БАТЬКІВСЬКА    СТОРІНКА

Перш за все батьки дітей мають розуміти, що виховання та розвиток вашої дитини перш за все залежить саме від вас. Для дитини саме батьки є центром Всесвіту, до батьків вона прислухається, у батьків вчиться та копіює поведінку батьків. І саме від вас залежить ким виросте ваша дитина.

Дитячий садок призваний допомогти батькам у вихованні та навчанні дітей. Наші спеціалісти охоче поділяться з вами усіма необхідними знаннями, проведуть консультації, нададуть поради.


           Чи можна вакцинуватися  від кору під час спалаху.

    Під час спалаху надзвичайно важливо захистити дитину від кору.

   Щеплення - единий надійний спосіб від інфекції. Так само якщо дорослий не має щеплення, його потрібно зробити.

          Чи потребують захисту від кору підлітки або дорослі.

  Так, і зараз це дуже важливо. Адже дорослі, як і діти, можуть захворіти на кір, мати тяжкий перебіг хвороби і потребувати госпіталізації.

  Інфекція може викликати ускладнення (пневмонію, енцефалії) призвести до інвалідності.

Виховання дітей раннього віку

 

Коли потрібно розпочинати виховання дитини? З народження? А може прислухатися до думки, що малюків взагалі виховувати не слід. Тоді тільки у свідомому віці можливе застосування методів розвитку особистісних та розумових здібностей?

Насправді виховання і розвиток дітей у ранньому віці є важливим компонентом успішного навчання та формування особистості в майбутньому. Тому перед батьками стоїть ціль не просто сформувати фізично здорову дитину, а також потурбуватися про правильний розвиток дитячої психіки, нервової системи, інтелекту, світогляду.

Саме в ранньому віці формується основа здорового росту організму, і в першу чергу – розвитку головного мозку. На це впливає спілкування малюка з батьками, активний контакт з зовнішнім світом.

Головні особливості розвитку дитини в ранньому віці

Отже, принципи виховання дітей в ранньому віці будуються на таких особливостях розвитку малюка:

Цікавим є те,  що психічні функції, розумові здібності нерозривно пов’язані з фізичним здоров’ям дітей. Тобто, фраза – “в здоровому тілі здоровий дух” – тут доречна, як ніколи. Також існує зворотній зв’язок. Якщо малюк відчуває себе захищеним, отримує радість від спілкування з батьками та іншими дітьми, то він виросте здоровою, гармонійною особистість.
Ще одна особливість, яка лягає в основу фундаменту виховання дітей у ранньому віці – це їх налаштування щодо зовнішнього світу. Тобто, малюк, в основному, вчиться через дотик, фізичний та візуальний контакт з предметами – пробує їх на смак, тримає в руках.

Методи виховання дітей раннього дошкільного віку в сім’ї

Правильний, різносторонній розвиток малюка – це заслуга дорослих. Це мамусі й татусі, бабусі та дідусі забезпечують потрібні умови, для того, щоби малюк добре себе почував, нормально зростав та пізнавав світ навколо себе і самого себе.

Для багатьох, напевне, стане відкриттям, що виховання діток раннього віку в сім’ї, не має нічого спільного з поняттями “наполягання”, “переконування”, “заохочення”, чи “покарання”. Мають значення тільки прості повсякденні розмови, посмішка, обійми, особистий приклад, все, що ви говорите і робите разом з малюком. Є дуже хороші методики виховання дітей раннього віку. Але всі вони дають хороший результат тільки в умовах атмосфери довіри та теплоти всередині сім’ї.

Найдієвіші інструменти правильного батьківського  виховання:

Головні завдання у вихованні дітей раннього віку

Для початку визначимо ключові сфери розвитку і виховання дитини раннього дошкільного віку. Це:

Завдання фізичного виховання дітей раннього віку:

Таким чином, у списку заходів фізичного виховання є не тільки зарядка і прогулянка на свіжому повітрі. Це також стосується привчання до режиму, правильного харчування, активного способу життя і дотримання правил гігієни.

Ціль і особливості розумового розвитку дитини раннього віку:

Найкращий метод розвитку інтелекту в малюків раннього віку – спілкування, ігри, побутові ситуації.

Моральне виховання дітей раннього віку має декілька напрямків. Це:

Розвивати моральний бік дитячої особистості можна лише на власному прикладі. Окрім того корисними будуть такі засоби виховання, як похвала за добрі справи, читання “правильних” книжок, створення умов для прояву у дітей потрібних якостей.

Культурне або естетичне виховання дітей раннього віку включає:

І ще! У вихованні дітей раннього віку мама і тато повинні пам’ятати одну істину – ми не вирощуємо точну свою копію, не готуємо собі помічника і підтримку на майбутню старість. Наше завдання – виховати малюка самостійним, талановитим, здоровим і щасливим.