ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА В ДОШКІЛЛІ: ВЕКТОРИ СПІВПРАЦІ


Педагог, щоб ефективно працювати із дітьми першого рівня підтримки, має бути психологічно готовим до цього. Провідну роль відіграє позитивна мотивація професійно й особистісно вдосконалюватися.

27 лютого 2023 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради спільно з Інклюзивно-ресурсним центром № 1 Сумської міської ради для більше ста працівників дошкільної освіти організували онлайн-зустріч «Трикутник успіху здобувачів освіти. Організація І рівня підтримки в закладі дошкільної освіти».

Були  окреслені тенденції щодо інклюзії в закладі дошкільної освіти, визначено аспекти успішної взаємодії учасників освітнього процесу в рамках інклюзивного навчання.

Про освітні труднощі та рівні підтримки в освітньому процесі інформувала Людмила Борисова, фахівець ІРЦ.

Анна Забара, фахівець ІРЦ, розкрила питання першого рівня підтримки для дитини в закладі освіти та маркерів визначення освітніх труднощів.

Алгоритм співпраці в межах конструктивної взаємодії вихователя, батьків та дітей з особливими освітніми потребами представила Наталія Зайченко, консультант ЦПРПП СМР.

Важливі акценти супроводу дітей з ООП І рівня та психологічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами  в умовах війни представила Наталія Гусениця, психолог ЦПРПП СМР.

Учасники заходу підсумували, що спільне навчання створює передумови формування нового суспільства – толерантного, здатного розуміти та сприймати кожного, професійно орієнтованого на результат. Саме тому інклюзивна освіта й має стати всеохоплюючою.