НОВИНИ 

З ЖИТТЯ БІБЛІОТЕКИ


Список літератури: Що читати влітку учням 5-11 класів

За рекомендацією МОН

Топ книжок до 9 травня:

4. Сховище. Щоденник у листах, Анна Франк

13+

Зазвичай, щоденник — це спроба зазирнути у внутрішній світ людини, особливий тип оповіді від першої особи, завдяки якому читачі швидше проникаються історією, переймаються переживаннями героя, емпатією та співчуттям. Проте остання книжка нашої добірки дещо відрізняється і від багатьох відомих вам щоденників, і від усіх згаданих вище книжок. Насамперед тому, що це абсолютно справжній щоденник, який з 12 червня 1942 по 1 серпня 1944 року вела Анна Франк — дівчинка-підліток, яка протягом 25 місяців разом зі сім’єю переховувалася в столиці окупованих Нідерландів.

Читати «Щоденник» Анни Франк неймовірно важко і надзвичайно легко водночас. З одного боку, це один з найпотужніших текстів, які залишила нам Друга світова війна. Це жахлива історія Голокосту, написана єврейською дівчиною, яка разом зі своєю мамою, батьком, старшою сестрою та ще чотирма євреями переховуються від нацистів на горищі занедбаного будинку в окупованому Амстердамі. Історія, що лякає своєю справжністю та фіналом, який знають усі, хоч він і залишається за лаштунками самої оповіді.

Я постійно шукаю способу стати такою, якою мені хочеться бути і якою я могла стати… якби на землі, крім мене, не жили ще й інші люди.

Проте, з іншого боку, «Щоденник» Анни Франк — це ніким не вигаданий і не сконструйований голос реальної дівчини-підлітка. Її відверта сповідь про кохання і дружбу, про мрії та страхи, про біль та неспокій, про стосунки з рідними та самою собою. Це прониклива, бентежлива та відверта історія її дорослішання, яка навряд залишить бодай когось байдужим.


Топ книжок до 9 травня:

3. Дім дивних дітей, Ренсом Ріггз

13+

Про бестселер Ренсома Ріггза ви, поза сумнівами, чули і, якщо досі не прочитали, то, швидше за все, встигли побачити екранізацію – з тими ж, що й у книзі, спецефектами, з прекрасною Євою Грін у ролі пані Сапсан і не менш прекрасною алегорією, у якій замість фашистів і нацистів маємо чудовиськ-порожняків, що прагнуть жити вічно знищуючи «особливих» людей. Алегорія цілком влучна, адже маємо тут і елементарне прагнення забрати життєві ресурси в інших, і антисемітизм, і, власне, одвічну війну між добром і злом. Крім того, у романі Ренсома Ріггза є подорожі в часі, завдяки яким герої-підлітки можуть уникнути найстрашнішого, є магія, що робить сюжет казково-захопливим, і є поділ на чорне та біле, через що війна стає такою зрозумілою.

В основі сюжету роману Ренсома Ріггза «Дім дивних дітей» — містична історія про шістнадцятирічного Джейкоба Портмана та дивний притулок загадкової пані Сапсан. У дитинстві Джейкоб полюбляв слухати розповіді дідуся Абрахама про таємничий притулок в Уельсі та його мешканців, наділених надзвичайними здібностями дітлахів, які втекли туди з рідної Польщі, ховаючись від безжальних потвор. На світлинах, які показує дідусь і які читач може одразу ж знайти у книжці дівчинка левітує над поверхнею землі, хлопчик завиграшки підіймає велетенський камінь, ще одна дівчинка тримає в руках згустки вогню… І малий Джейкоб радо сприймав усе на віру. Доти, доки дорослі не переконали його, що це лише вигадки, що чудовиська — це фашисти, острів з будинком — дитячий будинок для біженців, а його мешканці — євреї. Однак загадкова смерть діда та його незрозумілий заповіт спонукають хлопця вирушити до Уельсу, назустріч «дивним» дітям та таємничій Місс Сапсан, щоби знайти відповіді на усі свої запитання та визначитися, де правда, а де вигадка. Поза сумнівами, ця зворушлива історія про мандрівки у часі, чудовиськ, надзвичайні здібності та різні дивацтва чудово пасуватиме для читання у прохолодні літні вечори. Крім того, усім охочим насолодитися спершу книгою варто поспішати, оскільки прем’єру екранізації роману заплановано вже на кінець вересня.

Топ книжок до 9 травня:

2. Ковчег часу, Марцін Щигельський

12+

Повість Марціна Щигельского «Ковчег часу» знову переносить нас у Польщу часів Другої світової війни. Рафалу, головному герою та оповідачу книги, як і Бруно з «Хлопчика у смугастій піжамі», дев’ять років, але живе він не з мамою, татом, сестрою та прислугою у триповерховому будинку, а з втомленим від усього, що відбувається навколо, дідусем у варшавському гетто. З дідусем, якого постійно не буває вдома, оскільки він мусить заробляти гроші на прожиття та піклуватися про онука, мусить робити усе можливе лише для того, щоби Рафал не бачив і не усвідомлював усього того реального жахіття війни (втім, читачів саме це й спонукатиме більше замислюватися про те, що таке справжня війна).

На щастя, Рафал знаходить розраду у бібліотеці, працівниця якої дає хлопчику книжки. Саме з книжок, а вірніше з однієї книжки — знаменитого фантастичного роману «Машина часу» Герберта Веллса, життя головного героя починає змінюватись. Рафал прочитує велетенський, як для дев’ятирічної дитини, романи ледь не за один вечір і несподівано усвідомлює, що описане Веллсом страшне майбутнє зі страшними морлоками та нещасними витонченими елоями вже розпочалося. І з усією сміливістю, на яку здатні наважуватися переважно діти, Рафал вирішує збудувати машину часу, щоби змінити таке майбутнє.

Безпосередність і щирість точки зору оповідача, поєднання фантастичного (майже магічного) з реалістичним і болісним, відсутність популярних літературних кліше про війну та неоднозначність, з якою читачі залишаються, коли прочитують книгу до останньої сторінки – усе це в купі з гарно сконструйованим сюжетом і чудово відтвореними образами маленьких і великих героїв робить книжку не просто цікавим, а дуже потрібним читвом.

Топ книжок до 9 травня:

1. Крадійка книжок, Маркус Зузак

14+

Як і Джон Бойн, австралійський письменник Маркус Зузак пропонує побачити та пережити Другу світову війну разом із дитиною, яка перебуває не зовсім зі звичної для багатьох читачів сторони барикад, оскільки є німкою. І, як і Бойн, для того, щоби вразити спокушених у цій темі читачів, Зузак вдається до цікавих прийомів на рівні оповіді, зокрема вводить у ролі нараторів такого героя, який у роки Другої світової війни і в реальному світі мав купу роботи, а саме Смерть — унікального та навпрочуд співчутливого не-зовсім-персонажа, який може спостерігати за однією з найжахливіших трагедій усього людства з абсолютно Іншої точки зору.

У центрі сюжету — розповідь про спершу дев’ятирічну, а наприкінці книги вже й зовсім дорослу Лізель Мемінгер, дорослішання якої відбувається на тлі війни. На перший погляд, Лізель є доволі звичною героїнею роману про війну — доброю, наївною, стражденною сиротою, на долю якої припало чимало викликів. Отже, спершу безвісти зникає її батько, якого звинувачують у комунізмі, потім, аби врятувати від переслідувань, мати віддає її разом із молодшим братом до прийомної сім’ї, невдовзі дівчинка стає свідком жахливої та страшної смерті братика, а коли нарешті опиняється у новій родині, дізнається, що попереду на неї чатує ще цілий океан страждань і випробувань. Але у цьому ворожому та буремному океані Лізель вдається знайти напрочуд міцний човен — книжки.

Справжня дружба та щира турбота одне про одного, кохання та люта ненависть, віра та відчай, війна та мир — вдаючись до теми спільної для багатьох травми, автор торкається багатох «вічних» тем. І, звісно, попри символізм та метафоризм мови, не завжди уникає моралізаторства. Втім, це навряд зіпсує враження від прочитання роману.

Хвилинка відпочинку для розумників 

Проєкт "Lingua Club- найкраща мотивація до навчання", який реалізуєтся за фінансової підтримки партнера Британської ради в рамках проєкту "Активні громадяни", громадської організаціїї "Добропільский центр молоді "ДОБРО", отримав чудові розвиваючі ігри.

За умови реалізації проєкту – створення Lingua Club, учні початкової школи отримають можливість зняти напругу після уроків, адаптуватися до умов навчального процесу, закріпити матеріал в комфортному середовищі. Це надасть можливість водночас з навчанням виховати у дитині такі якості як культура, соціальна відповідальність.

За допомогою ігор навчання приносить і знання, і задоволення. Ігри – це не просто розвага, це фантазія, помножена на розум і кмітливість.

Дякуємо проєкту "Активні громадяни", Британській раді та громадській організації "Добропільский центр молоді "ДОБРО" Активні громадяни", Британській раді та громадській організації "Добропільский центр молоді "ДОБРО" за можливість розвиватися нашим учням, граючись в комфортному середовищі Іллінівського ОЗЗСО.

Нарешті закінчився Квітневий марафон "Книга is my best friend"! 

Хочу подякувати усім учасникам та їх батькам за витримку. Усі учасники гідно впоралися з усіма завданнями. 

Вітаємо переможців марафону!!! 

Найстійкіші, наполегливі та найкращі читачі Іллінівського ОЗЗСО!

Підписані сертифікати та подарунки чекають на вас після завершення карантину.

Книжки можна не тільки читати!!! 

Учасники квітневого марафону це добре знають та діляться своїми лайфхаками. 

Відгадай казку за малюнками: 

26 квітня 2020 року виповнюється 34 роки з того моменту, коли весь світ почув слово «Чорнобиль», яке стало синонімом страшної техногенної катастрофи і величезної екологічної біди світового масштабу. 

Сьогодні виповнюється 100 років від дня народження Григорія Михайловича Тютюнника — українського прозаїка, поета. 

Перша збірка оповідань Григорія Тютюнника «Зоряні межі» вийшла друком 1950 р. Затим була надрукована повість «Хмарка сонця не заступить» (1957 р.) Збірка «Журавлині ключі» — поезії, написані під час війни — побачила світ по смерті автора, у 1963 р.

Роман Григорія Тютюнника «Вир» — без перебільшення, найталановитіший, найемоційніший повоєнний твір – своєю появою засвідчив, що репресоване українське слово вижило. Епічне полотно роману розгортається перед читачем, рясніючи колоритними персонажами, сяючи рідними авторові пейзажами, спонукаючи замислюватися над вічними питаннями людського буття.

Всесвітній день книги та авторського права відзначається щорічно 23 квітня.

У 1995 році ЮНЕСКО вирішило святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цей день є датою смерті Вільяма Шекспіра та Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження декількох інших видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, Халлдор К. Лакснесс, Володимир Набоков, Жозеф Пла і Мануель Вальєхо

Ось такі чудові плакати учні намалювали у квітневому марафоні на всесвітній день книги. 

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.Всесвітній день книги святкують у 190 країнах. В цей день купують, дарують та читають книжки. 

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. 



Авторське право. 

Дізнайся що це... 



17 квітня 

«День пожежної охорони» 

ЯК 

НАРОДЖУЄТЬСЯ 

КНИГА

Поради від президента України В.Зеленського: 

Чим зайняти себе на карантині...

Велика збірка електронних книжок з бібліотек України 

за різними жанрами на будь-який смак.

http://lukl.kiev.ua/

https://elib.nlu.org.ua/

http://nbuv.gov.ua/

В Україні 12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України. 

Веселі сузір’я

На космічному подвір'їЗібрались в купу всі сузір'я:Тут і Овен, тут і Рак —Він і справді «неборак». Ось і Діва, і Тілець,Терези тут і Стрілець. Козерог та Скорпіон Гратись йдуть на стадіон, Кличуть Лева, Близнюків —У футбол побігать з ними. Поруч Водолій та Риби —На подвір'ї вже не тихо. Ще багато друзів в них, І лунає завжди сміх. Хочеш знати всі зірки? Спробуй порахуй їх ти!

Квітень

Квітень на хмаринку сів,

До нас в гості прилетів.

А за ним, як діточки,

Поспішають квіточки.

Ось конвалії й в’юнки,

Барвінкові килимки,

А кульбабки і дзвіночки —

Малюкам плести віночки.

(О. Коваленко)

Весна

Біжать, біжать хмариночки

По небу в далечінь

І кидають від сонечка

Свою легеньку тінь.

А сонечко всміхаються

Цілує гай і сад,

І в листя одягається

Зелений виноград.

Цвітуть грушки, і вишеньки,

І яблунька рясна, -

Прийшла з теплом і сонечком

Сподівана весна.

(О. Журлива)

Надійшла весна

Надійшла весна прекрасна,

многоцвітна, тепла, ясна,

наче дівчина в вінку.

Зацвіли луги, діброви,

повно гомону, розмови

і пісень в чагарнику.

Іван Франко

Український дитячий письменник, казкар Сашко Лірник відтепер читатиме щовечора в прямому ефірі казки для дітей. Нові випуски будуть з’являтись в прямому ефірі щовечора о 20:30. 

Наближається радісне і довгоочікуване свято - Великдень. 

Це надзвичайне свято, сповнене світлою радістю та весняним теплом.

Пропонуємо проявити фантазію, переглянути ідеї і заздалегідь підготувати різноманітні великодні вироби, сувеніри та подарунки, прикрасити оселю, вишити великодні рушники та серветки, оригінально оформити великодній кошик та.... прийняти участь у конкурсі пасхальних виробів

"Пасхальна весна"!!!!!

Для цього потрібно:

-зробити фото пасхального виробу з #Пасхальнавесна;

-викласти фото на сторінці фейсбук 

https://www.facebook.com/groups/228493824251101 Іллінівський ОЗЗСО;

-зібрати найбільшу кількість голосів;

Тож не стримуємо політ своєї фантазії, вигадуємо, створюємо, креативимо та втілюємо супер ідеї!!!

Учні Іллінівського ОЗЗСО з задоволенням приймають участь у челенджі #‎тренуюсявдома‬ 

Детальніше на сторінці фейсбуку Іллінівського ОЗЗСО

https://www.facebook.com/groups/228493824251101/?ref=bookmarks

Результати конкурса малюнків 

"Мій улюблений казковий герой"

за онлайн-голосуванням.

Вітаємо переможців!!!

1 місце: Чеховська Єлизавета 2-А клас

2 місце: Гоменюк Анастасія 1-А клас

3 місце: Стьопіна Василиса 1-Б клас

Усі молодці! Всі малюнки дуже гарні. Переможців чекають нагородження на шкільній лінійці після завершення карантину.

Чеховська Єлизавета 2-А клас

Гоменюк Анастасія 1-А клас

Стьопіна Василиса 1-Б клас

Новое видео4.mp4

2 квітня 2020 року

Міжнародний день дитячої книги

2 квітня, у день народження Г. Х. Андерсена, відзначають Міжнародний день дитячої книги. Свято існує з 1967 року за ініціативи та підтримки Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY).

Книга – це віконце, через яке діти

бачать і пізнають світ і самих себе.

В.О. Сухомлинський

Казка


Казка – для дітей на карантині, для дітей, що опинилися в соціальній ізоляції через пандемію коронавірусу. Ця історія допоможе хоч трохи пояснити дитині, що відбувається навкруги та дасть Вашій дитині відчути, що вона не одна в цій ситуації. 

1 квітня 

Міжнародний День птахів 

(День зустрічі птахів) 

(International Birds Day)

Давайте разом з Вами виготовимо оць таких чудових птахів за допомогою техніки орігамі.

Журавлик

Павич

Квітневий марафон!

«Книга is my best friend» 

Кожного дня нове завдання. Всі завдання прописані у таблиці. Кожне виконане завдання необхідно зняти на відео або сфотографувати та додати до коментарів. Марафон проходить у фейсбуці:

https://www.facebook.com/illinivka.infobook/posts/244771796647186?__cft__%5B0%5D=AZUSsf0E3VHuCO4xQDj8Z2p6kCiOPhgApQCtmZeA0kOSJ1OwDTSRnl0QOgMw0hZj9Pj_HUT8Z0fgki9XyXE9dhqdxWiqDP-R9w6-2lZ6_4X-szsxKTGZ0GSmc9U-tVYtfRc&__tn__=%2CO%2CP-R

 Переможцем буде той, хто виконає всі завдання вчасно. Бажаю всім успіхів. Для прикладу, я буду брати участь разом з вами. Поїхали...


Кіноперегляди та читання книжок: цікавий досвід сільської школи на Донеччини з вивчення англійської

ЧЕЛЕНДЖ "Чи є у Вас книжка?".

Під час карантину давайте з вами влаштуємо книжковий челендж. Знайди в своїй домашній бібліотеці книжки, які відповідають 10 вимогам:

1. Чи є у Вас книжка з м’якою обкладинкою?

2. Чи є у Вас книжка з твердою обкладинкою?

3. Чи є у Вас книжка з зображенням тварини на обкладинці?

4. Чи є у Вас книжка з зображенням дівчинки на обкладинці?

5. Чи є у Вас книжка прізвище автора якої починається на букву А?

6. Чи є у Вас книжка в якій ім’я автора таке саме як і твоє?

7. Чи є у Вас книжка в якій від 100 до 150 сторінок?

8. Чи є у Вас книжка яку Ви читали багато разів?

9. Чи є у Вас книжка з віршами?

10. Чи є у Вас книжка в якій взагалі немає ілюстрацій?

Зніми їх на відео, показуючи в будь якому порядку, вказуючи вимоги яким відповідає кожна з книжок. Відео надсилайте на вайбер за номером 0501621454, вказуючи Прізвище Ім’я та клас. Кожне відео буде опубліковано в фейсбуці.

Той, хто знайде найбільшу кількість даних книжок, той переможе!

СТОП ЧЕЛЕНДЖУ 1 квітня 2020 року.

Результати будуть оголошені на шкільній лінійці після виходу з карантину. Переможці будуть нагороджені призами.

Бажаю успіхів! Почнемо…

Ось і закінчився наш челендж "Чи є у вас книжка?"

У якому приймало участь 11 учасників з різних класів.

Вітаємо переможців!!!

Букатін Гліб наймолодший учасник челенджу

1 місце (10/10):

Чеховська Єлизавета 2-А класс

Цигановська Валерія 2-А клас

Ступак Єгор 2-Б клас

Гоменюк Анастасія 1-Б клас

2 місце (9/10):

Кроль Вероніка 5-А класс

Давіденко Ігор 2-А клас

Патенко Еліна 1-А клас

Кондратюк Євген 1-Б клас

3 місце (8/10):

Лубенська Дар'я 1-А клас

Песчаскін Сергій 2-А класс

Після закінчення карантину усі учасники отримають 

на лінійці грамоти, подяки та призи.

Легенда про бібліотекаря

Було у батька три сини. Перед смертю він подарував кожному по книзі і звелів розпорядитися подарунком як хто захоче і, розпорядившись, посадити на могилі батька по жолудю.

Поховали батька. Як він сказав, так і зробили. Старший син продав свою книгу і купив щось потрібне для господарства. Середній поставив на видне місце,як пам'ять про батька. А молодший взяв свою книгу і пішов до людей. Куди б він не заходив, в кожній хаті давав почитати батькову книгу або читав і розповідав сам. І люди були дуже вдячні юнакові, годували його, давали притулок на ніч. А коли бували у його селі, то обов’язково відвідували могилу його батька і дякували за хорошого сина, який за допомогою розумної книги подарував їм багато гарних думок і зробив добрішими їхні серця.

Пройшов час. Жолудь старшого сина згнив і пропав,середнього сина – дав кволий росток, який пожовтів і засох. А з жолудя молодшого сина почав рости молодий дубок, який перегнав берізки і сосни, пішов угору, розкинув назустріч небу і хмарам свої могутні гілки.

Багато весен і зим сплило по річці часу. Люди забули імена синів того батька. Але мудре насіння знань з мудрої батьківської книги дало міцні ростки. Ті знання передавалися з покоління в покоління, збагачувалися новими. Давно змінилося одне покоління іншим і тільки вічнозеленим залишається той дуб.

Така легенда - легенда про юнака-бібліотекаря, який приніс людям знання. Його справа стала безсмертною.

Всесвітній день театру

Всесвітній день театру було встановлено при ЮНЕСКО з ініціативи делегатів IX конгресу Міжнародного інституту театру 1961 року. Відтоді щороку театральні колективи з усього світу відзначають своє професійне свято, а саме — 27 березня.

Пропоную переглянути театральну виставу Українського драматичного театру "Гомін": "Сто тисяч"(Іван Карпенко-Карий)

https://www.youtube.com/watch?v=GHvNQUFA04M

Гоменюк Анастасія 1-Б клас

Горбунова Марія 2-А клас

Красніков Кирило 1-А клас

Лубенська Дар'я 1-А клас

Чеховська Єлізавета 2-А клас

Демченко Дмитро 4-А клас

Кашуба Вероніка 4-А клас

Казанов Кирило 4-А клас

Лукінова Орина 3-А клас

Патенко Еліна 1-А клас

Перун Славко 4-А клас

Попцова Анжеліка 6-Б клас

Семенченко Таїсія 3-А клас

Песчаскін Сергій 2-А клас

Стьопіна Василиса 1-Б клас

Ширіна Марія 3-А клас

Цигановська Валерія 2-А клас

Костенко Ліна Василівна

19 березня українській письменниці Ліні Костенко виповнюється 90 років.

Про силу слова

Страшні слова, коли вони мовчать

Страшні слова, коли вони мовчать,

коли вони зненацька причаїлись,

коли не знаєш, з чого їх почать,

бо всі слова були уже чиїмись.

Хтось ними плакав, мучивсь, болів,

із них почав і ними ж і завершив.

Людей мільярди і мільярди слів,

а ти їх маєш вимовити вперше!

Все повторялось: і краса, й потворність.

Усе було: асфальти й спориші.

Поезія – це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі.

"Читай - пиши"

УВАГА!!! КОНКУРС!!!

"Читай - пиши"

На допомогу: як писати відгук? переходь за посиланням.

https://chytaypyshy.wixsite.com/chytaypyshy/pro-konkurs

Хочешь отримати чудові подарунки - приймай участь!!!! 

За допомогою звертайся до шкільної бібліотеки!

Тарас Григорович Шевченко

9 березня 2020 року, Україна відзначає 206 день народження Тараса Шевченка, одного з найвідоміших поетів і художників українського народу. 

Сьогодні до бібліотеки завітали наші маленькі читачі, учні 3-Б класу.

 Разом згадали правила поведінки у бібліотеці та як обережно поводитись з книжкою. 



Українська народна казка "ЦАР ЛЕВ" 

Читають учні Іллінівського ОЗЗСО

205 років тому, народився Михайло Вербицький, автор Гімну України.

https://ukrreporter.com.ua/suspilstvo/history/sogodni-narodyvsya-myhajlo-verbytskyj-avtor-gimnu-ukrayiny.html

Леся Українка

25 лютого в Україні відзначають 149-у річницю від дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки Лесі Українки.

Дізнавшись про день народження письменниці в шкільну бібліотеку завітали учні 2-В класу.

Лесю Українку знає весь світ. Багато її творів визнано шедеврами світової літератури, а в українську вона принесла нові мотиви і мандрівні сюжети з інших культур.



20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні у пам'ять про людей, які героїчно загинули під час подій Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. 


14 лютого святкують не тільки закохані, але й закохані в книгу, бо це міжнародне свято дарування книги. Подаруй цікаву книгу своїй шкільній бібліотеці. Акція триває до 20 лютого! Приєднуйся! 



Нові навчально-методичні посібники для вчителів НУШ 1-2 класів, для навчання дітей з особливими потребами та для вихователів групи подовженою дня. 

Книжка всім знання дає.

В кожній щось цікаве є.

То ж по книжці не малюй

Та не рви її, не псуй. 

22 січня - День Соборності - свято України,що відзначається в день проголошення Акту Злуки Української Нарадної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки,що відбувся в 1919 році.

https://www.jnsm.com.ua/cgi-bin/m/tm.pl?Month=01&Day=22&a=N



Приходьте до шкільної бібліотеки. 


Нова цікава література вже на поличках та чекає на вас. 

Відвідувачі "Learning HUB" Іллінівського ОЗЗСО з поглибним вивченням іноземних мов щиро вдячні Британській Раді British Council Ukraine за велику кількість різноманітної англомовної літератури. Учні в захваті 

День Вінні Пуха

18 січня проводять День Вінні Пуха. Свято було створено, щоб вшанувати автора дитячих книжок-історій, який створив Вінні-Пуха та його друзів. Алан Александр Мілн народився 18 січня 1882 року в Хампстед, Лондон, Великобританія.

Перша книга «Вінні Пух» була опублікована 14 жовтня 1926 року.

Олекса Тихий як багатогранна особистість

16 січня Шестак Вікторія, учениця 11 класу Іллінівського ОЗЗСО посіла І місце у І етапі ХІІІ Олексиних читань з доповіддю "Олекса Тихий як багатогранна особистість". Вітаємо Вікторію з перемогою!!! 

З НОВИМ 2020 РОКОМ!!!

Сьогодні дівчата виготовили гарні закладки для своїх підручників) 

Сьогодні на лінійці учні отримали свої нагороди за активну участь у заходах присвячених тижню читача 

З учнями 5-Б та 6-Б класів сьогодні ми подивились пізнавальний фільм про історію книги. Діти дізналися про структуру книги, процес та історію її створення. Поговорили про те що треба знати, працюючі з книгою. За допомогою інтерактивних завдань закріпили отримані знання. 

Ітоги ІІ етапу обласного конкурсу лепбуків 

«Бібліотека НУШ – простір для освітніх можливостей кожного учня»

Лепбук "Настрій та емоції" від Іллінівського ОЗЗСО на ІІ етапі конкурсу отримав диплом ІІІ ступеня в номінації бібліотекарі зі стажем до 10 років серед багатьох робіт з Донецької області.

Дивись відео на сторінці фейсбук

І етап обласного конкурсу лепбуків 

«Бібліотека НУШ – простір для освітніх можливостей кожного учня»

В межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, з метою підвищення престижності професії бібліотекаря, його професійної майстерності, виявлення та підтримки творчих бібліотекарів, поширення кращого досвіду, серед закладів загальної середньої освіти був проведений І етап обласного конкурсу лепбуків «Бібліотека НУШ – простір для освітніх можливостей кожного учня» в якому наша бібліотека взяла участь. Лепбук "Настрій та емоції" від Іллінівського ОЗЗСО на І етапі конкурсу отримав диплом І ступеня в номінації бібліотекарі зі стажем до 10 років. 

Національно-патріотична виховна година до свята Захисника України  

Муха - Цокотуха від 5-Б класу. 

"Бібліотека 

очима дітей"

Конкурс малюнків  

📌МОНИТОРИНГ ІНТЕРЕСІВ УЧНІВ 2019

Підсумки мониторінгу учнівських інтересів стосовно шкільної бібліотеки. 

Дякую за активну участь, є багато корисних та цікавих ідей. 

Учні 2-А класу завітали до шкільної бібліотеки. Вивчили правила користування бібліотекою: абонементом та читальним залом, повторили правила поводження з книгою та змайстрували закладки для своїх підручників. Дякую за чудовий настрій. 

Фотоконкур "Селфі з книжкою"

Переходь до альбому в Facebook та підтримай лайком наших учасників 

Натискай на зелену кнопку щоб побачити всіх учасників фотоконкурсу





Книгомір 

чекає тебе 

в шкільній бібліотеці


Хочешь дізнатися скільки книжок твій зріст, приходь до бібліотеки👍 

Виставка книжок 

" Super Book"

Учні принесли з дому свої найулюбленіші книжечки, з метою популяризації читання. 


Конкурс "ЧИТАЙЛИК" набирає популярність.


Нагадую: 1 прочитана книжка = 1 читайлик. В шкільній бібліотеці стоїть скринька, куди ви кидаєте отримані за книжку читайлики. Який клас в кінці року збере найбільше читайликів, той отримає подарунок. Підсумки в кінці кожного місяця будуть зображені на стенді шкільної бібліотеки та на сторінці Facebook. Переможці будуть оголошені в травні.





2-Б клас долучився до тижня читача. 

Super - Lego - Майстри. 

Дякую за участь! 

Тиждень читача 

📖 "Мудра книга - вірний друг" 📖

Книга - мудрий друг, який не вміючи говорити розказує вам про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ.


30 вересня 

 Всеукраїнський день бібліотек

Це свято заснував другий президент України Леонід Кучма у 1998 році враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток освіти, науки та культури. 

У цей день вітання з професійним святом приймають усі бібліотекарі країни. 

Шановні бібліотекарі!

Сердечно вітаю вас із професійним святом - Днем бібліотек!

У всі часи бібліотека була джерелом отримання різноманітних знань, накопичених людством. Книга і сьогодні залишається джерелом інформації, а бібліотекар - хранителем і двигуном людської культури.

Бажаю вам нових ініціатив, цікавих перспективних проектів при виконанні свого професійного обов'язку. Нехай ваша праця - праця хранителів людської мудрості - завжди користується заслуженою повагою в суспільстві і знаходить гідний відгук у людських серцях!

Міцного всім вам здоров'я, щастя, благополуччя та нових творчих здобутків у вашій благородній справі! 

Виставка малюнків

21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний День Миру. З нагоди цієї події в Іллінівському опорному закладі пройшли тематичні заходи. Учні привернули увагу до проблеми миру на Землі, в кожній оселі та в кожному серці. Наголосили на потребі внесення особистого вкладу у збереження миру та добра! Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Мир вам! Нехай кожен день буде присвячений тільки йому! 

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу 

Ні цькуванню в школі

ОСІННІЙ ЯРМАРОК 2019

Весело! Яскраво! Класно! Смачно! 

Більше фото на facebook

Learning Hub в Іллінівському ОЗЗСО

Нарешті відбулось урочисте відкриття простору Learning Hub в Іллінівському ОЗЗСО з поглибленим вивченням іноземних мов. У підготовці приймали участь не тільки професійні художники, а й вчителі іноземних мов та учні нашого закладу. Панувала дружня та креативна атмосфера. Тож пропонуємо до перегляду відеозвіти...

Фасилітатор Хабу: Філіппов Антон Костянтинович

Вітаємо зі святом Першого дзвоника!

Ось перший дзвоник гучно вам лунає, –

Це школа щиро кожному бажає

Навчатись із натхненням, із любов'ю,

І бути всім родиною одною.

Щоб до наук цікавість вас хилила,

Щоб фізкультура теж вам була мила,

І щоб засяяла вам зірка та у небі,

Що забере із мрій всі перепони-стелі!

Висловлюємо велику подяку родині Поваляєвих за чудові подаровані книги для нашої шкільної бібліотеки.

Ці книги є справжнім скарбом для своїх читачів. Дуже цікаві та пізнавальні.

Дякуємо за подарунок!

ВІТАЄМО НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ!!! 

1 МІСЦЕ 

У КОНКУРСІ КОМІКСІВ "ЧИТАЙ СВІТ"

Кобелева Валерія та Костянтинов Юрій 

Ура! Ми отримали нагороди конкурсу ЧитайСвіт - книжки та дипломи переможців та учасників.

Дуже дякуємо організаторам ВІ Додай читання і БФ Жива бібліотека а також #Evgenia Pirog за чудові призи та можливість учасникам розкрити свої таланти. 

Валерію та Юрія, учнів 9-Б класу, авторів коміксів про магічну силу читання вітаємо з перемогою 🏆🥇 ! Дуже вдячні вам за захоплюючу історію та яскраве виконання. З нетерпінням чекаємо від вас продовження казкової подорожі.

Усім учасникам хочу висловити подяку за участь у конкурсі, бажаємо успіху та наснаги, а також здійснення заповітних мрій.

Фото: https://www.facebook.com/illinivka.infobook/media_set…

Список для читання влітку учням 5—11 класів, складених відповідно до Програм Міністерства освіти України з української та зарубіжної літератури 


УВАГА КОНКУРС!!!! 

Номінація КОМІКС!

Сфокусуйтесь на магічній силі читання відкривати світ. Бібліотека – портал у майбутнє?

Завдяки книгам мрії можуть здійснюватися? Якщо люди не читатимуть, до чого це призведе? Читання – дієвий шанс для саморозвитку? Чим є читання для тебе? Твори мають переконувати юних: читання – суперсила!

Умови участі:

Переможці, лауреати конкурсу та бібліотеки, котрі долучили їх до змагань, отримають книжки у подарунок та будуть відзначені дипломами. Художні роботи переможців експонуватимуться в бібліотеках міста Києва.

ПІДТРИМАЙ СВОЇХ!

Наші учні приймають участь у ВоокФесті від "Майстерні казок" Олександра Зімби

 підтримай наших учасників 

 став "лайк" під відео

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2050341498598577&type=3 

В школі проходила акція по збору макулатури.

На отримані гроші були придбані нові книжки 

для нашої шкільної бібліотеки 

Результати вибору підручників

Іллінівського ОЗЗСО з поглибленим вивченням іноземних мов 

Іллінівської сільської ради Костянтинівського району 

Донецької області та філій на 2019-2020 навчальний рік

 для 6 та 11 класів

Результати вибору підручників

Іллінівського ОЗЗСО з поглибленим вивченням іноземних мов 

Іллінівської сільської ради Костянтинівського району 

Донецької області та філій на 2019-2020 навчальний рік

 для 2 класу

Протокол №11.PDF
Сканировать1.PDF

Бібліотечний урок з 3-Б класом

"З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ"

Маленькі читачі нашої шкільної бібліотеки

Ось і закінчилася акція 

📖"ПОДАРУЙ КНИГУ 

ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ"📖

Всім учням, батькам та вчителям хто долучився до акції дуже дякую!🌷🌷🌷

Завдяки вашій підтримці наша невеличка шкільна бібліотека трішечки поповнилася новими цікавими книжечками для наших учнів.

📚📚📚             📚📚📚             📚📚📚             📚📚📚 


У шкільній бібліотеці День Святого Валентина! 


Увага АКЦІЯ!!

"ПОДАРУЙ КНИГУ ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ"

Бери участь з 12 по 22 лютого! 

Подаруй книгу у гарному стані на державній мові нашій шкільній бібліотеці!

Не залишайтесь байдужими – бібліотеці потрібні нові книги!

Добрі справи робити приємно!

У День св. Валентина в багатьох країнах відзначається Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – одне з наймолодших свят у календарі.

В цей день люди на абсолютно добровільній основі дарують книги дітям та надихают на це інших: дарують знайомим і рідним – молодшим братам, сестрам, племянникам, вихованцям, учням та іншим людям; залишають книги в приміщеннях, де є велика кількість дітей і де немає книг; жертвують свої книги бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням і т. д .; розповідають про це на своїх сайтах, в блогах, соціальних мережах.

Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних. Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона — постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає». Частіше заглядайте до скарбниці духовності — книг, з яких б’є невичерпне джерело мудрості.

24 січня 2019 року учні 1-Б класу завітали до шкільної бібліотеки на "Мандрівку книжковим містом".  Дітям сподобалась невеличка екскурсія. Вони прогулялися вузенькими вуличками з високими будинками. Побачили як живуть книжки у чарівному світі. Визначили кто такий письменник, які бувають книжки, що таке обкладинка, ілюстрація, дісналися як кріпляться сторінки, обговорили правила користування книжками. Також провели невеличку ілюстровану вікторину: "Відгадай, з якої казки ілюстрація? ".

Тепер сторінка шкільної бібліотеки є на фейсбуці

слідкуй за життям бібліотеки - переходь за посиланням 

https://www.facebook.com/illinivka.infobook

19 грудня 2018 року Іллінівський ОЗЗСО з поглибленим вивченням іноземних мов весело зустріли свято Святого Миколая. Для дітей було організовано багато заходів, які створювали веселу атмосферу. Святковий концерт, різноманітні квести, забавні ігри, ляльковий театр, діти власноруч виготовляли різдвяні листівки, розмальовували різдвяні пряники, а також фотографувалися біля новорічної фотозони. Гарний настрій, море позитиву, багато емоцій. 

Свято вдалося на славу! 

Більше фото на фейсбуці, переходьте за посиланням нище  

«Велика Мандрівка Святого Миколая»

17 грудня 2018 року напередодні Дня Святого Миколая до Іллінівського опорного ЗЗСО з поглибленим вивченням іноземних мов завітали ГО «Культурно-освітня фундація «ЛІБЕРІ ЛІБЕРАТІ» та Статичний МГО «Станиця Краматорська Пласту - Національної Скаутської Організації України» з музичною виставою на одну дію для учнів 1-4 класів та 5-11 класів «Велика Мандрівка Святого Миколая» за участю Сергія Фоменка, Марійки Бурмаки, Іванки Червінської, Сашка Лірника, гуртів «Мандри» та «Джипсі Лір».

Коли згасло світло, повний зал дітлахів оплесками привітав Святого Миколая, який нібито зі сказки, з’явився на сцені. Святий Миколай співав українські народні пісні, згадував про традиції зимових свят, а ще познайомив дітей зі своїми братами по всьому світу – Санта Клаусом, Джеком Фростом, Йолло Пуккі, Корбобо та іншими. Різдвяний Янгол, казкова Чарівниця, веселі пастушки-музики також створювали для дітей передноворічну атмосферу.

Кожна дитина наприкінці свята отримала подарунок. Музичний новорічний спектакль пройшов за підтримки Міністерства Інформаційної політики України.

Не залишились без подарунків і шкільна бібліотека. Від, голови ГО "Культурно-освітня фундація "Лібері Лібераті"Максима Потапчука подаровані  чудові книжки братів Капранових «Історія незалежності України» та «Веселих свят». Свято видалось чудове!

Більше фото можна переглянути на фейсбуці школи :

24 листопада

85-ті роковини 

Голодомору 1932-1933 рр. в Україні

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс.

Що мали зватись гордо – українці.


Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Померлі люди стогнуть з той днини.

Й благають: українці донесіть

Стражденний біль голодної України.


Згадайте нас – бо ми ж колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли.

Щоб голоду не знали люди вічно.


Ніна ВИНОГРАДСЬКА,

з поеми «Голодомор» 

16 листопада  Міжнародний день толерантності. 



Толерантність - це здатність без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних. 

ЖИТТЯ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Відеоролік на конкурс шкільних бібліотек, 

який оголосив благодійний фонд "Бібліотечна країна"

КОНКУРС 

дитячих ілюстрацій до оповідань та казок 

В.О.Сухомлинського

"КАЗКА НА КІНЧИКУ ПЕНЗЛЯ"

           З 8 по 12  жовтня був організован конкурс дитячих малюнків до оповідань та казок Василя Сухомлинського під назвою "КАЗКА НА КІНЧИКУ ПЕНЗЛЯ" серед учнів 1-7 класів. Діти активно прийняли участь у конкурсі, показали свої творчі здібності.  Усі малюнки чудові та яскраві. Переможцями стали:

          Також були визначені подяками за чудові малюнки учні: Рибалка Єліна, Шатохін Віталік, Філатов Владислав та Кузьмін Арсеній

Новый документ

100 років від дня народження 

Василя Олександровича Сухомлинського

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 

«Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини»    

(присвячений 100-річчу від дня народження В. О. Сухомлинського)