Alle leerlingen in de boot!
De leerkracht gaat pas verder met nieuwe leerinhouden als alle leerlingen de vooropgestelde leerdoelen hebben behaald met een norm van 80%. Dit noemen we het BHV-model; basis, herhaling, verdieping.
Voor alle leerlingen gelden dezelfde leerdoelen maar de weg naar het bereiken van die doelen verschilt nl. verrijkende activiteiten of extra instructie en inoefening. We differentiëren in tijd afhankelijk van de noden. Dit noemen we convergente differentiatie.
Onze leerkrachten krijgen via formatieve evaluatie voortdurend een scherp beeld van waar de leerlingen staan en wat ze nodig hebben om de leerdoelen te bereiken. We richten korte les- en verwerkingsmomenten in van maximum een half uur om cognitieve overload te voorkomen.
Bij BS De Droomschool geloven we in sterk onderwijs voor iedereen. Door onze manier van werken hebben we een goed zicht op het leerproces van alle leerlingen, ook diegenen die nood hebben aan extra oefening, tijd, uitleg of verdieping en uitdaging. Bij beheersingsleren gaat het erom dat alle leerlingen bepaalde kernconcepten beheersen voordat ze doorgaan met het volgende onderwerp. Dit wijkt af van de traditionele onderwijsmethoden waarbij leerlingen achterop kunnen raken, met als gevolg een steeds groter wordende kloof.