КАЛЕЙДОСКОП ПЕДАГОГІЧНИХ ІДЕЙ: ПРО ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖЕННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Найважливішим пріоритетом Нової української школи є життя і здоров’я учасників освітнього процесу. У межах міського проєкту «Здоров’я – заради майбутнього» 28.11.2023 відбувся Калейдоскоп педагогічних ідей, який втретє проводився Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, де педагоги Сумської МТГ розглянули проблеми формування здоров’язбережувальної компетентності учасників освітнього процесу засобами інноваційних технологій під час війни.  

До обговорення актуальних питань долучилася: Ірина Калиниченко, д.мед.н., завідувачка кафедри громадського здоров’я та медико-біологічних основ фізичної культури СумДПУ ім. А.С. Макаренка, професорка, яка представила матеріали наукових досліджень щодо психофізіологічних аспектів адаптації дітей молодшого шкільного віку до навчання в школі; Світлана Гончаренко, директорка ЗЗСО № 15, яка висвітлила питання підтримки ментального здоров’я учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій. Досвідом роботи та власними педагогічними знахідками поділилися: Людмила Вороніна, інструкторка з фізкультури ЗДО № 21, показала відео з авторськими іграми в укритті; Антон Заставний та Людмила Литнянчина, учителі фізичної культури відповідно ЗОШ № 6 та СПШ № 31, амбасадори Української Федерації «Спорт заради розвитку» у Всеукраїнському  проєкті «Єдина Україна» програми ЮНІСЕФ «Спільно до навчання», продемонстрували різноманітні фізичні вправи для використання на уроках під час фізкультхвилинок та запросили учасників заходу виконання їх разом. Психологиня Центру Наталія Гусениця ознайомила педагогів з вправами для активізації розумової діяльності дітей, для стабілізації їх психоемоційного стану. Консультантка Наталя Голобородько, яка була модератором заходу, акцентувала увагу на важливості активної позиції педагога – провідника ідей здорового способу життя, здоров’язбереження та безпеки.

Приємно, що розглянуті питання знайшли відгук у педагогів: Калейдоскоп педагогічних ідей виявився для 78 учасників цікавим, змістовним та корисним.