ПРАВО ДИТИНИ НА ГРУ: ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ?

Гра є головною діяльністю дітей дошкільного віку. У грі діти висловлюють свої думки, приміряють рольові моделі, зростають психологічно та розвивають емоційний інтелект. А якщо в освітньому процесі чи поза ним педагоги знаходять можливість для вільної гри, то діти вчаться керувати власними бажаннями, намірами, проявами, задумами, набувають позитивних емоцій від гри.

26 жовтня 2023 року для 124 педагогічних працівників закладів дошкільної освіти проведено освітній івент «Ігрова діяльність: вільна, самостійна, ініційована дитиною. А де дорослий?». Учасники заходу пропрацювали поняття «ігрової компетентності» в площині емоційно-ціннісного ставлення, сформованості знань і навичок, з’ясували сутність ігрових занять, методів, прийомів, форм, ігрових технологій та самої гри, усвідомили важливість ігрової позиції вихователя та роль педагога в створенні можливостей для вільної гри разом із консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталією Зайченко.

Людмила Никонець, вихователь КУ НВК № 16, занурила дошкільнят у чарівний світ ігор з водою, ігор-експериментувань, практично пояснила роль ігор з водою як таких, які легко можна проводити з дітьми дошкільного віку на щодень.

Кристина Паляниця, вихователь ЗДО № 21, запропонувала учасникам рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням, які теж можна проводити в площині вільної гри.

Учасники заходу підсумували, що в дітей є сміливі пропозиції та ідеї для гри, варто лише підібрати ключики до вільної гри дитини.