РОЛЬ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ В ПІДВИЩЕННІ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧИТЕЛЯ-ЛОГОПЕДА

08.06.2023 року на базі Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) № 26 «Ласкавушка» Сумської міської ради відбулося засідання професійної спільноти вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Наталія Зайченко ознайомила учасників заходу з інформацією щодо схеми заповнення мовленнєвих карток, оформлення записів під час обстеження мовлення дітей спеціальних груп із порушеннями мовлення, ведення документації.

Ірина Кравцова, учитель-логопед ЗДО № 12, проінформувала присутніх про особливості організації індивідуальної та підгрупової роботи вчителя-логопеда з дітьми, взаємозв'язку вчителя-логопеда з вихователями та вузькими спеціалістами.

Віта Корж, головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради, провела аналіз результативності роботи вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти у 2022/2023 році.

Під час практичної частини логопедичного інтенсиву вчителі-логопеди ознайомилися з орієнтовно-тілесними техніками в корекційній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, опанували кейс практичних вправ щодо взаємодії вчителя-логопеда й учителя-дефектолога, які стануть в пригоді під час освітнього процесу й проведення корекційної роботи з дітьми.

Сенсорну інтеграцію як тілесно-орієнтований метод у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами практично представили Катерина Мазна, учитель-логопед БНРЦ № 1 СМР, та Тетяна Сенько, учитель-дефектолог БНРЦ № 1.

Дар’я Наумець, учитель-дефектолог ЗДО № 12, презентувала учасникам заходу багатофункціональний посібник «Нейрокилимок для дошкільнят», який базується на нейропсихологічному підході до організації освітнього процесу, що дозволяє успішно використовувати його в роботі з дітьми різного віку, а також у спеціальних групах для дітей з порушеннями мовлення.

Захід пройшов продуктивно, в атмосфері співпраці та взаємодії.