Новини щодо діяльності психологічної служби

Профілактика насильства та булінгу

#РазомПротиБулінгу

З метою профілактики насильства та булінгу з вихованцями закладу було проведено просвітницьку роботу, а саме: онлайн бесіди, акції, консультації, інтерактивні ігри, квести. Дані заходи сприяли формуванню у дітей нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого відношення до постраждалих осіб, усвідомлення насильства як порушення прав людини.

28.09.2022

Практикум для педагогів "Вправи на зняття стресу та м'язового напруження"

27.09.2022

МИ ЗА МИР НА УКРАЇНІ!

Мир — стан спокою і гармонії, період між війнами. Термін мир вживається як у значенні миру в душі людини, так і в значенні миру групами людей, народами і державами. В останньому значенні мир не означає відсутності конфліктів, а згоду вирішувати конфлікти без застосування насилля, що приводить до війни.

Психологом з вихованцями Центру було проведено інтерактивну гру "Ми за мир".

21.09.2022

Візуалізовані дихальні техніки для заспокоєння та розслаблення

Психологом з керівниками гуртків було проведено дихальні техніки для заспокоєння та розслаблення, надано рекомендації по впровадженню даних технік з вихованцями.

19.09.2022

17 лютого – День спонтанного прояву доброти

Щороку 17 лютого у світі відзначають День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day). У 1995 році його запровадили в американському місті Денвері і з кожним роком свято почало набувати все більшої популярності. Метою цього дня є заохочення людей до прояву доброти до інших та світу загалом. Спонтанний прояв доброти означає робити щось для іншої людини від щирого серця, без очікувань та особистої вигоди. Найціннішим результатом цього є те, що ці добрі справи приносять користь та радість не тільки одержувачу, але й тому, хто робить ці вчинки та дії. Прояв доброти позитивно позначається як на фізичному, так і на психологічному стані людини.

Психологи пов’язують ці емоції з певними хімічними реакціями в мозку, що відповідають за викид гормону окситоцину. Зазвичай його називають «гормоном любові», що допомагає знизити кров'яний тиск, поліпшити загальний стан серця, підвищити самооцінку, поліпшити настрій. Він надає людині почуття благоговіння, щирої радості та безмежної вдячності. Окситоцин спричиняє виділення хімічної речовини – оксиду азоту, що розширює кровоносні судини. Це трохи знижує кров'яний тиск, а тому окситоцин називають ще «кардіозахисним» гормоном.

Коли людина робить щось хороше для інших, то в неї підвищується кількість лімфоцитів та розширюються кровоносні судини. Це також може стосуватися і тих, хто стає свідками спонтанного прояву доброти. Доброта може посилити почуття сили та енергії, допомагає розслабитися та почуватися менш пригніченим. Американські вчені вважають, що добрі люди менше хворіють та довше живуть. 

Доброта сприяє виробленню природних болезаспокійливих речовин – ендорфінів. Коли людина допомагає іншим, її мозок виробляє велику кількість ендорфінів. Вони мають заспокійливу дію, нейтралізують наслідки стресу та знімають депресію. Прояв доброти до інших є і своєрідним антидепресантом, оскільки наші почуття підвищують рівень серотоніну, (відомий, як хімічна речовина «гарного самопочуття») що забезпечує зцілення та заспокоює.

Доведено, що в добрих людей рівень кортизолу (гормону стресу) на 23% менше і вони старіють повільніше, ніж інші люди. Коли людина радісна та щаслива, розуміє, що потрібна іншим, то почуття пригніченого настрою може зменшитися, а старіння сповільнитись.

День спонтанного прояву доброти покликаний підкреслити важливість добрих справ, дій та слів. У День доброти озирніться навколо, допоможіть та підтримайте тих людей, яким це потрібно. Ви можете зробити щось, що допоможе іншому відчути себе краще: наприклад допомогти сусідові запастися продуктами, відвідати самотнього родича, нагодувати птахів у парку, підтримати громаду, що захищає довкілля у вашому районі, посміхнутися дружині (чоловіку) чи дитині. Окрім того, варто вчити дітей бути добрими, чуйними до дорослих, стареньких, тваринок, виховуючи в них почуття відповідальності за кожне слово та дію.

Іноді найменший прояв співчуття до інших або й навіть слова «будь ласка» або «спасибі» можуть зробити життя іншого кращим. Бути добрим – це не слабкість характеру, а навпаки – велика сила, що допомагає вижити, залишатися людиною і зберігати найкращі та необхідні якості характеру.

Девізом Дня спонтанної доброти можна вважати слова великого американського класика: «Доброта – це якість, прояв якої ніколи не буває зайвим».

Будьте уважні та добрі до своїх рідних, сусідів та колег! Намагайтеся щодня зробити щось корисне, добре від щирого серця!

17.02.2022

День безпечного Інтернету 2022 – "Разом для найкращого Інтернету"

Щороку, в другий тиждень лютого, в світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet  Day). 

8 лютого 2022 року відзначається 18-й День безпечного Інтернету. Зміцнення та захист прав дітей в цифровому середовищі та забезпечення їх безпеки в Інтернеті - це  основа діяльності Відділу з прав дитини Ради Європи. Право на доступ і безпечне використання технологій залишається одним з ключових пріоритетів у майбутній Стратегії Ради Європи з прав дитини (2022-2027).  

Отож, Рада Європи пропонує до розповсюдження новітні матеріали та інструменти, які стали доступними українською завдяки  Проєкту Ради Європи “Боротьба з насильством щодо дітей в Україні”.

08.02.2022

"Разом для найкращого Інтернету!"

8 лютого 2022 року педагоги закладу позашкільної освіти взяли участь у Всеукраїнському онлайн-флешмобі "Разом для найкращого Інтернету!", який проводився до Дня безпечного Інтернету. Під час онлайн заходу учасники виконали вправи у віртуальних класах Google for Education, дізналися, як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки, отримали рекомендації щодо обережності і відповідальності під час роботи в Інтернеті та корисні поради для впровадження їх в освітній діяльності. По закінченню всі отримали цифрові бейджі учасника флешмобу.

 08.02.2022

ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА, ДИТИНО!

З 25 листопада по 10 грудня з метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства та попередження негативних явищу у суспільстві в Центрі дитячої та юнацької творчості проходила щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У рамках якої відбулися різноманітні заходи. Завершенням акції став Міжнародний день захисту прав людини. Вихованці переглянули пізнавальні відео та мультфільми про права дітей, взяли участь в тренінгах, іграх, бесідах: «Я і мої права», « Права свої добре знай, обов’язки не забувай», «Ти людина – значить маєш право», «Права маленької людини". Вищезазначені заходи сприяли розширенню правових знань, вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини.

Таким чином, проведені заходи протягом акції «16 днів проти насильства», спонукали вихованців до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей.

10.12.2021

Акція «Діти – дітям!» до Міжнародного дня людей з інвалідністю

#16ДНІВ_ПРОТИ_НАСИЛЬСТВА

Щорічно, 3 грудня, відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який нагадує нам, що серед нас є люди, котрі потребують особливої уваги і турботи. Цього дня з приємним сюрпризом завітали вихованці Центру дитячої та юнацької творчості до дітей КУ БМР «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» та подарували новорічні іграшки для ялинки, виготовлені власноруч.

Бажаємо всім витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність ваші мрії та задуми!

03.12.2021

Міжнародний день за скасування рабства 

#16_ДНІВ_ПРОТИ_НАСИЛЬСТВА

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день за скасування рабства. Саме цього дня з вихованцями Центру дитячої та юнацької творчості з метою підвищення рівня обізнаності дітей щодо сучасних проявів рабства та торгівлі людьми проведено ряд заходів: бесіди «Люди не товар», «Туристична подорож за кордон», «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства»; інтерактивні вправи «Правила безпечної поведінки», «СТОП торгівлі людьми»; перегляд відео та фільмів «Дитина - не товар», «Життя на продаж», «Правда про торгівлю людьми».

Ці заходи спрямовані на формування уявлень про торгівлю людьми, на розвиток безпечної поведінки, на підвищення правових знань вихованців, а також застерегти юнаків і дівчат від небезпечних ілюзій розбагатіти на заробітках за кордоном; попередити про особливу небезпеку, що чекає на дівчат і жінок, які виїжджають за кордон на роботу чи за шлюбним оголошенням.

02.12.2021

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

#16ДНІВ_ПРОТИ_НАСИЛЬСТВА

Ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом запропонували у 1987 році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди з вірусом імунодефіциту можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

01.12.2021

25 листопада у світі відзначають «День Білої Стрічки», який відкриває міжнародну акцію «16 днів проти насильства». Тому і розпочався тиждень в Центрі дитячої та юнацької творчості із флешмобу «Біла стрічка», яка є символом проти всіх форм насильства над жінками та символом збереження материнства. А також вихованці долучилися до акції «Ця рука нікого не вдарить» залишивши відбиток своєї долоні на ватмані – «відбиток» доброти у власному серці.

25.11.2021

Врятує світ лише доброта

#ТИЖДЕНЬ_ТОЛЕРАНТНОСТІ_2021

Саме під таким гаслом з 15 по 19 листопада в Центрі дитячої та юнацької творчості проходив тиждень толерантності з метою формування у дітей та підлітків загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу.

З гарним та позитивним настроєм можемо підвести підсумки уже традиційного у нашому закладі тижня толерантності. Адже цей тиждень дійсно був насичений різними цікавими та незабутніми заходами. Протягом Тижня проведено різні заходи, а саме: флешмоб «Квітка толерантності», інтерактивну лекцію «Всесвітній день толерантності», виховні бесіди «Толерантність - запорука людяності», «Толерантність у сучасному житті», ігри - вправи «Дерево толерантності», «Віночок толерантності», «Всі ми різні, всі ми рівні», відеочеленджі «Толерантність для мене – це…», «Долоньки толерантності», тренінгові заняття «Толерантна особистість», «Толерантність у моєму розумінні», гру «Країна дитинства» до Всесвітнього дня дитини, перегляд відеороликів та мультфільмів про доброту, терпіння, порозуміння у світі. Надзвичайно цікаво пройшла акція «Візьми частинку гарного настрою на день», де усі бажаючі отримували маленькі позитивчики настрою. Діти із задоволенням подорожували Країною Толерантності. Символом Толерантності обрали паперових чоловічків, на яких діти прописували якості добропорядної людини, а також побажання своїм друзям, педагогам, батькам та усім людям світу.

Під час цих заходів вихованці змогли відверто поділитися власними думками та мали змогу ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові. Все ж таки толерантне ставлення один до одного допомагає у вирішенні різних ситуацій. Тиждень толерантності пройшов активно, весело, творчо та толерантно!

22.11.2021

Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

З 2015 року ми відзначаємо 18 листопада як Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство над дітьми можуть відбуватися вдома, в школі, під час позакласних занять, на вулиці, по телефону, через веб-камеру або загалом онлайн. У більшості випадків (від 70 до 85%) дані явища заподіюються знайомими людьми, які входять у коло довіри дитини, та завдають довічної шкоди фізичному і психічному здоров'ю дитини.

Діти все частіше досліджують та виражають свою сексуальність за допомогою соціальних мереж чи месенджерів. Це явище називається секстингом. Секстинг - це надсилання та отримання сексуально відвертих повідомлень (слів, фотографій, відео, зображень тощо), як правило, через мобільний телефон, а також через планшети, ноутбуки тощо. Чому діти й підлітки вдаються до секстингу? Вони недооцінюють ризики, пов’язані з такою поведінкою, на них тиснуть однолітки, їх спокушають – причин багато, як і можливих негативних наслідків. Адже якщо ці повідомлення потраплять у відкритий доступ, діти можуть стати мішенню для сексуального примусу, шантажу тощо.

Шановні батьки! Будьте уважні до своїх дітей, вмійте їх вислухати, почути, допомогти у вирішені їх дитячих проблем, навіть, якщо вони видаються вам несуттєвими, дріб’язковими. Довіряйте дітям і вони довірятимуть вам, що значною мірою вбереже їх від  можливих непередбачуваних ситуацій! Навчіть дитину захищатися!

В Україні діє Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних) 772 (безкоштовно з мобільного).

18.11.2021

#ТИЖДЕНЬ_ТОЛЕРАНТНОСТІ_2021_Щоб_світ_добрішим_став

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в вихованців загальнолюдських моральних цінностей в Центрі дитячої та юнацької творчості з 15 по 19 листопада проходить Тиждень толерантності. Під час тижня робота буде спрямована на формування в учасників освітнього процесу навичок ефективного спілкування, поваги до інших людей, їхніх думок.

А також всі бажаючі можуть переглянути відео, мультфільми про толерантність за посиланнями:

- відеопрезентація «Дітям про толерантність» за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=muwJx76xhMg&ab_channel=NatalkaPoltavka

- перегляд мультфільмів про толерантність за посиланням https://www.empatia.pro/8-multfilmiv-yaki-navchaut-dytynu-tolerantnosti/

- перегляд короткометражного фільму «Толерантність починається з мене» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Lq-sfcFC6k4&ab_channel=POZNANSKIteam

15.11.2021

13 листопада – Всесвітній день Доброти

Життя дано на добрі справи, - говорить народна мудрість. Безперечно, добро наповнює життя людини сенсом.

Що ж таке доброта? Це світло, терпимість, розуміння, любов, ласкаве, співчутливе, турботливе ставлення до людей, бажання допомагати, підкріплене діями. Насправді, робити добро – це зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний.

Доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо першої конференції Всесвітнього руху доброти. Учасниками організації були волонтери і добровольці з Австралії, Японії, Таїланду, Канади, Сінгапуру, США, Великобританії та інших країн. Воно створене з метою донести до громадськості, що люди повинні допомагати один одному і тим, хто потрапив у біду. Відзначати його простіше будь-яких інших – варто лише зробити хоча б найменшу, але добру справу. Навіть просто слова підтримки тому, хто їх потребує, будуть неоціненною допомогою. До того ж, допомога іншим – хороший спосіб поліпшити своє життя.

До речі, у самого свята за час його існування з’явилися і свої традиції. Так, в День Доброти, крім добрих посмішок і справ, можна дарувати квіти, листівки або маленькі сувеніри чи влаштовувати сюрпризи. На жаль, в наш жорстокий час доброта часто знецінюється і втрачає вагу. Тому, тільки від кожного з нас залежить те, чи буде місце ДОБРУ у нашому суспільстві.

Пам'ятайте! Доброта - найвище досягнення людини. Творіть добро тут і зараз!

12.11.2021

За мир у всьому світі!

Саме таку назву мало заняття з вихованцями Центру дитячої та юнацької творчості у Міжнародний день миру 21 вересня. Діти  відгадували ребуси, створили емблему миру, продовжували прислів’я та написали слова вдячності, підтримки та побажання своїй країні, нашим воїнам, які захищали та захищають нашу Батьківщину.

21.09.2021

#Центр_дитячої_та_юнацької_творчості

Кожна дитина має знати, як захистити себе від сексуального насильства. Саме з такою метою було проведено чотири заняття з вихованцями Центру дитячої та юнацької творчості. Під час занять діти ознайомилися з правилами безпечної поведінки з незнайомцями та дізналися, як діяти в ситуаціях ризику, переглянули мультфільми: «Мої правила безпеки», «Кричи. Біжи. Розкажи», «Безпечний дотик, небезпечний дотик», «Мій сусід», «Безпечна поведінка з незнайомцями», «Розкажи дорослому». Цікаві, корисні і пізнавальні були матеріали з теми "Попередження, виявлення та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми" МБО Служба порятунку дітей, а саме вправи: «Обличчя на тарілках», «Паперова лялька», розфарбовки, книжечки «Мої правила безпеки».

28.05.2021

#50добрихсправ

@KyivPlast

Добро - це посмішка сусіду.

Добро - це допомога немічним.

Добро - це любов, ніжність, щирість!

Давайте творити Добро щодня!!!

Саме цих тверджень дотримується Іван ПЄСКОВ, вихованець Школи раннього творчого розвитку особистості «Малятко» Комунального позашкільного закладу Білопільської міської ради «Центр дитячої та юнацької творчості», який з цікавістю та задоволенням долучився до акції «50 добрих справ» виконавши всі завдання зі скетч – мапи. Дана акція присвячена благодійності і добрим справам, які діти могли виконувати щодня самостійно, або з допомогою дорослих.

15.05.2021

#ПРОТИДІЯ_БУЛІНГУ

З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно до Міжнародного дня протидії булінгу психологом проводиться профілактична робота.

Щиро вдячні, Всеукраїнському громадському Центру "Волонтер" за підтримки UNICEF Ukraine за настільну просвітницько-профілактичну гру “Коло безпеки”. Під час гри вихованці Центру дитячої та юнацької підвищили рівень знань щодо проблеми булінгу, кібербулінгу, насильства, визначили шляхи попередження і подолання цих явищ та ще раз ознайомилися з інформацією куди можна звернутися за допомогою у разі ризику ситуації насильства або безпосереднього випадку. А також, переглянули відео про правила безпеки, як розпізнавати та уникати небезпечних ситуацій. Такі форми роботи сприяють оволодінню вихованцями навичок безпечної поведінки та толерантної міжособистісної взаємодії.

11.05.2021

Закінчився тиждень психології побажаннями, які були розміщені на «Дереві побажань» від колег один одному, вихованців та їх батьків. Акцією - «Скринька мудрості», під час якої всі бажаючі мали можливість вибрати з чарівної скриньки мудрі вирази та фрази, котрі в подальшому обов’язково знадобляться в житті та будуть повчальними.

Тиждень психології був справжнім святом для душі, що дало змогу всім учасникам освітнього процесу стати єдиним цілим та більш близькими в спілкуванні. А незмінними супутниками творчого процесу були гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки.

 24.04.2021

«Пізнаю світ через емоції» саме таку назву мало заняття з вихованцями Школи раннього творчого розвитку «Малятко». Діти познайомилися з їх видами та навчилися розрізняти настрій, відобразивши його за допомогою смайликів на «Калейдоскопі настрою».

23.04.2021

Дружньо та весело пройшла гра – квест «Дивосвіт психології». З піднесеним настроєм, позитивними емоціями і бурхливими оплесками виконували гуртківці цікаві завдання на певних тематичних станціях: на станції «Логіка» вирішували логічні задачки та відповідали на каверзні питання; 

станція «Без слів» давала змогу порозумітися та за допомогою невербальної мови зробити спільний малюнок; на станції «Найшвидший» діти повинні були віднайти різну інформацію про позашкільний заклад, на станції «Павутинка» перевіряли міцність дружніх стосунків; демонстрували знання, які отримали під час бесід з психологом на станції «Ерудит». Найвеселішою була станція «Ритміка», на якій діти виконали танцювальний флешмоб. Під час квесту вихованці проявили лідерські якості та свої здібності працювати в команді. 

23.04.2021

Стало вже доброю традицією щорічно до Всеукраїнського Дня психолога проводити в закладах освіти Тиждень психології. І цей рік, незважаючи на карантинні обмеження, не виняток. З 19 по 23 квітня у Центрі дитячої та юнацької творчості розпочався тиждень психології, девіз якого "Психологія - про нас, психологія - для нас."

Психологія – надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя. Тож із задоволенням долучилися до заходів присвячених психології та пізнанню себе педагоги, вихованці та їх батьки.

У фойє Центру оформлений куточок, у якому розміщена інформація та цікаві факти з психології людини, різноманітні тести ілюзії, виставка дитячих малюнків до акції «Щастя для мене – це…». Вихованці та педагоги відобразили свої емоції, відчуття  та настрій на плакаті «Калейдоскоп настрою». А також педагоги дослідили свій внутрішній стан, риси характеру, своє місце в суспільстві за допомогою тестів «Обери дерево – пізнай себе!», «Дерево з чоловічками», «Графічний тест: геометричні фігури».

22.04.2021

Микола Кулеба.docx

До уваги батьків!



18.02.2021

В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет та зростає кількість підлітків, які наражаються на небезпеку бути ошуканими шахраями та злочинцями. Дана ситуація викликає велике занепокоєння.

Саме у другий вівторок лютого, а в цьому році 9 лютого, світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет простору для наймолодших користувачів.

Протягом тижня з 8 по 12 лютого вихованці Центру дитячої та юнацької творчості також долучилися до проведення даних заходів, в ході яких ознайомилися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі, переглянули та обговорили відеоролики, презентації на тему «Інтернет – користь чи прихована небезпека», «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою», розгадали ключворд «Безпечний інтернет», відвідали години спілкування проведені психологом «Інтернет очима дітей», «Комп’ютерна залежність – це небезпечно», «Кібербулінг». Разом з вихованцями позашкільного закладу було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів. Для постійного користування створено «кейс» корисних Інтернет-посилань для педагогів, вихованців та їхніх батьків.

Сподіваємось, що діти, підлітки та їх батьки, отримавши нові знання щодо безпеки в мережі інтернет, зможуть уберегти себе від потенційних небезпек глобальних мереж. Адже обізнаний – значить озброєний.

12.02.2021

Стоп насильству!

Насильство не норма!

У рамках Всеукраїнська акції «16 днів проти насильства», яка проходила з 25 листопада до 10 грудня включно, для всіх учасників освітнього процесу Центру дитячої та юнацької творчості проведено ряд заходів.

До Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок  - тренінг «Зростаємо без насильства»; година спілкування «Ми - різні, але ми - рівні»; акції «Наші долоньки проти насильства», «Я проти жорстокості», «Синя стрічка – проти насильства» (відомо, що синя стрічка символізує синці на дитячому тілі та водночас синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством, тому саме на це звернули увагу вихованці).

До Всесвітнього дня порозуміння з ВІЛ – інфікованими людьми - акція «Червона стрічка, як символ розуміння»; гра «Фейк чи правда про ВІЛ/СНІД»; тренінгове заняття «Здоров’я – це сучасно»; інтерактивна бесіда «Жити в світі, де є ВІЛ»; онлайн – тестування  для педагогів та батьків «Що ви знаєте про ВІЛ/СНІД?»; переглянули презентацію про СНІД.

До Міжнародного дня боротьби з рабством - бесіди, присвячені вирішенню конфліктів, запобіганню торгівлі людьми та протистояти насильству над дітьми з боку дорослих, однолітків; розв’язували життєві ситуації; переглянули фільм «Життя на продаж».

До Міжнародного дня людей з інвалідністю - година толерантності та доброти «Доброзичливі стосунки з оточуючими»; переглянули та обговорили мультфільми, в яких піднімається тема толерантного ставлення до людей з інвалідністю, повагу до дорослих та однолітків - благодійна акція «Діти - дітям», під час якої зібрали іграшки, книги, канцелярське приладдя та подарували вихованцям комунальної установи «Районний центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю».

До Міжнародного дня волонтера - акція «Не дамо захворіти захиснику України», спрямована на збір імунно-підтримуючих продуктів та вітамінів, які передали Білопільському волонтерському центру для наших військовослужбовців.

Батькам було запропоновано переглянути серію із 6-ти відеоуроків «Батьківство в епоху цифрових технологій».

Проведені заходи дали можливість вихованцям задуматись над тим, що кожен із нас може зробити для того, щоб розірвати коло жорстокості і насильства, змінити світ на краще. Під час акції була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу, на збільшення знань у всіх учасників освітнього процесу про види та форми насильства. Прагнули донести до дітей розуміння того, що насильство є порушенням прав людини. Кожен з нас має сказати “Ні!” насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

10.12.2020

План заходів 16 днів проти насильства.pdf

План проведення заходів у рамках акції "16 днів проти насильства"

Добро робити так легко!

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямоване на посилення уваги до їхніх проблем, захисту гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Саме з такою метою вихованцями і педагогами Центру організовано та проведено благодійну акцію «Діти - дітям». Під час якої зібрали іграшки, книги, канцелярське приладдя та подарували вихованцям комунальної установи «Районний центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю».

Ця акція – це ще одна можливість звернути увагу на проблеми дітей, які потребують особливої допомоги та підтримки.

Висловлюємо найтепліші слова діткам з інвалідністю, зичимо їм та їхнім родинам доброго здоров'я, життєвого оптимізму, добробуту і великого людського щастя.

04.12.2020

Хто попереджений, той захищений!

Під таким гаслом до 1 рудня - Всесвітнього дня порозуміння з ВІЛ – інфікованими людьми у Центрі дитячої та юнацької творчості пройшла низка заходів. Мета яких підтримка людей із ВІЛ – позитивним статусом та проведення серед вихованців роз’яснювальної роботи щодо убезпечення від інфікування, можливих шляхів зараження інфекцією та її лікування.

А саме: акція «Червона стрічка, як символ розуміння», гра «Фейк чи правда про ВІЛ/СНІД», тренінгове заняття «Здоров’я – це сучасно», інтерактивна бесіда «Жити в світі, де є ВІЛ», онлайн – тестування «Що ви знаєте про ВІЛ/СНІД?», переглянули презентацію про СНІД.

Дані заходи допомагають вихованцям усвідомити небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

СНІД – світова проблема, тому бути обізнаним та небайдужим – обов’язок кожної людини!

04.12.2020

«Толерантність – дорога до миру у всьому світі»

Саме під таким  девізом практичним психологом Центру дитячої та юнацької творчості  було проведено  ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ  з метою пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов, формування загальнолюдських моральних цінностей у всіх учасників освітнього процесу.

У рамках тижня вихованці взяли участь у різних заходах:

 акції «Обійми мене»;

 грі «Візьмемося за руки»;

 інтерактивних вправах: «Всі ми різні, але ми разом», «Квітка толерантності», «Риси толерантної людини»,

 тренінгу «Толерантність у нашому житті», «Що значить бути толерантним?» .

Педагоги онлайн з’єднали вислови мудреців та видатних діячів про терпіння і терпимість до інших, віднашли слова у сканворді про толерантність.

Родзинкою стала хвилинка позитиву «Добрі побажання від дітей, батьків та педагогів», вся позашкільна  родина писала на торбиночках свої побажання.

Упродовж  тижня робота була спрямована на формування розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потреби злагоди, поваги до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасників освітнього процесу, створення ситуацій успіху для невпевнених вихованців та розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей.

   Тиждень толерантності пройшов активно, весело, творчо та толерантно!

20.11.2020 р. 

"Миробудування для мене - це..."

#НЕНАСИЛЬСТВО=ПОВАГА

Вихованці Центру дитячої та юнацької творчості також приєднуються до обласного флешмобу

"Миробудування для мене - це..."

15.10.2020

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у жовтні 2007 року Європейським Парламентом.

Торгівля людьми було й залишається актуальною проблемою для України. Сучасні форми експлуатації та нові виклики, що їх переживає світ і Україна зокрема, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення. Низка факторів, а саме: збройний конфлікт на сході країни, підвищення рівня мобільності населення, поява внутрішньо переміщених осіб та пов’язані з цим трудова міграція населення, економічна нестабільність, зростання рівня безробіття сприяють поширенню випадків учинення цього злочину.

Телефони:

Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном     (044) 238 16 57

Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми  Національної поліції України:  (044) 374 37 85 (пн – сб. з 09:00  до 18:00)

В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу:  (044) 256 12 53 (цілодобово)

Громадська організація «Ла Страда - Україна»

Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного)

Національна дитяча “гаряча лінія”  0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного)

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!

15.10.2020

Тиждень протидії булінгу

Соціальна нестабільність, що склалася у сучасному суспільстві, зумовлює зростання різних відхилень в особистісному розвитку та поведінці підлітків. Це підвищена тривожність, духовна спустошеність, байдужість, цинізм, жорстокість, агресивна поведінка. Особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому та підлітковому середовищі, що отримала назву «цькування», а у міжнародній термінології – булінг.

З метою ознайомлення вихованців із поняттям «булінг», визначення ознак жертв цькувань і методами профілактики виникнення та подолання проявів булінгу в Центрі дитячої та юнацької творчості з 21 по 25 вересня проведено Тиждень протидії булінгу. Вихованці переглянули відеоролики «Що таке булінг? Профілактика виникнення та подолання проявів булінгу в дитячому середовищі», «Види булінгу», «Булінг очима дітей», «До чого призводить цькування», відвідали тренінгове заняття «СТОП – БУЛІНГ: попередження жорстокості та насильства», годину спілкування «Скажемо булінгу – НІ!», взяли участь в акції «Скажи разом з нами «Ні!» булінгу», грі «Рука допомоги», під час яких ознайомилися з видами булінгу, розвивали навички конструктивного спілкування, висловлювали свої думки та судження щодо того, як уникнути конфліктних ситуацій, наголошували на тому, що тільки взаємоповага та толерантне ставлення один до одного допоможе уникнути булінгу.

25.09.2020

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

З 21 по 25 вересня у Центрі дитячої та юнацької творчості триватиме Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу в рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!».

Під час тижня з протидії булінгу відбудуться правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування вихованців, їх батьків, педагогів та інших учасників освітнього процесу про те,  що таке булінг, як відрізнити  булінг  від звичайного конфлікту  та які види булінгу існують, а також про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та вироблення в суспільстві небайдужості до проблеми булінгу.

18.09.2020

4 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день протидії булінгу. 

Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Дитині важко впоратись з цією проблемою самотужки і допомога та підтримка батьків дуже важлива. На жаль, більшість жертв булінгу приховує це від батьків. Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму. Таке явище, як цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою. 

Зазвичай об'єктом знущань (жертвою) булінґу вибирають тих, у кого є дещо відмінне від однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності, манера спілкування, поведінки, незвичайне захоплення, соціальний статус, національність, релігійна належність. Найпоширенішими формами булінґу є : словесні образи, глузування, залякування, вимагання грошей, фізичне насилля тощо. Як захиститися? Що повинні робити батьки? Найкраще розпочати розмову зі своєю дитиною, а ще краще порекомендувати прочитати книжки 👉 ТОП КНИЖОК ЯКІ ДОЛАЮТЬ БУЛІНГ

04.05.2020

Тиждень психології

24.04.2020

Тиждень психології

23.04.2020

Тиждень психології

22.04.2020

Тиждень психології

21.04.2020