Профілактика злоякісних новоутворень.

Онкологічні захворювання є дуже поширеними і небезпечними.

Близько 40% захворювань на онкологічну патологію можна попередити.

Щороку понад 130 тисячам людей в Україні ставлять діагноз рак. Хвороби цієї групи можуть вражати будь-які органи й поширюватися по всьому організму. Існує окремий розділ медицини під назвою онкологія. Він вивчає як злоякісні, так і доброякісні новоутворення, що формуються у разі порушення процесу розподілу клітин. У більшості випадків онкологічні захворювання – це пухлини, які можуть вражати епітеліальні, слизові, м’язові, жирові, кісткові та інші тканини. Але також злоякісні процеси можуть протікати у крові та лімфі.

Клініка Біляка (Ужгород) займається лікуванням онкологічних процесів будь-яких стадій тяжкості. Тут використовують сучасні методи, що дозволяють ефективно видалити пухлину з мінімальними наслідками для організму.

Причини онкологічних захворювань

Головний механізм, який запускає цей процес – порушення росту та поділу клітин. Вони починають неконтрольовано зростати й розмножуватися, можуть мігрувати, поширюючись на сусідні тканини та структури, а згодом перероджуються в атипові (злоякісні). Основні фактори ризику розвитку онкологічних захворювань:

Зміни у клітинах відбуваються поступово, в результаті формується насамперед доброякісний процес, який згодом може перейти у злоякісний.

Види та типи раку

Якщо говорити про те, які органи та системи можуть вражати онкологічні захворювання, список досить широкий. У чоловіків найчастіше трапляється рак легень, у жінок – молочної залози. Також досить поширені злоякісні пухлини:

Рідше зустрічається рак мозку, кісток, лімфоїдної тканини, зовнішніх статевих органів, анусу.

Типові ознаки онкології

Клінічна картина залежить від типу раку, стадії, ступеню агресивності та інших факторів. Залежно від того, який орган вражений, існують специфічні симптоми онкології. Наприклад, при новоутвореннях шкіри змінюється зовнішній вигляд родимок, з’являються виразки, які довго не гояться. При пухлинах жіночих репродуктивних органів порушується менструальний цикл, що можуть турбувати маткові кровотечі різної інтенсивності. Симптоми онкологічних захворювань кишківника проявляються у вигляді травних розладів, також можуть бути помітні домішки крові у калі.

Проте, незалежно від розташування пухлини, існують перші ознаки онкології, типові всім видів раку. Вас повинні насторожити:

На ранніх стадіях симптоматика часто слабко виражена, але за прогресу хвороби посилюється.

Як розвивається захворювання

У медицині виділяють основні cтадії раку:

Особливості діагностики

За підозри на онкологічні захворювання слід пройти комплексне обстеження. Зазвичай на першому етапі пацієнт звертається до вузькопрофільного фахівця – наприклад, гінеколога, уролога, проктолога тощо. Лікар проводить загальний огляд і пальпацію, робить УЗД, в деяких випадках може призначити діагностичну ендоскопію або лапароскопію. Якщо виявлено підозріле новоутворення, пацієнту проводять додаткову діагностику:

За результатами обстеження пацієнта консультує онколог, підбирає відповідну схему лікування. Точнішу інформацію можна отримати на прийомі у Клініці Біляка. Тут є сучасне обладнання, яке дозволяє ставити діагнози онкологічних захворювань з максимальною точністю.

Як проходить лікування

Коли в пацієнта діагностують онкологічне захворювання, лікування підбирається індивідуально. Все залежить від розташування пухлини, стадії тяжкості, особливостей організму. Здебільшого, протокол лікування онкологічних захворювань потребує хірургічного втручання. Його обсяги визначають кожному індивідуально. Пухлину видаляють разом із прилеглими тканинами або ураженим органом, а іноді й разом із регіонарними лімфовузлами, клітковиною та іншими структурами.

У деяких випадках бувають необхідні додаткові методи лікування онкологічних захворювань: хімічна та променева терапія. За допомогою спеціальних препаратів чи малих доз опромінення можна знищити злоякісні клітини (метастази).

Харчування при онкологічному захворюванні

Щоб лікування було максимально ефективним, пацієнту потрібно скоригувати свій раціон. Це допоможе зупинити прогрес хвороби, зміцнити організм, набрати м’язову масу та стимулювати відновлення.

Що не можна їсти при онкологічних захворюваннях:

Дієта при онкологічних захворюваннях повинна бути збалансованою та включати свіжі овочі та фрукти, нежирні сорти м’яса, каші, цільнозерновий хліб, молочні продукти. Страви повинні бути відвареними, запеченими або приготованими на пару.

Протипоказання при онкологічних захворюваннях

Рак – важка хвороба, яка відбивається на роботі всього організму. Навіть якщо людина вчасно її виявила, пройшла ефективне лікування і успішно вийшла в ремісію, для неї є низка обмежень. Ось що не можна при онкології:

Профілактика онкологічних захворювань

Розуміючи, що таке онкологія, і наскільки це небезпечно, краще постаратися знизити ризики. У цьому допоможуть:

Пам’ятайте, що на ранніх стадіях хворобу можна ефективно вилікувати, без сильних стресів для організму та ризику рецидивів. Запишіться на консультацію до Клініки Біляка, щоб отримати консультацію.

Питання відповідь: