир на формування соціальних навичок у дітей з ООП

29 січня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради спільно з Інклюзивно-ресурсним центром Сумської міської ради для  106 педагогів закладів дошкільної освіти провів онлайн-зустріч «Формування соціальних навичок у дітей з ООП».

Було опрацьовано питання:

- взаємозв’язку саморегуляції та успішної соціальної адаптації дітей з особливими освітніми потребами;

- формування навичок самостійності в дітей з особливими освітніми потребами;

- культури спілкування як необхідного компоненту сучасної якісної освіти;

- формування соціальної моделі поведінки;

- соціалізації дитини з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного середовища.

Формуймо соціальні навички у дітей з особливими освітніми потребами, адже адаптація до життя в суспільстві в дитинстві – запорука щасливого життя.

29.01.2024

Підтримка під час довготривалого стресового впливу

26 січня 2024 року за сприяння Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та ізраїльської організації у сфері надання першої психологічної допомоги ITC – Israel Trauma Coalition відбулося друге заняття тренінгу «Кризова самодопомога та допомога ближньому» для 22 фахівців психологічної служби. У ході тренінгу тренерка Israel Trauma Coalition Інна Сагер з учасниками практично відпрацьовувала протокол надання емоційної підтримки, ознайомила практичних психологів закладів освіти з алгоритмом підтримки під час довготривалого стресового впливу.

Надаємо підтримку учасникам освітнього процесу.

Крокуємо разом до Перемоги!

26.01.2024

Проблема сьогодення: навчальні втрати

Кожен розуміє, що під час війни навчальних втрат уникнути неможливо. Пропущені дітьми теми, несформовані навички необхідно виявити та надолужити.

26 січня 2024 року, п’ята група освітян розпочала роботу на дводенному тренінгові «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат у початковій школі» у межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який реалізується ГС «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Консультант Центру, сертифікований тренер ГС «Освіторія» Тетяна Берестовська та 29 вчителів початкових класів розбиралися з поняттям «освітні втрати», відшукували способи їх подолання, знайомилися з форматами виявлення на рівні закладу освіти, стратегіями подолання, відшукували можливості для психоемоційної підтримки школярів; ознайомлювалися з практичними кроками для подолання втрат з математики, української мови та читання. Українські вчителі справжні бійці на освітньому фронті. Якісній освіті – бути!

26.01.2024

Крокуємо в НУШ

26 січня 2024 року вчителі іноземних мов зустрілися з представниками видавництва «Лінгвіст», які висвітлили концепцію підручників «Full Blast Plus for Ukraine» та «Prepare. Ukrainian Edition» для вивчення англійської мови в 7 класі. Вони містять цікаві та актуальні для підлітків теми й персоналізовані інтерактивні завдання.

Учителі переконалися, що підручники мають комунікативну й діяльнісну спрямованість, розвивають  наскрізні вміння й компетентності учнів, відповідають віковим особливостям та інтересам школярів.

Усвідомлено робимо вибір підручників!

26.01.2024

Бути поруч

23-26 січня 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця та практичні психологи Галина Галицька (ЗДО № 24), Алла Войтенко (ЗДО № 32) взяли участь у навчально-практичному тренінгу «Бути поруч: психосоціальна підтримка батьків і дітей», який проходив у м. Києві у межах проєкту «Забезпечення дітей дошкільного віку безпечним простором для гри, навчання та розвитку на деокупованих областях України», що реалізується за підтримки міжнародної організації War Child (Нідерланди). У ході тренінгу учасники демонстрували практичні навички створення безпечного простору, ведення фасилітації та коучингу.

Створюємо безпечний простір для розвитку дошкільнят.

Крокуємо разом до Перемоги!

26.01.2024

Удосконалюємо майстерку в онлайн-форматі

25 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося заняття Школи педагогічної майстерності для учасників другого етапу першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024».

У форматі онлайн учителі демонстрували підготовлені майстерки, аналізували їх змістове, візуальне наповнення, відповідність власній педагогічній ідеї, стежили за дотриманням регламенту та звертали увагу на особливості організації роботи під час дистанційного заняття. Спільно з консультантами Центру конкурсанти зосередилися на сучасних прийомах та методах, які допоможуть створити цікаву, яскраву, змістовну майстерку.

Отже, продовжуймо навчатися та рухатися вперед!

25.01.2024

Підвищення цифрової компетентності педагогів СПШ № 14. Використання сервісів штучного інтелекту в освіті

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради організував навчання з підвищення цифрової компетентності  педагогів СПШ № 14 у медіастудії Центру.

25 січня 2024 року відбулося заняття для 7 педагогів. Консультант Центру Олеся Дадонова ознайомила присутніх із можливостями використання штучного інтелекту в освітній діяльності. Педагоги навчалися користуватися різноманітними сервісами для генерації тексту, зображень, відео та аудіо.

Алгоритми, які працюють на основі штучного інтелекту  дозволяють ефективно й швидко створювати контент, зменшуючи час та зусилля, які раніше витрачались на цей процес.

25.01.2024

Кризова самодопомога 

25 січня 2024 року відбувся тренінг «Кризова самодопомога та допомога ближньому» для фахівців психологічної служби за сприяння Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та ізраїльської організації у сфері надання першої психологічної допомоги ITC – Israel Trauma Coalition. У ході тренінгу 22 учасники ознайомилися з методами самодопомоги в кризових станах, інструкцією надання першої емоційної підтримки. Тренеркою заходу була Інна Сагер, тренер Israel Trauma Coalition, психолог, арттерапевт.

Отримуймо базові навички самодопомоги.

Крокуймо разом до Перемоги!

25.01.2024

Зустріч з автором модельної програми 

24 січня 2024 року вчителі хімії Сумської міської територіальної громади в межах педагогічного інтенсиву «Реалізуємо НУШ разом», який проводиться Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, долучилися до зустрічі з Олексієм Григоровичем – автором модельної навчальної програми та підручників з хімії. 

Під час вебінару «Сучасні підходи до викладання хімії в контексті НУШ: виклики та реалії сьогодення» учителі здобули важливу інформацію від автора щодо особливостей модельної навчальної програми, її змістового, компетентнісного наповнення, відповідності практичної складової вимогам НУШ. Педагоги активно долучилися до обговорення, розуміючи важливість свідомого вибору модельної програми як своєрідного вектору, за яким здійснюватиметься хімічна освіта протягом 7-9-х класів. 

24.01.2024

Удосконалюємо навички проведення досліджень 

У межах роботи Школи педагогічної майстерності для вчителів географії – учасників першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024» 24.01.2024 на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося групове консультування з питань підготовки до конкурсного випробування «Дослідження».

Під час заняття вчителі розглянули моделі створених досліджень, проаналізували їх зміст, структуру, відповідність критеріям оцінювання до конкурсного випробування. Цікаві ідеї, різноманітні завдання, неймовірні продукти діяльності, які мають представити учні, – усе це конкурсанти запропонували для спільного обговорення та аналізу.

Корисні зустрічі надихають!

24.01.2024

Ділимося досвідом

24 січня 2024 року управління Державної служби якості освіти у Сумській області провело онлайн-комунікацію щодо діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Алла Рябуха, начальниця управління Державної служби якості освіти у Сумській області, акцентувала увагу на функціонуванні системи забезпечення якості освіти та розподілі повноважень. Наголосила на ефективній партнерській співпраці ЦПРПП з управлінням Державної служби якості освіти у Сумській області та плануванні роботи.

Директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко представила досвід діяльності установи, основні напрями роботи, визначила пріоритети (активності НУШ, розвиток цифрової компетентності, проєкти професійного розвитку, психологічна підтримка), назвала досягнення. Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради – мобільна та дієва платформа професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської територіальної громади. Працюємо, щоб створити атмосферу дружньої співпраці та бути майданчиком для впровадження інновацій. Дякуємо педагогам Сумської міської територіальної громади за довіру.

24.01.2024

Гордість за небайдужих

Початкова школа - це період, коли формується фундамент знань та розвитку дитини. Надскладні умови, у яких нинішні маленькі учні отримують освіту, впливають на процеси запам’ятовування та відтворення інформації. Тож на сьогодні є актуальним питання навчальних втрат. Ситуація з часом може погіршуватись через те, що освітні втрати мають накопичувальний ефект. Або, як говорять, незнання породжує незнання.

Сьогодні, 24 січня 2024 року, 4 група освітян розпочала свою роботу на дводенному тренінгові «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат у початковій школі» у межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який реалізується ГС «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Консультант Центру, сертифікований тренер ГС «Освіторія» Тетяна Берестовська та __ вчителів початкових класів розбиралися з поняттям «освітніх втрат», відшукували практичні кроки для подолання втрат з математики, української мови та читання; обговорювали можливості для психоемоційної підтримки школярів.

24.01.2024

Дізнайся: про дистанційне та змішане навчання

23 січня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів тренінг ««ДІЗНайся: про дистанційне та змішане навчання», який реалізується завдяки громадській спілці «Освіторія» та Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України (МОН).

Консультант Центру, тренерка проєкту Олеся Дадонова під час тренінгу навчала освітян проєктувати сучасні онлайн-уроки. Педагоги опрацювали конструктор уроку, навчальний дизайн «АВС», навчилися адаптувати звичайний урок до дистанційного формату та навпаки, застосовувати сервіси штучного інтелекту під час підготовки та проведення уроку чи заняття.

Педагоги працювали творчо та натхненно. Цифрові сервіси та ефективні стратегії дистанційного та змішаного навчання можуть стати потужними інструментами в подоланні освітніх втрат.

23.01.2024

Зростаймо професійно 

Обмін досвідом – шлях до професійного вдосконалення. 23 січня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів перше онлайн-засідання Майстерні педагогічних інновацій «Сертифікація – шлях до успіху та професійного зростання для вчителів української мови і літератури та вчителів історії», до якого долучилися 14 педагогів. Разом з консультантками Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галиною Кузнецовою та Юлією Нечитайло  педагоги обговорювали питання сертифікації – 2024, аналізували результати сертифікації попереднього року, розглядали нові підходи до організації освітнього процесу, обмінювалися досвідом, ідеями, новітніми технологіями навчання.

Свій досвід презентували два учителі української мови та літератури Ганна Войтенко (ЗЗСО № 10) і Олена Лисянська (ССШ№ 7), які успішно пройшли сертифікацію та поділилися кейсом впровадження методик компетентнісного навчання, інноваційних технологій. Дякуємо педагогам, які готові ділитися методичними надбаннями, аби разом професійно зростати!

Разом до Перемоги!

23.01.2024

Формуємо мовленнєву компетентність дошкільнят

23 січня 2024 року для 15 педагогічних працівників ЗДО № 30 консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко провела групове консультування «Формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку з використанням методу багатоканальної діяльності».

Педагогічні працівники ознайомилися:

-    з характерними особливостями методу багатоканальної діяльності;

-    етапами занурення в картину;

- алгоритмом роботи з картиною із використанням методу багатоканальної діяльності.

Добираймо цікаві методи та прийоми керівництва мовленнєвою діяльність дітей, збагачуймо власні напрацювання новими творчими знахідками.

23.01.2024

Дізнайся: про дистанційне та змішане навчання

22 січня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів тренінг «ДІЗНайся: про дистанційне та змішане навчання», який реалізується завдяки громадській спілці «Освіторія» та Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України (МОН).

Консультант Центру, тренерка проєкту Олеся Дадонова особливу увагу приділила поняттям дистанційного та змішаного навчання, аналізу та практичному застосуванню інструментів якісного дистанційного навчання, універсальному дизайну навчання, кібербезпеці та академічній доброчесності, застосуванню сервісів штучного інтелекту під час підготовки та проведення уроку чи заняття. Педагоги працювали творчо та натхненно. Цифрові сервіси та ефективні стратегії дистанційного та змішаного навчання можуть стати потужними інструментами у подоланні освітніх втрат.

22.01.2024

Виявляємо навчальні втрати

19 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради проведено тренінг з подолання освітніх втрат у межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який реалізує громадська спілка «Освіторія» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Міністерством освіти і науки України за підтримки Глобального партнерства в галузі освіти (GPE) та Уряду Японії. Тренінг проведено консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та тренеркою ГС «Освіторія»  – Галиною Кузнецовою.

Під час навчання 24 учасники мали можливість визначити стратегії подолання навчальних втрат з української мови та літератури, з’ясувати доцільність використання завдань під час подолання освітніх втрат, установити шляхи мотивації учнів як важливого чинника подолання освітніх втрат.

Щиро дякуємо учасникам за активну участь! Бажаємо ефективно виявляти й успішно долати навчальні втрати в учнівства!

19.01.2024

Компоненти дбайливого піклування

19 січня 2024 року для 15 педагогічних працівників ЗДО № 36 консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко провела групове консультування «Безпечні та відновлювальні форми роботи з дітьми. Компоненти дбайливого піклування. Нові виклики у питаннях безпеки».

Педагогічні працівники ознайомилися:

- з реакціями дітей на стрес;

- безпечними та відновлювальними формами роботи;

- темами, які можуть «підняти» травматичний досвід дитини;

- образами сили та стійкості;

     - технікою зцілення  «Групове бурмотіння».

          Колеги опрацювали алгоритм реагування та підтримки в проживанні емоцій дітьми дошкільного віку.  

Розбудовуймо спільно безпечне освітнє середовище, яке сприятиме формуванню цінностей дітей дошкільного віку.

19.01.2024

В укритті без стресу: поради та ідеї

Нове покоління українців зростає під звуки сирен та вибухів. Завдання дорослих –намагатися зробити їхнє дитинство щасливим. Головне для цього, звичайно, робить наша армія, але педагоги також не залишаються осторонь.

19 січня 2024 року у Центрі професійного розвитку Сумської міської ради 24 педагоги відвідали майстерку «Цікаві й корисні ідеї для занять із дітьми в укриттях». Колеги ознайомилися й апробували на практиці комплекс ігор. Підібрані активності не лише відволікатимуть від негараздів, але й розвиватимуть мислення та фантазію дітей. Причому підійдуть вони не лише для роботи з малечею, а й із підлітками, та й, навіть, можуть знадобитися для розвантаження від стресу дорослих.

Сподіваємося, що зовсім скоро такі цікаві завдання та ігри ми будемо проводити не під час повітряних тривог, а в звичайних класах під мирним небом. Та, на жаль, поки мусимо пристосовуватися до реалій сьогодення і вірити в нашу перемогу.

19.01.2024

У пошуках секретів ефективної комунікації в НУШ

19 січня 2024 року в межах Тижня відбулася майстерка «Ефективна співпраця та комунікація в освітньому процесі НУШ». 16 педагогів закладів освіти разом з консультанткою Центру Наталією Кругляк шукали секрети  ефективної комунікації, адже  вміння  комунікувати – один із найголовніших чинників успіху в будь-якій сфері сучасного життя, основний засіб, через який здійснюється реалізація завдань освіти. Присутні  опрацювали поняття «комунікація», ознайомилися з її функціями, говорили про культуру спілкування; у теплій дружній атмосфері грали в ігри, виконували різноманітні  тести, вправи й завдання. 

Учасники заходу переконалися, що комунікативна компетентність є надійним фундаментом здорових міжособистісних стосунків і професійного успіху, запорукою ефективної співпраці і взаємодії в освітньому процесі НУШ.

Тримаймо освітянський стрій.

Разом до ПЕРЕМОГИ!

19.01.2024

Обговорюємо методику проведення майстерки 

18.01.2024 на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося засідання Школи педагогічної майстерності для учасників другого етапу першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024». 

Під час заняття 6 педагогів-фіналістів опрацювали методику та алгоритм проведення майстер-класу, дізналися секрети його успішного проведення. У процесі інтерактивної взаємодії розглядалася низка методів, прийомів та засобів навчання, а також можливості їх застосування відповідно до мети та завдань майстер-класу.

Прагнучи вдосконалити професійну майстерність, досягти висот у новому форматі роботи, педагоги активно опрацьовували інформацію та здобували корисні навички.

Рухаємося до успіху разом!

18.01.2024

Надолужуємо освітні втрати з української мови та літератури 

Згідно з даними ДСЯО, із початку повномасштабного вторгнення 30% учнів не мали постійного доступу до освітнього процесу.

У межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат» 18 січня 2024 року відбувся тренінг для 24 вчителів української мови та літератури Сумської міської територіальної громади. Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галина Кузнецова надала присутнім практичний інструментарій та необхідні знання для надолуження знань в учнів з української мови й літератури.

Освіту не можна відкласти на потім! Долати освітні втрати, заподіяні війною, потрібно вже зараз. Разом рухаємося до успіху та ПЕРЕМОГИ!

18.01.2024

Як надати зворотний зв'язок?

А чи вмієте ви надавати зворотній зв'язок?

18 січня 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця провела онлайн-тренінг  «Як надавати зворотний зв’язок і як проводити коучинг» у межах проєкту «Бути поруч», де 12 педагогічних працівників дошкілля ознайомилися з алгоритмом надання зворотного зв'язку, навичками та вміннями, якими повинний володіти коуч, використання «Я-повідомлення» замість «ти-звинувачення», створення відкритої та позитивної атмосфери, забезпечення конфіденційності та підтримки.

Надаємо ефективно зворотний зв’язок.

Крокуємо разом до Перемоги!

18.01.2024

STEM-освіта в Новій українській школі 

Нова українська школа вимагає від сучасного вчителя запровадження нових підходів до навчання дітей, форм і методів роботи.

Одним з ефективних, цікавих, новітніх підходів є STEM-освіта. 18 січня 2024 року 22 педагогічні працівники закладів освіти досліджували можливості впровадження STEM-технології в освітній процес на майстерці «STEM-ідеї для ефективного навчання».

На заході педагоги разом з Аллою Кучеровою, консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, досліджували, які умови ефективного навчання реалізовані засобами STEM-підходів. Педагогічні працівники долучилися до STEM-активностей: моделювання, розв’язування комплексних задач, дослідження за допомогою доповненої реальності та програм-симуляторів, використання штучного інтелекту для створення завдань.

На заході освітяни не тільки отримали актуальні знання та практичні навички, але й мали змогу обмінюватися думками та надихатися новими ідеями.

18.01.2024

Опрацьовуємо сучасні форми інтерактивної взаємодії 

Щоб ознайомити педагогів з різноманітними моделями інтерактивної діяльності, актуалізувати розуміння інтерактивних методів роботи,  18.01.2024 на базі ССШ № 25 консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталя Голобородько провела майстерку «Сучасні форми інтерактивної взаємодії».

Разом з консультанткою 25 педагогів здійснили захопливу подорож у методичному потязі, прочитали створений манускрипт, пограли в дидактичний футбол, відвідали «Світове кафе» у якості інтерактивного тренажеру.  Під час майстерки в процесі плідної діяльності учителі відчули на собі ефективність сучасних форм, методів та прийомів роботи, які сприяють формуванню компетентної особистості учня, отримали заряд творчої енергії та позитивні емоції від спілкування з колегами-однодумцями.

Удосконалюймо професійну майстерність разом!

18.01.2024

Розуміння впливу війни на дітей та дорослих 

18 січня 2024 року 13 педагогічних працівників закладів освіти долучилися до майстерки «На хвилях НУШ» з теми  «Розуміння впливу війни на дітей та дорослих. Безпечні та відновлювальні форми роботи з дітьми. Компоненти дбайливого піклування», яку провела консультант Наталія Зайченко.

Було опрацьовано:

реакції дітей на стрес;

алгоритм реагування у проживанні емоцій;

вправи для відновлювальних форм роботи з дітьми;

образи сили та стійкості.

Тримаймо стрій! Разом до ПЕРЕМОГИ!

18.01.2024

Ініціативи у фокусі

17 січня 2024 року колектив Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради долучився до орієнтаційного вебінару для координаторського кола «Як провести EdCamp для своєї громади?».

Приємно було усвідомити:

EdCamp – незалежний  освітянський  рух у країні, а  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради – дотичний до втілення його цілей;

кожна друга магістральна подія цьогоріч відбуватиметься вперше, і Центр теж до цього причетний;

комунікація з командою EdCamp Ukraine – це простір натхнення та творчості;

оточення, з яким ми у тісному контакті, надихає, розправляє крила, проєктує безобмежувальний рух уперед.

Ознайомилися з організаційними моментами щодо підготовки до проведення магістральної (не) конференції EdCamp у нашому місті.

 В очікуванні наступної зустрічі та Весни, бо далі буде.

Повірмо! Перемагаймо! Підтримуймо!

Слідкуйте за новинами, щоб не проҐавити можливість потрапити до біловоронської спільноти! 

17.01.2024

Математика для всіх: тренінг з подолання освітніх втрат 

17 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради для 13 вчителів математики закладів освіти відбувся другий тренінг «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат з математики» у межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який  реалізується ГС «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Консультант Центру, сертифікований тренер ГС «Освіторія» Алла Кучерова ознайомила учасників з основними ідеями технології навчання через задачі, з інструментами Desmos для подолання освітніх втрат учнів  і підвищення ефективності навчання математики. Освітяни апробовували методи створення добірок доцільних задач, форми оцінювання діяльності учнівства та приклади урізноманітнення форм роботи, які сприяють підвищенню мотивації учнів.

17.01.2024

Симфонічний лад мистецтва

17 січня 2024 року на базі Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 31 «Ягідка» м. Суми, Сумської області за підтримки Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради пройшла авторська майстерка «Зимові ритми з клунку» Інни Борисенко, керівника професійної спільноти музичних керівників Сумської міської територіальної громади, музичного керівника ЗДО № 31 «Ягідка»,  для другої підгрупи музичних керівників.

Музично-ритмічне занурення 19 учасників майстерки торкнулося серця й душі кожного учасника, і всі гарно та професійно пропрацювали ритм,  пограли  на барабанах, отримали ритмічну насолоду.

Окрім подорожі до спекотної Африки, учасники занурилися в український фольклор, поспівали колядки з барабанними ритмами, протанцювали  ритмотанець «Танок у колі» з використанням Boomwhackers (діатонічних трубок) та клавес, пограли на рамкових барабанчиках в ритмовправу «Лоліпопи-ритм», поринули в ритм датського народного танцю «Сім стрибків»,  програли ритмо-гру «Цікавий ритм з торбинки».

Підтримуймо гармонію власного тіла, мелодію свого життя, де кожна нота важлива. Приділяймо увагу балансу та створюймо гармонійний симфонічний лад!

17.01.2024

Урок як фабрика креативності

Як зробити урок сучасним та креативним? Як щоденне «гризіння граніту науки» перетворити на захопливий процес?

17 січня 2024 року  22 педагогічних працівників мали можливість на майстерці «Цікаві ідеї НУШ: урок як фабрика креативності» розглянути інструменти для проведення креативних уроків. Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Юлія Нечитайло представила педагогам вправи та прийом, які сприяють формуванню позитивної мотивації до навчання, розвивають творчу уяву, креативне мислення, нестандартність у вирішенні ситуацій.

Освітяни ознайомилися з  креативними вправами на різних етапах уроку: «Емоційне лото», «Лава продавця», «Обмін цукерками», «Почаклуємо», «5+5», «Шукачі спільного», «Доповни зв’язок», «Незвичне життя звичайних речей».

На етапі рефлексії педагоги поділилися власними цікавими ідеями до уроку НУШ. Дякуємо педагогам, які готові вдосконалюватися, аби разом професійно зростати!

Спільно реалізуємо ідеї НУШ! Вперед до перемоги!

17.01.2024

Як створити власний блог чи сайт?

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради на запит адміністрації ЗДО № 36 організував навчання з підвищення цифрової компетентності  педагогів у медіастудії Центру.

17 січня 2024 року відбулося заняття для 7 педагогів. Консультант Центру Олеся Дадонова ознайомила присутніх з особливостями створення блогу та сайту засобами Google додатків.   Педагоги  створювали віртуальні кабінети  на платформі Google Workspace.

17.01.2024

Діяльнісний підхід – у дію

Діяльнісний підхід – спосіб реалізації ідей та змісту НУШ. 17 січня 2024 року директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко  провела майстерку «Ефективні стратегії діяльнісного підходу на уроках НУШ». Разом з 20 педагогами з’ясували, як необхідно взаємодіяти на уроках з учнями покоління Z та А, які основні принципи та характеристики діяльнісного підходу.

На уроці основна увага повинна приділятися активній, продуктивній навчально-пізнавальній діяльності учнів, і завдання вчителя правильно її організувати.

Ми будуємо школу, яка спонукає учнів до пошуку, через пошук дитина зможе вирішити власні життєві потреби.

Завжди радо чекаємо на вас на наших заходах!

17.01.2024

Математичні втрати: як їх виявити та подолати

Які стратегії сприятимуть подоланню навчальних втрат учнів з математики? На це питання 16 січня 2024 року шукали відповіді 13 вчителів математики закладів освіти на очному 2-денному тренінгу «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат з математики» у межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який  реалізується ГС «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та фінансової підтримки Глобального партнерства в галузі освіти (GPE) та Уряду Японії.

Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради,  тренерка ГС «Освіторія» Алла Кучерова ознайомила учасників з наявними інструментами для діагностики навчальних втрат учнів, з правилами складання планів та паспортів тестових завдань, зі стратегіями подолання навчальних втрат учнів з математики. Освітяни створювали власні інструменти для вимірювання навчальних втрат, апробовували вправи на стабілізацію емоційного стану учнів з прив’язкою до математики, методи організації роботи в групах, що спрямовані на подолання навчальних втрат.

16.01.2024

Говоримо про зворотний зв'язок 

16 січня 2024 року вчителі Сумської МТГ стали учасниками майстерки «Сучасний урок: забезпечуємо зворотний зв’язок», яку провела Наталя Голобородько, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. 

Під час заходу 24 педагоги ознайомилися з особливостями зворотного зв’язку, методикою надання конструктивного зворотного зв’язку та можливостями його системного застосування на сучасному уроці НУШ. Педагоги на практиці переконалися в дієвості різноманітних прийомів, методів та форм роботи, які можна використовувати для забезпечення зворотного зв’язку та рефлексії в освітньому процесі.

Майстерка була продуктивною, цікавою, корисною.

Тож рухаймо реформу разом!

16.01.2024

Іскорки суперсили

В умовах тривалої невизначеності ми часом відчуваємо безсилля, а у дітей помічаємо нормальні емоційні реакції на ненормальні події.

Психологиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця 16 січня 2024 року  провела майстерку «Іскорки суперсили: чутливі практики для дітей та дорослих», де 23 педагогічних працівники ознайомилися з техніками, вправами та іграми, які домопожуть приборкати будь-якого емоційного монстра, який раптом почав бешкетувати.

Турбуємося про себе та інших.

Крокуємо разом до Перемоги!

16.01.2024

У фокусі: увага до дитини 

15 січня 2024 року відбулося онлайн-консультування для 7 педагогічних працівників «Почути голос дитини: культура демократії в дошкіллі».

Було опрацьовано:

-поняття «культури демократії»,

-способи вияву поваги до дітей;

-риторику педагога.

Учасники консультування практично програли запропоновані ситуації, знайшли демократичні шляхи їх вирішення.

Меседжем зустрічі стало усвідомлення умов позитивної взаємодії «базової довіри до світу».

Плекаймо культуру демократії в дошкіллі. Надихаймо педагогів на зростання.

15.01.2024

Мотивація на навчання – ключ до успіху

Науковці стверджують, що в освітньому процесі вагомість мотивації школярів надзвичайно важлива. Проте захопити учнів вивченням шкільних дисциплін й раніше було складним завданням, а в умовах війни та відсутності особистого контакту під час дистанційного навчання це стало справжньою проблемою.

Аби знайти шляхи її розв’язання, 21 педагог закладів освіти Сумської міської територіальної громади 15 січня 2024 року відвідали майстерку «Мотивація в НУШ: інструменти, прийоми та вправи на щодень» Галини Кузнецової, консультантки Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.

Протягом заходу освітяни ознайомилися з:

поняттями внутрішньої та зовнішньої мотивації;

цікавими ідеями та практичними прийомами щодо ефективної мотивації учнів;

порадами, які допоможуть залучити школярів до активної участі в освітньому процесі;

шляхами підвищення внутрішньої мотивації учнів.

Тримаймо стрій! Разом рухаємося до Перемоги!

15.01.2024

Майбутнє творимо сьогодні. Як побудувати доброчесне освітнє середовища?

Чи готові дорослі до відвертої розмови з дітьми про загальнолюдські цінності, чесність, гідність?  Хто має почати цю розмову – батьки чи вчителі? Як переконати учнів вчиняти правильно, дотримуватися норм доброчесної поведінки?

15 січня 2024 року педагогічні працівники закладів освіти мали можливість на майстерці «Майбутнє творимо сьогодні. Як побудувати доброчесне середовище?» розглянути важливу тему - доброчесність.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олеся Дадонова разом з 16 педагогами опрацювали питання, чому важливо в нашому житті дотримуватись принципів доброчесної поведінки, що мають зробити педагоги для реалізації політики академічної доброчесності у закладі освіти, розглянули цікаві освітянські кейси.

Важливо розуміти, що побудова доброчесного шкільного середовища є процесом, який вимагає часу та послідовності. Поступово, зусиллями учасників освітнього процесу, можна створити доброчесне середовище, яке сприятиме розвитку моральної свідомості та відповідальності учнів та сприятиме побудові доброчесного суспільства.

15.01.2024

З вірою в дива

Немає значення, скільки вам років. Дорослі теж повинні вірити в казки, що надихають на добро, співчуття, розуміння  та сподівання на диво. Сьогодні Анна Рибалка, учителька ССШ№17, та 18 педагогів закладів освіти Сумської міської територіальної громади створювали власноруч зимову казку – виготовляли чобіток для Святого Миколая. Педагоги занурилися в чудовий світ Handmade - мистецтво створювати неповторні речі, що несуть в собі позитивну енергетику та яскраві емоції. Новорічному настрою бути!

12.01.2024

Працюємо над професійним стандартом учителя

Профстандарт учителя – основний орієнтир для професійного розвитку кожного педагога.

12 січня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко, консультантки Галина Кузнецова, Алла Кучерова, Тетяна Берестовська та психологиня Наталія Гусениця під час групового консультування «Професійний стандарт учителя як дороговказ саморозвитку та підвищення кваліфікації» для 50 вчителів ЗОШ № 27 детально представили професійні компетентності та трудові функції вчителя. Учителі виконували практичні вправи, поринули в творчу атмосферу співпраці та взаємодії.

Зростаймо професійно разом!

12.01.2024

Штучний інтелект: джерело ідей для використання на уроках

Штучний інтелект активно розвивається й все більше проникає в різні сфери життя, в тому числі й в освіту. 12 січня 2024 року у межах Учительських сесій  проведено майстерку «Штучний інтелект: джерело ідей для використання на уроках». Спікер – Наталія Соларьова, учителька ЗОШ № 27. Під час заходу 24 педагогічні працівники дізналися про можливості використання сервісів штучного інтелекту під час освітнього процесу. Штучний інтелект є потужним інструментом, який може допомогти зробити навчання більш ефективним і захопливим. Педагоги отримали позитив від професійного спілкування.

12.01.2024

Handmade, що зігріває серце 

12 січня 2024 на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради у межах Учительських сесій проведено майстер-клас «Янгелятко Перемоги». Спікер Олена Янкілевич, вихователь ЗДО № 40, разом із 17 учасниками виготовила рукотворного ангела – крихітний оберіг, що має велику силу, виконує роль слов’янської обрядової ляльки, яка супроводжує захист і наближає Перемогу.

12.01.2024

Готуємося до зустрічі китйського нового року

12 січня 2024 року вчитель образотворчого мистецтва Віталій Зарецький (ССШ № 29) провів майстерку «Декорування новорічної іграшки – символу року Дракона». Під час заходу 12 педагогічних працівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти ознайомилися з історією створення китайського календаря й особливостями святкування в Піднебесній Нового року, опрацювали техніки й прийоми виготовлення іграшки-дракона. Присутні педагоги оволоділи деякими секретами декорування й навчилися створювати речі, що несуть у собі позитивну енергетику й чудовий настрій.

12.01.2024

Виготовляємо корисні іграшки 

12 січня 2024 року вчитель технологічної освітньої галузі Олена Лабуз (ССШ № 29) провела майстерку «Виготовлення іграшки для дихальної гімнастики». Під час заходу 16 педагогічних працівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти опрацювали техніки й прийоми виготовлення унікальних прикладних іграшок для виконання дітьми дихальних вправ. Регулярне використання таких предметів дозволить підвищити опірність організму до простудних захворювань, зміцнить дихальну мускулатуру, збільшить рухливість грудної клітини й діафрагми, покращить кровообіг у легенях, відіграє значну роль у процесі оздоровлення й загартовування вихованців.

12.01.2024

Виготовлення листівки в техніці айріс-фолдінг «Паперове смузі»

12 січня 2024 року у межах Учительських сесій  проведено майстерку «Виготовлення листівки в техніці айріс-фолдінг «Паперове смузі». Спікер – Олена Звягольська, учителька ССШ № 7. Під час заходу 15 педагогічних працівників навчалися виготовляти листівки в техніці айріс-фолдінг. Учителі залишилися задоволеними, техніка айріс-фолдінг - це простий і захопливий спосіб створення красивих картин і інших виробів.

12.01.2024

Створення інтерактивних робочих аркушів засобами сервісу  LIVEWORKSHEETS

12 січня 2024 року у межах Цифрового практикуму  проведено майстерку «Створення інтерактивних робочих аркушів засобами сервісу Liveworksheets». Спікер – Ігор Шуляк, учитель Стецьківського ЗЗСО. Під час заходу 9 педагогічних працівників навчалися створювати інтерактивні робочі аркуші засобами сервісу Liveworksheets. Педагог надихнув присутніх на використання цифрових ресурсів в освітньому процесі.

12.01.2024

Використання додатку KAMI для створення візуального контенту 

12 січня 2024 року у межах Цифрового практикуму  проведено майстерку «Використання додатку Kami для створення візуального контенту». Спікер – Юлія Чугай, учителька ЗОШ № 23. Під час заходу 7  педагогічних працівників навчалися створювати візуальний контент засобами сервісу Kami, організовувати спільну роботу в реальному часі. Kami — це потужний інструмент, який може допомогти зробити навчання більш ефективним і захопливим. Він простий у використанні та доступний для всіх.

12.01.2024

«Зірка-фест» об'єднує однодумців 

10-11 січня 2024 року в ЗОШ № 6 відбулася цікава подія – спортивно-оздоровче свято «Зірка-фест». Присутня на заході консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталя Голобородько відзначила важливість проведення заходів здоров’яспрямованого змісту, особливо в умовах війни: це зміцнює, об’єднує, вселяє віру в Перемогу. Приємно, що ініціаторами заходу стали молоді педагоги, які вже другий рік поспіль під час зимових канікул активно пропагують серед шкільної спільноти спорт та здоровий спосіб життя.

Молоде покоління, обмежене дистанційним навчанням, повітряними тривогами,  як ніколи потребує активної взаємодії, ефективної комунікації, командної підтримки. Саме тому під час «Зірка-фест» проводяться естафети, вікторини,  спортивні змагання з волейболу та шахів  між командами вчителів та старшокласників, які гуртують шкільний колектив та вчергове доводять, що школа живе і працює як осередок здоров’я.

11.01.2024

Підготовка вчителів триває 

11 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося чергове заняття Школи педагогічної майстерності для вчителів-учасників конкурсу «Учитель року-2024». Педагоги продовжують підготовку до конкурсного випробування «Урок»: презентують власні уроки, аналізують їх етапи, обговорюють доцільність та ефективність використаних методів та прийомів.

Також під час заняття учасники ознайомилися з особливостями конкурсного випробування «Майстерка». Незважаючи на різний зміст цього іспиту в різних номінаціях, удалося виокремити спільні підходи до методики проведення майстерки та акцентувати увагу на важливих деталях, які допоможуть  створити «вау»-ефект у виконанні талановитих педагогів.

Тож удосконалюємо власну майстерність та рухаємося вперед!

11.01.2024

Стрес та релаксація 

11 січня 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця провела онлайн-тренінг  «Стрес та релаксація» у  межах проєкту «Бути поруч», де 16 педагогічних працівників дошкілля ознайомилися з поняттям «стрес»,  «релаксація», типами реакцій на стресову подію, техніками стабілізації психоемоційного стану.

Турбуймося про ментальне здоров’я.

Крокуємо разом до Перемоги!

11.01.2024

Ключова навичка ХХІ століття

Дитина помічає деталі, відстоює власну думку, відрізняє правду від фейків та приймає обґрунтовані рішення. Ці навички свідчать про розвинене критичне мислення.

11 січня 2024 року Євген Мороз, учитель ЗЗСО №13, у межах Учительських сесій провів майстерку з теми «Думай завжди: шляхи розвитку критичного мислення». 14 вчителів закладів освіти Сумської міської територіальної громади  дізналися, як класифікувати й підбирати завдання, користуючись таксономією Блума. Навчилися використовувати сучасні прийоми, методи розвитку критичного мислення в освітньому процесі.

Зробімо кроки до якісної освіти!

11.01.2024

Нейрогімнастика в іграх х дошкільниками 

11 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради проведено майстерку «Використання елементів нейрогімнастики в іграх з дошкільниками». Спікер Світлана Тимошенко, вихователь ЗДО № 30, для 14 педагогічних працівників представила ігри з елементами нейрогімнастики, залучила присутніх до виконання кінезіологічних вправ, розкрила роль нейрофітнесу для покращення координації рухів, гармонізації роботи мозку та тіла.

11.01.2024

Логічні ігри та вправи для дошкільнят

11 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради в межах Учительських сесій проведено майстерку  «Логічні блоки Д’єнеша в сенсорно-пізнавальному розвитку дошкільнят». Спікер  Євгенія Молітвіна, вихователь ЗДО № 30, розкрила практичну користь логічних блоків Д’єнеша для розвитку дошкільнят, запропонувала 12 учасникам майстерки прості та практичні вправи,  ознайомила з картками-властивостями та картками запереченнями, які не розділяють математику та творчість, підсумувала, що основне завдання щодо використання логічних блоків Д’єнеша – навчити дитину знаходити логічні рішення, враховуючи властивості предметів.

11.01.2024

Про ефективну взаємодію

11 січня 2024 року в межах Учительських сесій Тетяна Густєй (ЗОШ № 24)  провела майстерку «Навчання без кордонів». Під час заняття 26 учасників побачили причини створення «кордонів» між учителем та учнем і розібралися, як їх можна прибрати, щоб налагодити взаєморозуміння й довіру.

У процесі виконання інтерактивних вправ спікерка представила педагогам принципи ефективної взаємодії з учнівським колективом, ознайомила з окремими підходами до налагодження порозуміння з підлітками. Активна співпраця, цікаві завдання та спілкування однодумців дозволили кожному учаснику зробити висновок: у Новій українській школі вчителі та учні – партнери.

11.01.2024

Опрацьовуємо професійний стадарт учителя

Зміни в освіті неможливі без умотивованого, добре підготовленого вчителя-професіонала. Але паралельно з високими очікуваннями від учителя, важливо розуміти, що педагоги самі потребують підтримки в процесі змін.

Одним із механізмів такої підтримки є Професійний стандарт учителя – документ, що чітко пояснює, яким має бути вчитель, якими загальними та професійними компетентностями він має володіти, а також які етапи формування цих компетентностей він проходить.

11 січня 2024 року директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Вікторія Закорко, консультантки Галина Кузнецова, Алла Кучерова, Тетяна Берестовська та психологиня Наталія Гусениця під час групового консультування для 30 вчителів СПШ № 30 детально представили професійні компетентності та трудові функції вчителя. Учителі виконували практичні вправи, поринули в творчу атмосферу співпраці та взаємодії.

Отже, професійний стандарт учителя – це і механізм оцінювання та самооцінювання, і ідеал, який має надихати педагогів у процесі їхнього професійного розвитку.

11.01.2024

Говоримо про таймменеджмент 

Кожен із педагогів відчуває плинність часу та розуміє, що його, як правило, не вистачає. Щоб заглибитися в питання раціонального використання кожної хвилини, 11 січня 2024 року в межах Учительських сесій Юлія Дерев’янко (ССШ №7) провела майстерку «Таймменеджмент у роботі сучасного вчителя». Виконуючи різноманітні вправи, 16 педагогів ознайомилися з правилами ефективного розподілу часу та отримали цікаві й корисні поради для організації якісної роботи та відпочинку.

Наприкінці зустрічі стало зрозуміло: наш час – у наших руках, і використовувати його потрібно бережно й ощадливо.

11.01.2024

Чи складено фасилітувати?

На це запитання спробували відповісти 16 учасників майстерки «Скіллсет учителя-фасилітатора на сучасному уроці НУШ», яку в межах Учительських сесій провела 11 січня 2024 року Юлія Батура (ЗЗСО №12).

Спікерка ефектно продемонструвала присутнім принципи фасилітації, показала низку прийомів, які допоможуть спрямувати діяльність учнівського колективу в заданому вчителем напрямі, а також ознайомила з різноманітними інструментами вчителя-фасилітатора.

Під час майстерки педагоги побачили фасилітацію «зблизька» та переконалися у можливостями її застосування на сучасному уроці НУШ.

11.01.2024

Разом граємо - звуки вимовляємо 

11 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради у межах Учительських сесій проведено майстерку «Звуки чітко вимовляємо, бо в цікаві ігри граємо». Спікери Олена Козацька, Ганна Лютова, учителі-логопеди ЗДО № 39,  ознайомили 17 учасників із іграми з використанням картинок-символів, що дозволяють зробити процес навчання творчим і різноманітним, допомагають зацікавити дітей при знайомстві зі звуками й буквами.

Учасники переконалися, що використання картинок-символів допомагає легко оволодіти звуковим аналізом та ефективніше навчитися поєднувати звуки для читання.

11.01.2024

Використання доповненої реальності в освітньому процесі

У цифрову епоху сучасні діти мають безліч можливостей для розвитку та навчання. За допомогою новітніх технологій малеча може політати в космосі, подивитися на справжнього динозавра та провести хімічні досліди як справжній науковець.

11 січня 2024 року у межах Учительських сесій проведено майстерку «Використання доповненої реальності в освітньому процесі». Спікер – Інна Білоног, учителька ССШ № 7. Під час заходу 8 педагогічних працівників дізналися про можливості використання сервісів доповненої реальності в освітньому процесі та попрактикувалися  в їх реалізації. Педагоги працювали творчо та натхненно.

11.01.2024

Жести, що звучать

10 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради у межах Учительських сесій проведено майстерку «Калейдоскоп музичних ритмів». Спікери Олена Коцеруба, музичний керівник ЗДО № 38, та Ірина Істраніна, музичний керівник СПШ № 14, занурили 20 учасників у мистецтво перкусії, продемонстрували музично-ритмічні вправи, які поєднують музику та рух, розвивають  відчуття ритму, слух і швидкість реакції.

Підсумували, що діти, які вже набули певного досвіду із перкусійної діяльності, опановують великою палітрою звуків,  а вміле їх чергування дає приголомшливий ефект єдиної музичної канви.

10.01.2024

Урізноманітнюємо урок: практичні прийоми роботи з відео

Як підвищити мотивацію учнів до навчання і покращити сприйняття навчального матеріалу? Відповіді на ці питання отримали 15 педагогів 10 січня 2023 року під час Учительських сесій на майстерці «7 прийомів роботи з відео, або Як урізноманітнити урок», спікером якої була учителька

української мови та літератури класичної гімназії Наталія Рогова.

Педагогічні працівники опрацювали лайфхаки та методичні прийоми роботи з відео, які допоможуть урізноманітнити урок.

Обмін ідеями та співпраця – шлях до професійного вдосконалення. У цьому переконалися освітяни.

10.01.2024

Навчаймо цікаво!

Діти уважні, умотивовані, мають неймовірне бажання вчитися, із захопленням розповідають батькам про школу. Диво? Ні! Так і буде,  якщо учням цікаво. Саме цього 10 січня 2024 року навчалися 26 педагогів на майстерці, яку проводили двічі сертифіковані вчителі початкових класів ССШ №7 Олена Радько та Оксана Ковака. Закохані у свою справу, педагоги виховують щасливе молоде покоління.

10.01.2024

Неформальне формувальне оцінювання

Таку назву має майстерка, яку провели 10 січня 2024 року двічі сертифіковані педагоги ССШ №7 Валерія Капленко та Оксана Педос. Творчо, з гумором вони підійшли до розгляду такої складної, на перший погляд, теми. 31 педагог Сумської міської територіальної громади із задоволенням ділився власним досвідом, дискутували, залучався до обговорення ситуацій, поповнював власну педагогічну скарбничку цікавими ідеями та лайфхаками. Виявляється, що кожна помилка – це поштовх до розвитку  та наближення до мети.

10.01.2024

Знайомтеся: хромбук

10 січня 2024 року 13 педагогів зустрілися в межах Учительських сесій на майстерці Лючії Фоменко (ЗЗСО № 21) «Знайомтеся: хромбук – новий інструмент для дистанційного навчання». Під час заняття освітяни розглянули багато цікавих функцій хромбуку, переконалися в широких можливостях його застосування під час дистанційного навчання, а також як зручного багатофункціонального гаджета в повсякденні.

Змістовна, цікава майстерка Лючії Фоменко спонукала педагогів уважніше придивитися до цього пристрою та сміливо використовувати його в школі.

10.01.2024

Світ захопливих експериментів

10 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради у межах Учительських сесій проведено майстерку «Сучасний маленький дослідник у великому світі експериментів». Спікер Олена Мірошниченко, вихователь ЗДО № 40, для 10 педагогічних працівників продемонструвала дослідницьку діяльність через занурення в 4 стихії: повітря, воду, вогонь і землю. Учасники збагатилися новими ідеями проведення дослідів та експериментів.

10.01.2024

Від ідеї до впровадження

Урок у форматі STEM-освіти – це чудова нагода поекспериментувати з новими формами вивчення матеріалу, поєднуючи декілька шкільних предметів водночас.

10 січня 2024 року учителі історії Сумської спеціалізованої школи №9 Наталія Зулюкова, Оксана Приходько та Кристина Шпаковська в межах Учительських сесій, які організував  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, провели майстерку «STEM-освіта: фундамент для громадянської освіти».

На заході спікери  разом з 13 учасниками досліджували проблему заощадження електроенергії вдома: склали карту електростанцій України, провели соціологічне опитування, сконструювали ліхтарик.

На заході освітяни не тільки отримали знання, але й поповнили педагогічний кейс новими думками та ідеями.

10.01.2024

Від ідеї до впровадження

Урок у форматі STEM-освіти – це чудова нагода поекспериментувати з новими формами вивчення матеріалу, поєднуючи декілька шкільних предметів водночас.

10 січня 2024 року учителі історії Сумської спеціалізованої школи №9 Наталія Зулюкова, Оксана Приходько та Кристина Шпаковська в межах Учительських сесій, які організував  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, провели майстерку «STEM-освіта: фундамент для громадянської освіти».

На заході спікери  разом з 13 учасниками досліджували проблему заощадження електроенергії вдома: склали карту електростанцій України, провели соціологічне опитування, сконструювали ліхтарик.

На заході освітяни не тільки отримали знання, але й поповнили педагогічний кейс новими думками та ідеями.

10.01.2024

Усе про сертифікацію

9 січня 2024 року управління Державної служби якості освіти в Сумській області провело онлайн-комунікацію «Сертифікація педагогічних працівників-2024: основні аспекти». Рябуха Алла, начальниця управління Державної служби якості освіти в Сумській області, Ніколаєнко Світлана, завдувачка сектору роботи з експертами, розглянули сутність і мету сертифікації, законодавче підґрунтя, алгоритм та календар проходження основних етапів.

Корисними порадами та лайфхаками поділилася Капленко Валерія, Педос Оксана, учителі початкових класів Сумської спеціалізованої школи № 7.

Закорко Вікторія, директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, представила досвід роботи Центру щодо вдосконалення професійних компетентностей учителів для участі в сертифікації.

09.01.2024

Тренд сучасної освіти

9 січня 2024 року вчитель фізики Сумської спеціалізованої школи № 7 Світлана Бороденко в межах Учительських сесій, які організував  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, провела майстерку «Тренд сучасної освіти – наскрізні змістові лінії». Під час заходу 16 педагогів ознайомилися з методиками реалізації наскрізних змістових ліній, які використовує у власній педагогічній діяльності спікер та мали можливість попрактикуватися в їх реалізації.

09.01.2024

Відкривайте двері до світу STEM

З метою розвитку в учнів критичного мислення педагоги урізноманітнюють способи взаємодії, надаючи пріоритет інноваційним форматам проведення уроків. 9 січня 2024 року проблему досліджували 22 учасники майстерки  «STEM-урок: як навчити дітей мислити критично» у межах Учительських сесій, які організував  Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Переможниці всеукраїнського конкурсу «Кращий гендерночутливий STEM-урок» учителі Піщанської  загальноосвітньої школи Оксана Плющик та Юлія Горбачова представили приклади інтерактивних вправ та інструментів, що допомагають проводити віртуальні дослідження під час STEM-уроку.

На заході освітяни не тільки отримали знання, але й поповнили педагогічний кейс новими думками та ідеями.

09.01.2024

Дихай! Рухайся! Твори!

9 січня 2024 року у межах Учительських сесій  психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця провела майстерку «Дихай, рухайся, твори - ментальне здоров'я збережи!», де 17 педагогічних працівників ознайомилися з техніками стабілізації психоемоційного стану та формували навички конструктивного подолання стресу.

Турбуймося про ментальне здоров’я.

Крокуємо разом до Перемоги!

09.01.2024

Світ очима дитини з особливими освітніми потребами

9 січня 2024 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Гусениця провела групове консультування «Світ очима дітей з ООП» для 41 педагогічного працівника ЗЗСО № 15. Під час заходу учасники ознайомилися з особливостями сприйняття світу дітьми з ООП, потребами та можливостями, формували навички врахування їх потреб під час освітнього процесу.

Враховуємо потреби кожного.

Крокуємо разом до Перемоги!

09.01.2024

Скарбничка ігор для дошкільнят

09 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради в межах Учительських сесій проведено майстерку  «Цікаві ідеї для ігор з дошкільниками». Спікерами були Анастасія Геренко, Тетяна Матосова, вихователі ЗДО № 8. Під час заходу 21 педагогічний працівник мав можливість збагатитися ідеями ігор з ліхтариками для індивідуальної та підгрупової взаємодії, ознайомитися з прийомом зонування розвивального середовища через консолі, переконатися, що вихователь має створити умови, за яких дитина з власної ініціативи виявлятиме насичену, спонтанну, творчу активність, буде зайнята корисною справою і головне – без допомоги гаджетів!

09.01.2024

В укритті можна розважатися

9 січня 2024 року вчителі фізичної культури Людмила Литнянчина (СПШ № 31) та Антон Заставний (ЗОШ № 6) провели майстерку «Діти з ООП в укритті: цікаві й корисні розваги». Під час заходу 24 педагогічні працівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти опрацювали методику організації ігор із дітьми в укриттях, які допоможуть урізноманітнити форми діяльності й покращити психологічний і емоційний стан під час повітряної тривоги. Представлені спікерами рухливі й динамічні вправи, сфокусовані на специфіці роботи з дітьми з особливими потребами, стануть у нагоді педагогам активізації внутрішнього потенціалу вихованців.

09.01.2024

Навчаємо дітей дизайн-мислення: обмін досвідом

На Учительських сесіях 09 січня 2024 року учитель української мови та літератури гімназії № 1 Алла Баєва провела майстерку «Метод дизайн-мислення на уроках української мови: з досвіду роботи». 19 педагогів ознайомилися з принципами та основними етапами застосування методу на уроках. Освітяни  переконалися, що використання дизайн-мислення сприяє розвитку емоційного інтелекту, критичного мислення, креативності. Учителі працювали творчо над розробкою уроку з використанням нових  підхід до вирішення проблем реального світу.

Навчаючи дітей дизайн-мислення, ми готуємо їх до подальшої інноваційної діяльності та успішної реалізації ідей.

09.01.2024

Ненудні уроки

Як організувати ефективні дистанційні та змішані уроки? Де знайти поради та лайфхаки для креативних уроків?

Саме на ці питання давала відповіді Вікторія Дернова, учителька української мови та літератури ЗОШ № 27, яка 9 січня 2024 року під час Учительських сесій провела для 21 педагога майстерку «Ненудне навчання: прийоми для зацікавлення учнів».

Педагог поділилася простими ідеями для проведення сучасного уроку в дистанційному та змішаному форматах, запропонувала креативні прийоми та форми організації уроків. Практичні кейси чудово підійдуть для різних предметів та допоможуть зацікавити учнів у вивченні матеріалу.

09.01.2024

Учительські лайфхаки

Як провести цікавий та веселий урок іноземної мови? Як залишити помітний слід у серці дитини?

Саме на ці питання знайшли відповіді 16 педагогів 9 січня 2024 року під час Учительських сесій на майстерці «Робимо уроки англійської цікавими та веселими», яку провела Алла Кінчик, учителька англійської мови ССШ № 7.

Учительська сесія пані Алли – набір прийомів, інгредієнтів та цікавинок, використовуючи які на свій смак і вибір, педагоги зможуть створити унікальні власні рецепти уроків.

Учителі впевнилися, що співпраця – двері в безмежний океан пізнання й взаємодії.

09.01.2024

Кольорові мрії

На психологічному практикумі «Шлях до себе» Олена Олексієнко та Тетяна Ковальчук, фахівців психологічної служби БНРЦ № 1, провели арттерапевтичну техніку «Кольорові мрії». Під час заходу 4 педагогічних працівники пропрацювали взаємодію з самим собою, зняли емоційну напругу, отримали задоволення від процесу малювання, радість від роботи з кольорами, створили картину мрій, розвивали креативність.

08.01.2024

У пошуках ресурсу

8 січня 2024 року у межах психологічного практикуму «Шлях до себе» проведено воркшоп «У пошуках ресурсу». Спікер – Олена Осюхіна, практичний психолог ПДЮ. Під час заходу 11 педагогічних працівників звернули увагу на власний внутрішній світ, розвивали вміння долати негативні переживання та використовувати власну енергію для продуктивної життєдіяльності.

08.01.2024

Відкрий себе і світ: отримай крила

На психологічному практикумі «Шлях до себе» 8 січня 2024 року проведено арттерапію «Відкрий себе і світ: отримай крила». Спікером заходу була Ірина Головач, практичний психолог ЗОШ № 6. Під час заходу 6 педагогічних працівників ознайомилися з арттерапевтичними техніками профілактики негативного емоційного стану, шукали особистісний ресурс розвитку та творче натхнення.

08.01.2024

Трояндовий кущ

На базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 8 січня 2024 року проведено психологічний практикум «Шлях до себе». Алла Полякова, практичний психолог ЗДО № 7 представила арттерапевтичну вправу «Трояндовий кущ». Під час заходу 12 педагогічних працівників отримали цінну інформацію, усвідомили власні потреби, домальовували кущ троянди та через асоціацію шукали шляхи реалізації потреб, стабілізації емоційного стану.

08.01.2024

Знайомство із собою 

У межах психологічного практикуму «Шлях до себе» 8 січня 2024 року провела арттерапевтичний воркшоп «Знайомство з собою» Ольга Рак, практичний психолог Сумської гімназії № 1. Під час заходу 17 педагогічних працівників ознайомилися з арттерапевтичними вправами для саморегуляції емоційного стану, пошуку ресурсів, планування найближчого власного розвитку та налагодження соціальної взаємодії.

08.01.2024

Я дозволяю собі

8 січня 2024 року в межах психологічного практикуму «Шлях до себе» проведено майстерку з нейрографіки «Я дозволяю собі». Спікером була Юлія Меден, практичний психолог Піщанського ЗЗСО. Під час заходу 12 педагогічних працівників за допомогою методу нейрографіки зображували свої страхи, переконання, напругу, попередній життєвий досвід. Обмеження, що блокують розвиток, піднімали на рівень свідомості, де їх можна перетворювати в ідеї, які здатні дати позитивний результат.

08.01.2024

Знайди ресурс у кольорі

На базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради 8 січня 2024 року в межах психологічного практикуму «Шлях до себе» майстерку з техніки роботи з кольоровою манкою «Знайди ресурс у кольорі» провела Тетяна Чала, практичний психолог ЗОШ № 5. Під час заходу 11 педагогічних працівників слухали  власні реакції організму на різні кольори, визначали потреби через колір, змінювали кольори, щоб знайти ті, які сприяють відновленню особистісного ресурсу.

08.01.2024

Підзарядка внутрішньої батарейки 

8 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради в межах психологічного практикуму «Шлях до себе» проведено практикум «Ментальна підзарядка для внутрішньої батарейки». Спікером була Наталія Зеленська, практичний психолог ЗОШ № 22. Під час заходу 16 педагогічних працівників ознайомилися з техніками, які допомагають слухати своє тіло й відчувати потреби, допомагають знайти гармонію, підзарядити внутрішню батарейку й підтримати рівень особистої енергії для руху до поставленої цілі.

08.01.2024

Тренінг з подолання навчальних втрат 

5 січня 2024 року відбувся тренінг з подолання навчальних втрат «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат з української мови та літератури», який проводиться за сприяння Громадської спілки «Освіторія» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та у партнерстві з Міністерстом освіти і науки України (МОН).

Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Галина Кузнецова –  сертифікована тренерка проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат».

Упродовж тренінгу 24 вчителі української мови та літератури виконували практичні завдання, мали можливість випробувати нові методи та підходи в практиці, що сприятимуть подоланню навчальних втрат; обговорили можливі стратегії інтенсифікації освітнього процесу.

Упевнені, що отримані знання стануть чудовим стимулом для подальшого професійного зростання.

05.01.2024

Нове укриття – нові можливості для освітян 

Учителям слід мати скарбничку корисних і цікавих ідей, за допомогою яких сховище перетвориться на місце комфортного перебування, де можна ефективно та із задоволенням комунікувати, грати й вчитися.

05.01.2024 року 33 педагогічні працівники Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №21 Сумської міської ради разом із консультанткою Іриною Бондар опановували алгоритм дій учасників освітнього процесу під час оголошення повітряної тривоги, ознайомилися з психологічними й віковими особливостями дитячого сприйняття нестандартних ситуацій, тренувалися у виконанні й організації ігрових активностей для школярів, які допоможуть впоратися з емоційним і фізичним навантаженням під час перебування в укритті.

05.01.2024

Обмін досвідом – шлях до удосконалення

Майданчиком для обміну досвідом є професійні спільноти.

3 – 5 січня 2024 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради провів 3 онлайнзасідання професійних спільнот, до яких долучилося 1153 педагоги.

Обговорювали нові підходи до організації освітнього процесу, обмінювалися досвідом, ідеями, новітніми технологіями навчання. рім фахівців Центру, свій досвід презентували 21 спікер – освітяни закладів освіти Сумської міської територіальної громади Читати далі...

05.01.2024

Засідання професійних спільнот педагогічних працівників завершено 

Третій день поспіль тривали засідання професійних спільнот педагогічних працівників, які проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради. Сьогодні, 05 січня 2024 року, учасниками засідань стали 225 педагогів.

Педагогічні працівники закладів дошкільної освіти Сумської міської територіальної громади разом зі спікерами Вікторією Закорко, директором Центру, консультантами Олесею Дадоновою, Галиною Кузнецовою, Юлією Нечитайло, психологом Наталією Гусеницею мали можливість  розглянути індивідуальну траєкторію професійного розвитку педагога, ознайомитися з ідеями  використання штучного інтелекту, онлдайн-інструментом щодо створення колажів, зорієнтувати фокус уваги на розвиток мовленнєвої компетентності та відчути психологічну підтримку.

На сесійній частині засідання спільно з вихователями-методистами ЗДО №№ 10, 17, 30 педагогічні працівники долучилися до обговорення питання освітніх втрат та намітили шляхи їх подолання, ознайомилися з практичним аспектом формування в дітей дошкільного віку почуття приналежності до колективу групи, моніторингом досягнень, новим форматом взаємодії з батьками в умовах сьогодення.

Творчість, динамічність, професіоналізм, щирість –  найважливіші критерії цієї зустрічі.

05.01.2024

Опрацьовуємо уроки колег

04 січня 2024 року учасники другого етапу першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024» зустрілися в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради  на черговому занятті Школи педагогічної майстерності.

Цього разу вчителі активно опрацьовували уроки, які вони підготували за заданими темами й демонстрували в тісному колі. Цікаві презентації, яскравий роздатковий матеріал, різноманітні вправи для актуалізації, закріплення й рефлексії були представлені на загал. Під час обговорення уроків з’ясовувалися особливості представленої методики, окремі недоліки й значні переваги застосування певних вправ,  шляхи їх удосконалення, апробувалися різноманітні сервіси для навчання.  

Під час занять Школи учителі отримали важливий досвід з підготовки пріоритетного конкурсного випробування, отримали заряд позитиву та мотивації для подальшої успішної роботи.  

04.01.2024

Виявляємо навчальні втрати

4 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради проведено тренінг з подолання освітніх втрат у межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який реалізує громадська спілка «Освіторія» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Міністерством освіти і науки України за підтримки Глобального партнерства в галузі освіти (GPE) та Уряду Японії. Тренінг проведено консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради та тренеркою ГС «Освіторія»  – Галиною Кузнецовою.

Під час навчання 24 учасники мали можливість визначити стратегії подолання навчальних втрат з української мови та літератури, з’ясувати доцільність використання завдань під час подолання освітніх втрат, установити шляхи мотивації учнів як важливого чинника подолання освітніх втрат.

Щиро дякуємо учасникам за активну участь! Бажаємо ефективно виявляти й успішно долати навчальні втрати в учнівства!

04.01.2024

Розуміння впливу війни на дітей та дорослих 

04 січня 2024 року для 18 педагогічних працівників ЗДО № 25 консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко провела групове консультування «Розуміння впливу війни на дітей та дорослих. Безпечні та відновлювальні форми роботи з дітьми. Компоненти дбайливого піклування».

Педагогічні працівники ознайомилися з реакціями дітей на стрес, долучилися до обговорення безпечних та відновлювальних форм роботи з дітьми, пропрацювали образи сили та стійкості, теми, які можуть «підняти» травматичний досвід дитини, ознайомилися з технікою зцілення  «Групове бурмотіння», опрацювали алгоритм реагування та підтримки у проживанні емоцій дітьми дошкільного віку. 

Розбудовуймо спільно безпечне освітнє середовище, яке сприятиме формуванню цінностей дітей дошкільного віку.

Тримаймо стрій! Разом до ПЕРЕМОГИ!

04.01.2024

Засідання професійних спільнот педагогічних працівників тривають 

Другий день поспіль тривають засідання професійних спільнот педагогічних працівників, які проводить Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради.  Сьогодні, 4 січня 2024 року, учасниками засідань стали 502 педагоги закладів освіти  Сумської міської територіальної громади. Актуальні питання, змістовні виступи, креативні ідеї, позитивні емоції  стали невід’ємними складовими заходу. Присутні разом зі спікерами Вікторією Закорко, директором Центру, консультантами Наталею Голобородько, Олесею Дадоновою, Аллою Кучеровою, Галиною Кузнецовою, Іриною Бондар, психологом Наталією Гусеницею обговорили траєкторію професійного розвитку педагога, закцентували увагу на НУШ щодо підготовки до базового предметного циклу, розробили дизайн ефективного уроку, намітили шляхи вимірювання та подолання освітніх втрат, порушили питання впровадження національно-патріотичного виховання в Новій українській школі, оволоділи техніками психологічної підтримки учасників освітнього процесу.

Дякуємо педагогам за продуктивну взаємодію, атмосферу взаємопідтримки та доброзичливість. Дякуємо військовим за можливість навчати та спілкуватися  в цей складний для всіх нас час.

Тримаймо освітянський стрій. Разом до ПЕРЕМОГИ.

04.01.2024

Математика для всіх: тренінг з подолання освітніх втрат 

3 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради для 13 вчителів математики закладів освіти відбувся другий день тренінгу «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат з математики» у межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який  реалізується ГС «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Консультант Центру, сертифікований тренер ГС «Освіторія» Алла Кучерова ознайомила учасників з основними ідеями технології навчання через задачі, з інструментами Desmos для подолання освітніх втрат учнів  і підвищення ефективності навчання математики. Освітяни апробовували методи створення добірок доцільних задач, форми оцінювання діяльності учнівства та приклади урізноманітнення форм роботи, які сприяють підвищенню мотивації учнів.

03.01.2024

Січневий апгрейд: перезавантажуємося, удосконалюємося, модернізуємося

03 січня 2024 року 374 учителі громадянської та історичної, інформатичної, природничої галузей, предметів здоров’язбережувального спрямування, фізичної культури та педагоги закладів позашкільної освіти зустрілися онлайн на засіданнях професійних спільнот. Консультанти ЦПРПП СМР проінформували про траєкторію професійного розвитку педагога, окреслили деякі акценти НУШ у зв’язку з підготовкою до базового предметного циклу в 7-х класах, ознайомилися з цифровою дидактикою, обговорили шляхи подолання освітніх втрат, визначили особливості упровадження національно-патріотичного виховання в сучасних умовах, а також виконали практичні вправи з надання психологічної підтримки учасників освітнього процесу.

До обговорення проблеми удосконалення й розвитку педагогічної майстерності на секційних засіданнях шести професійних спільнот долучилися 14 вчителів Сумської міської територіальної громади, які змістовно й цікаво розповідали про власний досвід, креативно подавали методичний матеріал, наголошуючи на його практичній значущості, організували виконання різноманітних вправ і фізичних активностей, надихаючи колег до подальших звершень на педагогічній ниві.

03.01.2024

Ідеальний урок. Який він?

Сьогодні, 03 січня 2024 року, 16 педагогів ССШ №25 зібралися, щоб обговорити важливі стратегії навчання, які допоможуть провести ідеальний урок. Спільно з консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Тетяною Берестовською вони вирішували актуальні питання, пов’язані з організацією продуктивної діяльності учнів на уроці, відшукували способи підвищення ефективності роботи, ділилися своїми знаннями та ідеями, обговорювали проблеми, з якими стикаються педагоги під час підготовки до уроків, шукали оптимальні шляхи їх вирішення.

Канікули – це час, коли можна порефлексувати, проаналізувати ефективність своєї роботи, набратися досвіду та поділитися власним. Тож підвищуймо свою педагогічну майстерність та якість освітнього процесу!

03.01.2024

Підвищення цифрової компетентності педагогів ЗДО. 

Створення власного сайту

Сайти є чудовим способом для педагогів ділитися своїм досвідом та ідеями з колегами. Це може допомогти іншим педагогам покращити свою роботу та знайти нові підходи до навчання.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради на запит адміністрації ДУ «ДНЗ (ясла-садок) Національної поліції України» організував навчання з підвищення цифрової компетентності  педагогів у медіастудії Центру.

2 січня 2024 року відбулося заняття для 6 педагогів. Консультант Центру Олеся Дадонова ознайомила присутніх з особливостями створення сайту засобами Google додатків.   Педагоги  створювали віртуальні кабінети  на платформі Google Workspace.

02.01.2024

Математичні втрати: як їх виявити та подолати

Які стратегії сприятимуть подоланню навчальних втрат учнів з математики? На це питання 2 січня 2024 року шукали відповіді 13 вчителів математики закладів освіти на очному 2-денному тренінгу «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат з математики» у межах проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який  реалізується ГС «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та фінансової підтримки Глобального партнерства в галузі освіти (GPE) та Уряду Японії.

Консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради,  тренерка ГС «Освіторія» Алла Кучерова ознайомила учасників з наявними інструментами для діагностики навчальних втрат учнів, з правилами складання планів та паспортів тестових завдань, зі стратегіями подолання навчальних втрат учнів з математики. Освітяни створювали власні інструменти для вимірювання навчальних втрат, апробовували вправи на стабілізацію емоційного стану учнів з прив’язкою до математики, методи організації роботи в групах, що спрямовані на подолання навчальних втрат.

02.01.2024

Удосконалюємо власні уроки

02 січня 2024 року в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради відбулося заняття Школи педагогічної майстерності для учасників другого етапу першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024». Найбільше уваги вчителі приділили проведенню й аналізу продемонстрованих уроків. Сьогодні всі відчули себе як у ролі вчителів, так і в ролі учнів та суддів, які виносять вердикти відповідно до обраних критеріїв. У довірливій творчій атмосфері з’ясовувалися принципові підходи до уроків,  шляхи їх удосконалення, апробувалися різноманітні прийоми та методи роботи, цікаві сервіси для навчання.  

Також педагоги опрацювали кілька важливих і корисних вправ, які можна запропонувати учням для зняття стресу чи психологічного напруження під час уроку. Отримавши домашні завдання, учителі будуть творити нові уроки, скориставшись отриманими порадами. Зустріч була надзвичайно корисною та продуктивною.

02.01.2024

Джерела натхнення, або як зробити вау-урок

Нова українська школа - це надзвичайна ініціатива в освітній системі України. Вона спрямована на осучаснення освітнього процесу, забезпечення якості освіти, розвиток креативності та критичного мислення учнів. А як це все впровадити у звичайній школі?  Через переосмислення своєї ролі самим учителем. Сьогодні, 02 січня 2023 року, педагогічний колектив початкової школи  ССШ №25 (16 педагогів) разом з Тетяною Берестовською, консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, оволодівали мистецтвом створювати ВАУ-урок. Педагоги обговорили зміни, внесені реформою у зміст та структуру уроків, особливості сприймання матеріалу сучасними учнями. Отримали покликання на сайти та платформи, що допоможуть їм надихнутися під час підготовки до уроків, озброїлися сучасними методиками, креативними вправами для створення позитивного налаштування на сприйняття матеріалу та інтерактивної взаємодії.

НУШ - це крок вперед у розвитку української освіти, і це неймовірно захопливо!

02.01.2024