6 грудня —

 День Святого Миколая

       Таємниці Святого Миколая

Миколай Святий – добродій,

З подарунками спішить,

Хай вам дасть життя  щедроти,

Від негоди захистить.

Щоби був достаток в хаті,

Та здоров'я у дітей,

Щоб сім’я була багата,

Та пошана від людей!

День святого Миколая – улюблене свято українських дітей, а також багатьох дорослих. Цей день присвячений одному з найбільш шанованих у християнстві святих. 

День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на 6 грудня.Напередодні свята діти  пишуть святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.

Однак доволі багато людей не знають, ким був Миколай та чому його канонізували.

За історичними переказами Миколай народився десь між 270 та 286 роками нашої ери в місті Патарі на півострові Лікія, який є територією сучасної Туреччини. Хлопчик був єдиним сином Феофана та Нони – заможних і глибоко віруючих людей. Саме тому вони з перших днів ростили Миколая в релігійній атмосфері й похрестили його одразу після народження, що в ті часи було рідкістю.Миколай виріс і став аскетичною та щедрою людиною, яка в будь-який час могла прийти на допомогу нужденним. З часом він переселився до міста Мира, воліючи присвятити себе науці, і саме там його дядько-єпископ висвятив Миколая у священники.

Незабаром після того, як хлопець досяг повноліття, його батьки загинули. А Миколай витратив свій великий спадок на допомогу іншим людям, приносячи час від часу до будинків бідняків їжу, теплі речі, іграшки тощо.

Усі добрі справи Миколай робив таємно, але одного разу городяни вистежили його. Коли всі в місті дізнались, хто здатен на такі милосердні вчинки, вони обрали Миколая єпископом – у 325-му році він відвідав Перший Вселенський Собор у Нікеї, який звів імператор Костянтин Великий.

За життя Миколай встиг зробити чимало добрих справ. Він визволяв полонених, рятував невинних від смертної кари, неодноразово допомагав бідним на суші та в морі. Завдяки цьому навколо Чудотворця з’явилася велика кількість легенд, і з часом Миколай став одним із найважливіших християнських святих.

Але ще більше добрих справ приписують святому вже після його смерті в 342 році. Вважається, що його мощі зцілювали хворих, тому церква канонізувала Миколая, а люди стали шанувати його як заступника та покровителя.

Шкільна  бібліотека щиро  вітає своїх читачів    з       Днем Святого Миколая та зиче всім Веселих свят!


Презентация2 Святий Миколай НОВА.pptx