НОВИНИ 2021

29 січня 2022 року – субота. Цього дня 1918 року під час Першої російсько-української війни відбувається Бій під Крутами (залізнична станція), в якому взяли участь київські студенти і гімназисти та загін юнкерів. В Україні 29 січня вшановують пам’ять героїв Крут.


29 січня в Україні День пам’яті героїв Крут.

У бою під залізничною станцією Крути взяли участь студенти і гімназисти, які намагалися відчайдушно стримати більшовицький наступ. Внаслідок їхніх дій більшовицькі загони на кілька днів втратили боєздатність, завдяки чому українська делегація отримала час для укладання Берестейського договору.

Залізнична станція Крути була стратегічно важливою станцією, яка вела від Чернігівщини до Києва. Її захищали студенти і гімназисти першої в Україні юнацької військової школи ім. Богдана Хмельницького. До них спрямували Студентський курінь і так званий курінь “Смерті”, які повинні були допомогти юнакам стримати більшовиків. Найменшому з бійців на той момент було всього 16 років.


Вранці 29 січня на українські позиції напала 4-тисячна армія червоноармійців. Цілий день продовжувався запеклий бій, а під вечір українські сили почали відступати в бік Києва і знищували за собою колії.

В темряві заблукало 27 юнаків (вони були учнями гімназій та студентами). Їх взяли в полон більшовики, а потім убили. Тіла героїв поховали біля Аскольдової могили (Київ). У пам’яті народу жертва українських хлопців живе дотепер.



День Соборності України – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в ЦДЮТ було організовано та проведено ряд заходів із запрошенням представників Національної гвардії України та за участю колективів ЦДЮТ.


Учасникам заходу було проведено невеликий екскурс в історію цього свята, відвідування музею ЦДЮТ "Витоки"


та проведено майстер-клас по виготовленню "Соняшника" із солоного тіста.


А вихованці вокального гуртка "Мрія" прикрасили захід неповторною красою українського співу


Щоб підкреслити значення свята, вихованці ЦДЮТ одягнулися у вишиванки. Проте кульмінацією святкування стало проведення флеш-мобу: «Живий ланцюг єднання».


Дякуємо культорганізатору Ірині Луданій, керівнику гуртка "Солоне тісто" Вікторії Гулак та керівнику вокального співу "Мрія" Тетяні Долгополовій


ЙДУТЬ ДО ВАС ЩЕДРІВНИКИ!

Фольклорний колектив “Дніпряночка“ сьогодні завітали з веселими щедрівками до міського голови Дмитра Орлова


та привітали директора ЦДЮТ Тетяну Плахотну по дорозі співали та заходили до своіх друзів,щоб привітати зі святами!Дякуємо за щедрі подарунки та Вашу гостинність!💖


ХТО КУДИ? А ДНІПРЯНОЧКА ЦДЮТ ЩЕДРУВАТИ!

Щиро дякуємо за чудову Коляду,солодощі,гарний настрій Начальнику управління освіти С.Букреєвій та іі команді, командиру П.Жарікову та військовослужбовцям в/ч3042 Національноі Гвардіі Украіни, депутату міськоі ради,директору Ж.Погорілій і педагогам ЕМАН за найкращі посмішки і оплески,чудові подарунки!ДЯКУЄМО!


Щиро дякуємо за чудову Коляду,солодощі,гарний настрій Начальнику управління освіти С.Букреєвій та іі команді


командиру П.Жарікову та військовослужбовцям в/ч3042 Національноі Гвардіі Украіни, депутату міськоі ради,директору Ж.Погорілій і педагогам ЕМАН за найкращі посмішки і оплески,чудові подарунки!ДЯКУЄМО!


ТВОРИТИ ДОБРО - ЦЕ КРУТО!

В ЦДЮТ пройшла традиційна благодійна акція *Новорічне диво" з метою підтримки та привітання з новорічними святами мешканців міста!


Дякуємо вихованцям,батькам та Кредитну спілку "Актив" за співпрацю та активну участь в акціі!

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ В ЦДЮТ!

Дякуємо 13 Державній пожежній рятувальній частині нашого міста за співпрацю і цікаву пізнавальну екскурсію для вихованців ЦДЮТ!Тепер ми знаємо як діяти в умовах небезпеки та пожежі!


Хвилиною мовчання вихованці гуртків вшанували память загиблим пожежникам та учасникам ліквідаціі аваріі на ЧАЕС!


25 грудня – важливе свято для багатьох українців!!!

Організаційно-масовий відділ вітає всіх святкуючих з Різдвом західного обряду! Бажаємо провести цей день в оточенні близьких людей. Хай у ваших домах і квартирах буде, затишок, спокій і мир Святкуйте, відпочивайте та набирайтесь позитивних емоцій для підкорення нових вершин!




ЙДЕ ЗИМА В КОЖУСІ!

ЦДЮТ продовжує зустріч здобувачів освіти міста!


До нас завітали учніі молодщоі ланки Енергодарськоі гімназіі4/директорка О.Воробйова/.Дякуємо за співпрацю!


НОВОРІЧНІ СВЯТА В ЦДЮТ!

Діда Мороза і Снігуроньку вітають здобувачі освіти Енергодарськоі гімназіі 5


та вихованці гуртків "Чарівноі краіни малюків ЦДЮТ"!Дякуємо за солодкі подарунки та веселощі Діду Морозу та організаторам учасникам ігровоі програми!БУЛО КРУТО!


ЙДЕ ЗИМА В КОЖУСІ!

Сьогодні до ЦДЮТ завітали молодші класи Енергодарськоі гімназіі 5/директорка О.Зеленська/.


Було весело чи ні?Подивіться і послухайте відгуки наших гостей!Дякуємо за !співпрацю!Час Веселих свят настав!


ДЯКУЄМО ЗАХИСНИКАМ ЗА МИР І СПОКІЙ !

26.12.21. Щирі вітання та подаруночки від вихованців,педагогів ,батьків ЦДЮТ передали волонтерам ГО "Передова"" для наших захисників Украіни!Щасливоі дороги і самого щасливого Нового року Вам!Повертайтеся живими і бережіть себе!Слава Украіні!


10 грудня – Міжнародний день прав людини

День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.[1]

До поняття «Права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до поняття і прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини. В Центрі творцості ровели вікторину "Я вивчаю свої права", та оновили рубрики правового куточку "Правовий калейдоскоп"



9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.9 грудня 2003 року у мексиканському м. Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції.

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.

Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Україна ратифікувала конвенцію 18 жовтня 2006 року.

Відповідно до Конвенції ООН проти корупції (2003) та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), термін «корупція» означає зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.

Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії.

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» Держпраці забезпечує умови для повідомлень про порушення вимог цього Закону.

Потенційні викривачі мають можливість повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, та інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» на офіційному сайті Держпраці у розділі «Повідомити про корупцію», через телефонну лінію або засоби електронного зв’язку.




Акція "Ялинкове диво"

Зроби своїми руками новорічну іграшку на головну ялинку Центру дитячої та юнацької творчості»

У рамках проведення підготовки до зимових свят, зокрема до прикрашання головної ялинки ЦДЮТ, адміністрація оголошує акцію "Ялинкове диво", зроби своїми руками новорічну іграшку на головну ялинку Центру дитячої та юнацької творчості. Ці новорічні іграшки прикрашатимуть ялинку ЦДЮТ протягом всіх новорічних свят.Основною вимогою до виготовленої іграшки є вологостійкість.Поспішайте узяти участь в акції з 6 по 17 грудня!Свої роботи приносьте у відділ ОМВ, кабінет № 20, 1 поверх. На авторів найоригінальніших іграшок чекають подарунки.Нагородження переможця відбудеться під час святкового відкриття головної ялинки ЦДЮТ .

День Збройних Сил України: історія свята

6 грудня, в день ухвалення 1991 року Закону України «Про Збройні сили України», українці відзначають державне свято — День Збройних Сил України — свято справжньої мужності, героїзму і відваги.

24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про військові формування в Україні», якою визначила: «підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України; утворити Міністерство оборони України; урядові України приступити до створення Збройних Сил України». Фактично, цією постановою було покладено початок будівництва Збройних Сил України як важливого інституту держави і невіддільного елемента її воєнної організації. Восени – взимку 1991 року було підготовлено важливі документи, що стали нормативно-правовою базою формування Збройних Сил України.

11 жовтня Верховна Рада України затвердила Концепцію оборони і будівництва Збройних Сил України. Концепція визначала, що Збройні Сили України складаються з трьох видів: Сухопутні війська (Війська наземної оборони), Військово-Повітряні Сили і Сили Протиповітряної оборони (Війська повітряної оборони), Військово-Морські Сили.



Масове вбивство у Політехнічній школі Монреаля— стрілянина у Політехнічній школі Монреаля 6 грудня1989 року, під час якої злочинець Марк Лепін розстріляв 14 студенок та поранив 13 інших.

З початком «тихої революції» у Квебеку у 1960-х роках жінки почали відігравати значимішу роль у житті суспільства. Велику роль у заохоченні жінок займатися нетрадиційними для них професіями відігравав рух фемінізму. У 1970-х та 1980-х роках багато жінок поступало у технічні ВУЗи Монреалю та Канади. Система заохочень для жінок у коледжах та університетах викликала незадоволення у незначної частини чоловіків, які вважали такі заходи дискримінаційними. Саме до цієї категорії незадоволених належав 25-річний Марк Лепін, який звинувачував фемінізм та жінок у своїх життєвих негараздах та неможливості потрапити до Політехнічної школи Монреалю.

Обставини злочину, який скоїв Лепін та мотиви, які він пояснив у передсмертному листі викликали жваве обговорення в канадському суспільстві, а саме загострили увагу на проблемі насильства проти жінок. У Монреалі та декількох інших містах Канади були споруджені меморіали жертвам трагедії. Щорічно, 6 грудня відмічається «Національний день запобігання насильства проти жінок», у багатьох навчальних закладах Канади проходять щорічні конференції та поминальні заходи. Після подій у Монреалі, у 1995 році був прийнятий новий закон, який ввів жорсткіші правила щодо купівлі та розповсюдження вогнепальної зброї.

Розстріл жінок у Монреалі мав великий резонанс у канадському суспільстві: він загострив увагу на проблемі насильства проти жінок.


Пам'ятна дошка на будівлі Політехнічної школи.

Насильство щодо жінок та дівчат – одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Кожна третя жінка (33%) протягом життя зазнала фізичного та/або сексуального насильства. Це приголомшливий показник. Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) є глобальною проблемою, яка існує у всіх країнах у тих чи інших формах, включно з сексуальним насильством, домашнім насильством та торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації.

Ґендерно зумовлене насильство спричиняє як безпосередні, так і довгострокові наслідки для фізичного, психічного та сексуального здоров’я жінок та дівчат, і зрештою впливає на їхнє благополуччя, стаючи на заваді повноцінній участі в житті суспільства. Ґендерно зумовлене насильство не лише спричиняє біль та страждання, але й руйнує родини, погіршує ефективність праці, послаблює конкурентоздатність країни та сповільнює її розвиток.

В Україні триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»-заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Мета: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.


5 грудня – Міжнародний день волонтера

Сьогодні Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.



Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участі німецької і французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими та французькими військами. Пізніше цю естафету підхопила Індія, і рух поширився світом. У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 мільйонів.



Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими керувались люди щодня. Одним з них було побратимство – духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу в скрутну годину.

Найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році, саме революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерського руху в нинішній Україні. Люди жертвували усім: часом, грішми, часто здоров’ям і життям. Величезний тягар турбот винесли на собі волонтери у війні з російським окупантом. Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали допомогу, везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували вареники та борщові набори.

Сучасна історія боротьби за незалежність України доводить усім, що волонтерство – це стовідсотково покликання, прагнення щирої і високодуховної людини зробити світ кращим, допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки. Це потужний громадський рух, неймовірний імпульс високого добра, найшляхетніша людська діяльність.

Завдяки праці волонтерів зла стає менше в світі, хворі, самотні, незахищені люди отримують опіку і тепло добрих сердець. Дуже суттєво волонтерський рух Хмельниччини допомагає в боротьбі з пандемією COVID-19.

Дорогі волонтери, прийміть щиру вдячність за вашу працю, за сміливість, наполегливість, за вміння розпізнати потреби людей і вчасно допомогти, за ваші палкі серця, що зігрівають людські душі.

Нехай ваше добро повертається до вас сторицею!

Здоров’я вам, сил, невичерпної енергії, однодумців і людської вдячності!

Слава Україні!


3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Міжнародний день людей з інвалідністю (International Day of Persons with Disabilities) –Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно 3 грудня.

Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Всі люди мають різні порушення здоров’я в якийсь момент в їхньому житті. Різниця в тому, що в більшості випадків погіршення здоров’я не заважає тій чи іншій людині функціонувати, бути залученим або брати участь в житті спільноти. Міжнародний день людей з обмеженими можливостями (IDPWD) дотримується своєї переконаності в тому, що людина за своєю природою не є «інвалідом» – інвалідність НЕ є особливістю людини.

Відзначаючи Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. В Україні близько 3 мільйонів людей з інвалідністю. І вони вимагають до себе підвищеної уваги. Ліки, продуктові набори, пільги на медичне обслуговування, пенсії і дотації, спеціально оснащені будівлі, транспорт – це все потрібно людині з обмеженими можливостями.

Але не будемо забувати про головне – найбільше, чого потребують такі люди – це наша увага та розуміння. Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислюватись над непростою долею людей з вадами здоров`я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть співгромадяни, які потребують нашої допомоги та уваги. У цей день хочеться побажати їм теплих стосунків із близькими, бадьорості духу та міцного здоров`я. Надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей та великої сили волі, що ці можливості породжує, а всім нам побільше душевної щедрості і милосердя, які втілилися б у добрі справи.


Source: http://www.dolc.dp.ua/wpress/?p=7193



Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Зараз, в наш високотехнологічний і цивілізований вік, рабство здається чимось давно забутим, яке давно пішло в далеке середньовічне минуле. Але, на жаль, це не так. І тепер, досі процвітає у світі торгівля людьми. Дослідниками виносяться чіткі критерії щодо визначення категорії рабського стану людини по відношенню до навколишнього соціуму. Це і люди, які були загнані в тому числі і в сексуальне рабство. У категорію рабів входять ті, хто працює з примусу, за борги або проти своєї волі. До рабів, на жаль (і це реалії сучасного світу!), відносяться і ті, хто народився в неволі. Все це і багато інших форм рабства порушують права людини, принижують її людську гідність і суперечать законам цивілізованого світу.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. Торгівля людьми може відбуватись у різних формах.

Процеси скасування рабства без широкого міжнародного розголосу, схоже, мають тенденцію повертатися назад. Ця тема не повинна залишатися без уваги і Міжнародний день боротьби за скасування рабства - хороший привід провести об’єктивну самооцінку нинішнього стану людства.



Щороку, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано у 1988 році, він покликаний підвищити поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус.

У цей день в усьому світі, та в Центрі творчості відбулися різноманітні соціальні акції, спрямовані на інформування про небезпеку хвороби, шляхи її поширення, симптоми, особливості лікування.

Стратегія України щодо боротьби з епідемією та профілактикою ВІЛ/СНІДу відображена в нормативних актах, зокрема в Законах України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», Постановах КМ України, інструкціях МОЗ України тощо, низці державних соціальних програм.

Результати діяльності Уповноваженого у сфері запобігання та протидії дискримінації за ознакою інвалідності та стану здоров’я свідчать, що люди, які живуть з ВІЛ/СНІД, є однією з найвразливіших категорій громадян. Вони зазнають дискримінації у сфері праці, охорони здоров’я, освіти, доступі до соціальних послуг тощо.

Водночас стигма та дискримінація, пов’язані з ВІЛ/СНІД, чинять серйозний психологічний вплив на самосвідомість ВІЛ-позитивних людей, понижують самооцінку людини та призводять до тяжких емоційно-психологічних наслідків.

Відповідно до сучасних принципів протидії поширенню ВІЛ-інфекції розвиваються напрями профілактики, догляду та підтримки, які передбачають просвітницьку діяльність, забезпечення рівного доступу до медичних та соціальних послуг серед груп населення, що мають підвищений ризик інфікування ВІЛ, людей, що живуть з ВІЛ, членів їх сімей тощо. Важливим фактором успіху такої роботи залишається використання усіх існуючих можливостей щодо співпраці державних органів влади та установ з громадськими, профспілковими організаціями, організаціями роботодавців, науковими та освітніми установами для розповсюдження серед громадян інформації про ВІЛ-інфекції/СНІДу.

На переконання Уповноваженого, це системна суспільна проблема, яка потребує комплексного розв’язання. При цьому успіх можливий лише за умови поєднання зусиль держави та всього суспільства.

Захист прав ВІЛ-інфікованих та осіб, які живуть зі СНІД, а також осіб, які зазнали дискримінації за ознакою стану здоров’я, був та залишається одним із пріоритетних напрямків діяльності Уповноваженого. Адже реалізація прав людини та її основних свобод, як зазначено в Декларації ООН про прихильність до боротьби з ВІЛ/СНІД, прийнятій резолюцією S-26/2 спеціальної сесії Генеральної Асамблеї від 27.06.2001, має вкрай важливе значення з точки зору зниження схильності ризику інфекції ВІЛ/СНІДу.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини закликає до толерантного ставлення до людей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу.



27 листопада 0 16:00

Вшануемо жертв геноциду та запалимо свічку пам*яті


В Центрі продовжуеться місячник БЖД

Безпека життєдіяльності стосується різних сфер життя людини і є невід'ємною її частиною. Неможливо ознайомитись з ними одразу, тому в рамках місячника підготовлені завдання, що висвітлюють різні аспекти з БЖД. Цього тижня вихованці доводили до всіх гасло "Палінню -ні!", та згадували правила надання першої допомоги.

В ЦДЮТ проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»



Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.



  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;



20 листопада Всесвітній день дитини

Ми вітаємо всіх дітей ! Бажаємо всім солодощив і радощів, еселоів і чцдових друзів, чудових пригод і удачи, щасливого дитинства і забавних ідей. Ніколи не сумуйте, вірте у свої мрії, радуйте батьків і дивуйте цей світ!!!!


19.11.21. Урочисте тематичне зібрання "Україна гідна свободи"


На якому було покладання квітів до Пам*ятного знаку "Герої нашого часу" борців за незалежність України, захисників України, мешканців Енергодара-загиблих в зоні ООС.








ПОЕТИЧНІ МАНДРИ З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ!

Шляхом мужності та слави ми сьогодні запрошуємо Вас до поетичних мандрів та творчого експресу "З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ!"

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!







СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Героям Слава! Під таким гаслом проходить сьогодні 17 листопада 2021 року година спілкування "Енергодарські Хоробрі серця" у он-лайн режимі.

Ми згадаємо всіх справжніх вірних синів України поіменно! Збережемо память про подвиг наших енергодарців . які боролись та загинули відстоюваючи незалежність,єдність України і українського народу в зоні проведення ООС!

Запрошуємо Вас до перегляяду відеофільму "ЕНЕРГОДАР, УЧАСНИКАМ АТО", авторка Катерина Стаценко

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! ВОНИ ЖИВУТЬ В НАШИХ СЕРЦЯХ!


Оновлення рубрик "Правового куточку ЦДЮТ"- "21 листопада-День Гідності та Слави"


"ШЛЯХ МУЖНОСТІ І СЛАВИ"

В рамках проведення тижня національно - патріотичного виховання вихованці гуртка "Чарівна палітра" керівник Оксана Бєгіна прийняли активну участь у виставці творчих робіт вихованців ЦДЮТ "Шлях мужності і слави"


З 16 листопада 2021 року в ЦДЮТ проходить виставка творчих робіт вихованців "Шлях мужності і слави".

Більш детальна інформація про виставку Ви можете знайти на сайті ЦДЮТ(розділ "НОВИНИ")

ДЯКУЄМО ЗА УЧАСТЬ!


ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

21 листопада - державне свято України День Гідності та Свободи .

Напередодні цього свята в ЦДЮТ з 15 по 19 листопада 2021 року проходить тиждень національно - патріотичного виховання "Україна - територія Гідності та Свободи".



Сьогодні ми відкриваємо тиждень з перегляду навчально- документального фільму "Революція Гідності - Майдан" .



Давайте разом згадаємо та вшануємо патріотизм мужність українців,які стали на захист національних інтересів українського народу та утвердження демократичних цінностей Європейського шляху розвитку України!



ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

З 15 по 21 листопада 2021 року в Україні проходить 2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху, який покликаний привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах і пошук шляхів їх подолання.

ЦДЮТ приєднується до загальнихзапланованих заходів Міністерства охорони здоровя та запрошуємо здобувачів освіти розширити та закріпити свої знання про правила безпеки дорожнього руху під час проведення он-лайн заходів.



АЗБУКА БЕЗПЕКИ НА ДОРОЗІ

Сьогодні до нас у гості завітала мудра і дуже поважна Тітонька Сова яка запрошує вас, любі діти у цікаву подорож "Азбука безпеки на дорозі".

БУДЬТЕ УВАЖНИМИ НА ДОРОЗІ!


02.11.21 організація продуманого активного відпочинку дітей; це перегляд цікавих та корисних мультфільмів!

Тому запрошуємо в гості до СМІШАРИКІВ


ЛЮБІ ДІТИ!

З 01 по 30 листопада 2021 року в ЦДЮТ проходить Місячник безпеки життєдіяльності! Ми допоможемо вам удосконалити знання з правил дорожнього руху, пожежної безкпеки. особистої безпеки, здорового способу життя.

Сьогодні у нас в гостях Лисичка Фокс! Поруч з нею ви ніколи не будете знати біди!Лисичка Фокс поспішає на допомогу!

Шановні керівники гуртків, вихованці та батьки!

Чи добре Ви знаєте ,як діяти коли виникає небезпека? Давайте перевіремо ваші знання !

Сподіваємося Вам , що Вам сподобалася пізнавально- навчальна вікторина!

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!


УВАГА!

В ЦДЮТ оголошено проведення традиційних благодійних акцій до Дня ветерана та людей похилого віку "Ветерани живуть поруч","Твори добро" та "Солодка кісточка" до Міжнародного дня захисту тварин.

Збір харчових продуктів, засобів особистої гігієни, корму для тварин в каб.20, І поверх до 04.10.2021 року

ПОСПІШАЙТЕ ТВОРИТИ ДОБРО!




Доброю традицією ЦДЮТ стало фінальне фото, де всі учасники з задоволенням приймають участь та діляться на фото своїми враженнями.



Після закінчення урочистої частини всіх дітлахів розважив та пограв Організаційно-масовий відділ


завідувач ОМВ Ірина Вінс та культорганізатор Лудана Ірина.


«Феєрія»

"Мрія" керівник Тетяна Долгополова

"Авторська пісня"

керівник Юрій Савченко

"Сувенір"

керівник Любовь Полтавець



"Кукольний театр"


керівник Вікторія Месевря


"Моделювання квітів"

керівник Ольга Есаулова



«М’яка іграшка»


керівник Наталья Куц


Так, 20 вересня поточного року свято першого старту відбулося в ЕБЛ «Гармонія». Внутрішнє подвір’я закладу зібрало дітей 1-4 класів, де вихованців та керівників з таких відділів : «Декоративно-прикладного», «Художньо-естетичного» та «Організаційно-масового» Центру творчості привітали своїх глядачів та продемонстрували творчі здібності у показових майстер- класах які провели гуртки:


Позашкільна освіта спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів і слухачів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні.

Мережа Центру дитячої та юнацької творчості – різноманітна.



Отже, заклад створює умови для виховання всебічно розвиненої особистості, найповнішого розкриття її задатків і нахилів, природних здібностей, підтримки талантів та обдарувань у галузі науки, техніки, мистецтва, фізичної культури і спорту. Діти та молодь мають можливість щодо вибору діяльності, до якої проявляють зацікавленість.



В ЦДЮТ стартує тиждень «Позашкілля»!

У період з 20 по 24 вересня поточного року в закладах міста стартує тиждень «Позашкілля», з нагоди свята «Позашкілля».



Право знати право.

З метою підвищення рівня правової освіти населення, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року затверджено Національну програму правової освіти населення. В ній зазначається, що становлення України як демократичної правової держави, формування засад громадянського суспільства зумовлюють необхідність підвищення рівня правової культури населення. Потребують вирішення на державному рівні питання подальшого розвитку правосвідомості населення, подолання правового нігілізму, задоволення потреб громадян у одержанні знань про право...

В ЦДЮТ пройшли такі заходи: інформаційні хвилинки по гурткам " Чи знаешь ти свої права"?



16.09.21р. Сьогодні в Україні відзначають День рятувальника




Це професійне свято не тільки працівників усіх аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, його відмічають також ті, хто внесли свій вагомий внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей, передає Укрінформ.



16.09-17.09.21 В ЦДЮТ пройшли хвилинки-безпеки "Це повинен знати кожен", та відео вікторина "Знаю, вивчаю, пам*ятаю"


16.09. Пройшов міський семінар культорганізаторів шкіл міста "Тимбілдинг - розвага, чиефективний інструмент для проведення позакласної роботи?"


Сонячний день, прекрасна погода, творчі та талановиті колеги - куль - організатори шкіл нашого міста!.. Тимбілдинг, квест, обмін досвідом... встигли все!


З дівчатами, було легко і цікаво працювати, всі були відкриті до всього нового , підтримали будь-яку ідею ! Вже думаемо над тематикою наступної зустрічі


13 вересня «На хвилях натхнення» прийшов День відчинених дверей в ЦДЮТ


Де ми розпахнули двері для сотень юних даруваннь, які будуть навчатися хореографічному та вокальному мистецтвам, захоплюватися театральною та літературною майстерністю вивчати англійську мову та розвивавати свій особливий талант та неповторну творчість. До зустрічі на захоплюючих заняттях під керівництвом досвідченіших педагогів!


До зустрічі на захоплюючих заняттях під керівництвом досвідченіших педагогів!


Солодкий День Народження!!!

Зустріли вихованці ЕНВК(ДНЗ-ЗНЗ) № 9 з нашим організаційно-масовим відділом.


День прем’єр, день сюрпризів, день подарунків!


День прем’єр, день сюрпризів, день подарунків! День Народження буває лише раз на рік,


і це саме той день коли діти,

можуть відриватися на повну та робити на нашій сцені все,

та робити на нашій сцені все,

що їм заманеться.

Ще раз вітаємо всіх-всіх-всіх та дякуємо учасникам за гарний настрій!


ЦДЮТ вшанує пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України


До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, який відзначається щорічно 29 серпня


7.09 була проведена віртуальна мистецька експозиція “Світла пам'ять… Честь і слава”


09.09. проведено Дискусійну панель “Що таке пам’ятати” з нагоди відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.


Запрошуємо на

Традиційний День відкритих дверей «На хвилях натхнення»

в якому візьмуть участь вихованці, їх батьки та керівники всіх творчих колективів нашого закладу.

З 17.00 буде розвернута робота творчих майстер-класів студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Буде працювати майданчик настільних ігор «Шахи»

Культорганізатор проведе ігрові атракціони

Також на святі буде працювати фотозона «В гостях у казці», де бажаючі зроблять фото на згадку.

О 17.30 почнеться концертно-ігрова програма «На хвилях натхнення», у якій візьмуть участь всі творчі колективи ПНЗ ЦДЮТ.

Чекаємо на Вас!!!



22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні


22 червня Всенародний день ушанування пам’яті жертв Великої Вітчизняної війни. На найвищому державному рівні визнано, що український народ вартий того, щоб мати у своєму календарі День скорботи.

Але державного визнання та вшанування замало. Пам’ять про героїв є святим обов’язком кожного українця. Тому слід виховувати підростаюче покоління в дусі патріотизму та героїзму, прищеплювати шанобливе ставлення до героїчного подвигу ветеранів, учасників та свідків війни, так мало залишається часу, щоб висловити щирі слова подяки за перемогу. Тож не гаймо часу та слів подяки і завжди пам’ятаймо про тих, хто не повернувся з поля бою, захищаючи нашу землю.

День Святої Трійці

одне з головних християнських свят, що відзначається на п’ятдесятий день після Великодня. Свято сходження Духу Святого до апостолів є днем становлення Християнської церкви. Цієї світлої днини разом зі свіжою зеленню в наші домівки входить мир та висока Божа благодать. Людські серця наповнюються добром, любов’ю, щирістю і всепрощенням, а ми намагаємося дарувати увагу і душевне тепло всім, хто поряд. Віриться, що у цей день світ стає кращим, доброзичливішим і світлішим.





Вихованці

Центру дитяцої та юнацької творчості , вітають всіх мешканців

З Днем Народження Міста!


В Україні та в ЦДЮТ стартувала соціальна кампанія "Спорт без меж"





В Україні 4 червня встановлено днем пам'яті дітей, загиблих унаслідок збройної агресії Російської Федерації.

За відповідну постанову №5343 про вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України на засіданні Верховної Ради у вівторок проголосували 308 народних депутатів.

Парламентарії рекомендували Кабінету Міністрів у двотижневий термін із дня ухвалення постанови розробити та затвердити план заходів щодо вшанування на державному рівні пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України.

Як наголошується в постанові, з 2014 року внаслідок агресії РФ на території різних областей, зокрема Донецької та Луганської, загинули понад 240 дітей.

У постанові зазначається, що 4 червня, згідно з рішенням Генасамблеї ООН, є міжнародним днем дітей - безневинних жертв агресій.





1 червня День захисту дітей


Це- Міжнародне свято запроваджене з метою привернення уваги до проблем дотримання прав і охорони здоров'я дитини.

Кожного року в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це одне із найстаріших міжнародних свят.



День захисту дітей: історія свята

Вважається, що рішення про проведення такого свята було прийнято на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, яка проходила в Парижі у 1949 році. День захисту дітей було ініційовано, переймаючись долею дітей, які залишилися без батьків і даху над головою під час Другої Світової війни.

Вже наступного року 1 червня у понад 50 країнах уперше відсвяткували Міжнародний день дітей. Відтоді свято стало масштабнішим і щорічним.




Мета і символ свята Дня захисту дітей

Читайте такожДень батьків 2021: якого числа відзначається, історія та значенняСвяткування дня дитини запроваджено з метою привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення добробуту дітей в усьому світі.

Свято звертає увагу на проблеми дотримання прав і охорони здоров'я дитини, які досі є однією з найбільш актуальних проблем у багатьох країнах.

Міжнародний день захисту дітей має свій символ. Це прапор зеленого кольору, на якому зображена наша планета, довкола котрої розташовані дитячі фігурки різних рас і національностей.




Всесвітній день дитини 2021 – дата

Міжнародний день дитини – не єдине свято, присвячене дітям. Так, 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Дату було обрано не випадково, адже саме цього дня 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини.




У світі всі малята –

І хлопчики, й дівчата

Повинні право мати

Щасливими зростати.

В турботливій країні,

У люблячій родині

Мужнітимуть здорові

Біляві й чорноброві.

Бо очі карі й сірі

У злагоді та мирі

Не плачуть, а сміються,

Що "дітками" зовуться.




З нагоди

1 червня Міжнародного дня захисту дітей

в Центрі творчості пройшло свято

"Посмішка літа"


Усмішки дітей – це, мабуть, найкраще, що може радувати погляд. У них стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше й загартоване проблемами серце. Так нехай же сьогодні, в День захисту дітей, кожен постарається зробити життя маленьких мешканців нашої планети кращим і безпечнішим.


Вишиванка.pptx

💙💛20 травня в ЦДЮТ пройшов День Вишиванки! Під гаслом: "Одягни вишиванку- Україна моя!В ювілейній фото миті прийняли участь керівники та вихованці, адміністрація!


День Вишиванки в ЦДЮТ!

Віртуальна екскурсія "Вишиванки України"

День Вишиванки в ЦДЮТ!

20 травня 2021р.

Запрошуємо вихованців та керівників

приняти участь

у Ювілейній фотомиті

"Одягни вишиванку Україна моя!"

час проведення з 13:00-16:00

Культорганізатори ОМВ









з 12.05.-19.05 проходить тиждень

" Дорожня Абетка"

Інформаційно-розважальна гра «Мій друг — безпечний рух»

Гра-Вікторина «Знай і вивчай правила дорожнього руху»

Віртуальна книжкова виставка до визначення 25 річниці Конституції України

" Конституція -основній закон моєї держави"



Сьогодни ми святкуємо День Європи .

пропонуємо вам переглянути інтернет подорож

"Європа починається з тебе!"


В ЦДЮТ розпочався тиждень безпеки дорожнього руху 12.05-19.05

Єдиний онлайн-урок «Безпека на дорозі — безпека життя» з безпеки дорожнього руху з патрульними поліцейськими . У ньому нагадування про найпопулярніші дорожні знаки та основні правила поведінкиз безпеки дорожнього руху .

Вітаєм з Днем Перемоги, з 9 Травня! Нехай багато років вже минуло, але пам'ятаємо подвиг наших дідів і вдячні їм за те.Ми знову прийдемо до вічного вогню, рокам ніколи пам'яті не стерти про тих,хто пережив страшну війну, і тих, хто залишивсь в обіймах смерті.


Ми знову прийдемо до вічного вогню..

Із нами прийдуть і онуки й діти,

Щоб ветеранам до землі вклонитись,

Щоб вшанувати їхню сивину.

Нехай Господь дарує їм літа,

Тепло і затишок, щасливі дні безхмарні.

Нехай щороку зелень молода

Встеляє килимом стежки у завтра!


Живемо, щоб пам’ятати


З метою виховувати у вихованців повагу до героїчних подвигів співвітчизників, ушанувати пам'ять тих, хто загинув у Другій світовій війні, що відзначається; формувати патріотичні почуття гордості за старше покоління; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни. Збережемо пам'ять за ради майбутнього!



Щорічно в ЦДЮТ проходить традиційний вечір патріотичної пісні «Скалок душі»

за участю ветеранів Другої світової війни.



Сьогодні у нас в гостях почесна людина нашого міста голова Енергодарської ради ветеранів війни та праці

Надія Андріївна Іванісова.


Свої музичні вітання дарує чудовий творчий колектив нашого міста народний хор «Червона калина»

керівник Наталія Ляшко



Нам дуже приємно представити наших гостей та соціальних партнерів ЦДЮТ творчий колектив творчого об’єднаня «Україночка» голова Любов Володимирівна Щербініна, які дарують ветеранам, учасникам та дітям війни свій музичний подарунок з побажанням щастя і добра!


Дорогі визволителі, шановні ветерани Великої Вітчизняної війни!

Від усього серця вітаємо Вас з річницею Великої Перемоги. Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни. Ми у вічному боргу перед Вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які Ви виявили в боях за рідну землю. Вітаючи всіх, хто пройшов крізь вогонь Великої Вітчизняної, бажаємо міцного здоров’я, родинного благополуччя, довгих літ щасливого та мирного життя!

Ми знову прийдемо до вічного вогню,

Рокам ніколи пам'яті не стерти

Про тих, хто пережив страшну війну,

І тих, хто залишивсь в обіймах смерті.

Ми знову прийдемо до вічного вогню...

Із нами прийдуть і онуки й діти,

Щоб ветеранам до землі вклонитись,

Щоб вшанувати їхню сивину.

Нехай Господь дарує їм літа,

Тепло і затишок, щасливі дні безхмарні.

Нехай щороку зелень молода

Встеляє килимом стежки у завтра!



А зараз запрошуємо Вас не тільки послухати пісню, а ще заспівати разом з тріо українських дівчат! Адже під ця пісня піднімала бойовий дух солдат та підкорювала серця!



До Дня пам’яті та примирення, який відзначатися щороку 8 травня, а також державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги), що відзначається 9 травня



Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx

Центр дитячої та юнацької творчості

взяв участь у Міському флешмобі

«Історія, однієї фотографії»




II Традиційний фестиваль обдарованої молоді "Віват, талант!"





























































Сьогодні – 35 річниця Чорнобильської катастрофи


Сьогодні, 26 квітня


відзначають 35-річницю аварії на Чорнобильській АЕС.


26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.




У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб. В результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». За оцінками спеціалістів, під ним залишилося близько 95% палива, яке було в реакторі на момент аварії, а також значна кількість радіоактивних речовин, які складаються із залишків зруйнованого реактора. З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. Водночас об’єкт «Укриття», зведений у 1986 році, поступово руйнувався.

Україна звернулася до міжнародної спільноти щодо проведення конкурсу проектів із перетворення об’єкта «Укриття». У 2004 році було проведено тендер на проектування і спорудження нового «саркофагу» – Нового безпечного конфайнмента.Цей проект повністю профінансовано Європейським банком реконструкції та розвитку: кошти на будівництво, а це близько 1,5 млрд. Євро, надали 40 країн-донорів. Зрештою, 10 серпня 2007 року був підписаний Контракт щодо будівництва НБК, а 29 жовтня 2007 року почалися роботи. До робіт були залучені найкращі українські та зарубіжні фахівці.



29 листопада 2016 року Арку НБК було насунуто на об’єкт «Укриття». Нині Новий безпечний конфайнмент над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС готують до введення в експлуатацію. Надалі будуть роботи з демонтажу нестабільних конструкцій об’єкту «Укриття».

За задумом проектувальників, нова споруда зможе вирішити проблему, як мінімум, на сто років, хоча ліквідувати станцію планують у 2065 році.


Щорічно навесні у квітні в ЦДЮТ проводиться конкурс краси і грації «Міс Весняночка»

Щоб обрати найкрасивіших, найталановитіших, найелегантніших та вродливіших дівчат нашого закладу.




Де обов’язково присуне журі, як правило, складається з тих, хто по-справжньому цінує вроду і талант, бо оцінюється не лише зовнішність, а й розум та моральні якості дівчат.



Цього року із карантинна ми не змогли провести цей конкурс, але не переймайтесь! В наступному році всі бажаючі обов’язково зможуть взяти участь у цьому незабутньому святі- конкурсі, де дівчата будуть презентувати себе у таких виходах як, «Візитна картка», де вони продемонструють свою майбутню професію.



Другим виходом дівчат на сцену буде традиційний вихід в українському стилі «Я – українка! І я цим пишаюсь».



Складнішим є конкурс інтелектуальний , де потрібно було дати відповідь на підступні питання, але всі ви впораєтесь із цим завданням.

Ми чекаємо дівчат не тільки красивих, а й талановитих, у цьому ми переконаємось переглянувши конкурс «Мій коронний номер».



Родзинкою вечора буде дефіле «Lady in black».

Де на завершення, дівчата перетворять сцену на справжній модний подіум. Дефіле у вечірніх сукнях відзначиться креативністю, адже учасниці створить образи справжніх леді.



Усі учасниці будуть нагороджені титулами:

«Міс грація»

«Міс чарівність»

«Міс привабливість»

«Міс глядацьких симпатій»

«Міс зірка Instagram»

«Міс креативність»

«Міс артистичність».



Титул «Міс Весняночка» та омріяний віночок у нелегкій боротьбі здобуде сама гарна дівчина, яка впорається зі всіма конкурсами та завданнями.



Віртуальна екскурсія " Місцями життя Лесі Українки"





Пізнавально-інформаційна презентація Шляхами Творчості Лесі Українки.pptx

До 150- річчя з дня народження Лесі Українки

"Шляхами творчості

Лесі Українки"

пізновально-інформаційна презентація


Правила безпеки поведінки вдома!

Безпека понад усе!





Живемо, щоб пам’ятати






до 150 річчя з дня народження Лесі Українки

З 09 квітня по 21 квітня 2021 року в ЦДЮТ проходять онлайн заходи за тематикою"Леся Українка - людина народжена Україною".

До Вашої уваги документальний фільм "Леся Українка"!


ПОСПІШАЙТЕ ТВОРИТИ ДОБРО!

УВАГА!

З 05 квітня по 30 квітня 2021 року в ЦДЮТ проходить традиційна благодійна акція "Великодній кошик для бійця" спільно з міською ГО "ПЕРЕДОВА" на підтримку та привітання військовослужбовців на території проведення операції обєднаних сил у Донецькій області!

Просимо усіх керівників гуртків та вихованців приготувати Великодні творчі вироби,малюнки з привітаннями нашим військовослужбовцям!

Наша підтримка дуже важлива!


А чи знаєте Ви?

Щорічно 01 квітня відзначається Міжнародний день птахів!

Не забудьте привітати птахів - збудуйте разом з батьками годівнички та нагодуйте птахів!


Любі дііти!

Ми запрошуємо Вас до ЇЇ Величності ГРИ під час якої Ви узнаєте багато цікавих фактів про пташиний світ України!

УВАГА!

5...4...3...2...1... починаємо ГРАТИ!


ПОСПІШАЙТЕ ТВОРИТИ ДОБРО!

Шановні вихованці, батьки та гості сайту!

З 01 квітня 2021 року в ЦДЮТ оголошено проведення щорічної благодійної Всеукраїнської акції "Серце до серця" на підтримку хворих дітей та придбання медичного обладнання!

Звертаємося до Вас із великим проханням підготувати творчі вироби для проведення ярмарок- продажів та збору благодійних коштів для лікування хворих дітей Запорізької області!

УВАГА !Ярмарки та благодійні концерти будуть організовані та проведені в ЦДЮТ та місті після карантину!

Бажаємо усім Вам міцного здоровя і позитиву!



Смак відпочинку

В Центрі Дитячої та Юнацької творчості розпочались весняні канікули!


22.03.21. Цього року рання весна радує нас чудовою погодою, неповторною красою рідних вулиць і звичайно, довгоочікуваними весняними канікулами.

Як відомо, відпочинок буває різним. Організаційно-масовим відділом Центру дитячої та юнацької творчості заплановано цілий ряд різноманітних заходів.







Так 22 березня культорганізатором Іриною Луданою було організовано та проведено презентацію «Чарівний світ поезії» в рамках відзначення Всесвітнього дня поезії


Конкурсну програму блеф-турнір «Я - майбутній поет» де діти поділились своїми враженнями про поезію та продекламували свої творчі досягнення.





23.03.21. Другий день канікул ми провели в спортивному напрямку з капітаном Флінтом, який запропонував пройти квест «В пошуках скарбів »

Ціль квесту: Створити дітям атмосферу свята; радісний настрій ; пропоганда здорового способу життя.

Завдання: 1.Формування позитивного відношення до фізичної культури та здорового способу життя.

2. Виховання почутя колективізму, товариства, взаемовиручки, творчого підходу.

3. Развинути фізичну, вольову якість, целеспрямованість.







Віртуальна екскурсія " Місцями життя Лесі Українки.» до 150- річниці від дня народження Лесі Українки. 24. 03. з метою вшанування творчої спадщини та 150-ї річниці від дня народження поетеси було проведено віртуальна екскурсія в ЦДЮТ місцями життя Лесі Українки.



Її життя - як клаптики різнокольорового скла: новоград-волинський, єгипетський, київський, італійський, тбіліський, телавський, кутаїський, сурамський періоди - така яскрава мозаїка. Ці пазли різняться не лише географічно, а й духовно. Це сходинки до творчої вершини й вічності, хоча всі скріплені ниткою одного життя української поетеси Лесі Українки.



До Всесвітнього дня водних ресурсів для дітей була проведена інтелектуктуальна вікторина- гра « Річки України»

Головною метою, якої ми поставили перед собою, вирушаючи у інтелектуальну подорож,– ознайомити вихованців з загадковими об’єктами, які можуть стати візитною карткою нашого краю, привернути увагу до проблем охорони навколишнього середовища та сприяти його збереженню. Природні чудеса нашого краю достойні не тільки того, щоб ними милувалися та пишались, їм необхідне бережливе ставлення і небайдужість людей.


25.03. Весняні канікули продовжуються, сьогодні була організована для дітей спортивно-розважальна програма «Весняні розваги».



А також ми переглянули, а потім обговорили пізнавально-навчальні фільми


з правил безпеки життєдіяльності «Це повинен знати кожен»



Вам гулять, звичайно, ніколи.

В ШКОЛІ ВСЕ ДЛЯ ВАС ЦІКАВЕ,



АЛЕ СКОРО ВЖЕ КАНІКУЛИ

з 22 по 26 березня



У Центрі дитячої та юнацької творчості!


ДІЙСНО КАЖУТЬ ЖАРТОМА, ЩО КАНІКУЛИ - ЩАСЛИВИЙ ЧАС, КОЛИ УЧНІ Й СТУДЕНТИ НІЧОГО НЕ

РОБЛЯТЬ, АБО, ГОВОРЯЧИ ОБРАЗНО, байдикують.

УТІМ, ТАКЕ СУМНІВНЕ ЗАНЯТТЯ НАВРЯД ЧИ ПРИВАБЛЮЄ дітей, тому що вони спритні, веселі, непосидючі!



Щоб у дома не наскучило Центр Дитячої та Юнацької творчості запрошує усіх охочих весело провести цей час разом з героями квесту «Скарби Флінта», поетами на поетичних диспутах, конкурсах, спортсменами прийнявши участь у спартакіадах, музичних іграх, а також спробувати та розкрити в собі різні таланти на майстер класах!





Чекаємо на Вас! Буде цікаво!!!

Заходи до 207-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка

9 березня відзначаємо день народження класика української поезії, символу українського національного духу –Тараса Шевченка. До цієї події в Центрі дитячої та юнацької творчості проводиться:

9 березня інтерактивна бесіда «Тарас Шевченко – син України»

11 березня літературно-музична година «У бур’янах» за уривком з повісті Степана Васильченка


9 березня інтерактивна бесіда

«Тарас Шевченко – син України»


Яскравим доповненням до бесіди став підготовлений вихованцями гуртка "Техничний дизайн" керівник С. Проценко вірш "Тече вода з під явора"


На інтерактивній бесіді було обговоренно життя і творчий шлях Великого Кобзаря, щоб покликати, виховувати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет.


Культорганізатором Іриною Луданою та вихованцями гуртка «Ігротехники» був проведена літературно-музична година «У бур’янах» за уривком з повісті Степана Васильченка


під час якого діти ознайомили вихованців «Валяння вовни» керівник А. Кучеренко, «Технічний дизайн» керівник С. Проценко з цікавими фактами про життєвий і творчий шлях великого Кобзаря


Вихованці декламували уривок з повісті «У бур’янах» Степана Васильченка


Приємно вразив всіх своєю грою гурток «Ігротехники» та тим матеріалом, яким поділились з глядачами про Т.Г. Шевченка


і причарували всіх присутніх своїм дивовижним талантом.


Проводячи заходи, культорганізатор Ірина Лудана намагалась донести до користувачів-дітей світ образів, думок, ідей Великого Кобзаря, розширити їх знання про життя, творчість, світогляд Тараса Григоровича Шевченка.

Онлайн привітання зіркових переможців

ДО ДНЯ 8 БЕРЕЗНЯ


Прийшла чарівна красуня-весна. Тож недаремно саме навесні одне із найкращих свят- свято жінок.


Жінка- берегиня роду людського. В ній ніжність, краса, надзвичайна зворушливість, чутливість , і поряд з цими рисами ніжної тендітності, є такі риси, як рішучість, вірність, самовідданість.



Тож святкове привітання ми присвячуємо жіночності, найдорожчим людям на землі – мамам і всій прекрасній половині людства!



Шановні наші, мами, бабусі, дівчата! Щиро вітаємо Вас зі святом весни, з днем 8 Березня! Зичимо здоров’я, із дзвінкої криниці, хліба запашного з української пшениці, рум’янців від калини, щоб були у настрої кожної днини. Сьогодні дуже хочуть признатися вам в коханні, вихованці Зразкового театру танцю «Ельдорадо». Переможці Всеукраїнського дистанційного багатожанрового конкурсу «Зорянчики &Зорянички» - керівник Ірина Петришак


І місце - бальний танець Я люблю буги-вуги,



Вальс Венской души Эльдорадо Энергодар Петришак И.М..mp4

І місце - бальний танець "Вальс Віденської душі»



Пробудження природи, аж бринить!

Жіночий День - Мадонни Пресвятої

Для тебе пісня хай у світ летить!

Для вас свій виступ дарує фольклорний колектив «Дніпряночка» керівник Ірина Вінс

Переможці Всеукраїнський фестиваль " Скарбниця народної духовності" м. Запоріжжя Зайняли - І місце, одержали грамоту Департаменту освіти і науки облдержадміністрації переможців обласного етапу

«Купальські забави»




Ми отримали вітальну записку з проханням її прочитати. Читаємо!


На провесні буває у році тільки раз

Таке чудове свято у мами і у нас!

Природа прокидається, як завжди навесні.

І сонечко всміхається і мамі, і мені.



І в такий яскравий день жінок усіх вітають! Вихованці гуртка "Вокального співу" та "Авторської пісні" керівник Юрій Савченко

Переможці у ХVІIІ Всеукраїнському вокально-хореографічному конкурсі-фестивалі

«KYIV ART TIME»(дистанційно 20.12.2020)


Наталія Бойко Пісня Стежина.mp4

Наталія Бойко пісня

"Стежина добра"


Наташи - Бойко та Михайліченко Пісня Не твоя війна Група Океан Ельзи.mp4

Михайличенко Наталія та Бойко Наталія

виконають пісню

"Не твоя війна"


Наші маленькі артисти дуже часто говорять про своїх матусь, і до речі сказати, вони вас дуже – дуже люблять, і гордяться вами. От вихованці гуртка «Вокального співу» керівник Тетяна Долгополова хочуть подарувати Вам, усім матусям, свої пісні і огорнути вас своєю любов’ю та ласкою.


Таісія Галутва


Милана


Таісія Галутва



Вклоняємося тобі, мати роду людського, ім’я якій – жінка! Хай квітнуть ваша краса та материнство не зміліють джерела доброти, натхнення і мудрості! Для вас дарують свій танок колектив сучасної хореографії «Феєрія» керівник Тетяна Долгополова



Сьогодні хочем привітати

Усіх ми вас із днем весни,

Здоров’я щиро побажати,

Щоб завжди гарними були.

Зустрічайте вихованку гуртка «Мрія», керівник Тетяна Долгополова Камілла Шишлакова учасниця Всеукраїнський фестиваль &quot з піснею «Хто як не ти»



Вітаємо ми вас зі святом!

Нехай життя буде багатим:

На здоров’я і на силу,

І на доленьку щасливу!

Свою пісню Вам дарує Анна Клюева



На шикарний стиль та моду,

Елегантність і на вроду!

На розумне, добре, вічне,

На строкате й різнобічне.

Словом, на усе прекрасне,

На постійне й своєчасне!

Зичим успіхів, визнання

І великого кохання!



Хай пролісок перший дарує вам ніжність, А сонце весняне дарує тепло У березні вітер несе хай надію І щастя, і радість, і тільки добро!



Зі святом Вас!

Увага дорога. Вивчи, пам’ятай та дотримуйся!

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому в ЦДЮТ з 01 по 05 березня був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху.


Головною темою заходу є безпека людей на дорозі.

Завдання Тижня – нагадати дітям про необхідність спільних дій у сфері дорожньої безпеки.


Культорганізатором та вихованцями гуртка було проведено:

інформаційні хвилинки по гурткам «Твій друг – дорожній рух», « Жилет- твій захисник»





Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя та здоров’я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров’я, а навіть життя. Тому, щоб зберегти своє здоров’я та життя потрібно завжди чітко дотримуватися встановлених Правил дорожнього руху.


"Ллється мова солов'їна"

Наші діти і ми віримо, що наша українська мова буде рости і розквітати разом с нами!





до Міжнародного дня рідної мови розпочато флешмоб "Ллється мова солов'їна"


художня галерея пам’яті «Я українець, і я цим пишаюсь» до дня вшанування Героїв Небесної Сотні

Імпреза "Болить і досі Афганістан"


Болить і досі Афганістан.pptx
до дня - 14 лютого День Св.Валентина.pptx

14 лютого день Св.Валентинва "Подаруй сердечко"



"День Безпечного Інтернету"


2 ЛЮТОГО - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ

ЦДЮТ пройшли інформаційні навчально-пізнавальні відео хвилини «Природа рідного краю»

Мета яких:- активізація природоохоронної роботи,

- зацікавлення живими об’єктами природи.





















Пропонуємо прийняти участь у онлайн-квесті «Нас єднає Україна"

до Дня Соборності України






Безпека життєдіяльності для вихованців ЦДЮТ ,сьогодни розглянемо тему :

"Струм!"






Безпека життєдіяльності для вихованців ЦДЮТ ,сьогодни розглянемо тему :

"Сам удома!"





проведення Місячника безпеки життєдіяльності для вихованців ЦДЮТ ,сьогодни розглянемо тему

"Обережно- Пожежа!"

Коронавірусне захворювання (COVID-19): що повинні знати батьки та діти!