Ресурсна кімната у закладі освіти як спеціально організований простір 

Створення інклюзивного освітнього середовища передбачає сукупність умов, способів і засобів їх реалізації для спільного навчання та розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб та можливостей. Тож як облаштувати ресурсну кімнату й оснащити її  функціональні зони? Якою має бути ресурсна кімната у закладі освіти?  Яким має бути її матеріально-технічне забезпечення?

На ці та інші питання знайшли відповіді учасники івенту «Допоміжні засоби для навчання осіб з особливими освітніми потребами. Ресурсна кімната. Облаштування зон ресурсної кімнати», проведеного Центром професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради спільно з Інклюзивно-ресурсним центром № 1 Сумської міської ради 09.03.2023 року для 59 педагогічних працівників закладів освіти з інклюзивним навчанням.

Змістовними та практико-орієнтованими були доповіді Людмили Борисової, Анни Забари, фахівців ІРЦ, Світлани Роденко, заступника директора  КУ НВК № 16, Галини Стадник, практичного психолога ЗДО № 8, Наталії Бездідько, фахівця Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Спільно учасники заходу дійшли висновку, що ресурсна кімната в освітньому закладі дозволяє мінімізувати психологічний дискомфорт при адаптації осіб з особливими освітніми потребами до активного розвитку та навчання й створити комфортні умови, які сприятимуть включенню дитини у соціальну активність та набуттю освітніх навичок.